برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: 1=موافقت کامل با دیدگاه اول. 7=موافقت کامل با دیدگاه دوم.

رأی دهندگان
38. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1- موافقت کامل با دیدگاه اول

0 0%
  • 2-بسیار متمایل به دیدگاه اول

4 10.53%
  • کمی متمایل به دیدگاه اول

4 10.53%
  • 4- بین دیدگاه اول و دیدگاه دوم

5 13.16%
  • 5- کمی متمایل به دیدگاه دوم

12 31.58%
  • 6-خیلی متمایل به دیدگاه دوم

6 15.79%
  • 7- موافقت کامل با دیدگاه دوم

7 18.42%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 16
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | مادر اژدهایان. موهبت یا مصیبت؟

هشدار! فقط در صورتی به خواندن ادامه بدید که سریال رو تا قسمت چهارم فصل ششم تماشا کردید!

Spoiler Alert!

دنریس تارگرین یکی از مهم ترین شخصیت های سریالِ. از معدود کسانی که هنوز نمردن!، صاحب ارتشی بسیار قدرتمند، چند تا جوجه اژدها، یک شهر، یک استاد جاسوس و کوتوله ای دوست داشتنی.

هدف من از زدن این تاپیک بررسی دو دیدگاه درباره دنریس و آینده اش و نقشی که در داستان ایفا می کنه (و خواهد کرد) هست. دو دیدگاهی که در چند سال اخیر و در هنگام مطالعه درباره سریال باهاشون بسیار برخورد داشتم.

دیدگاه اول

دنریس فردی بسیار خوش قلب است. او به مردم جهان (وستروس) رفاه و صلح هدیه خواهد داد. همان طور که به برده ها آزادی هدیه داد.
    در پایان داستان او به نگهبانان شب و جان اسنو کمک می کند و با آدر ها و ارتش مردگانشان می جنگد. او همه مردم را با استفاده از اژدهایانش نجات می دهد. او یک فرشته است که دیو (وایت واکر ها ) را نابود می کند.

دیدگاه دوم

دنریس به اندازه آدر ها خطرناک است(خواهد شد) و به اندازه آن ها صدمه خواهد زد. در پایان داستان، او و اژدهایانش دشمن بشر خواهند بود(مثل آدر ها)
    دنریس شاید فردی خوش قلب باشد و نیت خیری داشته باشد. اما او باعث زجر مردم زیادی شده و باعث زجر مردم زیادی خواهد شد.

نظر من :

دنریس یک فاتحِ. بلد نیست حکومت کنه. بلایی به سر مرینی ها آورد که خودشون اومدن گفتن ما می خوایم دوباره برده بشیم! کسی که نمی تونه به یک شهر حکومت کنه چطوری می خواد به یک قاره حکومت کنه؟
    تیریون هست. اما شما فکر می کنید دنریس حاظره به حرف های تیریون گوش بده و با دشمنانش مذاکره کنه و باهاشون به توافقی برسه؟
    دنریس قضاوت بسیار ضعیفی داره. یادتونه یک بار یک برده سابق رو به خاطر این که یکی از پسران هارپی رو بدون دادگاه اعدام کرده بود، بدون دادگاه اعدام کرد؟

حمله اون به وستروس یک فاجعه برای مردم وستروس خواهد بود.
    فکرشو کنید! ارتش دوتراکی ها تو وستروس! عروسی دتراکی رو به خاطر دارید؟ مردمی که عروسیشون اینطوریِ حمله نظامیشون چطوری خواهد بود؟

سخنان بانوی قرمز جدید سریال رو به یاد بیارید. " اژدهایان ناباوران رو با آتششون خالص می کنن و گناهانشون رو پاک می کنن "

این داستان هیچ وقت درباره نبرد "خیر" و "شر" و آدم خوبه و آدم بده نبوده. شخصیت ها همه خاکستری هستند. این که در پایان دنریس به عنوان آدم خوبه آدر ها که آدم بدِ هستن رو شکست بوده و همه چیز به خوبی و خوشی تموم شه خیانتی به داستانِ و با روحش تضاد داره.

برای مردم عادی وستروس، دنریس و اژدهایانش به اندازه آدر ها خطرناک و قدرت مند هستند(خواهند شد)
    ارتباط بین اژدهایان دنریس و خود او با آتش مانند ارتباط آدر ها با یخ است.

من فکر می کنم هدفی که در پایان داستان دنبال می شه به دست آوردن تعادل ِ . یعنی انسان ها سعی می کنن اژدهایان دنریس و آدر ها رو نابود کنن. و فقط در این صورت به پایداری نسبی در جهان می رسیم.
    دنریس به طور ذاتی پلید نیست، اما صدمه زیادی زده و صدمه زیادی می زنه و باید متوقف شه.

(دیدگاه ها بسیار رادیکال هستند. از عمد بوده)
    من نظرم رو گفتم، خوشحال می شم شما هم نظرتون رو بگید.
    امیدوارم بتونیم بحث و گفتگو خوبی در این باره با هم داشته باشیم.

نظرسنجی: اگر 1 به معنای موافقت کامل با دیدگاه اول و 7 به معنای موافقت کامل با دیدگاه دوم باشد، بین 1 تا 7 عددی رو انتخاب کنید.

سپاس
    4,905
    از این کاربر 9,840 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | مادر اژدهایان. موهبت یا مصیبت؟

اصلا خوشم نمیاد دنی ب حکومت برسه....
    چون حقش نیس چون حکومت بلد نیس...
    ولی کلا خیلی خرشانسه...

I'm Justice

3. 10 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    382
    از این کاربر 470 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

مطمئن باش آخر داستان نبرد دنریس و شاه شب در پیشه.

نغمه یخ و آتش

حالا اینکه چه کسانی به ارتش دنریس میپیوندن و ... معلوم نیست.
    کلا با اینکه دو فصل دیگه مونده ولی اتفاقات زیادی در پیشه.

در مورد شخص دنریس هم فقط میشه گفت بعضی جاها بی تجربگی کرده و در خوش نیت بودنش شکی نیست.
    من خودم از استارک ها خوشم میاد و همیشه میگفتم دنریس که میخواد همه خاندان ها رو نابود کنه با اینا چیکار میکنه؟
    اما بعد از اینکه دیدم با تیریون لنیستر عاقلانه کنار اومد. گفتم حتما با استارکهایی هم که منافع شون با دنریس در تضاد نیست کنار میاد.

یه ورژن اینه که قبل از رسیدن دنریس به وستروس زمستان حداقل تا کینگزلندینگ رسیده و جنگ دنریس و دار و دستش (کلا انسانها) با ادر ها خواهد بود و جنگی بین دنریس و خاندانی در نخواهد گرفت. یعنی خاندان ها از بین رفتن و شخصیت هایی موندن که به دنریس میپیوندن (جان اسنو، برن، تیریون و ...) و به جنگ میرن.
    یه ورژن هم اینکه دنریس بیاد و طی جنگ هایی قدرت رو در دست بگیره و پیشروی آدر ها قدرتهای باقی مونده رو با دنریس متحد کنه و ... (برای دیدن صحنه های جنگی و داستانی بیشتر امیدوارم این اتفاق بیافته)

5. 17 کاربرِ زیر از hasssan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

من هم با نظر hassan موافقم ؛ به نظر من درگیری در بین آدرها و دنریس رخ میده ؛ ولی تا قبل از رد شدن آدرها از دیوار ؛ دنریس یه جنگایی با خاندان هایی داره و عده ای رو میکشه و عده رو از دست میده .

ولی مطمنا با خاندان هایی متحد میشه برای جنگ با آدرها ؛ آدرها از دیوار هم فکر میکنم توی یه مرحله حتی رد میشن و اینجاست که جنگ بزرگی رخ میده

یادتون بیاد دنریس توی فصل 2 زمانی که کال دروگو مرده بود رفت توی دنیای دیگه و رفت آینده کال دروگو و بچش رو دید ؛ اگه یادتون باشه ؛ یک صحنه توی تالار بود که سقفش ریخته بود و تالار آهنین و تخت پر از برف بود ؛ این سکانس یه نمایه ای از آینده میده به نظرم . شاید فقط برن باشه بتونه یه چیزایی رو تغییر بده .

7. 9 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,017
    از این کاربر 2,834 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

اول اینکه بسیار ممنوم بابت همچین تاپیک عالی و به جایی
    در فصل پنجم وقتی تیریون لنیستر و دنریس تارگرین با هم صحبت می کردند، دنریس از یه چرخ صحبت کرد. چرخی که پره هاش خاندان های بزرگ وستروس هستند. چرخی که مدام در حال چرخیدنه. تیریون گفت عجب رویایی میخای این چرخ رو متوقف کنی. جواب دنریس پاسخ معماس : من نمیخام این چرخ رو متوقف کنم. بلکه میخام بشکنمش (نابودش کنم)
    نمیشه تو دنیای بازی تاج و تخت باشیم و با خوش قلبی به پیش بریم و به اهداف برسیم.
    اگه از دید اول به قضیه نگاه کنیم و دنریس خوش قلب و آزادکننده برده ها رو در نظر بگیریم :
    دنریس هیچ ایده صحیحی از وستروس نداره. فقط از صحبت هایی که از برادرش ویسریس و محافظانش سر جورا و سر باریستان می شنید این طور برداشت کرد که مردم عوام در حال دوختن پرچم اژدها هستن و برای بازگشت پادشاه تارگرینی لحظه شماری میکنن. دنریس این دید رو داره . یعنی فکر میکنه مردم عوام وستروس مثل همین برده های شهرهای خلیج بردگان میسا گویان به استقبالش میان و خاندان های بزرگ وستروس مثل برده داران به راحتی مطیع میشن. اون میخاد مردم رو از دست پادشاه غاصب نجات بده. این روی خوش ماجراس. دنریس خوش قلب با این نگاه با کشتی های آهن زادگان و جنگجویان بی رحمش ، دوتراکی ها و خوی وحشی گریشون، در بنادر وستروس لنگر میندازه اما به ناچار دیدگاه دوم وارد ماجرا میشه (پس دیدگاه دوم اجتناب ناپذیره) . وقتی ببینه هیچ فرش قرمزی براش پهن نشده . متوسل به زور میشه. بکش تا پیروز شوی. خون و آتش( شعار تارگرین ها) به راه خواهد افتاد. درست شبیه به زمان جد دنریس؛ اگان فاتح و خواهرانش.

اژدهایان دنریس می سوزانند و منفور واقع میشن. فقط یه چیز میتونه جایگاه دنریس رو تثبیت کنه. وقتی آدرها و لشکرش میان؛ وستروس به اژدهایان نیاز داره . دنریس میتونه این منبع خطر رو به مقابل دشمن اصلی ببره و قهرمان وستروس بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط HMNN نمایش پست ها
    هدفی که در پایان داستان دنبال می شه به دست آوردن تعادل ِ . یعنی انسان ها سعی می کنن اژدهایان دنریس و آدر ها رو نابود کنن
    این جنگ باعث نابودی دو طرف ( آدرها و اژدهایان) خواهد شد. این برای کل وستروس خوبه هم از شر موجودات سرد زمستان خلاص میشن و هم آتش تارگرین ها . آتشی که از 300 سال پیش تا حالا می سوزد. وستروس از مصیب تارگرین ها رهایی پیدا میکنن و موهبتش رو هم نمیخان؛ موهبتی که این همه براش تاوان بدهند دلچسب نخواهد بود.
    ( جان رو هنوز وارد بازی نکردیم! مثل برن و خیلی های دیگه. فقط خواستیم از دیدگاه موهبت یا مصیبت مادر اژدهایان به قضیه نگاه کنیم)
    دوباره چرخ مذکور به راه خواهد افتاد و این دفعه هیچ کس قصد شکستنش رو نخواهد داشت.

9. 17 کاربرِ زیر از abbas stannis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,162
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

من که بیشتر نظرم به دنریس اینکه ادم خوش قلبیه
    اما اگه بخواد وارد وستروس بشه همونطور که عباس استنیس عزیز فرمودن به قصد شکستن چرخ میاد
    واسه شکستن چرخ هم معلومه که از رو نعش کلی ادم قراره رد بشه در واقع اگه بخواد خوب عمل کنه کل خاندان ها رو از بین میبره و نظام جدیدی بنا میکنه
    حالا خوب بد بودنش بستگی به زاویه دید ادم به قضیا داره
    اما بیشترین نقش دنریس تو سریال فکر کنم همین رویا رویش با ادر ها خواد بود یعنی یه جورای از فصل اول تو اب نمک خوابوندنش تا ازش تو مقابله با ادر ها استفاده کنن
    اینکه همیشه کامنت های خیلی از بچه ها اینه که این چرا چیزیش نمیشه چرا این همه بلا سر دیگران میاد ولی این فقط داره ارتشش بزرگ تر میشه همه دارن براش تعظیم میکنن به نظرم نشانه اینه که فقط قرار نقش اصلی در شب طولانی رو داشته باشه
    اما اینکه وستروس رو فتح کنه و با توجه به نشانه های که دیدیم قرار نیست که درست حسابی حکومت کنه احتمال میدم که تنهایی حکومت نخواهد کرد
    حالا اگه طبقه گفته ای سه سر اژدها یعنی سه نفر که قراره نقش منجی رو بازی کنن فکر کنم این سه نفر با هم حکومت کنن یا هم که یه شوهر خوب گیرش میاد و میشینه به کارای خونه میرسه
    البته دنریس یکی از کارکتر های که همیشه تو سریال مورد علاقه ام بوده هرکاری بکنه به نظرم کار درستیه

11. 12 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    566
    از این کاربر 669 بار در 84 پست سپاس گزاری شده

دنریس ذاتا خوش قلبه ولی مهمترین ویژگیش نازا بودنشه (البته اگر اشتباه نکنم). اگر قضیه L و R و جی رو بزاریم کنار، رسیدنش به قدرت تازه شروع ماجراست. چون این طوری وارث به حقی نخواهد داشت و بعد از مرگش روز از نو و روزی از نو و دوباره هرج و مرج کل وستروس رو میگیره. اگر مشکل وارثش حل بشه، من خوشم میاد که بتونه چرخ قدرت وستروس رو به کل نابود کنه و بر تخت بشینه

یه پیش بینی خیلی خوفناک اینه که آدرها با یکی علیه انسان های وستروس متحد بشن. یکی مثل دنریس. من دنریس رو به طور صد در صد نقطه مقابل آدر ها نمی بینم. متحد شدن این دوتا می تونه بزرگترین شوک کل سریال باشه.

13. 7 کاربرِ زیر از T-REX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Come And See
    سپاس
    895
    از این کاربر 841 بار در 95 پست سپاس گزاری شده

ممنون بابت تاپیک و مطلبتون
    راجب دنریس،تو این 6 فصلی که از سریال گذشته و شخصیت پردازی که ازش دیدیم:مطمئنا به فکر مردمه و خوش قلبه و فکر نمیکنم که نیتش برای گرفتن تاج و تخت نیت شومی باشه(مگه اینکه در آینده چیز دیگه ای ببینیم )
    ولی همونطور که دوستان گفتن اصلا به درد حکومت نمیخوره،اینو تو فصل های قبلی نشون داده،ولی داستان سریال اصلا به حکومت نمیکشه و بعد از اومدن کامل زمستان و جنگ بزرگ یخ و آتش و مرگ احتمالی دو طرف،داستان پایان پیدا میکنه...
    من خیلی دوست داشتم قبل اینکه دنریس به سمت وستروس و تاج و تخت لشکر کشی کنه،این تاج و تخت از دست خاندان لنیستر جا ب جا و به خاندان دیگری تعلق میگرفت تا کینگز لندیگم با طمعی غیر از لنیستر تجربه کنیم...
    پ.ن:ولی بعد پایان این پروژه،چه فیلم ها و سریال هایی که نمیشه از گذشته این وستروس و اهالیش و جنگ هاش ساختپر ایدست

15. 8 کاربرِ زیر از farzinawsome12 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    103
    از این کاربر 997 بار در 157 پست سپاس گزاری شده

واقعیت مطلب، من نه از شخصیت دنریس بدم میاد نه از بازیگرش
    ولی جدا خط داستانی دنریس با اختلاف از بقیه خطوط ضعیف تره
    اولا از اول سریال کلا از بقیه خطوط دور بوده و کمترین برخورد رو با بقیه شخصیت های اصلی داشته ( تازه تیریون و واریس هم که اومدن، دنریس زود از پیش شون رفت)
    ثانیا واقعا این شخصیت پرداخته نشده و باور پذیر نیست و کلا رو هواس
    برادرش مثل یه ف/اح/ش/ه دادش به کال دروگو، کال دروگو رو به سادگی رام کرد، کال دروگو به سادگی مرد (با یه زخم تو شونه اش)، به طرز عجیب غریبی که آخرش هم معلوم نشد چی شد بچه اش هم مرد و نازا هم شد، اتفاقات توی شهر اولی که رفت واقعا نپخته بود و یه سری وقایع پشت سر هم تند تند و بدون منطق افتاد ( برای نمونه من یادمه یه شخصیت زن تو اون شهر بود که نقاب داشت و اصلا معلوم نبود با کیه، اومد به جوراه یه چیزی گفت و دیگه دود شد) سه تا شهر رو بدون هیچ پیچیدگی ای گرفت، هر سه تاش رو دوباره به راحتی از دست داد، یهو اژدهاش ورش داشت بردش وسط برهوت ولش کرد و همین قضیه باعث شد به سادگی چند قبیله دوتراکی هم به سپاهش ضمیمه بشه (مثلا اونجایی که اون ساختمون رو آتیش زد و همه کال ها رو کشت، واقعا در نیومده بود، آخه اون همه نره غول مثل بچه ها ترسیدن و سوختن و تو چشای دنریس نگاه کردن، بعد مردم هم به جای اینکه بگن چرا کال های ما رو کشتی همه سجده کردن، مقایسه کنید با صحنه ای که شمال دیوار مورمونت تو مهمانخانه کرستر کشته شد چقدر باورپذیر)
    برای نمونه ارتباطش با داریو ناهاریس رو در نظر بگیرید، اصلا معلوم نیست چه خبره، تکلیف شون مشخص نیست، داریو از راه میرسه به راحتی باهاش میخوابه، یه بار جلو جوراه داریو رو ضایع میکنه، یه بار جوراه رو جلو همه ضایع میکنه و ....
    یا ارتباطش با اژدها هاش و در کل اصلا تکلیف این آدم با خودش مشخص نیست، کجا یه حرکت هوشمندانه از دنریس دیدین که بگید واقعا آفرین به هوشش (حالا هوش یا هر ویژگی شخصیتی دیگه ای) خب این چی داره که تونسته این همه موفقیت کسب کنه، یه منطقی باید باشه دیگه

حالا مقایسه اش کنید با بقیه شخصیت های داستان که چقدر خوب شخصیت پردازی شدن و چقدر شناسنامه دارن، سیر تحول کاملا باور پذیری برا همشون وجود داره، مثلا آریا، برید فصل اولش رو با الان مقایسه کنید ببینید چه سیری رو طی کرد و از کجا به کجا رسید و همش باور پذیر، فرارش از کینگز لندینگ، زندانی شدنش تو هارنهال، نوع فرار کردنش از هارنهال، آشنایی اش با یه قاتل به نام هاوند، همه و همه مثل نخ تسبیح دست به دست هم دادن که این تغییرات تو شخصیتش اتفاق بیفته
    یا احساسی که به جیمی لنیستر تو اپیزود اول جاییکه برن رو پرت کرد داشتید رو با الان مقایسه کنید، یا سرسی یا برن یا تیون و خیلی های دیگه

خلاصه مطلب اینکه اتفاقاتی که تو وستروس میفته یه داستان پیچیده و پر از سیاست و حیله و نیرنگ و پر از پیچش و غافلگیری ایه
    اما اتفاقات اسوس یعنی خط دنریس در حد یه داستان تین ایجری خیلی معمولیه

فقط امیدوارم این فرضیاتی که مطرح کردین درست نباشه و شاهد یک حرکت انتحاری از مازتین باشیم و دنریس به طرز غیر منتظره ای حذف بشه و شخصیت های جدی داستان رو به سرانجام برسونن

17. 7 کاربرِ زیر از kntu بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter is Coming...
    سپاس
    625
    از این کاربر 1,039 بار در 111 پست سپاس گزاری شده

چیزی که شخصاً دوست دارم اتفاق بیوفته اینه که دنریس بمیره، به خیل عظیم مردگان بازی تاج و تخت بپیونده و قدرتش مثلاً به تیریون منتقل بشه. ولی از اون‌جایی که سیر داستانی تا حالا این شکلی پیش رفته و امیدی هم به تغییرش نیست فکر کنم دنریس یواش یواش به شخصیتی تبدیل بشه که اگرچه شاید اهدافی داشته باشه که در حالت کلی درست باشند ولی اقدام و عملکردش مناسب نیست. نهایتاً میشه مثل پدرش مدکینگ که هر مخالفی رو سرکوب می‌کرد.
    شاید در اننها هم مقابل آدرها قرار بگیره ولی فکر نکنم به اون شخصیتی که دوستش داشته باشم تبدیل بشه.
    Fire and Blood

19. 5 کاربرِ زیر از Sherlock بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین