برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 14
    My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

One Punch Man | انــیــمــه‌ای بـــرای هــمــــه | [معرفی . بحث]

»» شناسنامه: One Punch Man یا "مرد تک مشتی" عنوان یک انیمه سریالی است که برگرفته از یک مانگای اینترنتی (مانگاهایی که در اینترنت منتشر میشوند و نه در در مجله‌ها) اثر هنرمندی با نام مستعار ONE است. این مانگا از سال 2009 شروع به نشر کرد و خیلی زود همه گیر شد. گویا مانگاکای این اثر آقای به اصطلاح "وان" با خلق این اثر فقط قصد سنجیدن خود را داشته بوده به همین خاطر آن را روی اینترنت به رایگان در اختیار همه قرار داد. ولی این مانگا یه مشکل جدی داشت؛ طراحی ـش! که بسیار غیر حرفه‌ای روی آن کار شده بود. در همین جهت مانگاکایی به نام Yusuke Murata با هماهنگی با وان تصمیم گرفتن مانگا رو با همون داستان ولی با طراحی و گرفیکی بسیار عالی‌تر منتشر کنند که نتیجه اش شد این انیمه که جلوتر بیشتر بهش می‌پردازیم.

انیمه "مرد تک مشتی" در اکتبر سال 2015 در جعبه ی جادو ظاهر شد و در 21 دسامبر با 12 قسمت پخش آن به اتمام رسید. تولید و ساخت انیمه توسط استودیو محبوب Madhouse صورت گرفته و کارگردانی آن بر عهده‌ی Shingo Natsume بوده است. انیمه از چند یا بهتره بگم چندین ژانر بهره میبره از جمله: اکشن، کمدی، علمی-تخیلی، سینین(بزرگسال)، ابر قدرت و ماوراطبیعه. انیمه به محض پخش محبوبیت زیادی کسب کرد و در سایت MAL رتبه ی 8.90 را از آن خود کرد.

»» خلاصه داستان: داستان در کلان شهری خیالی به نام Z شکل میگیرد. زمانی که دنیا پر از هیولاهای عجیب و غریب شده که مرموزانه ظاهر میشن و فاجعه به بار میاورند. قهرمان داستان شخصی به نام "سایتاما" است. این سایتامای به ظاهر عادی و نه چندان جذاب یه سرگرمی خاص واسه خودش داره؛ قهرمان بودن. به جهت دنبال کردن رویای بچگی اش اون به مدت سه سال به شدت تمرین کرد و در طی این جریان تمام موهای خود را از دست داد و به عبارتی کـچَـل! شد. حالا سایتاما به طرز شگفت آوری قدرتمند شده، اینقدر که حتی هیچ دشمنی قادر به شکست او در هیچ مبارزه ای نیست. او تبهکاران را تنها با یک مشت شکست میدهد ولی این خود نیز منجر به یک مشکل غیر منتظره شد؛ او دیگر نمیتواند لذت هیجان ناشی از یک مبارزه واقعی را بچشد و این شکست ناپذیری او را به شدت کِسل کرده است. ولی وقتی "جنوس" که یک پسر سایبورگ 19 ساله است و بعد از آنکه قدرت عظیم سایتما را دید علاقمند شد تا شاگرد سایتاما شود ، به داستان وارد میشود، قضیه تغییر میکند؛ جنوس پیشنهاد میدهد که به سازمان قهرمانان بپیوندن تا قهرمان هایی رسمی و مدرک‌دار شوند و برای کمک هایشان به جامعه در نزد مردم شناخته شوند. سایتاما هم وقتی متوجه میشود هیچکیس اون رو نمیشناس‌ـه، سریعا قبول میکنه و اینگونه داستان "مرد تک مشتی" آغاز میشه! انیمه ای اکشن-کمدی که ماجراهای فردی عجیب را دنبال میکند که رویایش جنگیدن با دشمنان قوی است تا شاید آن هیجانی که مدت ها حس نکرده است دوباره به سراغ او بیاید و بلکه شاید هم در طول این پروسه یکم معروف شود!

Saitama
    صداپیشه Furukawa Makoto

Genos
    صداپیشه Ishikawa Kaito

Mumen Rider
    صداپیشه Nakamura Yuuichi

Tatsumaki
    صداپیشه Yuuki Aoi

Sonic
    صداپیشه Kaji Yuki

Bang
    صداپیشه Yamaji Kazuhiro

سپاس
    378
    از این کاربر 466 بار در 33 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : One Punch Man | بحث و تبادل نظر

بعد از AOT شیرین ترین تجربه ی انیمه ایی این دو،سه سال اخیر ،....بعد از تموم شدن انیمه سریع رفتم سراغ مانگا و همانا از کیفیت فوق العاده مانگا خشکم زد ..هیچ مانگایی طراحیش حتی در نزدیکی سطح این مانگا نیست ،با این که انیمه گرافیک خیلی خوبی داره ولی بازم طراحی مانگا تو یه سطح فوق العاده تری قرار داره ...خلاصه کسی انیمه رو دیده و داره خماری میکشه بره سراغ مانگا ضرر نکرده ...الان بین مانگا های هفتگی که دنبال میکنم بعد از وان پیس بیش از همه انتظار همین وان پانچ من رو میکشم ،تنها بدیش اینه اومدن مانگاش برنامه زمانی خاصی نداره ممکنه 3 ماه هیچ چپتری نیاد ممکنم هست 3روز پشت سر هم 3تا چپتر بیاد

شخصیت خفن تر ،باحال تر ،خوشتیپ تر از سایتما داریم تو دنیای مانگا و انیمه ؟؟!!...فوبوکی هم لامصب خیلی کاواییه

سپاس
    6,171

پاسخ : One Punch Man | انــیــمــه‌ای بـــرای هــمــــه | [معرفی . بحث]

اگه هنوز اسم این انیمه به گوشتون نخورده، باید بدونین که مرد تک مشتی انیمه‌‌ای ـه که حتما باید ببینین. برای انیمه بازای معمولی این انیمه خیلی لذت بخش خواهد بود ولی اگه شما از اونایی هستید که زیاد از تماشای انیمه‌ها لذت نمی‌برید، بهتون پیشنهاد میدم این انیمه رو ببینید چون واقعا عالیه و حتی ممکنه شما رو بیشتر به سمت این ژانر (انیمه) بکشونه! اینجا شش دلیل براتون عرض میکنم که چرا باید این انیمه رو تماشا کنید.

6.
    شخصیت اصلی قدرت عظیمی داره ولی...

»» "سایتاما" با لقب "مرد تک مشتی" شناخته میشه؛ چرا؟ چون تک تک دشمناش رو فقط با یک مشت شکست میده! درحالی که این موضوع شاید زیاد شالب نباشه، ولی سایتاما مثل بقیه شخصیت‌های قدرتمند معمولی نیست؛ جنگیدن اون رو کِسِل میکنه و حوصله‌اش رو سر میبره! اون اینقدر خواهان تبدیل شدن به یک قهرمان بود که قدرتی باور نکردنی بدست آورد و در نتیجه این قدرت، هیچکس نمیتونه به سایتاما یک مبارزه لذت بخش و چالش آور بده!
    اون حتی قهرمانی نیست که بخواد دنیا رو نجات بده؛ به قول خودش، اون یک قهرمان شده فقط برای سرگرمی!

5. بشدت خنده دار ـه

»» تا الان باید متوجه این موضوع شده باشید ولی " مرد تک مشتی" بسیار خنده دار ـه! از هیولاها با کارای احمقانه‌ ـشون بگیر تا القاب قهرمان‌ها و دیالوگ‌های شخصیت‌ها، این انیمه از لحاظ خندوندن شما تضمین میشه!
    سایتاما در کل شخصیت فوق‌العاده ایه! اون در حالی که وسط یک دعوا با یک هیولای خطرناک ـه؛ مشغول فکر کردن درباره‌ی اینه که امشب شام رو چی بخوره یا و اگه یه هیولا سقف ـش رو داغون کنه، بیشتر نگران اینه که مجبوره پول بده یکی دیگه واسش بسازن بجای اینکه نگران این باشه که یه هیولا به قصد جونش داره میاد سراغش!

4. گرافیک خیره کننده انیمه

»» این انیمه توسط استودیو Madhouse (در ایران با نام "دار المجانی" نیز شناخته میشود!) تولید شده، پس مشخصا عالی ـه! دقیقا مثل یک انیمه جدید بنظره میرسه و تاثیرات ـش به اندازه‌ای هست که موقع یک صحنه دیوونه کننده، فک ـتون رو بندازه!

3. صحنه‌های مبارزه فوق‌العاده

»» بخاطر جلوه‌های بصری و تولیدی عالی انیمه، حتی با تک-مشت های معمولی، مبارزه‌های سایتاما صرفا بخاطر خرابی‌هایی هم که با یه حرکت به بار میاره، ارزش دیدن را دارند!
    البته شخصیت‌های دیگه‌ای هم هستند که وارد مبارزه‌ها می‌شوند، پس فقط سایتاما رو نمی‌بینید که همه رو شکست میده؛ شاهد مبارزه‌هایی هم خواهید بود که بیشتر از پنج ثانیه طول میکشند
    !

2. خسته کننده نمیشه

»» با وجود طنز داستان و شخصیت اصلی شکست ناپذیر، ممکنه فکر کنین که این قضیه‌ی شکست‌ناپذیر بودن سایتاما به تدریج خسته کننده میشه، ولی زیبایی انیمه به همینه؛ هیچوقت خسته کننده نمیشه! هر دشمن جدید به نوبه‌ی خودش جالبه و درست زمانی که فکر میکنید هیولایی قراره سایتاما رو به چالش بکشه؛ باز هم با یه مشت قضیه به اتمام میرسه!

1. فقط 12 قسمت ـه

»» دیدن یک انیمه معمولا زمان درازی رو میطلبه ولی مرد تک مشتی با یک فصل، 12 قسمت بیشتر نداره که در کل میشه 4 ساعت ناقابل که حتی میشه تو یه روز هم تمومش کرد!

*این انیمه توی سایت IMDb نمره 9.2 رو کسب کرده!

*اینم لینک اختصاصی انجمن که ابوالفضل عزیز (AbZ) زحمتش رو کشیده!

»» تاپیک‌های مرتبط :
    One Punch Man | انــیــمــه‌ای بـــرای هــمــــه | [معرفی . بحث]

I_am_Urmia_Lake #
    سپاس
    21,878
    از این کاربر 1,896 بار در 129 پست سپاس گزاری شده

One Punch Man

انیمه ای که خیلی وقت پیش هی میخواستم ببینمش ولی نمیدونم چرا ! تو دوراهی گیر کرده بود !
    همش با این تصورات روبرو بودم که با اینکه خیلی ازش تعریف میشه و انتظاراتم ازش بالاتر رفته ، نکنه خوشم نیاد !!!

ولی ...

این روزهای نوروزی 96 (عیدتونم مبارک) باعث شد دلو بزنم به دریا و بشینم پاش ،
    و این نشستن همانا و 4 ساعت پشت سرهم دیدنش همانا .

در توصیف انیمه (مرد تک مشتی) هیچ کلمه ای نمیشه گفت ... تمامی فاکتور های یک انیمه شاهکار رو داشت ...
    بینهایت از تمامی لحظاتش لذت بردم ... هیجان و آدرنالینی بهم تزریق کرد که یک روزه تمومش کردم ...
    شخصیت سایتاما واسم یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت هاش شد . ( البته تمامی شخصیت ها خیلی عالی بودن )
    تو کمترین انیمه ای دیده شده که طنز عالی و اکشن فوق العاده جذاب (گرافیک خیره کننده) کنار هم ، اینقدر قشنگ دراومده باشه .
    دست استدیوی محبوب (Madhouse) درد نکنه که چنین انیمه زیبایی ساخته و
    ماهم به لطف (مترجمان دنیای انیمه) از تماشای این اثر بینظیر لذت بردیم ،دمشون گرم .

بیصبرانه منتظر فصل دومشم تا ببینم ...
    عوامل سازنده چقدر میتونن شاهکار فصل اولو تکرار کنن یا بالاتر ببرنش ... (البته هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده)

به کسانی که هنوز این شاهکار رو ندیدن ،زود دست به کار بشن و تماشاش کنن ... که فصل دومش در راهه ...

سپاس
    973
    از این کاربر 358 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

اولین انیمه ای که دیدم و عاشق شخصیت سایتاما شدم این بشر عالیه راستی خیلی دلم می خواد one piece رو نگاه کنم در حد one punch man هست

6. 15 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinvatan نمایش پست ها
    راستی خیلی دلم می خواد one piece رو نگاه کنم در حد one punch man هست
    من خودم عاشق one punch man ـم ولی وان پیس یه چیزه دیگست! میدونی چی میگم؟ نمیشه یک انیمه کوتاه 12 قسمتی رو با یک انیمه تقریبا 800 قسمتی مقایسه کرد!

پیشنهاد میدم وان پیس رو ببینی

8. 21 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    973

اعلام شده فصل دوم کارگردان و استودیو عوض میشه یعنی دیگه madhouse کاری با وان پانچ من نداره
    بدجور می ترسم انیمه رو خراب کنند

10. 11 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

اعلام شده فصل دوم کارگردان و استودیو عوض میشه یعنی دیگه madhouse کاری با وان پانچ من نداره
    بدجور می ترسم انیمه رو خراب کنند
    بله متاسفانه Madhouse بعد این انیمه کار چندان شاخصی نداشته (انیمه‌های تلویزیونی منظورم هست) و کار اینده اون هم فصل دوم Overlord هستش و فصل دوم One punch Man گویا به استودیوی J.C.Staff سپرده شده که با دو سری Bakuman و Shokugeki no Souma شناخته میشه.

12. 12 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    973

تریلر فصل دوم one punch man دیدم و به نظرم تغییر کارگردان و استودیو خیلی تاثیر گذار بوده اگه به انیمیشن تریلر دقت کنید تفاوت محسوسی در کیفیت حرکات شون می بینید امیدوارم که اینطوری نباشه

14. 10 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

تریلر فصل دوم one punch man دیدم و به نظرم تغییر کارگردان و استودیو خیلی تاثیر گذار بوده اگه به انیمیشن تریلر دقت کنید تفاوت محسوسی در کیفیت حرکات شون می بینید امیدوارم که اینطوری نباشه
    تریلرش یک فاجعه تمام عیار بود. امیدوارم تریلرش فقط یک شوخی باشه وگرنه این واقعأ خنده‌داره که پس از اینهمه سال... پس از اینهمه انتظار... پس از اینهمه هیاهو و هایپ... همچین چیزی رو تحویل مخاطب بدن!
    فکر کنم به سرنوشت توکیو غول دچار بشه
    Can't find yourself. Lost in your lies

16. 12 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین