برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
    Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

[ آموزش ] نمونه ای از نحوه ی ایجاد یک تاپیک مرتب

بسم ا... .
    سلام علیکم .
    پیش نیازولازمه اینکه این تاپیک براتون بازدهی کافی رو داشته باشه خوندن مطالب تاپیک ادیب هست
    بزارین اول کاری چند تا نکته بگم . این تاپیک برا این نیست که مثلا من بیام به شما چیزی یاد بدم چون کوچیک تر از این حرفام و این تاپیک رو صرفا به اصرار یاسر که گفت به نوعی یه مثال و نمونه باشه برای تاپیک جامعی که ادیب زد بزنم . و منم اطاعت کردم . و اومدم از مراحل یکی از تاپیکای جامع فیلمی که اخیرا زدم یعنی تاپیک It's Only the End of the World |ششمین فیلم Xavier Dolan |برنده جایزه بزرگ داوران کن کپچر گرفتم و این جا اون کارایی که انجام میدم رو توضیح می دم . یه چیز دیگم این که می دونم چون تاپیک راجب نحوه ی خوشگل شدن و اینایه تاپیکا هست و باالطبع ازش انتظار میره که خود این تاپیک هم خوشگل باشه ولی این طور نیست که ببخشین به بزرگی خودتون ... هم وقت کافی نیست هم این که هدف این تاپیک خوشگل بودن نیست .
    خب حالا بریم سر اصل مطلب ...

یه چیزی که هست اینه که من سعی کردم تاپیکام رو ستونی بزنم . ینی همون طور که احتمالا دیدین معمولا توی 5 تا ستونه که سه تا از ستون ها عکسه و یکی بازیگرا و عوامل و یکی هم مطلبی راجع به خود کاره . این که سعی می کنم این طوری باشه ایینه که می خام طول خط ها کوتاه تر باشه . چون طول خط هر چی بلند تر باشه خوندن اون مطلب سخت تر میشه چون هی تا تهش رو که برین خط بعدیو ممکنه گم کنین یا طول بکشه پیدا کردنش و یکی از دلایلی هم که تو روزنامه ها این طوری ستونی عین مال من هست مطالب همینه . پس این از دلیل این کار ستونی .

تو مرحله ی اول که باید برین عکسای بدرد بخور با مطلبتون رو پیدا کنین . باید حداقل چند تا عکس با ارتفاع بیشتر از 1000 پیکسل هم داشته باشین تا بشه به عنوان ستون ازش استفاده کرد . عکس های کم کیفیت رو هم که اگه تو گوگل روشون کلیک کنین و بکشین سمت اون نوار جستجو گر امکان جستوی عکس گوگل فعال میشه و می تونین اندازه های بزرگ تر عکس رو پیدا کنین .

خب . دومین کار بعد جمع کردن عکسا ریسایز کردن اوناست که با فضایی که انجمن در اختیار میزاره هماهنگ شن . عکسی که به عنوان عکس اول انتخاب کردم رو باید عرضش رو به 670 برسونم که هم گوشه هاش نزنه بیرون و هم از نهایت فضا استفاده بشه . ریسایز کردن هم به راحتی و با یه کلیک تو برنامه ی پینت انجام میشه :

حالا اون عکس رو بعد این که آپلود شد میام و با وسط چین میزارمش همون اول کار . بعد اون باید جدول 5 ستونی زیرشو بسازیم .
    برا گذاشتن عکسم از این جا سمت راستی رو انتخاب می کنیم :

جدول 1 سطر با 5 ستون و عرضش هم 680 . چون بین هر ستون یه فاصله ای قرار می گیره اگه 680 بزنین این جدول دقیقا زیر و همسو با اون عکسه بالا قرار می گیره .

خب حالا چنین چیزی درست میشه .

گفتم که باید یه عکس با ارتفاع بالای هزار داشته باشین . برای ستون ها . خب اون عکس رو برمی دارین و از توش سه تا عکس که عرض هر کدوم 100 پیکسل باشه و ارتفاعش همونقدر که بود در میارین . البته ارتفاع عکس ها بستگی به متنتون هم داره . که خب با یکم تمرین تو زمین تمرین همه چی دستتون میاد . به هر حال .... اون سه تا عکسی که در اومد رو اپلود کردم و گذاشتم :

حالا که روی "پیش نمایش " که پایین کادر ویرایش هست کلیک کنین چنین چیزی انجام شده :

اینم نمایی از ستون ها :

حالا میریم سراغ ستون دوم از سمت چپ که جای عوامل کاره . باید عکسای ترجیحا مستطیلی بازیگرا رو پیدا کنین و بعد با برنامه ی پینت ریسایز کنین . عرضشون باید به 100 پیکسل برسه . :

خب حالا کاری که می کنم اینه که عکسایی که آپلود کردم رو میزارم و زیرشون اسم بازیگر رو می نویسم و به صفحه ی آی ام دی بی اون بازیگر لینک میدم :

و نتیجه ی حاصل اینه :

و حالا کافیه متن معرفی فیلم رو بنویسم تا ستون عوامل تا جایی که می تونه که همون 100 پیکسل هست کوچیک بشه . استفاده از دستور جاستیفای یادتون نره چون کار مرتب تر از آب در میاد ...

حالا مطلب رو اگه از قبل نوشتیم کپی می کنیم و اگه ننوشتیم می نویسیمش ...

و نتیجه ای که حاصل میشه این شکلیه :

خب دیگه عملا همین جدول که انجام بشه کارش ، دیگه بقیه ی تاپیک زدنش کار دو دقس . تشکر می کنم از ادیب که با اون تاپیک جامعش همه چیز لازم رو یاد داده . اینم یه مثال بود از انگار عملکردن به توضیحات اون تاپیک .

آها یک نکته هم بگم که وقتی از دو دستور اینجا : استفاده می کنین اگه می خاین وسط چین شه و مشکلی پیش نیاد اول باید رو این دستور کلیک کنین و بعدش رو دستور وسط چین .چون در غیر این صورت خراب میشه .

امیدوارم به دردتون خورده باشه ...

سوالات پایه ای و مربوط به نحوه کاربا ابزارهای انجمن رو در تاپیک ادیب بپرسید سوالی درباره نحوه ایجاد این تاپیک هست در خدمت هستم....

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [ آموزش ] نمونه ای از نحوه ی ایجاد یک تاپیک مرتب

یاسمین خانوم خسته نباشین. آموزش مفیدی بود، واقعا زحمت کشیدین
    سوالی نداشتم فقط خواستم تشکر کنم

3. 15 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [ آموزش ] نمونه ای از نحوه ی ایجاد یک تاپیک مرتب