برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 58 از مجموع 58
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,863 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

Stranger Things:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

Stranger Things دومین درام علمی تخیلی پس از Sense 8 است که از 15 جولای 2016 پخش آن از شبکه نتفلیکس شروع شده است. برادران Duffer که اولین همکاری آنان با شبکه نتفلیکس است خالق این سریال هستند و علاوه بر نویسندگی 2 اپیزود، کارگردانی 6 اپیزود را نیز انجام داده اند. حضور Winona Ryder که یکی از سود آورترین بازیگران دهه 90 میلادی و برنده جایزه "گلدن گلوب" و نامزدی "اسکار" برای فیلم The Age of Innocence و یک نامزدی "اسکار" دیگر برای فیلم Little Women است و Matthew Modine وزن بازیگران را در این سریال بالاتر برده است.

خلاصه داستان
    در سال 1983 و در Hawkins ایندیانا Will پسر 12 ساله Joyce هنگام بازگشت به خانه با اتفاقات عجیبی مواجه می شود پس از ناپدید شدن او مادرش به کمک کلانتر و مردم محلی در تلاش برای یافتن او قرار دارند، دوستان او حین پیدا کردن سر نخ با دختر مرموزی مواجه می شوند و به نظر می رسد آزمایشات مخفی دولت در ناپدید شدن Will بی تاثیر نیست......

بازیگران

Winona Ryder در نقش Joyce Byers

David Harbour در نقش Chief Hopper

Matthew Modine در نقش Dr. Martin Brenner

Cara Buono در نقش Karen Wheeler

Finn Wolfhard در نقش Mike Wheeler

Millie Brown در نقش Eleven

Gaten Matarazzoدر نقش Dustin Henderson

Noah Schnapp در نقش Will Byers

در این تاپیک می توانید فصل نخست سریال Stranger Things بحث و گفتگو کنید.لطفا اگر میخواهید در مورد اپیزود خاصی بحث کنیددر ابتدا عنوان اپیزود موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اندجلوگیری شود.(ایجاد تاپیک با هماهنگی با مدیریت)

خدا بزرگتر است.
    سپاس
    43
    از این کاربر 463 بار در 87 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Stranger Things:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

نقل قول نوشته اصلی توسط matiyo نمایش پست ها
    سریال بدی نبود و از دیدنش پشیمون نیستم ولی سریال کاملی هم نبود
    به نظرم ضعف هایی که این سریال داشت :

یک موجودی که میزنه همه رو داغون میکنه و کلی سرباز و کلی اسلحه به دست نمیتونن از پسش بربیان ، اون وخ سه تا نوجون با یه تله خرس و یه توب بیسبال و آتیش ، میزنن خمیرش میکنن بعدش هم انگار نه انگارکه چند ثانیه پیش داشت هرسه تاشون رو میکشت میان خاموشش میکنن که خدایی نکرده کامل نسوزه!!! -علت ربوده شدن مایک و بهتر بگم جلب توجه به اصطلاح هیولا خون و ریخته شدن خون ذکر شده ولی مگه اول سریال ویل اصلا خون ریزی داشت که هیولا اومده بود سراغش یا اصلا چرا ویل تا اخر سریال اصلا زنده مونده بود ؟!!! درحالی که باربار مرد! مگه اینارو نمیبرده که بخوره خوب همون اول کار ویل رو میخورد دیگه ! اصلا ویل چطور و روی چه حسابی تونست با مادرش از طریق لامپ ها صحبت کنه و روی به اصطلاح حروف خاص لامپ روشن کنه و صحبت کنه؟! بچه ها بازیشون بد نبود ولی کاملا هم به نظرم تابلو بود که سعی داشتن با خوب بازی کردن مشهور بشن! و بین بازی بچه ها یکی از جدیت و بی روح بازی کردن الون خوشم اومد و یک هم از یکی دوتا تیکه ی شیرین (دندون شیری!) به بچه ها حالات و رفتارهایی رو چسبوندن که اصولا از بچه های 15-16-17 ساله انتظار داری نه بچه های 12ساله!(حتی اگر فرهنگشون آمریکایی باشه!) فقط مونده بود برا هم ماءالشعیر غیر اسلامی باز کنن! -شجاعت ننسی منو یاد فیلم های ژانز survive & slasher انداخت که دختره آخر سر Mouth همه رو Service میکنه در حالی که این دختره خیلی شکننده و ظریف بود (اصلا ، این کاره نبود) بیشتر صحنه هایی که یکی از کاراکترها تصمیم میگیره شجاعتش رو نشون بده ساختگی به نظر میومد مثل موقعی که استیو بجای فرار تصمیم میگره که برگرده و با چماغ MONSTER رو ناکار کنه! یا اونجایی که مایک به خاطر دوستش تصمیم میگره از ارتفاع بپره تو آب. یا مثلا این هیولاهه به عنوان یک موجودی که میتونه یهوویی پشت یکی ظاهر بشه یا بین دو بعد حرکت بکنه خیلی دستو پا چلفتی بودش !و در عین حال به بچه ها هم خیلی سخت نمیگرفت! درمورد هوش و ذکاوت بچه ها خیلی اغراق شده بود رسما یه پا دانشمند بودن برا خودشون و مادر ویل هم به طور خسته کننده ای اغراق آمیز بازی میکرد. بیشتر صحنه ها حساب شده نوشته نشده بود و فقط سعی داشتن یه چیزی جلو بیننده بندازه و مبهوتش کنه ، مثلا صحنه های مثل تغییر شکل دیوار طوری که هیولا قصد داشت از اون طریق بیاد بیرون و یکی رو بگیره که بیشتر جنبه ی تبلیغاتی و کپی برداری از فیلمهای سبک horror هالیوودی داشت
    والبته اگر بشینیم و با دقت نگاه کنیم شاید تا 50-60 تا مورد هم بشه پیدا کرد ولی همونطور که گفتم خیلی بهتر از خیلی سریالهای بی ارزش دیگه بود و به فصل دومش امیدوارم
    بقول خودت کلی مورد دیگه هست... به نکات خوبی اشاره کردی البته کلی سوتی و گاف و باگ توش هست که با یه پست و دو پست نمیشه حق مطلبو ادا کرد

3. 3 کاربرِ زیر از meysam man بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,908
    از این کاربر 49,193 بار در 2,794 پست سپاس گزاری شده

به قول مرحوم مغفور جورج کارلین : تا یه جایی بحث رو منطقی پیش میبریم اگر مطلب جا افتاد که خداروشکر اگر نه میکروفون رو پرت میکنیم تو جمعیت میریم توی بالکن فحش میدیم به پرنده ها تو آسمون ...
    .
    .
    .

5. 4 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam man نمایش پست ها
    ممنون از نظر شما، البته قطعا شما یا بقیه نماینده "اکثریت کاربران" نیستین و نیستن که از جانبشون سریال‌باز بودنشون رو متذکر میشین_گرچه اگر کسی سریال‌باز باشه قطعا آتنه فقیه نصیری رو میشناسه و نشناختن ایشون از طرف شما یا سریال‌بازهای دیگه نه مایه فخره نه مایه روشنفکری و پز اینکه من تلویزیون ایران رو نگاه نمیکنم، بلکه صرفا نشان دهنده کم اطلاعی‌ه_
    نکته بعدی اینکه، دلیل اینکه این سریال رو تا آخرین اپیزود دیدم، این بود که با این‌همه سر و صدا و تعریف و تمجید، انتظار داشتم بالاخره یه "لحظه متقاعدکننده" یا یک "اتفاق ویژه" که راغبم کنه برای ادامه‌ش ببینم،چون طبق چند نظری که خوندم، ظاهرا رفته‌رفته باید بهتر میشد که نشد.
    در مورد جلوه‌های ویژه هم من در مقابل سطح رضایت شما خلع سلاحم،چون وقتی چنین تصاویر درهم و برهم که با چشمک زدن نور مهتابی درست شده و چندتا ادیت دم‌دستی رو "فراتر از تلویزیون" میدونین، احتمالا سریالهایی نظیر "گات" و "اسپارتاکوس" و "فرینج" _این دوتای اخر برای چند سال پیش بودن_ غلط کردن اصلا جلوه‌های ویژه داشتن..بنابراین سطح توقع شما کاملا با من متفاوته

در مورد کلماتی که بکار بردم، اول توهینی به شخصی نشد، دوما منفی بود اما توهین‌آمیز نبود، سوما واقعا نمیتونین تعیین کنین من چندتا کلمه منفی بکار ببرم یا نبرم..
    نظر من در مورد این سریال بسیار منفیه و تصمیم‌گیری در مورد اینکه در چند خط مخالفتمو بگم مسلما در حوزه تصمیم‌گیری‌های شما نیست
    دوست عزیز اول از همه اینکه من از اول قصد ورود به این بحث رو نداشتم و از بحث های اینچنینی اجتناب می کنم و نظرمو طوری گفتم که شما هم کاملا متوجه منظور من شدید
    در مورد دیدن سریال های ایرانی هم حالا شما فکر کنید روشنفکریه یا هر چیز دیگه که باید بگم که ،من اصلا تلویزیون ایرانو دنبال نمی کنم و بهش افتخار هم نمی کنم و این انجمن هم در مورد سریال های خارجی هستش و بحثی از سریال های ایرانی نمیشه.
    من پست های شما رو تو تاپیک "راهنمایی برای شروع دیدن سریال "رو دنبال می کردم و ذهنیتتون قبل از شروع سریال کاملا منفی بود و معلوم بود که اصلا از سریال خوشتون نمیاد ولی مثل اینکه بیشتر شما دنبال جنجال یا راه انداختن تاپیکی با عنوان "سریال هایی که نباید ببینیم"بودید که بحث رو به این سریال کشیدید تا با مورد تمسخر قرار دادن این سریال راه رو برای ایجاد تاپیک باز کنید تا سریال هایی زیادی رو مورد لطف ادبیات تندتون قرار بدید.که البته تاپیک هایی با این عنوان قبلا تو انجمن بوده که شاید هنوز هم تو گوشه کنار انجمن باقی مونده باشه ولی به دلیل دلایل اینچنینی تاپیک مورد استقبال نگرفت و کار به جنجال و بحث کشید
    من مدافع هیچ کاربری هم نیستم و تو این انجمن با هیشکی هم دوستی ندارم و قصد تخریب و حمایت از کسی رو هم ندارم ولی هر کاربری بیاد منطقی بحث کنه باید ازش تشکر و حمایت کرد.
    اگه به دنبال بحث یا صحبت دیگه ای هم هستید می تونید خصوصی بهم پیغام بدید چون من این بحثو دیگه اینجا ادامه نمیدم

7. 5 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

خدا بزرگتر است.
    سپاس
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط MrP نمایش پست ها
    دوست عزیز اول از همه اینکه من از اول قصد ورود به این بحث رو نداشتم و از بحث های اینچنینی اجتناب می کنم و نظرمو طوری گفتم که شما هم کاملا متوجه منظور من شدید
    در مورد دیدن سریال های ایرانی هم حالا شما فکر کنید روشنفکریه یا هر چیز دیگه که باید بگم که ،من اصلا تلویزیون ایرانو دنبال نمی کنم و بهش افتخار هم نمی کنم و این انجمن هم در مورد سریال های خارجی هستش و بحثی از سریال های ایرانی نمیشه.
    من پست های شما رو تو تاپیک "راهنمایی برای شروع دیدن سریال "رو دنبال می کردم و ذهنیتتون قبل از شروع سریال کاملا منفی بود و معلوم بود که اصلا از سریال خوشتون نمیاد ولی مثل اینکه بیشتر شما دنبال جنجال یا راه انداختن تاپیکی با عنوان "سریال هایی که نباید ببینیم"بودید که بحث رو به این سریال کشیدید تا با مورد تمسخر قرار دادن این سریال راه رو برای ایجاد تاپیک باز کنید تا سریال هایی زیادی رو مورد لطف ادبیات تندتون قرار بدید.که البته تاپیک هایی با این عنوان قبلا تو انجمن بوده که شاید هنوز هم تو گوشه کنار انجمن باقی مونده باشه ولی به دلیل دلایل اینچنینی تاپیک مورد استقبال نگرفت و کار به جنجال و بحث کشید
    من مدافع هیچ کاربری هم نیستم و تو این انجمن با هیشکی هم دوستی ندارم و قصد تخریب و حمایت از کسی رو هم ندارم ولی هر کاربری بیاد منطقی بحث کنه باید ازش تشکر و حمایت کرد.
    اگه به دنبال بحث یا صحبت دیگه ای هم هستید می تونید خصوصی بهم پیغام بدید چون من این بحثو دیگه اینجا ادامه نمیدم
    ممنون که پیگیر عرائض و نظرات من در سرتاسر انجمن بودین و اینقدر درگیر این مسائل بودین
    در مورد جار و جنجال هم باید بگم، بله! من راستش چون دنبال کاندیداتوری ریاست جمهوری هستم، دنبال جار و جنجال هستم بقول شما تا از این طریق کسب رای کنم که البته متاسفانه شما با فراست و تیزهوشی خودتون نقشه‌های موذیانه و سازمان‌یافته من رو خنثی کردین
    نه عزیز، حالا که دست و نیت پلید من رو شده، نیازی نمیبینم مزاحم اوقات شریفتون بشم و شمارو با کشف بزرگتون تنها میذارم.

خدا بزرگتر است.
    سپاس
    43

دوستان عزیز، من نظرمو در مورد سریال گفتم، گرچه بنظر تند و یکطرفه میومد، اما قصد ادامه‌دار شدن و به حاشیه رفتن بحث رو نداشتم.
    خوشحالم که به هرحال تضارب آرا وجود داره و همه میتونن در بحث‌ها شرکت کنن.گرچه انتظار این حجم از سوءبرداشت و "تابوپنداری" این سریال رو نداشتم.

به هرجهت، ضمن آرزوی موفقیت برای همتون، چون من از طرفداران این مجموعه نیستم_ و نظر خودمو راجع‌بش گفتم و بحث به اندازه کافی هم شد_ مصدع اوقاتتون نمیشم توی این تاپیک.
    امیدوارم در مورد مجموعه‌های دیگه تلویزیونی، بتونیم به دور از حاشیه‌ها و مسائلی از این دست، تبادل نظر بهتری داشته باشیم.

شاد و موفق باشین. توی سایر تاپیک‌ها در خدمتتون هستم.

10. 2 کاربرِ زیر از meysam man بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    566
    از این کاربر 669 بار در 84 پست سپاس گزاری شده

خدا طراح پوسترش رو نیامرزه. با این پوستر بچه گانش باعث شد سریال به این قشنگی رو خیلی دیر ببینم. بی صبرانه منتظر فصل دومش هستم. موسیقی متن و بازی ها همه عالین. سریال به این بی عیب و نقصی ندیدم

12. 8 کاربرِ زیر از T-REX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    141
    از این کاربر 1,101 بار در 143 پست سپاس گزاری شده

در کل به نظرم از معدود فیلم/سریال هایی بود که تونسته به خوبی با بازیگرانی خردسال داستانی به این جذابی و تو رده سنی بزرگسال بسازه

14. 8 کاربرِ زیر از g0dsend313 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Veda
    سپاس
    1,833
    از این کاربر 3,173 بار در 335 پست سپاس گزاری شده

خب منم فصل اول دیدم دیگه نکات دوستان گفتن
    بازی ها واقعا خوب بود من لذت بردم منتهی بزرگ ترین ضعفش برای من اینکه من از این ژانر تخیلی و اینا خوشم نمیاد
    از دیدن سریال پشیمون نیستم و فصل دوم هم نگاه میکنم ولی چون این ژانر محبوب من نیست انچنان تعریفی نمیتونم از سریال بکنم
    سریال در مجموع ضعف های زیادی هم داشت اما حقیقتا گیرایی نسبی هم برای من داشت
    بازی بچه های خیلی خوب بود بخصوص اون بی دندونه، و الیته فضای سریال ک در دهه 80 بود هم خوب بود

16. 8 کاربرِ زیر از K.Gatsby بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456