برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت سریال در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
44. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

1 2.27%
  • 4

0 0%
  • 5

1 2.27%
  • 6

1 2.27%
  • 7

7 15.91%
  • 8

10 22.73%
  • 9

13 29.55%
  • 10

11 25.00%
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 از مجموع 25
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

The Walking Dead | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود سيزدهم

Season 6, Episode 13, The Same Boat

خلاصه داستان اين قسمت : ...

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

2. 21 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    998
    از این کاربر 784 بار در 109 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Walking Dead | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود سيزدهم

چرا میگید گروه ریک منفور شده؟؟؟ اونا کاریو کردن که باید میکردن ... همیشه همینه ... تلاش برای زنده موندن یعنی همین ... کارول رو مخ بود این قسمت و مگ جمعش کرد وگرنه الان هردوشون مرده بودن ... متوجه نمیشم تو یه قسمت چقدر شخصیت کارول تغییر کرد ، من که دلیل تغییرشو نفهمیدم

4. 2 کاربرِ زیر از A_TWD بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط A_TWD نمایش پست ها
    چرا میگید گروه ریک منفور شده؟؟؟ اونا کاریو کردن که باید میکردن ... همیشه همینه ... تلاش برای زنده موندن یعنی همین ... کارول رو مخ بود این قسمت و مگ جمعش کرد وگرنه الان هردوشون مرده بودن ... متوجه نمیشم تو یه قسمت چقدر شخصیت کارول تغییر کرد ، من که دلیل تغییرشو نفهمیدم

مساله منفور شدن به تغییر شیوه درگیری و جنگ ریک و گروهش برمیگرده ؛ اگر یادتون باشه ریک در تمامی فصلهای قبل و از اوایل فصل 6 که وارد الکساندریااا شد هدف تلاش برای زنده ماندن و انسان بودن در دنیایی که واکرها حرف اول رو میزنن و چیزی که بتونه اونااا رو زنده نگه داره بود / حتی اگر بخوام مثالی بزنم که بهتر متوجه بشید ارجاع میدم به فصلی که ریک زندان رو پیدا کرد و زندان شد اردوگاهش و بعد درگیر شد با گاورنر و منطقه ای که دست گاورنر بود ریک در اونجا چرا نرفت با گاورنر بجنگه ؟ و فقط رفت نیروهاشو ازاد کرد و برگشت ولی گاورنر رفت که زندان رو بگیره و زندان رو سر ریک خراب کنه و نکته جالب در اینجا بود که ریک به گاورنر که دشمن اصلیش بود پشت فنس پیشنهاد دوستی و مصالحت داد که بیایید همگی باهم زندگی میکنیم ولی در 2 لاین مختلف زندان . که گاورنر قبول نکرد و گفت باید بجنگیم چیزی که الان ریک احساس میشه دچارش شده .

رفته رفته این تغییر شخصیت ریک و گروهش رو ما داریم مشاهده میکنیم که چیزی که در فصل های قبل اساس بود یعنی ریک این قانون رو گذاشته بود تا زمانی که گروهی نخواد امنیت مارو به خطر بندازه و نخواد منطقه و اردوگاه مارو بگیره ما کاریش نداریم و نمیخوایم بجنگیم ولی میبیند در اینجا ریک دیگه به مساله جنگ در واقع یه مساله ساده نیگاه میکنه تا جایی که میگه ما راحت میتونید نیگان و گروهش رو بکشیم و برگردیم و حتی تاکید میکنه بر اینکه تمامی افراد رو بکشید بدون هیچ رحمی و این میشه نقطه عطف برای تغییر شخصیت یک قهرمان در ظاهر و یک ضد قهرمان در باطن . و چیزی که هشدار میده به واسطه کارول و مورگان و حتی گلن اینه که کشتن ادمها بدون هیچ ترحمی و فکری چقدر درست و یا غلط هست ؟

اینکه ما همگی ریک و تمامی گروهش رو دوست داریم شکی نیست ولی سوالی که پیش اومد در این اپیزود این بود که اون گروه خانمهااا خیلی راحت میتونستن یکی از 2 نفر یعنی مگی و یا کارول رو بکشن ولی اینکارو نکردن بازم ارجاع میدم به فصلی که نیروهای پلیس در ساختمون زندگی میکردن و بث و کارول رو گروگان گرفته بودن ولی ریک 3 نفر از پلیس هارو گروگان گرفته بود ولی به واسطه تفکر جمعی به حرف تایریس گوش داد و یکیشون رو نکشت (هرچند بالاخره با فرار یکیشون باعث شد ریک با ماشین بهش بزنه ) .

اینو دقت کن مگی تحت تاثیر فکر خودش اقدام به کشتن همه افراد نکرد و تاثیر حرفهای ریک باعث شد که مگی حتی به فکر فرزند داخل شکمش نباشه و خیلی راحت بگه خب بریم بکشیمشون .

6. 7 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    637
    از این کاربر 725 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط new_sense نمایش پست ها
    اینو دقت کن مگی تحت تاثیر فکر خودش اقدام به کشتن همه افراد نکرد و تاثیر حرفهای ریک باعث شد که مگی حتی به فکر فرزند داخل شکمش نباشه و خیلی راحت بگه خب بریم بکشیمشون .
    شما هم داری همچین ریک رو میزنی زمین انگار باهاش خصومتی داری منم شما رو ارجاع میدم به اپیزودی که ریک با مسیح روبرو شد ، دوست عزیز اگه ریک اینقدر تغییر کرده چرا مسیح رو نکشت با اینکه ماشین پر از مواد غذایی رو فرستادن ته دریاچه ! چرا ریک امیدوار بود میتونه افرادی مثل مسیح رو بیاره پیش خودشون و گروهشون رو بزرگتر کنه ، چرا به گروه مسیح که این همه مواد غذایی در اختیار داشتن حمله نکرد و همه رو بکشه شما یه جوری میگی انگار ماشین ادم کشی شده این شخص !

تصمیم ریک از اینکه به گروه نیگن حمله کنه بخاطر تجربیات گذشته بود تجربیاتی که از گاورنر داشت تجربیاتی که از ترمینوس داشت به هرکی اعتماد کرد در اخر یا میخواستن مثل گاورنر بکشتشون یا مثل ترمینوس بخورنشون ، ریک هم وقتی دید نیگن بدتر از اون دو تجربه قبلی هستن چرا باید بزاره اول اونا دوباره بهشون حمله کنن و یه عده از افرادش رو بکشن ؟! خب ریک پیش دستی میکنه مگه بده ؟ وقتی رهبر گروه که نیگن باشه دنبال سر رهبر گروهی هست که بهشون اذوقه مفتی میده معلوم نیست که ادم خطرناکیه ؟

اینی هم که میگی مگی بخاطر حرف های ریک میخواست همه رو بکشه اصلا قبول ندارم اگه به این بود که باید همون شب با بقیه گروه میرفت و شروع به کشتار میکرد اما با کارول موند واسه نگهبانی ، اتفاقا مگی بخاط بچش و گلن و باقی گروه اونا رو کشت که تهدید واسشون نشن .

8. 11 کاربرِ زیر از r-stark بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط r-stark نمایش پست ها
    شما هم داری همچین ریک رو میزنی زمین انگار باهاش خصومتی داری منم شما رو ارجاع میدم به اپیزودی که ریک با مسیح روبرو شد ، دوست عزیز اگه ریک اینقدر تغییر کرده چرا مسیح رو نکشت با اینکه ماشین پر از مواد غذایی رو فرستادن ته دریاچه ! چرا ریک امیدوار بود میتونه افرادی مثل مسیح رو بیاره پیش خودشون و گروهشون رو بزرگتر کنه ، چرا به گروه مسیح که این همه مواد غذایی در اختیار داشتن حمله نکرد و همه رو بکشه شما یه جوری میگی انگار ماشین ادم کشی شده این شخص !

تصمیم ریک از اینکه به گروه نیگن حمله کنه بخاطر تجربیات گذشته بود تجربیاتی که از گاورنر داشت تجربیاتی که از ترمینوس داشت به هرکی اعتماد کرد در اخر یا میخواستن مثل گاورنر بکشتشون یا مثل ترمینوس بخورنشون ، ریک هم وقتی دید نیگن بدتر از اون دو تجربه قبلی هستن چرا باید بزاره اول اونا دوباره بهشون حمله کنن و یه عده از افرادش رو بکشن ؟! خب ریک پیش دستی میکنه مگه بده ؟ وقتی رهبر گروه که نیگن باشه دنبال سر رهبر گروهی هست که بهشون اذوقه مفتی میده معلوم نیست که ادم خطرناکیه ؟

اینی هم که میگی مگی بخاطر حرف های ریک میخواست همه رو بکشه اصلا قبول ندارم اگه به این بود که باید همون شب با بقیه گروه میرفت و شروع به کشتار میکرد اما با کارول موند واسه نگهبانی ، اتفاقا مگی بخاط بچش و گلن و باقی گروه اونا رو کشت که تهدید واسشون نشن .

با اینکه نظرتون رو خیلی خوشم اومد

ولی باید بگم که من ریک رو زمین نزدم اگر دقت کرده باشید از فصل های قبل شاید جزو معدود کسایی بودم که میگفتم سریال داره پیشرفت میکنه و یه چیزی که واسم مهمه توی نقد جنبه طرفداری از یه شخصیت و یه فیلم و جربان رو میزارم کنار و جنبه های مثبت و منفی رو میبینم اینکه ریک شخصیتش تغییر کنه به نظر من برعکس میتونه واسه سریال جذاب باشه و شاید داستان رو بهتر هم کنه ولی خب با تمامی اشاراتی که کردم از فصل های قبل و قسمت های قبل نظرم این تغییر شخصیت و رویه ریک و گروهش بود ولی خب تا پایان فصل و نتیجه گیری همه چی در حد حدس و گمان هست شاید اپیزود بعدی همه دیدگاه ها رو تغییر بده .

در مورد اینکه مسیح رو نکشت باید بگم که من توضیحات کاملی در مورد اون اپیزود دادم توی تایپیک های قبل اول اینکه مسیح سرش آسیب دید شاید اگر آسیب نمیدید ریک دست پاش میبست و توی جنگل ولش میکرد و هزاران شاید دیگه ولی چیزی که نمود پیدا کرد از همین یکی دو اپیزود اخیر شروع شده . و اینکه ریک امیدوار نیست که مسیح رو بیاره پیش خودش تا الانم اشاره ای نکرده که مسیح رو میاره توی گروه خودش ؛ مسیح در اصل فقط ناظر بود که حالا خودش خواست بمونه و به ریک کمک کنه . (البته هنوزم شخصیت مسیح واسه من مرموزه) ریک توی منافع اکساندریا قرار گرفت که یا باید اذوقه برای الکساندریا بیاره یا بیخیال بشه در ضمن ریک خیلی راحت چاقو توی گلو یکی از همون ادمای مسیح هم فرو کرد و با خونسردی هم گفت مگه چیشده شما همون اپیزود رو نیگاه کنید کافی بود مسیح دخالت نمیکرد ریک و بقیه تمامی اون ادمای مسیح رو میکشتن .

و سوال من به شما اینه ؛ آره ریک میخواست پیش دستی کنه ولی آیا توی جنگ پیش دستی باید کرد ؟ ایا جون خودش و ادماش مهم نیست که بخواد پیش دستی کنه ؟ ایا برای جنگ باید پیش قدم شد ؟ جنگی که در مرحله اول تهدیدی واسه ریک هنوز مطرح نشده .

از کجا معلوم همین کشتار باعث یک اتفاق بسیار وحشتناکی واسه ریک و گروهش نشه ؟ پیش دستی در صورتی اهمیت پیدا میکنه که ریک نیگان رو پیدا کنه و نیروهاش رو بسنجه و به این برسه که خب اگر من مثلا 100 نفر رو کشتم پس نیگان و افرادش رو کشتم ولی ریک هنوز حتی به نیگان نزدیک نشده و همینجور ادم داره میکشه به امید اینکه خب نیگان پس داخلشون بوده و کشتتش و داستان تموم شده ؛ تا جایی که تمسخر امیز از اون یارو میپرسه نیگان توی خوابگاه بود که یارو میگه اره و نه و نیگان همینجا بود و همونجا و هنوز ریک مونده که این همه ادم کشته ولی نیگان رو نکشته ؛ خب توی این وضع احساس میکنم ریک جای پس پیش نداره پس باید بجنگه تا اخر ؛ شاید تا جایی که یا کامل نابود کنه نیگان رو یا خودش کامل نابود شه .

مساله من سر کشتن غیر انسانی بود که در 2 اپیزود بهش اشاره شده . یکی کشتن ادما در خواب و دوم اتیش زدن ادما در طبقه کشتار که به نظر شما چی رو به ما میخواد نشون بده ؟
    به نظر من همین تغییر شخصیت ریک و گروهش رو نشون میده . همین کشتن و قتل در کمال خونسردی رو نشون میده و چیزی که کارگردان و نویسنده ها خیلی حرفه ای روش کار کردن اینه که خودشون رو کنار کشیدن و ما بیننده ها رو گذاشتن قاضی که قضاوت کنیم . در جایی یه کاری میکنن که ما حق بدیم به ریک و در جایی یه کاری میکنن که دلمون واسه نیگان و اون ادما بسوزه .

شما اپیزود 12 رو کامل دقت نکردید برعکس مگی میخواست بره کمک ریک و گلن اونارو بکشه توی خواب که کارول جلوش رو گرفت وگرنه مگی هم به گروه خواب مرگ میپیوست و ادما رو توی خواب میکشت.

* ببخشید من در بعضی موارد اصطلاحاتی رو خودم از خودم میسازم و میگم مثل خواب مرگ که گروه ریک رو توی اون اپیزود گروه خواب مرگ نامیدم .

10. 5 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    637
    از این کاربر 725 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

در مورد اینکه مسیح رو نکشت باید بگم که من توضیحات کاملی در مورد اون اپیزود دادم توی تایپیک های قبل اول اینکه مسیح سرش آسیب دید شاید اگر آسیب نمیدید ریک دست پاش میبست و توی جنگل ولش میکرد
    توی همون پمپ بنزینی که ریک و دریل با مسیح رو به رو شدن این ریک بود که اول تفنگش رو آورد پایین بعد هم ازش سوال معروفش رو پرسید که چندتا واکر و ادم کشتی که دریل باهاش مخالفت کرد .
    شما دیالوگ دریل رو یادت هست گفت میتونیم بالای یه درخت بزاریمش تا خودش به هوش بیاد ؟ شخصی که میتونه اونجوری ماشین رو بدزده و با دست و پای بسته بره رو سقف ماشین نمیتون از خودش مراقبت کنه ؟ پس اصرار ریک واسه چیه که با خودش میبرتش ؟ یه امیدی بهش داره و اینکه ریک 8 قسمت اول این فصل خیلی تغییر کرده بود به هیچ کس دیگه اعتماد نداشت ولی رفته رفته دوباره داره میشه مثل قبل که به دیگران بی اعتماد نباشه اما نه مثل قبل اینکه به ترمینوس پا بزاره ( و اینکه حتما دیالوگ هایی که بین ریک و دریل توی ماشین رد و بدل شد موقعی که مسیح رو میبردن به الکساندریا رو دوباره بخون و ببین ) .

و سوال من به شما اینه ؛ آره ریک میخواست پیش دستی کنه ولی آیا توی جنگ پیش دستی باید کرد ؟ ایا جون خودش و ادماش مهم نیست که بخواد پیش دستی کنه ؟ ایا برای جنگ باید پیش قدم شد ؟ جنگی که در مرحله اول تهدیدی واسه ریک هنوز مطرح نشده .

از کجا معلوم همین کشتار باعث یک اتفاق بسیار وحشتناکی واسه ریک و گروهش نشه ؟
    شما وقتی تو این دنیایی که داری زندگی میکنی وقتی گروه های دیگه با اینکه بهشون لطف میکنی جونشون رو نجات میدی با اینکه بهشون پیشنهاد صلح میدی (گاورنر) در آخرش چی گیرت میاد سر بریده شده هرشل چشم نابینا شده پسرت ، کشته شدن خواهر مگی ، کشته شدن نوح یه رهبر تا کجا میتونه جون خودش و دیگران رو به خطر بندازه اونم توی دنیایی که هیچ قانونی درش نیست باید بازم صبر کنه دیگران اول اسلحه رو از غلاف در بیارن اونم گروهی مثل نیگان ؟ که افرادی که دارن در حقش لطف میکنن رو گروگان بگیره تا یکی واسش سر رهبر رقیب رو بیاره آیا این خواسته منطقی ه ؟

توی گروه ریک همه به هم وابسته هستن و پیوند عاطفی و حس مسئولیت درشون موج میزنه مثل یه خانواده و ریک فکر نکنم هیچ وقت بخواد جون افرادش رو به خاطر هیچ و پوچ به خطر بندازه .
    چه توی دنیای واقعی و چه توی دنیای کمیک اخرالزمانی ، تا زمانی که چیزی رو از دست ندی چیزی به دست نمیاری پس بالاخره بخاطر به دست اوردن مایحتاج خودشون باید توی کاری که تبحر دارن قدم بزارن اونم مبارزست نه با آدم خوبا بلکه آدم بدای دنیاشون ... .

مساله من سر کشتن غیر انسانی بود که در 2 اپیزود بهش اشاره شده . یکی کشتن ادما در خواب و دوم اتیش زدن ادما در طبقه کشتار که به نظر شما چی رو به ما میخواد نشون بده ؟
    کدوم فردی که عقل سالمی داشته باشه همچین عکس هایی رو بالای تختش میزنه غیر اینکه بیمار باشه حالا بماند که رئیس شون دیگه باید چه فردی باشه ...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

به نظر من همین تغییر شخصیت ریک و گروهش رو نشون میده . همین کشتن و قتل در کمال خونسردی
    من که خونسردی توی شخصیت ها ندیدم همشون عذاب وجدان گرفته بودن و از خودشون متنفر شده بودن یا کارول که توی این اپیزود اصرار داشت اون زنه رو نکشه و بهش میگفت فرار کن این کجاش خونسردیه ؟

12. 7 کاربرِ زیر از r-stark بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123