برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Star Trek | مصاحبه با بریان فولر، مغز متفکر سریال جدید

Star Trek | مصاحبه ای با برایان فولر، مغز متفکر سریال جدید

من واقعاً به خاطر سریال استارترک جدید هیجان زدم، مخصوصاً که توسط "برایان فولر" ، شورانر سریال "هانیبال" ، مدیریت می شه. فولر قبلاً روی Star Trek: Deep Space Nine و Voyager کار کرده، پس کسیِ که دنیای استارترک و عناصر مختلفش رو درک می کنه، و همونطوری که در مصاحبه زیر خواهید دید، عشقِ عمیقی به عناصر استارترک داره.

دیروز استیو در فرشِ قرمز مراسم Saturn Awards با فولر گفتگو داشت و حسابی درباره استارترک حرف زدن. اونا درباره حسِ مدیریتِ یک سریال Star trek ، تعداد قسمت هایی که برنامه دارن بسازن، و این که ساختار جدید چگونه باعث روایت داستان به گونه متفاوتی می شه گفتگو کردند.

بودن داخل اتاق و فهمیدن این که قراره کلید های لامبورگینی گیرت بیاد چه حسی داشت؟

- جالبه که به لامبورگینی اشاره کردی چون ما برای طراحی سفینه هامون از ماشین های مسابقه ای زیادی داریم الهام می گیریم. فوق العادست. رویاییِ. من نمی خواستم یک نویسنده باشم. می خواستم نویسنده استارترک باشم، به همین خاطر توانایی ساختن برداشتی جدید از استارترک، با شخصیت های جدید و ماجاراجویی کاملاً جدید، و تعریف داستان هایی که قبلاً نمی شد تو استارترک تعریف کرد به شیوه ای جدید واقعاً برام یک افتخارِ و رویایی که تبدیل به واقعیت شده. توصیفِ حسم مشکلِ.

الان در کدوم مرحله از پروسه نوشتن سریال هستید؟

- ما خط داستانی فصل اول رو کاملاً مشخص کردیم. و نوشتن شش قسمت اول رو تموم کردیم.

قراره 13 قسمت باشه یا 22؟

- سیزده.

من فکر می کنم قراره در سیزده قسمت به یک داستان بپردازید.

- بله.

این چیزیِ که منو خیلی هیجان زده می کنه.

- چه خوب! منم همینطور.

چون تصور می کنم حتی CBS هم می گه : " ما چیزی می خوایم که بشه 13 قسمت استریمش کرد" .

- و 762 قسمت مختلف از سریال های متفاوت استارترک تا الان پخش شده، پس باید در شش قسمت داستان ها رو متفاوت از پنجاه سالِ اخیر تعریف کنیم.

فولر، سپس درباره زمان دادن اطلاعات جدید درباره سریال، کارگردان هایی که قراره استخدام کنن، استیج ها و انتخاب بازیگران صحبت کرد.

کی قراره جزییات تایم لاین، زمان وقوع اتفاقات و اینجور چیزا رو برملا کنید؟

- فکر می کنم نزدیک های کامیک-کان. جالبه چون معمولاً عاشق حرف زدن درباره همه چی هستم، ولی یه جورایی خوشحالم که CBS این اجازه رو به من نمی ده چون مصاحبه های کمتری انجام می دم، و وقت بیشتری برای نوشتن دارم. اما من عاشق استارترک هستم و خیلی خوشحال می شم که جزییاتش رو به اشتراک بزارم. بعد از این که بهم اجازه دادن!

می دونی از چه کارگردان هایی می خواین استفاده کنین؟

- هنوز کارگردان ها رو رزرو نکردیم. Vincenzo Natali کارگردان تهییه کنندمون خواهد بود، اما قسمت اول رو کارگردانی نمی کنه.

فکر می کنم استیج ها رو انتخاب کردید؟

- بله، ما استیج ها رو انتخاب کردیم و بخش عظیمی از این پروسه رو طی کردیم. به زودی ست ها رو می سازیم.

خب شما با افرادی برای انتخاب بازیگر ملاقات داشتید.

- من با چند تا بازیگر ملاقات داشتم. پروسه جالبیه. چند نفر هستن که بهشون علاقه مندیم و می خوایم کاری که Star Trek بهتر از همه انجام می ده رو ادامه بدیم، یعنی "ترقی خواه بودن" 1. و داریم همه این نقش ها رو بدون توجه به نژاد و رنگِ پوست یا جنسیت برسی می کنیم. که واقعاً هیجان انگیزه.

چیزی که واقعاً درباره سریال هیجان انگیزه همینِ؛ فولر نه مستقیماً، اما در لفافه گفت که استارترک جدید یک شخصیت LGBTQ خواهد داشت :

استار ترک هیچوقت به یک سری موضوعات نپرداخت چون در زمانی ساخته می شد که نشون دادن یه شخصیت همجنس*را یا ... ناپسند تلقی می شد. من خیلی مشتاقم شما رو "ترقی خواه" و "پذیرا" ببینم. آیا همچین برنامه ای دارید؟

- قطعاً همینطوره. فکر می کنم تماشاچیان "ترقی خواهِ" استارترک خوشحال می شن که ما داریم این رسم رو ادامه می دیم. {رسم ترقی خواه بودن**

فولر همچنین توضیح داد که استریم شدن سریال چه تاثیری روش داشته، و سریال رو چطوری با شبکه توسعه داده :

یکی از چیز هایی که درباره تلوزیون دوست دارم اینِ که می تونید خیلی خیلی علمی تخیلیش کنید، چون هدفتون جذب همه مردم نیست. {فیلم های سینمایی باید برای همه قشر ها و گروه ها(مرد ها،زن ها ،پیر ها، بچه ها) جذابیت داشته باشن چون هدفشون فروش میلیاردیِ**

- درسته. و به خاطر این که برنامه ما مخصوص سرویس استریمِ(CBS All Access) مجبور به رعایت استاندارد های شبکه های عمومی نیستیم. این باعث می شه از نظر بصری آزاد تر باشیم، اما جهان استارترک شاید جهانی نباشه که بخوام توش فحاشی زیادی بشنوم. {شبکه های عمومی اجازه پخش صحنه های جنسی، صحنه های خشن و فحاشی ندارند**

شبکه چه نظری درباره سریال داره؟

- وقتی اولین بار پیششون نشستم، گفتم "برنامه ای از چیز هایی که می خواید انجام بدین دارین؟" و اونا گفتن "نه" و من گفتم "من یه برنامه دارم" و شروع کردیم به حرف زدن. کار کردن با Alex Kurtzman، که واقعاً احترام زیادی براش قائلم، و داستان گو گیرایی هست، و ساختن داستانی با کمکش که سرشار از عناصر استارترکِ واقعاً فوق العادست. فکر می کنم مردم خیلی هیجان زده بشن چون می شه به سریال اصلی (اولین سریال) نگاه کرد و دید که ما از DNA و روح استارترک داریم استفاده می کنیم، از نظر تعریف داستان های علمی تخیلی با مفاهیم والا و استعاره های شگفت انگیز از حال انسان ها2.

فولر همچنین از جزییات برنامه فیلمبرداری و مدت زمان هر قسمت گفت :

کی فیلمبرداری می کنید؟

- از سپتامبر{شهریور،مهر** شروع می کنیم.

و تا کی ادامه می دید؟

- احتمالاً مارس{اسفند،فروردین **

هر قسمت 60 دقیقست دیگه درسته؟

- فکر می کنم منعطفِ چون استریم می شه.

به همین فکر می کردم، چون نیاز نیست حتماً 44 دقیقه باشه. {در شبکه ها باید هر قسمت زمان مشخصی داشته باشه، با توجه به این که باید برنامه های مختلف و تبلیغات رو توی یک روز پخش کنند**

- بهمون پارامتر هایی دادن. یه همچین چیزی: "از این بیشتر نه، از این کمتر نه" دقیقاً یادم نیست.

شرکت های جلوه های ویژه(VFX) استخدام کردین؟

- تهیه کننده های VFX استخدام کردیم و اونا دارن با شرکت ها کار می کنن و تیم رو انتخاب می کنن چون باید خیلی از چیز ها، مثل جلوه های ویژه بعضی از نژاد های بیگانگان و پرتو ترنسپورتر ها رو خودمون انجام بدیم. داریم سعی می کنیم برای چیز هایی که مخصوص استارترک ما هستن ظاهر متمایزی طراحی کنیم و به شیوه متفاوتی، مضامین استارترک در پنجاه سال اخیر رو هم داشته باشیم و به سرانجام برسونیم.

در نهایت، فولر از برقرار کردن تعادل بین استارترک و American Gods گفت :

ترک و American Gods رو چطوری مدیریت می کنید؟

- در هر دو سریال با تیم های فوق العاده ای کار می کنم. در American Gods با Michael Green همکاری دارم و تقریباً نیمی از فیلمبرداری فصل اول رو انجام دادیم، و اکثر فیلمنامه هامون هم آماده هستن، این خیلی خوبه چون داریم کار روی استارترک رو شروع می کنیم و من می تونم روی استارترک تمرکز کنم.

فولر حرفای خوبی می زنه. من مخالفتی با فیلم های استارترک ندارم، اما حس می شه که از اول استارترک قرار بوده در تلوزیون باشه. چیزی که واقعاً هیجان انگیزه اینِ که فولر قصد تکرار مکررات نداره و داره سریال رو برای تلوزیون دنیای مدرن و تماشاچیان دنیای مدرن می سازه. ای کاش می تونستیم همین الان به 2017 بریم.

1 : Progressiveness توضیحات کامل به فارسی

2 : Human condition ویکیپدیا

مصاحبه بالا اوایل تیرماه توسط سایت Collider انجام شد. از زمان انجام این مصاحبه، اطلاعات جدیدی از سریال منتشر شده اما با این حال خواندن مصاحبه بالا برای طرفداران استارترک خالی از لطف نیست.

بزودی تمامی خبر هایی که از سریال منتشر شده در تاپیکی جداگونه قرار می گیره.
    بروزرسانی (29 مرداد 95) : تاپیک جدید زده شد. +

آیا تا کنون سریال ها یا فیلم های استارترک را تماشا کرده اید؟ نظرتان درباره سخنان فولر و برنامه ای که برای سریال دارد چیست؟

سپاس
    3,358
    از این کاربر 3,316 بار در 373 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Star Trek | مصاحبه با بریان فولر، مغز متفکر سریال جدید

قضیه سرویس استریمِ CBS All Access چیه ؟ قراره سریالو مثل نتفلیکس پخش کنه ؟

3. 8 کاربرِ زیر از Admini3trator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Star Trek | مصاحبه با بریان فولر، مغز متفکر سریال جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Admini3trator نمایش پست ها
    قضیه سرویس استریمِ CBS All Access چیه ؟ قراره سریالو مثل نتفلیکس پخش کنه ؟
    بله دقیقاً.

حق اشتراکی به طور ماهانه می پردازید و می تونید سریال رو، هر زمان که خواستید و با هر وسیله ای، با استفاده از اینترنت تماشا کنید. البته قسمت اول سریال از شبکه هم پخش می شه. اما فقط قسمت اول.

5. 14 کاربرِ زیر از HMNN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :