برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت سریال در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 7

1 4.35%
  • 8

2 8.70%
  • 9

5 21.74%
  • 10

15 65.22%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    It's Happenning
    سپاس
    18,798
    از این کاربر 18,910 بار در 814 پست سپاس گزاری شده

Mr. Robot | بحث اپیزودیک | فصل دوم , اپیزود هفتم

Season 2, Episode 7
    eps2.5h4ndshake.sme

خلاصه داستان اين قسمت: مستر ربات و الیوت تلاش میکنند تا با هم رابطه خوبی داشته باشند. با جوانا اتمام حجت میشود.

2. 21 کاربرِ زیر از mr67 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I had a marvelous time ruining everything
    سپاس
    5,825
    از این کاربر 6,157 بار در 476 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Mr. Robot | بحث اپیزودیک | فصل دوم , اپیزود هفتم

10/10

عجب قسمتی بود ! خیلی اتفاقای مهم افتاد ، سرنوشت رِی ، تایرل و لیان!!...
    3 دقیقه آخرش بی نظیر بود
    mr67 یه I Told U So گنده ب اکثرمون باید بگه ک آخر نظرش راجب زندان درست بود
    نامردا از قسمت 3 اینقد مارو گمراه کردن ک من 1 درصد هم این احتمال رو نمیدادم
    اکثرش با عقل جور در میاد فقط یکی بیاد جریان رِی و اینکه چطوری الیوت ب هک شدنِ FBI کمک کرد رو توضیح بده
    اینم خیلی خوب بود
    Control can sometimes be an illusion
    But sometimes you need illusion to gain control
    ویرایش : موسیقی متن آخرش

4. 15 کاربرِ زیر از Mia_3D بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 86 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

خیلی این قسمت خوب بود
    دوباره شد همون مستر روبات فصل یک، همون الیوت قدیمی. با اینکه از تئوری زندان خبر داشتم ولی باز هم جالب بود برام .
    فقط دو مشکل هست: یکی اینکه چرا ری دوباره اجازه داد الیوت بره سر کامپیوتر؟ یعنی احتمال نمی داد تحویلش بده؟ منظورش چی بود اونجا که گفت اصلا نگاه نمی کرده سایت در مورد چیه؟ یعنی خبر نداشته؟
    دوم اینکه نقش کریستا به عنوان روانشناس چیه؟ اگه از مشکل الیوت خبر داره چرا درمانش نمی کنه(قرصی ، دوایی)؟

6. 11 کاربرِ زیر از ati88 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    941
    از این کاربر 940 بار در 126 پست سپاس گزاری شده

هولی شیت چی بود آخه!!من فکر میکردم بیشتر زندان الیوت یه چیز ذهنی باشه یعنی ذهنش زندان باشه نه واقعیت البته از سر تلفن دیواری خونه ی مامانش دیگه خیلی شکم قوی تر شده بود و اونجا که با گیدیون صحبت میکرد بحثشون بالا گرفت مامانش دخالت کرد!
    لئونم که خیلی باحال !به سبک سامورایی زد اونا رو ناکار کرد و همچنین مشخص شد وایت رز حواسش هست لئون چطوری ساینفلد میدید؟
    الان تایرل مرده؟؟!کیه که با زنش کانتکت برقرار میکنه؟!تایرل زندس یا مرده؟
    الان الیوت به خاطر غیب شدن تایرل زندانه؟؟؟یا اون سگه فصل پیش که به زور گرفت؟؟
    دسترسی الویت به کامپیوتر چطور بود؟؟
    یعنی ری نگهبان زندان بود؟؟!!چون چطور الویت به کامپیوتر دسترسی داشت؟اگه ری نگهبان بود میبردش تو آفیسش!!!یا یه زندانی بود مثل ویلسون فیسک درداویلو یا فردی نایت آف که به همچی دسترسی دارن!
    یا مثل همون حدس اولیم این ری و سگش تو ذهن الیوت
    دو جا خیلی خندم گرفت
    یکی سقف مجلس ترکید
    یکی این عکس

8. 10 کاربرِ زیر از yaldakh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

اولین باری که محمد ایده زندان رو نوشته بود واقعا شوکه کننده و جالب بود ولی حالا که عملا این اتفاق افتاده به نظر اونقدرام جالب نمیاد !

یه جاهایی درک سریال خیلی سخت میشه و بی دلیل پیچیده و یه جاهایی بی معنی و اینکه باید واسه گرفتن یه جواب ساده اینهمه صبر کرد ؟! یعنی 7 قسمت باید واسه فهمیدن سرنوشت تایرل صبر کرد ؟ تلاش واسه فهمیدن نقش ری تو داستان هم کلا فایده نداره ... مثه اینکه هیچ نقشی نداره !

موسیقی متن این قسمت عالی بود

درکل قسمت متوسطی بود و مطمئنم تو قسمتای بعدی خیلی بهتر میشه

10. 10 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Hello Friend :D
    سپاس
    0
    از این کاربر 12 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

اگه یادتون باشه فصل ۱ هم این مدلی بود

۷ ۸ قسمت دیدیم بعدش تازه گرفتیم که دارلین خواهرش بوده و بقیه قضایا

یچیزی که این سریال یادمون میده اینه که همیشه خودمونو برای یه چیز یهوییِ بد یا خوب آماده کنیم

صد در صد اپیزودهای بعدی بهتر هم میشه , همونجور که هر اپیزود از قبلی بهتره

خوبیش اینه که این فصل ۱۰ قسمت نیس ۱۳ قسمته حداقل )))

بازی خارق العاده ی Rami Malek و موسیقی متن اصلا غوغا کرده

12. 12 کاربرِ زیر از Mamad MT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's Happenning
    سپاس
    18,798

عنوان این اپیزود eps2.5_h4ndshake.sme بود .sme یه پسوند فایل‌ مخصوص سامسونگ‌ـه که توسط نرم‌افزار مخصوص سامسونگ باز میشه و معمولا برای ذخیره آرشیو پیام‌ها و یادداشت‌ها برای بازیابی در کامپیوتر استفاده میشه (تو این اپیزود هم وقتی میفهمیم الیوت واقعا تو زندان‌ـه ما همه چیزهایی که قبلا دیده بودیم و ذخیره کردیم رو یه جای دیگه و یه جور دیگه بازیابی میکنیم)

.sme البته فقط مخصوص سامسونگ هم نیست میتونه به نرم‌افزار SmartEncryptor هم اشاره داشته باشه که ازین پسوند برای تشخیص فایل‌های رمزگذاری‌شده استفاده می‌کنه، که اگه اینجوری هم ببینیم یه استعاره هوشمندانه دیگه‌ـست به اتفاقات این اپیزود. +

نقل قول نوشته اصلی توسط K1_Fa نمایش پست ها
    اولین باری که محمد ایده زندان رو نوشته بود واقعا شوکه کننده و جالب بود ولی حالا که عملا این اتفاق افتاده به نظر اونقدرام جالب نمیاد !
    بنظر من که همچنان ایده جالبی بود ولی شاید اینکه از قبل می‌دونستی تاثیرگذار بوده و یجورایی نشون میده که سوشال مدیا کارو برای سریال سازها روز به روز سخت‌تر میکنه.

یعنی 7 قسمت باید واسه فهمیدن سرنوشت تایرل صبر کرد ؟
    من که هنوز هم مطمئن نیستم تایرل مرده باشه.

تلاش واسه فهمیدن نقش ری تو داستان هم کلا فایده نداره
    اگه ری نبود اصلا چجوری میخواستن FBI رو هک کنن؟ بعد اینکه کاراکتر به این باحالی و درجه یکی که سم اسماعیل از یه بازیگر معمولی ساخته اگه هیچ نقشی هم تو داستان نمی‌داشت من راضی بودم. فقط دیالوگ این اپیزودش با الیوت رو ببین، واقعا چه سکانس خوبی بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ati88 نمایش پست ها
    فقط دو مشکل هست: یکی اینکه چرا ری دوباره اجازه داد الیوت بره سر کامپیوتر؟ یعنی احتمال نمی داد تحویلش بده؟ منظورش چی بود اونجا که گفت اصلا نگاه نمی کرده سایت در مورد چیه؟ یعنی خبر نداشته؟
    جواب همه سوالاتون تو دیالوگ ری و الیوت بود. "چرا ری دوباره اجازه داد الیوت بره سر کامپیوتر؟ یعنی احتمال نمی داد تحویلش بده؟": خودش میخواست که تحویلش بده. "منظورش چی بود اونجا که گفت اصلا نگاه نمی کرده سایت در مورد چیه؟ یعنی خبر نداشته؟": ری گفت ما از اول فکر نمیکردیم که سایت تبدیل به اینی بشه که الان هست ولی خودش تبدیل به یه چیز مستقل از ما شد و (ما دیگه نمیتونستیم کنترلش کنیم) ولی پولی که ازش درمیومد اینقدر زیادبود که برای اینکه وجدانمون راحت باشه قرار گذاشتیم که نگاه نکنیم تو سایت چی میگذره و فقط زمانی نگاه میکنه که الیوت وارد قضیه میشه. در مجموع اینکه اون دیالوگ درجه یک رو یه بار دیگه ببینین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mia_3D نمایش پست ها
    mr67 یه I Told U So گنده ب اکثرمون باید بگه ک آخر نظرش راجب زندان درست بود
    I Told U So

14. 16 کاربرِ زیر از mr67 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,495

محمد قبل از هر چیز اگه احساس کردی بحث خیلی بالا گرفت بگو بی خیال شیم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mr67 نمایش پست ها
    بنظر من که همچنان ایده جالبی بود ولی شاید اینکه از قبل می‌دونستی تاثیرگذار بوده و یجورایی نشون میده که سوشال مدیا کارو برای سریال سازها روز به روز سخت‌تر میکنه.
    حق با توئه ، سوشال مدیا کار رو برای سریال واقعا سخت کرده ... کافیه یه لحضه با خودت فکر کنی اگه تا حالا نمی دونستی الیوت تو زندانه و این قسمت رو میدی چی میشد ؟؟! حتی شوخیشم زشته ! مثلا ری چی میگه اگه زندانه ؟ آرتی از کجا اومد ؟! هک آف بی آی تو زندان؟؟! دیدن آنجلا، دیدن دارلین ، شطرنج با مستر روبات ... همه ی اینا سوال هایی که اگه یهو میفهمیدی الیوت تو زندانه باهاش مغزت سوت میکشه
    دیگه جای شکی نمیمونه که مستر روبات یکی از بهترین سریال های 2 سال اخیره

اگه ری نبود اصلا چجوری میخواستن FBI رو هک کنن؟ بعد اینکه کاراکتر به این باحالی و درجه یکی که سم اسماعیل از یه بازیگر معمولی ساخته اگه هیچ نقشی هم تو داستان نمی‌داشت من راضی بودم. فقط دیالوگ این اپیزودش با الیوت رو ببین، واقعا چه سکانس خوبی بود.
    همین میون بر بودن ری یکم آزار دهندست ... بذار اینجوری توضیح بدم :

والتر آیزاکسون یه کتاب در مورد استیو جابز نوشته که در نوع خودش شاهکاریه . بی طرفانه همه چیز رو میگه اینکه استیو جابز Jerk ، Idiot و در عین حال میگه که چقد باهوشه و خلاق در حوزه خودش.. حالا وقتی که کتاب رو می خونی با شخصیت استیو ارتباط برقرار میکنی واسه مرگش ناراحت میشی که چرا دنیا همچین شخصیتی رو از دست داد ... این تا اینجا حالا بریم سراغ قسمت 1 فصل اول
    آیم وری دیفرنت ! آی دونت گیو ش... ابوت مانی ! سریال اینجوری شروع میشه و میگه استیو جابز رو همه میپرستن ولی این آدم باعث شد تو چین هزاران کودک برن سر کار بدون هیچ ... همین دیالوگ کوتاه با زاویه ای که داره کل استیو جابز رو تو یه لحضه زیر سوال میبره !!
    چیزی که سم اسمعیل توش عالیه همینه نگاه کردن به موضاعات از یه زاویه دیگست و من همین رو خیلی دوست دارم و دوست دارم تو سریال این چیزا بیشتر باشه ... هرچند دیالوگی که الیوت در مورد خدا داشت شاید واسه آتئیستا ( با احترام به همشون) تاثیر گذار باشه ولی واسه من نه ... خلاصه همه این حرفا که شاید دیگه ری تو هیچ قسمتی پیداش نشه و نبینیمش ولی تاثیرش انقدی نبود که یه روز بگی ری حیف شد و مسیر داستان رو عوض کرد ( البته جدا از هک که به نظرم اگه ری هم نبود الیوت یه راهی پیدا میکرد واسش ) ری هم یه جورایی ران بود تو فصل 1 که الیوت لوش داد به آف بی آی

16. 7 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's Happenning
    سپاس
    18,798

همین میون بر بودن ری یکم آزار دهندست
    اگر خیلی سریالهای معمولی دیگه ای هم بودن نمیشد به این زودی و با قاطعیت گفت ری میون برـه در مورد مستر ربات که اصلا نمیشه حداقل باید تا آخر فصل صبر کنی شاید باشه شاید نباشه هرچند اگر هم باشه باز گفتم من راضیم ولی درعین حال نیاز به یه میون بر بود دیگه. پلات سریال رو اگه ساده کنی این میشه الیوت تو زندانه و نیاز داره که با کامپیوتر به بیرون دسترسی داشته باشه. تو زندان کی به کامپیوتر دسترسی داره؟ گاردها یا رئیس زندان یا ... پس نیاز بود به این میون بر. حالت کلیشه ای و ساده ش میشد این ولی سم اسماعیل این کارو نکرده و ازین میون بر یه شخصیت خوب ساخته و کاراکتر الیوت رو هم عمیقتر کرده.

دیالوگی که الیوت در مورد خدا داشت شاید واسه آتئیستا ( با احترام به همشون) تاثیر گذار باشه
    به نظرم آتئیست بودن یا نبودن در تاثیرش نباید خیلی فرقی ایجاد کنه چون حرف درستی رو به خوبی میزنه. (اگه خواستی جواب بدی این قسمت رو بنظرم جواب نده چون بسیار بحث بیهوده ای ایجاد میشه البته بازم هرجور خودت میدونی)

چیزی که سم اسمعیل توش عالیه همینه نگاه کردن به موضاعات از یه زاویه دیگست
    این نوع روایتش تو این فصل هم نگاه کردن از یه زاویه دیگه ـست و خوبیش همینه دیگه فقط حرفی که میزنه متفاوت نیست فرمی هم که برای زدن اون حرف انتخاب کرده متفاوته.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad MT نمایش پست ها
    خوبیش اینه که این فصل ۱۰ قسمت نیس ۱۳ قسمته حداقل )))
    اینو تو پست قبلی میخواستم بگم یادم رفت. این فصل 12 قسمته.

18. 4 کاربرِ زیر از mr67 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,495

اگر خیلی سریالهای معمولی دیگه ای هم بودن نمیشد به این زودی و با قاطعیت گفت ری میون برـه در مورد مستر ربات که اصلا نمیشه حداقل باید تا آخر فصل صبر کنی شاید باشه شاید نباشه هرچند اگر هم باشه باز گفتم من راضیم ولی درعین حال نیاز به یه میون بر بود دیگه. پلات سریال رو اگه ساده کنی این میشه الیوت تو زندانه و نیاز داره که با کامپیوتر به بیرون دسترسی داشته باشه. تو زندان کی به کامپیوتر دسترسی داره؟ گاردها یا رئیس زندان یا ... پس نیاز بود به این میون بر. حالت کلیشه ای و ساده ش میشد این ولی سم اسماعیل این کارو نکرده و ازین میون بر یه شخصیت خوب ساخته و کاراکتر الیوت رو هم عمیقتر کرده.

اینکه سم یه شخصیت جدید ساخته و خوب بوده که حرفی توش نیست بیشتر حرف من اینه که هسته اصلی داستان هنوز شفاف نیست که بریم سراغ میون بر ( اگه میون بر باشه ) وقتی این همه داستان اصلی هست که باید شفاف بشه و صد البته جذاب تره
    مثالش چیه ( هر جا اشتباه میکنم تصیحم کن ) : رابطه دارلین با تایرل چیه قضیش؟؟ یادته قسمت 2 فصل 1 تایرل به الیوت پیشنهاد کار داد اونم تو یه سطح خیلی بالا ؟ واسه چی؟ خود تایرل هنوز کجاست ؟ تا الان به این فکر کردی که این ماموری که با جوانا کار میکنه تو قسمت 1 فصل اول الیوت رو بذور سوار ماشین کرد دقیقا نقشش چیه ؟ الان داره چیکار میکنه ؟
    اگه بخوای بگی نقش ری یه جوریه که هم باعث بشه رامی ملک فانکشنال به نظر برسه (مثلا لوش دادن به فدز) و با مستر روبات رابطش بهتر بشه و همچنین یه کسی که حرفای انگیزشی بزنه ؛ باشه اینو قبول میکنم اما تو هم قبول کن سریال خیلی سوال بی پاسخ داره که اگه بهشون بپردازه خیلی قضیه هیجان انگیز تر میشه تا دیدن ری !

به نظرم آتئیست بودن یا نبودن در تاثیرش نباید خیلی فرقی ایجاد کنه چون حرف درستی رو به خوبی میزنه. (اگه خواستی جواب بدی این قسمت رو بنظرم جواب نده چون بسیار بحث بیهوده ای ایجاد میشه البته بازم هرجور خودت میدونی)

تو میگی یه حرف درستی رو به خوبی میزنه ... خب بذار معنیش کنیم! موافقی؟ ( خیلی سعی کردم این بخش رو ننویسم ولی نشد همونقدر که این بحث به قول تو بیهودست در عین حال وسوسه انگیزم هست!)
    یعنی اینکه ... خدا حرف درستیه و سم اسمعیل با قید و تشبیه و کلمات به خوبی بیانش کرده ؛؛؛ من قسمت بیان خوبش رو قبول میکنم، اما باید نگاه کنی که همه قسمت اول (خدا... ) حرف رو قبول دارن آیا؟ مثلا جامعه آمریکا شاید آره جامعه پاکستان نه ! ولی احتمالا هر دو قبول میکنن که حرفی اگه می خواسته بزنه یا اگه انتقادی داشته به خوبی بیان کرده، شاید زبونش بیش از حد تند بوده ولی میدونسته چی بگه . همین جاهاست که میبینی یکی از اون ور قضیه زده بیرون و میشه ر.ا.ف.ع.ی پور ( این قسمت رو خوندی بگو ویرایش کنم که واسه انجمن دردسر ساز نشه)، یکی هم از اینور زده بیرون میشه سم اسمعیل ! هر دو اگه دقت کنی زبونشون انتقادیه ها ولی بببین اون چی میگه و این چی میگه! خلاصه اینکه حرفش رو به هیچ وجه قبول ندارم بخصوص زبون تندش رو ولی ... !

این دیالوگ اتفاقی یادم افتاد از House Of Cards ... شاید بی ارتباط به نظر برسه ولی بی ارتباط نیست !

Claire Underwood: We expel the Ba'athists, and you go from bureaucrat to extremist. But you're a well-educated man, Yusuf, and you don't care about Islam or the caliphate. You're just using that to radicalize soldiers
    Yusuf Al Ahmadi: Just as you use democracy and freedom
    Claire Underwood: So now we understand each other.

اینو تو پست قبلی میخواستم بگم یادم رفت. این فصل 12 قسمته.
    در نتیجه 5 قسمت بعدی باید عالی باشه

20. 3 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :