برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: چه امتیازی برای این فیلم در نظر گرفته اید ؟

رأی دهندگان
17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

1 5.88%
  • 6

1 5.88%
  • 7

2 11.76%
  • 8

1 5.88%
  • 9

6 35.29%
  • 10

6 35.29%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

[اکران اختصاصی انجمن] انیمیشن های برگزیده اسکار,فیلم اول:قلعه متحرك هاول

صداپیشه‌ها

Christian Bale
    در نقش هاول

Emily Mortimer
    در نقش سوفی (جوان)

Jean Simmons
    در نقش سوفی (پیر)

Lauren Bacall
    در نقش جادوگر وِیست

انیمیشن قلعه متحرك هاول/Howl's Moving Castle در سال 2004 توسط استدیو معروف استدیو گیبلی/Studio Ghibli و کمپانی والت دیزنی/The Walt Disney Company و به کارگردانی هایائو میازاکی/Hayao Miyazaki ساخته شد. هایائو میازاکی پس از موفقیت اثر قبلی‌اش یعنی انیمیشن "شهر اشباح/Spirited Away" و برنده شدن اسکار به دنبال اسکار بعدی‌اش با انیمیشن "قلعه متحرك هاول" بود، این انیمیشن هرچند که نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد ولی نتوانست برنده‌ی اسکار شود، البته برنده‌ی جوایز بسیاری از مراسم‌های مختلف شد و بسیاری از منتقدان انیمیشن "قلعه متحرك هاول" را جزو زیباترین انیمیشن‌های هایائو میازاکی معرفی کردند. موسیقی‌های متن این انیمیشن توسط یکی از مشهورترین کامپوزرهای ژاپنی به نام جو هیسایشی/Joe Hisaishi ساخته شد.

این انیمیشن سرشار از مفاهیم انسانی، سیاسی، عرفانی و عاشقانه و ترکیبی خلاقانه از انیمیشن‌های شرکت والت دیزنی است.

در انیمیشن‌های هایائو میازاکی و به‌خصوص "قلعه متحرك هاول" آنچه بیشتر جلب توجه می‌کند استفاده از نمادهای مختلف است.

توجه کنید که در این انیمیشن اسم قهرمان داستان همنام اسم قلعه‌ی متحرک یعنی "هاول" است و اینچنین رابطه و وابستگی قلعه به قهرمان داستان تعریف شده است. "هاول" قلعه‌ای ست که "سوفی" را به درون و در کنار قلبِ خود پناه می‌دهد و اینچنین به زیبایی هرچه تمام‌تر مفهوم عشق در قالب پناه یافتن در دل قلعه‌ی متحرکی که با شعله‌ی فروزان عشق حرکت می‌کند، پیاده شده است. این قلعه توسط شعله‌ی آتشی که "کالسیفر" نام دارد هدایت می‌شود که در واقع "کالسیفر" حکم قلبِ قلعه را دارد و مادامی که قلب خانه‌ای آسیب ببیند، خانه ویران می‌شود. همانطور که اشاره شد این انیمیشن پر از مفاهیم سیاسی، انسانی و عاشقانه است از جمله مفاهیم ضد جنگ و آزادی خواهانه. "هاول" کسی است که حاضر نمی‌شود خود را وارد جنگی کند که حاکم به راه انداخته و باعث شود مردم سرزمینش آواره شوند و خانه‌هایشان در زیر بارانی از بمباران موشک‌ها ویران شود. گفته شده است که هایائو میازاکی این انیمیشن را متأثر از جنگ آمریکا و عراق که در سال 2003 رخ داد، ساخته است و در این انیمیشن به تأثیرات جنگ و تبعات و ویرانی‌های آن اشاره میکند. "هاول" فردی آزاد و مبارز است و در روی دیگر این سکه‌ی طلسم‌شده پرنده‌ای نهفته است که به سمت آزادی پَر می‌کشد و با دشمنان می‌جنگد. این پرنده از نظر ظاهری شباهت به کلاغ دارد و این همان روی دوم سکه است که زشت جلوه می‌کند، "هاول" نمی‌خواهد که دیگران این روی سکه را ببینند و به طور مخفیانه برای نجات مردم به جنگ با دشمنان می‌رود. روی اول سکه زیباست و او با چهره‌ای زیبا خودش را به مردم نشان می‌دهد و زمانی که زیبایی‌اش را از دست رفته ببیند افسرده می‌شود و گوشه‌گیری اختیار می‌کند و این همان دلیلی است که او قلعه متحرک هاول را برپا کرده است.

تعریف کاراکتر قلعه به زیبایی هرچه تمام‌تر صورت گرفته است. این قلعه حرکت می‌کند، یعنی همانگونه که یک انسان از افسردگی به گوشه‌گیری و فرار از مردم میل پیدا می‌کند، این قلعه نیز از خانه‌های شهر دور شده و سر از پشت کوه‌ها در آورده است. میازاکی با این انیمیشن "زیبایی" را تعریف می‌کند. نکته‌ی قابل توجه اینجاست که هر دوی عاشق و معشوق همانند یک سکه دو رو دارند. یک روی سکه زیباست و روی دیگر سکه زشت. عقل اکثر انسان‌ها به چشمشان است یعنی زیبایی را فقط در ظاهر افراد جستجو می‌کنند و آنچه که باعث شده در این جامعه "سوفی" گوشه‌گیر شود و به قلعه‌‌ی هاول پناه بیاورد همین از دست‌دادن زیبایی ظاهری اوست. در افسانه‌ها آمده است که "هاول" قلب دختران زیبا را می‌دزدد و سوال اینجاست چرا پیرزنی که در ظاهر زشت است را به درون خود پناه داده؟ دو مفهوم در اینجا تداعی می‌شود. یکی اینکه زیبایی فقط به ظاهر افراد نیست و دوم اینکه عشق با گذر زمان نمی‌میرد و همچنان در پیری و تا آخر عمر فروغ دارد. آنچه بیشتر بین پیری و جوانی موج میزند تقابل نیست بلکه اشتراک آنهاست و حتی گاهی به سختی می‌توان تشخیص داد که چهره‌ی "سوفی" پیر است یا جوان، در گذشته هم کارگران‌ها و انیماتورهای بزرگی همچون مایکل دودوک نیز از این تکنیک بهره گرفته‌ بودند. این انیمیشن علاوه بر داستان زیبا و شخصیت‌پردازی‌های بدون نقصش، سرشار از تصاویر زیبا و فضاسازی‌های بی‌نظیر است.

خلاصه داستان

"سوفی" دختری جوانی است که بعد از مرگ پدرش توسط جادوگری نفرین شده و تبدیل به یک پیرزن می‌شود. او از ترس اینکه در هیبت یک پیرزن دیده شود، از شهر خارج شده و "قلعه متحرک هاول” او را در دل خود پناه می‌دهد.

»» افتخارات:
    Mainichi Film Awards - Best Japanese Movie Overall
    Award for Best Technical Contribution
    Nebula Award for Best Script
    nominated for Best Animated Feature at the 78th Academy Awards
    و ...
    صداپیشه‌ها

Billy Crystal
    در نقش کالسیفر

Josh Hutcherson
    در نقش مارکل

Blythe Danner
    در نقش مادام سالیمان

Jena Malone
    در نقش لِتی

دوستان عزیز زمان اکران و فرصت شرکت در این نظر سنجی ده روز یعنی تا عصر روز شنبه سیزدهم شهریور نودوپنج می باشد.
    Can't find yourself. Lost in your lies

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اکران اختصاصی انجمن] انیمیشن های برگزیده اسکار,فیلم اول:قلعه متحرك هاول

هرچند باور دارم که قلعه متحرک هاول از قوی‌ترین‌های استاد میازاکی نیست، ولی بازم اثر بسیار دلنشین‌ـی بود و دیدنش لذت بخش بود! چند ساعت بیشتر نیست که انیمه رو دیدم پس نظرم درباره اثر هنوز شکل کاملی به خودش نگرفته و این نمره‌هایی که دادم ممکنه در دراز مدت تغییر کنه!

داستان پردازی: تنها اشکال یا نقصی که می‌تونم از انیمه بگیرم، داستانش ـه؛ داستان هم نمیشه گفت بهتره بگیم داستان پردازیِ انیمه که در بعضی جاها نامعلوم بود واسم و ایجاد ابهام میکرد؛ انتظار داشتم در آخر بعضی از اون ابهام‌ها توضیح داده بشن ولی اینطور نشد! در کل داستان پردازی خوبی داشت با وجود نقص‌ و ابهام‌هاش!

گرافیک: اینجاست که زبونم بند میاد در توصیف این شاهکار! گرافیک‌ـش خارق العاده بود؛ آدم توی منظره‌ها و پس ضمینه‌های بسیار قشنگ‌ـش گم میشد! طراحی قلعه خیلی جالب و دیدنی بود؛ بشخصه در کل دوران انیمه‌ایم شاهد همچین گرافیکی نبودم، چه سینمایی چه سریال! دقت بیش از ح...نه،بهتره بگم "وسواس" بیش از حد این کارگردان در طراحی هر صدمِ ثانیه‌ی این اثر، نتیجه‌ی فوق العاده‌ای برجا گذاشت!

موسیقی: موسیقی انیمه نیز اثر با ارزشی بود و بیننده رو غرق انیمه میکرد! چون زمان بچگی این فیلمُ چندبار دیده بودم، شنیدن دوباره آهنگ‌ها خیلی برام خاطره انگیز بود!

شخصیت‌ پردازی: انیمه‌های میازاکی شخصیت‌های جالبی رو در خودش جای میده! تک تک شخصیت‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خودشون رو دارن و به نوبه‌ی خودشون جالبن؛ حتی اون سگ پیری که دنبال سوفی میوفته یا اون مترسک بی جونی که همیشه یه جا گیر کرده! اون نقص‌های داستانی که گفته بودم به مقدار زیادی توسط این شخصیت‌ها جبران شده بودند.

داستان پردازی: 8/10
    گرافیک:
    10/10
    موسیقی:
    9/10
    شخصیت‌ پردازی:
    10/10
    نمره کل:
    9/10

*تاپیک از خود انیمه قشنگ‌تر شده :دی ! ممنون پیمان!

3. 21 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

*مروری بر سکانس‌های برتر تصویر به تصویر:

گروه نخست:

گروه دوم:

5. 23 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

میخوام از این تاپیک استفاده کنم و ارادتم به استاد میازاکی رو بیان کنم ...
    با اینکه "قلعه متحرک هاول" و "شهر اشباح" رو به تازگی دوباره دیدم اما متاسفانه یا خوشبختانه نمیتونم حتی نیم خط این دو اثر رو نقد کنم!
    بنظر من، نقد وقتی امکان پذیره که سازنده‌ی اون اثر از یک سری اصول و چارچوب‌های از قبل معین شده پیروی کنه ... وقتی تمام ابزارهاشو بکار بگیره و نهایتِ استفاده رو ازشون ببره اونوقته که منتقدین اون اثر رو لایه به لایه مورد نقد قرار میدن. از موسیقی گرفته تــــا قصه‌پردازی و شخصیت‌ها و و و ... ولی خودم شخصا به هیچ وجه نمیتونم این دو فیلم رو "منتقدانه" نگاه کنم! خلقِ دنیایی سرشار از تخیلاتِ کودکانه که شاید به چشمِ یه بچه‌ی چهارساله هم فانتزی و دور از دسترس باشه اما با تلفیقی استادانه، میشه تک تکِ شخصیت‌های این دنیا رو نمادگذاری کرد و به انسان‌ها ربط‌ـشون داد.
    توی این فیلم و همچنین "شهر اشباح" ، انسان‌بودن .. اعتمادکردن و قابل‌ اعتماد‌بودن .. دوست‌داشتن و دوست داشتنی‌بودن رو، از طریقِ کودکانه‌ترین دنیایِ بچه‌گی با استفاده از گرافیک خیره کننده و موسیقی‌ای که اگر در زمانِ مناسبی شنیده بشه میتونه از نوستالژیک‌ترین قطعاتی باشه که هر هنر دوستی تا بحال شنیده، آموزش میده.
    وقتی به این اثار نگاه میکنی، به این فکر فرو میری که آیا سازنده‌ی این فیلم، توی این جهان زندگی نمیکنه؟! آیا این همه جنگ و فقر رو نمیبنه؟! یعنی واقعا توی کشوری که این آقا زندگی کرده و یا در خانواده‌ای که بزرگ شده، حیله و دروغ وجود نداشته؟! پس چطور این همه زیبایی رو به تصویر میکشه؟! مگر میشه جنگ و مبارزه‌ی دو کشور رو دید، مگر میشه مرگِ مردمِ بیگناه رو دید و از این اتفاقات الهام گرفت تا این همه زیبایی رو خلق کرد؟! بعضی اوقات به این فکر میکنم که میازاکی و افرادِ مشابه اون که تعدادشون انگشت شماره، به راستی در دنیایی موازی زندگی میکنند!

»»ویرایش:دوستان عزیز فرصت مشارکت در تاپیک فیلم قلعه متحرك تا عصر روز سه شنبه این هفته تمدید گشت.

7. 18 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

گفتم بد نیست خودم هم بیام در مورد این انیمیشن نظرم رو بگم، البته اکثر توضیحات رو سعی کردم توی همون پست اول بدم. این انیمیشن از جنبه‌های بسیاری زیباست. چه لایه‌های داستانی چه فضاسازی‌ها و زیبایی‌های بصری و ... به نظر من انیمه شروع خوبی داشت و خوب هم پیش رفت اما در انتها یک پایان‌بندی بسیار کلیشه ای داشت. به عبارتی داستان جالب شده بود و شاخ و برگ هم پیدا کرده بود اما در انتها نتوانست این شاخ و برگ‌ها رو بهم پیوند بدهد و با یک پایان خوب به داستان انسجام ببخشه. یک جورایی فرمالیته‌اش کرد! و با این شیوه میشه سر و ته هر داستانی رو بهم بست. خود من نسخه سه زبانه رو دانلود کرده بودم، باید بگم که نسخه دوبله فارسی افتضاحه! ولی نه به دلیل صداپیشه‌هاش! دلیلش این هست که بسیاری از موسیقی‌های زیبای این انیمیشن رو نابود کرده و کیفیت موسیقی‌ها رو هم به شدت پایین آورده بوده و حتی خیلی از موسیقی‌ها رو حذف کردن! نسخه ژاپنی خوب هست. نسخه‌ دوبله انگلیسی بسیار عالی هست و بازیگران و صداپیشه‌های مطرحی همچون کریستین بیل و بیلی کریستال و ... برای این انیمیشن صداپیشگی کرده بوده‌اند. به طور کلی این انیمیشن در خلق زیبایی‌ و تعریف زیبایی موفق بوده، چه اون موسیقی‌هایی که میشنوید چه فضاهایی که به تصویر میکشه چه شخصیت‌پردازی‌های فوق العاده‌ای که داره و ... همه‌ی این‌ها رو باید ستایش کرد و همین هست که مردم هایائو میازاکی و انیمیشن‌هایش رو با وجودی که شاید خود میازاکی ظاهر زیبایی هم نداشته باشه، از صمیم قلب دوست دارند. به شخصه خیلی خوشحال شدم وقتی که فهمیدم هایائو میازاکی بعد از اینکه از عرصه کارگردانیِ انیمیشن‌ها خداحافظی کرد، بخاطر دیدن یک انیمیشن ارزشمند از مایکل دودوک (The Red Turtle) به کار و کارگردانی بازگشت و باز هم میتونیم منتظر انیمیشن‌های زیبایش بمانیم. قلعه متحرک هاول مفاهیم بسیار زیادی هم داشت و این‌ها داستان رو عمیق‌تر و تأثیرگذارتر کرده بود که متأسفانه با یک پایان کلیشه‌ای زحمات تیم ساخت این انیمیشن کمرنگ‌تر جلوه کرد. همچنین این انیمیشن تعلیق‌های مناسبی هم داشت به خصوص برای نشان دادن سختی‌ها و مشکلات دوران پیری. چیزی که برای خودم واضحه این هست که قلعه متحرک هاول بسیار پخته‌تر و زیباتر از شهر اشباح هست (هر دو رو بارها دیدم) و فکر میکنم از بقیه‌ی انیمیشن‌های سالِ منتشر شدنش یک سر و گردن بالاتر بود. امتیاز هم 9.5/10.

Can't find yourself. Lost in your lies

9. 19 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm a fucking loser
    سپاس
    14,002
    از این کاربر 2,237 بار در 167 پست سپاس گزاری شده

خوب بالاخره فرصت شد و بنده هم این اثر فوق العاده رو دیدم .....
    جلوه های بصری و گرافیک فوق العاده انیمه چشم هرکسی رو به خودش جذب میکند درسته که که انیمیشن های پیکسار و دیزنی از لحاظ گرافیکی و بصری بسیار فوق العاده هستند اما موردی که انیمه های جاپنی رو ( اینجا کارهای میازاکی ) در لول بالاتری برای من قرار میده دوست داشتنی بودنشون هست و یجورایی ارتباط برقرار کردن باهاشون بشدت راحت و دل نشین هست به طوری که اگر انیمه داستانی نداشته باشد حاضرم 2 ساعت تمام به ان خیره بشوم.قلعه متحرک هاول سومین اثر بعد از ( شهر اشباح و پرنسس مونونوکه ) هست که از میازکی دیده ام و این کار هم همانند دو اثر دیگر دارای داستانی زیبا و پر از مفاهیم عمیق زیبای انسانی هست که با یک روایت حرفه ای برای مدتی ببیننده ها رو در دنیای ساخته دست خودش غرق میکنه که پر از شخصیت های متفاوت هست که در پشت هرکدام از انها هم مفاهیم زیبایی نهفته است و با موسیقی خارق العاده کنترل بیینده رو برای مدتی در دست خود میگیرد تا به او نشان دهد انسانیت چه زیباست ......

11. 17 کاربرِ زیر از AMIRREZA RV بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I_am_Urmia_Lake #
    سپاس
    21,878
    از این کاربر 1,896 بار در 129 پست سپاس گزاری شده

قلعه هاول اوج شخصیت پردازی و گرافیک و موسیقی و داستان (خوب) هست ...
    و به نظرم میتونه عنوان زیباترین و دلنشین ترین کار هایائو میازاکی بگیره . ( البته کار دیگه ای از این کارگردان ندیدم )
    همیشه خیلی دوست داشتم که اگه ساعتی رو واسه تماشای یک سریال یا فیلمی اختصاص بدم ...
    ازش لذت ببرم و تمام ساعات بعدازدیدنش رو به فکر فرو برم .
    این انیمیشنم از همون ثانیه های اول با موسیقی روح نواز و
    گرافیگ خارق العاده اش منو در خودش حبس کرد ... تا نهایت لذتو ازش ببرم .
    در عین سادگی داستان ,اتفاقات خیلی قشنگ تصویر سازی شده بودن ...
    خیلی از مواقع حس اینو داشتم که از پشت پنجره دارم بارش زیبای بارونُ تماشا میکنم .
    از دیگر معیارهایی که میشد بهش نمره 10 داد شخصیت پردازی کارکترها بود ...
    شخصیت های این انیمیشن چه منفی چه مثبت بی نهایت قشنگ و دلنشین پرداخته شده بودن .
    (شخصیت سوفی در عین پیری و سالخوردگی از قلبی پرامید و مهربون و
    همچنان پرتلاش واسه رسیدن به اهدافش برخوردار بود) ...
    (شخصیت هاول الهام بخش صلح و کمک به مردم و حس وظیفه شناسی و
    در عین پرداختن به جنگ از قلبی پراز عشق و سرسبزی (مربوط به باغ مخفیش) برخوردار بود)
    از شخصیت های مورد علاقه ام که این کارگردان نخبه رو بخاطرشون تحسین میکنم ...
    (مترسک و سگ) با اینکه فرعی بودن ولی خیلی خوب مهربانی و وفاداری تو روحشون نقش بسته بود .
    و همینطورم از شخصیت دوست داشتنی انیمیشن که قلب هاولم بود ...
    آتش اهریمنی (کالیسفر) حس یه قلب با تمامی مشخصاتش رو به آدم منتقل میکرد .

و همینطورم از مورد توجه ترین معیار اصلی هر فیلم یا سریالی موسیقی متنش هست که در این بُعد
    بینهایت قشنگ و روح نواز آقای هیسایشی به انیمیشن وصل کرده ... دمش گرم

از صداپیشه های خیلی خوب و بجایی هم استفاده کرده بودن ...

----------------------
    از پیمان عزیز ( بخاطر تاپیک خوشگل و زیباش ) و از امین عزیز (بخاطر روی گلش و تمامی محبتاش ) و از یاسر عزیز (بخاطر لینک دانلودهاش)
    بچه ها متشکرم ازتون که هر کدوم زیبایی خاصی به زندگیم دادید توسط این انیمیشن

13. 16 کاربرِ زیر از S@eeD-Mj بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کوه باش و دل نبند
    سپاس
    16,377
    از این کاربر 6,113 بار در 375 پست سپاس گزاری شده

هایائو میازاکی... کسی که دنیای انیمیشن رو دگرگون و شمایل انیمیشن رو از تجربه‌های ساده کودکانه به روایت هایی "سینمایی" و تکنیک های نابش تصاویر ساده دیزنی رو به روایت هایی "انسانی" و شبیه به دنیای بزرگسالان تبدیل کرد.
    انگار قلعه‌ی متحرک هاول چکیده‌ای معرکه و شکیل از دلمشغولی‌های همیشگی استاد و مهم‌ترین‌ شه: هنرمندانه روی پرده آوردن زشتی‌های جنگ و مفهوم والای انسانیت. و باید اضافه کنم هرگز پرداختن به مضمون "عشق" در آثار میازاکی رو اینقدر پررنگ و دارای نقش محوری ندیده بودم
    اگر بخوایم درون مایه "قلعه ی متحرک هاول" رو بیرون بکشیم، باید آثاری مثل "پرنس مونونوکه" و "مدفن کرم های شب تاب" رو در هم مخلوط کنیم و کمی بهشون چاشنی انیمیشن "دیو و دلبر" رو اضافه کنیم تا بتونیم فقط قسمتی کوچیک از "عشق عظیم" و پیام "ضد جنگ" این اثر پرده برداریم. هر چقدر عشق سوفی (که انگار هیچ کسی غیر هاول زیبائی ش رو درک نکرده) به هاول (که نشون میده برخلاف حرف‌هایی که پشت سرش می‌زنن، موجودی به‌شدت احساساتی و بیزار از جنگ ـه) و بالعكس بیشتر نمود پیدا میکنه چهره سوفی جوونتر و شادابتر میشه و این حس در انیمیشن به خوبی كار شده،‌ حتی سوفی تو اواخر فیلم موی بافته شده خودش رو به خاطر عشق به هاول به كالسیفر میده و این تغییرات در هاول هم دیده میشه و حتی تغییر رفتاری ش رو هم پررنگ تر و باورپذیر تر میکنه. البته این تغییرات همگی به سمت و سوی ذات اصلی شخصیت هاست، همون "هدف متعالی" انسان که میازاکی با هنرمندی هر چه تمام تر و با قدرتی مثال‌زدنی از دل فجایعی مثل جنگ، خون‌ریزی، کشت‌وکشتار و تخریب و لطمه به جهانِ طبیعت،‌ این مهم رو به تصویر می‌کشه
    یکی از جذاب ترین و درگیر کننده ترین انیمیشن هایی که تا به امروز دیدم، پر از جزئیات و رنگ، موسیقی روح نواز و سراسر احساس با جان بخشیدن به ایده‌هایی خلاقانه که مخاطب رو افسون می‌کنن، شگفتی خلق میکنن و این حسِ دلچسب شگفت‌زدگی از همون اولین نماها تا پایان ادامه داره... قلعه‌ی متحرک هاول با وجود جهان پر رمز و راز و فانتزی ش اون قدر جهان‌شمول هست که هر آدمی در هر گوشه‌ی دنیا، مطابق با تجربه‌های زیستی‌ش باهاش ارتباط برقرار کنه.

9.5.10

از پیمان عزیز هم بی نهایت ممنون. وقتی زحمت همچین تاپیک شکیل و کامل و محشری رو کشیدی واقعا "وظیفه"م دونستم حتی با وجود اینکه مهلت تماشای اثر تموم شده ببینمش و نظرم رو بدم. دستت طلا

پ.ن: تماشای این هم خالی از لطف نیست. عناصر سینما-انیمیشن میازاکی رو به زیبایی هر چه تمام تر در این ویدئو می‌بینیم

Hayao Miyazaki - The Essence of Humanity

15. 13 کاربرِ زیر از Days of Heaven بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :