برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر میگیرید ؟

رأی دهندگان
21. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 7

0 0%
  • 8

1 4.76%
  • 9

1 4.76%
  • 10

19 90.48%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    New Is Always Better
    سپاس
    23,924
    از این کاربر 23,266 بار در 996 پست سپاس گزاری شده

House of Cards | بحث اپیزودیک | فصل چهارم، قسمت سیزدهم و پایانی

دوستان می توانند نظرات خود را در رابطه با قسمت سیزدهم و پایانی فصل چهارم را در این تاپیک بیان کنند. مطمئناْ شما هم همچون ما از این قسمت لذت بردین. در آخر هم اینکه لطفاْ تگ اسپویلر و شرکت در نظر سنجی فراموش نشه.

Chapter 52

After everything she did, all the lies and the death and
    the wreckage, I still love her. She’s my mom. – Jax

It's Not Lupus
    سپاس
    207
    از این کاربر 337 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : House of Cards | بحث اپیزودیک | فصل چهارم، قسمت سیزدهم و پایانی

بصورت کلی فصل چهارم خیلی خوب بود بخصوص در مقایسه مستقیم با فصل سوم که از نظر من بدترین فصل سریال بود ولی خب یه مشکل فصل سوم که هنوزم تو این فصل بود آب بندی به اتفاقات نه چندان مهم در مقابل اتفاقات اصلی داستان بود.

بعنوان مثال فصل اول و دوم رو در نظر بگیرید که به بهترین شکل ممکن داستان رو روایت میکنه و پایان هر فصل جوری هست که اگه حتی سریال تموم هم بشه پخشش به یه نتیجه مطلوب رسیده ولی بلواقع الان فصل سوم و چهارم یه Filler شده برای اون اتفاقی که همه منتظر هستیم بدونیم نتیجه اش چی میشه، چیزی که مشخصه اینه که زبان روایت سریال تو دو فصل اخیر با دو فصل ابتدایی خیلی متفاوت شده و اون چیزی نیست که ما تو اون دو فصل عاشقش شدیم و باهاش به بهترین شکل ارتباط برقرار کردیم.

البته اینا به این معنی نیست که فصل 4 بد یا حتی متوسط بوده، مطمئنا اگه یه سریال 13 قسمتی 1 ساعته رو تو 3 روز ببینی خیلی جذاب بوده که با این سرعت گذروندی ولی اون حس خوب فصل اول و دوم رو نداشت بنظرم.
    http://tvworld.info/image.php?type=sigpic&userid=7838&dateline=1430388  094

3. 15 کاربرِ زیر از ESPRIT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

واووووووو فوق العاده بود ... شاید یکی از بهترین فصل های سریالی بود که دیده بودم چه پایانی ... بی نظیر بود
    خیلی دوست دارم واکنش امریکایی ها رو به قسمت پایانی و حرف هایی که زده شد بدونم

5. 13 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Nothing to Say
    سپاس
    30
    از این کاربر 90 بار در 12 پست سپاس گزاری شده

بهترین فصل تا به اینجا واقعا فوق العاده بود این فصل کوین اسپیسی کبیر با روحو روانه ما بازی کرد
    مخصوصا سکانس اخر که فرانک و کلیر رو کنار هم نشون داد زبونه من بند اومد واقعا
    خیلی سخته یکسال منتظر نشستن برای همچین شاهکاری
    داشتم تو imdb میگشتم top اپیزود های hoc رو دیدم از 10 تای اول فقط 5تاش ماله فصل 4 بود

7. 15 کاربرِ زیر از KingYeeZUs بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

به نظر منم این فصل در حد فصل اول خوب بود. کلی اتفاق یه هو ریختن رو سر فرانک. من یعد ترورش داشتم می زدم خودمو بس ک خوب درش آوردن. ولی من خودم بعد فصل سه یکم ناامید شده بودم ولی این فصل بار دیگه hoc رو به عنوان بهترین سریالی ک دیدم رسوند.

9. 15 کاربرِ زیر از Katy Perry بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

هر اون چیزی که گفتنی بود رو دوستان گفتند؛ این سریال و خصوصاً این فصل از این سریال، نیازی به تعریف و تمجید و تحسین و تشویق منِ نوعی نداره. آنچه عیان است، چه حاجت به بیان است.

اون چیزی که می خواستم ابراز کنم، قدردانی خالصانۀ خودم هست از "امین"، "امیر"، "سارا" و دوباره "امین" (AminGeneral، M.Amir، Miss Harley، Amin03) و همچنین سایر دوستانی که از تیم ترجمۀ "ایران فیلم" کمک کردند تا زیرنویس این فصل در کمترین زمان ممکن منتشر بشه.

تماشای این فصل با زیرنویس این دوستان، چندین برابر لذت رو برای مخاطب به ارمغان میاره و این مسأله به نوبۀ خود به هیچ وجه کار کم ارزشی نیست. کار بسیار دشواریست، و کار هر کسی هم که به زبان انگلیسی کاملاً مسلط باشه نیست. شاید یک نفر حتی مترجم یه کتاب باشه؛ نمیشه گفت که میتونه به راحتی یه فصل از سریال رو هم ترجمه و زیرنویس کنه. البته که میتونه ترجمه کنه و میتونه وقتی سریال رو دید درکش کنه و متوجهش بشه! کلمات همون کلمات هستن و جملات هم همون مسأله اینه که ترجمه و زیرنویس کردن یه سریال، واقعاً علاقه و هنر میخواد. اگه این موارد نباشن، مخاطب نمیتونه اون حسی که دیالوگ ها دارن رو به خوبی دریافت کنه. مخاطبی که زبان انگلیسی رو ندونه، نمیتونه کاراکتر رو و کارهایی که اون شخصیت انجام میده رو درک کنه و بار همۀ این مسؤولیت ها به دوش مترجم هایی هست که در کمترین زمان ممکن، می بایست بهترین ها رو به مخاطب ارائه کنن.

شاید این مترجم های عزیز درک نکنن که چه هنرمندان توانایی هستن ولی خب لازمه بدونن که شخص بنده، مترجم کتاب ها و مقالاتی بودم. هیچ وقت نتونستم حتی یک زیرنویس برای یک فیلم یا سریال ترجمه کنم و همیشه هم از این کار واهمه داشتم. شاید پیش خودشون فکر کنن که مبالغه می کنم، که این مسأله بیانگر دو چیز هست؛ اول اینکه انقدر توی کار خودشون حرفه ای هستن که متوجه دشواری کاری که انجام میدن، نمیشن. دوم اینکه متواضع هستن یا شاید هم سندروم ایمپاستر دارن

به هر جهت، یه نقد کوچیک هم به این انجمن دارم که شاید بشه گفت به نوعی یک پیشنهاد هم هست. امیدوار بودم که در این انجمن، مثل سایت های مشابه در این زمینه که اغلب هم فرنگی تشریف دارند، امکان Donation وجود داشته باشه که بشه از این دوستان در حد توانمون قدردانیمون رو نشون بدیم. مطمئناً تشکر خشک و خالی ما نون شب برای این بنده خداها نمیشه البته که با وجود Donation هم ذره ای از زحمات و ارزش کار این دوستان جبران نمیشه. اما حداقل میتونیم در حدی Donate کنیم و به نوعی یه قهوه یا یه ناهار مهمونشون کنیم

11. 18 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    764
    از این کاربر 3,553 بار در 374 پست سپاس گزاری شده

فصل خیلی خوب و پویایی بود.
    همه نوع اتفاقی که فکرشو بکنیم افتاد و به جورایی نویسنده ها همه زورشون رو زدن تا از داشته هاشون و چیزایی که تو 3 فصل قبل کاشته بودن استفاده کننو تقریبا همه شخصیت های اصلی و فرعی 3 فصل قبل پای خودشون یا داستانشون تو این فصل باز شد. در نهایت هم تنها راهی که میشد سریالو ادامه داد همین بود. همه شخصیت ها با داستانشون وارد شدن و دیگه هر چی تو چنته داشتن رو رو کردن و چیزی نمونده... همونجور که فرانک و کلر تغییر رویه دادن خود سریال هم به یه شروع جدید رسید. بدون شک فصل بعد شخصیت ها و داستان های جدیدی رو باید شاهد باشیم تا سریال تارگی خودشو حفظ کنه. تا جایی که میشد از قضیه کشتن زویی، پیچوندن خبرنگارها، رابطه جکی و رمی، بحران سوخت، رابطه با روسیه، کشتن روسو و... استفاده شد. همینجا هست که نقطه عطف سریال رقم میخوره یا افت شدید یا چهش به سمتی نو...
    بهترین روش به نظرم اینه که تو 2فصل آینده سریال تموم بشه.کاملا خلاصه و مفید

13. 7 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :