برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 از مجموع 37
    Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,588 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

Peaky Blinders ◘ گفتگــو پیرامـون فصـل ســوم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل سوم مجموعه‌ی Peaky Blinders که پخش آن از پنجـم مـِـی 2016 ( شانزدهم اردیبهشت 95 ) از شبکه‌ی BBC2 آغاز می‌شود، بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,588 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Peaky Blinders ◘ گفتگــو پیرامـون فصـل ســوم

نقل قول نوشته اصلی توسط Trinity Killer نمایش پست ها
    مایکل!!! نمیدونم چرا اصلا از این شخصیت و بازیگر خوشم نمیاد بازیگر که فک کنم قبول داشته باشیم که بازیگرش بازی خوبی ارائه نداده و شخصیتشم به نظرم اصلا جذابیت خاصی نداره البته پالیم برای من تو فصل اول اینجوری بود ولی به مرور زمان درست شد شاید مایکلم درست شه(البته اگه سریال ده فصل باشه :دی).
    اتفاقاً منم اوایل خوشم نمیومد زیاد، ولی این فصل خیلی خوب بود. و خیلی هم خوب بازی می‌کنه به نظر من؛ اوج بازی ـشم، درگیری با هیوز بود به نظرم

شاید تنها ضعف این فصل، کشیش هیوز بود. بد نبود، پدی کانسدین هم گل کاشت، ولی به‌نظرم انگیزه ـشو به‌طور کامل و واضح نشون ندادن؛ حداقل در مقایسه با سربازرس چستر کمپل.

3. 17 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

? You Think You Know Me
    سپاس
    66
    از این کاربر 486 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

فصلو همین الان تموم کردم .
    فصله عجیبی بود و چند تا نکته رو دوس دارم اشاره کنم .
    1. کارگردانی این فصل فوق العاده بود و شاید توی سریال ها کارگردانی به این قدرت ندیده بودم .
    2. کیلین مورفی واقعا بی نظیر بازی می کنه و انتظار به چشم اومدن بازیش توسط منتقدین و اواردز سرمونی ها رو دارم .
    3. این فصل یه نقاط گنگی ذاشت که بنظرم تو فصل اینده روشن میشه برامون . بخصوص اندینگ .
    4. سکانس دو نفره الفی و تامی حیرت برانگیز بود . دیدن این 2 نفر در مقابل یا کنار هم در فیلم جدید نولان میتونه فوق العاده هیجان انگیز باشه .
    5 . ترجمه ی این سریال واقعا کیفیت بی نظیری داشت ، بی اغراق من یکی از قسمتاشو به عنوان پروژم بررسی کردم و غلط خاصی پیدا نکردم . دس مریزاد رفقا
    امیدوارم زیاد معطلمون نزارن که برای دیدن سریال مورد علاقم صبر زیادی ندارم .

5. 12 کاربرِ زیر از sh-zarbedar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,731
    از این کاربر 2,963 بار در 313 پست سپاس گزاری شده

بر خلاف دوستان دیگه من هم بازی مایکل و دوست داشتم و هم کشیش .
    تنها از کارکتر یک شخص در این فصل خوشم نیومد و اون همسر آرتور بود .
    امیدوارم تو فصل چهارم حضور نداشته باشه , حتی به قیمت حضور نداشتن آرتور عزیز !

7. 8 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

سلام.

دیشب طرفای 3 بامداد تماشاش تموم شد. خب فصل یک تنه در مقایسه با دو فصل قبل عیار یکسانی داشت.به تنهایی 6 اپیزود فصل سوم همون سنگینیه دو فصل ابتدایی رو به نمایش گذاشت. به معنای واقعی کلمه تامس شلبی رو گذاشتن گوشه ی رینگ و هرجور که میشد با اتفاقات ریزو درشت کوبیدن به سرش.. کارگردانی فصل بی نظیر بود. همون قاب بندی های سریال رو درنظر بگیرید. همچنان انگار یک نقاشی رو گذاشتن جلوتون و واقعاً تنوع محیط ها و فیلمبرداریه انحصاریه پیکی بلایندرز رو حفظ کرده بود. تئاتری بود برا خودش...!!

اون موسیقی Red Right Hand رو هم که همه جوره شیره ش رو کشیدن با انواع ریمیکس ها ولی خب واقعاً آهنگ فوق العاده ایه..فصل رو هم خوب تموم کردن و اگر به من بود همون 4 فصل به نظرم برای تموم کردنش کافیه.. زیادی کش بدن این سریالو از ابهتی که نزد مخاطبینش داره کاسته میشه.

تنها نکته ی منفیه فصل , این کم بودن تام هاردی بود.. فوق العاده عالی ظاهر شد تو همون لحظات اندکی که حضور داشت..اون سکانس اپیزود آخر که به تامی درمورد رد شدن از خطوط قرمز گوشزد میکرد..فوق العاده زیبا بود..بعضاً بازیگرا انقدر زیبا بازی میکنن که یک بازیگر دیگه حین بازی کردن محو تماشای هنرمندیه طرف مقابلش میشد.. سکانس هایی که تام هاردی وارد داستان میشه رو نگاه کنید.. همه ی بازیگرا در یک چشم به هم زدن سعی میکنن کلاس و کیفیت ایفای نقششون رو به تام هاردی برسونن..حتی کیلیان مرفی (تامی) هم بعضاً مات بازیه ایشون بود.

هومن و ارسلان هم دستشون درد نکنه..5و6 رو با زیرنویس دیدیم.

نمره ی فصل : 9 از 10

سپاس
    46
    از این کاربر 89 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

فقط خواستم یه عذرخواهی بکنم و واقعا بگم من چرا وقتی فصل 2 تموم شد ادامه اش ندادم و الان توی این هفته ای که گذشت فصل 3 رو تموم کردم . وای وای وای عجب فصلی عجب قسمتایی !! یکی از یکی بهتر عجیبتر پیچیده تر . فیلم برداری طراحی صحنه ! بازی بازیگرا وای که چقدر یه جوری میشم این تام هاردی لعنتی بازی میکنه . وای از سیلیان مورفی که هر 6 قسمت یه ذره هم افت نکرد . وای از فیلمنامه و هزاران وایییی به کسایی که این سریالو شروع نکردن . این سریال با این فصل عجیبش رسما رفت توی بهترین سریالای عمرم . :

>> یه تشکر ویژه از مترجمان عزیز این فصل که هومن یکی از دوستان خوب من هست که رسما ترکوندن . در حد کیفیت سریال ترجمه بسیار فوق العاده ای رو انجام دادن . دستمریزاد فقط

10. 9 کاربرِ زیر از nima1993 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

دیروز فصل سوم رو شروع کردم ببینم، با لهجه ای که اینا دارن بدون زیرنویس خیلی سخت میشه فهمید چی میگن، گفتم رم زیر نویس دان کنم، از یه سایتی دان کردم، گذاشتم رو فیلم، هنوز نگذشته بود دیدم زده ارائه از TVWORLD!( یا همچین چیزی) خلاصه حال کردم دیگه!
    کلا هم کیفیت ترجمه های انجمن خوبه و اونم خوب بود.

12. 10 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,620 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

بزرگ ترین ضعف سریال اونجاییه که میزنه دو سال بعد یا مثلا چه بدونم سه ماه بعد ... تا این نوشته رو میبینم عصبی میشم و حس می کنم انگار حقم رو خوردن. تو این فصل هم دو سال و اندی حق بیننده از تماشای خانواده شلبی و اتفاقات ریز و درشت خورده شد. من که راضی نیستم. حرومتون

فصل سوم شروع پرشکوهی داشت؛ عروسی پر زرق و برق تامی شلبی پر بود از مهمون هایی که هیچ رنگ و بویی از شخصیت های دو فصل اول نداشتن. یه عده آدم حسابی که تو یه جای حسابی دور هم جمع شده بودن. اما اون وسط باز این تامی شلبی بود که انگار کک تو تومونش داره. تا در نهایت مشخص شد که حتی تو شب عروسیش هم تامی نقشه هایی تو سرش داره و اینجا بود که دلمون گرم شد هر چقدر هم که محیط و آدم های اطراف عوض بشن، پیکی بلایندرز، پیکی بلایندرز میمونن.

پست های دوستان رو خوندم و به نکات خیلی خوبی اشاره شده بود و قصد تکرار مطالب گفته شده رو ندارم. صحبت از شخصیت مایکل شد و لازم دیدم این رو بگم که جدای از نحوه ایفای این نقش توسط بازیگر، جذاب ترین چیز در مورد این کرکتر نحوه تغییر و بسطشه. اوایل فصل دوم مایکل یه بچه بود که تو یه خونه قشنگ با یه خونواده آروم زندگی می کرد؛ حالا رسیدیم به صحنه هایی پایانی فصل سوم، و همون پسرک تبدیل به مرد بزرگی شده که با چاقو دخل یکی دیگه رو آورده و داره میلرزه. حالا اگه بخوایم روند بسط شخصیتیه مایکل رو در نظر بگیریم، (از لحظه ورود تا پایان فصل سوم) هیچ گونه نکته ای که خارج از منطق باشه نداریم. یعنی هیچکسی نمیتونه بیاد بگه چرا مایکل فلان جا فلان کار رو کرد و شناخت ارائه شده توسط سریال از این کرکتر، با این عمل در تناقض بود.

نکته دیگه ای که کسی بهش اشاره نکرده بود، بستر تاریخی اتفاقات سریاله. به نظرم برای درک بهتر این فصل بهتره که یه اطلاعات مختصری از اون دوران انگلیس و به صورت کلی، تغییر و تحولات اروپا داشته باشیم. رومانوف ها، انقلاب کمونیستی روسیه و ترس و نگرانی کشورها از گسترش تفکرات مارکسیستی، جنبش زنان که به اوج خودش رسیده بود و ... مسائلی هستن که آگاهی ازشون میتونه به ما تو درک بهتر اتفاقات کمک کنه.

در آخر یه تشکر ویژه باید بکنم از مترجم های سریال و علی الخصوص هومن عزیز. دست مریزاد

14. 11 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234