برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 از مجموع 15
    New Is Always Better
    سپاس
    23,924
    از این کاربر 23,266 بار در 996 پست سپاس گزاری شده

Daredevil | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم سریال

Daredevil Season Two

در این تاپیک می توانید پیرامون فصل دوم مجموعه Daredevil بحث و تبادل نظر نمایید. حتماً عدد قسمت مورد بحث رو هم در پست‌تون ذکر کنید. همچنین لطفاً به تگ اسپویلر هم عنایت داشته باشید.

After everything she did, all the lies and the death and
    the wreckage, I still love her. She’s my mom. – Jax

2. 16 کاربرِ زیر از M.Amir بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Daredevil | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم سریال

نقل قول نوشته اصلی توسط Little Ghost نمایش پست ها
    فرانسویه.چندبار تو سریال بهش اشاره میشه
    نه ببینید، خود Elodie Yung اصالتاً فرانسویه. الکترا که فرانسوی نیست. طبق چیزی که توی کامیک های مارول گفته شده، الکترا بچه ناف یونان هست

نقل قول نوشته اصلی توسط javad0818 نمایش پست ها
    سلام . کسی می دونه لهجه الکترا مال کدوم کشور یا منطقه هس؟
    لهجه ش در واقع اینجا انگلیسی بریتانیایی بود. لهجۀ شرق و جنوب شرق انگلستان محسوب میشه. لهجه ای که اطراف لندن دارن که به Home Counties معروفه.

نقل قول نوشته اصلی توسط _Nirvana_ نمایش پست ها
    پایان فصل دوم!
    برخلاف خیلیا من از این فصل اصلا راضی نبودم.
    فصل اول عالی بود ولی این فصل خیلی ضعیف بود به نظرم.یکی از ایرادات اساسیش برمی گرده به داستانش که میشه تو همین جمله مت مرداک خلاصه ش کرد:" یه مشت چرت و پرت باستانی "..به شدت بهم ریخته بود.من انتظار یه داستان واقع گرایانه تر داشتم یه چیزی تو مایه های فصل یک ولی حتی انسجام فصل قبل رو هم نداشت و انگار چند تیکه شده بود!
    یه مشکلی که با اکثر این فیلم و سریال های تخیلی دارم همین قضیه مرده زنده کردنشونه! به قول یکی اگر این کاراکتر رو کشتین keep him dead move on...مث اینکه مرض نامیرا بودن افتاده به جون هرچی فیلم و سریاله! نوبو و اون نینجاهای مرده زنده شده آدمو یاد ومپایرا میندازن!
    یا مثلا کاراکتر الکترا!من واقعا متوجه نشدم چرا نوبو و دار و دسته ش انقد اصرار به گرفتنش داشتن!یه آدمکش حرفه ای که بیشتر نبود پس اینا چرا توهم ورشون داشت که الا و بلا تو باید رهبر ما باشی! کلا ایده مسخره ای بود زنده شدن نوبو و افتادن دنبال الکترا و مسخره تر از اون آخر سریال بود که از گور درش آوردن!نمیشد این مرده بمونه؟!الان مثلا قراره با اون خونایی که گرفتن زنده بشه؟!آخه داستان تخیلی هم باید یه دلیل و فکری پشتش باشه.
    اصن مشکل ویلن داشت این فصل..واقعا ابهتی داشت فیسک..از نظر هیکل و زور بازو نمیگم.حتی تو زندان هم داره پادشاهی میکنه.خون آدما رو یه جور دیگه می ریزه نه مث اون گروه مضحک و از در و دیوار آویزون ژاپنی!
    یعنی یکی از آزاردهنده ترین و اغراق شده ترین کاراکترهایی که تو کل سینما و تی وی دیدم "کارن"ه!
    این خانم از یه قربانی رسید به منشی گری دفتر وکالت بعدش تبدیل شد به یه خبرنگار حرفه ای که با نگاه کردن به چهارتا عکس و روزنامه تاریخ گذشته نود درصد معماهای سریال رو حل کرد و مقاله هایی نگاشت که بن خدابیامرز رو مفتخر کرد!!!من موندم تو هوش سرشار این خانم!امیدوارم بره تو افق محو بشه
    تکلیف مت که اصلا با خودش معلوم نبود یعنی یه دیقه تو نخ کارن بود ده دیقه بعد با الکترا دل و قلوه رد و بدل میکردن!!
    تنها کاراکترای معقول و قابل تحمل این فصل "کلیر" و اون "کشیش"ه بودن که حضورشونم کمرنگ بود.کلیر که در حد یه بانداژ و چسب زخم زدن میاد و میره و البته پانیشر..
    مبارزاتشم یه جاهایی به کتک کاری آماتورا شبیه بود.حتی موسیقی فصل قبل بهتر از این فصل بود.
    فقط چند تا صحنه بود که واقعا هیجان انگیز بود واسم:وقتی سرو کله فیسک پیدا شد و وقتی پانیشر تو زندان اون زندانیا رو له کرد.بازی بازیگر پانیشر عالی بود.
    در کل اگه پانیشر رو فاکتور بگیریم ناامید کننده بود فصل دوم دردویل.
    به نظر من نباید خیلی به خود این فصل خرده بگیریم... تمام این مسخره بازیا زیر سر کمیک های Daredevil هست. این فصل هم تا حد خیلی زیادی وفادار بوده به کمیک هاش. حتی موقعی که پانیشر، دردویل رو به زنجیر می کشه و به دستش اون اسلحه رو می بنده، دقیقاً و عیناً مشابهش رو داخل کمیک داریم.

از نظر شخص خودم که بعضی از کامیک های Daredevil رو خوندم، به جرأت میتونم بگم که واقعاً کامیک های ضعیفی رو داره (از هر لحاظ - داستان و ...). در مقایسه با اون فاجعه ای که من خونده بودم، این 2 فصل به معنای واقعی کلمه شاهکار بودن! خوشحالم که بعد از دیدن فصل اول نا امید نشدم، و یه فصل قوی دیگه از سری Daredevil رو دیدم.

ماورایی بودن بعضی از بخش های فصل دوم، واقعاً ناگزیر هست. شما حساب کنید، دنیای Daredevil، همون دنیایی هست که افرادی مثل Thor نیمه خدا درونش وجود دارن. تمام این چرندیات هم زاییدۀ ذهن پلید یک پیرمرد پر حاشیه به نام استن لی هست برید یقه اون رو بگیرین. این پیرمرد پر حاشیه به شرطی اجازه داده که از کامیک هاش در دنیای فیلم و سریال استفاده بشه، که خودش حداقل 3-4 ثانیه هم که شده به یه شکلی در این فیلم یا سریال ها حضور داشته باشه

مثلاً حضورش در Daredevil این شکلی بوده:

یا مثلاً داخل جسیکا جونز:

یا مثلاً سری های اول Spider Man که واضح تر حضور داشته:

و خیلی جاهای دیگه.

در مورد کَرِن هم کاملاً بهتون حق میدم. تازه مراعات کردید؛ خالق این کاراکتر هم، همون پیرمرد پر حاشیه ست. پدر کَرِن که هنوز هیچ اشاره ای بهش نشده، دکتر پکستون هست که به Death's Head معروفه. همونطور که گفتم، مراعات کردید. کاراکتر Karen علاوه بر منشی دفتر وکالت و روزنامه نگار بودن، چیزای دیگه ای هم بوده. مثلاً ایشون مجری رادیو هم بودن. در عین واحد، سابقاً پورن استار بودن و خب کارگر جنسی هم بودن خیلی چیزای دیگه هم بودن (مشاور حقوقی، فعال اجتماعی و ...). اگه خیلی از کاراکترش خوشتون نمیاد، لازم نیست نگران باشید. چون توسط دوست عزیزمون، Bullseye کشته میشه. اینجوری:

خلاصه اینطور بگم که، اونقدرا هم که میگید، این فصل ناامید کننده نبود. فقط کافیه یکی دو تا از کامیک هاش رو بخونید تا اوج نا امیدی رو دریابید

به نظرم یکی از بخش های زیبای این فصل، مربوط میشه به اواخر قسمت سوم. وقتی که "مت"، به یکی از دست هاش اسلحه بسته شده، و با اون یکی دستش یه زنجیر داره و حدوداً یه 5 دقیقه ای به شکل هنری تموم بر و بچ Dogs of Hell رو به خاک و خون میکشه. اکشنش، واقعاً اکشن کم نظیری بود. مت و زنجیر توی دستش و حرکاتی که با اون زنجیر انجام میده، به طور ناملموسی مخاطب رو به یاد یکی دیگه از کاراکترهای مارول، یعنی Ghost Rider میندازه.

امتیاز من به این فصل 8.7 از 10 هست. واقعاً عالی بود.

4. 16 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Samya نمایش پست ها
    از نظر شخص خودم که بعضی از کامیک های Daredevil رو خوندم، به جرأت میتونم بگم که واقعاً کامیک های ضعیفی رو داره (از هر لحاظ - داستان و ...). در مقایسه با اون فاجعه ای که من خونده بودم، این 2 فصل به معنای واقعی کلمه شاهکار بودن! خوشحالم که بعد از دیدن فصل اول نا امید نشدم، و یه فصل قوی دیگه از سری Daredevil رو دیدم.
    هر کمیکی دوران خوب و بدی داره اگه با استاد فرانک میلر اشنایی داشته باشید میدونید که ایشون دردویل رو به این چیزی که الان هست رسوند شوکه کننده ترین و بهترین لحظه های کمیک های دردویل رو به وجود اورد که میتونم به

مشاهده محتوا اسپویلر
    کشته شدن الکترا توسط بولزآی

اشاره کنم که به بهترین نحو به تصویر کشیده شد حتی بتمن و مرد عنکبوتی که تقریبا میشه گفت توی این دو یونیورس(dc و marvel )پرطرفدراترین کاراکتر ها هستن هم داستان های خوب و بد داشتن چون یه نفر نویسنده اون کار نیست و چندین نویسنده داره.

ولی دردویل جزو قهرمان های درجه یک مارول هست بدون شک.

6. 8 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas Brown نمایش پست ها
    هر کمیکی دوران خوب و بدی داره اگه با استاد فرانک میلر اشنایی داشته باشید میدونید که ایشون دردویل رو به این چیزی که الان هست رسوند شوکه کننده ترین و بهترین لحظه های کمیک های دردویل رو به وجود اورد که میتونم به

مشاهده محتوا اسپویلر
    کشته شدن الکترا توسط بولزآی

اشاره کنم که به بهترین نحو به تصویر کشیده شد حتی بتمن و مرد عنکبوتی که تقریبا میشه گفت توی این دو یونیورس(dc و marvel )پرطرفدراترین کاراکتر ها هستن هم داستان های خوب و بد داشتن چون یه نفر نویسنده اون کار نیست و چندین نویسنده داره.

ولی دردویل جزو قهرمان های درجه یک مارول هست بدون شک.
    البته من قصدم مقایسه شخصیت ها یا یونیورس ها نبود. منظور من چیز دیگه ای بود. شما اگه بخواید با اندیشه ای کاملاً منطقی هر کامیکی (مارول یا دی سی) رو بخونید، متوجه میشید چقدر همه چیز عجیب و غریبه. چقدر داستان ها بعضاً ضعیف کار شدن. تنها علاقه و البته قوۀ تخیل هست که باعث میشه تحمل کنیم این چیزای عجیب و غریبی که بهشون بر میخوریم رو و حتی ازشون لذت ببریم. ولی خب خیلیا اینطور نیستن. خیلیا توی داستان براشون سؤال پیش میاد که "چرا فلان اتفاق افتاد؟"؛ "چطوری اونطوری شد؟!"؛ به نظرم توی خوندن اکثر کمیک ها باید این سؤالات رو کنار بذاریم و داستان رو همونطوری که هست بپذیریم. اگه واقعاً قوی باشه در ادامه پاسخ خیلی از سؤالاتمون رو میده.

منظورم از ضعف داستانی، در بعضی از سری های Daredevil همینه. خیلی از سؤالات بی پاسخ میمونه. بنابراین کسانی که دنبال یه داستان واقع گرایانه هستن، نا امید میشن. شاید یکی از دلایلش همین چیزی باشه که شما فرمودید. نویسنده ها تعدادشون به شکلی هست که باعث میشه همون دوران خوب و بد رو به وجود بیاره.

من قصدم بیشتر مقایسۀ فصل دوم این سریال با کامیک هایی که پیرامون همون داستان های فصل دوم وجود داره، بود. دوستمون، _Nirvana_ عزیز به یه سری مسائلی اشاره کرده بودن، از جمله واقع گرایانه نبودن داستان؛ نامیرا بودن بعضی از شخصیت ها و امثالهم. بنده هم در پاسخ، به نوعی بحث کامیک رو پیش کشیدم، که بدونن وضعیت کامیک خیلی بدتر هست از لحاظ اینطور مسائل ماورائی. اگه داخل فصل دوم یه چنین مسائلی مطرح شده، صرفاً پایبندی و وفاداری فصل دوم به کامیک ها رو نشون میده و لاغیر.

در مورد فرانک میلر هم باید عرض کنم که به نظر بنده فرانک میلر به نوعی ناجی این سری از کامیک ها بود؛ خلق الکترا قطعاً نقطه عطف این سری محسوب میشد و بی شک جذاب ترین لحظات رو رقم زد.

حتی "استن لی" هم واقعاً کارهای بسیار بزرگی رو برای شکل گیری دنیای مارول انجام داده و یه عضو جداناپذیر این دنیاست. حرفایی که در موردش زدم رو خیلی جدی نگیرین باورم نمیشه با این سنش این همه پر انرژیه این بشر

8. 9 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    10
    از این کاربر 17 بار در 3 پست سپاس گزاری شده

یعنی دقیقا همون حرفی که من می خواستم بزنم تو گفتی..
    ای " کارن " کیه خداوکیلی نصف قسمتا داره رو اون میگرده .. خیلی رو اعصابه

10. 3 کاربرِ زیر از alizade بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

یعنی کسی هست از این شخصیت کارن کلا وجودش توی سریال خوشش اومده باشه.ای کاش یه نظرسنجی خوده شبکه میذاشت تا متوجه میشدن چه قدر غیرقابل تحمله

ولی دقیقا برعکسش الکترا با این که خُل میزد داشت این غیرقابل تحملی رو قابل تحمل میکرد!

قسمت اخر :

مشاهده محتوا اسپویلر
    مرداک میگه" اگه تونستیم فرار کنیم میریم ی جایی که نتونن پیدامون کنه".
    این جمله خودش اسپویل بود که الکترا قراره بمیره
    اخرشم که رفت ماکسش رو به کارن نشون داد, یعنی قراره بیشتر این خانوم تو سریال خودی نشون بدن و جای رفیق مرداک(اسم خودمم بعضی وقتا یادم میره چه برسه ...)که همش نگران مرداک بود رو بگیره.

با این استاد پیری هم خیلی حال میکنم به نظرم هر سریالی به ی پیر دانا نیاز داره!

پانیشر هم خوب بود ولی خیلی خوب نبود به نظرم کمتر حرف بزنه بیشتر عمل کنه بهتره!(مثل صحنه به سیخ کشیدن کارتل ها)

این رابطه ها تو این فصل ی خورده اوایلش منو گیج کرد.فصل اول تا اونجایی که یادمه اون خانوم دکتره با این مرداک رابطشون اوکی بود نمیدونم چی شد برک شد.یا اون وکیل مو طلاییه(اسم...) با کارن هم همینطور.

( هنوز خیلی مونده تا از این نظر به وایکینگ ها برسه)

ولی کلا میشه نمره قبولی به این فصل داد

بدون شک هم هنوز بهترین سریال هیرویی هستش

12. 5 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12