برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

Threaded View

I'll forget to breathe someday
    سپاس
    20,764
    از این کاربر 12,148 بار در 1,099 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ی 413 تی‌وی‌وُرلد | زيرنويس فیلم Billy Liar

[ دانلودِ فیلم].....[دانلود زیرنویس از ساب‌سین].......
    کارگردان: جان شلزینجر
    فیلمنامه: کیث واترهاوس و ویلیس هال (بر اساس کتاب و نمایشنامه‌ای از خودشان)
    بازیگران: تام کورتنی، جولی کریستی، ویلفرد پیکلز، مونا واشبورن
    سال تولید: 1963
    ژانر: کمدی، درام، عاشقانه

درباره فیلم
    بیلی دروغگور احتمالاَ بامزه‌ترین اثر در میان فیلم‌های موج نوی بریتانیا (اصطلاحاَ kitchen sink drama) است – درواقع این فیلم، تنها فیلمی است که عمدتاَ به قصد کمدی بودن ساخته شده است. این فیلم که بر اساس رمانی به همین نام از کیث واترهاوس ساخته شده، ساختاری شبیه به سیتکام‌های کلاسیک تلویزیونی دارد. شخصیت اصلی این فیلم یعنی "بیلی" آدمی خیال‌پرداز است که زندگی یکنواخت هرروزه‌ی خود را با تصوراتش تغییر می‌دهد. او در واقعیت آدم کم‌اهمیتی است که همراه با پدر و مادر و مادربزرگش در خانه‌ای دلگیر زندگی می‌کند. بیلی منشیِ یک موسسه‌ی کفن و دفن است و با دخترهایی قرار می‌گذارد که نهایت بلند‌پروازی‌شان حلقه نامزدی، ازدواج و زندگی در یک آپارتمان چهاراتاقه است. اما تنها چیزی که مانع دیوانگی او می‌شود – و همینطور مانع از این می‌شود که این فیلم هم مانند بسیاری دیگر تبدیل به یکی از درام‌های بریتانیایی درباره یک نوجوان عصبی شود – توانایی فراوانِ او در رویاپردازی و ساختن قهرمان‌های خیالی از خودش است.
    کارگردان این فیلم یعنی جان شلزینجر، تمام توانایی خود را در این فیلم به کار گرفته است. تام کورتنی که نقش بیلی را در فیلم بازی می‌کند هم نه تنها نقش یک شخصیت دراماتیک، بلکه نقش یک قهرمان خیالی را نیز بسیار عالی بازی کرده است. جولی کریستی که نقش "لیز" را در فیلم ایفا می‌کند، علی‌رغم اینکه تنها دوازده دقیقه در فیلم حضور دارد، ولی با همین مدت کوتاه تبدیل به یکی از ستاره‌های سینمایی بریتانیا شد. منابع مختلف

افتخارات فیلم
    فیلم در جوایز بفتای سال 1964، نامزد دریافت شش جایزه شد.
    کارگردان فیلم یعنی "جان شلزینجر" نامزد دریافت شیر طلایی جوایز فیلم ونیز شد.
    در سال 1999، موسسه فیلم بریتانیا نام فیلم "بیلی دروغگو" را در رتبه‌ی 76اُم لیست صدفیلم برتر بریتانیا قرار داد.
    در سال 2004، مجله سینمایی Total Film نام "بیلی دروغگو" را در رتبه‌ی 12اُم برترین‌ فیلم‌های تاریخ بریتانیا قرار داد.

سخن مترجم
    من حدود دو سالی بود که تو فکر ترجمه‌ی این فیلم بودم. اونموقع که دانلودش کردم، نشستم و شاید حدود نصفش رو زیرنویس کردم، ولی نمیدونم به چه دلیلی اون فایل زیرنویس از بین رفت و من هم کلاَ فیلم رو فراموش کردم. تا همین چند ماه پیش که دوباره چشمم بهش افتاده و به فکر شروع ترجمه‌ش افتادم و بالاخره چندروز پیش تمومش کردم. اگه موقع دیدن فیلم دیدید که یه سری دیالوگ‌هایی میگن و ترجمه نشده، مشکل از زیرنویس اصلی بوده، که البته اونقدر بعضی دیالوگ‌ها رو سریع میگن که نمیشه ایرادی هم از سازنده ساب گرفت. کلاَ دیالوگ‌های چندان مهمی هم نبودن و نبودشون ایرادی به داستان وارد نمیکنه. این فیلم یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهاییه که تاحالا انجام دادم و از تک تک لحظاتش لذت می‌برم. امیدوارم فیلم رو ببینید و اشتباهات رو هم ببخشید.
    از ادیب AdibTE عزیز هم بخاطر پوستر زیبایی که آماده کرده، تشکر می‌کنم.

خلاصه داستان
    "بیلی فیشر" یک جوان يوركشاير‌ـی است که همراه با پدر و مادر و مادربزرگش زندگی می‌کند. او در موسسه کفن و دفن "شدرک و دوکسبری" بعنوان منشی مشغول به کار است و تنها راه مبارزه‌ی او با شغل خسته‌کننده‌اش، رویابافی است. بیشتر رویاهای او در یک سرزمین تخیلی به اسم "امبروزیا" می‌گذرد که خودِ بیلی، رهبر و یکی از قهرمان‌های نظامی این کشور است. او در زندگی معمولی خود نیز دروغ‌هایی را درباره خود و خانواده‌ش می‌سازد تا زندگی‌اش را جذاب‌تر کند و به همین خاطر، به او لقب "بیلی دروغگو" داده اند. سرانجام فرصتی برای او پیش می‌آید تا به لندن رفته و برای کمدین معروف یعنی "دنی بون" کار نویسندگی انجام دهد...

|
    |

2. 26 کاربرِ زیر از Milad eMJey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :