برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: 1=موافقت کامل با دیدگاه اول. 7=موافقت کامل با دیدگاه دوم.

رأی دهندگان
38. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1- موافقت کامل با دیدگاه اول

0 0%
  • 2-بسیار متمایل به دیدگاه اول

4 10.53%
  • کمی متمایل به دیدگاه اول

4 10.53%
  • 4- بین دیدگاه اول و دیدگاه دوم

5 13.16%
  • 5- کمی متمایل به دیدگاه دوم

12 31.58%
  • 6-خیلی متمایل به دیدگاه دوم

6 15.79%
  • 7- موافقت کامل با دیدگاه دوم

7 18.42%
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 از مجموع 16
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | مادر اژدهایان. موهبت یا مصیبت؟

هشدار! فقط در صورتی به خواندن ادامه بدید که سریال رو تا قسمت چهارم فصل ششم تماشا کردید!

Spoiler Alert!

دنریس تارگرین یکی از مهم ترین شخصیت های سریالِ. از معدود کسانی که هنوز نمردن!، صاحب ارتشی بسیار قدرتمند، چند تا جوجه اژدها، یک شهر، یک استاد جاسوس و کوتوله ای دوست داشتنی.

هدف من از زدن این تاپیک بررسی دو دیدگاه درباره دنریس و آینده اش و نقشی که در داستان ایفا می کنه (و خواهد کرد) هست. دو دیدگاهی که در چند سال اخیر و در هنگام مطالعه درباره سریال باهاشون بسیار برخورد داشتم.

دیدگاه اول

دنریس فردی بسیار خوش قلب است. او به مردم جهان (وستروس) رفاه و صلح هدیه خواهد داد. همان طور که به برده ها آزادی هدیه داد.
    در پایان داستان او به نگهبانان شب و جان اسنو کمک می کند و با آدر ها و ارتش مردگانشان می جنگد. او همه مردم را با استفاده از اژدهایانش نجات می دهد. او یک فرشته است که دیو (وایت واکر ها ) را نابود می کند.

دیدگاه دوم

دنریس به اندازه آدر ها خطرناک است(خواهد شد) و به اندازه آن ها صدمه خواهد زد. در پایان داستان، او و اژدهایانش دشمن بشر خواهند بود(مثل آدر ها)
    دنریس شاید فردی خوش قلب باشد و نیت خیری داشته باشد. اما او باعث زجر مردم زیادی شده و باعث زجر مردم زیادی خواهد شد.

نظر من :

دنریس یک فاتحِ. بلد نیست حکومت کنه. بلایی به سر مرینی ها آورد که خودشون اومدن گفتن ما می خوایم دوباره برده بشیم! کسی که نمی تونه به یک شهر حکومت کنه چطوری می خواد به یک قاره حکومت کنه؟
    تیریون هست. اما شما فکر می کنید دنریس حاظره به حرف های تیریون گوش بده و با دشمنانش مذاکره کنه و باهاشون به توافقی برسه؟
    دنریس قضاوت بسیار ضعیفی داره. یادتونه یک بار یک برده سابق رو به خاطر این که یکی از پسران هارپی رو بدون دادگاه اعدام کرده بود، بدون دادگاه اعدام کرد؟

حمله اون به وستروس یک فاجعه برای مردم وستروس خواهد بود.
    فکرشو کنید! ارتش دوتراکی ها تو وستروس! عروسی دتراکی رو به خاطر دارید؟ مردمی که عروسیشون اینطوریِ حمله نظامیشون چطوری خواهد بود؟

سخنان بانوی قرمز جدید سریال رو به یاد بیارید. " اژدهایان ناباوران رو با آتششون خالص می کنن و گناهانشون رو پاک می کنن "

این داستان هیچ وقت درباره نبرد "خیر" و "شر" و آدم خوبه و آدم بده نبوده. شخصیت ها همه خاکستری هستند. این که در پایان دنریس به عنوان آدم خوبه آدر ها که آدم بدِ هستن رو شکست بوده و همه چیز به خوبی و خوشی تموم شه خیانتی به داستانِ و با روحش تضاد داره.

برای مردم عادی وستروس، دنریس و اژدهایانش به اندازه آدر ها خطرناک و قدرت مند هستند(خواهند شد)
    ارتباط بین اژدهایان دنریس و خود او با آتش مانند ارتباط آدر ها با یخ است.

من فکر می کنم هدفی که در پایان داستان دنبال می شه به دست آوردن تعادل ِ . یعنی انسان ها سعی می کنن اژدهایان دنریس و آدر ها رو نابود کنن. و فقط در این صورت به پایداری نسبی در جهان می رسیم.
    دنریس به طور ذاتی پلید نیست، اما صدمه زیادی زده و صدمه زیادی می زنه و باید متوقف شه.

(دیدگاه ها بسیار رادیکال هستند. از عمد بوده)
    من نظرم رو گفتم، خوشحال می شم شما هم نظرتون رو بگید.
    امیدوارم بتونیم بحث و گفتگو خوبی در این باره با هم داشته باشیم.

نظرسنجی: اگر 1 به معنای موافقت کامل با دیدگاه اول و 7 به معنای موافقت کامل با دیدگاه دوم باشد، بین 1 تا 7 عددی رو انتخاب کنید.

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | مادر اژدهایان. موهبت یا مصیبت؟

من دو تا نظریه دارم

1- اول اینکه به شخصیت دنریس از قسمت اول نگاه کنید. و مقایسش کنید با الان. آیا تو قسمت اول فکرش رو میکردید دنریس دستور اعدام یه نفر رو بده بدون محاکمه. یا مثلا اون قسمتی که دستور کشتن اربابها رو داد و بعدش مشاورا منصرفش کردن. یا اونجایی که یکی از اربابها رو انداخت جلو اژدها که بخوردش و با لذت این صحنه رو تماشا کرد. دنریس تغییر کرده. قدرت تغییرش داد. درسته هنوز خوش قلب هست و مهربان و خیرخواه هم هست. اما کی میتونه جلو تغییر بیشتر دنریس رو در جهت قصی القلب شدن بگیره؟ قدرت خیلی آدمو عوض میکنه. ممکنه ما در وستروس با دنریسی شبیهه اجداد خودش روبرو بشیم.

2- نظریه دومم به خدای نور مربوط میشه. آیا امکان نداره کاهن سرخ همون بلایی رو سر دنریس بیاره که ملیساندر سر استنیس و بقیه مدعیان آورد؟ اگه خدای نور بخواد دنریس رو حذف کنه چه کسی میتونه جلوی اون رو بگیره

البته همه میدونن من داستان دنریس رو دوست ندارم. به دلیل اینکه بی زحمت به همه چی رسید. شاید این نظریه ها به خاطر همون حسم نسبت به اون باشه
    در نهایت ممنون از این تایپیک. این قضیه خیلی جای بحث داره

3. 7 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kntu نمایش پست ها
    ولی جدا خط داستانی دنریس با اختلاف از بقیه خطوط ضعیف تره
    اولا از اول سریال کلا از بقیه خطوط دور بوده و کمترین برخورد رو با بقیه شخصیت های اصلی داشته ( تازه تیریون و واریس هم که اومدن، دنریس زود از پیش شون رفت)
    ثانیا واقعا این شخصیت پرداخته نشده و باور پذیر نیست و کلا رو هواس

خب به نظر من نقد شما رو هواس ؛ چون نقد نیست انکارپذیری هست ؛ یه جورایی چون شخصیتی رو خوشتون نمیاد و نمیتونید باهاش ارتباط برقرار کنید پس کاملا نفی میکنید شخصیت رو ؛ این اشتباهه .

داستان دنریس برعکس ضعیف نیست چون شما فکر میکنی کارای عجیب و غریب میکنه مثلا توی آتیش میره و نمیسوزه و اژدها داره و سوار آژدها میشه فکر میکنی داستان ضعیفی داره ؛ در صورتی که در کینز لندیگ داستان نه اژدها هست و نه ضد آتیش بودن و مثلما توی کینز لندینگ داستان زودتر پیش میریه چرا ؟ چون ما با خاندان لنیستر و باراتیون و مذهب هفت طرف هستیم و مرکزیت پادشاهی ؛ خب دنریس شخصیتی که از بقیه خاندان ها به واسطه منطقه ای که تولد شده و جنگ ها دور بوده این که دیگه انکار پذیر نیست ؛ توقع داشتید زودی مثلا تایوین لنیستر و استنیس باهاش برخورد کنه ؟ خب نقشه رو نیگاه کنید کلا دنریس این ور هست و بقیه یه ور دیگه ؛ چطور شخصیت رو هواست ؟ من درک نمیکنم چرا چیزی که میگید بدون یک کلام منطق هست

برادرش مثل یه ف/اح/ش/ه دادش به کال دروگو، کال دروگو رو به سادگی رام کرد، کال دروگو به سادگی مرد (با یه زخم تو شونه اش)، به طرز عجیب غریبی که آخرش هم معلوم نشد

شما مطمنی کل سریال رو اپیزود به اپیزود دیدی ؟ این نوشته شما معلومه اصلا دقت نکردی به خط داستانی ؛ داداشش به واسطه قدرت و گرفتن سرباز و اسب از کال دروگو اونو فروخت که بتونه بره سمت کینزلندینگ و تخت پادشاهی پس بگیره ؛ بعد کال دروگو به سادگی رام کرد ؟ به سادگی مرد ؟ یکم توضیح میدید سادگی چیه ؟ کال دروگو دچار بیماری ناعلاجی شد که باز باجادوی خون و این چیزا هم درمان نشد ؛ زخم رو شونش چرک کرد اونا که توی شهر نیستن که برن بیمارستان ؛ در ضمن یادت باشه خاندان دوتراکی هم خوی وحشی دارن و با یه زخم رو شونه که پا نمیشن برن دکتر ؛ یکم شما به سریال با دقت نیگاه میکردی واستون منطقی بود

اتفاقات توی شهر اولی که رفت واقعا نپخته بود و یه سری وقایع پشت سر هم تند تند و بدون منطق افتاد ( برای نمونه من یادمه یه شخصیت زن تو اون شهر بود که نقاب داشت و اصلا معلوم نبود با کیه، اومد به جوراه یه چیزی گفت و دیگه دود شد) سه تا شهر رو بدون هیچ پیچیدگی ای گرفت، هر سه تاش رو دوباره به راحتی از دست داد،

باور کنید من شک دارم شما سریال رو اصلا کامل دیده باشد ؛ یه سری وقایع شامل آزاد کردن برده ها و جنگ بود و این نشان از تفکر دنریس هست ؛ توقع ندارین که دنریس با بچه اژدها پرواز کنه تک و تنهایی رو کنز لندینگ آتیش بریزه ؟ توی شهر اول پول داد و سرباز جمع کرد و توی شهرای بعد مردم رو به سمت خودش کشوند تا هم مردم دوسش داشته باشن و هم نشون بده بخشنده هست ولی خب چون سیاستمدار نبود اونم به واسطه بی تجربگی دوباره اون شهرها برده هاشون رفتن سر جایگاه خودشون ؛ در ضمن به واسطه همین سه شهر بود که تجربه هایی کسب کرد و بازهم اینو دقت کنید از توی اون بیابون که دوتراکی ها ولش کردن تا اولین شهر مسیرش مشخص هست پس معلومه شهرهای مختلف برخورد میکنه و همینجوری نمیتونه بپره بره وینترفل که

یهو اژدهاش ورش داشت بردش وسط برهوت ولش کرد و همین قضیه باعث شد به سادگی چند قبیله دوتراکی هم به سپاهش ضمیمه بشه (مثلا اونجایی که اون ساختمون رو آتیش زد و همه کال ها رو کشت، واقعا در نیومده بود، آخه اون همه نره غول مثل بچه ها ترسیدن و سوختن و تو چشای دنریس نگاه کردن، بعد مردم هم به جای اینکه بگن چرا کال های ما رو کشتی همه سجده کردن، مقایسه کنید با صحنه ای که شمال دیوار مورمونت تو مهمانخانه کرستر کشته شد چقدر باورپذیر)

آقا تو رو خدا اگر میخواید فراستی وار نقد کنید حداقل درک فراستی از سینما و فیلم رو داشته باشید ؛ این واژه در نیمده واژه ای که نباید بی خود رو زبون بیاد اینقدر باید فیلم دیده باشید که بتونید در عین واحد مقایسه کنید با چند اثر مطرح و بعد با منطق و مقایسه بگید در نیمده ؛ بی دلیل که نباید بگید ؛ یهو اژدها ورش داشت بردش ؟ یادت هست چی شد یهو اژدها بردش ؟ نه دیگه نیست ؛ توی شهر میرین اون جنگ گلادیاتور ها بود فرزندان هارپی شروع کردن به قلع و قمع و میخواستن دنریس و همه ادماش رو بکشن توی همون موقعیت بود که اژدها پیدا شد و مجبور شد ببرتش از شهر که دنریس کشته نشه ؛ به سادگی قبیله دوتراکی بهش اضافه نشد اسیرش کردن و اون با سر جوراه و اون یکی نقشه ریختن که توی معبد چنین حرکتی انجام بدن و معبد آتیش زد ؛ اون همه نره غول درکشون وحشی هست از آتیش به عنوان یک قدرت یاد میکنن معلومه از این همه آتیش بترسن ؛ شما انگار چهارشنبه سوری نرفتی ببینی یه انیش به ارتفاع 1 متر چقدر ترس داره که حتی از روش بپری ؛ مردم دوتراکی عقلشون به چیزی که میبینن درک فلسفی ندارن که دیدن معبد اتیش گرفت و یه ملکه بدون اینکه یه سوختگی داشته باشه از اتیش میاد بیرون معلومه تعظیم میکنن و ایمان میارن ؛ وقتی توی همین ایران پای یه درخت که میگفتن خون ازش میاد بیرون که بعدا کاشف به عمل اومد لوله آب بوده و داشتن کلاه برداری میکردن ؛ مردم میرن برای شفا و علاج ؛ دیگه چه توقعی از دوتراکی ها دارید ؟ یکم مسائل تحلیل گونه ببینید نه سر دستی .

برای نمونه ارتباطش با داریو ناهاریس رو در نظر بگیرید، اصلا معلوم نیست چه خبره، تکلیف شون مشخص نیست، داریو از راه میرسه به راحتی باهاش میخوابه، یه بار جلو جوراه داریو رو ضایع میکنه، یه بار جوراه رو جلو همه ضایع میکنه و ....
    یا ارتباطش با اژدها هاش و در کل اصلا تکلیف این آدم با خودش مشخص نیست، کجا یه حرکت هوشمندانه از دنریس دیدین که بگید واقعا آفرین به هوشش (حالا هوش یا هر ویژگی شخصیتی دیگه ای) خب این چی داره که تونسته این همه موفقیت کسب کنه، یه منطقی باید باشه دیگه

اصلا دنریس شخصیتی نیست که بخواد حرکت هوشمندانه انجام بده ؛ اصلا معنی نداره همه حرکت هوشمندانه انجام بدن ؛ مگه همه لرد بیلیش هستن ؟ اگر که کارای هوشمندانه که میکرد که نیاز به واریس و تیریون و مشاور در کنارش نبود ؛ یه دختر که سنش هم بالا نیست و تجربه و سیاستمداری نداره دیگه این واقعا سادست .

خلاصه مطلب اینکه اتفاقاتی که تو وستروس میفته یه داستان پیچیده و پر از سیاست و حیله و نیرنگ و پر از پیچش و غافلگیری ایه
    اما اتفاقات اسوس یعنی خط دنریس در حد یه داستان تین ایجری خیلی معمولیه

برعکس به نظر من هیچ کجای این سریال تینیجری نیست اصلا این سریال برای بالا 18 سال هست داستان پر از خونریزی و *** و بی رحمی و سیاستمداری هست . ربطی به دنریس و امثالش نداره .

چیزایی که من نوشتم ربطی به این نداره که فکر کنید من عاشق دنریس هستم ؛ قبلا هم گفتم من شخصیت دوست داشتنی این سریال واسم تیریون لنیستر هست و البته شخصیت های دیگه ؛ ولی اینکه بدون منطق و یکم تحلیل و یکم موشکافانه یه چیز سردستی بنویسید منم با منطق و دلیل جواب میدم .

نظر شما هم محترمه ولی به نظر من ایراد بخواین بگیرین باید با منطق باشه جواب تمامی سوالاتون اینه که از اول بشینید و سریال رو نیگاه کنید و دقت کنید .

5. 7 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    103
    از این کاربر 997 بار در 157 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط new_sense نمایش پست ها
    نظر شما هم محترمه ولی به نظر من ایراد بخواین بگیرین باید با منطق باشه جواب تمامی سوالاتون اینه که از اول بشینید و سریال رو نیگاه کنید و دقت کنید .
    تمام نکاتی که گفتید رو من میدونم و سریال رو کامل و بادقت دیدم ولی منطقش اصلا باورپذیر نیست
    البته اینم بگم نسبت به بقیه خطوط سریال داریم مقایسه میکنیم
    شما کتاب های دلتورا رو بخونید که یه کتاب کاملا تین ایجریه، اونجا شباهت منطق روایی خط دنریس رو با اون قصه ها درک میکنید
    منطق داستان های فانتزی تین ایجری اینه که شخصیت قهرمان داستان (در اینجا دنریس) یه شخصیت
    اولا کم سن وساله

ثانیا از قبل انتخاب شده بوده

ثالثا چند نفر فدایی دور و برش داره که بی دلیل ازش حمایت میکنند

رابعا هیچ ویژگی شخصیتی ویژه ای نداره (مثلا هوش، سیاست، شجاعت به خصوص یا چیزهایی از این دست که تو شخصیت های دیگه سریال فراوان میبینیم)

خط سیر این قصه هم اینجوریه که مدام توی مخمصه های بسیار بزرگ و وحشتناک میفته و به طرز اعجاب انگیزی و به صورت کاملا تصادفی نجات پیدا میکنه و پیروز میشه
    آخر قصه هم تمام دشمنانش نابود میشن
    حالا ببینید داستان دنریس واقعا اینجوری هست یا نیست

اینم جدیدا مد شده که تا یه چیزی انتقاد میکنی به جای جواب دادن میگن تو درست ندیدی
    چه طور کل سریال رو درست دیدیم و درست فهمیدیم فقط قسمت های دنریس رو ندیدیم؟

راجع به اینم که میگید چون خوشتون نمیاد قبولش نمیکنید، دنریس دختر همسایه ما نیست که خوشم بیاد یا نیاد ازش، مثل بقیه شخصیت های سریال اون رو هم از دریچه سریال شناختم، حالا اگر هم خوشمون نمیاد و قبولش نداریم، ضعف شخصیت پردازیه دیگه، چرا از تیریون یا جان همه خوششون میاد؟

7. 5 کاربرِ زیر از kntu بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,017
    از این کاربر 2,834 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lady snow نمایش پست ها
    ملیساندر سر استنیس و بقیه مدعیان آورد؟
    البته خود شخص ملیساندر به هیچ وجه نمیخاست سر استنیس بلایی بیاره. اون بارها و بارها براش ثابت شده بود که استنیس همون شخص موعوده. ملیساندر فقط و فقط اشتباها تفسیر می کرد. و وقتی متوجه شد که تمام پیش گویی هاش اشتباه هست و حمایت از استنیس نتیجه ای نمیده رو به جان اورد .

9. 5 کاربرِ زیر از abbas stannis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas stannis نمایش پست ها
    البته خود شخص ملیساندر به هیچ وجه نمیخاست سر استنیس بلایی بیاره. اون بارها و بارها براش ثابت شده بود که استنیس همون شخص موعوده. ملیساندر فقط و فقط اشتباها تفسیر می کرد. و وقتی متوجه شد که تمام پیش گویی هاش اشتباه هست و حمایت از استنیس نتیجه ای نمیده رو به جان اورد .
    من برعکس بسیاری از دوستان معتقدم که ملیساندر دقیقا اونچه که بهش دستور داده شده بود رو انجام داد. همه کارهاش درست بود. همون چیزی که در آتش دید. درسته خودش فکر میکنه که اشتباه دیده ولی درست دیده. خدای نور این مسیر رو تعیین کرده بود. خدای نور حامی آزورآهای هست و تمام رقباش رو حذف میکنه.
    اون در آتش داوووس رو در جنگ شمال دید و گفت جنگ اصلی در اونجاست و داووس درش نقشی داره و استنیس رو کشوند شمال که تو جنگ وحشی ها پیروز شدن. جان رو در وینترفل دید و خدای نور جان رو زنده کرد. مرگ پاداشاهان دروغین رو با انداختن زالو پیشبینی کرد و همه اونها یک به یک حذف شدن. کجای کار ملیساندر اشتباه بود. فقط چون فکر کرد استنیس پادشاه وعده داده شده هست؟ اگه خدای نور به عمد این رو بهش نشون داده باشه چی؟
    البته این فقط یه نظریه شخصی هست که من دوستش دارم )

11. 4 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

ممنون دیدتون و نظراتتون رو به اشتراک گذاشتید

به رویا(vision) دانی در خانه ی نامیران (House of the undying) اشاره شد.
    نظرِ من اینِ که از رویا ها فقط می شه نکات و سر نخ های ریز فهمید. من فکر نمی کنم حتماً کینگز لندینگ رو آدر ها تصاحب می کنن به خاطر اون رویا.
    شاید من اشتباه می کنم. شاید هم نه. نظرِ همه قطعاً محترمِ

نقل قول نوشته اصلی توسط hasssan نمایش پست ها
    گفتم حتما با استارکهایی هم که منافع شون با دنریس در تضاد نیست کنار میاد.
    استارکهایی هم که منافع شون با دنریس در تضاد نیست
    تیریون اصلاً منافعی نداشت. هیچ چیزی نمی خواست. هیچ هدفی نداشت. مردنش رو قبول کرده بود.
    کنار اومدن همچین فردی با دنریس به نظرم ثابت نمی کنه دنریس می تونه با بقیه به خوبی کنار بیاد.
    استارک ها هدف دارن،برنامه دارن. خواسته دارن! حتی اگه خواسته ها و اهداف استارک ها با دنریس دقیقاً و کاملاً یکی باشه، من فکر می کنم احتمال به وجود اومدن سوء تفاهم هست.

یه ورژن اینه که قبل از رسیدن دنریس به وستروس زمستان حداقل تا کینگزلندینگ رسیده و جنگ دنریس و دار و دستش (کلا انسانها) با ادر ها خواهد بود و جنگی بین دنریس و خاندانی در نخواهد گرفت. یعنی خاندان ها از بین رفتن و شخصیت هایی موندن که به دنریس میپیوندن (جان اسنو، برن، تیریون و ...) و به جنگ میرن.
    یه ورژن هم اینکه دنریس بیاد و طی جنگ هایی قدرت رو در دست بگیره و پیشروی آدر ها قدرتهای باقی مونده رو با دنریس متحد کنه و ... (برای دیدن صحنه های جنگی و داستانی بیشتر امیدوارم این اتفاق بیافته)
    اگه قبل از اومدنِ دنریس آدر ها تا جنوب اومده باشن قطعاً همه بازمانده ها با دنریس ( وقتی بیاد) متحد می شن. ولی همچین چیزی بسیار بعید به نظره من. فکر می کنم موقعی که دنریس بیاد وستروس آدر ها تو شمال خواهند بود.
    ارتش های وستروس با هم در برابر حمله دنریس متحد می شن. تایرل ها و لنستر ها ارتش وحشتناکی دارن. به آدر ها هم کاری ندارن مگه این که کل قاره رو بگیرن!
    زمان وقوع اتفاقات خیلی مهمِ. آدر ها اول حمله می کنن یا دنریس؟ نمی دونیم.
    به نظر من قطعاً آدر ها تو شمال خواهند بود در هنگام حمله دنریس.
    واقعیتش فکر می کنم آدر ها هیچ وقت از شمال پایین تر نمیان این بار! فکر می کنم مقاومت جان و برن برای نگه داشتنشون تو اون منطقه کافی باشه. خاندان هایی که تو شمال نیستن بعضی هاشون می رن طرف دنریس و بعضی هاشون با دنریس می جنگن.
    فقط از یک چیزی می شه مطمئن بود. مردم بیگناه زیادی کشته می شن تو شمال و جنوب.

در فصل پنجم وقتی تیریون لنیستر و دنریس تارگرین با هم صحبت می کردند، دنریس از یه چرخ صحبت کرد. چرخی که پره هاش خاندان های بزرگ وستروس هستند. چرخی که مدام در حال چرخیدنه. تیریون گفت عجب رویایی میخای این چرخ رو متوقف کنی. جواب دنریس پاسخ معماس : من نمیخام این چرخ رو متوقف کنم. بلکه میخام بشکنمش (نابودش کنم)
    اژدهایان دنریس می سوزانند و منفور واقع میشن. فقط یه چیز میتونه جایگاه دنریس رو تثبیت کنه. وقتی آدرها و لشکرش میان؛ وستروس به اژدهایان نیاز داره . دنریس میتونه این منبع خطر رو به مقابل دشمن اصلی ببره و قهرمان وستروس بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط тнor نمایش پست ها
    در واقع اگه بخواد خوب عمل کنه کل خاندان ها رو از بین میبره و نظام جدیدی بنا میکنه
    حرف زدن آسونِ. این که خاندان های وستروس رو کلاً نابود کنه، و یه جایگزین مناسب پیدا کنه که صلح و آرامش تو وستروس به وجود بیاد چیزی نیست که دنریس توانایی انجامش رو داشته باشه.
    تیریون : رویای قشنگیِ. متاسفانه شما اولین کسی نیستید که این رویا رو دارید!

وقتی آدر ها میان، وستروس به خاندان استارک و جان و نزدیکانش نیاز داره. (به نظر من) . وقتی دنریس و اژدهایانش میان هم باز وستروس به خاندان استارک و جان و نزدیکانش نیاز داره.
    (برن سوار اژدهایی نمی شه. اژدهایان رو hijack می کنه و به نابودیشون کمک می کنه.)

نقل قول نوشته اصلی توسط T-REX نمایش پست ها
    اگر قضیه L و R و جی رو بزاریم کنار، رسیدنش به قدرت تازه شروع ماجراست. چون این طوری وارث به حقی نخواهد داشت و بعد از مرگش روز از نو و روزی از نو و دوباره هرج و مرج کل وستروس رو میگیره.
    اینم نکته خیلی مهمیِ. وارث نداشتن دانی باعث کلی بدبختی می شه. البته فعلاً خیلی فاصله داریم با دوران بعد از دنریس.

نقل قول نوشته اصلی توسط T-REX نمایش پست ها
    یه پیش بینی خیلی خوفناک اینه که آدرها با یکی علیه انسان های وستروس متحد بشن. یکی مثل دنریس. من دنریس رو به طور صد در صد نقطه مقابل آدر ها نمی بینم. متحد شدن این دوتا می تونه بزرگترین شوک کل سریال باشه
    خوفناک بودنش که خوفناک هست! ولی تجربه نشون داده هیچ وقت اتفاقی فقط برای شوکه کردن مردم نمی افته تو این داستان. همیشه قبلش سر نخ هست، دلیل منطقی هست و ... .
    من هیچ دلیلی نمی بینم آدر ها و دنریس با هم متحد شن!

نقل قول نوشته اصلی توسط farzinawsome12 نمایش پست ها
    مطمئنا به فکر مردمه و خوش قلبه و فکر نمیکنم که نیتش برای گرفتن تاج و تخت نیت شومی باشه
    من که بیشتر نظرم به دنریس اینکه ادم خوش قلبیه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sherlock نمایش پست ها
    نهایتاً میشه مثل پدرش مدکینگ که هر مخالفی رو سرکوب می‌کرد.
    به نظر من هم ذاتاً خوش قلبِ. ولی در درونِ دنریس تاریکی وجود داره. یک روی خیلی تاریک و ظالم داره که خیلی ها نمی بیننش و یا می بینن و نادیده می گیرن.
    دنریس خیلی زجر کشیده. بچگی همش در حال فرار از شهری به شهر دیگه بوده. وضع زندگی خوبی نداشته. برادرش تنها کسی بوده که ازش نگه داری می کرده که همه می دونیم چجور آدمی بوده! بعدش هم فروخته می شه به کال دروگو. بعدش با کال دروگو کنار میاد. بعدش کال دروگو می میره! بعدش تو بیابون سرگردان بوده و ... .
    شرایط سخت،تحقیر شدن، تجاوز، برادر داغون، خیانت شدن بهش.
    تو کتاب 13 سال سن داشت موقع فروخته شدن به کال دروگو. تو سریال 15!
    و همه این بدبختی ها و استرس ها باعث زجر مردمی که باید باهاش مواجه بشن می شه.

آیا امکان نداره کاهن سرخ همون بلایی رو سر دنریس بیاره که ملیساندر سر استنیس و بقیه مدعیان آورد؟ اگه خدای نور بخواد دنریس رو حذف کنه چه کسی میتونه جلوی اون رو بگیره
    خود شخص ملیساندر به هیچ وجه نمیخاست سر استنیس بلایی بیاره. اون بارها و بارها براش ثابت شده بود که استنیس همون شخص موعوده. ملیساندر فقط و فقط اشتباها تفسیر می کرد
    من برعکس بسیاری از دوستان معتقدم که ملیساندر دقیقا اونچه که بهش دستور داده شده بود رو انجام داد. همه کارهاش درست بود. همون چیزی که در آتش دید. درسته خودش فکر میکنه که اشتباه دیده ولی درست دیده. خدای نور این مسیر رو تعیین کرده بود. خدای نور حامی آزورآهای هست و تمام رقباش رو حذف میکنه.
    اون در آتش داوووس رو در جنگ شمال دید و گفت جنگ اصلی در اونجاست و داووس درش نقشی داره و استنیس رو کشوند شمال که تو جنگ وحشی ها پیروز شدن. جان رو در وینترفل دید و خدای نور جان رو زنده کرد. مرگ پاداشاهان دروغین رو با انداختن زالو پیشبینی کرد و همه اونها یک به یک حذف شدن. کجای کار ملیساندر اشتباه بود. فقط چون فکر کرد استنیس پادشاه وعده داده شده هست؟ اگه خدای نور به عمد این رو بهش نشون داده باشه چی؟
    هنوز دقیقا نمی دونیم جان چطوری زنده شده. ممکنِ مسائل دیگه ای هم نقش داشته باشه داخلش. شاید تو کتاب ششم بیشتر فهمیدیم. شاید هم نه.
    خدای نور!!
    یکسری توانایی های جادویی هست. کسایی که این توانایی رو دارن ازش استفاده می کنن تا مردم رو در کنترل خودشون قرار بدن. البته دمشون گرم. بعضی ها(high sparrow) همین توانایی های جادویی رو هم ندارن!
    اینطوری نیست که واقعاً یک خدای نور وجود داشته باشه، که دشمن یک خدای بدی باشه :دی (آدر بزرگ! ) و خواسته هایی داشته باشه.

یه جورای از فصل اول تو اب نمک خوابوندنش تا ازش تو مقابله با ادر ها استفاده کنن
    دنریس می تونه مدت ها تو آب نمک خوابونده بشه ولی برای مقابله با آدر ها استفاده نشه :دی

به نظر من دنریس در نهایت فقط یک Red herring ه . بیشتر از این که قهرمان اصلی باشه یا با آدر ها مبارزه کنه، توجه ما رو از قهرمان اصلی و کسی که واقعاً قراره با آدر ها مبارزه کنه پرت می کنه. (جان!)

13. 4 کاربرِ زیر از HMNN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12