برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت سریال در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
27. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

1 3.70%
  • 6

2 7.41%
  • 7

1 3.70%
  • 8

5 18.52%
  • 9

8 29.63%
  • 10

10 37.04%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 26
    Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

Mr. Robot | بحث اپیزودیک | فصل دوم , اپیزود ششم

Season 2, Episode 6
    eps2.4_m4ster-s1ave.aes

خلاصه داستان اين قسمت : آقای روبات تلاش می کند تا به الیوت ثابت کند می تواند مفید واقع شود . نقشه ی دارلین و آنجلا مطابق چیزی که پیش بینی می شد پیش نمی رود .

2. 22 کاربرِ زیر از Katy Perry بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Mr. Robot | بحث اپیزودیک | فصل دوم , اپیزود ششم

با اینکه یکی از سریال‌های مورد علاقه‌مه و واقعاً از دیدنـش لذت می‌برم، ولی فقط من اینطور فکر می‌کنم که فصل دوم، طراوتـشو از دست داده؟ با اینحال هنوز روی فرمه و ضعیف نیست، ولی به قدرت فصل اول هم نیست ...

4. 8 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,877
    از این کاربر 4,589 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط K1_Fa نمایش پست ها
    مرسی که روشن کردید که جایزه رو بخاطر چی میدن
    این که شوخی عرض شد داداش

ایده‌ی اصلی پشت این سیتکام این بود که: اگه Mr. Robot بخواد الیوت رو از درد ضرب و شتم دنیای واقعی نجات بده، چی کار می‌کنه؟

الیوت می‌تونست توی اون لحظه‌ی ضرب و شتم انقدر درد بکشه تا بیهوش بشه و یا می‌تونست توی Happy place خودش باشه...

جایی که آدم زمان سختی‌ها برای تسکین درد خودش رو اونجا تصور می‌کنه...

Mr. Robot یه دنیای رویایی به سبک سیتکام‌های دهه‌ی ۸۰ توی ذهن الیوت در قالب یه سفر خانوادگی که برای خیلی‌ها یادآور زمان خوشه خلق کرد و الیوت رو فورا به اون دنیا برد...

توی Game Boy دارلین اون لحظه‌ای که Elliot داشت کتک می‌خورد نشون داد... بابای الیوت هم توی رویاش بهم گفت بعدا ازم تشکر می‌کنی...

برای همین بود که وقتی در برابر همدیگه قرار گرفته الیوت Mr. Robot رو بغل و ازش تشکر کرد...

حرفی که Mr. Robot به الیوت زد: قبل از این که از کوره در بری، بدون که هدف من فقط مشت خوردن جای تو بود...

به دیالوگ‌های آخر سیتکام هم توجه کنین:

می‌خوام یه رازی رو بهت بگم. همه‌ی این‌ها موقتیه. ما از همون اول [شروع سفر ماشین که الیوت فکر کرد این رویا تمومی نداره و Mr. Robot می‌خواد بدنش رو برای همیشه تصاحب کنه] مقصد داشتیم. بعد از ضرب و شتمی که شدی، لااقل بردنت پیش یه دکتر. حسابی کتک خورده بودی. اگه من زنده بودم اصلا نمی‌خواستم اون زجر رو بکشم. هیچکس برنده‌ی چیزی نشد الیوت، به خصوص من. من فقط خواستم کمکت کنم تا جای ممکن بدون درد از کنار این‌ها بگذری. بیا بغلم پسر جون... حالا که جای سختش ازت گذشت، وقتشه برت گردونیم.

My Updated Top Ten

You want to know the secret of my power?

No one

Ever

Truly loved me

6. 14 کاربرِ زیر از pro_translator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

a Denial , a Denial , a Denial !!!
    سپاس
    720
    از این کاربر 1,945 بار در 204 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Raylan Givens نمایش پست ها
    با اینکه یکی از سریال‌های مورد علاقه‌مه و واقعاً از دیدنـش لذت می‌برم، ولی فقط من اینطور فکر می‌کنم که فصل دوم، طراوتـشو از دست داده؟
    نه کاملا درست میگی . این فصل سوال روی سوال انباشته کرده و هر قسمت پیچیده تر میشه بدون هیچ جوابی . به هر حال Twist هم حدی داره و یه جایی نویسنده باید داستان رو مشخص کنه . الان ربط ری به داستان اصلی چیه ؟! چون 6 قسمت از این فصل و الیوت به ری ربط داده شده و اگه یه داستان فرعی باشه به شدت باعث ضعف داستان میشه .
    این سیتکام اول این قسمت هم کاری به خوب و بد بودنش ندارم , واقعا وقت تلفی بود !! یعنی این قسمت هیچی جلو نرفت . وقتشه الیوت به داستان اصلی برگرده و وضعیت تایرل هم مشخص شه چون دیگه یکم داره خسته کننده میشه . البته همونطور که شما هم گفتی این ضعف ها نسبت به فصل 1 به وجود اومده وگرنه سریال هنوز کیفیتش بالاست

8. 7 کاربرِ زیر از "Ross Geller" بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Raylan Givens نمایش پست ها
    با اینکه یکی از سریال‌های مورد علاقه‌مه و واقعاً از دیدنـش لذت می‌برم، ولی فقط من اینطور فکر می‌کنم که فصل دوم، طراوتـشو از دست داده؟ با اینحال هنوز روی فرمه و ضعیف نیست، ولی به قدرت فصل اول هم نیست ...
    واقعا خیلی خوب گفتی هومن ، سریال یه وقتی خیلی خوب میشه و به اوج بر میگرده ولی یهو ول میشه و ضعیف میشه ، نمونه خیلی واضحش اختلاف بین همین دو قسمت قبل بود

نقل قول نوشته اصلی توسط pro_translator نمایش پست ها
    حرفی که Mr. Robot به الیوت زد: قبل از این که از کوره در بری، بدون که هدف من فقط مشت خوردن جای تو بود...
    خب این توضیح کلا هیچ تغییری در اصل قضیه ایجاد نمی کنه همنجوری که دوست بالاییمون گفت کلا این قضیه سیتکام فقط وقت تلفی بود !! من می خواستم جای تو مشت بخورم پس بریم یه سیتکام ببینیم ؟؟ خب دردی از داستان سریال دوا نمی کنه ! واسه همین چیزاست که من به این قسمت 6 دادم و به قسمت قبلی 10 ! هرچند همونجور که همه بچه ها میگن سریال هنوز خیلی خوبه در مجموع و باید بهش امیدوار بود و این ضعف ها بخاطر مقایسه با فصل قبل به چشم میاد .

پ.ن : حالا که مستر روبات جای الیوت مشت خورد که درد نکشه انقد باهاش میموند تا درد بعد مشت خوردن رو هم احساس نکنه

10. 4 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,877
    از این کاربر 4,589 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

خب این توضیح کلا هیچ تغییری در اصل قضیه ایجاد نمی کنه همنجوری که دوست بالاییمون گفت کلا این قضیه سیتکام فقط وقت تلفی بود !! من می خواستم جای تو مشت بخورم پس بریم یه سیتکام ببینیم ؟؟ خب دردی از داستان سریال دوا نمی کنه ! واسه همین چیزاست که من به این قسمت 6 دادم و به قسمت قبلی 10 ! هرچند همونجور که همه بچه ها میگن سریال هنوز خیلی خوبه در مجموع و باید بهش امیدوار بود و این ضعف ها بخاطر مقایسه با فصل قبل به چشم میاد .

پ.ن : حالا که مستر روبات جای الیوت مشت خورد که درد نکشه انقد باهاش میموند تا درد بعد مشت خوردن رو هم احساس نکنه
    بخشی از همزادپنداری با شخصیت‌ها برای متقاعد شدن از شکل‌گیری داستان اینه که شما هم در کنار شخصیت باشین و هر جایی که اون می‌ره باهاش برین...

ایده نه تنها جالب بود، خیلی هم خلاقانه بود...

قضیه این نبود که من می‌خواستم جای تو مشت بخورم پس بریم سیتکام ببینیم...

قضیه این بود که: من می‌خواستم تو درد نکشی، برای همین بردمت جایی که نه تنها بدون درد این قضیه رو پشت سر بذاری، بلکه بهت خوش بگذره...

سیتکام هم واسه‌ی خنده‌ی شما نبود که حرفه‌ای‌ترین نویسنده‌های Hollywood توی یکی از برترین سریال‌های این چند سال بخوان با این همه دردسر کشیدن به تصویر بکشنش...

ما باید می‌دیدیم که الیوت چطوری این کتک خوردن رو پشت سر می‌ذاره...

و حالا از این راه Mr. Robot می‌تونه اعتماد الیوت رو به خودش جلب کنه...

واقعا نمی‌دونم دیگه چطوری شما رو متقاعد کنم...

* پ.ن.: Mr. Robot می‌خواد Elliot ببینه که نتیجه‌ی گوش نکردن به حرف‌هاش چیه و این که نمی‌خواد الیوت رو به زور مجبور به انجام کاری بکنه، بلکه دنبال همکاریشه...
    My Updated Top Ten

You want to know the secret of my power?

No one

Ever

Truly loved me

12. 10 کاربرِ زیر از pro_translator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

ایده سیتکام که فوق العاده بود، منو یاد اون اینترو آهنگ مکزیکی هایزنبرگ توی فصل سه بریکینگ بد انداخت، کلا این اوت آو باکس نگریستن سم اسماعیل رو می ستایم، هرچند به پختگی و ظرافت وینس گیلیگان نباشه

14. 14 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

ایده نه تنها جالب بود، خیلی هم خلاقانه بود...
    من اصلا اینجوری فکر نمی کنم ، بیشتر شبیه فرار از یه سری چیزا بود ... به عنوان مثال شما یه شعر میگی و یه بیتی رو مینویسی که بی معنیه و از دستت در میره و هرگز قصدش رو نداشتی در همین احوال چند نفر شعرت رو میخونن و میگن واو ! عجب استعاره و ... بکار بردی واقعا جالب بود و تشویق و تحسینت میکنن و شروع میکنن به تفسیر بیت مذکور!! دقیقا چیزی که پشت این سیتکام بود به نظر من همین بود ! تعریف و تمجید بی خودی واسه چیزی اصلا لازم نبود

سیتکام هم واسه‌ی خنده‌ی شما نبود که حرفه‌ای‌ترین نویسنده‌های Hollywood توی یکی از برترین سریال‌های این چند سال بخوان با این همه دردسر کشیدن به تصویر بکشنش...
    من حتی یه لحظه هم سر این قسمت سیتکام نخدیدم! واقعا باورم نمی شد سم اسمعیل همچین کاری رو با سریال خودش بکنه ! تنها چیز لذت بخشی که اون وسط بود عکس العمل های الیوت بود که داشت سعی می کرد بفهمه واقعیت چیه و داره چه بلایی سرش میاد و این دقیقا همین حالیه که من داشتم که این چیه واقعا !

واقعا نمی‌دونم دیگه چطوری شما رو متقاعد کنم...
    نمی دونم چه اصراری تو متقاعد کردن دارید !! من هفته پیش با یه دوستی خارج از انجمن صحبت می کردم در مورد اپیسود قبل که وحشتناک خوب بود اما اون یه نظر دیگه ای داشت که من جا خوردم ، می گفت سریال داره از مسیر اصلیش خارج میشه و سم اسمعیل واسه نوشتن یه داستان منسجم نیاز به وقت بیشتری داره که متاسفانه به نظر میاد نداشت ... هرچند من به پایان این فصل خوشبینم و امیدوارم اتفاقی که برای ترو دتکتیو افتاد اینجا تکرار نشه ...

16. 4 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,231
    از این کاربر 2,207 بار در 246 پست سپاس گزاری شده

بریکینگ بد یه چیزی به من یاد اونم این بود که وقتی یه سریال شاهکاره هیچ چیزیش سر سری و بدون برنامه و فکر نیست...
    همه جا این مثال رو میزنم من : قسمت "مگس" بریکینگ بد وقتی اومد همه گفتن ای بابا عجب مسخرس ، این چی بود دیگه ، سازنده ها خودشون رو مسخره کردن
    ولی هرچه قدر به آخر سریال نزدیکتر میشدیم ارزش اون قسمت رو میشد...اینکه چجوری شخصیت والتر رو با همون 1 قسمت به همه نشون دادن که حتی خودشونم نفهمیدن!
    این قسمت سیتکام هم مث همون...
    برای خنده نزاشتنش...چقدر دیوار چهارم رو شکوندن...یعنی با پتک افتاده بودن به جون این دیوار...شنیدن صدای خنده ها...زوم شدن رو دوربین و التماس توی چشای الیوت که اغا لااقل شما بگین بهم چه خبره!!! با همین حرکت مارو پرت کردن اعماق مغز الیوت و "خودِ" شخصیت مستر روبات رو به ما نشون دادن که واقعا هدفش چیه و مغز الیوت چه جای مرموزیه!!!
    مطمئنا کلی فکر شده بود رو این قسمت...چقدر ایده باحال داشت...چقدر به هجو کشیدن سیتکامارو ، واقعا شاهکار بود
    ?! where is jessica hyde

18. 14 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 86 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط om3ga نمایش پست ها
    مطمئنا کلی فکر شده بود رو این قسمت...چقدر ایده باحال داشت...چقدر به هجو کشیدن سیتکامارو ، واقعا شاهکار بود
    به نظر من هم شاهکار بود. به طور کلی میگن این ایده ی سیتکام اول سریال صفر و صد بوده، یا عاشقش شدن یا ازش متنفر شدن.
    قسمت جالب اش تایرل بود و حسی که الیوت تو اعماق وجودش داره و چقدر نگران بابت اینکه کجاست!!
    به عنوان مثال شما یه شعر میگی و یه بیتی رو مینویسی که بی معنیه و از دستت در میره و هرگز قصدش رو نداشتی در همین احوال چند نفر شعرت رو میخونن و میگن واو ! عجب استعاره و ... بکار بردی واقعا جالب بود و تشویق و تحسینت میکنن و شروع میکنن به تفسیر بیت مذکور!! دقیقا چیزی که پشت این سیتکام بود به نظر من همین بود ! تعریف و تمجید بی خودی واسه چیزی اصلا لازم نبود
    به نظرم اینطوری فک نکنید مطمئن باشید پشتش کلی فکر بوده و کلی وقت گذاشتن روش. دقیقا مثل قسمت چهارم فصل اول ، ریتینگش تو فصل اول از همه قسمتا کمتره ولی بعدا معلوم شد چه قسمت مهمی بوده.

20. 11 کاربرِ زیر از ati88 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

tonight's the night
    سپاس
    19,342
    از این کاربر 1,743 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

به نظرم یه ربع اول سریال یکی از مهم ترین سکانس های کل سریال بود چون باعث شد اولیت تقریبا نیمه ی دیگه ی خودشو بپذیره

اینکه اولیت هنگام کتک خوردن خودشو در یه دنیای دیگه تصور کرد (به لطف مستر روبات) و باعث شد درد نکشه و در آخر تشکر اولیت از اون میتونه دلیل بر این موضوع باشه ...

همین یه ربع ارزش 10 دادن به این قسمت رو داشت ... با اینکه باقی سکانس های این قسمت هم عالی بودن ...

22. 9 کاربرِ زیر از Dexter_171 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین