برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت چه نمره ای می دهید ؟

رأی دهندگان
173. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.58%
  • 2

0 0%
  • 3

1 0.58%
  • 4

3 1.73%
  • 5

7 4.05%
  • 6

4 2.31%
  • 7

20 11.56%
  • 8

51 29.48%
  • 9

47 27.17%
  • 10

39 22.54%
صفحه 10 از 13 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 از مجموع 129
    Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود اول

Season6, Episode 1, The Red Woman
    فصل ششم, قسمت اول, زن سرخ

خلاصه داستان اين قسمت : جان اسنو مرده است . دنریس با مردی قدرتمند ملاقات می کند . سرسی دوباره دخترش را می بیند .

[ویرایش مدیریت]
    لطفا جهت احترام به حقوق سایر اعضای انجمن:
    از بیان هرگونه مطلب اسپویلری مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از بحث درباره محتوای اپیزودها در تاپیک های غیر مرتبط و چتباکس خود داری نمایید.
    برای دانلود زیرنویس هم از قسمت زیر به تاپیک مربوطه مراجعه فرمائید.
    باتشکر از همه دوستان گرامی

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود اول

این اولین پستمه. همیشه فقط میخوندمتون ولی الان دلم خواست منم تو بحث باشم.
    من امتیاز 8 دادم. به نظرم شروع خوبی بود. آروم وارد داستان شدیم.
    1- برعکس همه من از دورن راضی بودم. چون این دو سه نفر واقعا بی خاصیت بودن و حذفشون همین اول فصل به من امید داد شاید یه کم هیجان از دورن داشته باشم. به یاد ابرین عزیزم
    2- اگه سانسا تو اون رودخونه یخ میبست هم واسه من مهم نبود. دیگه حوصله این دختر احمق بی خاصیت رو ندارم.
    3- از گشتن وسط سرزمین های ناکجاآباد خسته شدم. 5 فصل داریم با دنریس دور خودمون میچرخیم. یه جوری خسته شدم از داستان دنریس که حاضرم اون قسمتا رو بزنم جلو. خداکنه تا آخر این فصل این اژدهاها برسن به وستروس.
    4- فک میکنم دوباره جیمی فصل اول رو ببینیم تو این فصل. من اون جیمی بدجنسو بیشتر این جیمی بی خاصیت دوست دارم.
    5- ملیساندرار هم که دیگه گفتن نداره. هممون هیجانش رو داریم ببینیم بالاخره چیکار میکنه. راستی متوجه زوم دوربین روی شیشه قطره روی میز شدین وقتی گردنبندشو دراورد. فک میکنم این اکسیر جوانی باید باشه. اگه یادتون باشه تو وان حمومش از این میریخت وقتی گردنبند نداشت.
    6- و نکته طلایی. نگاه سر داووس به خون جان. خونش یخ و برفو کامل آب کرده بود. خعلی خوشم اومد. به نظرم یه کد بهمون دادن. نظریه داره اثبات میشه؟؟

3. 21 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,017
    از این کاربر 2,834 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin2014 نمایش پست ها
    قرار بود یه after show هم داشته باشه که بحث اپیزودیک کنن ، کسی خبر داره پخش شد ، نشد ؟؟!! یا برای دانلود هست یا نیست ؟؟
    من یه خوردشو از یوتیوب دیدم چیز خاصی نداشت . همین بحثای اینجا خیلی هم بهتره
    اینم لینک دانلودش اگه خواستی ببینی
    http://uptobox.com/l480ixj5tbce

5. 6 کاربرِ زیر از abbas stannis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    329
    از این کاربر 767 بار در 114 پست سپاس گزاری شده

Episode 1

فقط میتونم بگم عالی بود همه چیز به جا و همه چیز خوب بود
    بیچاره جان اسنو دلم براش سوخت لعنت به نویسنده ها
    سانسا بیچاره هم که نمیدونه جان مرده میخواد بره قلعه سیاه
    مطمئنم در آینده درون ها یه جنگی رو آغار میکنن و انتقام اوبرین رو میگیرن

9/10

در ضمن دوستان این بحث ها و دعوا های الکی چیه میکنین زشته به خدا...همه ی این سریال ها چه گات چه واکینگ دد در نوع خودشون جذاب هستن و برا من و شما ساختن که تماشاشون کنیم نه اینکه سرشون دعوا کنیم...یکی خوشش میاد یکی نمیاد این چیه دیگه قرار نیست همه خوششون از یه چیز بیاد...متاسفانه ما ایرانیا همه چیو به گند میکشیم

7. 4 کاربرِ زیر از Artin_PM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    36
    از این کاربر 215 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

فقط بعضی از صحنه ها واقعا زیادی و مسخرست (شایدم پشتش هدفه خاصی هست) مثلا دقت کردین سه دقیقه از سریال رو دو تا سرباز دوتراکی داشتن درباره این که چه طور با دنریس باشن بحث میکردن!!!
    خوب این واسه مخاطبی که یکسال نشسته و انتظار کشیده چه باری داره؟؟؟!!!
    بدون تعصب!
    بزرگترین دشمن انسان ها، خود ِ انسان ها هستند.

9. 5 کاربرِ زیر از gla021 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    355
    از این کاربر 1,963 بار در 195 پست سپاس گزاری شده

[QUOTE=WALKING DE4D;201868]تا به اینجا فصل 2 قسمت پایانی خلاصه میشه به حذف کاراکتر محبوب فصل و حدف یکی از چهره های بد سریال فکر نکنم حدس زدنش بعد از دیدن چند قسمت سخت باشه

یکی از ضعف دیگه سریال زیاد بودن شخصیت و اضافه کردن شخصیت های جدید و حذف کردن کاراکتر ها به بدترین شکل ممکن چیزی که توی فصول گذشته کاملا مشخص

اضافه شده در : 9 minutes

پس حالا که اینقدر راحته لطف کنید بگید تا اخر این سیزن کیا میمیرن و وقایع چی میشه
    در ضمن همون اپیزود هاردهوم نشون داد ترس از مرده چیه که 6 سیزن بعضی چیزا نتونستن القاش کنن

11. 2 کاربرِ زیر از 1919 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    329
    از این کاربر 767 بار در 114 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط gla021 نمایش پست ها
    فقط بعضی از صحنه ها واقعا زیادی و مسخرست (شایدم پشتش هدفه خاصی هست) مثلا دقت کردین سه دقیقه از سریال رو دو تا سرباز دوتراکی داشتن درباره این که چه طور با دنریس باشن بحث میکردن!!!
    بدون تعصب!
    ایراد بنی اسرائیلی به این میگن دقیقا
    شما انتظار دارید هر دقیقه سریال جنگ و دعوا و خونریزی و هیجان باشه

13. 9 کاربرِ زیر از Artin_PM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    100
    از این کاربر 211 بار در 35 پست سپاس گزاری شده

دیروز کاریس ون هوتن ( ملیساندره) توی اینستاگرامش نوشته دلم برای گردنبند تنگ میشه، فکر کنم میخواد جان اسنو رو زنده کنه ولی احتمالا دیگه مجبوره با همین ظاهر فعلیش سر کنه.

15. 6 کاربرِ زیر از siamak5561 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    387
    از این کاربر 830 بار در 135 پست سپاس گزاری شده

عالی بود این قسمت..تقریبا به همه یه سری زد..البته دلم واسه چشای زیبای آریا بیشتر از همه سوخت...این ملیساندراهم انگاری میره تو بدن جان اسنو!!!! البته قبول دارم خیلی ساده است و احتمالا این اتفاق نیوفتده..دوست داشتم یه خبری هم از اون پسره (استارک ها که چلاغ بود) میداد..خیلی وقته ندیدیمش...در کل عالی بود این قسمت و حیف حیف که زود تموم شد!!!
    www.facebook.com/serial.arzan

17. 4 کاربرِ زیر از mahan birabt بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,351 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak5561 نمایش پست ها
    دیروز کاریس ون هوتن ( ملیساندره) توی اینستاگرامش نوشته دلم برای گردنبند تنگ میشه، فکر کنم میخواد جان اسنو رو زنده کنه ولی احتمالا دیگه مجبوره با همین ظاهر فعلیش سر کنه.

البته معنی جمله اش اینی که شما گفتی نمیشه، ولی قبول دارم که کنایه داره.

:gotta love
    A way of expressing your liking/preference for something, sometimes sarcastically

سپاس
    9
    از این کاربر 141 بار در 28 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط gla021 نمایش پست ها
    بدون تعصب!
    البته میتوان از این دید هم نگاه کرد. که بعضی از دوتراکی ها به سنت های گذشته خود ایمان ندارند و اماده تغییر هستش.شاید این سربازه که مخالف بود در جریان نجات دنریس نقشی ایفا کنه. من که تا حالا دیالوگی نبوده تو این سریال رد و بدل شده باشه. و صرفا برای پر کردن وقت بوده باشه ندیدم.به هر حال زیاد مهم نیست

اضافه شده در : 7 minutes

نویسنده م.م.استارک

پیش از هر مطلبی باید به این نکته اشاره کنیم که سریال محبوب بازی تاج و تخت هوادارانش را در قسمت ابتدایی فصل ششم شوکه کرد. ملیساندر یا راهبه سرخ ( بازیگر : کاریس فن هاوتن ) که از فصل دوم وارد سریال بازی تاج و تخت شد ، در انتهای قسمت اول فصل ششم پس از باز کردن گردنبند یاقوت سرخ از گردنش ، نشان داد که بسیار پیرتر از آن چیزی است که پشت این شخصیت جذاب و جوان قرار گرفته است.

ملیساندر زنی زیباست ، کاریس فن هاوتن نیز ۳۹ ساله است. اما ملیساندری که ما در انتهای قسمت اول فصل ششم مشاهده کردیم به معنای واقعی کهن سال بود. پیرزنی خمیده با موهای شکننده و جسمی پیر و فرتوت. واضح است که او سالهای مدیدی زندگی را تجربه کرده است.

پیش از پاسخ دادن به این سوال که ملیساندر دقیقاً چند سال دارد ، بهتر است یک فلش بک به عقب در فصل دوم سریال بزنیم ، جایی که ملیساندر به دلیل شکست در نبرد بلک واتر مغضوب استنیس شده است.

ملیساندر : واقعاً می خواهید جنگ رو رها کنید چون که فقط در یک نبرد شکست خوردید ؟

استنیس: یک جوری راجع به جنگ صحبت می کنی انگار که اون رو درک می کنی.

ملیساندر : من مدتی خیلی بیشتر از شما مشغول جنگیدن بودم.

استنیس یک مرد میان سال است. پس اگر ملیساندر سالها پیش از استنیس در حال جنگ یا همان حیات بوده ، مسلماً سنی فرای چهره ی جوان و بشاش خود دارد. ظاهراً اغلب طرفداران برای نخستین بار به این دیالوگ توجه خاصی نشان ندادند ، اما حال این دیالوگ نه تنها مهم بلکه ممکن است کلید حل معمای ما نیز باشد.

اگرچه فن هاوتن نیز در مصاحبه ای در هالیوود به این نکته اشاره کرده که ملیساندر از چیزی که نشان می دهد مسن تر است.

فن هاوتن : ” من نمی دانم که او دقیقاً چند ساله است ، اما او تقریباً صد سال را رد کرده و فردی بسیار با تجربه است. منتها صحبت کردن در این باب برای من بسیار مشکل است به دو دلیل : اول اینکه ما می خواهیم به هر شکل این قضیه به صورت یک راز باقی بماند و دوم ، من کتاب ها را مطالعه نکرده ام.

سرنخ دیگری که در باب سن ملیساندر وجود دارد ، توسط یک ژورنالیست که ادعا می کند با مارتین در این باب صحبت کرده به دست ما رسیده است. او گفته است که ملیساندر چندین قرن ( حدود ۴۰۰ سال ) سن دارد و همچنین ادعا می کند که این مطلب را از خود مارتین شنیده است.

خوانندگان کتاب یحتمل در این باب که ملیساندر از چه طریقی خود را جوانتر نشان می دهد اطلاعات و حدسیات خوبی دارند. در کتاب رقصی با اژدهایان ، او با اجرای یک جادو باعث تغییر چهره و صدای پادشاه وحشی ها منس ریدر شد و این نکته باور این موضوع که او جادویی مشابه روی خود انجام داده را آسان تر می کند.او قدرت چنین سحر و جادویی را در یاقوت سرخ رنگی که همیشه بر گردن خود دارد حمل می کند. این نکته از این نظر منطقی به نظر می رسد که وقتی او گردن بند را باز می کند ، چهره ی حقیقی اش نمایان می شود.

اما مساله ای که باعث ایجاد شک و شبهه در تئوری گردنبند می شود را باید در فصل چهارم سریال جستوجو کنیم. جایی که ملیساندر در حال حمام کردن با همسر استنیس در حال صحبت می باشد . در آن صحنه او گردنبند یاقوت سرخش را به گردن ندارد. آیا این مساله باعث ایجاد یک تناقض می شود ؟! احتمالاً . لکن فرضیه هایی وجود دارند که می توانند به این تناقض پاسخی منطقی بدهند.
    برخی طرفداران اینگونه تصور می کنند که سیلیس ( همسر استنیس ) ظاهر حقیقی ملیساندر را دیده و به همین دلیل نگاهش را از او برگرفته است. اما مخالف این نظریه سیلیس یحتمل به دلیل برهنه بودن ملیساندر و حجب و حیایی که خود به آن معتقد بود نگاهش را از او برگفته است.

همچنین ممکن است که بازکردن گردنبند تنها دلیل نمایان شدن چهره ی واقعی ملیساندر نباشد. طبق اظهارات دن وایس : ملیساندر یاقوت سرخ را به این منظور باز کرده که شاید ایمان خود را پس از شکست استنیس در وینترفل از دست داده باشد. او از تمام دروغ هایی که در طول زندگی اش با آنها سروکار داشت خسته شده بود و نیاز داشت به خاطر بیاورد که او دقیقاً چه کسی و چه شکلی است. این موضوع می تواند از نظر تاثیر روانی اهمیت داشته باشد.

در آینده مشخص خواهد شد که آیا این مساله تاثیری در ادامه ی روند داستان خواهد گذاشت ، یا اینکه به صورت یک راز میان طرفداران و راحبه ی سرخ چندصد ساله باقی خواهد ماند.

ترجمه: بهنام حشمتی

منبع: winteriscoming

اضافه شده در : 5 minutes

20. 19 کاربرِ زیر از viper8000 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 10 از 13 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین