برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 18
    My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

☼ بـرترین‌های انیمه‌ای از نگاه کاربران تی‌وی‌وُرلـد | Top5 ☼

با شیوع انیمه و رخنه کردن تقریبی آن در سوراخ‌سُمبه‌های انجمن و افزایش در تعداد "انیمه‌بازانِ!" تی‌وی‌وُرلد، تصمیم بر این گرفتم که تاپیکی بزنم تا کاربران بتونند در آن، 5 تا از برترین انیمه‌های خود را به اشتراک بذارند و به بحث و تبادل نظر در مورد آن بپردازند. از اهداف این تاپیک، آشنا شدن با سلایق کاربران و انیمه‌های مختلف است.

چـندتـا نـکتـه:

سعی کنید حداقل چند کلمه درباره هر انیمه بنویسید و دلیل خود را برای انتخاب آن ذکر کنید!
    دوستان اگر خواستن میتونن نظر خود را درباره‌ لیست یک کاربر بیان کنند!
    علاوه بر انیمه می‌تونید پنج مانگای برتر خود را نیز به اشتراک بذارید!

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ☼ برتـرین های انـیمه ای از نگـاه کـاربـران | top5 ☼

5 تا خیلی سخته ولی باشه

1. Slam Dunk : این انیمه بدون شک برای من جزو بهترین ها هست که خیلی از دیدنش لذت بردم، طِی دیدن 101 قسمت از این انیمه هم خیلی خندیدم، هم خیلی هیجانی شدم و هم خیلی استرس بهم دست داد چون واقعا برام خاص بود.

2. Shigatsu wa Kimi no Uso : یکی از بهترین درام های انیمه ای بدون شک این انیمه هست و واقعا یه حس خاصی موقع دیدن این انیمه به ادم دست میده.

3. Hajime no Ippo : اصلا از همون اول که داستان این انیمه شروع میشه آدمو جذب میکنه و شخصیت پردازی فوق العادش باعث میشه خسته نشی از این انیمه به همراه مبارزه های تماشایی و بار کُمدی این انیمه هم که واقعا به اندازه بود به نظرم و به لذتش افزود.

4. Bleach : یادش بخیر بلیچ رو موقعی دیدم که تازه انیمه دیدن رو شروع کردم و بعد از " دفترچه ی مرگ " دیدمش، خیلی خوب بود بلیچ رو با چندت ااز دوستان مدیدیم هفتگی باهم بحث میکردیم که لذت بیشتری داشت و داستان و شخصیت های عالی ای داشت بلیچ.

5. One Out : خیلی از انیمه هارو اسم نبردم ولی نمیتونستم از " وان اوتس " بگذرم، یه شخصیت اصلیِ بی نظیر داره که به تنهایی میتونه کافی باشه برای اینکه این انیمه جزو بهترین ها باشه و یه انیمه ی زیبا رو رقم بزنه.

آقا واقعا الان من کم لطفی کردم در حق خیلی از انیمه ها
    مثل Naruto که واقعا فوق العادس و شیپودن رو دارم میبینم - Attack On Titan که یک انیمه ی به یاد ماندنی شد برای همه - Ace of Diamond که با وجود بزرگ نبودنش برای من جزو بهترین هاست - Owari no Seraphــی که واقعا دوسش دارم - Kuroko's Basketballl رو که یه ضرب دیدم انقدر خوب بود چند روزه تمومش کردم و چندتا انیمه ی دیگه ولی خب 5 تا بود به نظرم اون 5 تا برام بهترین هستن و شاید بزرگترین انیمه ها نباشن ولی وقتی دیدمشون حس خوبی داشت و اون چیزی رو که باید تجربه میکردم باهاشون کردم.

پ.ن: این لیست رو وقتی گفتم که وان پیـس ندیده بودم و حالا بعد از دیـدن وان پـیس، این انیمه رو به رتـبه یِ یک منتقل میکنم و همینطور یه پـله بیاین پایین که وان اوتـس از تاپ 5 حذف میشه

سپاس
    221
    از این کاربر 130 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ☼ بـرترین‌های انیمه‌ای از نگاه کاربران تی‌وی‌وُرلـد | top5 ☼

والا من خیلی زیاد انیمه ندیدم ولی از بین اونایی که دیدم اینا 5 تای بهترینمن:
    1- Code Geass : اولین انیمه و بهترین انیمه کل عمرم! بعد از تموم کردنش احساس کردم که دنیای تازه ای رو کشف کردم! خلاصه باهاش زندگی کردم یادش بخیر
    2- Steins;Gate : اوایل که شروع کردمش یه کار معمولی به نظر میومد اما وقتی به اواسط رسیدم تا آخر به اصطلاح انگشت به دهان موندم! واقعا میخکوب کننده بود
    3- Attack on Titan : حرفی ندارم
    4- Toradora! : یه رومنس اسکول خیلی خیلی دوست داشتنی با شخصیتای به یاد موندنی و پایان فوق العاده! +شخصیت پردازی و صداگزاری تایگا (خانوم کوگیاما ریه) خودش یه دلیل اصلیه
    5- Psycho Pass : به خاطر داستان روانشناختی-فلسفی فوق العادش! + آنتاگونیست فصل اول

Gintama ام که حسابش جداس

---
    مانگا زیاد نخوندم! اما Horimiya و Claymore و Gantz و One Punch Man مانگا های مورد علاقمن
    مانهوا ام Bastar*d و Unordonary و Oh Holy و UnTouchable رو شدیدا دوست داشتم

ممنون بابت تاپیک

4. 23 کاربرِ زیر از Sina Nmt بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    265
    از این کاربر 79 بار در 6 پست سپاس گزاری شده

1- One Piece
    از نظر من بهترین انیمه همینه مخصوصا شنکس مو قرمز و زورو که یکی از دلیل های من واسه بهترین شدن این انیمه این دو شخصیت هستند
    2- Bleach
    همیشه به شینیگامی ها علاقه داشتم و بلیچ بهترین انیمه ای بود که منو وارد این دنیا کرد
    3- Death Note
    اولین انیمه ای که دیدم و همیشه تو خاطرم میمونه
    4- Attack on Titan
    اوج هیجان و صحنه های اکشن
    5- Hellsing
    اگه طرفدار خشونت و خون و خون ریزی هستین حتما ببینین

6. 18 کاربرِ زیر از aliys73 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

اول ممنون از دوست خوبم امین عزیز بابت تاپیک و همینطور از دوستانی که لیست انیمه‌های محبوبشون رو ارائه کردن

من میخوام صرفه نظر از ادعا، سلیقه‌ی شخصی خودم رو اعمال کنم. برای همین ممکنه انیمه‌ای برای من بهترین باشه که از نظر شما بدترین باشه! ولی برای من دقیقأ این ترتیب مهمه! ترتیبش بر این اساس هست که هر انیمه‌ای که داستان بهتری داشته باشه، مفهومش بهتر باشه، بیشتر ازش لذت برده باشم، بیشتر جذبم کرده باشه، بیشتر غافلگیرم کرده باشه برای من انیمه‌ی بهتریه.
    خصوصأ داستان و مفهوم اولویت بالایی برام دارن.

بریم سراغ اصل مطلب:

عناوین قابل تقدیر (که خیلی دوست داشتم مفصل در موردشون حرف بزنم ولی دیگه بی‌خیال): Haibane Renmei (قسمت آخرش خیلی شاهکار بود! ولی نیمه‌ تموم موند. بقیه‌ی قسمتاش حوصله سر بر بودن ولی اینقدر قسمت آخرش غافلگیرکننده و مفهومی بود که دلم براش تنگ شده. قسمت آخرش یک قسمت روانشناختی خالص بود) و Another (برام غافلگیری داشت و داستانش هم جالب بود ولی یه جورایی تغییر وضعیت انیمه قابل هضم نبود و انیمه‌اش رو خراب کردن. به نظرم تنها در صورتی که به انیمه‌های ترسناک علاقه‌مند هستید بروید سراغش) و Hellsing Ultimate (خشن‌ترین انیمه‌ی تاریخ. جزو پر هزینه‌ترین انیمه‌های تاریخ هست و برای ساختش خیلی زحمت کشیده شده. هر قسمتش در حد یک انیمه‌ی سینمایی پر خرج هست. آرت انیمه‌اش درجه یک هست و کشت و کشتار و صحنه‌های خشونت بار زیاد داره. در کل انیمه‌ی جذابی هست. راستش توقعم از مفهوم و داستانش خیلی بیشتر بود ولی در نهایت از نظر مفهوم و داستان کمی ناامیدم کرد) و Samurai Champloo (انیمه سامورایی چامپلو رو هنوز کامل ندیدم ولی خیلی این انیمه رو دوست دارم چون کاراکترهای باحالی داره. خلاصه بخوام بگم ترکیبی از ژانرهای مختلفه و برای اهل دل ساخته شده:دی)

یک نکته رو هم قبل از ارائه 15 تا انیمه‌ی برترم بگم که من نظر واقعیم رو در مورد این انیمه‌ها میگم و اینها نظر منه، در واقع هم حسن‌هاشون رو میگم و هم عیب‌هاشون رو. امیدوارم این توضیحات براتون مفید باشه

15

Akame ga kill
    انیمه‌ی بسیار جذابی هست. با وجودی که این انیمه داستان آنچنان جالبی نداره و حتی تا حدودی از نظر داستانی ناامیدکننده بود ولی از نظر "مفهوم" و انتقال پیام به مخاطب عالی عمل کرد. نقطه‌ی قوت دیگرش شخصیت پردازی‌های عالی و وجود کاراکترهای جذاب (به خصوص تاتسومی) بود. توجه کنید که اکثر شخصیت‌های این انیمه بد مطلق نیستن و همه‌ی کاراکترها برای هدفی میجنگند. در این انیمه به هیچ کاراکتری رحم نمیشه و هر کس که قدرتمندتر باشه زنده میمونه. سکانس‌های ناراحت‌‌کننده زیاد داشت. اکثر قسمت‌های این انیمه جذاب هستن منتها به قیمت به فنا دادن اکثر کاراکترهای اصلی...! با دیدن قسمت‌های ابتدایی این انیمه فکر میکنید حتمأ با یک انیمه عالی روبرو هستید ولی وقتی ببینید داستان چجوری ادامه پیدا میکنه نظرتون عوض میشه و احتمالأ کمی ناامید میشوید ولی این انیمه جذاب بود و کاراکترهای بسیار جذابی هم داشت.

14

Mob Psycho 100
    اگه از قسمت‌های ابتدایی مُب سایکو صرفه‌نظر کنیم، انیمه‌ی درگیرکننده و جذابیه. طنز انیمه عالیه و مسببش هم یک کاراکتر آب زیر کاه به نام "ریگن" بود. به نظرم داستان انیمه‌ی Mob اواخرش گل کرد و بسیار درگیرکننده شد. از اونجایی که با کاراکترهای بی‌عرضه (به خصوص اینکه کاراکتر اصلی بی‌عرضه باشه) اصلأ حال نمیکنم و از کاراکترهای با ابهت و قدرتمند خوشم میاد، این انیمه برام لذت‌بخش بود. گرافیک و رندرینگ این انیمه جوری هست که به نظرم کسانی که از دیدن انیمیشن‌های سریالی (مثل ریک و مورتی، فمیلی گای و ...) لذت میبرن بیشتر با این انیمه ارتباط برقرار کنن. انیمه فلش بک‌های خوبی هم داشت مثلأ فلش بک‌هایی که به گذشته‌ی مُب و برادرش مربوط میشد. زیرنویسش رو هم امین خودمون ترجمه کرده بود و همراه با پخش میدیدیمش. یادمه اون اواخر که انیمه افتاده بود روی غلتک همه‌ی نظرات در مورد انیمه مثبت بود. عیب انیمه‌اش هم همون قسمت‌های ابتداییش بود که تکلیف انیمه اصلأ مشخص نبود ولی انیمه خودش رو پیدا کرد و کارگردان نشون داد هنوز قدرتش رو حفظ کرده.

13

One Punch Man
    وان پانچ مَن بسیار جذاب و لذت‌بخش بود. گرافیک و کیفیت بالا، سکانس‌های اکشن عالی و طنز مناسب از نقاط قوت این انیمه به حساب میان. کاراکترهای متنوعی هم داشت و هر کدوم یک ویژگی منحصر به فرد داشتن اما هیچکدوم حریف سایتاما نمیشدن چه هیولاها و بدمن‌ها چه کاراکترهای رده بالایی یا رده پایینی. من از شخصیت تورنادو خیلی خوشم اومد. همین ابهت بی‌انتهای سایتاما باعث میشه بیننده جذب این کاراکتر بشه. برای شکست هیولاهای غول‌پیکر یک مشت کافی بود! نبرد بوروس (رئیسشون) و سایتاما بسیار جذاب بود و یه جورایی بوروس هرچی داشت رو کرد ولی چه فایده، نتیجه از قبل مشخص بود:دی. از نظر مفهومی کمی ضعیف بود میشه گفت در حد مفهوم انیمه‌های Mob Psycho 100 و Boku no Hero Academia بود. با وجود کاراکترهای متنوع در سطوح و رده‌های مختلف انیمه همچنان میتونه ادامه داشته باشه و امیدوارم در فصل بعد بتونه بیشتر روی جدال و دشمنی‌های این کاراکترها مانور بده.

12

Claymore
    یک انیمه‌ی بسیار غافلگیرکننده! با دیالوگ‌هایی که مدام شما رو یاد اتفاقات گذشته‎‌ی این کاراکترها میاندازه و مخاطب رو با فداکاری‌ها و خیانت‌هاشون همراه میکنه. این انیمه داستان بسیار خوبی داشت ولی آخرش رو خراب کردن و به بسیاری از بخش‌های مهم داستان پرداخته نشد و فصل دومش رو هم هنوز نساختن. شخصیت‌پردازی اکثر کاراکترها عالی صورت گرفته بود (خصوصأ کلیر که شخصیت بسیار جذابی بود) ولی تکلیف چند تا کاراکتر مشخص نشد یعنی یک جوری انیمه تموم شد که منتظر فصل دوم باشیم!! من نمیدونم اینکه انیمه راهش رو از مانگا جدا کرد چه دلیلی میتونه داشته باشه...اینکه براش فصل دومی ساخته نشه؟! خلاصه اینکه داستان این انیمه با وجودی که بسیار خوب بود اما تا حدی نیمه تموم موند و میتونست ادامه پیدا کنه (گرچه داستان تا حد زیادی جمع‌بندی شد و پایان خوبی داشت). خشونت انیمه‌اش بالا بود و آرت خیلی خوبی هم داشت. صداگذاری کاراکترها عالی بود و موسیقیِ متنش هم ابرشاهکار بود.

11

Clannad: After Story
    این انیمه روایتگر زندگی و سرشار از دیالوگ‌های امیدبخش هست. این انیمه صد در صد چندین بار اشکتون رو در میاره و بسیار فضای غمگینی داره حتی خیلی جاها نمیدونی گریه کنی یا بخندی! با این انیمه زندگی می‌کنید، باهاش میخندید و گریه می‌کنید. پیشنهاد من اینه که فصل اولش رو مثل من خیلی اسکیپ‌شده ببینید در حدی که خیلی کلی بفهمید داستان از چه قرار بوده (فصل اولش فاجعه‌ست و اینقدر حوصله‌سربر هست که قطعأ دراپش میکنید). فصل دومش تقریبأ به فصل اولش ربطی نداره و اون اواخرش (5-6 قسمت انتهایی) که داشت یک سبک "زندگی" رو نشون میداد، درام انیمه تا حدی خوب شکل گرفت و با احساسات مخاطب بازی کرد که انیمه به بهترین شکل به پایان رسید. حتی قسمت‌های ابتدایی فصل دوم کلند (افتر استوری) هم چرتن اما به این انیمه فرصت بدید تا اون روی خوب خودش رو بهتون نشون بده. عجب کاپریچیوی دلنشینی توی انیمه نواخته میشد:دی. کلأ موسیقی متنش خوب بود و ترانه‌های قشنگی هم در انیمه شنیده میشد. هرچی انیمه جلوتر میره تأثیرگذاریش بیشتر میشه ولی تا حدی نحوه‌ی روایت داستان مشکل داره یعنی میتونست بهتر باشه. به شخصه هر موقع به رؤیاهای ناگیسا رجوع میشد حس خیلی خوبی بهم دست میداد. تلفیق و بَدَلی از تخیل در زندگی واقعی. مثل این میمونه که همزمان توی دو جهان حضور داشته باشی و جالب اینکه دنیایی که هر شخص در رؤیاهاش میسازه با دنیای رؤیاهای دیگران متفاوته و این دنیاها به هم ارتباط دارن. ناگیسا که از پدرش بدش میومد وقتی پدرش رو درک کرد که در رؤیاهاش در جای پدرش قرار رفت. باید یک پدر بشی تا بتونی یک پدر رو درک کنی! این انیمه پر شده از امید و ناامیدی. خلاصه کلند داستانِ یک زندگیه...

10

Steins;gate
    میدونین اشتاین گیت به چه معناست؟:دی. توی این انیمه یکسری عملیات بارها و بارها تکرار میشن تا مانع از وقوع حادثه‌ای بشوند و هر دفعه تغییرات کوچکی ایجاد میشه تا اهداف مورد نظر محقق بشن. انیمه تا قبل قسمت 12 فقط داشت زمینه چینی میکرد، به عبارتی 11 قسمت ابتدایی مبهم و حوصله‌سربر هستن ولی علت بسیاری از وقایعی که در این قسمت‌ها رخ میده بعدأ مشخص میشه. در واقع شما از همون ابتدا شاهد پایان داستان هم هستید! از قسمت 12 به بعد همه‌ی وقایعی که در قسمت‌های قبلی دیدیم رو به هم ربط میده! از اینجا به بعد انیمه خودش رو نشون میده و از تمام زمینه‌چینی‌هایی که در یازده قسمت ابتدایی کرد استفاده میکند و اینجا خواهید فهمید که چقدر نقش یازده قسمت اول کلیدی و مهم بود. کلأ 24 قسمت هست به علاوه‌ی یک OVA که دیدن این OVA الزامی نیست. انیمه چند کاراکتر جذاب داره از جمله "اوکارین" (یا همون اوکابه) که خوب شخصیت‌پردازی شده و دو کاراکتر جذاب دیگر به نامهای "مایوری شینا" (صداپیشه‌اش کانا هانازاوا هست که جزو بهترین صداپیشه‌های تاریخه...خواننده‌ی خوبی هم هست) و "کوریسو" داره که داستان هم به خوبی روی اتفاقاتی که برای این دو کاراکتر دوست داشتنی میفته مانور میده و با احساسات مخاطب بازی میکنه. همونطوری که گفتم از اواخر قسمت 12 به بعد تقریبأ تمام قسمت ها جذاب بودند و داستان شدیدأ اوج میگیره. خلاصه اینکه باید به این انیمه فرصت بدید. یکی از مفاهیم انیمه این بود که رخدادهای کوچک میتونن پیامدها و نتایج بزرگی داشته باشن. یک تغییر کوچک در گذشته میتونه به قیمت نجات دادن جان یک شخص در آینده تموم بشه!

9

Made In Abyss
    این انیمه به فصل دوم کشیده شد اما فصل اولش پایان خارق‌العاده‌ای داشت و توقعات مخاطبانش رو تونست به خوبی برآورده کنه. داستان این انیمه شاهکار بود و مفاهیمش بسیار خوب به مخاطب منتقل شده بود. انیمه چند قسمت عالی داشت که به مراتب از قسمت‌های دیگر بهتر بودن (به خصوص قسمت‌های 10 و 13 که شاهکار بودن و همینطور قسمت 7 هم عالی بود). حقیقتأ کارگردان این انیمه (که همون کارگردان انیمه مانستر هست) سمت داستان جالبی رفت و نتیجه‌اش هم کاملأ امیدوارکننده و مثبت بود. ماجرای مادر این دختربچه (ریکو) بسیار عالی و به تدریج روایت شد و این نشون میده که انیمه پشتوانه‌ی بسیار خوبی داشته. پشتوانه‌اش هم مانگای بسیار محبوبش هست. به نظرم چیزی که انیمه در قسمت‌ها ابتدایی کم داشت خشونت بود که خوشبختانه از قسمت 7 و به بعد انیمه خشونتش بیشتر شد و کاراکترهای مرموزی همچون "اوزن استوار" و کاراکترهای باحالی همچون "ناناچی" (ناناچی صداپیشه‌ی خیلی خوبی داشت) به انیمه اضافه شدن. این انیمه گرافیک بالایی داشت و در مجموع از نظر کیفیت ساخت راضی کننده بود. با وجودی که طراحی کاراکترهای اصلی بچه‌گانه هست اما انیمه خشونت رو وارد دنیای این بچه‌ها میکنه! هرچی این بچه‌ها (ریکو و رگو) پایین‌تر میرن با حقایق بیشتری از این گودال روبرو میشن و جو انیمه تاریک‌تر و خشن‌تر میشه.
    طبق شواهد () عمق این گودال بسیار زیاد هست و انیمه پتانسیل بسیار زیادی برای ادامه داره و باید منتظر فصل دوم باشیم.

8

Boku Dake ga Inai Machi
    این انیمه از لحاظ تدوین شاهکاره، روایت داستان بدون ذره ای اضافه‌گویی...کل قسمتاش رو در دو روز دیده بودم. از نظر تدوین در بین انیمه‌هایی که تا به حال دیدم به نظرم حتی از تدوین نیمه‌ی اول دیث نوت هم بهتر بود. انیمه هرچند داستان جذابی داره ولی مفهوم آنچنانی نداره. به شخصه از این انیمه لذت بردم چون از داستان‌های معمایی خیلی خوشم میاد. حقیقتش انیمه خیلی خوب مخاطب رو گول میزنه و مخاطب نمیتونه به راحتی قاتل رو حدس بزنه و یه جورایی ممکنه به همه شک کنید جز اونی که قاتل هست. اما به نظرم اون شخص به عنوان یک "قاتل" اصلأ خوب شخصیت پردازی نشده بود و یه جورایی شبیه شخصیت‌های عادی بود! اما داستانش تحسین برانگیز بود و نکات جالبی هم داشت. این انیمه تقریبأ تمام قسمتاش (بجز چند قسمت انتهایی که قاتل مشخص میشه) درگیرکننده بودن، حتی قسمتای آخر که کمی انیمه افت میکنه هم ارزش دیدن داشتن و نقطه ضعف بزرگی نداشت.

7

Fullmetal Alchemist: Brotherhood
    یکی از پیچیده‌ترین انیمه‌هایی که در عمرم دیدم. داستانش شاهکار بود و از نظر شخصیت‌پردازی حرف نداشت. این انیمه بنیان‌گذار بسیاری از انیمه‌های بعد خودش هست و یک انیمه‌ی پیشرو محسوب میشه تا حدی که بعضی از انیمه‌ها بدون کپی‌برداری و تقلید از این انیمه هویتی نداشتن. اوایل انیمه شاید احساس کنید انیمه یکم بچه‌گانه‌ست و از این حرفا... ولی انیمه هرچی جلوتر میره خشونتش بیشتر میشه و از اون حالت بچه‌گانه‌اش فاصله میگیره. البته اون حالت بچه‌گانه و طنزش هم بامزه بود. شدیدأ انیمه‌ی تأثیرگذاری هست، درام خوبی داره، غافلگیرکننده‌ست و با روانتون بازی میکنه. درسته که انیمه‌ی ری زِرو از این انیمه تقلید کرده بود ولی یه دونه از گناهان انیمه‌ی ری زِرو (بتلگیوس) بهتر از کل هفت گناه فول متال بود. منظورم اینه که تقلیدهای موفقی از روی این انیمه ساخته شده. انیمه‌ی فول متال داستان شاهکاری داشت و روی موضوع جالبی دست گذاشته بود، انیمه‌ای با دیالوگ‌های فلسفی و روانشناختی. از نظر شخصیت‌پردازی هم این انیمه عالی عمل کرده و موسیقی متنش هم شاهکاره. البته به نظر من بعضی از قسمت‌های انیمه زاید بودن ولی پر از غافلگیری بود. به طور کلی انیمه‌ی خوش ساخت و پیچیده‌ای بود.

6

Monster
    میدونید شاهکار بودن داستان این انیمه بخاطر چیه؟ به این دلیل که وقایع بارها تکرار میشن. این انیمه کاراکترها رو بارها در وضعیت مشابه قرار میده! و نشون میده که سرشت بعضی از آدما هیچ جوری تغییر نمیکنه. مهمترین نقطه قوت این انیمه دیالوگ‌هاش هست که آدم رو به فکر فرو میبره و پس از آن میتونم به شخصیت‌پردازی بسیار خوب کاراکترها (به خصوص یوهان) اشاره کنم. منکر شاهکار بودن داستان و مفاهیم این انیمه نیستم ولی انیمه به شکل عجیب و غریبی تموم شد (قسمت 74) نه میتونم ازش عیب بگیرم و نه مفهومش رو میتونم بپذیرم. شاید بهتر بود با یک پایان بهتر همون قسمت 73 (جزو بهترین قسمت‌های این انیمه بود) انیمه به پایان برسه... احساس میکنم انیمه خیلی میخواست بعضی از وقایع رو "جبر"ی نشون بده و با این دیدگاه از مخاطبان بخواهد که کاراکتر یوهان رو درک کنن. مفهومی که از انیمه دریافت کردم همین قصه‌ی تلخ و شاید واقعیت تلخ "جبر" و نتایجش بود. درسته یوهان خودش نمیخواست تبدیل به "هیولا" بشه ولی انگار هیچگونه راهی هم سر راهش نیست که برگرده و تبدیل به یک "انسان" بشه. احساس میکنم فضای نا امیدی بیش از حد در انیمه موج میزنه و این مشکلی هست که من با مفهوم و انتقال پیام داستانش داشتم و به نظرم انیمه با وجودی که داستان جذابی داشت اما به سرانجام مناسبی نرسید. به طور کلی انیمه‌ی بسیار تأثیرگذاری هست و سکانس‌های ماندگار زیادی داره. داستانش بسیار منسجم هست و به گذشته‌ی کاراکترها فلش بک‌های خوبی زده میشد. شخصیت‌پردازی کاراکترها به بهترین شکل ممکن صورت گرفته. در واقع مانستر یک انیمه‌ی روانشناختی در قالب یک داستان جنایی هست که ذهن مخاطب، وجدان و احساسات مخاطب رو درگیر میکنه. فضای انیمه بسیار سرد هست و بسیاری از قسمت‌ها هم تم تاریکی دارند.

ادامه دارد...! بزودی در خدمتتون هستم با لیست 5 انیمه‌ی برتر عمرم.

Can't find yourself. Lost in your lies

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

1. Gintama

2. Durarara

3. Bakuman

4. Noragami

5. Samurai Champloo

اینم بگم اگه دست من بود هر 5 تا رو گینتاما میزاشتم ، چون 5 انیمه بود 5 تا نوشتم و گرنه انیمه های زیادی مثل Assassination Classroom یا Full Metal یا ناروتو و بانگو استری داگز و خیلی از انیمه های دیگه رو هم میزاشتم ولی این 5 تا برام بهترینند
    Farewell

9. 19 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

5 انیمه برتر عمرم

قبل از لیست 5 انیمه‌ی برترم این رو بگم که... احساس میکنم با این 5 انیمه زندگی کردم، روی احساساتم تأثیر گذاشتن و اینها انیمه‌هایی هستن که هیچوقت از ذهنم پاک نمیشن.
    نکته‌ی مهم اینکه من کاری به امتیازاتی که این انیمه‌ها در سایت MAL یا جاهای دیگر کسب کردن ندارم و قصد دارم انیمه‌هایی که بیشتر ازشون لذت بردم رو در این لیست قرار بدم. بازم میگم شاید برای من انیمه‌ای بهترین باشه که از نظر شما بدترین باشه ولی خوبی لیست من شاید این باشه که ادعایی توش نیست. شاید از انیمه‌ای بیشتر لذت برده باشم که پر از ضعف‌های فنی باشه. مهم اینه که این انیمه‌ها برام لذت بخش‌تر و خاطره‌انگیزتر هستن.

5

Tokyo Ghoul

اولین چیزی که در این انیمه جلب توجه میکنه فضای دارکش هست (که از نظر من در بین تمام انیمه‌ها بهترین فضا رو داشت. جهانِ انیمه بی‌نظیره). یک انیمه‌ی کاملأ روانشناختی که هدفمند شروع شد و هدفمند ادامه پیدا کرد. فارغ از امتیازاتی که این انیمه کسب کرد، باید بگم که هر دو فصل این انیمه خوب بودن و البته هر دو فصل ضعف‌هایی هم داشتن. نقطه‌ی مشترک هر دو فصل این بود که قسمت‌های انتهایی هر دو فصل بسیار جذاب بودن. نقطه ضعف هر دو فصل این بود که بعضی از قسمت‌ها خیلی آروم بودن. یعنی انیمه افت و خیز زیاد داشت و وقتی اوج میگرفت هم طوفانی میشد. هم سکانس‌های اکشن خوبی داشت هم داستان خیلی خوبی داشت و خیلی جاها مخاطب رو غافلگیر میکرد و هم خیلی جاها با احساسات مخاطب بازی میکرد. فصل اولش روند کندی داشت ولی از همون ابتدا بسیاری از مفاهیم داستان مشخص میشن و در فصل دوم روی همون مفاهیم مانور بیشتری داده میشه.
    در شاهکار بودن اپیزود 12 از فصل اول انیمه هیچ شکی نیست! یکی از خشن‌ترین و روانشناختی‌ترین اپیزودهای تاریخ انیمه‌ها بود. در همین فصل اول اپیزود 8 هم عالی بود.
    در فصل دوم اپیزود اول خوب بود ولی در ادامه (در قسمت‌های میانی) انیمه به شدت افت کرد و روند آرومی داشت تا اینکه به اپیزود‌های شاهکار 10 و 11 رسید! قسمت 12 هم خوب بود ولی انیمه نیمه تموم موند و آشکار ساختن نتیجه و بسیاری از مفاهیمش به فصل سوم موکول شد. فصل سومش هم بارها و بارها تأخیر خورد (آهِ طرفداران انیمه رو درآوردن!) تا اینکه به طور رسمی خبر ساخت فصل سوم قطعی و تأیید شده.

به عنوان جمع‌بندی، اپیزود 12 از فصل اول و اپیزودهای 10 و 11 از فصل دوم شاهکار بودن.
    همونطور که گفتم این انیمه امتیازاتی درخور لیاقتش کسب نکرد و دلیلش این بود که انتظارات طرفداران خیلی بیشتر بود. البته زیاد خودتون رو درگیر این امتیازات سایت MAL نکنین. انیمه توکیو غول امتیاز فصل اولش 8 هست. تازه امتیاز فصل دومش 7.5 هست اما انیمه‌ای مثل مُب سایکو 100 امتیازش 8.5 هست. این به نظر شما منطقیه؟ این دیگه واضح هست که توکیو غول خیلی فراتر، مفهومی‌تر، جذاب‌تر و ارزشمندتر هست.

خب حالا موافقید بریم سراغ اصل مطلب؟

این انیمه دیالوگ‌های خوبی داشت که فکر و وجدانتون رو بکار میاندازه. گرافیک بسیار بالا و کاراکترهای بسیار جذابی داره، تم انیمه هم بسیار تاریک هست و خشونت بالایی داره و حتی در بعضی قسمت‌ها مثل قسمت 12 از فصل اول چیزی فراتر از خشونت رو وارد دنیای انیمه‌ها میکنه! و همین به راحتی ثابت میکنه که انیمه فقط مختص بچه‌ها نیست خصوصأ این انیمه اصلأ برای بچه‌ها مناسب نیست:دی.

توکیو غول یک ظاهر داره و یک باطن. ظاهرش همون چیزی هست که میبینید و داستان جذابش رو دنبال میکنید. اما باطن و مفاهیمش نمونه‌ی خارجی دارن! به عبارت دیگر، مفاهیم این انیمه در دنیای واقعی به شکل دیگری دیده میشن و حتی تا حدی جنبه سیاسی هم میتونه داشته باشه.
    ببینید این انیمه کاراکترهای بسیار زیادی داره و پرداختن به همه‌ی این کاراکترها کار بسیار سختی بود. با وجود کاراکترهای بسیار زیاد، انیمه در شخصیت‌پردازی این کاراکترها تا حدی موفق بود گرچه هنوز شخصیت‌پردازی برخی از کاراکترها جای کار داره و امید هست انیمه در فصل سوم در این زمینه موفق باشه. تقریبأ تمام وقایعی که در این انیمه اتفاق میفته در راستای تغییر عقیده و شکل‌گیری هدف کاراکتر اصلی داستان (کانکی) هست. این کاراکتر به شدت شخصیت متزلزلی داره. یک شخص عادی که به طور ناخواسته وارد یک وادی میشه که مجبورش میکنه اعمال غیر انسانی (مثل خوردن انسان) رو مرتکب بشه.
    در یک دید کلی، جهانِ انیمه به دو گروه تقسیم میشه و مخاطب با هر دو جهان همذات‌پنداری میکنه. دنیای انسان‌ها و دنیای غول‌ها. این انیمه در مورد هیچکدام از این دو گروه یکطرفه قضاوت نمی‌کند و هر دو گروه رو مقصر میدونه.
    اما در یک نگاه عمیق‌تر جهان‌ انیمه به پنج گروه تقسیم میشه. انسان‌های خوب، انسان‌های بد، غول‌های خوب، غول‌های بد. یک گروه باقی موند درسته؟ یک گروه که تکلیفش مشخص نیست! این گروه فقط یک شرکت‌کننده داره و اونم "کانکی" هست. کسی که یک نیمه‌ی انسان داره و یک نیمه‌ی غول. کسی که به هر دو جهان تعلق داره و تنها کسی هست که میتونه هر دو جهان رو درک کنه. تنها کسی هست که میتونه دو جهان رو نجات بده و بینشون صلح برقرار کنه اما این شخص متزلزل هست، هنوز نتونسته مسئله رو برای خودش حل کنه و هویت خودش رو پیدا کنه، اینکه او به چه جهانی تعلق داره و به همین دلیل دچار دوگانگی شده.

از طرف دیگر، سکانس‌های اکشن این انیمه خارق‌العاده بودن و همین به جذابیت انیمه کمک کرده بود. خصوصأ سکانس‌های اکشن و مبارزات غول‌ها و انسان‌ها در قسمت‌های انتهایی هر دو فصل بسیار درگیرکننده و نفس‌گیر بود.

یکی از ویژگی‌های جالب این انیمه استفاده از نمادهای پنهان هست مثلأ در جهانِ انیمه یک کافی شاپ (آنتیک) وجود داشت که نماد زندگی عادی و روزمره بود ولی این کافی شاپ در قسمت آخر از فصل دوم آتش میگیره و نشون دهنده‌ی این بود که این زندگی عادی از بین رفت. آنتیک تنها مکانی بود که هم غول‌ها و هم انسان‌ها از خوردن قهوه در آن لذت میبردند و به عبارت دیگر تنها مکانی بود که انسان‌ها و غول‌ها را به هم پیوند میداد و همین مطلب نشان دهنده اینست که ما این همزیستی را گسسته‌ایم و به آتش کشیده‌ایم. این فقط یک مثال کوچک از نمادهای بی‌شمار این انیمه هست.
    منتظر فصل سوم این انیمه‌ی جذاب هستم.

ویرایش: دیگه در موردشون توضیح نمیدم. اشتیاق نوشتنم رو از دست دادم. احتمالأ هیچ کسی هم با اشتیاق نمیخونه. به هر حال این لیست انیمه‌های محبوب منه و ترتیبش هم برام اینجوریه.
    4- Death Note
    3- Kiseijuu Sei no Kakuritsu
    2- Attack On Titan
    1- Re:Zero

Can't find yourself. Lost in your lies

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    دیگه در موردشون توضیح نمیدم. اشتیاق نوشتنم رو از دست دادم. احتمالأ هیچ کسی هم با اشتیاق نمیخونه. به هر حال این لیست انیمه‌های محبوب منه و ترتیبش هم برام اینجوریه.
    من بیصبرانه منتظر سلایق ناب تو بودم پیمان جان ....تعجب میکنم این تحلیل های خیلی خوبت رو حیف هست ما از دست بدیم ...

12. 14 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

tonight's the night
    سپاس
    19,342
    از این کاربر 1,743 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها

ویرایش: دیگه در موردشون توضیح نمیدم. اشتیاق نوشتنم رو از دست دادم. احتمالأ هیچ کسی هم با اشتیاق نمیخونه. به هر حال این لیست انیمه‌های محبوب منه و ترتیبش هم برام اینجوریه.
    4- Death Note
    3- Kiseijuu Sei no Kakuritsu
    2- Attack On Titan
    1- Re:Zero

[/JUSTIFY]
    من کلا خیلی کم نظر میدم ولی همیشه سلیقه ی تو و بقیه بچه های انجمن رو تحسین میکنم و حتی خود شما باعث شدین انیمه های خیلی خوبیو ببینم مثلا انیمه هایی مثل Re zero و اسلم دانک و اشتاین گیت و این اواخر انیمه Shigatsu wa Kimi no Uso که حسین معرفی کرده بود رو دیدم و از همشونم به شدت خوشم اومد .

در کل امیدوارم هر موقع اشتیاقش رو داشتی دوباره دست به قلم بشی و اینم بگم که تمام پستای شما و بچه های دیگه رو شخصا با اشتیاق میخونم و مطمئنم خیلیا هم شبیه منن
    دم همتون گرم

14. 17 کاربرِ زیر از Dexter_171 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,569
    از این کاربر 19,865 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ☼ بـرترین‌های انیمه‌ای از نگاه کاربران تی‌وی‌وُرلـد | Top5 ☼

تاپ 5 که ندارم ولی DeathNote قطعا اولی و آخریه

پیمان عزیز
    به خاطر لیست 20 تایی انیمه ممنون "و حتی اگه امیدوارت میکنه اشتاین گیت رو شروع کردم"

اما یه خورده راجع به دو سه تا حرفی که زدی فکر کردم و به جا هم گفتی اتفاقا. من خودم یه چند ماهی با این موضوع درگیر بودم و به خاطر مشغله نمیرسیدم که بخوام فعالیت هام رو دوباره از سر بگیرم دو سه تا زیرنویس فیلم رو شروع کردم ولی تا 200 خط اول بیشتر نرسیدن چندتا تاپیک معرفی سریال رو شروع کردم ولی دوباره نتونستم تمومشون کنم. خلاصه با خودم کلنجار می رفتم و الان که تو هم به این موضوع اشاره کردی خواستم بگم انگار الگوی رفتاری یکسانی برای همه کسایی که توی انجمن ها فعالیت می کنن وجود داره و دقیقا با این الگوی تو و من همخوانی داره (تبصره : یاسر تناقض تمام الگوهای رفتاری مشاهده شده و نشده در باب این موضوعه ). چند ماه پیش داشتم می گشتم توی تاپیک ها یه دفعه چشمم به این تاپیک خورد و ذخیره اش کردم تا بعد بتونم بخونم الان رفتم دوباره خوندمش دیدم این مشکل توی انجمن نهادینه است و یکی از باسابقه ترین استارترهای تاپیک ها (والتر وایت) هم نه تنها دلیلش رو فهمیده راه حل هم براش داده ولی اینجور که معلومه زیاد راه حلش جواب نداده. یه مروری بکن این تاپیک رو و جواب ها رو بخون مفیدن. نمیگم چه نتیجه ای میشه ازش گرفت چون دوست دارم نتیجه ای که میگیری مال خودت باشه.

موفق و سربلند باشی

16. 15 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین