برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

Fleabag | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه Fleabag که اپیزودهای آن در شش قسمت از 16 سپتامبر 2016 ( 26 شهریور 95 ) از سوی سرویس Amazon منتشر گشته است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Fleabag | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

2 قسمت دیدم از سزیلاش بدجور چسبید .. خیلی متفاوت و باحال بود ... شخصیت اصلیش عالیه بخصوص چشاش و نگاه تو دوربینش

از هومن عزیز و صابر هم پیشاپیش تشکر میکنم بابات ترجمه کار

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

بعد از دیدن 2 قسمت نتوسنتم از فکرش بیام بیرون ( get over it) و تو یه روز همه قسمتاش رو دیدم .. تو یک کلمه عالی بود

زاویه های پنهانش خیلی تاثیر گذار بود و خیلی هم خوش ساخت بود و ایده صحبت و پیش بینی هاش باعث شد منحصر به فرد بشه

در عین غمنگیز بودن پایانش ولی بهترین پایان ممکن بود

منتظر میشم تا کامل ترجمه بشه و دوباره ببینم ... هومن ، صابر

سپاس
    7,125
    از این کاربر 1,703 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

اول یه تشکر بابت ترجمه عالی و این که این پیشنهاد من رو برای ترجمه قبول کردید

سریال فوق العاده ای هستش ، شخصیت اولش فوق العاده اس ، طرز نگاهش به دوربین و حرف زدن با مخاطبش عالیه ، درسته که این سبک (صحبت با دوربین ) هم ایده جدیدی نیست ولی Phoebe Waller-Bridge به طرز ماهرانه ای تونسته این کار رو انجام بده و سریال طوری بودش که بعد از دیدن یک قسمت ، سه تا دیگه هم پشت سر هم دیدم

پیشنهاد می کنم حتما دوستان عزیز ببینن

امتیاز تا الان 9

5. 19 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Im a Bird
    سپاس
    13,840
    از این کاربر 3,440 بار در 220 پست سپاس گزاری شده

Fleabag scratches some uncomfortable itches
    » یکی از پر محتوی ترین کمدی هایی که تا به الان دیدم، فلیبگ زبون تند و بی تعارفی داره در عین حال که بیننده رو وادار به خندیدن میکنه حرفای بزرگی میزنه. شاید شخصا به عنوان یک بیننده ی مبتدی تا انتهای سریال متوجه منظور نویسنده نشدم ولی قطعا ضربه ای که در انتها به بیننده وارد میشه اون رو مجبور به مرور اتفاقات گذشته میکنه! به رخ کشیدن افتضاح زندگی مدرن در کنار انحرافاتی که هر شخصی داره؛ جای تامل بزرگی رو تو ذهن باز میکنه، جایی که تو سریال کاراکتر اصلی بهش اشاره میکنه و میگه : "همه یه ذره چنین احساسی رو دارن و در موردش صحبت نمی کنن ..."
    یا شخصا فکر میکنم در مورد نمایشگاهی که هست و توش گفته میشه : "اندام های ت/ن/ا/س/ل/ی تون رو بذارین بیرون و عقلتون رو بیارین به سوی این آثار ..." قطعا منظور بیشتری از یک دیالوگ محض بودن داره (شاید داره هدایت میکنه!! سریال رو باید با عقل دید!!)
    فلیبگ شاید دغدغه ی ج/ن/س/ی یک زن رو برجسته تر نشون میده ولی به طور کلی به همه داره تلنگر میزنه ...
    خودم حقیقتا با این نوع شوخی کردن و برخورد کردن با این مسائل خیلی ارتباط برقرار میکنم
    به طور کلی یک اثر بسیار قابل احترام و ارزنده ست، من بهش احترام میذارم در هر صورت
    + ترجمه ی هومن و صابر هم به همین اندازه قابل احترامه

سپاس
    3,975
    از این کاربر 3,112 بار در 322 پست سپاس گزاری شده

یه چند قسمت دیدم از سبک و روایتش خوشم اومد.باحاله .شخصیت اولشم کاریزما و بازیه جالبی داره
    لامصب این انگلیسی ها خیلی خوب بلدن سریال بسازن

8. 11 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

ساده، روان و جذاب
    فصل 2 رو تازه تموم کردم، منتظر ادامه اش هستم
    برای تقویت زبان خیلی خوبه
    مگر من ! من میشوم بی ت و

10. 7 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    821
    از این کاربر 268 بار در 36 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    ساده، روان و جذاب
    فصل 2 رو تازه تموم کردم، منتظر ادامه اش هستم
    برای تقویت زبان خیلی خوبه
    مثل اینکه دیگه قرار نیست ادامه ش رو بسازند متاسفانه

12. 7 کاربرِ زیر از fasol بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط fasol نمایش پست ها
    مثل اینکه دیگه قرار نیست ادامه ش رو بسازند متاسفانه
    چه خبر بدی
    متاسفم
    مگر من ! من میشوم بی ت و

14. 6 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,620 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

فصل اول قسمت چهارم

1- بعد از سال ها سریال دیدن خیلی راحت میتونم در این زمینه یه حکم نسبتا کلی بدم که مهم نیست آمریکایی ها چقدر تلاش کنن، هیچ وقت در زمینه ساخت سریال های جنایی و طنز به گرد پای بریتیش ها هم نمی رسن. جنایی که مثال زیاده ولی خب یه مثال خوب برای طنز همین فلیبگه. به نظرم وجه تمایز اصلی سریال های طنز بریتیش و امریکن رو بشه زبان گزنده طنز بریتانیایی دونست. فلیبگ شوخی های خیلی خوبی داره و به مراتب خنده روی لب بیننده خودش میاره، اما در همین حین آدرس هایی میده که باعث میشه فوری این خنده رو لبت خشک بشه و کار به قهقهه نکشه.

2- فلیبگ یه وجه تمایزی هم نسبت به بقیه طنزها داره و اونم اینه که برای خندوندن مخاطب خودش دست به خلق موقعیت های عجیب یا حتی شخصیت های کمیک نزده. شخصیت اول سریال یه دختر تنهاست که به سختی داره روزگار میگذرونه و موقعیت هایی هم که ما می بینیم، اتفاقاتیه که هر روزه تقریبا هر کسی میتونه تجربه کنه. ساموئل بکت از بزرگ ترین نمایشنامه نویس های تئاتر ابزورد زندگی رو به قدری تراژدیک می دونه که از نظرش بهترین واکنش بهش خنده ست. و فکر می کنم همین جریانه که تو فلیبگ باعث میشه اون خنده تبدیل به قهقهه نشه. چون ما داریم بدبختی های دختری تنها رو می بینیم که برای ادامه زندگی همه جوره داره دست و پا میزنه. دقیقا همون کاری که خیلیامون میکنیم.

3- مسئله ای که تا یه حدودی تو ذوقم میزنه، شوخی های بیشمار ج ن سیه که تو سریال می بینیم. البته این مسئله قابل توجیهه و اصلا از چارچوب دنیای سریال خارج نیست. ما تو سریال با شخصیت هایی مواجهیم که هر کدوم حداقل یه آبسس به خصوص دارن. آبسسی که تا حدی برجسته میشه و طنز سریال ازش نشات میگیره. و مسائل جن سی دقیقا اون چیزیه که همه ما توش یه سری آبسس های خاص داریم. میشه گفت در این زمینه آبسس های ج ن س ی مثل اثر انگشت میمونه و شاید گستردگی زیادی نداشته باشه، اما هر کسی با توجه به مقدار و نوع آبسسی که داره از بقیه جدا میشه و منحصر به فرد.

4-انسان مدرن رو باید مجموعه ای از تناقض ها دونست. انسانی که گسترده ترین وسایط ارتباطی رو داره، اما از هر زمانی بیشتر احساس تنهایی میکنه؛ بالاترین سطح بهداشت رو از ابتدای تاریخ تجربه میکنه، اما هر روز مریض و مریض تر میشه؛ خیلی بیشتر از دوره های قبل در مورد راه های خوشبختی اطلاعات داره، اما کمتر احساس خوشبختی میکنه؛ و اینجوریه که حس میکنه به بن بست خورده و کیش و مات شده. خب این وسط کاری از دستش برنمیاد و شاید حق با بکت باشه و فقط باید نشست و به این حجم از بدبختی خندید. کاری که فلیبگ به خوبی انجام میده.

16. 14 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :