برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 14 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 131
    Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

(The Office (US |یکی از بهترین سیتکام های تاریخ [معرفی جامع سریال+لحظات به یادماندنی]

سريال آفيس يه سيتکام 20 دقيقه ايه که به مدت 9 سال و در 9 فصل و 188 قسمت در بين سال هاي 2005 تا 2013 از شبکه NBC پخش شد . اين سريال برگرفته از سريال انگليسی به همين نامه . سازندگان اين سريال علاوه بر ريکی جرويس و استيون مرشنت که سريال انگليسی رو هم ساختن گرگ دنيلز هم تو اينجا بهشون اضافه شده . اين سريال در فصل اول با ريت نسبتا بدی موجه شده بود و تا مرز کنسلی پيش رفت ولی خدا رو شکر اين اتفاق نيفتاد و سريال روز به روز محبوب تر شد تا اين که تا الان ريت IMDB سريال 8.8 از 10 نمره هست . اين سريال به سبک نسخه ی انگليسی مستند گونه ساخته شده که انگار همه ی شخصيتا با دوربين هم صحبت می کنن (مشابه کاری که توی Parks And Recreation هم اتفاق افتاده بود .) سريال داخل شعبه ی شهر اسکرانتون شرکت کاغذ داندر ميفلين می گذره و به زندگی ، دوستی ها و اتفاقات اهالي اين اداره می پردازه.
    در ادامه به شخصيت های سريال نگاهی می ندازيم :

مايکل اسکات (بازيگر :استيو کرل) آقای رئيس
    مايکل اسکات رئيس شعبه ی اسکرانتون کمپانی داندر ميفيلنه که مدت زيادی واسه شرکتش کار می کرده (حدود 12 سال در ابتدای سریال ). سياست رياستش رفيق شدن با کارمنداشه و سعی می کنه با ايجاد کمدی سر کار همکاراشو بخندونه .خودشو يه کمدين اداره می دونه . ولی بيشتر اعصاب همکاراشو خورد می کنه به خصوص با شوخی هاي نژادی و سک*ی و اين که خيلی از اونا رو مسخره می کنه . تعداد دوستای کمی داره.
    ولی به هر حال با مرور زمان که سريال از نسخه ی انگليسيش فاصله مي گيره شخصيت مايکل با وجود بعضی از کارای ديوانه وارش تبديل به يه شخصيت شيرين و دوست داشتنی ميشه .بدون اين که سريال ذره ای ليم (lame) بشه .
    مايکل (طبق گفته ي خودش) : ايرلندی . آلمانی . اسکاتلندی و 2/15 هم از سرخپوست هاي اصيل آمريکاييه ! تيکه کلام معروف مايکل که ديگه الان به اسم اون و استيو کرل سند زده شده عبارت That's What She Said هست که يه نوع شوخی جنسي حساب ميشه ( برای مثال يه جمله ای که ميشه ازش برداشت صحنه داری کرد بهش ميگن : اينو هر چی زور می زنم توش جا نميشه و اون ميگه :That's What She Said که در لغت ينی :اين حرفو اون زد )
    دوايت شروت (بازيگر : Rainn Wilson ) روانی!
    شحصيت ديوونه ی سريال ! اون علاوه بر کار کردن توی اداره تو ی مزرعه ی خونوادگيشون ، مزرعه ی کاشت چغندر شروت هم کار می کنه و شخصيتش رو شايد با کمی تغيير بشه گفت روی شخصيت ران سوانسون parks and recreation پياده شد . ينی اگه از ران خوشتون اومده باشه اين شخصيت ميشه خداتون اصن ! اون هميشه سوژه ی شوخی خرکی های جيمه و يه دشمنی عجيب با جيم داره که البته گاهی اين حس عوض ميشه . بهترين راه توصيف رابطه ی دوايت و جيم گفتن عبارت دوستی در حين دشمنيه . اون بهترين فروشنده ی اداره س . واقعا يه استعداد اقتصدايه خوب داره . براي مثال :
    مشاهده محتوا اسپویلر
    توی يکی از اپيزودای کريسمس می ره و يه مدل عروسک معروف رو می خره و قايم می کنه و شب کريسمس که عروسکه تموم شده اونا رو به چند برابر قيمت به پدرای فراموش کار می فروشه !

اون علاقه ی خاصی به دو موضوع خرس ها و مسائل علمی - تخيلی به خصوص سريال battlestar galactica داره . و خودشو به عنوان شماره 2 مايکل تو اداره می بينه . به خاطر اخلاقيات عجيب و غريبش هيشکی تو اداره جديش نمی گيره ولی اون داندر ميفلين و خودشو حسابی جدي می گيره .و علاوه بر اين دستيار داوطلب کلانتری هم هست !
    مشاهده محتوا اسپویلر
    يه رابطه ی مخفيانه با آجلا مارتين داره و اين رابطه طی فصل های مختلف و با اومدن اندی برنارد اتفاقای عجيب غريب ، فوق العاده خنده دار و احساسی ميفته
    جيم هالپرت و پم بيزلی (بازيگران : جان کرازيسکی و جنا فيشر ) فقط دوست ؟
    خواستم اين دو تا رو باهم بيارم چون تو سريال کلی روی رابطه ی اين دو تا کار ميشه به طوري چند تا از صحنه های بياد موندني سريال بين اين دوتا اتفاق ميفته . در آغاز کار پم دوست پسری داره که تو انباری کار می کنه . پم منشی اداره س و رابطه ی خوبی با جيم داره . جيم و پم خيلی با هم دوستن ولی چيزی که پم نمی دونه کراش (علاقه) جيم به اونه . پم از منشی بودن راضی نيست و دلش می خواد هنری که خيلي دوست داره يعنی نقاشی رو دنبال کنه . محاله اين سريال رو ببينيد و عاشق پم نشيد !
    جيم توی تيم فروش اداره کار ميکنه . عاشق پرنکه (شوخی خرکی) . زياد کارشو تو داندر ميفلين جدی نمی گيره و فکر نمی کنه که بخواد براي مدت زيادی اونجا کار کنه .
    جيم و پم دقيقا يه ورژن جديد و شايد حتی واقعی تر از راس و ريچل ان . واقعا با عشق و عاشقی بينشون همه رو به خنده و البته گريه می ندازن .
    استلی هادسون ( بازيگر :Leslie David Baker ) منتظر بازنشستگی!
    استنلی شخصيت خِسته و بی حال سرياله . حاضره واسه روزای مرخصی و زود تر رفتن به خونه جون بده . به هيچ وجه از مايکل خوشش نمياد و توی جلسه های اداره هم همش در حال جدول حل کردنه و براش مهم نيست چه اتفاقی تو جلسه ميفته .و هميشه متعجبه که چطور کسی مثل مايکل شده رئيس و اعتقاد داره که اون رئيس بهتری می شد .
    شخصيتيه برای خودش
    کوين مالون (بازيگر :Brian Baumgartner ) احمق دوست داشتنی!
    کوين که توی يه باند موسيقی درام می زنه . شايد بشه علاقه هاشو تو سه تا چيز خلاصه کرد : اسمارتيز ، سوپ و هات داگ ! عدد مورد علاقش 69 ـه و به شدت به قمار اعتياد داره . مايکل هميشه اونو مسخره می کنه بابت اين مسائل . کوين با وجود اين که تو حسابداری کار مي کنه ولي تو رياضی افتضاحه و بعضي وقتا جمع عددا رو هم اشتباه ميگه و اعصاب بقيه ی کارکنان حسابداری يعنی آنجلا و اسکار رو خورد می کنه . کوين توسط خود مايکل استخدام شده .
    آنجلا مارتين (بازيگر :Angela Kinsey ) وسواسی و حساس!
    آنجلا تو تيم حسابداری شرکت کار ميکنه . ادعا می کنه که يه مسيحيه معتقده و همش بقيه رو قضاوت می کنه .
    مشاهده محتوا اسپویلر
    مخصوصا وقتی می فهمه اسکار گ/ي ـه !

اون از کلی و رايان از همه بيشتر تو اداره بدش مياد . خصوصيت عجيب آنجلا عشق وحشتناکش به گربه هاست ! کلي گربه داره تو خونش و علاوه بر اين عاشق عکس نوزادا تو لباس بزرگسالانه .
    فيليس ونس ( بازيگر : Phyllis Smith ) همسر نمونه
    شخصيت مهربون و دوست داشتنی که يه جورايی مادر بقيه ی اعضای اداره حساب ميشه . اون با باب ونس که شرکت يخچال سازيش تو همون ساختمونه ازدواج کرده. فيليس عضو بخش فروشنده های ادارس .
    مرديت پالمر (بازيگر : Kate Flannery ) مادر تنها و مست!
    مرديت دو تا بچه داره که دخترش با همسر سابقش زندگی می کنه و پسرش با اون . زندگی درب و داغونی داره و اين باعث شده توجه زيادی به پسرش نداشته باشه . هميشه چند تا بطری مشروب برای مواقع اضطراری قايم می کنه . اعتياد وحشتناکی به الکل داره .
    کريد براتون (بازيگر : Creed Bratton ) مرموز
    کريد شخصيت عجيبی داره . شايد بشه گفت يه ورژن ديگه از دوايته . هميشه وقتی پليسی چيزي مياد تو اداره استرس می گيره . اون گهگداری زير ميزش تو اداره می خوابه . يکی از پاهاش فقط چهار تا انگشت داره ! به خاطر مصرف سابق مواد حافظه ی خوبی نداره و يادش نمياد شغلش چيه (خخخ!) و اسم همکاراشو اشتباه صدا می زنه !
    مشاهده محتوا اسپویلر
    اسم اصلی کريد William Charles Schneider هست . وقتي ويليام بود شخصی به اسم کريد براتون مياد و ازش دزدی می کنه . ويليام به شدت عصبانی ميشه و بعد از اون کريد برای هميشه ناپديد ميشه . و به نظر می رسه که توسط ويليام کشته شده . ويليام هويت کريد رو می دزده و به اسکرانتون مياد و با کمک اين هويت جديد از شر بدهی هاش خلاص ميشه !
    رايان هاوارد ( بازيگر : بی. جی. نواک )
    رايان کارشو به عنوان کارمند موقت تو اداره شروع می کنه . مايکل نگاه عجيبی بهش داره و اونو خوشگل ترين فرد اداره می دونه !
    مشاهده محتوا اسپویلر
    رايان بعد ها وارد يه رابطه ی عشقی ديوار وار و عجيب با کلی کاپور ميشه . يه جورايی رابطه شون متضاد رابطه ی جيم و پمه ! زوج اعصاب خورد کنی ان کنار هم !
    کلی کاپور ( بازيگر : ميندی کالينگ )
    هنديه اداره که مايکل همش در اين مورد باهاش شوخی مي کنه . البته متولد هند نيست و عملا هيچی از فرهنگ هند نمی دونه . به شدت ديوونه ی عشق و عاشقيه و خودشو خيلی جذاب می دونه . آخر جزوندن دوست پسرای قبليشه .
    مشاهده محتوا اسپویلر
    کلي بعد ها وارد يه رابطه ي عشقی ديوار وار و عجيب با رايان هاوارد ميشه . يه جورايی رابطه شون متضاد رابطه ی جيم و پمه ! زوج اعصاب خورد کنی ان کنار هم !
    توبی فلندرسن (بازيگر : Paul Lieberstein ) دورافتاده
    توی منابع انسانی کار مي کنه . مايکل به شدت متنفره ازش . چون جلوی اکثر کارای باحال مايکل رو به علت غير قانونی بودن می گيره . توبی يه ازدواج نا موفق داشته و يه دختر داره که مايکل هميشه طلاقشو می زنه تو سرش . تو اداره با اين که شغلش مسئول روابط و منابع انسانی ولی عملا هيچ دوستی نداره و کسی از گذشته ی توبی خبر نداره .
    مشاهده محتوا اسپویلر
    مايکل يه جا می گه : اگه من توی اتاق باشم و يه تفنگ و دو تا گلوله داشته باشم و توی اون اتاق بن لادن و هيتلر و توبی باشن ؛ من به توبی دو بار شليک می کنم !
    اندی برنارد (بازيگر : اد هلمز ) پاچه خوار
    اندي از فصل فصل سوم سريال اضافه ميشه و در شعبه ی استمفورد کار می کنه . يه شخصيت با حال و تا حدودی شبيه مايکل اسکات داره . تو دانشگاه کورنل درس خونده و لقبش که بچگی روش مونده و خيلی هم دوستش داره Nard Dog (تو بچگی بهش می گفتن nard puppy !) هست که از بخش دوم فاميلش برنارد مياد . لقب ديگش Boner Champ هست.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    بعدا به شعبه اسکرانتون مياد و با دوايت سر پاچه خوارd مايکل دعوا مd کنن و ...
    ارين هنن ( بازيگر : Ellie Kemper ) دوست داشتنی و احمق
    ارين از اپيزود 21 ام فصل پنجم به سريال اضافه می شه .
    مشاهده محتوا اسپویلر
    ارين منشی شرکت ميشه وقتی پم با مايکل ميره تا شرکت مايکل رو راه بندازن . اسم اصليش کلی ـه ولی چون يه کلی ديگه هم تو اداره بود رئيس ازش خواست که ارين (اسم وسطش )صداش کنن! بعد ها ارين وارد يه رابطه ی عاشقانه با اندی ميشه که اون رابطه هم بالا پايين هاي ديدنی خودشو داره . واقعا ارين يه شخصيت دوست داشتنيه .

بازيگراي سريال بعد از اتمام سريال چيکار شدن؟
    استيو کرل رو که ديگه همه می شناسن و 2015 هم برای فيلم The Big Short کانديدای اسکار شد .
    جان کرازيسنکی در حال حاضر با اميلی بلانت ازدواج کرده که يه بچه هم با هم دارن . جان که حسابی عضلانی شده امسال فيلم 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi رو روی پرده خواهد داشت .
    جنا فيشر در 2015 تو سريالی به نام You, Me and the Apocalypse بازی کرد و امسال هم يه فيلم تلويزيونی به کارگردانی مت لبلانک خواهد داشت .
    بی جی نواک هم از تهيه کننده ها و نويسنده های سريال خوب The Mindy Project هست .
    Mindy Kaling هم سريال خودش رو خلق کرد که در اون بازی هم می کنه و نواک (رايان ) هم از تهيه کننده هاشه : The Mindy Project
    اد هلمز هم 2015 فيلم کمدی Vacation رو داشت .
    Ellie Kemper هم که سريال خودش Unbreakable Kimmy Schmidt رو داره شنبه 16 آپريل فصل دومش مياد .
    اطلاعات تکميلي:
    تو اين سريال بازيگراي معروف زيادي هم به صورت guest star حضور پيدا کردن که مهم تريناشون اينان :

جی جی آبرامز خالق لاست و کارگردان Star Wars :The Force Awakness اپيزود 17 از فصل 3 رو کارگردانی کرده .
    و همينطور Bryan Cranston اپيزود 4 از فصل 9 رو کارگردانی کرده .
    دوستان اگه خواستين مطلبی چيزی بزارين در مورد سريال ، اگه داستان اصلی رو لو می داد لطفا از تگ اسپويلر استفاده کنين .

سپاس
    973
    از این کاربر 358 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : (The Office (US |یکی از بهترین سیتکام های تاریخ [معرفی جامع سریال+لحظات به یاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Raylan Givens نمایش پست ها

مایکل اسکات بدون اغراق یکی از منحصربفردترین شخصیت‌هایی بود که تابه‌امروز، توی تلویزیون دیدم؛ جدا از نویسندگی فوق‌العاده‌ی سریال و این شخصیت، بخش زیادیش رو هم مدیون استیو کرل‌ـه که نمیشه بازیگر دیگه‌ای رو برای پرداخت به این شخصیت، تصور کرد ... اعصاب‌خردکردن‌هاش، مهربونی‌هاش، شوخی‌هاش، حسودی‌هاش ... کارهاشو نمیشه فراموش کرد.

Respect#
    تنها شخصیتی که میتونم باهاش مقایسه کنم جرج کاستانزا سریال ساینفیلده به شدت با این دو تا شخصیت خو گرفتم

3. 17 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : (The Office (US |یکی از بهترین سیتکام های تاریخ [معرفی جامع سریال+لحظات به یاد

یکی از بهترین سیتکام هایی تاریخ که به خودم میگم که چرا زودتر شروعش نکردم به نظر من بر هر سیتکام بازی! واجبه که این سریال رو ببینه و شاید اول با دیدن فصل اول بخوره تو ذوقتون ولی بازم به نظر من با این که سطح فصل اول از باقی فصل ها پایین تره ولی بازم من فصل اول رو دوست داشتم الانم که اواسط فصل پنجم هستم و کاملا راضی ام و این سریال و سریال مشابه اش Parks And Recreation روزام رو میسازن که البته اون سریال هم فصل اولش مثل فصل های بعدی نیست ولی از فصل دوم خیلی خوب اوج میگیره و عالی میشه که اونم فصل چهارمم این پایین هم یکی از بهترین شروع های یکی از بهترین قسمت های سریال و یکی از دی*وث بازی های دوایت دی*وث رو میزارم که ببینین و کیف کنین اگه هنوز شروع نکردین این 4 دقیقه رو ببینید امیدوارم شروعش کنین و برای دیدن این سریال دست دست نکنین. این 4 دقیقه از قسمت 13 فصل پنجم Stress Relief هست.

سپاس
    115
    از این کاربر 366 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

دوستان یه سوالoffice دیدم عالی بود ولی فصل9 دیگه اون لذت سابق نداره به نظرتون فصل9و10ببینم؟بهتر میشه؟
    بدون مایکل سریال خیلی افت کرده

6. 7 کاربرِ زیر از Axl Rose بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,111
    از این کاربر 252 بار در 32 پست سپاس گزاری شده

این the office سریال بسیار خوبه و واقعا یکی از بهترین بازی ها توی کل سریال های کمدی رو به نظر من استیو کارل در نقش مایکل اسکات انجام داده. ابن مایکل اسکات هم از اون شخصیت های پیچیدست که واقعا با این که بعضی جاها بدجنسه اما به همون اندازه هم میتونه دوست داشتنی باشه و البته مهم ترین ویژگی که برای شخصیتش عنوان شده اختلال شخصیت خود شیفتگیه.

یک صحنه ای هم توی ذهنم از مایکل اسکات توی ذهنم مونده بود. اومدم توی یوتیوب جستجوش کنم که این جا بگذارم که همون پیشنهاد اول خود یوتیوب بود.

مشاهده محتوا اسپویلر

ببینید چطور از برگشت یک نفر عصبانیه و این جوری به روش میاره
    https://www.youtube.com/watch?v=NHh0rf0ojEc

یا کسی رو دوست داره ولی این جوری سر به سرش میگذاره
    https://www.youtube.com/watch?v=wAxtVMuDYD8

اما نمیدونم چرا بعضی وقت ها همین آدم خیلی حساس و دوست داشتنی میشه. راجع به شخصیت ابن بشر هم مقاله و ویدیو توی اینترنت هم زیاد گفته شده. اگر هم این سریال رو تازه شروع کردید همون طور که دوستان گفتند سریال رو بر اساس قسمت های اول نسنجید.

8. 13 کاربرِ زیر از shayan010 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,111
    از این کاربر 252 بار در 32 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Axl Rose نمایش پست ها
    دوستان یه سوالoffice دیدم عالی بود ............
    مشاهده محتوا اسپویلر
    فکر می کنم بهتره به دلیل لو دادن رفتن مایکل از تگ اسپویل استفاده کنید. من خودم هم دارم فصل 9 رو می بینم اوایل دیدنش خیلی سخت بود اما حالا یک مقدار نبود مایکل کمتر احساس میشه با این که نمره سریال به مراتب خیلی کم شده. اما باعث نمبشه بعد از 8 فصل عالی سریال رو به انتها نرسونم

10. 12 کاربرِ زیر از shayan010 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

[22×7] اپیـزود فوق العاده احساسی و تلخـی بود!

12. 17 کاربرِ زیر از Hossein_124 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

دیشب "آفیـس" تموم شد. بعد از "فرندز" عملاً با هیچ سریال کمدی ای نتونستم ارتباط برقرار کنم، حتی "ساینفلد" هم بزور 6 فصل دیدم و اصلاً خوشم نیومد و نمی‌تونستم ببینمش واقعاً. ولی وقتی "آفیس" رو شروع کردم از همون اول برام یه جذابیتِ خاصی داشت که از همون فصل اول فهمیدم این سریال، یه سریال دیگه‌ست مثلِ "فرندز" که قراره خاطره‌های خیلی خوبی رو برام رقم بزنه که واقعاً همینطور شد.

شخصیت پردازیِ سریال حرف نداشت؛ از مایکل اسکاتِ بی نظیر گرفته تا جیم و پم، دوایت و آنجلا، اسکار، کوین، اندی، کلی و رایان، ارین، کرید، مریدیث، فیلیس، استنلی و .. همه‌شون فوق العاده بودن. رابطه ی جیم و پم هم که دیگه هرکس سریال رو دیده باشه میدونه چطوریه، یعنی یکی از نقاطِ قوت سریال همین رابطه‌ی این دو نفره. مایکل اسکات هم که یکی از فوق العاده ترین شخصیت هایِ سریالی ای بود که دیدم و کلاً سریال خیلی بهش مدیونه.

چند قسمتِ اخر هم خیلی احساسی بود، درمورد جزئیاتش نمی‌گم که یکی اگه ندیده سریال رو و داره این متن رو می‌خونه براش اسپویل نشه ولی در همین حد بگم که اشک آدم رو در می‌آوردن و بعد یهو وسطش یه چیز مینداختن که خنده‌ـت می‌گرفت و یهو تلفیقی از خنده و گریه می‌شد :دی خلاصه دیدن این سریال حسِ نابی رو بهم داد، واقعاً ناب! این ویدئو رو هم هومن تو پستِ صفحه‌ی قبلش گذاشت که منم میذارم، اجرای خیلی احساسی و نابی بود برای خداحافظی.

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

فعلا شش اپيزود فصل اول رو يجا دانلود كردم ببينم جلبم ميكنه براي ادامه دادن

15. 5 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,295
    از این کاربر 1,815 بار در 201 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    فعلا شش اپيزود فصل اول رو يجا دانلود كردم ببينم جلبم ميكنه براي ادامه دادن
    به نظر من و اکثرا دوستانی ک دیدن سریالو حداقل تا اواسط فصل 2 زمان میبره تا ارتباط بگیری با سیتکام و به قول خودت جلبت کنه
    توصیه میکنم اگه خوشت نیمد از فصل 1 تا اواسط 2 ببین اگه اون موقع دگ خوشت نیمد دراپ کن که بعید میدونم اینجوری بشه

17. 6 کاربرِ زیر از 125yahel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    764
    از این کاربر 3,553 بار در 374 پست سپاس گزاری شده

یه کم نوشته طولانی هست و مقدمه طولانی ای داره ولی به نظرم حکایت خیلی هامون هست و ارزش وقت گذاشتن داره

قوانین سریال دیدن

نوبتی هم باشه نوبت آقیس بود دیگه. یه قانون نانوشته برای سریال بین های ایرانی وجود داره و اکثرن سریال دیدن رو با فرار از زندان- لاست- 24 شروع کردن. از تاثیر شبکه فارسی وان هم نباید غافل بشیم که فرار از زندان روآخر هفته ها میزاشت و همزمان شده بود با شروع دوران افت صدا و سیما و صد البته نسل دهه 70 به سنی رسیده بودن که نیاز به سرگرمی های این چنینی حس میشد و همه به سمت سریالای آمریکایی رو آوردن. تا سایت های دانلود سریال همه گیر شد و هرکسی ذائقه خودش رو تو ژانر های مختلف پیدا کرده. از 3 سریال طلایی شروع کننده این جریان که بگذریم دکستر و بریکینگ بد و گیم آف ترونز وارد شدن. یه خلا حس میشد و جیزی نبود به جز خلا سریال کمدی (که اون هم اتفاقن همزمان با خروج مهران مدیری و رضا عطاران از صدا و سیما و افق کمدی های وطنی شد) از آزمون و خطا های سریال جدید کمدی و هفتگی که بیشترشون هم بعد از یه مدت نمیومدن و معلوم میشد کنسل شدن شروع کردیم. به شخصه اولین سریال کمدی ای که دیدم Raisnig hope بود که فقط پوسترش خوش طرح و رنگ بود و جذبم کرد ( توی حیطه کمدی هم فارسی وان تحرکاتی انجام میداد و حتی himym رو هم دوبله گذاشت ولی خب به ذائقه ایرانی ها خوش نمیومد به خصوص ورژن دوبله اونهم دوبله ضعیفش) بعد از این آزمون و خطا ها به دومین قانون نانوشته سریال دیدن میرسیم که شروع کمدی دیدن با فرندز هست. به شخصه یه قسمت رو دانلدو کردم . یادمه 2دقیقه اول رو که دیدم خودمو لعنت کردم که چرا 90 مگ حروم این کردم( اون موقع سرعت اینترنتم ضعیف بود . شبانه نهایت 1.5گیگ دانلود میشد بکنی) گذشت تا 2-3 ماه بعد... شعور سریال و فیلم دیدنم بالاتر رفته بود. این دفعه نسخه با کیفیت تر رو دانلود کردم و کاملن همه چیز برعکس بود. به شدت جذبش شدم تا جایی که توی سال کنکور کارشناسی هروقت اعصابم به هم ریخته بود و فشار روحی روم زیاد میشد با 1-2 قسمت فرندز حالم سرجاش میومد. بریکینگ بد و قرندز و بعدش هم دکستر و فرندز ترکیب طلایی هر شب من بود تا 3تاشون تموم شدن. در ادامه قانون نانوشته به سریال های How i met your mother و big bang theory روی اوردم. این 3 تا سریال حکم لاست-24 و فرار از زندان رو توی سریال های کمدی دارن و وقتی این 3 تا رو ببینی میتونی سلیقه خودت رو توی کمدی بشانسی( تبصره اول قانون دوم) دروازه ورود به دنیای سریال های آمریکایی این 3 تا سریال هستن و بودن. modern family و Shamelessگزینه بعدی بودن که سبک جدیدی رو معرفی کرد.و کمدی مستندوار و سیاه رو متوجه شدم سریال های هفتگی مثل brooklyn 9/9 هم خودشونو بهم تحمیل کردن ولی بازم جای یه کمدی با تعداد قسمت بالا که حالمو جا بیاره خالی بود که Seinfeld رو پیدا کردم که درواقع حکم پیش درآمدی برای فرندز بود. اینجا بود که داشت کم کم باورم میشد که دوره طلایی سریال دیدن برام تموم شده چه درام چه کمدی. Parks & recreation با قدرت ظاهر شد . در کنارش Atlanta - master of none - louis- ash vs evil deadو چنتا دیگه پای ثابت کمدی های هفتگی شدن ولی اینجا بود که سومین قانون هم برام بوجود اومد..... در کنار سریال های هفتگی کمدی حتمن باید یه سریال با تعداد قسمت بالا رو هم ببینی.
    هر سریالی که تموم میشد این حسو داشتم که دیگه نمیتونم یه کمدی سنگین رو پیدا کنم. بعد از Parks.... Community رو دیدم. جالبش اینه که هر سریال کمدی این مدلی رو که شروع میکردم مثل فرندز خوشم نمیومد و بعد از یه مدتی برمیگشتم و تا آخرش میرفتم. بعد از Community نوبت به The OfficeUS رسید. چیزی که بیشتر از همه توجهمو به سریال حلب کردن gif های زیادی بود که توی فضای مجازی از سریال میدیدم. مسلما با حجم وسیعی از فیلم و سریال هایی که دیده بودم توقعم بالاتر رفته بود و خودمو درحد یه سریال باز حرفه ای که هرجیزی رو نمیبینه و برای وقتش ارزش قائله و حتی جرئت نقد اظهار نظر رو هم به خودش میده، میدیدم و فقط دغدغم این نبود که چرا ترافیک دانلود رایگان رو خرج فلان فیلم کردم. دنبال چیزی بودم که حرفی برای فتن داسته باشه و چیزی بهم اضاف کنه یا دست کم برای اون مدتی که میبینمش منو از دنیا بکنه و توی دنیای خودش غرق کنه...... این همه مقدمه گفتم تا به اینجا برسم
    فصل اول آفیس رو گرفتم.... فقط میدونستم که Parks.... یه جورایی اسپین آف غیر مستقیم آفیس هست..... تمام چرخه سریال دیدنم توی آفیس از اول تکرار شد. فصل اول نه تنها کمدی نبود بلکه تک تک شخصیت ها مصنوعی، نچسب، زورکی و تک بعدی بودن. انگار فقط میخاستن هرحوری شده به زور آدمو بخندونن و موفق نمیشدن. زیق معمول قسمت اول رو دیدم و گذاشتم کنار. باز برگشتم 2-3 قسمت دیگه دیدم گذاشتم کنار. به زور خودمو مجبور کردم که ازش خوشم بیاد و فصل اول رو تموم کردم. نه نشد که نشد. ( قبل ز این فقط توی Parks... بود که تاآخر فصل اول باهاش ارتباط برقرار نکردم که با شروع فصل دوم همه جیز حل شد) به امید اینکه مثل Parks بشه فصل دوم رو شروع کردم ولی بازم نشد. هر 2-3 قسمت رو که میدیدم برای یکی دو هفته سریال رو کنار میزاشتم و بعد فقط بخاطر قانون سوم باز برمیگشنم تا شاید فرجی بشه. فصل دوم رو هم به همین روال دیدم ... تقریبن قسمت های آخر فصل دوم بود که سریال روی خوش بهم نشون داد یا بهتره بکم من به سریال روی خوش نشون دادم. قسمتی که میرفتن توی یه کشتی میخ خودشو سریال کوبوند برام. که نه تنها یه کمدی شاد و مفرح هست بلکه شخصیت هاش دارای قوس شخصیتی هستن و به مرور در حال شکل
    گیری و تکامل هستن( چیزی که ختی توی سریالی مثل فرندز هم تا این خد وجود نداشت) شوخی ها در عین خنده دار بودن و گاهن نکته دار و نمود دنیای واقعی بودن شخصیت های سریال رو میساخت.شخصیت هایی که اصلن تک بعدی نبودن. الان فصل سوم رو شروع کردم. شاید یکم زود بود برای یه همچین متن و تصمیم گیری ای ولی خب فک نکنم سریال ناامیدم کنه.

پ.ن: از همین الان با اینکه هنوز 6-7 فصل مونده و 3-4 ماه طول میکشه تا آفیس تموم بشه ولی شروع کردم کمدی سنگین بعدی رو پیدا کنم. 30rock و curb your enthusiasm گزینه های نهایی هستن.

19. 12 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 14 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین