برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,032 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

new3 [اختصاصی تیم انیمیشن] 10 تا برترین انیمه های رومنس-مدرسه ای | بحث و تبادل نظر

اصولا دبیرستان جایی هست که ما اولین عشق زندگی خودمون رو میبینیم! بازه ای از زمان که فرد به جنس مخالف گرایش پیدا میکنه. رومنس های دبیرستانی از ژانرهای مشهوری هستند که یادآور احساسات شیرین و نوستالژیکی ـند. اگه از اون دسته افرادی هستین که از این ژانر لذت میبرین، بهتره که این لیست رو از دست ندین!

10. Boku wa Tomodachi ga Sukunai (من دوستان زیادی ندارم)

تعداد قسمت ها: 12
    تاریخ پخش: اکتبر 2011 – دسامبر 2011

کوداکا هاسگاوا به خاطر موهای بلوند و چهره ش که شبیه خلافکار هاست، باعث ترس همکلاسی هاش میشه. یک روز اون با یوزورا میکازوکی که از جهاتی مثل خودشه، برخورد میکنه. یوزورا فقط بد اخلاق نیست بلکه اون یک دوست خیالی هم داره! این 2 نفر به این نتیجه میرسند که باید درباره شرایطی که دارن، یه فکری بکنند. برای همین کلوپ همسایه رو برای افرادی که هیچ دوستی ندارند، تشکیل میدن.
    نوعی از رومنس با چاشنی هارم. قطعا در این شرایط قرار گرفتین که احساس کنین به جایی که توش هستین تعلق ندارین و این مساله در دبیرستان باعث میشه نتونین خیلی دوست پیدا کنین. این انیمه، این مساله رو به خوبی با کاراکترهای اصلیـش نمایش داده. در واقع کوداکا به اون بدی که خودش فکر میکنه نیست و دخترایی هم هستن که بهش علاقه دارن.

9. Tonari no Kaibutsu-kun (هیولای کوچک من)

تعداد قسمت ها : 13
    تاریخ پخش: اکتبر 2012 – دسامبر 2012

شیزوکو کیزوتانی دختریه که به خاطر رفتارهای بی احساس و سردش به یخ بی روح مشهوره. اون کلا به چیزی جز درس و آینده ش علاقه ای نداره. از طرف دیگه هارو یک هیولای غیر قابل کنترل و اهل دعواست اما یک بخش مهربون هم داره. هارو عشقش به شیزوکو رو اعتراف میکنه ولی برای شیزوکو مدت زمان بیشتری لازمه تا عشقش نسبت به هارو رو بپذیره.
    هیولای کوچک من درباره عشق بین دو انسان غیر اجتماعیه که میخوان به هم کمک کنن تا بتونن بیشتر اجتماعی بشن و به هم اهمیت بدن. این انیمه یک رومنس کمدیه و کاراکترهای خاص و منحصر به فردی داره.

8. Baka to Test to Shoukanjuu (احمق ، تست و هیولاهای احضار شده)

تعداد قسمت ها : 13
    تاریخ پخش: زوئن 2010 – آوریل2010

باکا یا همون احمق خودمون در این انیمه، شخصیت اصلی یعنی آکیهیسا یوشی هست. دانش آموزان توی مدرسه اون بر اساس نمراتشون طبقه بندی میشن. کلاس A شامل دانش آموزای با نمره بالا میشه که وسایل رفاه و آرامش براشون فراهمه. در طرف دیگه کلاس F با صندلی ها و میزهای کهنه یعنی همون جایی که آکیهیسا هست، قرار داره. میزوکی هیمِجی دانش آموز بد شانسیه که به خاطر حاضر نشدنش سر امتحان – مریض بوده - به کلاس F منتقل شده.
    اگه طرفدار چیزای بامزه و بانمک در فرم احمقانه ـش هستین، این انیمه به دردتون میخوره. به علاوه داستان انیمه مبارزات بین دانش آموزان رو به وسیله احضار کردن هیولاها نشان میده. پس در نتیجه اگه به موجودات جادویی هم علاقه دارین، توصیه میشه این انیمه رو ببنید.

7. Nisekoi (عشق دروغین)

تعداد قسمت ها: 20
    تاریخ پخش: ژوئن 2014 – می 2014

راکو ایچیجو وارث گروه یاکوزا ست. وقتی که اون بچه بوده، به دوستش قول میده که وقتی بزرگ شدن، با هم ازدواج کنن. اون دختر به راکو یه قفل میده در حالی کلیدش رو پیش خودش نگه میداره. حالا راکو بزرگ شده و تنها چیزی که دلش میخواد یه زندگی عادیه. به علاوه اون به یکی از همکلاسی هاش به اسم کوساکی اونودِرا علاقه داره. حالا به خاطر اختلافاتی که بین گروه یاکوزا و باند کندوی عسل پیش اومده، راکو باید تظاهر کنه که با دختر رییس گروه یعنی چیتوگه رابطه داره.

عشق دروغین یک انیمه رومنس با چاشنی هارِمه. شاید خلاصه داستان خیلی به دل نشینه، اما این انیمه بسیار لذت بخشه و کاراکترهای دوست داشتنی ای داره. راکو و چیتوگه همیشه درگیرن اما علی رغم دعواهای همیشگیشون یه سازگاری خاصی با هم دارن. با اینکه راکو به همکلاسیش علاقه داره اما نمیتونه فکر دوست بچگیش رو از ذهنش بیرون کنه.

6. Chuunibyo demo Koi ga Shitai (عشق، چونیبیو و توهمات دیگه!)

تعداد قسمت ها : 12
    تاریخ پخش: اکتبر 2012 – دسامبر 2012

یوتا توگاشی در زمان راهنمایی از چونیبیو رنج میبرده. حالا چونیبیو چیه؟! چونیبیو حالتیه که فرد احساس میکنه که واقعا یک قدرت ویژه داره! اون فکر میکرده که ارباب شعله های تاریکه. با خجالت از توهمات گذشته ـش، وارد یک مدرسه جدید میشه که کسی رو نشناسه. توی مدرسه با ریکا تاکاناشی آشنا میشه که اونم توهم داره و یه جورایی از یوتا خوشش میاد.
    داستانی درباره اختلالات ذهنی که به شیوه طنز نشون داده میشه. استرس و مشکلات روحی ای که ممکنه هر لحظه به سراغ نوجوان ها بیاد. دلیل توهمات ریکا، به خاطر گذشته ناراحت کننده ـشه و یوتا میخواد بهش کمک کنه. پسری که قبلا از این توهمات رنج میبرده در کنار دختری که داره با این توهمات دست و پنجه نرم میکنه یک زوج عجیب غریب رو میسازه و شاید برای همینه که خیلی به هم میان.

5. Kaichou wa Maid-sama (نماینده کلاس یک پیشخدمته!)

تعداد قسمت ها: 26
    تاریخ پخش: آوریل 2010 – سپتامبر 2010

دبیرستان سِیکو یه مدرسه پسرونه بوده و حالا شده مختلط. اگرچه تعداد دانش اموزان دختر مدرسه هنوز کمه. در این بین میساکی آیوزاوا میشه اولین دختری که وارد شورای دانش آموزی میشه. ولی اون پشت ظاهر سخت و خشنش، یه کار پاره وقت به عنوان پیشخدمت داره و دوست نداره کسی از این مساله خبردار شه. متاسفانه تاکامی یوسوئی مشهورترین پسر مدرسه رازش رو میفهمه. کسی که میتونه با استفاده از این راز شهرت میساکی رو نابود کنه و حسابی بپیچوندش.
    درگیری بین دختری که از مردا متنفره و یک پسر خونسرد که علاقه خاصی به دخترا نداره میتونه صحنه های خنده داری رو ایجاد کنه.شاید براتون پیش اومده باشه که احساس کنین به هیچکس نیازی ندارین و خودتون از پس همه چیز بر میاین. اما چنین افرادی هم میتونن تغییر عقیده بدن و فرد مورد نظرشون رو پیدا کنن.

4. Kimi ni Todoke (رسیدن به تو)

تعداد قسمت ها: 24
    تاریخ پخش: اکتبر 2009 – مارس 2010

کورونوما ساواکو یک دختر خیلی خجالتیه. اونقدر که همه فکر میکنن خیلی بدجنسه. اگه فیلم حلقه رو دیده باشین، حتما ساداکو رو میشناسین! همکلاسی های کورونوما هم به خاطر شباهتش به شبح فیلم حلقه، به اون لقب ساداکو رو دادن. شایعات زیادی میپیچه که اون ارواحو میبینه و میتونه آدما رو طلسم کنه. از طرفی کورونوما پسر معروف کلاسشون یعنی کازهایا شوتا رو به خاطر شخصیت سرزنده ای که داره ستایش و تحسین میکنه. همه چیز از وقتی شوتا شروع به صحبت کردن با کورونوما میکنه، عوض میشه و کم کم احساساتی بین اونا شکل میگیره.
    خوب بودن یک انیمه رو نمیشه از روی خلاصه ـش قضاوت کرد. شاید خلاصه ساده و تکراری ای باشه اما دیدنش مثل تنفس توی هوای تازه ست. ساواکو مثل خیلی دخترای نوجوان با بی احترامی رو به رو میشه اما شانسش اینکه که با معروف ترین پسر مدرسه ـشون دوست میشه.یک داستان سیندرلا مانند که رویای خیلی از دختراست.

3. Sakurasou no Pet na Kanojo (دختر گربه ای ساکوراسو)

تعداد قسمت ها: 24
    تاریخ پخش: اکتبر 2012 – مارس 2013

سوراتا کاندا به خاطر نگه داشتن یک گربه ولگرد از خوابگاه بیرون انداخته میشه. اون باید به خوابگاه ساکوراسو بره ، جایی که دانش آموزای خاص توش هستن. سوراتا میفهمه کنار اومدن با افراد این خوابگاه به خاطر عجیب غریب بودنشون سخته. بعد از مدتی دختر هنرمندی به اسم ماشیرو شینا هم به ساکوراسو میاد و سوراتا احساس میکنه باید از این دختر مراقبت کنه.
    کاراکترهای این انیمه خیلی خاصن و شاید به همین دلیل باشه که این انیمه یک رومنس کمدی ناب رو نشون میده. هر کدوم از کاراکترها داستان خودشونو دارن و به علاوه انیمه روی روابط دوستانه بین اونا هم تمرکز داره. بعضی مواقع، افراد بیشتر به سمت متضاد خودشون کشیده میشن تا کسانی که شبیهشونن هستن! و اینطوریه که عشق بین کاندا که یه پسر عادیه و همین طور شینا که یک دختر عجیب و و سربه هواست شکل میگیره.

2. Ouran Koukou Host Club (کلوپ مهمان داران دبیرستان اوران)

تعداد قسمت ها: 26
    تاریخ پخش: آوریل 2006 – سپتامبر 2006

دبیرستان اوران برای دانش آموزان ثروتمنده اگرچه هاروهی فوجیوکا یه دانش آموز عادیه. وقتی داره دنبال یک جای آروم میگرده که درس بخونه، در اتاق موسیقی رو باز میکنه و با پسرای کلوپ میزبانان برخورد میکنه. هاروهی یکی از گلدان های گرون اونجا رو میشکونه و چاره ای نداره جز اینکه اونجا کار کنه و بدهیش رو بده. هاروهی به خاطر چهره و ظاهر پسرونه ای که داره، اونجا مشغول به کار میشه.

یک دختر در بین یک گروه پسر! یه جور هارمه، نه؟ هر کدوم از پسران این کلوپ شخصیت متفاوتی داره که شاید یاد آور افرادی باشه که توی مدرسه میشناختین. روابط دوستانه بین کاراکترهای اصلی یکی از نقاط مثبت انیمه ـست و همین طور کمدی و رومنس بامزه هم چاشنی کار شده.

1. Toradora ( ببر در برابر اژدها! )

تعداد قسمت ها: 25
    تاریخ پخش: اکتبر 2008 – مارس 2009

ریوجی تاکاسو به خاطر چهره ترسناکی که داره، به عنوان یک خلافکار شناخته شده در حالی که خیلیم پسر خوبیه. طرف دیگه داستان تایگا آیساکا قرار داره که مشهور به ببر کوچکه ( به خاطر جثه کوچیکش). اون یک دختر بامزه اما بی اعصابه که خیلی سابقه خوبی نداره. وقتی این 2 نفر با هم آشنا میشن، خیلی خوب با هم کنار نمیان اما کم کم تصمیم میگیرن که به هم کمک کنن تا بتونن به کسی که دوستش دارن برسن.

تورادورا! درباره زوجی که در ابتدا به هم علاقه ای ندارن اما در آخر به هم علاقه مند میشن. برشی از زندگی که توی دبیرستان اتفاق میوفته. اتفاقاتی که باعث میشه یاد دوران مدرسه خودتون و اتفاقات جالبش بیوفتید. کاراکترهایی که در ابتدا دوستی به هم متصلشون کرده و کم کم این دوستی تبدیل به عشق میشه. بنابراین میشه گفت منطقه دوستی خیلی پایدار نیست و اگر پیشروی کنه به عشق تبدیل میشه.

>> نظرشما درباره این لیست چیست؟ <<

منبع

سپاس
    7,829
    از این کاربر 7,169 بار در 358 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اختصاصی تیم انیمیشن] 10 تا برترین انیمه های رومنس-مدرسه ای | بحث و تبادل نظر

مرسی بابت این تاپیک
    این ژانر واسه من یه ژانریه که اگه بخوام برم سراغش ریسک داره ولی درکل دوست دارم امتحانش کنم و خب حالا که فکرشو میکنم امتحانش کردم، یه انیمه بود دختره از پسره بلندتر بود اسمش رو یادم رفته ولی اونم فک کنم اسکول حساب میشد دیگه. بازم ممنون بابت این لیست بنظرم درکل ژانر فانیه.
    Ma nama Jeff

3. 13 کاربرِ زیر از Miss Harley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اختصاصی تیم انیمیشن] 10 تا برترین انیمه های رومنس-مدرسه ای | بحث و تبادل نظر

نقل قول نوشته اصلی توسط Nora نمایش پست ها
    اصولا دبیرستان جایی هست که ما اولین عشق زندگی خودمون رو میبینیم!
    اگه این طور بود که ما همه ل/ز/ب/ی/ن و گ/ی بودیم که !!!!!!!

تاپیک خیلی خوب و جامع بود ممنون .
    من خواهرم هی بهم میگه برو Nisekoi رو نیگاه کن ولی من هی تنبلیم میشه و تا حالا که نگاش نکردم ... احتمالا برم سراغش ...

5. 15 کاربرِ زیر از Katy Perry بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

از بین اینها Toradora و Maid sama رو دیدم ، Maid Sama یک شاهکاره ... حتما تماشاش کنید .

جای Yahari تو این لیست خیلی خیلی خیلی خالیه . یعنی از 9 تا شماره این لیست به نظرم بهتر بود

ممنون بابت این تاپیک خوب
    Farewell

7. 13 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,552

نقل قول نوشته اصلی توسط Katy Perry نمایش پست ها
    اگه این طور بود که ما همه ل/ز/ب/ی/ن و گ/ی بودیم که !!!!!!!
    تقصیر منه مترجم نیست! تقصیر متنه که به شرایط و وضع موجود ما نمیخوره دبیرستانای ما که دخترونه و پسرونه ـست و قطعا عشق اولو توی مدرسه مون نمیبینیم منظور دبیرستانای مختلط اوناس

اضافه شده در : 2 minutes

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Harley نمایش پست ها
    مرسی بابت این تاپیک
    این ژانر واسه من یه ژانریه که اگه بخوام برم سراغش ریسک داره ولی درکل دوست دارم امتحانش کنم و خب حالا که فکرشو میکنم امتحانش کردم، یه انیمه بود دختره از پسره بلندتر بود اسمش رو یادم رفته ولی اونم فک کنم اسکول حساب میشد دیگه. بازم ممنون بابت این لیست بنظرم درکل ژانر فانیه.
    اسمش lovely complexـه ... قشنگم هست

9. 11 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

بدون شک جایِ Shigatsu wa Kimi no Uso تو این لیست خالیه چون قطعا یکی از بهترین هایِ این ژانره.
    داستانی فوق العاده با کارکتر های دوست داشتنی و درامی فوق العاده محشر برای یک انیمه که تو هر
    انیمه ای نیست و پیشنهاد میدم این انیمه ی محشر رو از دست ندید. من بعد از دیدن این انیمه واقعا
    غمگین شدم. خیلی قویه این انیمه!

11. 11 کاربرِ زیر از Hossein_124 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,552

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein_124 نمایش پست ها

بدون شک جایِ Shigatsu wa Kimi no Uso تو این لیست خالیه چون قطعا یکی از بهترین هایِ این ژانره.
    داستانی فوق العاده با کارکتر های دوست داشتنی و درامی فوق العاده محشر برای یک انیمه که تو هر
    انیمه ای نیست و پیشنهاد میدم این انیمه ی محشر رو از دست ندید. من بعد از دیدن این انیمه واقعا
    غمگین شدم. خیلی قویه این انیمه!
    درسته ... همون طور که خودتون هم گفتین یک درام فوق العاده ست
    توی این تاپیک که 10 تا از برترین انیمه های درام معرفی شده، اسم این انیمه هم هست
    10 تا از برترین انیمه های درام

13. 11 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :