برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 از مجموع 13
    My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

Naruto | بــه دنـیـای نـاروتـــو خـوش آمـدیـــد! | [معرفـی . بحـث]

نام سری اول: Naruto
    نام سری دوم: Naruto Shippūden

نوع: سریال

تعداد قسمت‌ها: 220 + ؟

وضعیت: در حال پخش

سال‌های پخش: 2002 تا 2007 + 2007 تا ؟

استودیو: Studio Pierrot

منبع: مانگا

ژانر: اکشن، کمدی، هنرهای رزمی، شونن

رده سنی: +13

«« خلاصه داستان »» : لحظاتی قبل از تولد "ناروتو اوزوماکی"، شیطانی بزرگ که با نام "کیوبی" شناخته می‌شود [روباه نُه دم] ، به "کونوها" دهکده مخفی برگ، حمله کرد و خرابی به بار آورد! به منظور خاتمه دادن به اعمال خشونت آمیز کیوبی، رهبر دهکده "هوکاگه" چهارم، زندگی خود را فدا کرد و آن هیولا را در داخل ناروتو که به تازگی متولد شده بود، مُهر کرد!

حال ناروتو یک نینجا پر جنب و جوش و بازیگوش است که هنوز در کونوها زندگی میکند. بخاطر کیوبی که در داخلش هست توسط بقیه طرد میشود! ناروتو کوشش میکند تا جای خود را در دهکده پیدا کند در حالی که خواسته‌ی دیرینه‌اش این است که هوکاگه کونوها شود! او در این راه نه فقط با دوستان خوبی آشنا میشود بلکه همچنین دشمنان مرگباری هم پیدا میکند!

««
    شناسنامه »» : ナルト یا Naruto نام یک مانگا ژاپنی است که توسط Masashi Kishimoto نوشته و مصورسازی شده است. این مانگا داستان ناروتو اوزوماکی یک نینجا نوجوان را می‌گوید که دائما دنبال این است که توسط بقیه به رسمیت شناخته شود و آروزیـش این است که تبدیل به هوکاگه [رهبر و قوی‌تـرین نینجا] شود. این مانگا به طور رسمی از سال 1999 منتشر شد و در سال 2014 با 72 جلد پایان یافت.
    یک انیمه برگرفته از این مانگا ساخته شد که توسط استودیو Studio Pierrot تولید شد و در 3 اکتبر 2002 پخش شد و د سال 2007 با 220 قسمت پایان یافت. به علاوه سری انیمه، استودیو سازنده انیمه 11 فیلم سینمایی نیز از نارتو ساخت. از روز انتشار تا اکتبر سال 2015 تخمین زده شد مانگای ناروتو بیش از 250 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است و تبدیل به چهارمین مانگا پرفروش تاریخ شد.
    ناروتو در رتبه 38 ـم لیست 100 انیمیشن برتر IGN قرار گرفت و در جشنواره UStv Awards جایزه بهترین انیمیشن را کسب کرد.

«« سری دوم انیمه؛ نـاروتـو شـیـپـودن »» : Naruto: Shippuden برگرفته از قسمت دوم مانگا ناروتو است. این سری نیز توسط Date Hayato کارگردانی شده است و استودیو Pierrot آن را تولید کرده است. ناروتو شیپودن دنباله‌ی مانگا ناروتو است و داستان سری اول بعد از گذشت دو سال و نیم در دنیای ناروتو را ادامه میدهد. این سری در 15 فوریه سال 2007 پخش خود را شروع کرد و هنوز در حال پخش است و تا به حال 478 قسمت از آن پخش شده است.

««
    معرفی کوتاه چهار شخصیت اصلی »» :

0
    0
    0
    0

«« اوزوماکی ناروتو »» : قهرمان داستان؛ او یک شینوبی در کونوها است و اغلب به دلیل روباه نه دمی که در خود دارد توسط اهل دهکده به تمسخر گرفته میشود؛ او شخصیت شاد و بازیگوشی دارد، غذای مورد علاقه‌اش رامن هست و کمی هم خنگ میزند! همانطور که خودش همیشه میگوید هیچوقت در رسیدن به هیچ هدفی تسلیم نمی‌شود. خواسته‌ی او تبدیل شدن به هوکاگه است تا قوی‌تـرین نینجا شود و احترام اهل دهکده را بدست آورد.
    0
    0
    0
    0
    0

0
    0
    0
    0

«« اوچیها ساسکه »» : حریف ناروتو؛ تنها خواسته او کشتن برادرش است و شخصیتی سرد و درونگرا دارد. او بقیه را به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهدافش میبیند. بین دخترا خیلی محبوب است ولی او این موضوع را اعصاب خردکن میبیند. وقتی عضوتیم 7 میشود تغییراتی در افکارش صورت میگیرد و نظرش درباره بقیه عوض میشود تا جایی که حتی حاضر میشود برای محافظت از آن‌ها جان خود را نیز در خطر بندازد.
    0
    0
    0
    0
    0
    0

0
    0
    0
    0
    «« هارونو ساکورا »» : او تنها عوض مونث تیم 7 است. وقتی برای اولین بار با ناروتو آشنا میشود، از لحاظ جسمی ضعیف است و علاقه بی حد و مرزی به ساسوکه دارد. تنها ویژگی خوبش مغزش است و باهوش‌تـرین نینجای دختر در آکادمی نینجاها است. او به همان اندازه که به ساسوکه علاقمند است از ناروتو بدش می‌آید.
    00
    0
    0
    0
    0
    0
    0

0
    0
    0

«« هاتاکه کاکاشی »» : او رهبر گروه 7 و استاد ناروتو، ساسکه و ساکورا است. او یکی از بااستعدادتـرین نینجاهای کونوها به شمار میرود؛ رفتار آرومی دارد، همیشه کسل است و توسط هیچکس و هیچ چیزی چندان هیجان زده نمی‌شود. آدم تنبلی است و همیشه به جلسات دیر می‌آید اما در مقام رهبری‌اش جدی است و میکوشد تا شاگردانش را از هر لحاظ آموزش دهد.

0
    0
    0
    0
    0
    0
    0

«« راهنمایی قسمت‌های فیلر انیمه »» : انیمه ناروتو دارای فیلرهای [قسمت‌های غیرمرتبط به داستان] زیادی است، پس پیشنهاد میشود اگر قصد دیدن این انیمه را دارید حتما از این قسمت‌ها گذر کنید! لیست فیلرهای هر دو سری در زیر آمده است و در بخش قرمز رنگ مشخص شده‌اند؛

سری اول

سری دوم

^_^
    سپاس
    12,383
    از این کاربر 1,378 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Naruto | بــه دنـیـای نـاروتـــو خـوش آمـدیـــد! | [معرفـی . بحـث]

نقل قول نوشته اصلی توسط Sσнєiℓ نمایش پست ها
    سلام. دوستم این انیمه رو پیشنهاد کرده برای دیدن. بعد یکی از دوستان دیگه که همینجا هستن گفتند فیلرها رو نبین. اونی که ناروتو رو پیشنهاد داده میگه حتما ببین. اگه ممکنه با دلیل بگید ببینم یا نه؟

فیلرها یا در مورد گذشته شخصیت هاست و یا یک ماجرای بی ربط به خط اصلی داستان و معمولاً طنز رو نشون میده. تماشای این قسمت ها خالی از لطف نیست و بعضی هاش خیلی جذابه، اما مشکل اینجاست که وقتی به جاهای حساس داستان میرسی و روزی 4-5 قسمت تماشا میکنی که زودتر ببینی چی میشه یکدفعه 30 قسمت فیلر میاد وسط . من خودم فیلرهای آخر Naruto رو دیدم چون داستان تموم شده بود و اینارو داشت بصورت اضافه پخش میکرد، اما فیلرهای Naruto: Shippuden واقعاً بد جاهایی پخش میشد و خیلی رو اعصاب بود.

3. 15 کاربرِ زیر از vA hid بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

خب بالاخره این انیمه رو هم پشتش رو به خاک مالیدم و چقدر میتونم در موردش حرف بزنم!

قبل اینکه این انیمه رو شروع کنم، من داشتم وان پیس رو میدیدم، همین جوری با خودم گفتم خب حالا که داری وان پیس رو میبینی، نروتو رو هم بگیر یه چند قسمت یه گوشه کنار داشته باش که اگه وسطای وان پیس دیدن خسته شدی واسه تنوع یه توکی هم به نروتو بزنی!

خسته شدم از دیدن وان پیس، واقعا غ ق تحمل شده بود برام انیمه اش، از این مدلا بود که میگفتی حالا درست میشه قدیمیه، وا بده، گیر نباش و میرفتی جلوتر باز میزد تو ذوقت و حالم بد میشد از این زجری که دارم خودم رو میدم با دیدنش ، تصمیم گرفتم نروتو رو یه چند قسمت ببینم، یه چند قسمت همین جوری با ناامیدی شروع کردم به دیدن نروتو ، اوایلش یه مقدار ذهنم مقایسه میکرد این انیمه رو با وان پیس، مثلا شخصیت اول وان پیس میخواست پادشاه دزدان دریایی بشه، تو انیمه ی نروتو هم شخصیت نروتو میخواست قدرتمندترین نینجا بشه، یا در مقایسه با وان پیس اون دنیای بزرگ و شلوغ پلوغ و پر از کاراکتر وان پیس رو اصلا نداشت، سری اول نروتو رو دیدم، گفتم اوکی حالا خوب بود در کل، بریم ادامه اش رو هم ببینیم اما زمانی که نروتو شیپودن رو شروع کردم اصلا تصور نمیکردم چقدر پیشرفت داشته باشه این انیمه، قشنگ یه لیگ دیگه شد و لازمه اش به نظرم همون مقدمات سری اول نروتو بود.

همون جوری که بالاتر گفتم زمانی که نروتو رو می دیدم و شروع کردم به مقایسه با وان پیس، اولین نقطه ی شباهتشون تو شخصیت های اصلی بود که هر دوتاشون میخواستن به نفر اول دنیای خودشون از لحاظ قدرت تبدیل شن، لوفی از وان پیس میخواست پادشاه دزدان دریایی بشه و نروتو میخواست بالاترین مقام نینجایی دهکده اش که بهش میگن هوکاگه تبدیل بشه، اما با یه تفاوت بزرگ، شخصیت نروتو، یه فرد یتیمی که از سمت اکثر اهالی دهکده ای که توش زندگی میکنه طرد شده و کسی ازش خوشش نمیاد، چرا؟ چون یه موجود عجیب غریبی که بهش میگن روباه نُه دم، داخل بدن نروتو زندگی میکنه و قدرت های خاصی داره و خود نروتو هم از این داستان بی خبره، اما چیزی که باهاش زندگی میکنه، یه دنیای پر از تنهایی،طرد شدن، مسخره شدن و نادیده گرفتن شدنه و کسی رو نداره، دست به هر کاری میزنه تا بتونه نظر بقیه رو به خودش جلب کنه، نسبت به باقی هم دوره ای های خودش یه آدمی با استعداد پایین تر تو یادگیری و این جور چیزاست، برخلاف لوفی تو وان پیس که به این شکل نبود.

همین احساسات و تجربیات تلخی که داره، یه جورایی عامل محرک نروتو هست تا بالاترین جایگاه رو تو دهکده ( هوکاگه) بدست بیاره.

ولی رفته رفته، مسیر داستان به سمتی میره که دیگه این تجربیات تلخ دلیل اصلی نروتو برای بدست آوردن اون جایگاه نیستن، صرفا این تجربیات دارک و سیاهی که داشته باعث میشه تا بقیه ی شخصیت هایی که تو انیمه هستن و مقابل نروتو قرار میگیرن رو درک کنه، و دلیل اصلی بدست آوردن اون جایگاه به این تبدیل میشه که تجربیات تلخی که این داشته رو کمک کنه که بقیه نداشته باشن!

من همیشه با یه سری از دوستام که صحبت میکنم در مورد یه سری از موضوعات، میگم که یه سری چیزا رو نمیتونی با کلمات و حرف زدن توصیف کنی و انتقال بدی، لغت و جمله ی خاصی نمیتونی براش پیدا کنی، اون آشوبی که درونته، اون احساسات بدی که حاصل یه سری تجربیات و اتفاقات تو گذشته ی زندگیت هستن و باعث میشن یه چیزایی رو درون خودت حمل کنی و لازمه یه جا خودت رو تخلیه کنی و انتظار داشته باشی که درک شی، خیلی وقت ها نشدنیه، احتمالا باید نفر مقابلت تجربه ی مشابه داشته باشه و ...

واسه من شخصیت نروتو وقتی در تقابل با یه سری از شخصیت های دیگه بود و اثری که روشون میذاشت دقیقا به همین شکل بود، همونی بود که احساسات بد و منفی ای که اونا درونشون داشتن و باعث میشد دست به یه سری کارا بزنن، نروتو درک میکرد با این تفاوت که اون مسیری رو که اونا رفتن و طی کردن رو نرفته بود ( حالا به دلایلی که تو انیمه نشون میده) و این انیمه به قدری تو به تصویر کشیدن احساساتی مثل نفرت، تنهایی و احساسات متضاد اینا عالی از نظر من عمل کرده که کلی دیالوگ ماندگار و سکانس ماندگار میتونی از توش در بیاری، تو این زمینه محشره واقعا، این احساسات رو از ریشه به تصویر میکشه و تو جریان داستان بهت نشون میده و تو یه سکانسی ضربه نهایی رو بهت میزنه که میتونی اون سکانس رو بارها و بارها بشینی ببینی و لذت ببری !

از نقاط قوت دیگه اش این بود که اکثر کاراکترهای که تو انیمه ی نروتو میبینین، خیلی خوب بهشون میپردازه و عمق دارن، یهو از غیب یکی ظاهر نمیشه که تو روند داستانی خیلی تاثیرگذار باشه ولی شما کلا چیزی ازش ندونی، بالاخره یه جایی میاد اون شخصیت رو برات میشکافه!
    در مورد اکشن و این جور چیزا هم که اکثر دوستان 6 سال پیش در موردش گفتن خب اینم جز نقاط قوتش بود.

البته اینم بگم تقریبا یک چهارم انتهایی انیمه دیگه سیر نزولی عجیبی پیدا میکنه، رسما میره تو دیوار، که خیلی دیگه برام مهم نبود (با اینکه خیلی گیر و گور داستانی داشت اون اواخرش) چون من اون لذتی که باید میبردم از دیدن این انیمه رو تا قبل این که سیر نزولی پیدا کنه رو برده بودم.

اگه کسی هوس کرد این انیمه رو ببینه، شاید توضیح واضحات باشه، کلا سمت فیلراش نرین، به شدت زیاد و تو مخی ان، من خیلی اتفاقی یه دونه فیلرش رو دانلود کرده بودم داشتم بالا میاوردم، مثل اینکه زمان پخش هم همین موضوع تو ذوق خیلی ها زده بود!

5. 12 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    خب بالاخره این انیمه رو هم پشتش رو به خاک مالیدم و چقدر میتونم در موردش حرف بزنم!

قبل اینکه این انیمه رو شروع کنم، من داشتم وان پیس رو میدیدم، همین جوری با خودم گفتم خب حالا که داری وان پیس رو میبینی، نروتو رو هم بگیر یه چند قسمت یه گوشه کنار داشته باش که اگه وسطای وان پیس دیدن خسته شدی واسه تنوع یه توکی هم به نروتو بزنی!

خسته شدم از دیدن وان پیس، واقعا غ ق تحمل شده بود برام انیمه اش، از این مدلا بود که میگفتی حالا درست میشه قدیمیه، وا بده، گیر نباش و میرفتی جلوتر باز میزد تو ذوقت و حالم بد میشد از این زجری که دارم خودم رو میدم با دیدنش ، تصمیم گرفتم نروتو رو یه چند قسمت ببینم، یه چند قسمت همین جوری با ناامیدی شروع کردم به دیدن نروتو ، اوایلش یه مقدار ذهنم مقایسه میکرد این انیمه رو با وان پیس، مثلا شخصیت اول وان پیس میخواست پادشاه دزدان دریایی بشه، تو انیمه ی نروتو هم شخصیت نروتو میخواست قدرتمندترین نینجا بشه، یا در مقایسه با وان پیس اون دنیای بزرگ و شلوغ پلوغ و پر از کاراکتر وان پیس رو اصلا نداشت، سری اول نروتو رو دیدم، گفتم اوکی حالا خوب بود در کل، بریم ادامه اش رو هم ببینیم اما زمانی که نروتو شیپودن رو شروع کردم اصلا تصور نمیکردم چقدر پیشرفت داشته باشه این انیمه، قشنگ یه لیگ دیگه شد و لازمه اش به نظرم همون مقدمات سری اول نروتو بود.

همون جوری که بالاتر گفتم زمانی که نروتو رو می دیدم و شروع کردم به مقایسه با وان پیس، اولین نقطه ی شباهتشون تو شخصیت های اصلی بود که هر دوتاشون میخواستن به نفر اول دنیای خودشون از لحاظ قدرت تبدیل شن، لوفی از وان پیس میخواست پادشاه دزدان دریایی بشه و نروتو میخواست بالاترین مقام نینجایی دهکده اش که بهش میگن هوکاگه تبدیل بشه، اما با یه تفاوت بزرگ، شخصیت نروتو، یه فرد یتیمی که از سمت اکثر اهالی دهکده ای که توش زندگی میکنه طرد شده و کسی ازش خوشش نمیاد، چرا؟ چون یه موجود عجیب غریبی که بهش میگن روباه نُه دم، داخل بدن نروتو زندگی میکنه و قدرت های خاصی داره و خود نروتو هم از این داستان بی خبره، اما چیزی که باهاش زندگی میکنه، یه دنیای پر از تنهایی،طرد شدن، مسخره شدن و نادیده گرفتن شدنه و کسی رو نداره، دست به هر کاری میزنه تا بتونه نظر بقیه رو به خودش جلب کنه، نسبت به باقی هم دوره ای های خودش یه آدمی با استعداد پایین تر تو یادگیری و این جور چیزاست، برخلاف لوفی تو وان پیس که به این شکل نبود.

همین احساسات و تجربیات تلخی که داره، یه جورایی عامل محرک نروتو هست تا بالاترین جایگاه رو تو دهکده ( هوکاگه) بدست بیاره.

ولی رفته رفته، مسیر داستان به سمتی میره که دیگه این تجربیات تلخ دلیل اصلی نروتو برای بدست آوردن اون جایگاه نیستن، صرفا این تجربیات دارک و سیاهی که داشته باعث میشه تا بقیه ی شخصیت هایی که تو انیمه هستن و مقابل نروتو قرار میگیرن رو درک کنه، و دلیل اصلی بدست آوردن اون جایگاه به این تبدیل میشه که تجربیات تلخی که این داشته رو کمک کنه که بقیه نداشته باشن!

من همیشه با یه سری از دوستام که صحبت میکنم در مورد یه سری از موضوعات، میگم که یه سری چیزا رو نمیتونی با کلمات و حرف زدن توصیف کنی و انتقال بدی، لغت و جمله ی خاصی نمیتونی براش پیدا کنی، اون آشوبی که درونته، اون احساسات بدی که حاصل یه سری تجربیات و اتفاقات تو گذشته ی زندگیت هستن و باعث میشن یه چیزایی رو درون خودت حمل کنی و لازمه یه جا خودت رو تخلیه کنی و انتظار داشته باشی که درک شی، خیلی وقت ها نشدنیه، احتمالا باید نفر مقابلت تجربه ی مشابه داشته باشه و ...

واسه من شخصیت نروتو وقتی در تقابل با یه سری از شخصیت های دیگه بود و اثری که روشون میذاشت دقیقا به همین شکل بود، همونی بود که احساسات بد و منفی ای که اونا درونشون داشتن و باعث میشد دست به یه سری کارا بزنن، نروتو درک میکرد با این تفاوت که اون مسیری رو که اونا رفتن و طی کردن رو نرفته بود ( حالا به دلایلی که تو انیمه نشون میده) و این انیمه به قدری تو به تصویر کشیدن احساساتی مثل نفرت، تنهایی و احساسات متضاد اینا عالی از نظر من عمل کرده که کلی دیالوگ ماندگار و سکانس ماندگار میتونی از توش در بیاری، تو این زمینه محشره واقعا، این احساسات رو از ریشه به تصویر میکشه و تو جریان داستان بهت نشون میده و تو یه سکانسی ضربه نهایی رو بهت میزنه که میتونی اون سکانس رو بارها و بارها بشینی ببینی و لذت ببری !

از نقاط قوت دیگه اش این بود که اکثر کاراکترهای که تو انیمه ی نروتو میبینین، خیلی خوب بهشون میپردازه و عمق دارن، یهو از غیب یکی ظاهر نمیشه که تو روند داستانی خیلی تاثیرگذار باشه ولی شما کلا چیزی ازش ندونی، بالاخره یه جایی میاد اون شخصیت رو برات میشکافه!
    در مورد اکشن و این جور چیزا هم که اکثر دوستان 6 سال پیش در موردش گفتن خب اینم جز نقاط قوتش بود.

البته اینم بگم تقریبا یک چهارم انتهایی انیمه دیگه سیر نزولی عجیبی پیدا میکنه، رسما میره تو دیوار، که خیلی دیگه برام مهم نبود (با اینکه خیلی گیر و گور داستانی داشت اون اواخرش) چون من اون لذتی که باید میبردم از دیدن این انیمه رو تا قبل این که سیر نزولی پیدا کنه رو برده بودم.

اگه کسی هوس کرد این انیمه رو ببینه، شاید توضیح واضحات باشه، کلا سمت فیلراش نرین، به شدت زیاد و تو مخی ان، من خیلی اتفاقی یه دونه فیلرش رو دانلود کرده بودم داشتم بالا میاوردم، مثل اینکه زمان پخش هم همین موضوع تو ذوق خیلی ها زده بود!
    بعد از عمری لاگین کردم انجمن چه پست خوبی دیدم، ناروتو رو من از زمانی که شیپودن تو قمستای 200 اینا بود هفتگی میدیدم، باهاش زندگی کردیم یه عمر، ولی بدون شک فیلر هاش امون نمیداد به ادم و باعث میشد یکم از انیمه زده بشی، سال پیش بعد از سالها دوری برگشتم یه دور از اول بدون هیچ فیلری تماشاش کردم و واقعا خیلی بهم چسبید یک انیمه بی نظیر هست اگه فیلر هاش رو بزنی کنار از هر لحاظ ( به جز انیمیشن بعضی مبارزات که خیلی تو ذوق میزدن بعضی وقت ها ) فوق العاده ست و بی دلیل نیست که انقدر محبوب و فراگیر شد هر چند همونم باعث شد به نظرم خیلیا بهش یکم هیت الکی بدن که البته در زمان پخش بخاطر فیلر ها میشد درک کرد ولی الان نه، فقط سعی کن اشتباه من رو نکنی و نری سراغ Boruto، انیمه ش اونچان بد نیست وقتی روی داستان اصلی تمرکز داره ولی اگه فکر میکنی فیلر های ناروتو بد بود فقط صبر کن فیلر های بوروتو رو ببینی کلا از انیمه زده میشی

وان پیس هم خیلی خوبه به خصوص از لحاظ شخصیت پردازی و داستانی ولی انیمه ش رو من واقعا نمیتونستم تحمل کنم به این خاطر که اینها کار ناروتو یا بلیچ رو نکردن که فیلر رو از قسمت های اصلی جدا کنن که بیننده بتونه اسکیپ کنه، اومدن اکثرا فیلر ها رو قاتی قسمت های اصلی کردن و این خودش روند پیش روی انیمه رو به شدت کند کرده به طوری که من یادمه داشتم میدیدم فکر کنم یه 20 قسمت طول کشید لوفی چند تا پله بره بالا از بس وسط قسمت بخش های فیلر چسبونده بودن

ناروتو مشکل فیلر داشت ولی حداقل بعد از اینکه به اتمام رسید بیننده به راحتی میتونه فیلر ها رو اسکیپ کنه و از داستان اصلی لذت کامل رو ببره، برای وان پیس فقط دیگه باید رفت سراغ مانگاش
    Farewell

7. 8 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12