برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

Threaded View

Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

It's Only the End of the World |ششمین فیلم Xavier Dolan |برنده جایزه بزرگ داوران کن

این فقط پایان دنیاست
    فیلم بر اساس نمایش نامه ای است به همین نام از Jean-Luc Lagarce که بر اساس زندگی خودش است . او در 38 سالگی از بیماری ایدز مرد . او 4 سال از لوئیس پیر تر است . لوئیس شخصیت اصلی نمایش نامه ی اوست . هر چند او هیچ گاه اسمی از بیماری نمی آورد ، لوئیس که نویسنده ای همج/نس گرا است قرار است که بعد از دوازده سال دوری به خانه باز گردد و به خانواده اش بگوید که دارد می میرد . چیزی که او متوجه آن نشده این است که خانواده اش نمی خواهند این را بشنوند . یا شاید همین الان هم می دانند . بعد از 12 سال غیبت به هر حال ممکن است که لوئیس همین الان هم برای خانواده اش مرده باشد . و چطور شخصی در این موقعیت ، به مادرش می گوید که قرار است به زودی بمیرد ؟
    زویه دولان فیلمنامه اش را از روی این نمایش نامه اقتباس کرده است و برای فیلم از گروه بازیگری درجه 1 فرانسوی استفاده کرده است که هر کدام به تنهایی می توانند ستاره ی یک فیلم باشند .
    منتقد مجله ی گاردین : " It's Only the End of the World ـه دولان اثری نمایشی است و به شما حس قرار داشتن در تگنا را القا می کند . فیلم تعمدا ناراحت کننده و سرکوب گر عمل می کند و در دیوانگی اش به خوبی غافلگیر کننده ظاهر می شود . و همچنان تصویری است بی نظیر ، وهم آور و خوش فرم از ناکارآمدی نظام خانواده . شاید به نوعی این فیلم را بتوان هم نشینی برای فیلم حماسی قبلی دولان ، Mommy دانست . این فیلم اجاق پخت اضطراب و تشویش است ، که روی آخرین درجه اش قرار دارد . تماشا کردنش ، گوش دادنش ، مانند این است که سرتان را در کنسرت Motörhead (گروه راک و هوی متال انگلیسی ) داخل بلندگو بگذارید . "
    و این گونه نقدش را ادامه می دهد : " این فیلمی نیست که هر کسی از آن خوشش بیاید . من شنیده ام که حتی به فیلم تهمت "طاغت فرسایی" زده اند . ولی این فیلم آنطور نیست . "" It’s Only the End of the World فیلم عمیقا بدبینانه ایست نسبت به موضوع خانواده . "این فیلم دومین فیلم دولان است که از روی یک نمایش نامه اقتباس شده است ، اولین آن Sag nicht, wer du bist! - 2013 ( یا Tom at the Farm ) بود . فیلم در جشنواره ی کن توانست جایزه ی بزرگ هیئت داوران ( Grand Prize of the Jury ) را برنده شود . و همینطور جایزه ی Ecumenical Jury را در این جشنواره نصیب خود کند . فیلم در بخش پالمه دور جشنواره هم نامزد بود .
    فیلم 21 سپتامبر 2016 ( 31 شهریور ) اکرانش را در کشور های فرانسه و کانادا آغاز می کند .
    این کارگردان همج/نس گرا که فیلم هایش هم به موضوعات و مشکلات همج/نس گرایان و سایر اقلیت های جنسیتی پرداخته است در مورد این فیلم می گوید : " من سعی کردم اون شیوه ی مخصوص نویسندگی و یکتایی بومی Lagarce رو تو جایی که می تونم حفظ کنم... اوج داستان در نمایش نامه بین نقش اصلی و برادرش ـه و 8 صفحه طول می کشه ، پس من مجبور بودم یه جوری بازیافت کنم صحنه های قبلی رو ، صحنه هایی حذف شدن و صحنه هایی رو خودم ساختم برای اینکه یک نیمه دوم بنویسم ، و یک پایان . "
    نویسنده و کارگردان :

Xavier Dolan

بازیگران :

Marion Cotillard در نقش Catherine

Léa Seydoux در نقش Suzanne

Gaspard Ulliel در نقش Louis

Vincent Cassel در نقش Antoine

Nathalie Baye در نقش مادر

مدیر فیلمبرداری :

André Turpin
    این فیلم پنجمین همکاری دولان و تورپین است .

کلیپی از فیلم :
    تیزر فیلم :

تریلر رسمی فیلم :

دریافت................................................................تماشا

عکس های مربوط به جشنواره ی کن : (برای کیفیت بهتر روشون کلیلک کنین )

عکس هایی از فیلم : (برای کیفیت بهتر روشون کلیک کنین )
    پوستر فیلم : (برای کیفیت بهتر روش کلیک کنید )

منابع : + و + و + و +
    21 سپتامبر 2016 | 31 شهریور