برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 58

Hybrid View

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,863 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

Stranger Things:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

Stranger Things دومین درام علمی تخیلی پس از Sense 8 است که از 15 جولای 2016 پخش آن از شبکه نتفلیکس شروع شده است. برادران Duffer که اولین همکاری آنان با شبکه نتفلیکس است خالق این سریال هستند و علاوه بر نویسندگی 2 اپیزود، کارگردانی 6 اپیزود را نیز انجام داده اند. حضور Winona Ryder که یکی از سود آورترین بازیگران دهه 90 میلادی و برنده جایزه "گلدن گلوب" و نامزدی "اسکار" برای فیلم The Age of Innocence و یک نامزدی "اسکار" دیگر برای فیلم Little Women است و Matthew Modine وزن بازیگران را در این سریال بالاتر برده است.

خلاصه داستان
    در سال 1983 و در Hawkins ایندیانا Will پسر 12 ساله Joyce هنگام بازگشت به خانه با اتفاقات عجیبی مواجه می شود پس از ناپدید شدن او مادرش به کمک کلانتر و مردم محلی در تلاش برای یافتن او قرار دارند، دوستان او حین پیدا کردن سر نخ با دختر مرموزی مواجه می شوند و به نظر می رسد آزمایشات مخفی دولت در ناپدید شدن Will بی تاثیر نیست......

بازیگران

Winona Ryder در نقش Joyce Byers

David Harbour در نقش Chief Hopper

Matthew Modine در نقش Dr. Martin Brenner

Cara Buono در نقش Karen Wheeler

Finn Wolfhard در نقش Mike Wheeler

Millie Brown در نقش Eleven

Gaten Matarazzoدر نقش Dustin Henderson

Noah Schnapp در نقش Will Byers

در این تاپیک می توانید فصل نخست سریال Stranger Things بحث و گفتگو کنید.لطفا اگر میخواهید در مورد اپیزود خاصی بحث کنیددر ابتدا عنوان اپیزود موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اندجلوگیری شود.(ایجاد تاپیک با هماهنگی با مدیریت)

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Stranger Things | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

قسمت اول رو الان به پیشنهاد دوستان دیدم واقعا سریال اگه خوش ساخت و خوب باشه همون قسمت اول معلوم میشه ! اما برای من 10 دقیقه طول کشید تا تصمیم بگیرم که ادامه سریال رو هم ببینم . فوق العاده بود خصوصا موسیقیش امیدوارم بقیه قسمت ها هم همین قدر خوب باشه

3. 26 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Stranger Things:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

پایان قسمت پنجم . فوق العاده بود تا الان . علمی تخیلی ترسناک اصلا از ژانرهای مورد علاقه من نیستند اما این سریال عالیه . با اینکه بازیگر ها اکثرا تینیجر هستند ولی سطح سریال بسیار بالاست . فقط من زیاد نرفتم سرچ کنم چون شاید اسپویل میشد برام . فصل بعدی هم داره یا تموم میشه تو 8 قسمت ... واقعا سریال خوش ساختیه ولی به داستانش میاد تموم بشه تو 8 قسمت ... اگه ادامه داشته باشه حتما یه سوپرایز داره اخر فصل

5. 25 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    431
    از این کاربر 2,604 بار در 236 پست سپاس گزاری شده

clappin >>>

یک سریال خوب و خوش ساخت در ژانر هیجان انگیز و ترسناک و تخیلی...
    اتفاقات سریال خاطرات خوب سریال Fringe رو برام زنده کرد و دلم برای اون شاهکار دوست داشتنی تنگ شد
    کلیت داستان تا حدودی میشه گفت تکراری هست و تا حالا بارها تو فیلمهای ترسناک مختلف شاهد حمله ها و ایجاد ترس توسط ارواح و موجودات عجیب غریب بودیم که یه عده هم دنبال فرار یا شکار این موجودات هستن. با این حال داستان حرفهای زیادی برای گفتن داره و جذابیت بالایی داره و استرس و هیجان زیادی رو به شما منتقل میکنه.
    اگه طرفدار واقعیت و درام های سنگین هستید سراغ این سریال نیایید ولی اگه از سریالهای تخیلی و هیجان انگیز خوشتون میاد تماشای این سریال میتونه تجربه خوب و لذت بخشی براتون باشه.
    تعدادی از بازیگران اصلی نوجوان هستن ولی حضور چنین بازیگرانی الزاماً به این معنی نیست که سریال تینیجری هست و بزرگسالان یا کسانی که احساس بزرگی میکنن باید بیخیال اون بشن! سریال برای همه سنین جذابه.
    بازیگرا در مجموع خوب هستن و نوجوانها هم قابل قبول هستن. بازی Winona Ryder در نقش جویس هم عالیه.
    جزء انگشت شمار سریالهای نتفلیکس مثل دردویل و جسیکا جونز، که صحنه های خاک برسری آشکار نداره!
    شبکه نتفلیکس معمولا اهل کنسل کردن سریالها و گذاشتن ملت تو کف نیست! این سریال هم قبل از شروع فصل اول برای فصل دوم برنامه ریزی شده و مشخصه برنامه خوب و بلند مدتی براش انجام شده و حداقل برای 3 فصل باید تمدید شده بدونیم. پس از این بابت نگران نباشید و با خیال راحت سریال رو ببینید و لذت ببرید
    امتیاز من 8/10

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex Vause نمایش پست ها
    به داستانش میاد تموم بشه تو 8 قسمت ... اگه ادامه داشته باشه حتما یه سوپرایز داره اخر فصل
    تموم نشده ادامه داره

سپاس
    3,504
    از این کاربر 512 بار در 85 پست سپاس گزاری شده

خیلی فوق العاده
    من دیروز شروع کردم سریالو و پشت سرهم نگاه کردم تا تموم شد
    دو سه قسمت آخرش رو نصف شب میدیدمو هر چند ثانیه ی نگا ب پشت سرم میکردم
    بازیگرا خیلی معرکه بودن اما از همه بیشتر از بازی اون دختره الون خوشم اومد
    موسیقی متنش حرف نداشت یکی از بهترینا بود بین سریالای اخیر ب نظرم

اگه کسی از دوستان لینکی از آهنگهای سریال داره ممنون میشم بذاره اینجا استفاده کنیم

8. 22 کاربرِ زیر از amayana بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

با اینکه فقط 1 قسمت دیدم جا داره بگم شیییییییت !

فکرش رو نمی کردم انقد خوب باشه واسه همین فقط 3 قسمتش رو دانلود کرده بودم ولی حالا

با همه ی اونایی که گفتن موزیک سریال عالیه موافقم ... رو موزیک خیلی کار شده و خیلی رو فیلم تاثیر داره

سری بعدی که نظر بدم احتمالا سریال تموم شده باشه !!

10. 23 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

با اینکه سریال 8 قسمتی بود، چند روزی طول کشید تا بتونم سریال رو ببینم. نه به خاطر اینکه جذابیت سریال کم بوده باشه. اتفاقاً جذابیت اون در حدی بود که میشد کل این فصل رو یک روزه، بینج واچینگ کرد. ولی خب وقت نمی‌کردم بینج واچینگ کنم.

به هر حال، برادران جوان "دافر" [معنای لُغَوی‌ نام‌خانوادگی‌ـشون مُدام اذیتم می‌کنه - یعنی آدم احمق و کودن ] تونستن نوستالژی‌های کودکی خودشون رو به زیبایی در چارچوب تلویزیون به نمایش در بیارن. این دو برادر دوران کودکی و نوجوانی‌ـشون رو در دهۀ 80 میلادی، با نوستالژی‌هایی مثل "جنگ ستارگان" یا مثلاً "ای.تی. موجود فرا زمینی" یا "کابوس در خیابان اِلم" یا حتی "کنار من بمان - سال 1986"، موجود - سال 1982، "The Goonies" و ... گذروندن. و حالا خواستن یه چیزی توی همون سبک و سیاق رو به نمایش در بیارن.

اگه دقت کنید، زوایای فیلم‌برداری این سریال، مثل کارهای اسپیلبرگ میمونه. برادران "دافر" به معنای واقعی کلمه عاشق کارهای "استیون اسپیلبرگ" بودن و از کارهای "جان کارپنتر" لذت می‌بردن. رمان‌های "استیون کینگ" رو هم میخوندن و از طرفدارهاش بودن. پر واضحه که سریال تولید شده هم تحت تأثیر همین آثار بوده.

کسانی که موسیقی متنِ این سریال رو شنیدن، خیلی دوسِش داشتن، چون واقعاً هم روشون کار شده بود. "مایکل استین" و "کایل دیکسون" که اعضای بَندِ "Survive" بودن و سبک‌ـشون هم سینث‌پاپ بود، کارهاشون رو ول کردن و تمام وقت چسبیدن به این سریال و بیش از 13 ساعت موسیقی برای این سریال ساختن.

اما در مورد خودِ سریال؛ قطعاً سریال خاصی هست. بعضی از بازیگرا، نوجوان هستن، و شاید این پیش‌قضاوتی صورت بگیره که قراره با یه سریال "تینیجری" روبرو بشیم، در صورتی که به هیچ وجه اینطور نیس و با دیدن یکی دو قسمت، به راحتی میشه متوجه این قضیه شد. گرچه اینطور هم نمیشه گفت که مطلقاً هیچ اثری از تینیجری بودن در این سریال نیس.

* در ادامه احتمال داره حرف‌هایی که می‌زنم، داستان رو بیشتر در معرض لوث شدن قرار بده، لطفاً اگه تمام فصل اول رو مشاهده نکردید، برید مشاهده کنید

سعی میشه وقایع حتی المقدور طوری به مخاطب نمایش داده بشه، که بیننده بتونه واقعیت رو حس کنه و در دنیای سریال محو بشه. مسأله اینه که سریال از یه سری تئوری‌های همیشگی آثار علمی تخیلی استفاده می‌کنه. سیاه‌چاله، دنیاهای موازی، فضا و زمان، تله‌پاتی (دور آگاهی) و قس علی هذا. اما شکل استفاده‌ـش از این تئوری‌ها، زیرکانه‌ـس. مثل اون نسخه‌ای از سیاه‌چاله که توسط نولان در Interstellar به نمایش گذاشته شد. کسانی که Interstellar رو دیده باشن، به خوبی متوجه شباهت اون اثر با این سریال در برخی از بخش‌ها میشن.

حتی اون پروژه‌ای که داخل سریال گفته میشه CIA داره انجام میده، واقعیت داره. اگه اشتباه نکنم، قسمت ششم بود که گفته شد پروژۀ ام‌کی‌اولترا داره توسط CIA انجام میشه. فی‌الواقع یه چنین پروژه‌ای در تاریخ CIA وجود داشته. این پروژه یه عملیات مخفی و غیرقانونی بوده که تحقیقاتی رو بر روی انسان انجام می‌داده. موردهای این تحقیقات و آزمایش‌ها هم که در دهۀ 50 و 60 صورت می‌گرفته، اکثراً آمریکایی و کانادایی بودن. گفته شده که می‌خواستن از طریق این عملیات، حالت فکری انسان‌ها رو دست‌کاری کنن و یا فعالیت‌های مغزی رو تغییر بدن. روش کارشون هم یه روش بسیار خاص بوده که می‌تونید در موردشون مطالعه داشته باشید. دقت کنید، این مواردی که میگم تئوری توطئه نیس و بر اساس مدارک و مستندات محرمانۀ منتشر شده هست. سال 1975 بوده که این پروژه علناً عمومی میشه. ولی خب اینطور میگن که سال 1973 رئیس سیا، خیلی از مدارک رو نابود می‌کنه.

بگذریم؛ تیم بازیگریِ خوب این سریال یکی دیگه از نقاط قوت این سریال بودن. چه بازیگرای کوچیک و چه بازیگرای بزرگ، همگی بازیِ قابل قبولی داشتن، و خیلی سخت میشه گفت فُلان شخصیت، بازیِ مصنوعی به نمایش گذاشته. چیزی که داخل فیلم و سریال‌های علمی تخیلی مطرح هست، معمولاً بازیگرا، خیلی مصنوعی نقش رو به اجرا در میارن. وینونا رایدر و دیوید هاربر، گل کاشتن عملاً. خیلی عالی بودن.

فلش بک‌های سریال واقعاً به جا بود. داستانِ غم انگیزِ کلانتر به خوبی در آخرین قسمت به نمایش گذاشته شده بود. خیلی خوب روایت شد. همزاد پنداری قضیۀ کلانتر با خانم بایرز، به اون شکلی که روایت شد، در نوعِ خودش خیلی زیبا بود و منطق داستان رو بهتر توصیف می‌کرد. اینکه چرا انقدر کلانتر پیگیر این قضیه هست، بی دلیل نبوده و خودِ این کلانترِ قصۀ ما، غمِ از دست دادنِ فرزند رو داشته.

به طور کلی، هشت ساعت لذت بردیم، سرگرم شدیم و واقعاً به هیجان اومدیم. توصیه می‌کنم اگه قصد دارید یه سریال خوب در ژانرهای علمی‌تخیلی، فراطبیعی، درام، ترسناک، رازآلود و مهیج ببینید، درنگ نکنید، این سریال، انتخاب بی‌نظیری‌ـه. چیزی فراتر از ژانرهای ذکر شده‌ـست.

سپاس
    637
    از این کاربر 725 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

به شخصه خیلی خوشحال شدم که همچین سریالی تمدید شده واسه یه فصل دیگه ، اپیزود پایانی غم جمعه عصر بهم دست داده بود که شاید دیگه پایان همین باشه .

موسیقی فوق العاده ...

13. 15 کاربرِ زیر از r-stark بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3
    از این کاربر 109 بار در 16 پست سپاس گزاری شده

خوب دوستان من تصمیم گرفتم این سریال رو ببینم اما یه جورایی دو دلم چون سطح توقعم بالاست چون طرفدار گیم او ترونم
    اگر فک میکنید سریال سرگرم کننده ای هست ببینم نظرتون چیه؟

15. 8 کاربرِ زیر از shahramz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

فاینلی !

8 قسمت کمش بود ! خیلی زود اومد و زود رفت ... شخصیت های دوست داشتنی ای داشت با اینکه بچه بودن ولی خوب نقششون رو ایفا کردن

در مورد موسیقی هم باید باز تعریف کنم ازش .. یه جاهایی یکی از آهنگای ونجلیس رو گذاشته بودن که خیلی خیلی خوب نشسته بود !

در تایید حرف یکی از دوستان اولین چیزی که بعد از دیدن سریال به ذهن آدم میرسه این 2 تا فیلم اسپیلبرگه (Super 8 - A.I. Artificial Intelligence) که یه جورایی انگار سازنده ها ازشون الهام گرفتن

اگه بخوام دو تا شخصیت برای دافر!! برادرز تو سریال پیدا کنم به نظرم جاناتان و ویل باشن

17. 17 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین