برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 55
    سپاس
    7
    از این کاربر 301 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

چالش یادگیری زبان انگلیسی

چالش یادگیری زبان انگلیسی

سلام به دوستان تی وی وردی
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    فکر کنم تو عصر جدید یه جوری شده که زبان دونستن به اصطلاح از نون شب هم واجبتره و همه درگیرشیم تو هر رشته و زمینه ای که فعالیت میکنیم بهترین منبع ها به زبان انگلیسی هستن
    هممون مطمینا که تو این سایت هستیم سریال های زیادی دیدیم تو این چند سال و علاوه بر اینکه با این سریالا زندگی کردیم کنارش قطعا زبانمون خیلی پیشرفت کرده
    ولی خب اگه بخوایم یکم حرفه ای تر یاد بگیریم که بتونیم مقاله های خارجی رو بخونیم و ترجمه کنیم یا بخوایم تو ازمون های تافل و ... شرکت کنیم برای مدرک مطمینا باید دانشمون خیلی بیشتر باشه
    شاید ساده ترین و بهترین روش رفتن به کلاسای اموزشگاه ها باشه ولی مطمئنا خیلیا بدون اینکه این کلاسا رو برن زبان رو یاد گرفتن اگه بخوایم خودمون خود اموز یاد بگیریم باید چی کارکنیم؟
    من این تاپیکو زدم که دوستان مخصوصا مترجما یا کسایی که زبانشون خیلی خوبه تجربیاتشون رو از یادگیری در اختیارمون قرار بدن

چه روشی رو پیشنهاد میکنید چه کتاب و منبعی رو معرفی میکنید که بتونیم زبان رو حرفه ای یاد بگیریم

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : چالش یادگیری زبان انگلیسی

من یه مدت بود که میخواستم خودم تنهایی و بدون کلاس زبان یاد بگیرم ولی واقعا سخته!اون نصرت 30روزه رو تو محل کار با یادداشت برداری از هر ثانیش به زور تو یک سال تمومش کردم (به قول دوستم نصرت در 10 سال)ولی تنها عایدیش برام لیسنینگش بود!اونم نه خیلی پرفکت!، در حد خودش.به نظرم شنیدن و شنیدن و مدام شنیدن بهترین راهشه سریال و فیلم خیلی تاثیر میزاره مخصوصا برای سنین پایین بالاخص کارتون.اما علت این که اکثر کسانی که سعی میکنن و نمیتونن موفق بشن یا مثل من بعد یه مدت بیخیال میشن عدم وجود دو عامل اساسیه:1- انگیزه ی کافی واز اون هم مهمتر 2- نیاز مبرم
    باور کنید اگه این دوتا باشن در کمترین زمان ممکنه حتی آلمانی هم یاد میکیرین.در غیر این صورت اگه بخوایید فقط برا تفریح و فقط برا اینکه انگلیسی بلد بوده باشید ، زبان انگلیسی بخونید و یاد بگیرید به جایی نمیرسید.

http://best-address.blogfa.com/page/learn-english

.

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

همونطور که اشاره کردم من زبانم خوب نیست و در حال حاضر نیز هیچ گونه انگیزه و نیازی به یادگیری زبان انگلیسی ندارم ولی یه مدت قبل که خیلی مصمم بودم یه ایده ای به ذهنم خطور کرده بود که خیلی به نظرم جالب بود البته پیگیری نکردمش ولی میتونه خیلی در یادگیری زبان انگلیسی بدون اینکه زیاد درگیر کتب گرامر باشید بهتون کمک کنه .
    مثلا با کمی تحقیق و کمک دوستان و سایتهای مختلف یا حتی کتاب سعی کنید یک بیوگرافی مربوط به خودتون همراه با شرح حال کراهای روزانه ای که انجام میدین به زبان انگلیسی بنویسید و اونقدر بخونیداز روش که حفظ بشین .
    مثل توضیحاتی در مورد نام و نام خانوادگی محل تولد تحصیلات ، آروزها ، دوستان (مخصوصا خصوصیات اخلاقیشون)مسافرتهایی که رفته اید و بهترین خاطراتتون از گذشته به چه کارهایی علاقه دارین ، شغلتون چیه و زمانبندی کارهای روزانه تون چطوریه از چه مسیرهایی به سر کار میرید با چه وسیله ای و از چه کارهایی خوشتون میاد و از چه چیزایی متنفر هستید و ....
    یه چیز کلی و در کنارش جزئی از تمام مسائلی که مربوط به خودتون هست بنویسید و سعی کنید از کلمات متداول استفاده کنید و البته حتما از نظر دستوری به شکلی صحیحی نگارش بشه.
    خیلی عالی میشه ولی حیف که به شخصه دیگه حوصله ی چنین کارایی رو ندارم .یه جورایی دیگه قبولش کردم !

.

4. 18 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    934
    از این کاربر 1,525 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

ای کاش سطحتون رو هم میگفتید چون برای سطح خیلی پیشرفته منم ایده خیلی خاصی ندارم.
    من کمتر از سه ساله که به صورت جدی در حال یادگیری زبان هستم و تا حد زیادی موفق بودم. بزرگترین عاملشم علاقه زیاد بوده.
    اینکه چه روشی بهتره، نظر خودمو میگم. در کل بهترین روش اونیه که خودت باهاش راحت تری و کمتر برات خسته کننده اس. برای یادگیری زبان باید مثل خوره بیافتی به جونش و هر چیزی دم دستت اومد استفاده کنی. از کتاب و فیلم و سریال و آهنگ گرفته تا دیدن یه تابلو انگلیسی تو خیابون. حالا ممکنه یه روش کارائی بیشتری داشته باشه یه روش کارائی کمتر. ولی همونطور که گفتم باید اول باید به این فکر کنی که با کدوم روش راحت تری، میزان کارائی در درجه اول اهمیت قرار نمیگیره.

بنابراین نمیخواد وسواس به خرج بدی که کدوم روش کارائی بیشتری داره. شما هر روشی که علاقه داری رو انتخاب کن.

روشهائی که الان به ذهنم میاد اینا هستند:

- کتابهای آموزش زبان
    - کتابهای معمولی به زبان انگلیسی
    - پادکست آموزش زبان
    - آهنگ
    - اخبار و برنامه انگلیسی
    - سریال و فیلم
    - فلش کارت
    - ....

خب من بسته به شرایط و امکانات همشونو انجام دادم و همشونم مفید بودن. حالا درباره اینا اگه خواستی در حد توانم بیشتر توضیح میدم که مثلا کدوم کتاب بهتره و اینا.
    یادگیری زبان واقعا کار خسته کننده و زمان بریه، ولی اگه وقت کافی صرف بشه میشه یاد گرفت.

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

-عامل اصلی یادگیری زبان یا هرچیز دیگه ای انگیزه س. دونوع انگیزه ی بیرونی و درونی داریم..سعی کنید نیاز به یادگیری زبان رو تو وجودتون شعله ور کنید ..
    - اگر به دنبال تقویت سریع مکالمه ی زبان و سطح شنیداری هستید بهترین کار تماشای سریالهای کمدی 20 دقیقه ایه... تواین مدت کمی که هر اپیزود سریالها دارن کلی دیالوگ ردوبدل میشه و توجه به این مکالمات حتی اگر معانی رو هم متوجه نشید کمک فوق العاده ای به سطح شنیدار که مهم ترین عامل یادگیری زبان جدید هست به حساب میاد..

- زیرنویس رو کلا بیخیال شید... حدس بزنید معانی رو بهتراز اینه که آماده دیالوگ هارو بزارن جلوتون.

- شبکه ی press tv جزو اون کانالهاییه که خیلی هاتون میزنید جلو... حتما این شبکه رو تماشا کنید.

خوندن رمانهای فول تکست (متن کامل) سطح معمولی که اکثرن بین 100 تا 200 صفحه چاپ میشن تو مدت زمان خیلی کم دایره ی لغاتتون رو وسیع میکنه..
    شاید خیلی جاها رفتید و گفتند که مثل خود خارجی ها زیاد به گرامر اهمیت ندید ولی چیزی که بهش توجه نمیشه اینه که انگلیسی زبان مادریه اونهاست ولی برای ما زبان دوم محسوب میشه پس اگر ساختار جمله بندی ها رو بلد نباشید اونطور که باید نمیتونید به کار ببرید دانشتون رو ... پس خوندن رمان زبان اصلی علاوه بر اینکه انش لغویتون رو بهبود میبخشه باعث میشه توجهتون به سبک جمله بندی ها , انواع جملات و ساختار اشنا کنه و اضافه براین باعث میشه یه داستان خوب هم خونده باشید...
    خیلی ها کتابهایی مثل 504 یا مثل اینهارو برای تقویت لغت پیشنهاد میدن... این روش منسوخ شده س..در روش جدید باید لغات رو در متن ببینید تا یه فرم کلی ازش تو ذهنتون باشه و بگید این کلمه رو تو فلان جا دیدم یادمه معنیش. فقط یه نکته که توجه کنید رمانهای جرج برنارد شاو یا نویسنده های بریتانیایی یه کم ساختار جمله بندیاشون ادبی تر و طولانی طولانی ترن و خوندنشون سخته یه کم...علاوه براین کتابهای 504 نیازمند یک تمرین و تکرار خیلی انرژی بر هستند..بعضی انرژی گذاشتن ها نه تنها جوابگو نیستند بلکه باعث تضعیف روحیه و دلسرد شدن میشن... 504 رو باز میکنید کلی لغت عجیب غریب که حتی خود خارجیا هم به ندرت تو مکالمه شون استفاده میکنن میاد جلوتون... خب به جای اینکار برید دنبال لغات پرکاربرد زبان باشید..کتابهایی که متضاد و مترادف هارو توشون پوشش دادن رو حتما بخونید.. یا کتابهایی که به کلمات گیج کننده پرداختن :
    Bear : خرس
    Bear :تحمل کردن
    Bear in mind: به یادداشتن
    Bare : لخت
    Beard : ریش
    Bird :پرنده
    منظورم این مدل کلمات که تلفظ ها خیلی نزدیک به همه ولی معانی فرق داره...به همین علت مورد بعدی که باید اشاره کنم بهش اینه که. :

- بزرگترین اشتباه افرادی که تو ایران زبان یادمیگیرن اینه که فکر میکنن انگلیسی روهم باید باهمون اصوات زبان مادری ادا کنن و به همین علته که سطح تلفظ اکثر دانش آموخته های زبان عملأ تو دیواره.. ازهمون اول که زبان یادمیگیرید به تلفظ توجه کنید. تغییرات کوچیک در تلفظ معانی رو تغییر میدن..مثل کلمات بالا که نوشتم.

از استفاده کردن از دیکشنری خجالت نکشید. بعضی مواقع به لغاتی برمیخوید که تلفظش رو نمیدونید...زور نزنید ...برید سراغ دیکشنری.. کلمه مثلا نقش اسم داره و شما معنیش رو نگاه میکنید و تلفظش رو چک میکنید و سریعا دیکشنری رو میبندید..ولی اگر به قبل و بعد کلمه توجه کنید فرم فعلی یا صفتی یا قیدیه همون کلمه رو میبینید..

استفاده از دیکشنری انگلیسی به فارسی فقط تا سطح معمولی رو پوشش مسده...ازین سطح بخواید جلوتر برید باید از انگلیسی به انگلیسی ها استفاده کنید.

همین سرعتی که تو تماشای فیلم و سریال دارید خیلی خوبه...خیلیها به این منابع باارزشی که شما دارید دسترسی ندارن..تماشای بیشتر و گوش دادن بیشتر = یادگیری بیشتر و با کیفیت تر.. تو فیلم و سریالها همون چیزایی رو که یاد گرفتید رو بصورت کاربردی از تو دهن شخصیتهای فیلم و سریال میبینید..

هرچی سن بره بالا سرعت یادگیری میاد پایین.. بستگی به تلاشی که میکنید نتیجه میگیرید... ولی تلاش باید مستمر باشه.اینکه فکر کنید دوسال میرم کلاس یا خودم میخونم یادگرفتم زبانو خیال واهیهه....تلاش برای نگهداریه دانشی که یاد گرفتید از یادگرفتنش سخت تره..

زیادحرف زدم ببخشید.

سپاس
    825
    از این کاربر 1,184 بار در 76 پست سپاس گزاری شده

خب اگه قصدتون شرکت توو آزمونایی مثه تاقل و آیلتسه که منابع خاص خودشو داره. من در مورد تافل تجربه دارم و راجع بهش میگم.
    تافل آزمونیه که علاوه بر زبان، اسکیل ها یا به اصطلاح توانایی های دیگه ای رو هم در شما تست میکنه. محوری ترین اسکیل لیسنینگه. به نوعی میشه گفت تافل یه آزمون مبتنی بر لیسنینگه چون بجز ریدینگ، سایر اسکیل ها شامل حداقل دو بخش دارای لیسینگ هست. بنابراین شما باید لیسنینگ رو خیلی تقویت کنیدو روش سرمایه گذاری کنید. علاوه بر لیسنیگ شما باید مدیریت زمان رو هم بخوبی تمرین کنید. همه این ها رو گفتم که بگم بهترین منبع برای تافل TPOه. TPO یه برنامه ی چینیه که در واقع شبیه ساز آزمون تافله (با یه سرچ کوچیک یا سوال از کاربلدها میتونید گیرش بیارید. ضمنا باید جاوا 32 بیتی هم رو سیستمتون نصب باشه).
    برای تقویت لیسنینگ بهترین منبع برای من همین سریالایی ن که دارم صبح تا غروب میبینم. بخصوص سیتکام هایی مثه فرندز و بیگ بنگ میتونن خیلی کمک کنن چون گفتگوی روزمره ی آدم هاست.)
    لغت در حد 504 و اسنشال ورد کافیه. نرمافزارای لایتنر هم براشون زیادن. anki و J memorize از نمونه های موفقش هستن که کارتاشم دوستان زحمت کشیدن تهیه کردن. توو نت ریخته. دیگه همینا فعلا به ذهنم رسید

8. 25 کاربرِ زیر از armina90 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 257 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

من فکر نمی کنم دیدن سریال و حدس زدن راه مناسبی باشه. خیلی وقت ها نمیشه معنی خیلی چیزها را حدس زد. مخصوصا افعال دو کلمه ای. شاید به همین دلیله که خیلی از زیرنویس ها اینقدر ناقصه! بنابراین پادکستی را پیشنهاد میدم که بیش از هزار قسمت ۲۰ دقیقه ای داره و در هر قسمت میاد یک مکالمه میگذاره و بعد درباره ی اصطلاحات و کلمات جدید توضیح میده. علاوه بر اون پی دی اف متن و تمرین هم داره. پوشش موضوعات و کلماتش هم بقدری وسیعه که فراتر از نیازها است. مخصوصا که بسیاری از کلمات هست که شاید هیچ وقت در یک سریال استفاده نشه. پس برید اینجا:
    eslpod.com
    و در کنارش کتاب بخونید.

10. 21 کاربرِ زیر از kebrity بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    97
    از این کاربر 593 بار در 91 پست سپاس گزاری شده

راهنمایی جهت بهتر شدن زبان انگلیسی

سلام خدمت دوستان و اساتید

عذر میخوام اگه تاپیک رو جای اشتباهی زدم !
    راستش سوالی داشتم در مورد بهتر فهمیدن مطالب سریال یا گفت گو های انگیلسیی که چه روشی برای تقویت این مبحث اثر داره ؟ مثلا بهتره که ادم کامل به کلمات گوش بده یا با زیر نویس انگلیسی شروع کنه یا نه زیر نویس فارسی باشه و هم به کلمات گوش بده ؟!!!

بهترین روش برای تقویت شدن زبان با سریال به شیوه ای هست !؟

من خودم چندین ساله که سریال های خارجی رو نگاه میکنم اوایل فقط با زیر نویس فارسی بود بعد کلا حذف کردم ولی سریال رو همچنان 70 % میفهمیدم و با زیر نویس انگلیسی هم تا 80 % حال میخوام بدونم چه متودی جواب میده که اصلا زیرنویس نخواد !

مشکل دوم اینه یک سری سریال ها رو اصلا ادم متوجه کلام و جمله نمیشه شاید فقط 50 % سریال رو متوجه بشم مثل سریال true detective و با زیر نویس انگلیسی این فهم به 70% افزایش پیدا کنه

بعضی از سریال های دیگه هم که ادم 95% درصد بدون زیرنویس میفهمه مثل shameless !!

حال نمیدونم بیشتر باید رو چی تمرین کنم که کلا تو هیچ زمینه ای مشکلی برای درک مطلب نباشه

متشکر

12. 9 کاربرِ زیر از Astollo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کاش زندگی فست فوروارد داشت
    سپاس
    3,436
    از این کاربر 11,190 بار در 388 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : راهنمایی جهت بهتر شدن زبان انگلیسی

14. 14 کاربرِ زیر از Nevah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 257 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

به نظر من سریال به درد این کار نمیخوره. اولا من به شما سایت eslpod را پیشنهاد می کنم که بیش از هزار قسمت آموزش زبان داره و تمام قسمت هاش با توضیح کامل اصطلاحات و پی دی اف است و گستردگی قسمت ها و تنوع موضوعاتش به قدری است که بسیار فراتر از سریال بینی را هم پوشش میده. ثانیا پیشنهاد میکنم کتاب بخونید مخصوصا کتاب گویا گوش بدید.

16. 4 کاربرِ زیر از kebrity بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین