برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 از مجموع 14
    It's Happenning
    سپاس
    18,798
    از این کاربر 18,910 بار در 814 پست سپاس گزاری شده

The Handmaiden | فیلمی از Park Chan-wook | حاضر در بخش مسابقه کن 69ـم|معرفی،بحث،تریلر

درباره فیلم
    The Handmaiden/کنیز فیلمی از کارگردان معروف کره‌ای Park Chan-wook سازنده فیلم‌هایی همچون Thirst ،Oldboy و Stoker است که الهام گرفته از رمان جنایی دوره ویکتوریایی Fingersmith نوشته Sarah Waters است، رمانی که پیش از این نیز منبع اقتباس مینی‌سریالی از شبکه BBC بوده است. فیلم البته این داستان ویکتوریایی را به کره در دهه 1930 برده و داستان عاشقانه یک بانو و کنیزش را بازگو می‌کند. عنوان فیلم ابتدا قرار بود با رمان یکی باشد اما تفاوت‌های زیادی بین رمان و فیلم وجود داشت در نتیجه اسم فیلم تغییر کرد. Park Chan-wook دراینباره گفته: "وقتی من فیلمنامه رو به Sarah Waters نشون دادم، اون گفت فکر می‌کنه فیلمنامه خوبیـه اما بطرز معنی‌داری با رمانش فرق می‌کنه در نتیجه ترجیح میده که به جای 'براساسِ' بگیم 'الهام گرفته از'، اینجا بود که ما توافق کردیم که اسم فیلم رو هم عوض کنیم."
    Park Chan-wook در فیلم‌های اخیرش -Thirst و Stoker- به زمینه‌هایی همچون ش*وت‌گرایی و وسوسه پرداخته و در این فیلم هم باز به همین زمینه برمی‌گردد، در مقابل فیلم‌های اولیه‌اش مثل Oldboy که تمرکز اصلی روی تم انتقام بود. Park Chan-wook در مصاحبه‌ای درباره فیلم می‌گه: "فیلم بیشتر درباره لذت ش*وت‌گرایی است تا احساس گناه. ذاتا درباره آزاد کردن از یک حس گناهـه."
    ساخت فیلم از اواسط سال 2015 شروع شد و 31 اکتبر 2015 به پایان رسید. اولین نمایش فیلم در 69ـمین جشنواره کن در بخش مسابقه اصلی بود.

خلاصه داستان
    دهه 1930 کره، دوره اشغال توسط ژاپنی‌ها، Sook-Hee دختر جدیدی است که به عنوان کنیز بانو Hideko یک وارث زن ژاپنی استخدام می‌شود، زنی که زندگی منزویانه‌ای را در یک ملک بزرگ حومه شهر همراه با Kouzuki عموی سلطه‌جویش می‌گذراند. اما کنیز یک راز دارد، او یک جیب‌بر است که توسط کنت Fujiwara که در اصل یک کلاهبردار است، اجیر شده تا به او کمک کند بانو Hideko را فریب دهد تا عاشقش شود و با او فرار کند و ارثیه‌اش را مال خود کند. بنظر می‌رسد نقشه به درستی پیش می‌رود که Sook-Hee و Hideko به عشق غیرمنتظره‌ای پی می‌برند.

نظر منتقدان
    Deborah Young منتقد هالیوودریپورتر درباره فیلم می‌نویسد: "فیلم در سه پارت و از زاویه‌دیدهای مختلف روایت می‌شود و این تغییر مداوم پرسپکتیو در نگاه به اتفاقات، می‌تواند بیننده غیرجدی را گیج کند اما برای بیننده‌ای که به دنبال چالش است اوقات خوبی تضمین شده است." Deborah Young در نقدش اشاره جالبی به نام فیلم هم دارد: "بطرز عجیبی عنوان اصلی فیلم Agassi است که به معنای ساده 'بانوی جوان' است و عنوان انگلیسی فیلم 'The Handmaiden/کنیز' است که در فیلم به یک شخصیت اشاره دارد ولی عنوان فرانسوی فیلم 'Mademoiselle/دوشیزه' است که به شخصیت دیگری اشاره دارد. همه چیز به این بستگی دارد که چگونه به داستان نگاه می‌کنید."
    Benjamin Lee منتقد گاردین در بخشی از نقدش این فیلم را با فیلم Carol که سال گذشته در کن به نمایش درآمد مقایسه می‌کند و می‌نویسد: "برخلاف Carol که درامی بدون جذبه بین کاراکترها بود، این فیلم پر از کشش جنسی خالص است. س.ک.س آشکار در فیلم وجود دارد اما مهمتر از آن وجود هوس، علاقه و نزدیکی بین کنیز و بانو است."
    John Bleasdale منتقد CineVue می‌نویسد: "فیلم چرخش‌ها و تغییرهای ناگهانی‌اش را خیلی ظریف نمایان می‌کند و همیشه یک قدم جلوتر از بیننده است حتی با وجود اینکه اکثر بیننده‌ها تسلیم بار ار.و.ت.ی.ک هیپنوتیزم‌کننده جاری در فیلم می‌شوند."

کارگردان

Park Chan-wook

بازیگران

Kim Tae-ri
    در نقش Sook-hee

Cho Jin-woong
    در نقش عمو Kouzuki
    تصاویری از حضور عوامل فیلم در جشنواره کن

بازیگران

Kim Min-hee
    در نقش بانو Hideko

Ha Jung-woo
    در نقش کنت Fujiwara

Kim Hae-sook
    در نقش پیشخدمت
    تریلر رسمی فیلم

پوسترهای فیلم (برای کیفیت بهتر روی تصاویر کلیک کنید)

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Handmaiden | فیلمی از Park Chan-wook | حاضر در بخش مسابقه کن 69ـم|معرفی،بح

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    دوستان زمان این فیلم 2:47 دقیقه است؟
    نسخه ی دانلودی من 2:19 است
    l مال منم 2:19 هه
    یعنی تو اون نیم ساعت چه اتفاقایی میتونه افتاده باشه!
    متاسفانه تمام فیلم ها همینطوری هستن و اگر بخوای نسخه کامل و فولش رو (همون که توسینماها اکران میشه ) ببینی باید حداقل یکی دو سالی صبر کنی.
    من خودم Avatar رو همون اول دیدم ودو سال بعدش یه بار دیگه هوس کردم و رفتم از بیرون گرفتم. و در کمال تعجب دیدم اون قسمتی که قبلا دیده بودم زندگی Jake Sully قبل از سفر به فضا رو کم داشت.
    یا مثلا همین چند رو زپیش همین ایران خودمون فیلم هابیت رو پخش میکرد ،هیمنطوری الکی نگاه میکردم که دیدم اونجایی بود که میخواستن وارد جنگل بشن و قبلش یه سکانس مربوط یه خرسرین!!(آدم خرسیه) بود ؟؟ اون تو قسمتی که من دیده بودم نهایت 10دقیقه بود ولی در اصل 15 دقیق بوده و تو نسخه ی اولیه نبودش.
    اصولا اون قسمتهایی که حذف میشه و تو نسخه اولیه موجود نیست زیاد تو روند داستان تاثیر نداره ولی موضوع رو کاملش میکنه !
    در کل همه ی فیلمایی که دانلود میکنیم همشون از این قاعده پیروی میکنن و متاسفانه بعضی از سکانسهارو از دست میدیم.

.

3. 4 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Handmaiden | فیلمی از Park Chan-wook | حاضر در بخش مسابقه کن 69ـم|معرفی،بح

دوستان زمان این فیلم 2:47 دقیقه است؟
    نسخه ی دانلودی من 2:19 است
    بله, یه نسخه اکستندد ادیشن وجود داره که دوساعت و چهل هفت دقیقه ست و من توی تورنت چندوقت پیش پیداش کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط matiyo نمایش پست ها
    یعنی تو اون نیم ساعت چه اتفاقایی میتونه افتاده باشه!
    به هر حال از محتوای فیلم مطلع هستید و من شدیدا توصیه میکنم اکستندد ادیشن رو هم دانلود کنید و ببینید و لذت ببرید
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

5. 9 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

خيلي از فيلما متاسفانه بعلت وجود به اصطلاح محتوي نامناسب تو تدوين سلاخي ميشن فيلم سه ساعته ميشه ٢ساعت
    حالا داستان كجاست؟؟؟ از يه فيلم چندين نسخه با زمان هاي متفاوت تو نت هست ، اكستندد ، director cut , ...

بارزترين فيلم روزي روزگاري در امريكا كه نسخه ي اورجينالش ٤ساعت و خورده اي هست

اگر اين زمان طولاني فقط مربوط به سكانس هاي رومنس(!!!!!!!!) ميشه بيخيال شم و با با همين ٢:١٩ برم جلو(اگر به داستان ضربه وارد نميكنه) ؟؟؟

7. 5 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

اگر اين زمان طولاني فقط مربوط به سكانس هاي رومنس(!!!!!!!!) ميشه بيخيال شم و با با همين ٢:١٩ برم جلو(اگر به داستان ضربه وارد نميكنه) ؟؟؟
    بله بیشتر مربوط به سکانس های رومنس!!! هست که سلاخی شده ولی خوب تو همین سکانس ها دیالوگ هایی رد و بدل میشه که به نظرم به فهم بهتر داستان کمک میکنه
    این نسخه ای که من دارم رو mkvcage ریلیز کرده با حجم تقریبی 1550 مگابایت. به نظرم ارزش دانلود دوباره رو داره.

بارزترين فيلم روزي روزگاري در امريكا كه نسخه ي اورجينالش ٤ساعت و خورده اي هست
    آره این نسخه رو که مارتین اسکورسیزی از قضا زحمت ترمیمش رو کشیده هم همینطور دیدنش لذت بخش بود(بازهم با سپاس از تورنت). این "روزی روزگاری در آمریکا" رو سالی یه بار باید دیدش
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

9. 7 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12