برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

Koe no Katachi | معرفی انیمه

Shōya Ishida
    دبستانی

کاش هیچوقت همدیگه رو ملاقات نمیکردیم . کاش بتونیم یه بار دیگه همدیگه رو ملاقات کنیم.

خبر ساخت اقتباسی از روی مانگای Koe no Katachi در اخرین چپتر از این مانگا در تاریخ 19 نوامبر اعلام شد،بعد ها در تاریخ 17 دسامبر 2014 مشخص شد که اقتباس از انیمه به صورت سینمایی خواهد بود در 46 امین شماره از شماره از مجلی هفتگی شونن جامپ اعلام شد که استدیو تهییه کننده این اثر Kyoto Animation خواهد بود و کارگردانی انیمه نیز بر عهده Naoko Yamada خواهد بود. وظیفه توزیع انیمه بر عهده کمپانی Shochiku خواهد بود، Reiko Yoshida وظیفه نوشتن نمایشنامه و Futoshi Nishiya طراحی کاراکتر ها را برعهده دارد و Kensuke Ushio و کمپانی Pony Canyon کامپوزرهای انیمه خواهند بود. اهنگ زمینه فیلم توسط Aiko با نام "Ai wo Shita no wa" اجرا شده است.

مانگا:

Koe no Katachi یک مانگای ژآپنی طراحی و نوشته شده توسط Yoshitoki Ōima می باشد. در ابتدا این مانگا به صورت تک قسمتی(ONE-SHOT) در مجله ماهانه شونن در فوریه 2011 انتشار یافت و سپس در آگوست 2013 به صورت سریالی در مجله هفتگی شونن به چاپ رسید سرانجام این مانگا در 19 نوامبر 2014 به پایان رسید. این مانگا در 7 جلد توسط کودانشا در ژاپن منتشر شده است.

داستان انیمه:

دختر ناشنوای دبستانی Shōko Nishimiya بمحض منتقل شدن به دبستان با پسری به نام Shōya Ishida در کلاس جدیدش مواجه میشود Shōya که ناشنوا نیست سردسته کسانی است که در کلاس برای Shōko به دلیل اینکه ناشنوا است قلدری میکنند. زمانی که این قلدری کردن ها ادامه پیدا میکند تمام کلاس شروع به قلدری کردن برای Shōya به دلیل قلدری کردن برای Shōko میکنند.تا زمان فارغ التحصیلی از دبستان Shōya و Shōko با یکدیگر صحبت نمیکنند تا زمانی که Shōya از انجام دادن کار های گذشته عذاب وجدان دارد و بدنبال این است که بتواند یک بار دیگر Shōko را ببیند او به دنبال جبران اشتباهاتی است که در دوران دبستان انجام داده است و امیدوار است بتواند با Shōko دوست بشود.

Shōko Nishimiya
    دبستانی

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Koe no Katachi | معرفی انیمه

عجب تریلر قشنگ و جالبی داشت! گرافیکش هم خیلی خوب بود! آهنگش هم عالی بود! بی صبرانه منتظرشم

ممنون مهدی بابت تاپیک

3. 21 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

Koe no Katachi New Promo And Television Commercial

دریافت و تماشا

دریافت و تماشا

دریافت و تماشا

5. 22 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

Koe no Katachi00The Shape of Voice
    چند روز پیش فیلم رو دیدم و خوشم نیومد ازش! واسه همین سخته درباره‌اش بنویسم. بیشتر این نارضایتی‌ام هم بخاطر شخصیت پردازی و داستان پردازی ضعیف فیلم بود. داستان که پر از ابهام بود و تا آخرش هم ابهام موند و هیچ جواب درست و حسابی‌ای داده نشد. یه سری جاها هم که هی کات میخورد و صحنه‌های مبهمی رو نشون میداد که اصلا جالب نبود و فقط آدمُ گیج میکرد. شخصیت پردازی انیمه واقعا ضعیف بود. وقتی بچه بودن خوب و منطقی بود ولی ورژن بزرگسالشون رو اصلا نمی‌تونستم درک کنم و کلا رفتار و افکارشون بی مفهوم بود؛ مثلا پسر نقش اول در ابتدا آدم بدجنس و زورگویی بود و بعد که بزرگ شد آدم خوب و مهربونی بود... خب، این اوکی، ولی نحوه و پروسه‌ی این شکل گیری رو نشونمون ندادن که چرا اینطور شد! این درمورد خیلی از شخصیت‌های دیگه هم صادقه! بعضی شخصیت‌ها هم که کارگردان سعی داشت بگه مثلا شخصیت‌های مهمی هستن تو داستان ولی بود و نبودشون هیچ فرقی نداشت. شنیدم مانگاش هیچ کدوم این نقص‌ها رو نداره و خیلی تدریجی پیش میره و بیننده میتونه تغییر شخصیت‌ها و روابط بینشون رو حس کنه ولی متاسفانه اقتباس خیلی بدی از مانگا صورت گرفته و سعی کردن کل مانگا رو به زور توی دو ساعت فیلم جا کنن که جالب نشد. 5/10

7. 18 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,322
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

The Shape of Voice / Koe no Katachi

به نظر من خیلی بهتر از انیمۀ سینمایی Your Name ساخته شده بود و درامش خیلی خوب جا گرفته بود. نقاط قوت این انیمۀ سینمایی بسیار بیشتر از نقاط ضعفش هست و به نظرم به خوبی حال و هوای مانگا رو منتقل میکنه گرچه ضعف‌هایی هم داشت که امین عزیز به درستی به چندتاش اشاره کرد.
    روی طراحی کاراکترهای اصلی و گرافیک عالی کار شده و موسیقی هم واقعأ عالی بود... اما طراحی بعضی از کاراکترهای فرعی بد بود و بهشون خوب پرداخته نشده بود.
    راستش فکر نمیکردم تا این حد خوب و لذت‌بخش باشه، فکر نمیکردم تا این حد بتونه به خوبی حس مانگا رو منتقل کنه. هم سکانس‌های باحال داره هم سکانس‌های به شدت دراماتیک.
    همونطوری که امین جان اشاره کرد در این انیمۀ سینمایی کاراکتر اصلی (شویا ایشیدا) یکدفعه جوری تغییر فاز میده که رفتارش هیچ سنخیتی با گذشته نداره (180 درجه تغییر فاز). توجه کنید که "شویا ایشیدا" در ابتدا شخصیت قلدری بود که همه رو اذیت می‌کرد و همین باعث میشد کسی باهاش دوست نشه و منزوی بشه، وقتی که دوستی نداشته باشی همه‌ی زندگیت رو سکوت فرا میگیره...سکوتی همانند یک مرگ خاموش که زندگی رو سرد و بی‌رمق میکنه، این شخص دیگه امیدی به زندگی نداره و به سمت خودکشی کشیده میشه...حالا این شخص تنها و منزوی هست و میدونید دیگه کسانی که گوشه‌گیر میشن تبدیل به آدم‌های آروم و درون‌ریزی میشن. تنها راه نجات از این سکوت مرگ‌بار وجود یک دوست هست، اما چرا در بین این همه شخص میره سراغ یک ناشنوا؟ سراغ کسی که هیچ کس بهش اهمیت نمیده، کسی که تمام زندگیش در سکوت گذرانده شده...جز اینکه به این دلیل هست که خودش این حس غربت رو تجربه کرده؟ دقیقأ داره توقعی که از دیگران داشت و بهش نرسیده بود رو با دلشاد کردن این دختر ناشنوا جبران میکنه. در کل از نقاط قوت انیمه میتونم به داستان و درام، گرافیک بالا و طراحی‌ مناسب کاراکتر اصلی (شویا ایشیدا) و موسیقی اشاره کنم و از نقاط ضعفش هم میتونم به شخصیت‌پردازی برخی از کاراکترهای فرعی و تغییر فازهای ناگهانی در رفتار کاراکتر اصلی اشاره کنم.
    در آخر یاد کنم از موسیقی زیبای انتهای این انیمۀ سینمایی که شکلِ صدا رو از "سکوت" به یک "موسیقی دل‌انگیز و امیدبخش" تغییر داد.
    پیشنهاد من این هست که حتمأ ببینید و لذت ببرید...

امتیاز من: 8/10
    Can't find yourself. Lost in your lies

9. 12 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    وقتی که دوستی نداشته باشی همه‌ی زندگیت رو سکوت فرا میگیره...سکوتی همانند یک مرگ خاموش که زندگی رو سرد و بی‌رمق میکنه، این شخص دیگه امیدی به زندگی نداره و به سمت خودکشی کشیده میشه...
    انیمه این چیزا رو نشون نداد؛ توی انیمه ما دیدیم که شویا ایشیدا دوستاش رو از دست داد( البته انیمه توی این مورد هم زیاد شفاف نبود) و بعد دیدیم که بزرگ شده و قصد داره خودکشی کنه! همونطور که گفتی: "وقتی که دوستی نداشته باشی همه‌ی زندگیت رو سکوت فرا میگیره...سکوتی همانند یک مرگ خاموش که زندگی رو سرد و بی‌رمق میکنه، این شخص دیگه امیدی به زندگی نداره و به سمت خودکشی کشیده میشه" ؛ بین اتفاق اول و دوم باید این چیزا پیش میومد! یعنی حتما باید پیش میومد وگرنه خیلی سخته با یک شخصیت اونم شخصیت اصلی ارتباط برقرار کرد! که متاسفانه توی انیمه به هیچ وجه به این موضوع نپرداخت! حتی وقتی تصمیم گرفت دوباره بره سراغ اون دختره ناشنوا، به خاطر اون دلایلی که گفتم، اصلا درک نمیکردم چرا میخواد همه چی رو جبران کنه و اون عذاب وجدانی رو که داشت قابل فهم نبود. حتی وقتی میخواست خودکشی کنه هم دلایلش روشن نبود که چرا واسه یه سری چیزا که دوران بچگیش اتفاق افتاده قصد خودکشی کرده!!

11. 11 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,322
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Being Amin نمایش پست ها
    انیمه این چیزا رو نشون نداد؛ توی انیمه ما دیدیم که شویا ایشیدا دوستاش رو از دست داد( البته انیمه توی این مورد هم زیاد شفاف نبود) و بعد دیدیم که بزرگ شده و قصد داره خودکشی کنه! همونطور که گفتی: "وقتی که دوستی نداشته باشی همه‌ی زندگیت رو سکوت فرا میگیره...سکوتی همانند یک مرگ خاموش که زندگی رو سرد و بی‌رمق میکنه، این شخص دیگه امیدی به زندگی نداره و به سمت خودکشی کشیده میشه" ؛ بین اتفاق اول و دوم باید این چیزا پیش میومد! یعنی حتما باید پیش میومد وگرنه خیلی سخته با یک شخصیت اونم شخصیت اصلی ارتباط برقرار کرد! که متاسفانه توی انیمه به هیچ وجه به این موضوع نپرداخت! حتی وقتی تصمیم گرفت دوباره بره سراغ اون دختره ناشنوا، به خاطر اون دلایلی که گفتم، اصلا درک نمیکردم چرا میخواد همه چی رو جبران کنه و اون عذاب وجدانی رو که داشت قابل فهم نبود. حتی وقتی میخواست خودکشی کنه هم دلایلش روشن نبود که چرا واسه یه سری چیزا که دوران بچگیش اتفاق افتاده قصد خودکشی کرده!!
    موافقم یکم انیمه عجله کرد و احساس کردم کمی از روایت داستان بین فواصل دوران بچگی و جوانی حذف شده یعنی به طور ناگهانی دیدیم کاراکتر بزرگ شده و قصد خودکشی داره. حالا اینجور هم نبود که اصلأ به دلایل این هدف (خودکشی) نپردازه ولی شاید کافی و قانع‌کننده نبود. این چیزایی که من گفتم و بولد کردی باید رخ میداد (از اهداف داستان بود)، شاید اگه یک انیمه سری ازش میساختن بهتر میبود چون داستانش پتانسیل داشتن داستان‌های فرعی درون داستان اصلی رو هم داره...مثلأ چند قسمت فقط به دلایل به وجود اومدن حس خودکشی شویا ایشیدا پرداخته بشه
    اینجوری اصلاح میکنم که: انیمه ایده خوبی داشت ولی داستان خوب پرداخته نشده بود.
    Can't find yourself. Lost in your lies

13. 8 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    موافقم یکم انیمه عجله کرد و احساس کردم کمی از روایت داستان بین فواصل دوران بچگی و جوانی حذف شده یعنی به طور ناگهانی دیدیم کاراکتر بزرگ شده و قصد خودکشی داره. حالا اینجور هم نبود که اصلأ به دلایل این هدف (خودکشی) نپردازه ولی شاید کافی و قانع‌کننده نبود. این چیزایی که من گفتم و بولد کردی باید رخ میداد (از اهداف داستان بود)، شاید اگه یک انیمه سری ازش میساختن بهتر میبود چون داستانش پتانسیل داشتن داستان‌های فرعی درون داستان اصلی رو هم داره...مثلأ چند قسمت فقط به دلایل به وجود اومدن حس خودکشی شویا ایشیدا پرداخته بشه
    اینجوری اصلاح میکنم که: انیمه ایده خوبی داشت ولی داستان خوب پرداخته نشده بود.
    دقیقا. اگه یه انیمه سری 12 قسمتی میساختن عالی میشد بنظرم. بدون هیچ حذف و اضافه ای میتونستن کل مانگا رو پوشش بدن!

15. 7 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :