برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت سریال در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
44. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

1 2.27%
  • 4

0 0%
  • 5

1 2.27%
  • 6

1 2.27%
  • 7

7 15.91%
  • 8

10 22.73%
  • 9

13 29.55%
  • 10

11 25.00%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,409
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

The Walking Dead | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود سيزدهم

Season 6, Episode 13, The Same Boat

خلاصه داستان اين قسمت : ...

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

2. 21 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Walking Dead | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود سيزدهم

خب این قسمت هم تموم شد . اول چقدر خوبه که همه دوستان مشارکت میکنن و نظراتشون میگن . ممنون ازتون . چون واقعا در بعضی از انجمن های دیگه این مشارکت ها نیست .

و دوم اینکه احساس میکنم این قسمت هم یک لول سطحش پایین تر بود از اپیزود های قبل . با اینکه در 8 قسمت اول فصل 6 من تاکید داشتم به روابط انسانی و ایمان ولی انگار رفته رفته گروه داره به روابط شیطانی و ایمان برای به قتل رسوندن افراد میرسه و چیزی که همینطور به منجلاب کشیده شدن ریک و گروهش رو به نمایش میزاره . و در این بین چند نفر دارن مقابله میکنن به احساس جمعی بین گروه که آیا باید همرنگ جماعت شد و با گروه ایمان آورد که کشتن همه افراد راه چاره هست و یا اینکه با احساس خود درگیر شد که کار ما کشتن ادمها نیست . که در این بین کارول بیشتر از همه درگیر این 2 حس شده که در ادامه اگر لازم باشه توضیح میدم .

و سوم اینکه اون دفترچه کارول هم مشخص شد و دوستی که عرض کرد تعداد کشته ها هست رو من ازش عذرمیخوام و من اشتباه کردم .

با اینکه در این اپیزود بازهم مقدمه چینی هست برای نشان دادن وسعت فکری که مارو بخواد در بر بگیره که ایا نیگان یک شخصیت هست یا یک جمعیت ؟ ولی با اون ترسیم دقیق مناطق که در بیسیم رد بدل میشد و مناطقی که به نام آلفا و امگا و گروه بندی هایی که خودشون روی خودشون قرار داده بودن مارو درگیر یه چیز وسیع تر میکنه که این اشخاص (نیگان یا افراد نیگان) آدمهای شروری هستن که برای کشتن و غارت از آدمهای دیگه هرکاری میکنن و یا نه انسانهای معمولی هستن که مثل بقیه وارد این دنیای واکرخیز قرار گرفتن و برای حفظ و زندگشیون دست به کشتار میزنن همانطور که ذکر شد ما از اپیزود 9 که دیدیم و این اپیزود فهمیدیم گروه موتور سوار به نام گروه t نام گذاری شدن و گروهیی که در خواب کشته شدن به نام گروه منجی ها و گروه زنی که در این اپیزود قتل عام شدن هم گروه دیگه ای انگار هستن .

چیزی که در این اپیزود به من داره میگه اینکه خیلی راحت انسان بودن به معنای واقعی تغییر میکنه و تبدیل به حیوان شدن میشه در جایی که مگی با اینکه انسان دیگه ای رو در شکمش میپرورانه خیلی راحت به کارول میگه که نه باید همشون رو بکشیم و خیلی راحت مجوز مرگ این افراد رو میده و در طبقه کشتار ما با وحشیانه ترین قتل مواجه ایم کشیدن اون افراد در طبقه کشتار و زنده زنده سوزاندن این افراد ؛ سکانس هایی که به شدت وحشتناک و حرص دهنده و ناراحت کننده هست . حداقل برای ریک و گروهی که در اوایل فصل 6 وارد الکساندریایی شدن که همگی اون افراد انگار برای نجات جون خودشون وارد الکساندریایی شدن که به بهشت در اولین برخورد شباهت داشت و افرادی که ریک و گروهش رو پیدا کردن و مساله یارگیری مطرح شد . ولی از اپیزود 11 به بعد همه چیز به یک باره تغییر کرد و نویسندگان سوال اساسی رو به بینندگان اینطور مطرح کردن که ریک آیا میتونه در عین حال که یک شخصیت قهرمان هست یک شخصیت ضد قهرمان هم باشه و به نوعی بدمن جدیدی باشه ؟

این احساس به ادم میده که ریک داره تبدیل به گاورنر جدیدی میشه که فقط و فقط به گروهش و الکساندریا اهمیت میده (همانطور که گاورنر در فصل های قبل به بهشت خودش و ادماش اهمیت میداد) و در این بین در جنگی که اصلا میتونست جنگ ریک نباشه دخالت میکنه و شروع میکنه به قتل عام کردن افراد بدون هیچ ترحمی که در سکانس اخر همین فصل با خالی کردن یک تیر در مغز نفر اخر مهر محکمی بر این صحبت ها زد .

کارول شخصیتی که در اپیزود های اول یعنی 9 و 10 و 11 در حاشیه قرار گرفته بود در این اپیزود انگار دچار یک احساس دوگانه که ذکر کردم قرار میگیره با اینکه فیلم بازی میکنه و خودش رو همچون قهوه در آب جوش تطبیق میده با اون افراد و گولشون میزنه ولی در عین حال کشتن اون افراد رو نمیتونه بپذیره که در دیالوگی میگه « امیدوارم که نکشمت» ولی در نهایت در سکانسی که تیر به مغز اون زن خالی میکنه .

هنوز باید منتظر چیزهای جدیدی بود که مارو درگیر این میکنه که ریک به کجا کشیده شده و این همه فداکاری و رسیدن به الکساندریا و نجات گروه چی شد ؟ و ریک تا کجا این قتل عام رو ادامه میده .

4. 8 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    928
    از این کاربر 2,800 بار در 295 پست سپاس گزاری شده

یعنی 1 هفته مارو معطل خودش نگه داشت واسه این؟!! بیننده رو واقعا گوسفند فرض میکنن هر قسمت 4 تا بازیگر اضافه میکنه 800 تا دیالوگ بهشون میده میگن تموم میشه آخر میکشه همشون رو! بدون اینکه هیچ پیشرفتی تو داستان داشته باشه فقط دارن کش میدن بیخود! نه تنها هیچ چیزی از نیگان نشون نداد بلکه اصن نزدیکش هم نشدن! من نمیدونم واقعا فازشون چیه... تنها نکته مثبت سریال همون 5 دقیقه اکشن بود که خوب کار شده بود وگرنه بقیه...

6. 6 کاربرِ زیر از Yellow King بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط adibte نمایش پست ها
    و باز هم بدعس بازیه کارول
    موضوع اون عدد ها هم که مشخص شد..
    مگی چقد وحشی شده :smiley10:
    امیدوارم تموم شده باشه بحث نیگان دیگه ولی در کل آسون تر از چیزی بودن که فکرشو میکردم :/
    چرا ادیب؟
    به نظرم سریال یه شخصیت منفی(حداقل یک رقیب قابل برای ریک ، خود ریک که یه پا بدمن ـه d : ) خیلی وقته کم داره که ، شخصا دلم واسه گاورنر خیلی تنگ شده : |
    نیگان تازه پتانسیل بالایی داره اونجور که من شنیدم...
    Trump2016

8. 2 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    782
    از این کاربر 1,476 بار در 168 پست سپاس گزاری شده

تا اینجا ما از نیگن و گروهش چیز بخصوصی ندیدیم. اگر یک بیننده که با واکینگ دد و سابقه کارکترها آشنایی نداشت این قسمت رو میدید، مسلما از ریک و گروهش متنفر میشد!
    این قسمت هم اونجوری که اکثر دوستان رو تحت تاثیر قرار داده ، رو من اثر نگذاشت ، البته منکر این نیستم که هیجان بالایی داشت اما .، 7.5 نمره من به این قسمت هست.
    By what right does The wolf judge The lion

10. 6 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,693
    از این کاربر 1,334 بار در 228 پست سپاس گزاری شده

واقعا اپیزود فوق شاخی بود اون صحنه سوزاندن اون ادمها خیلی حالمو بد کرد مشخصه گروه نیگان یه جایی قایم شدن که دخل اینارو بیارن یا با کشتن چند نفرشون حقشونو کف دستشون بزارن این مو بلنده سیاه پوست اسمش بیفته نمیدونم چی بود اصلا زیاد نقشی نداره تا اون هست چرا شخصیتی مثل کارول .آبراهام.مگی حذف شهولی با اومدن عیسی همه چی بهم ریخت بعضی هاشون شکمشون گنده شده میرن کشتار میکنن راستی اون مرد که دستش زخمی بود بازیگر سریال بانشی حیف شد که حذف شد

12. 4 کاربرِ زیر از mohammad1992 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط .Ven0m. نمایش پست ها
    چرا ادیب؟
    به نظرم سریال یه شخصیت منفی(حداقل یک رقیب قابل برای ریک ، خود ریک که یه پا بدمن ـه d : ) خیلی وقته کم داره که ، شخصا دلم واسه گاورنر خیلی تنگ شده : |
    نیگان تازه پتانسیل بالایی داره اونجور که من شنیدم...
    نمیدونم، شایدم حق با تو باشه، ولی به قول دوستمون گروه ریک انقد خودشون منفی ـن که باید یه شصخیت مثبت اضافه کنن
    در کل واسه این اون حرفو زدم چون بحث گاورنر رو خیلی طول دادن و واقعا کسل کننده شده بود.

14. 7 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    552
    از این کاربر 1,503 بار در 225 پست سپاس گزاری شده

رسما با دیدن این اپیزود و اپیزود قبل شخصیت های اصلی سریال تبدیل به شخصیت های منفی و منفور شدند و شاید الان تنها شخصیت مثبت سریال مورگان باشه یهر حال با وجود اینکه سریال کمی بهتر شده ولی فاصله زیادی با فصول 1 و 2 داره و به نظر می رسه هرگر این 2 فصل دیگر تکرار نمی شند. سریال کاملا از خوب به متوسط و معمولی تبدیل شده ولی خوب چون تو این ژانر رقیبی نداره باید باهاش سوخت و ساخت.

اضافه شده در : 9 minutes

نقل قول نوشته اصلی توسط .ven0m. نمایش پست ها
    گروه ریک کاملا وحشی ـه و من دارم لذت میبرم ، یاد سیر تحول والتر وایت میافتم وقتی میشینم سیر تغییر گروه ریک رو میبنیم !
    به نظرم بین والتر وایت و سریال برکینگ بد با این سریال و شخصیت هاش فرسنگها فاصله هست البته اگر ژانر 2 سریال را فاکتور بگیریم. ولی بهر حال از نوع ضعیفش حرف شما صحیحه. فکر نکنم برکینگ بد به این زودیها تکرر بشه و بهترین سریال تاریخ tv چه از نظر بیینده ها و چه منتقد ها واقعا برازنده این سریاله.

16. 5 کاربرِ زیر از ali_n540 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Take Me As I AM
    سپاس
    16
    از این کاربر 141 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

والا من به شخصه تک تک دیالوگ هارو گوش دادم و کاملا هم لذت بردم ! همه ی دیالوگ ها هم با هدف و به جا و درست بود ، بازی ها هم عالی
    خوش به حال شما که خوابت برد
    اگه کلش هم اکشن باشه شما ایراد میگیری که چرا دیالوگ نداره همش اکشنه
    یکم دیدتونو عوض کنید نسبت به سریال دیدن

18. 4 کاربرِ زیر از C4NOPUS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12
    از این کاربر 77 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

ببخشید من قضیه دفترچه کارول متوجه نشدم
    یکی بهم توضیح میده؟

20. 2 کاربرِ زیر از mamali vd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    637
    از این کاربر 725 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

با اینکه دارن خیلی کشت و کشتار میکنن ولی مطمئنا بعداز اینکه با گروه نیگن رو برو بشن ببنده ها حق رو به گروه ریک میدن و اینکه هنوز شخصیت مثبتی هستن توی سریال چون این گروهی که از نیگن توی اون ساختمونی که ماهواره بالاش بود کشتن مشخص شد که چه ادم های سادیسمی و روانی هستن همون موقع که گلن میخواست طرف رو توی خواب بکشه بالای سرش عکس کسایی رو که کشته بود رو زده بود ادم یاد گروه داعش میافته من همون لحظه حس م نسبت به گروه ریک تغییر کرد اولش از کارشون بدم اومد ولی بعد که عکس ها رو دیدم بهشون حق دادم که این افراد رو اینجوری کشتن .

22. 4 کاربرِ زیر از r-stark بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین