برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 از مجموع 18
    My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

☼ بـرترین‌های انیمه‌ای از نگاه کاربران تی‌وی‌وُرلـد | Top5 ☼

با شیوع انیمه و رخنه کردن تقریبی آن در سوراخ‌سُمبه‌های انجمن و افزایش در تعداد "انیمه‌بازانِ!" تی‌وی‌وُرلد، تصمیم بر این گرفتم که تاپیکی بزنم تا کاربران بتونند در آن، 5 تا از برترین انیمه‌های خود را به اشتراک بذارند و به بحث و تبادل نظر در مورد آن بپردازند. از اهداف این تاپیک، آشنا شدن با سلایق کاربران و انیمه‌های مختلف است.

چـندتـا نـکتـه:

سعی کنید حداقل چند کلمه درباره هر انیمه بنویسید و دلیل خود را برای انتخاب آن ذکر کنید!
    دوستان اگر خواستن میتونن نظر خود را درباره‌ لیست یک کاربر بیان کنند!
    علاوه بر انیمه می‌تونید پنج مانگای برتر خود را نیز به اشتراک بذارید!

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ☼ بـرترین‌های انیمه‌ای از نگاه کاربران تی‌وی‌وُرلـد | Top5 ☼

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    تاپ 5 که ندارم ولی DeathNote قطعا اولی و آخریه

پیمان عزیز
    به خاطر لیست 20 تایی انیمه ممنون "و حتی اگه امیدوارت میکنه اشتاین گیت رو شروع کردم"

اما یه خورده راجع به دو سه تا حرفی که زدی فکر کردم و به جا هم گفتی اتفاقا. من خودم یه چند ماهی با این موضوع درگیر بودم و به خاطر مشغله نمیرسیدم که بخوام فعالیت هام رو دوباره از سر بگیرم دو سه تا زیرنویس فیلم رو شروع کردم ولی تا 200 خط اول بیشتر نرسیدن چندتا تاپیک معرفی سریال رو شروع کردم ولی دوباره نتونستم تمومشون کنم. خلاصه با خودم کلنجار می رفتم و الان که تو هم به این موضوع اشاره کردی خواستم بگم انگار الگوی رفتاری یکسانی برای همه کسایی که توی انجمن ها فعالیت می کنن وجود داره و دقیقا با این الگوی تو و من همخوانی داره (تبصره : یاسر تناقض تمام الگوهای رفتاری مشاهده شده و نشده در باب این موضوعه ). چند ماه پیش داشتم می گشتم توی تاپیک ها یه دفعه چشمم به این تاپیک خورد و ذخیره اش کردم تا بعد بتونم بخونم الان رفتم دوباره خوندمش دیدم این مشکل توی انجمن نهادینه است و یکی از باسابقه ترین استارترهای تاپیک ها (والتر وایت) هم نه تنها دلیلش رو فهمیده راه حل هم براش داده ولی اینجور که معلومه زیاد راه حلش جواب نداده. یه مروری بکن این تاپیک رو و جواب ها رو بخون مفیدن. نمیگم چه نتیجه ای میشه ازش گرفت چون دوست دارم نتیجه ای که میگیری مال خودت باشه.

موفق و سربلند باشی
    سلام حامد جان. ممنون. واقعأ بخاطر تشکرها این حرف رو نزدم و دوستان همیشه لطف دارن. خودمم تقریبأ همه‌ی پست‌های مفید رو لایک میزنم و برام چندان اهمیتی نداره (برای همه تا حدی اهمیت داره) ولی حقیقتش خیلی دوست داشتم بحث شکل بگیره یا بقیه هم بیان لیستشون رو بگن و یکم انجمن فعال‌تر باشه. بیشتر به این خاطر بود و اینکه دوست داشتم متنم رو بخونن وگرنه هرگز اون حرف رو نمیگفتم و اعضای این انجمن رو خیلی دوست دارم. لیست رو هم ادامه‌ میدم.
    حالا مسئله‌ی مهمی هم نیست. ممنون از دوستان بابت لطف و محبتشون
    Can't find yourself. Lost in your lies

3. 19 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ☼ بـرترین‌های انیمه‌ای از نگاه کاربران تی‌وی‌وُرلـد | top5 ☼

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    دیگه در موردشون توضیح نمیدم. اشتیاق نوشتنم رو از دست دادم. احتمالأ هیچ کسی هم با اشتیاق نمیخونه. به هر حال این لیست انیمه‌های محبوب منه و ترتیبش هم برام اینجوریه.
    برای خود من نوشتن و ترتیب بندی هرچیزی هیمشه سخت بوده فقط توی فیلم ها و سریال هام یه رتبه اول دارم بقیه زیرشونن برای همینه که شرکت نمیکنم ولی در مورد این که گفتی کسی با اشتیاق نمیخونه من خودم یکی از دنبال کننده نوشته هات بودم ادامه بده منتظریم

5. 16 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

3

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

انیمه "انگل: قاعده کلی" چالش‌های تأمل‌ برانگیزی را مطرح میکند. یک انیمه روانشناختی و فلسفی ساخت استودیو دارالمجانین که مضمونی بسیار نزدیک به مفاهیم انیمه‌های حمله به غول و توکیو غول دارد. در هر سه این انیمه‌ها یک مسئله چالش برانگیز ذهن مخاطب را درگیر میکند و آن مسئله همزیستی غول‌ها (یا انگل‌ها) و انسان‌ها در کنار همدیگر است. آیا انسان‌ها میتوانند با موجوداتی که با آنها ناسازگار هستند در کنار هم و در آرامش زندگی کنند و یکدیگر را درک کنند؟ مسئله‌ی برخورد متقابل دو گونه‌ی متفاوت و ناسازگار با یکدیگر در این انیمه‌ها مطرح شده است و این انیمه‌ها به این حقیقت تلخ اشاره کرده‌اند که باید وجود همدیگر را تحمل کنیم و وجود یکدیگر را به عنوان بخشی از وجود خود بپذیریم. در همه‌ی این انیمه‌ها کاراکتری "عادی" وجود دارد که بنا بر دلایلی وارد جهانی می‌شود که به هر دوی این گونه‌ها تعلق دارد و میتواند هر دو جهان را درک کند. در هیچ یک از این انیمه‌ها گونه‌ای خیر یا شر مطلق توصیف نمی‌شود و مخاطب به سمتی کشیده میشود که با هر دو جهان همذات‌پنداری کند.
    توجه کنید که در انیمه "انگل" هیچ یک از این دو گونه مقصر شمرده نمی‌شوند. در نگاه اول، یک انگل مجبور است برای زنده ماندن از خون انسان‌ها تغذیه کند. این همان قانونی‌ست که از آن به قانون "بقا" برای زنده ماندن یاد میکنند. قانونی که با وجدان در تقابل است و همین قضیه موضوع بحث این انیمه است. بحثی که دو گونه‌ی ناسازگار با جهان‌ها و عقاید متفاوت ایجاد میکنند و هیچ یک قادر به درک اعتقاداتی خارج از دنیای خودش نیست. هر گونه دیگری را یک "تهدید" قلمداد میکند و برای مبارزه با یکدیگر ابتدا اقدام به شناخت یکدیگر میکنند. تنها کسی میتواند هر دو جهان را به خوبی درک کند که به هر دو جهان تعلق داشته باشد.
    این انیمه جزو معدود انیمه‌هایی‌ست که تمام قسمت‌هایش بسیار جذاب و درگیرکننده هستند و تا انتها حتی یک لحظه مخاطب را پس نمیزند. سکانس‌های غافلگیرکننده‌ی زیادی هم داشته و درجه غافلگیرکنندگی بعضی از سکانس‌ها بسیار زیاد است. موسیقی این انیمه نقصی ندارد ولی آهنگ اپنینگ میتوانست بهتر باشد. از نظر گرافیک، طراحی‌ها و در مجموع از نظر آرت هم در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

انیمه تنها به مباحث روانشناختی اکتفا نمیکند و به فلسفه‌ی وجود این موجودات ضعیف (انگل‌ها) نیز میپردازد. این موجودات در نگاه اول بسیار ضعیف به نظر میرسند چرا که موجوداتی وابسته به غیر خود هستند و متکی به خود نیستند. در نگاه اول، آنها مجبورند برای زنده ماندن از خون انسان‌ها تغذیه کنند. در اینجا سوالات زیادی مطرح میشود. به عنوان مثال: چرا چنین موجودات ضعیفی باید وجود داشته باشند؟ چرا باید مجبور به چنین کار قبیحی باشند؟ آیا این کار از دیدگاه و عقیده یک "انگل" قبیح است؟ توجه کنید که همین موجودات به ظاهر ضعیف میتوانند به هیولاهایی شکست ناپذیر تبدیل شوند! این مطلب به نظر میرسد یک تناقض باشد اما انیمه برای رفع این تناقض یک جواب قانع کننده دارد.
    انگل‌ها نیازمند انسان‌ها هستند و از طرفی توسط انسان‌ها به نابودی کشیده میشوند. بنابراین انگل‌ها یک انسان را دشمن خود میپندارند. این قضیه برای انسان‌ها نیز صادق است و از دیدگاه انسان‌ها نیز انگل‌ها موجوداتی متجاوز به حقوق انسان‌ها تلقی میگردند. انگل‌ها انسان‌ها رو میخورند تا زنده بمانند. پس انسان‌ها نیز یک انگل را دشمن خود میپندارند.
    در این انیمه یک حقیقت آشکار میشود که جواب بسیاری از سوالات است، اینکه انگل‌ها میتوانند بدون آدم‌خواری زنده بمانند و همچنین دیالوگ‌های بسیاری رد و بدل میشود که کاملأ فلسفی هستند. از ابتدا تا انتهای داستان، مفهوم انیمه در تقابل با ظاهر خودش است. انیمه میخواهد این مطلب را بیان کند که هر دوی این گونه‌ها مکمل یکدیگرند و میتوانند با یکدیگر همزیستی کنند. هر دو از یک نژاد هستند و این انسان‌ها بودند که باعث به وجود آمدن انگل‌ها شدند و این دو گونه لازمه‌ی حیات یکدیگر هستند.

هر دو گونه به تقلید از یکدیگر تمایل پیدا میکنند. انگل‌ها خود را شبیه انسان‌ها میکنند و با آنها همزیستی میکنند تا زنده بمانند. انسان‌ها نیز گاهی به سمت انگل‌ها تمایل پیدا میکنند همانند قاتل‌های روانی و انسان‌های آدم‌خوار! که مانند یک انگل‌ رفتار میکنند. ماهیت وجود این دو گونه‌ی ناسازگار به شدت به هم وابسته است. خوی انسانی و خوی وحشی‌گری میتواند در هر شخص وجود داشته باشد منتها درجه‌ها متفاوت است و یکی از خوی‌ها غالب میشود. از دیدگاه این انیمه، یک موجود کامل بین این دو گرایش تعادل و همزیستی برقرار میکند.
    علاوه بر مباحث روانشناختی و فلسفی، انیمه از نظر جاذبه‌های بصری و اکشن نیز عالی عمل کرده است و در این انیمه شاهد تقابل انسان‌ها و انگل‌ها و همچنین مبارزات بسیار هیجان‌انگیزی هستیم.

درام انیمه بسیار خوب شکل گرفته است و به خوبی تغییر تدریجی احساسات این دو گونه‌ی ناسازگار به مخاطب القا میشود. یکی از مفاهیمی که انیمه سعی میکند القا کند این است که عدم هماهنگی و مخالفت با گونه‌ی ناسازگار با خود منجر به شکست و فروپاشی میشود و در مقابل آن همکاری، همیاری و همزیستی با گونه‌ی ناسازگار با خود میتواند نتیجه‌ای بهتر و فراتر از انتظار داشته باشد و کارهای بزرگتری انجام شود که شاید به تنهایی امکان‌پذیر نبودند. در انیمه ما شاهد نزاعِ عقاید "شینیچی" (انسان) و "میگی" (انگل) هستیم. از یک طرف شینیچی مجبور است که وجود میگی را به عنوان یک مهمان ناخواسته بپذیرد و از طرف دیگر میگی که نتوانسته به مغزِ شینیچی (مرکز فرماندهی بدن انسان) نفوذ کند مجبور است برای زنده ماندن با این انسان تعامل و همزیستی کند. اما این همزیستی اثرات متقابلی بر روی هر دوی آنها میگذارد! رفتارهای شینیچی به تدریج به رفتارهای میگی نزدیک میشود و بالعکس. به همین دلیل است که هرچه بیشتر از زمان تعامل این دو گونه‌ی ناسازگار میگذرد، شخصیت شینیچی بی‌احساس‌تر میشود و دیگر آن عذاب وجدان گذشته‌اش کم فروغ‌تر میشود و شخصیت جدی‌تر و به ظاهر منطقی‌تری به خود میگیرد. این موضوع برای میگی هم صادق است. او نیز با رفتارهای انسان‌ها آشنا شده و به مطالعه میپردازد و حتی در انتها تا حدی به درک قوه‌ی احساس انسان میرسد و خود دست به اعمال فداکارانه‌ای میزند که از منظر یک انگل منطقی به نظر نمیرسد.

این انیمه هم از رنگ و بوی سیاسی بی‌بهره نیست و نمادهای این انیمه به مثال‌های آشکار بسیاری در دنیای واقعی برمیگردند. حتی انیمه تا حدی آینده و نبرد خیر و شر را پیش‌بینی کرده است. انگل‌ها میتوانند نماد انسان‌هایی باشند که از انسانیت خود دور شده‌اند و دست به اعمال غیر انسانی میزنند اما مضمون انیمه در نحوه‌ی برخورد با این قشر ضعیف! است. این قشر ضعیف که میتوانند حتی شکست ناپذیر شوند و جان انسان‌های بیشماری را بگیرند قادر به درک فلسفه‌ی وجود خودشان نیز نیستند و از شناخت خوشان درمانده‌اند. مباحث فلسفی این انیمه به همین جریان میپردازد. به عنوان مثال انیمه در قسمت‌های 18 و 24 نسبت به دیگر قسمت‌ها بیشتر رنگ فلسفی به خود میگیرد و مسائل روانشناختی را با فلسفه ترکیب میکند. یک سوال ساده که انیمه مطرح میکند این است که چرا انسان‌ها به انگل‌ها و انگل‌ها به انسان‌ها نزدیک میشوند؟ یکی از مفاهیم فلسفی انیمه این است که ما تنها از چیزهایی محافظت میکنیم که نیاز خودمان را ارضا میکنند. ما از محیط زیست محافظت میکنیم چون به آن نیاز داریم. "عشق به محیط زیست" بدون وجود "عشق به خودمان" معنی ندارد! ما برای ارضا نیازهای خودمان سعی میکنیم به بقیه نزدیک بشویم. حال همین مسائل فلسفی را به داستان پیوند میدهد و استدلال و فهمیدن جواب مسئله را به مخاطب واگذار میکند. این انیمه‌ی جذاب مخاطب را غافلگیر و ذهن او را با مسائل روانشناختی و فلسفی درگیر میکند.

Can't find yourself. Lost in your lies

سپاس
    352
    از این کاربر 1,098 بار در 133 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ☼ بـرترین‌های انیمه‌ای از نگاه کاربران تی‌وی‌وُرلـد | top5 ☼

ویرایش: دیگه در موردشون توضیح نمیدم. اشتیاق نوشتنم رو از دست دادم. احتمالأ هیچ کسی هم با اشتیاق نمیخونه. به هر حال این لیست انیمه‌های محبوب منه و ترتیبش هم برام اینجوریه.
    4- Death Note
    3- Kiseijuu Sei no Kakuritsu
    2- Attack On Titan
    1- Re:Zero

[/JUSTIFY]
    [/QUOTE]
    متاسفم که تازه کارم توی انیمه و نمیتونم الان لیست 5 انیمه برتر ار نظر خودمو بگم اما ،
    این انجمن و به خصوص بخش انیمه منو تازه با انیمه آشنا کرد و صد البته مشتاق .
    و توی همین مدت کم گفتم کیمیا کاش به جای تاتر رفته بودی انیمیشن خونده بودی !

این ینی ناراحت و دلسرد نباشید لطفا
    هنوزم هستن کسانی که با امکانات انجمن و نوشتن تاپیک های خوب آشنایی ندارن اما تاپیک های خوب رو دنبال میکنن.

8. 22 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

1-Fullmetal Alchemist: Brotherhood
    2-Death Note
    3-Attack on Titan
    4-Steins;Gate
    5-Parasyte
    6-samurai champloo
    7-Seirei no Moribito
    8-kill la kill

10. 17 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's easy to be a saint in paradise
    سپاس
    12,425
    از این کاربر 2,084 بار در 186 پست سپاس گزاری شده

انیمه های بلند (بالای ۱۰۰ قسمت): انیمه های کوتاه (زیر ۱۰۰ قسمت):
    1. One Piece

2. Gintama

3. Bleach

4. Hunter x Hunter

5. JoJo's Bizarre Adventure

1. Attack on Titan

2. Death Note

3. Code Geass

4. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

5. Hellsing Ultimate

لیست نیاز به توضیح نداره فقط اینکه مهم نیست چه انیمه هایی تا الان ساخته شده یا در آینده قراره بسازن وان پیس برای من همیشه رتبه اول خواهد موند.
    انیمه های دیگه که تو لیست جا نشدن(بدون ترتیب):
    Steins;Gate, Monster, Berserk, Kiseijuu: Sei no Kakuritsu, Vinland Saga, Jujutsu Kaisen , Dorohedoro, Claymore, Dr. Stone, Fate/Zero, Samurai Champloo, fairy tale, Cowboy Bebop, Naruto: Shippuden, Neon Genesis Evangelion, Mob Psycho 100 ,Hajime no Ippo , Slam Dunk, Gurren Lagann, Rainbow: Nisha Rokubō no Shichinin, Black Lagoon, Ergo Proxy.

12. 14 کاربرِ زیر از white_beard بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Hana Hana No mi
    سپاس
    42
    از این کاربر 61 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

1_One Piece
    2_Bleach
    3_Monster
    4_Prison School
    5_Death Note

و مانگا :