برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت چه نمره ای می دهید ؟

رأی دهندگان
144. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.69%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

1 0.69%
  • 6

5 3.47%
  • 7

12 8.33%
  • 8

44 30.56%
  • 9

38 26.39%
  • 10

43 29.86%
صفحه 9 از 11 اولیناولین ... 7891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 از مجموع 105
    Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود چهارم

Season 6, Episode 4, Book Of The Stranger
    فصل ششم, قسمت چهارم, کتاب بیگانه

خلاصه داستان اين قسمت : تیریون معامله‌ای می‌کند. جورا و داریو وظیفه سختی را برعهده می‌گیرند. جیمی و سرسی تلاش می‌کنند تا موقعیت خود را بهبود بخشند.

ویرایش مدیریت:
    لطفا جهت احترام به حقوق سایر اعضای انجمن:
    از بیان هرگونه مطلب اسپویلری مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از بحث درباره محتوای اپیزودها در تاپیک های غیر مرتبط و چتباکس خود داری نمایید.
    برای دانلود زیرنویس هم از قسمت بالا به تاپیک مربوطه مراجعه فرمائید.
    باتشکر از همه دوستان گرامی

سپاس
    9
    از این کاربر 141 بار در 28 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود چهارم

بنظر من باید دوستان دقت کنند که دنریس در وستروس نیست. برای مثال فرض گنید یه نفر در دانشگاه های اسم نمیبرم ایران شاگرد اول داره میشه. یکی در بهترین دانشگاه چهان/ایا میزان سختی و تلاش لازم برای رسیدن به این هدف یکیه؟اون شخص تو ایران در ضمن از امکانات عجیب و غریبی بر خوردار داره(داشتن اژدها و معجزه پیامبری "نسوختن") اونی که تو دانشگاه برتر داره رقابت میکنه نداره

میبینید که یه وستروسی دیگه امد براحتی داره زمام امور رو در این ور اب بدست میگیره.اما در وستروس داشت اعدام میشد.در این جا دنریس رقیب قدرتمندی نداره. فرض کنید لرد بلیشی میبود.تاحالا امپراطوری برای خودش ایجاد کرده بود.یا جتی یکی مثل بولتون یا همین سرسی دیونه خودمون.خیلی با سیاستر از دنریس هستش.اما خوب دنریس از موهبت های الهی برخورداره .که کارش رو راحتر کرده. اما هنوز به جنگ یک رقیب قدرمند نرفته پس هنوز به هیچ جا نرسیده.که میگید دنریس الکی قوی شده. درسته اژدها داره.اما بلد نیست استفاده کنه. درسته الان یه ارتش از وحشی ها داره. اما یه نکته.این وحشی ها تا حالا فقط به روستاهای کوچک حمله کردن. تاحلا پشت در های یک قلعه برای فتح کردنش نرفتن.تاحالا با یه ارتش سوار نظام مثل ارتش لنسترها روبرو نشدن.تاحالا روی دریا مبارزه نکردن.در ضمن هنوز دنریس یک فرمانده نظامی نداره این بزرگترین نقطعه ضعفشه. هرچند که بخش کشور داریش الان بهبود یافته

3. 10 کاربرِ زیر از viper8000 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,910
    از این کاربر 9,841 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط King Jon snow نمایش پست ها
    اولا تاج و تخت متعلق به تارگرین بوده و این حق دنریس هستش الان. اگر هم شما ادعا می کنید که چون رابرت با قدرت و جنگ تخت رو گرفته خب دنریس هم با قدرت فوق العادش و با کمک تیریون ایشالا دوباره تختو بر می گردونه به دست تارگرین وارث حقیقی. اما در مورد انتقادت از شخصیت دنریس باید بگم که دنریس از بین همه کسانی که ادعای تاج و تخت میکنن از همه لحاظ مناسب تره چون هم شرافت داره هم قلب رئوفی داره (اینو در مبارزش با برده داری دیدیم)کجای دنریس دوست داشتنی دیکتاتوره آخه؟اینکه میزنه هر چی کال بی شرف دوتراکی رو میکشه؟یا اینکه با برده داری مبارزه میکنه؟یا ارباب های ظالم رو میکشه؟ ضمنا دنریس قدرت واقعی پادشاهی و جنمشو داره آتیش هم که کلا اثری روش نداره معلوم هم نیست اصلا میرا باشه ! یه چیزی هم که از شخصیتش بی نظیره اینه که واقعا برای هدفش تلاش میکنه .چیزایی که در مورد باباش و جد و آبادش گفتی اصلا هیچ ربطی به خود دنریس نداره و این دختر تنها کسی هست که می تونه روی تخت بشینه لیاقتشو داره. البته جان اسنو رو من حساب نکردم چون جان هیچوقت ادعای تاج و تخت نکرده وگرنه شخصیت جان رو هم خیلی قبول دارم.

من نمیخواستم نظر بدم اما مث اینکه نمیشه دوست عزیز با چ برداشتی دنریس وارث برحقه....
    عالم و ادم میدونن ک

Stannis

برحقه...
    بازهم من ب حرف برین اعتماد ندارم ک گقت اعدامش کردم...

چون از کلمه excuted استفاده کرد ب معنی اعدام از کی تا حالا با شمشیر اعدام میکنن
    همچنان معتقدم استنیس زندس چون ضایع ترین کسانی ک توی این سریال مردن مرکشونو کامل نشون داده استنیس کم کسی نبود ک چرا سریع رفت رو ی Scene دیگه...

مشاهده محتوا اسپویلر

5. 5 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

دلیلی نیست استنیس زنده باشه ، کسی که انقدر بدبخت و کوته فکر بود که دختر خودشو زنده زنده سوزوند ، همون بهتر که توسط برین از تارت گردن زده شد که قطعا همینطوره ، چون برین زنی نیست که کاری ـو الکی انجام بده یا دروغ بگه ...
    Trump2016

7. 6 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,524
    از این کاربر 314 بار در 49 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط dadadaday نمایش پست ها

من نمیخواستم نظر بدم اما مث اینکه نمیشه دوست عزیز با چ برداشتی دنریس وارث برحقه....
    عالم و ادم میدونن ک

Stannis

برحقه...
    بازهم من ب حرف برین اعتماد ندارم ک گقت اعدامش کردم...

چون از کلمه excuted استفاده کرد ب معنی اعدام از کی تا حالا با شمشیر اعدام میکنن
    همچنان معتقدم استنیس زندس چون ضایع ترین کسانی ک توی این سریال مردن مرکشونو کامل نشون داده استنیس کم کسی نبود ک چرا سریع رفت رو ی Scene دیگه...

مشاهده محتوا اسپویلر

عزیزجان استنیس نمرده باشه الان کجاست؟! باید نشونش میدادن دیگه..یا ملیساندره میفهمید که زندس..ضمنا استنیس همه کوپن هاشو سوزوند حتی دخترش!!! دلیلی نداره زنده باشه داستانش تموم شد.

9. 7 کاربرِ زیر از Ever_3313 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    928
    از این کاربر 2,800 بار در 295 پست سپاس گزاری شده

راستی یه نکته که فکر میکنم کمتر کسی متوجش شد این بود که این اپیزود رو خواهر و برادرا بیشتر متمرکز بود

11. 15 کاربرِ زیر از Yellow King بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    107
    از این کاربر 186 بار در 23 پست سپاس گزاری شده

یه نکته رو یادم رفت خدمت دوستان بگم که به نظر من احتمال بسیار زیاد دنریس آزور آهای میتونه باشه . احتمال ها بیشتر سمت جان بود ولی به نظرم میشه شانس بیشتری برای دنی قائل باشیم تا جان.

تصویری از آزور آهای احتمالی

13. 3 کاربرِ زیر از King Jon snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    86
    از این کاربر 829 بار در 80 پست سپاس گزاری شده

دوستان بحث بر سر دنریس فکر نمی کنم زیاد جالب باشه
    چون طبق سیر داستان یه ابر قدرتی واسه خودش
    بیشتر فکر می کنم به خاطر اینکه خیلی راحت به مقصودش رسید و کمتر از ملکه های دیگه زجر کشیده دوستان زیاد باهاش ارتباط برقرار نمی کنن
    مثلا سانسا کل خانوادشو از دست داد پدرش جلوش دار زده شد و دو بار تو بدترین حالت مجبور به ازدواج شد در صورتی که بهش وعده ازدواج با شاه رو داده بودن
    سرسی هم کم زجر نکشید و دوتا از بچه هاش به بدترین حالت ترور شدن و بزرگترین تکیه گاهش یعنی تایوین مرده
    آریا هم خیلی سختی کشیده و تا رسیدن به براووس کلی بالا پایین داشته و عذاب دادنش
    مارجری هم دوبار پادشاه هایی که باهاشون ازدواج کرده سوت شدن و الانم های اسپارو بیچارش کرده و بر خلاف بقیه یه لشگر پشتشه
    و تا حدودی خواهر تیون هم چون قدرتمند نشون داده قابل احترامه
    اما دنریس یکم زود به همه خواسته هاش رسیدهو از تمام ماجراها و قدرت ها دور بوده
    البته قدرتمند ترین سلاح دنریس تریون و واریس هستن نه اژدها هاش
    ببینین بیلیش چجوری همه رو مچل خودش کرده، واریس خیلی از اون زرنگتره اما جلو سیاست های تیریون کم اورده
    دنریس هر چقدر قدرتمند باشه شمال با کسی شوخی نداره

15. 4 کاربرِ زیر از Sir Nikk بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    566
    از این کاربر 669 بار در 84 پست سپاس گزاری شده

اعدام از کی تا حالا با شمشیر اعدام میکنن
    دوست عزیز بهتره برید و یه بار دیگه فصل اول رو تماشا کنید تا ببینید آیا میشه با شمشیر هم کسی رو اعدام کرد یا نه. نکنه انتظار داشتید تا برین تو اون جنگ و جدل بره و طناب دار مهیا کنه!

در رابطه با اینکه تاج و تخت حق کیه سرسی جمله جالبی درباره تارگین ها گفته: " هر وقت یه تارگرین به دنیا میاد، خدایان شیر و خط میندازن!"

17. 5 کاربرِ زیر از T-REX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط King Jon snow نمایش پست ها
    یه نکته رو یادم رفت خدمت دوستان بگم که به نظر من احتمال بسیار زیاد دنریس آزور آهای میتونه باشه . احتمال ها بیشتر سمت جان بود ولی به نظرم میشه شانس بیشتری برای دنی قائل باشیم تا جان.

تصویری از آزور آهای احتمالی

با اجازه شما امیدوارم نباشه

Yellow King@ کاملا درسته ملاقات خواهرها و برادرها. و نکته جالب اینکه این اپیزود خواهرها در موضع برتر نسبت به برادرها بودن.

19. 2 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    164
    از این کاربر 284 بار در 28 پست سپاس گزاری شده

بخش اخر مطلب من که تمرکز کردم اینجا روی دنریس :

همراهی جورا و داریو در این قسمت برام دوست داشتنی بود. رابطه عجیب غریب و جالبی داشتن این 2 تا با هم. مخصوصا اون صحنه ای که داریو خنجرشو نمی داد ته خنده بود.

اعتقاد من همیشه این بوده که استعداد اصلی دنریس در کشورگشایی و فتوحات هست. نوه بر حق اگان فاتح و دو خواهرش هست. از توانایی های مادرزادی و ژنتیکی - خانوادگی که داره
    در این راه به بهترین شکل استفاده می کنه. ثابت می کنه که the last dragon هست. در عین اینکه جزو شخصیت های باشرافت دنیای مارتین می دونمش اما این شرافت باعث نمی شه در مورد
    دشمنان خطرناکش نرمش نشون بده و اجازه بده که کنترل کار از دستش بیرون بیاد. تا فصل 4 که با فتوحات جلو اومد , کارش خوب جلو رفت اما از فصل 4 و 5 که فعلا موندنی شد در میرین ایراد اصلی کارش
    نمایان شد. تایوین لنیستر که توی اردوگاه دنریس با اون نامه تفرقه انداخت و جورا مجبور به کناره گیری شد. دنریس اما در اداره امور بعد از فتح و کشورگشایی ضعف زیاد داشت. ایراداتش در این زمینه مشکلات بسیاری رو براش ایجاد
    کرد و در نهایت همون مشکلات باعث شدن مجبور به ترک میرین بشه. تا اینجا می دونم که اداره امور بعد از فتوحات کار دنریس نیست. اینجا به مشکل می خوره. باید هیئتی از مشاورین و متخصصین سیاسی
    داشته باشه که اداره امور رو اونا به عهده بگیرن و دنریسم با کاریزمایی که بین مردمش داره اونا رو پشتیبانی کنه. نام تارگرین مثل لایه محافظ , دولتش رو پشتیبانی کنه. هر چند ادم کله شقی هست اما اون جایی که
    واقعا حس کنه لازمه , کار رو به کاردون می سپره. در فصل 5 هم دیدیم نیومد صرفا در یک کار بچگانه و یه جور انتقام گیری کورکورانه از لنیستر بودن تیریون انتقام بگیره. به جاش از تجربه و ذکاوت تیریون تصمیم گرفت استفاده کنه.
    وقتی سر باریستان در مورد پدرش ( پادشاه دیوانه ) توضیح داد نداد اعدامش کنن که چرا از پدرم بدگویی می کنی. قبول کرد و اشتباهات پدرش رو پذیرفت. وقتی متوجه شد در مورد جورا زود قضاوت کرده , بر اشتباه خودش اصرار نکرد.
    حتی با اینکه احساسات یک زن در این موارد خیلی شدیدتره. افرادی که دور و برش هستن ازش نمی ترسن اما ازش حساب می برن. حرفش رو می خونن. هر کدومشون به نوعی. اینا رو داره اما توی اداره مملکت به صورت شخصی
    ریپ می زنه. مثلا بی خودی فصل قبل اورد او جوون رو که یه هارپی رو کشته بود توی ملا عام اعدام کرد. اصلا اون مراسم جز دردسر کاری نکرد.
    اما در نهایت کلام واریس برام جالبه و فارغ از علایق شخصی خودم بهش احترام می زارم : مملکت به حاکمی احتیاج داره ملایم تر از استنیس اما محکم تر از تامن. کسی که هم اونایی که باید ازش بترسن,اونایی
    که باید, دوستش داشته باشن.
    قدرت هایی که داره از قبیل ضد اتش بودن - مادر اژدها و اژدهاسوار بودن و حتی توانایی کنترل و در اختیار گرفتن قدرت اتش در برابر ادرها و لشکر مردگان که اونها هم قدرتهای ماورایی زیادی دارن ( خصوصا ادرها ) , در
    رویارویی نهایی به شدت مورد نیاز انسانهاست. قطعا بدون دنریس در این نبرد , کار به مراتب سخت تر میشه.
    من از اونجایی که ند ساپورت کننده و حامی استنیس بود و حتی این کار به قیمت سرش تموم شد واسش همیشه دلم می خواست استنیس دست بالا رو داشته باشه اما متاسفانه استنیسی که ند ازش حمایت می کرد
    به مرور زمان و با دور موندن هر چه بیشتر از تاج و تخت قانونیش در زمان براتیون ها , روز به روز بیشتر در منجلاب تصمیمات فاجعه بارش فرو رفت. اعتماد بی جا و بی قید و شرط به بانوی سرخ و جدی نگرفتن مشاوران و
    جدی نگرفتن اهمیت پیدا کردن شرکای قابل اعتنا ( در حالی که رنلی با قبول ادغام نیروهاش با استارک ها و ارتش شمال حتی با وجود نداشتن ساپورت ند در این زمینه عقلانی تر تصمیم گرفت. ), در نهایت خودش و تک تک اعضای
    خانوادش رو ریشه کن کرد.
    الانم به نظرم تیم همکار دنریس , تیم خوب و منسجمی هست اگه همینطور بمونه یا حتی بهتر بشه.

و در نهایت : As Quaithe’s prophecy from A Song of Ice and Fire goes : To go forward you must go back ( پروفسی در مورد دنریس در نغمه ای از یخ و اتش : برای اینکه جلو بری اول باید به عقب حرکت کنی ! )

حکایت الانش هست که با برگشت بین دوتراکی ها در اصل به جلو حرکت کرد.

این فصل خیلی خوب جلو اومده تا اینجا. 4 تا اپیزود اول دوتاش بالای 9 هستن. ( و oathbreaker هم نمره بالایی داره واسه اپیزود سوم.کلی صحنه به یاد موندنیم داشت که بارها و بارها میشه دید و غرق در لذت شد.قسمت اولم اگه اون بخش دورن کلا به این شکل وارد سریال نمی شد جا داشت بالاتر بگیره. کلا خط دورن خصوصا با این اعضا و خط داستانی همون حذف بشه بهتره.) مشاوره هایی که مارتین هنوزم داره به سازنده های سریال می ده کار خودشو کرده. هر چند که خودش گفته به
    دلیل عقب بودن در نگارش بادهای زمستان ( بعد از چند سال خوشگذرونی ! ) مستقیما مطلب نمی نویسه اما با سازنده های سریال در تماسه. جلسه می زارن. مباحث توجیحی براشون داره. نمونشم صحنه قربانی کردن
    شیرین در فصل گذشته در اپیزود رقصی با اژدهایان بود که سازنده ها گفتن مارتین بهشون گفت که استنیس در مقطعی, شیرین رو قربانی می کنه و دهن همه رو باز گذاشته. البته بعد از اینکه این خبر صدای یه سری
    از کتابخونا رو دراورد که مطالب رسما داره اسپویل می شه دیگه از محتوای جلساتشون مستقیم صحبت نکردن. قطعا سریال حتی با وجود تغییرات از کتاب ها بازم مسائل اصلی جلدهای اینده رو اسپویل می کنه.مثل همین نامه صورتی. شک وجود داشت که رمزی واقعیت رو نوشته یا نه که دیدیم واقعیت رو می گه و استنیس رو متلاشی کرده.
    بخش هایی البته باقی گذاشته می شه واسه خود مارتین که به بازاریابی کتاب ها لطمه وارد نشه و سریال در اون خطوط داستانی ورود نمی کنه.

ps : اصلا من این عکس جان رو در زره استارک می بینم روانی میشم. چقدر خوبه این لباس. یاد ند بخیر :
    مشاهده محتوا اسپویلر

اسم این اپیزود رو من برای خودم می زارم : The siblings با سه جفت خواهر و برادر که همدیگه رو بعد از قرنی ملاقات کردن!

21. 7 کاربرِ زیر از Hound بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 9 از 11 اولیناولین ... 7891011 آخرینآخرین