برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: فیلم های مورد نظر شما جهت نمایش در اکران های انجمن:

رأی دهندگان
40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Howl's Moving Castle

27 67.50%
  • The Curse of the Were-Rabbit

12 30.00%
  • The Wind Rises

15 37.50%
  • The Tale of the Princess Kaguya

13 32.50%
  • Big Hero 6

11 27.50%
  • Inside Out

19 47.50%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 13
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

[انجمن سینما]نظرسنجی انتخاب سه انیمیشن برترجهت نمایش در دور دوم اکران ها

درودی مجدد
    با دور دوم از سری جدید اکران های سینمایی انجمن خدمت شما سروران هستیم موضوع انتخابی برای این دور از اکران ها منتخبی از "انیمیشن های برگزیده اسکار" می باشد.همانند دور قبل خلاصه ای از شش انیمیشن موفق حضور یافته در این مراسم در زیر ارائه شده است تا سه فیلم انیمیشنی با آراء بیشتر از سوی شما ,برای پخش در سه اکران آتی انجمن انتخاب شود.توضیحات بیشتر درباره نحوه اجرا برنامه را در این پست می توانید مطالعه نمایید.این شما و این شش فیلم منتخب دور دوم:

نام فیلم: Howl's Moving Castle
    ژانر:ماجراجویی-فانتزی
    سال تولید: 2004
    کارگردان: Hayao Miyazaki
    خلاصه داستان:
    Sophie دختر جوان کلاه فروشی هست که روزی در راه بازگشت از دیدار خواهرش با جادوگری مواجه گشته و توسط او به پیرزنی نودساله تبدیل می گردد.حالا اوکه نگران دیده شدن با این ظاهر جدیدش توسط دیگران است در جستجوی راهی برای رهایی از نفرین از محل زندگیش خارج شده و شب هنگام به قلعه ای جادویی متحرکی به نام Howl رسیده و با شیطانکی به نام Calcifer آشنا گشته که توسط ساحر قصر به اسارت در آمده تا انرژی و جادوی قصر را تامین نماید.Calcifer با Sophie پیمان می بندد که اگر او را از اسارت جادوگر رهایی دهد و نیز متقابلا Sophieرا به سن واقعیش بازمی گرداند.
    عنوان در اسکار: نامزدی بهترین انیمیشن
    تریلر:....تماشا....دریافت

نام فیلم: The Curse of the Were-Rabbit
    ژانر:کمدی
    سال تولید: 2005
    کارگردانان: Steve Box,Nick Park
    خلاصه داستان:
    زمان برگزاری جشنواره سالانه سبزیجات در حال نزدیک شدن می باشد و تمام کشاورزان منطقه در تلاش هستند تا با موفیت در این فستیوال موفق به دریافت جایزه "هویج طلایی" گردند.دراین میان Wallace و سگ نگهبانش Gromit نیز توانسته اند با استفاده از سیستم امنیتی قدرتمندی به نام pest control مزرعه خود را از معرض آسیب توسط خرگوش های منطقه در امان نگه دارند.اما ماجرا از جایی پیچیده و جالب می شود که Wallace تصمیم می گیرد تا با به راه انداختن آزمایشگاه و ساخت دستگاهی,مغز خرگوش ها رو شستشو داده و با ایجاد تغییراتی در ساختار عصی آنها اشتهایشان به خوردن سبزیجات را برای همیه نابود گرداند اما....
    عنوان در اسکار: بهترین انیمیشن سال

نام فیلم: The Wind Rises
    ژانر:درام
    سال تولید: 2013
    کارگردان:Hayao Miyazaki
    خلاصه داستان:
    داستان فیلم حول شخصیت Jiro Horikoshi سازنده دو مدل از جنگنده های پیشرفته امپراطوری ژاپن در دوران جنگ جهانی دوم,از سال 1918 میلادی در حالی آغاز می شود که با وجود علاقه فراوان Jiro به پرواز و تبدیل گشتن به خلبان هواپیما,مخالفت اطرافیانش مانع از وقوع این امر می گردد.اما دیدن رویایی از طراح هواپیما مورد علاقه ایتالیاییش Giovanni Battista Caproni باعث می شود تا او به ساخت هواپیما علاقمند گشته سال ها بعد برای کسب دانش ساخت هواپیما به توکیو سفر کند,اما به زودی داستان های پرفرازونشیب زندگی او همزمان با وقوع زلزله ویرانگر و معروف ژاپن در سال 1923 که شهرهای توکیو و یوکوهاما رو ویران کرد آغاز می گردد.

نام فیلم: The Tale of the Princess Kaguya
    ژانر:درام-فانتزی
    کارگردان:Isao Takahata
    خلاصه داستان:
    مردی به نام Sanuki که از بریدن ساقه های گیاه بامبو امرار معاش می کند روزی در حین قطع گیاهان ,در میان ساقه یکی از بامبوها دختر کوچکی که به طرز عجیبی از خود نور ساطع می کند را یافته و به همراه همسرش تصمیم می گیرد به او لقب Princess داده و او را که هدیه ای از سوی پروردگار می داند سرپرستی نماید.Princess زندگی خوب و خوشی در روستا داشته و دوستان فراوانی پیدا می کند.اما چالش فیلم از جایی آغاز می شود که Sanuki بار دیگر درمیان ساقه های بامبو,طلای فراوانی پیدا می کند و تصمیم می گیرد با این طلا دختر را به پرنسسی واقعی تبدیل نماید.و بدین منظور, اورامجبور به نقل مکان به پایتخت می نماید.

نام فیلم: Big Hero 6
    ژانر:درام-ماجراجویی
    کارگردان:Don Hall, Chris Williams
    خلاصه داستان:
    داستان فیلم در آینده حول نابغه دنیای رباتیکی به نام Hiro متمرکز گشته است که در سن سیزده سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل گشته و حال بیشتر وقت خود را در مسابقات رباتیک غیرقانونی می گذراند,تا اینکه برادربزرگترش Tadashi جهت جدا کردن او از این فضا Hiro را به آزمایشگاه رباتیک دانشگاه شهر ببرد.جایی که او با دوستان برادرش و ربات عظیم الجثه ای به نام Baymax آشنا می گردد و تصمیم می گیرد برای پذیرش در دانشگاه اختراعی را به Callaghan رئیس گروه رباتیک ارایه نماید اما در شب ارایه اختراعش آتش سوزی مشکوکی رخ می دهد که اوضاع را به کلی تغییر می دهد.
    عنوان در اسکار:بهترین انیمیشن سال

نام فیلم: Inside Out
    ژانر:درام-ماجراجویی-کمدی
    سال تولید:2015
    کارگردانان:Pete Docter, Ronnie Del Carmen
    خلاصه داستان:
    پدر Riley شغل جدیدی را در San Francisco پذیرفته و حال او باید از گذشته خود جدا شده تا پس از یک اسباب کشی پردردسر زندگی جدیدی را در خانه ای قدیمی آغاز نماید.در این میان پنج حس درونی اصلی او یعنی,خشم,لذت,ترس,شادی و غم که در بخش مرکزی مغزش سکونت دارند هر یک سعی می کنند به نحوی او را در مواجه با این شرایط جدید یاری نمایند.اما بعضی اقدامات حس غم,قابل درک توسط سایر احساسات بویژه حس شادی نیست و زمانی که حس غم سعی میکند بعضی خاطرات شیرین Riley را به خاطرات غم انگیز تبدیل نماید اقدام شتابزده حس شادی دردسرهای فراوانی را ایجاد می نماید.
    عنوان در اسکار:بهترین انیمیشن سال
    »»مدت زمان این نظرسنجی سه روز و با قابلیت انتخاب چندگزینه ای می باشد.
    »»لطفاجهت جلوگیری از اسپویل شدن آثار ,نقدمحتوای فیلم هارا در تاپیک های اکران سینمایی به انجام رسانید.
    »»نظرات و پیشنهادات ارزشمند خودتان جهت اجرای هرچه بهتر برنامه را را می توانید به صورت پیام خصوصی به ما منتقل نمایید.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    25,322
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [انجمن سینما]نظرسنجی انتخاب سه انیمیشن برترجهت نمایش در دور دوم اکران ها

انیمیشن‌های خیلی خوبی برای نظرسنجی انتخاب شدن. تشکر میکنم از یاسر عزیز بابت همه چیز
    هر کدوم این انیمیشن‌ها رأی بیاره زیاد برام فرقی نمیکنه و در معرفی کردن و بحثشون شرکت میکنم.
    انیمیشن قلعه‌ی متحرک هاول که بینهایت زیباست، پر از نمادها و مفاهیم عمیق هست و اگر این داستان فوق العاده زیبا به طور کلیشه‌ای به پایان نمیرسید این انیمیشن رو زیباترین اثر هایائو میازاکی میدونستم. فضا و طراحی‌هایی شگرف، داستانی زیبا و شخصیت پردازی‌های بی‌نظیری داشت. به‌نظرم انیمیشن باد می‌وزد هم یک درام بیوگرافی زیبا با تصاویز زیبا و روایت بسیار خوب هست.
    افسانه‌ی پرنسس کاگویا با وجود سادگی و بی‌تکلف بودنش چه در طراحی و چه در داستان، هنگام دیدنش بارها بغضم گرفت و اشکم دراومد. تم بسیار خاطره انگیز، احساسی و غم انگیزی داشت. بیننده راحت با کاراکتر اصلی همذات پنداری میکنه و با تمام وجودش درکش میکنه. این انیمیشن خود زندگیه. کاش این انیمیشن هم رأی بیاره.
    درون-بیرون هم که شاهکار دیزنی هست و پر از نمادها و مفاهیم جالب هست. کاراکترها استثنائی تعریف شده اند. خیلی روی داستانش فکر شده و همه چیز در این انیمیشن حساب شده ست.
    بیگ هیرو 6 یک انیمیشن باحال و سرگرم کننده ست، داستانش خوبه و کاراکتر Baymax عالیه!
    انیمیشن والاس و گرومیت در نفرین خرگوشی رو هم بارها دیدم و از کارگردان سازنده‌ی این انیمیشن (نیک پارک) انیمیشن فرار مرغی (Chicken Run) هم برام خاطره‌انگیزه چون علاوه بر اینکه من انیمیشن‌هاشون رو دوست داشتم با بازی‌هاشون هم زندگی کردم! خلاصه اینکه انیمشن‌های این کارگردان هیجان انگیز هستند. شاید مفهوم آنچنانی نداشته باشند ولی کمی جنبه‌ی سیاسی دارند. بیشتر مفاهیم انیمیشن‌های این کارگردان در تعریف کاراکترهاش پیاده شده و جالب اینجاست که در همه‌ی انیمیشن‌های این کارگردان، این سبک و تعریف این کاراکترها مشابه هستن.

من به سه تاشون ("قلعه متحرک هاول" و "افسانه ی پرنسس کاگویا" و "درون-بیرون") رأی دادم ولی هر 6 تاشون رو دوست دارم.
    Can't find yourself. Lost in your lies

3. 21 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

اول از همه تشکر میکنم از یاسر بابت این تاپیک کامل واقعا زحمت کشیدی خسته نباشی

به Howl's Moving Castle ، The Wind Rises و The Tale of the Princess Kaguya رای دادم.

قلعه متحرک هاول رو خیلی وقت پیش دیدم در حدی که هیچی ازش یادم نیست! خوشبختانه از همه بیشتر رای اورده و می‌تونیم یه دور دیگه این شاهکار میازاکی رو ببینیم!
    The Wind Rises هم با اینکه طبق گفته خیلیا هیچیش به انیمه‌های میازاکی نمیخوره و از اون فانتزی‌ها و جلوه‌های بصری زیبای همیشگی خبری نیست ولی باز اسم این بزرگ مردُ به دوش میکشه و مجبورم کرد بهش رای بدم!
    The Tale of the Princess Kaguya هم داستان جالبی داره و مهم‌تر از همه کارگردانش "ایسائو تاکاهاتا" از بزرگترین کارگردان‌های انیمیشن سازی ژاپن!

همین که سه تا رای ـمُ دادم پشیمون شدم چرا یه رای به Inside Out ندادم ولی مثل اینکه دوستان دیگه هواشُ داشتن! امیدوارم انتخاب بشه با هم ببینیمش

5. 21 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

تشکر از یاسر عزیز برای تایپک خسته نباشی

تمام این 6 انیمیشن رو به جز The Tale of the Princess Kaguya و The Curse of the Were-Rabbit دیدم و به این 4 انیمیشن رای دادم!

Howl's Moving Castle: این انیمه رو چند سال پیش یه ذرشو دیده بودم و الان یه فرصت پیش اومد به صورت کامل ببینمش تا اینجا هم از بقیه پیش افتاده
    The Wind Rises:تقریبا تمام اثار هیائو میازاکی به جز دو سه مورد رو دیدم و عاشق کارهاش هستم امیدوارم رای بیاره و یه بار دیگه این انیمه فوقالعاده رو همراه با دوستان ببینم.
    The Curse of the Were-Rabbit: این انیمیشن رو اصلا ندیدم ولی تعریفشو زیاد شنیدم خیلی دوست دارم رای بیاره و ببینمش.
    Inside Out: من فن دو اتیشه پیسکار هستم و همه کارهای پیکسار رو دیدم عاشق نوآوریهاش هستم پشت تمام اثارش همیشه یه What If وجود داره و خیلی دوستش دارم

7. 18 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm a fucking loser
    سپاس
    14,002
    از این کاربر 2,237 بار در 167 پست سپاس گزاری شده

منم به Howl's Moving Castle ، The Wind Rises و The Tale of the Princess Kaguya رای دادم
    البته Howl's Moving Castle رو قبلا دیدم ولی خیلی دوست دارم دوباره ببینمش سه تا انیمیشن دیگه رو هم دیدم و The Curse of the Were-Rabbit خیلی دوست داشتنی بود

9. 17 کاربرِ زیر از AMIRREZA RV بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Im a Bird
    سپاس
    13,840
    از این کاربر 3,440 بار در 220 پست سپاس گزاری شده

ممنون از تاپیک و ممنون از یاسر جان گل و ممنون از همتون
    من زیاد با سیستم کاری این برنامه آشنایی ندارم ولی spirited away جاش خیلی خالیه! واقعا چرا نیست؟
    بعدش از همین تریبون انزجار خودم رو از پیکسار و متعلقاتش اعلام میکنم (با این که همه ی انیمیشن هاشون رو دیدم و در لحظه لذت بردم )
    توی بقیه آثار هم "افسانه پرنسس کاگویا" فاخر تر و بسیار هنرمندانه تره هرچند که داستانش لنگ میزنه جلوی "قلعه متحرک هاول"
    در هر صورت خیلی ناراحتم حتی اگر نباید باشه

11. 17 کاربرِ زیر از dazraf بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

خب توی این اثرها چون 2 تا اثر از میازاکی هست من قلعه متحرک هاول رو اول انتخاب میکنم ؛ انیمیشنی که به شدت ضد جنگ هست و خیلی خیلی لانگ شات های تاثیرگزاری داره و قابل بحث و نقد.

اثر دوم مطمنا اثری از پیکسار و انیمیشنی که سال 2015 اسکار گرفت « درون بیرون» که خیلی خیلی موفق هست و پر از شخصیت پردازی های نمادین .

اثر سوم قطعا والاس و گورمیت باید انتخاب کنم ولی خب قهرمان بزرگ شماره 6 هم از انیمیشن های موفق بود .

13. 18 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

تشکر بابت تایپیک

اول که Howl's Moving Castle
    بعدی ها Inside Out و والاس و گرومیت عالین همه پر خاطره و دلچسب
    البته من Big Hero رو ندیدم ولی بقیه هر 5 تا عالین ...

15. 17 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

من به 2 تا اثر که دیدم و 3 تا که ندیدم رای دادم و حتما تو همشون شرکت میکنم .

عجیب ترین و ناب ترین کارهایی رو هم که دیدم برای Hayao Miyazaki بوه که بدجور درگیرم کرده .. پرینسس موناکو و اسپریتت اوی تاثیر عجیبی رو آدم میذاره جوری که دیگه جرات نمی کنم برم سمتشون و بعد از دیدن این 2 تا انیمه دیگه هیچ اثری از Hayao Miyazaki رو ندیدم !

مرسی از یاسر عزیز بابت این تاپیک ، خدا قوت

17. 14 کاربرِ زیر از K1_Fa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

چیزی واسه گفتن ندارم، فقط یاد اون روز هایی که با دوستم میشستیم روزی 2 بار والاس و گرومیت رو میدیدیم بخیر..
    راستی جای spirited away واقعا خالیه.

19. 16 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین