برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: GAME OF THRONES ایا استنیس بازخواهد گشت؟؟؟

رأی دهندگان
58. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

18 31.03%
  • خیر

40 68.97%
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 38
    سپاس
    4,905
    از این کاربر 9,840 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

Game of thrones (نظرسنجی)سرانجام احتمالی آینده استنیس از شایعه تا واقعیت...

از زمان پخش اپيزود اخر سيزن پنجم و مرگ مشکوگ استنيس اين شايعه بين هواداران پخش شد که وي زنده است و قراره در زماني که کسي فکرشو نخواهد کرد به سريال برگرده به همين منظور تئوري هاي مختلفي رو هم مطرح کردن که اينجا ميخواهيم با نگاهي دقيقتر بهش بپردازيم و نظرات شما رو بدونيم.

تئوري اول

در ابتداي سيزن در واقع قبل از شروع فصل تريلري از سريال پخش شد با نام Game of Thrones Season 6- Hall of Faces اين تالار مخصوص کساني است که مرده اند و صورتشان توسط افراد بي چهره جمع اوري شده.اما نکته اينجاست که اگر دقت کنين تمام کساني که در اين تريلر صحبت ميکنن(ند-راب-کیتلین...) در سريال مرده اند حتي جان اسنو اما صورت استنيس کنار جان اسنو هست و هيچ صحبتي نميکنه به نظر شما علت چيه؟ايا زندس؟؟

تئوري دوم

هواداران احتمال انجام معامله اي بين استنيس و برين ميدهند حالا اين معامله چيست هنوز مشخص نيست اما شايد اين باشد که در کنار استارکها بجنگ شمال براي انها کينگزلندينگ براي تو.وسط جنگ جان اسنو با رمزي سر و کله استنيس از پشت سر پيدا بشه و به جان کمک کنه و شمال پس بگيره مطمنا جان و تمامي خاندان شمال ميان زير پرچم استنيس و داستان جالب خواهد شد

تئوري سوم

اين فصل تفريبا توي اکثر اپيزودها تاکيد ميشه استنيس مرده و جاي سوال است که چرا اينقدر تاکيد ميشه ؟؟؟

تئوری چهارم
    از انجایی که نوشتن داستان توسط مارتین هنوز کامل نشده و شاید در کتاب استنیس روی تخت اهنین بنشیند(منظور انتهای کتاب اخر هستش که نوشتنش هنوز شروع نشده) قطعا باید استنیس را به صحنه برگردانند چرا که وی در کتاب هنوز زنده است.

تئوری پنجم

نامه رمزی به جان اسنو

سوال اصلی این است که این نامه را چه کسی فرستاده است؟ در کتاب نویسند‌ه‌ی این نامه یکی از معماهای داستان است. یک تئوری می‌گوید که آن را منس ریدر نوشته تا جان اسنو را راضی به رها کردن کسل‌بلک و جنگ کند (یادتان باشد در کتاب نامه‌‌ زمانی می‌رسد که جان اسنو هنوز توسط برادرانش کشته نشده). کلا پیچیدگی‌های توطئه‌ای زیادی پیرامون این نامه وجود دارد، اما ظاهرا به‌طرز قابل‌درکی سازندگان برای سریال از این معماپردازی‌ها دوری کرده‌اند. چون برخلاف کتاب که نامه توسط زاغ می‌رسد، در سریال می‌بینیم که پیغام‌رسانی با نشان خاندان بولتون نامه را تحویل می‌دهد. حداقل در سریال یک‌جورهایی مطمئنیم که کار، کار خودِ رمزی است.
    اما شاید هم نه! عده‌ای از تحلیلگران باور دارند که هویت نویسنده‌ی نامه‌ در سریال هم دقیقا مشخص نیست. نکته‌ی اول این است که هر دو نسخه‌ی نامه‌ سرشار از فحش و بد و بیراه است. این یعنی هرکسی که نامه را نوشته سعی کرده تا از این راه جان اسنو را تحریک به حرکت به سوی جنوب و جنگ کند. اما نسخه‌ی نامه‌‌ در سریال دارای اطلاعاتی است که شک و تردیدمان را برمی‌انگیزد.رمزی جان را به درآوردن چشمانش تهدید می‌کند. اما او را هیچ‌وقت در حال درآوردن چشم کسی ندیده‌ایم. نامه همچنین ریکان را «وحشی» توصیف می‌کند، اما این چیزی است که به نظر نمی‌رسد رمزی از آن خبر داشته باشد. نامه می‌گوید که: «من پوست‌شون (Skin) رو جلوی تو می‌کنم». اما ما می‌دانیم که بولتونی‌ها از فعل Flay به جای Skin استفاده می‌کنند. یا «پوست دایروولفش را کف اتاقم پهن کردم». چرا به جای دایروولف از گرگ استفاده نمی‌کند؟ گویی نویسنده می‌خواهد دقیق باشد. یا «… می‌زارم سگ‌هام (Dog) بقیه‌ی کار رو انجام بدن». مگه رمزی از کلمه‌ی «تازی» (Hound) به جای سگ استفاده نمی‌کند؟ خلاصه کاملا مشخص است که هدف اصلی نامه این است که جان اسنو را برای جنگ تحریک کند و طبیعتا کسی چنین هدفی دارد که آزادی وینترفل به نفعش خواهد بود.

در این زمینه سه مظنون اصلی داریم. (۱) لیتل‌فینگر؛ کسی که همین الان در حال حرکت به سمت وینترفل است. (۲) آمبرها؛ کسانی که به نظر می‌رسد به‌صورت مخفیانه می‌خواهند بولتون‌ها را چپه کنند و (۳) استنیس؛ که ممکن است هنوز زنده باشد. و البته ممکن است با همکاری هرکدام از این سه مظنون طرف باشیم. خب، نویسنده‌ی نامه هرکسی است، باید به اطلاعات خاصی دست داشته باشد: رمزی ریکان را گروگان گرفته. سانسا فرا کرده. روس مرده است. ریکان «وحشی» است. بگذارید به درون مظنون‌هایمان عمیق‌تر شویم؛ خب، به نظر نمی‌رسد لیتل‌فینگر به «تنهایی» از گروگان گرفته شدن ریکان به دست رمزی خبر داشته باشد و به نظر نمی‌رسد استنیس هم به «تنهایی» از خصوصیت «وحشی‌»‌بودنِ ریکان اطلاع داشته باشد. پس توطئه‌گران هرکسی هستند، به احتمال زیاد یک طرفشان را آمبرها تشکیل می‌دهند. چون آنها کسانی بودند که ریکان را تحویل رمزی دادند و ریکان هم مدت‌ها با آمبرها زندگی کرده تا آنها با خصوصیات شخصیتی‌اش آشنا باشند. از آنجایی که لیتل‌فینگر با خیال راحت ارتش ویل را برای جنگ شمال آماده کرده، احتمال اینکه او با آمبر‌ها همکاری کند بیشتر است. این یعنی حتی اگر استنیس و آمبرها نویسندگان اصلی نامه‌ی صورتی باشند، باز نمی‌توان عنصر لیتل‌فینگر را به عنوان کسی که در ادامه به این توطئه پیوسته است نادیده گرفت. ماجرای نامه‌‌ یکی از جذاب‌ترین معماهای کتاب است که سال‌ها طرفداران را انگشت به دهان گذاشته است. تمام این نظریه‌پردازی‌ها نشان می‌دهد که (شاید) خوشبختانه سازندگان قصد دارند پیچیدگی کتاب را به سریال هم منتقل کنند.

تئوری ششم

عکسهای لو رفته از پشت صحنه البته شاید عکسها فیک و یا مربوط به چیز دیگری باشند اما قابل بررسی و تحلیل است

ظاهر وطرز لباس پوشیدن شخص داخل چوبها بسیار به استنیس شبیه است.اگه دقت کنین در هر دو عکس یه جورایی به پای راست اشاره شده.نظر شما چیست؟

تئوری هفتم

مجدد نام استنیس دراین اپیزود برده میشود و سر داوس سیورث به پشت پرده قتل شیرین باراتیون توسط ملیساندرا پی میبرد.داوس گوزنی را که نشان خاندان باراتیون است و برای SHIREEN ساخته پیدا میکند.اما با نگاهی دقیق به این گوزن چوبی شاید این نکته مدنظر سازندگان است که قبل از یاداوری حادثه تلخ سوزاندن شیرین میخواهند ما به یاد استنیس بیفتیم پادشاهی که به مانند گوزن شاخ و پا شکسته قدرتهای خود را از دست داده اما قرار است او را فراموش نکنیم زیرا احتمالا سازندگان برنامه ای برای بازگشت او دارند.

انتهای سیزن قبل صحبت هایی ازبحث و جدل بین مارتین و عوامل سازنده به میان امد مبنی بر اینکه 2 character از سریال بی هماهنگی حذف شدند.همان طور که هاند بنجن استارک و جان به سریال برگشتند شاید استنیس هم برگردد.نظر شما چیست؟؟؟

I'm Justice

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of thrones (نظرسنجی)سرانجام احتمالی آینده استنیس از شایعه تا واقعیت...

استنیس جزو کاراکترهای محبوب منم بود. و پادشاه خوبی هم میشد اگر به حرفهای ملیساندر گوش نمیکرد و از درایت فرماندهی خودش استفاده میکرد.
    اما زنده شدن و برگشتش به سریال به نظرم خیلی بی منطقه. البته ممکن هست که برگرده ولی بی منطق.
    بعضی از دوستان نظرشون اینه که اون در گوشه ای برای خودش ارتش جمع کرده و به کمک جان میاد. خب من هر چی فکر میکنم نمیفهمم این ارتش رو از کجا میخواد بیاره. شمال که کسی نیست. نیروهای وفادارش هم که توسط بولتونها قتل عام شدن. پول هم که نداره دوباره مزدور بخره.

3. 5 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,905

پاسخ : Game of thrones (نظرسنجی)سرانجام احتمالی آینده استنیس از شایعه تا واقعیت...

نقل قول نوشته اصلی توسط Winter نمایش پست ها
    استنیس کاراکتر واقعا خوبی بود ولی تو سریال یه مهره ی سوخته اس.
    لشگرش از بین رفته،دخترشو کشته،به بانک آهنین مقروضه و ملیساندر هم که ولش کرد و رفت.
    برگرده چی کار کنه ؟ چه نقشی میتونه تو حوادث آینده ایفا کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Yellow King نمایش پست ها
    بالشخصه اصلا از استنیس خوشم نیومد! آدم بی عرضه ای بود که حاضر شد برای تخت و تاج حتی دختر خودش رو زنده بسوزنه!

اصلا هم به اینکه میگن پادشاه بر حق پادشاه بر حق اعتقاد ندارم! آخه باو تخت و تاج وقتی به زور و با جنگ بدست میارن که دیگه نمیشه اسمش رو حق گذاشت اگه اینجوری باشه هم دنریس ادعا میکنه پادشاه بر حقه یا هر ننه قمری که قبلا پادشاه بوده و یکی حمله کرده بهش و پادشاهی رو ازش گرفته!

مهم نیست کی وارث برحقه، تخت آهنین با قدرت و زور فتح میشه...
    مگه اینکه لنیسترها، تایرل ها همه از بین برن و استنیس بتونه بدون مانع رو تخت آهنین بشینه.
    با عرض پوزش اما بازهم چند نکته قابل ذکره...

من دقت کردم میبینم که تعدادی از دوستان یه گارد عجیبی نسبت به استنیس و بازگشتش دارن و واقعا قابل درک نیست در دنیایی که با جادو ادم زنده میکنن و کرکتری مث بلک فیش بعد 3 فصل میاد و مجدد سریع محوش میکنن باور کنین برگشت استنیس خیلی ساده تر از چیزیه که فکرشو بکنین در مورد ارتش داشتن یا نداشتن لزوما ما انتظار نداریم بعد از شکست مقابل بولتون ها با 50هزار نفر ارتش برگرده 2هزارنفر هم میتونه تفاوت ایجاد کنه چون اگه به کمک جان بیاد ارتش جان هم اضافه میشه و اینجوری تعدادشون از بولتون ها بیشتر میشه و ضمن اینکه ارتش احتمالی بیلیش هم نباید فراموش بشه مساله بعدی اینکه میگین بی عرضه الان سرسی جیمی دوران مارتل بلک فیش ادمیور تالی سانسا ریکان دنریس و...خیلی باعرضن علت با عرضه بودنشونو میشه.بگین؟؟؟؟؟؟مساله بعدی حالا حتما نباید از بانک اهنین دوباره پول بگیره چه گیری به بانک دادین؟خیلی راههای دیگه برا پول دراورن هست.قبلا گفتم الانم میگم وستروسی ها اگه به حکومت تارگرین ها علاقه داشتن قیام نمیکردن قطعا وقتی پدر دیوانه باشه دختر هم دیوانس(مد کینگ-دنریس)پس مردم ترجیح میدن کس دیگه ای به تخت بشینه تا دنریس دختر پادشاه دیوانه.همچین میگین دخترشو کشته انگار شیرین قرار بوده لباس بپوشه بر ه جنگ تا دیروز کسی با شیرین کار نداشت الان همه عاشقش شدنبعدشم این تاپیک و تئوری هاش رو خودم شخصا دادم از جایی هم کپی نشده میتونین بررسی کنین ضمن اینکه دیشب یوتیوب با انتشار مجدد ویدیوی حمله استنیس به منس رایدر به شایعات دامن زد که میتونین بررسی کنین.
    دوستانی که دم از منطق میزنن
    بنده خدا 6 فصله داری گات میبینی باز میگی منطق چی این سریال منطقی؟؟؟
    پرومو اپیزود اخر سیزن قبل یجوری نشون دادن که همه یقین داشتن استنیس برنده نبرده حالا الان یجوری نشون دادن که جان شکست میخوره باور کنین اینا کارشون خالی کردن دل مردم برا جذب بینندس
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzinawsome12 نمایش پست ها
    تا وقتی که لنیستر ها قدرت داشتن و کینگز لندینگ دستشون بود واقعا هیچ نقشی تو آینده نمیتونست داشته باشه
    ولی شما خودتون فکر کنید،این دنریس طوفان زاده با هزار کشتی گریجوی ها و ارتش آنسالید و ارتش دوتراکی و هزاران برده و 3 تا دراگون میخوان برن با کی بجنگن که پیروز شن؟؟؟
    با لنیسترهایی که کلا این فصل نابود شدن و نابودترم میشن در ادامه؟؟؟یابا پیروان خدای هفت و سپتون پیرشون که هیچ ارتشی نداره؟؟؟
    خب اینجا استنیس رو میخواد که بیاد و داستانو جذاب کنه،از طرفی تنها وارث برحق تخت پادشاهیم استنیسه،ضمن اینکه این تاپیکی که دوست عزیزمون زدن و مطالب توش نشون میده که داستان برای بازگشت استنیس کد داده،حداقل امیدواریم که اینطوری بوده باشه...
    به هرحال این 2 هفته رو دندون رو جیگر بزارید میفهمیم چه آینده ای در انتظار داستانه
    با تشکر از فرزین عزیز

این دوهفته سخت رو هم تحمل کنین تا ببینیم اخرش چی میشه؟

I'm Justice

5. 7 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    324
    از این کاربر 520 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

من که واقعا قصدم گارد گرفتن و دعوا نبود
    با استنیس هم هیچوقت مشکلی نداشتم... چون مخصوصا تو کتاب کاراکتر فوق العاده ایه.
    خیلی هم کم پیش میاد از کاراکتری بدم بیاد... والدر فری، سرسی ، رمزی... ازینا بدم میاد نه از استنیس.
    فقط برگشتن از مرگش برام منطقی نیست... همین.

و منظور من بنده خدا (که 6 فصله دارم GOT میبینم) از منطقی که ازش دم میزنم()... منطق داستانی بود.
    نه اینکه مثلا برگشتن یه کاراکتر از مرگ منطقی نیست پس نباید برگرده...همونطور که با برگشتن جان مشکل نداشتم.
    جان باید کشته میشد چون فقط در اینصورت میتونست از قسم نگهبانان شب خلاص بشه... و زنده شد چون باید تو نبرد نهایی حاضر باشه.
    منظورم از منطق این بود... نه رعایت کردن منطق دنیای واقعی در دنیای فانتزی.
    من عاشق جادو و فانتزی ام و با هیچکدوم از اتفاقات عجیب و غریبی هم که میفته مشکلی که ندارم هیچ... به شدت هم باهاشون حال می کنم.

حالا برگردیم سر صحبتمون.
    من که خودم هیچوقت نگفتم بی عرضس... پس این هیچی، اونی که گفته بیاد جواب بده.

در مورد لشگر...
    همین دوهزار نفرو از کجا میخواد جمع کنه؟
    جان و سانسا که خودشون شمالی و بچه های محافظ شمال بودن کلا 2400 تا تونستن جمع کنن که دوهزار تاش وحشی بودن. یعنی از شمالی ها فقط 400 نفر حاضر به کمک شدن.
    حالا گیریم استنیس تونست دو هزار نفر گیر بیاره... مشکل جان با دوهزار تا واقعا حل نمیشه. بولتون ها تقریبا 5000 تا خودشون دارن، حدودا به همون تعداد هم آمبرها و کارستارک ها قراره کمکشون کنن.
    میشه تقریبا 10 هزارتا(عدد دقیقو نمیدونم واقعا)... حالا اگه استنیس بیاد کمک جان تعداد لشگرشون میشه 5000 تا.... یعنی باز هم نصف بولتون ها. استارک ها برای پیروزی به بیشتر از اینها نیاز دارن.

در مورد بانک آهنین...
    استنیس یا باید خودش لشگر داشته باشه که نداره... از بین رفته.
    یا باید از یه خاندان کمک بخواد که لشگرشو در اختیارش بذاره که بعید میدونم کسی راضی بشه.
    یا باید سرباز بخره... که تنها راهشم اینه که پول داشته باشه اونم خیلی زیاد...
    این پول هنگفتم فقط از یه جا میشه گیر آورد: بانک آهنین.
    همونطور که بعد از بلک واتر چاره ای به جز رفتن به اونجا و تقاضای پول نداشتن.

در مورد شیرین...
    شیرین از کاراکترهای اصلی نبود ولی دوست داشتنی بود.
    من خودم از اولین باری که تو کتاب راجع بهش خوندم ازش خوشم میومد...پس از دیروز عاشقش نشدم.
    سوزونده شدن یه بچه توسط پدرش دردناکه... چه کاراکتر مهمی باشه چه نباشه.

در مورد تارگرین ها...
    مدیونی فکر کنی من از عاشقان تارگرین ها و سلطنت دنریسم... چون نیستم
    به هیچ وجه هم اعتقاد ندارم وارث بر حقه... چون وقتی پدر و برادرش مملکتو با اشتباهاشون غرق خون کردن دیگه چه حقی میتونه به تخت آهنین داشته باشه؟
    منتها اگه با اژدهاهاش و لشگرش وستروس رو بگیره صاحب تخت آهنین میشه، چه حقی نسبت بهش داشته باشه چه نداشته باشه... چون قدرت حرف اولو میزنه.

در ضمن خیلی هم کار خوبی کردی که تاپیک زدی...من که خودم عاشق صحبت در مورد تئوری هام!!

7. 9 کاربرِ زیر از Winter بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,905

من که واقعا قصدم گارد گرفتن و دعوا نبود
    با استنیس هم هیچوقت مشکلی نداشتم... چون مخصوصا تو کتاب کاراکتر فوق العاده ایه.
    خیلی هم کم پیش میاد از کاراکتری بدم بیاد... والدر فری، سرسی ، رمزی... ازینا بدم میاد نه از استنیس.
    فقط برگشتن از مرگش برام منطقی نیست... همین.

و منظور من بنده خدا (که 6 فصله دارم GOT میبینم) از منطقی که ازش دم میزنم()... منطق داستانی بود.
    نه اینکه مثلا برگشتن یه کاراکتر از مرگ منطقی نیست پس نباید برگرده...همونطور که با برگشتن جان مشکل نداشتم.
    جان باید کشته میشد چون فقط در اینصورت میتونست از قسم نگهبانان شب خلاص بشه... و زنده شد چون باید تو نبرد نهایی حاضر باشه.
    منظورم از منطق این بود... نه رعایت کردن منطق دنیای واقعی در دنیای فانتزی.
    من عاشق جادو و فانتزی ام و با هیچکدوم از اتفاقات عجیب و غریبی هم که میفته مشکلی که ندارم هیچ... به شدت هم باهاشون حال می کنم.

حالا برگردیم سر صحبتمون.
    من که خودم هیچوقت نگفتم بی عرضس... پس این هیچی، اونی که گفته بیاد جواب بده.

در مورد لشگر...
    همین دوهزار نفرو از کجا میخواد جمع کنه؟
    جان و سانسا که خودشون شمالی و بچه های محافظ شمال بودن کلا 2400 تا تونستن جمع کنن که دوهزار تاش وحشی بودن. یعنی از شمالی ها فقط 400 نفر حاضر به کمک شدن.
    حالا گیریم استنیس تونست دو هزار نفر گیر بیاره... مشکل جان با دوهزار تا واقعا حل نمیشه. بولتون ها تقریبا 5000 تا خودشون دارن، حدودا به همون تعداد هم آمبرها و کارستارک ها قراره کمکشون کنن.
    میشه تقریبا 10 هزارتا(عدد دقیقو نمیدونم واقعا)... حالا اگه استنیس بیاد کمک جان تعداد لشگرشون میشه 5000 تا.... یعنی باز هم نصف بولتون ها. استارک ها برای پیروزی به بیشتر از اینها نیاز دارن.

در مورد بانک آهنین...
    استنیس یا باید خودش لشگر داشته باشه که نداره... از بین رفته.
    یا باید از یه خاندان کمک بخواد که لشگرشو در اختیارش بذاره که بعید میدونم کسی راضی بشه.
    یا باید سرباز بخره... که تنها راهشم اینه که پول داشته باشه اونم خیلی زیاد...
    این پول هنگفتم فقط از یه جا میشه گیر آورد: بانک آهنین.
    همونطور که بعد از بلک واتر چاره ای به جز رفتن به اونجا و تقاضای پول نداشتن.

در مورد شیرین...
    شیرین از کاراکترهای اصلی نبود ولی دوست داشتنی بود.
    من خودم از اولین باری که تو کتاب راجع بهش خوندم ازش خوشم میومد...پس از دیروز عاشقش نشدم.
    سوزونده شدن یه بچه توسط پدرش دردناکه... چه کاراکتر مهمی باشه چه نباشه.

در مورد تارگرین ها...
    مدیونی فکر کنی من از عاشقان تارگرین ها و سلطنت دنریسم... چون نیستم
    به هیچ وجه هم اعتقاد ندارم وارث بر حقه... چون وقتی پدر و برادرش مملکتو با اشتباهاشون غرق خون کردن دیگه چه حقی میتونه به تخت آهنین داشته باشه؟
    منتها اگه با اژدهاهاش و لشگرش وستروس رو بگیره صاحب تخت آهنین میشه، چه حقی نسبت بهش داشته باشه چه نداشته باشه... چون قدرت حرف اولو میزنه.

در ضمن خیلی هم کار خوبی کردی که تاپیک زدی...من که خودم عاشق صحبت در مورد تئوری هام!!

I'm Justice

9. 6 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

از عاشقان استنیس پیشاپیش عذر خواهی می کنم! من علاقه زیادی به سریال دارم،بسیار بهش فکر می کنم و نظر های زیادی دربارش می خونم اما ممکنه نظراتی که در ادامه می دم اشتباه باشه. به دیدگاه های همه احترام می زارم.

استنیس یکی از محدود شخصیت هایی بود که بهش علاقه داشتم. با وجود ضعف ها و کاستی ها1ش.

استنیس با توجه به حرف های ملیساندرا همه کار کرد که شاه بشه و رهبر بشر باشه در نبر با آدر ها. فکر می کرد وظیفش اینِ.
    همه کار یعنی کشتن برادرش با جادو. سوزوندن دخترش. تلاش برای قربانی کردن برادر زادش.
    بعد از سوزوندن دخترش باز هم نظر من درباره استنیس منفی نشد. استنیس به خاطر هدفی بزرگ تر و نجات جون مردم حاظر شد همچین کاری کنه. چه قهرمانِ بزرگی.
    ولی بعدش فهمیدیم همش دروغ بوده. اشتباه بوده.
    استنیس همه این کار ها رو کرده بود برای هیچ. هدفِ والاش یه دروغ بود، یه اشتباه بود. تاثیر مثبت هم داشت ولی اون تاثیر مثبت اندک خود استنیس رو هم راضی نمی کنه. در برابر کار هایی که کرده.

جان وحشی ها رو پیرو خودش کرد (قرار بود استنیس این کار رو کنه) جان بعضی از خاندان های شمال رو به خودش ملحق کرد (استنیس قرار بود این کار رو کنه) ملیساندرا و دووس با وجود درمانده بودن دارن به جان خدمت می کنن (قرار بود به استنیس خدمت کنن)

رهبریِ بشر و گرفتن وینترفل که منتفیِ.

شاه هفت پادشاهی شدن!

برای هفت پادشاهی کمبود شاه نداریم! آدم های زیادی هستن. خیلی هاشون هم از استنیس شاه های بهتری می تونن باشن. استنیس فرد لایقی بود، شرافت داشت و فرمانده نظامی خوبی بود. ولی این ها باعث نمی شن شاه خوبی بشه.
    شاه بر حق به نظر من حرف مسخره ای هست
    بله بر طبق قوانین وراثت استنیس باید بعد از مرگ رابرت شاه می شد.
    ولی این که بگیم یه نفر حق داره مالک جون مردم و زندگی و کشورشون باشه احمقانست. هیچکس "حقِ پادشاه بودن" نداره.
    حکومت رابرت هم 15 سالست. حکومت تارگرین ها 300 ساله. اون تخت آهنین رو یه تارگین ساخته. هفت پادشاهی رو یه تارگرین متحد کرده. اگه قرار باشه حقِ دیکتاتوری در نظر بگیریم برای افراد، دنریس هم می تونه به اندازه استنیس حق داشته باشه. و البته در حکومت کردن از استنیس بسیار ضعیف ترِ.
    این تخت آهنین(Iron Throne) اهمیتی نداره. بعد از شش فصل باید کم کم شروع کنیم به درک کردن این مسئله. این تخت آهنین حتی بعد از نبرد با آدر ها و اژدهایان دنریس هم اهمیتی نخواهد داشت. چون قلمرو ها تیکه تیکه می شن. مثل زمان قبل از تارگرین ها.

S06E08

شمال بزرگ ترین قلمروِ و قطعاً به زودی اعلام استقلال می کنه.

این که احتمالِ مذاکره کردن برین و استنیس نزدیک به صفرِ هیچی. (استنیس خودش هم نمی خواست مذاکره کنه! و برین کشته شدن شاهش رو به چشمای خودش دید. و همه هم برین رو مقصر دونستن به خاطرش! )
    این که استنیس پولی برای سرباز گرفتن نداره هیچی. این که استنیس هیچ دوست یا متحدی نداره هم هیچی. این که خاندان های شمالی که به جان سرباز ندادن امکان نداره به استنیس سرباز بدن هم هیچی.
    ولی این سوال رو نمی شه نادیده گرفت:

وقتی همه نقش هایی که ممکن بود در داستان ایفا کنه رو به کس دیگه ای دادن، استنیس برگرده که چی بشه؟

1:استنیس بعد از این که بهش گفته شد فردِ خاصیِ و انتخاب شده، شک نکرد. با تمام وجود قبول کرد حرف ملیساندرا رو. و سرنوشتش رو در دستان اون قرار داد.
    شما جان رو ببینید. جان مطمئن نیست انتخاب شدست. جان بعد از این که از ملیساندرا شنید که فرد انتخاب شدست و از مرگ بر گشت باز هم سرنوشتش رو کاملاً در دستان ملیساندرا قرار نداد. شک کرد. با تمام وجود قبول نکرد و نکرده. وقتی بهش می گن مردم فکر می کنن تو خدایی چیزی هستی باز هم جو گیر نمی شه.
    تفاوت رفتار جان و استنیس می تونه چیزی رو به ما بگه.
    قبلاً هم این رو گفتم. کشته شدن بعد از نبرد با بولتون ها و کشتن عده ای از سربازانشون و اعدام شدن توسط یه آدم با شرف مرگ بسیار خوبیِ در این سریال. به سرنوشت بقیه شخصیت ها ( شاهان) فکر کنید.

شخصیت مورد علاقه ی من (تیریون) حتی یه مرگ هم نصیبش نشد. فقط هر فصل اهمیتش رو کم تر کردن تا جایی که بود و نبودش فرقی نکنه.
    مرگِ استنیس در سریال رو قبول کنید و برید سراغِ کتاب ها که توشون هنوز احتمالاً زندست. (البته تو کتاب ها هم ممکنه بعد از کمی جلو رفتن داستان، زبونم لال... ! )

متاسفم که شخصیت مورد علاقتون کشته شد. ولی به غیر از کنار اومدن کاری نمی شه کرد.

11. 12 کاربرِ زیر از HMNN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,905

نقل قول نوشته اصلی توسط HMNN نمایش پست ها
    از عاشقان استنیس پیشاپیش عذر خواهی می کنم!
    منم پیشاپیش از شما عذر میخوام

به دیدگاه های همه احترام می زارم.
    منم به دیدگاهای شما احترام میذارم

استنیس یکی از محدود شخصیت هایی بود که بهش علاقه داشتم. با وجود ضعف ها و کاستی ها1ش.
    همچنین...

بعد از سوزوندن دخترش باز هم نظر من درباره استنیس منفی نشد.
    مجدد همچنین...

رهبریِ بشر و گرفتن وینترفل که منتفیِ.
    بعید میدونم

برای هفت پادشاهی کمبود شاه نداریم! آدم های زیادی هستن. خیلی هاشون هم از استنیس شاه های بهتری می تونن باشن.
    میشه اسم ببری؟؟؟؟اگه منظورت یورون گریجوی که سخت در اشتباهی چون از خودش...خودشه
    اگه دنریس میگی که عرضه نگه داشتن مرین نداره چه برسه به هفت اقلیم
    تامن که هویجی بیش نیست
    جیمی با یه دست دست شویی نمیتونه بره چه برسه پادشاهی
    سرسی که خودت بگو
    جان و سانسا به دنبال شمال هستن نه iron throne...
    و باقی شاهانی که میگی...

شاه بر حق به نظر من حرف مسخره ای هست
    عجبا از این حرفت...برادر بزرگتر شاه مرحوم(رابرت)برحق نیس وقتی ند استارک شریف تایید میفرمایند حرفت بنظرم غیر منطقی(پوزش)

بله بر طبق قوانین وراثت استنیس باید بعد از مرگ رابرت شاه می شد.
    قطعا

ولی این که بگیم یه نفر حق داره مالک جون مردم و زندگی و کشورشون باشه احمقانست. هیچکس "حقِ پادشاه بودن" نداره.
    اینو با مارتین و D&D صحبت کن خبرشو بمن بده...

حکومت رابرت هم 15 سالست. حکومت تارگرین ها 300 ساله. اون تخت آهنین رو یه تارگین ساخته. هفت پادشاهی رو یه تارگرین متحد کرده.
    موضوع سر میزان سالهای حکومت نیس(این بحث انحرافی)
    صحبت سر ساخت تخت و استاد و کارگرسازندش نیس بعدا اگه خواستم سفارش بدم شماره اون تارگرین برام پیام خصوصی کن
    متحد کرد که ر.ی.د.ن وسظ همه چی و رابرت و ند با شجاعت همه چی پس گرفتن و یکپارچه کردنش

این تخت آهنین(Iron Throne) اهمیتی نداره.
    مجدد عجبا از این نظرت کل سریال درگیری سر این صندلی حالا شما میگی بی اهمیته؟؟؟

شمال بزرگ ترین قلمروِ و قطعاً به زودی اعلام استقلال می کنه.
    بسم الله خوشحال میشم شخصا

این که احتمالِ مذاکره کردن برین و استنیس نزدیک به صفرِ هیچی. (استنیس خودش هم نمی خواست مذاکره کنه! و برین کشته شدن شاهش رو به چشمای خودش دید. و همه هم برین رو مقصر دونستن به خاطرش! )
    درصد دادنت منو کشتهشما اونجا بودی که اینو میگی؟؟؟شاید یه نفر سومی یدفعه پیداش شده و پادرمیونی کرده...شاید برین دیده زنده استنیس بیشتر ارزش داره تا مردش و مرگشو تا حالا مخفی نگه داشته.دقت کن دوست عزیز سریال خودش داره کد میده الکی که نیس...

این که استنیس پولی برای سرباز گرفتن نداره هیچی. این که استنیس هیچ دوست یا متحدی نداره هم هیچی. این که خاندان های شمالی که به جان سرباز ندادن امکان نداره به استنیس سرباز بدن هم هیچی.
    پول احتیاجه من نمیگم نیس اما قبل پول اعتبار مهم تره و خیلی راههای دیگه برا سرباز جم کردن هست.
    شما از کجا میدونی متحدی نیس...شاید با فرمانروایی بولتونها به شمال و لنیسترا به جنوب و کل اقلیم ضمن
    احتمال خطر حمله اخرین دختر تارگرینی همه به خودشون بیانو به استنیس کمک کن که فاجعه تموم بشه...
    در مورد سرباز ندادن به جان هم علتش حروم زاذه بودنشه و اینکه کسی چیزی تابحال ازش ندیده اما اگه دقت
    کنین همه استنیس رو به عنوان بهترین فرمانده نظامی وستروس میشناسن حتی مرحوم نداستارک...

وقتی همه نقش هایی که ممکن بود در داستان ایفا کنه رو به کس دیگه ای دادن، استنیس برگرده که چی بشه؟
    ریفرنس به بالا...

1:استنیس بعد از این که بهش گفته شد فردِ خاصیِ و انتخاب شده، شک نکرد. با تمام وجود قبول کرد حرف ملیساندرا رو. و سرنوشتش رو در دستان اون قرار داد.
    شما جان رو ببینید. جان مطمئن نیست انتخاب شدست. جان بعد از این که از ملیساندرا شنید که فرد انتخاب شدست و از مرگ بر گشت باز هم سرنوشتش رو کاملاً در دستان ملیساندرا قرار نداد.
    انسان قابل تغییره حتی استنیس...

مرگِ استنیس در سریال رو قبول کنید و برید سراغِ کتاب ها که توشون هنوز احتمالاً زندست. (البته تو کتاب ها هم ممکنه بعد از کمی جلو رفتن داستان، زبونم لال... ! )
    من از اولشم کتاب نخوندم با سریال بیشتر حال کردم اما امکان نداره نتیجه نهایی سریال و کتاب متفاوت باشه اگه اخر سر تو کتاب استنیس به تخت بشینه قطعا در سریال باید برش گردونن...

در هر صورت یا شما راست میگی یا من شاید حرفام صد در صد اشتباه باشه اما باید 2 F.U.C.K.I.N.G WEEKS دیگه صبر کنیم تا مشخص بشه اگر هم مرده بود خوش بحال شما

متاسفم که شخصیت مورد علاقتون کشته شد. ولی به غیر از کنار اومدن کاری نمی شه کرد.
    متاسف نباش چون ایمان دارم برمیگرده.

متاسف نباش چون زندس

I'm Justice

13. 6 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Come And See
    سپاس
    895
    از این کاربر 841 بار در 95 پست سپاس گزاری شده

توئیت رسمی سوفی ترنر(سانسا)
    مشاهده محتوا اسپویلر
    بچه ها به سمت دروغ نمیرم...قسمت 9 رو دیدم...این غیر قابل باور هستش

اینو اینجا گذاشتم،فقط بگم که منتظر هر اتفاق باور نکردنی(استنیس)باشید.
    قسمت نهم خیلی فراتر از تریلرها و پروموهاییه که دیدیم...
    i cant waiting more

15. 6 کاربرِ زیر از farzinawsome12 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    324

فکر میکنم منظور HMNN از اینکه تخت آهنین اهمیتی نداره همون حرفیه که من تو یکی از پستهام گفتم.

اینکه با ورود آدرها به وستروس مشخص میشه اینهمه جنگ، دسیسه و کشت و کشتار بیهوده بوده... دشمن اصلی یکی دیگس.
    اون موقع هدف اصلی میشه نبرد با ارتش مرده ها و زنده موندن...دیگه خیلی مهم نیست کی روی اون تخت نشسته باشه.

راستی!!
    شما با شلدون کوپر(بیگ بنگ تئوری) آشنایی دارید؟
    این آدم عشق منه!!
    زیاد پیش میاد که سعی میکنه یه موضوعیو به دیگران بقبولونه ولی موفق نمیشه...
    در نهایت وقتی معلوم میشه حق با اون بوده یه جمله ای داره که خیلی علاقه داره تو همچین مواقعی بیانش کنه.

اون جمله طلایی هم چیزی نیست جز:

I Told You So

الان در این موقعیت هم میتونه کاربرد داشته باشه.
    بعد از اینکه این دو تا ایپزود باقی مونده پخش شد...
    هر طرف درست می گفت بیاد این جمله رو به صورت بولد شده برای طرف مقابل به نمایش بذاره!!

17. 6 کاربرِ زیر از Winter بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,905

فکر میکنم منظور HMNN از اینکه تخت آهنین اهمیتی نداره همون حرفیه که من تو یکی از پستهام گفتم.

اینکه با ورود آدرها به وستروس مشخص میشه اینهمه جنگ، دسیسه و کشت و کشتار بیهوده بوده... دشمن اصلی یکی دیگس.
    اون موقع هدف اصلی میشه نبرد با ارتش مرده ها و زنده موندن...دیگه خیلی مهم نیست کی روی اون تخت نشسته باشه.
    حرفت متین اما تا قبل ورود ادرها بنظر مهم میادش...

راستی!!
    شما با شلدون کوپر(بیگ بنگ تئوری) آشنایی دارید؟
    این آدم عشق منه!!
    زیاد پیش میاد که سعی میکنه یه موضوعیو به دیگران بقبولونه ولی موفق نمیشه...
    در نهایت وقتی معلوم میشه حق با اون بوده یه جمله ای داره که خیلی علاقه داره تو همچین مواقعی بیانش کنه.

اون جمله طلایی هم چیزی نیست جز:

I Told You So
    نمیشناسم چون ندیدم سریالشو اما نکته ای که هست دعوا نداریم من خودم یه لحظه اگه به عنوان بی طرف به قضیه نگاه کنم میبینم دو طرف یجورایی حرفشون درسته کما اینکه باید صبر کرد و دید چی میشه...

هر طرف درست می گفت بیاد این جمله رو به صورت بولد شده برای طرف مقابل به نمایش بذاره!!
    حله ولی بیشتر هدف share نظرات و با اینکه HMNN یا شما رو ملاقات نکردم دلیل نمیشه دشمن باشیم همتونو دوست دارم دوستان عزیز...

I'm Justice

19. 5 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    324

بینگ بنگ تئوری کمدیه!!
    برای همین مطرحش کردم چون میخواستم شوخی کنم.

دعوا و دشمن چیه برادر؟؟
    این قضیه ی جمله رو برای مزاح گفتم نه جدی!!
    کلا من زیاد شوخی می کنم... احتمالا از اثرات منفی زیاد سریال کمدی دیدنه!!
    اصلا خوبی این فروم ها اینه که آدم میتونه با بقیه صحبت کنه و نظراتشونو بخونه.

21. 3 کاربرِ زیر از Winter بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین