برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
    I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

بمب های گیشه ...

اشتباه نکنید، اصطلاح بمب گیشه یاBox Office Bomb برای فیلم هایی بکار نمیره که به نوعی گیشه رو ترکونده باشن بلکه به فیلم هایی گفته میشه که میزان فروش اونها حتی با هزینه ی تولیدشون هم برابری نمیکنه، شاید به این خاطر این اصطلاح بکار میره که این فیلم ها با فروش خودشون گیشه رو به یک مخروبه تبدیل کردن! در این تاپیک به شما ضررده ترین فیلم های هالیوودی رو معرفی میکنم.

47 Ronin

این فیلم اکشن محصول کمپانی یونیورسال با بازی کیانو ریوز با هزینه ی 175 میلیون دلاری تهیه شد اما تنها 150 میلیون دلار در گیشه فروش کرد که با توجه به هزینه های بازاریابی تخمین زده میشه بالغ بر 150 میلیون دلار ضرر روی دست سازندگان خودش قرار داده باشه. جالبه بدونید حسین امینی یکی از فیلمنامه نویس های این اثر هستش.

Mars Needs Moms

این انیمیشن سه بعدی محصول سال 2011 و با صداپیشگی سث گرین با هزینه ی 150 میلیون دلاری تهیه شد اما فقط و فقط 38 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش کرد تا ضرری بالغ بر 130 میلیون دلار رو روی دست تهیه کنندگان خودش قرار داده باشه.از روبرت زمکیس بعنوان یکی از تهیه کننده های این اثر نام برده میشه.

The 13th Warrior

این اثر اکشن و ماجراجویی تاریخی محصول سال 1999 و به تهیه کنندگی کمپانی تاچ استون پیکچرز که در اون آنتونیو باندراس و عمر شریف هنرنمایی کردن. هزینه تولید این اثر 160 میلیون دلار بوده که تنها 61 میلیون دلار فروش داشته. تخمین زده شده که ضرر این فیلم چیزی حدود 120 میلیون دلار بوده.

John Carter

این اثر فانتزی ماجراجویی محصول سال 2012 که والت دیزنی اونو تهیه و توزیع کرده. هزینه تولید این فیلم 250 میلیون دلار بوده و در سرتا سر دنیا 284 میلیون دلار فروش داشته. با توجه به هزینه های بازار یابی تخمین زده میشه این اثر هم ضرری بالغ بر 120 میلیون دلار روی دست سازندگان خودش قرار داده.

The Lone Ranger

رنجر تنها در ژانر وسترن و ماجراجویی محصول سال 2013 که والت دیزنی اونو تهیه و توزیع کرده. گور وربینسکی که در مقام کارگردان در کنار جانی دپ در دزدان دریایی کارائیب و انیمیشن رنگو بسیار موفق عمل کرده بود با بودجه ی 215 میلیون دلاری این اثر رو تهیه کرد اما فروش این اثر در گیشه تنها 260 میلیون دلار بود. تخمین زده میشه این فیلم با توجه به هزینه های بازاریابی ضرری بالغ بر 95 تا 120 میلیون دلار روی دست تهیه کنندگان خودش گذاشته باشه.

ادامه دارد...

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : بمب های گیشه ...

یعنی هزینه های بازار یابی جزو بودجه ساخت فیلم نیست !! اینطوری که بیشتر فیلمها ضرر میدن ،یعنی هزینه بازاریابی و تبلیغات فیلمی مث

The Lone Ranger بالغ بر 100 میلیونه!! یعنی با نصف بودجه فیلم برابری میکنه....؟
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

3. 7 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed224 نمایش پست ها
    یعنی هزینه های بازار یابی جزو بودجه ساخت فیلم نیست !! اینطوری که بیشتر فیلمها ضرر میدن ،یعنی هزینه بازاریابی و تبلیغات فیلمی مث

The Lone Ranger بالغ بر 100 میلیونه!! یعنی با نصف بودجه فیلم برابری میکنه....؟
    بله برای بلاک باسترها این هزینه ها انجام میشه. هزینه های بازاریابی و تبلیغات و توزیع جدای از بودجه تولید هستش. مثلا برای آوتار در نظر بگیرید (من عین جمله رو براتون میارم) :
    Estimates put the cost of the film at about $280–310 million to produce and an estimated $150 million for marketing

و دقیقا درست میگید همین هزینه ها باعث نگرانی میشه. بارها و بارها افرادی مثل اسپیلبرگ نگرانی خودشون رو از بابت این هزینه ها اعلام کردن و گفتن که در نهایت این هزینه ها عاقبت خوبی برای هالیوود در بر نخواهد داشت.

5. 8 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Take Me To Your Jungle,im not Afraid
    سپاس
    107
    از این کاربر 1,152 بار در 97 پست سپاس گزاری شده

البته بنظرم the lone ranger فروشش خوب بوده. هزینه ساخت فیلم واقعا طاقت فرساست و اگه خوب بدونین گور وربینسکی هم فیلمهای پر خرج زیادی ساخته. نمونش همین دزدان دریایی کارائیب بوده.

7. 4 کاربرِ زیر از Overlord93 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

با تشکر از دوست عزیز در گرداوریه این تاپیک .

میگم تولید اونجر 2 تو همین امسال تو باکس آفیسی که اعلام شده بود هزینه شو اعلام کرده بود 150 میلیون دلار . یعنی فیلمی تقریبا قدیمیه 13مین مبارز با بازیه باندراس تو سال 1999 از این فیلم بیشتر خرج داشته . جل الخالق

9. 4 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,864 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

ادامه دارد...
    یکی از تاپیک های خوبِ هادی که متاسفانه با شروع دورانِ منشوریت دوار ـِش همزمان شد و کلا نیست شد بعضا تو چت باکس از بزرگی و بارسلونا صحبت می کنه هرازچندگاهی هم یادی از کانتونا میکنه و فاتحه ای میفرسته پنج شنبه شبا. به تاریخ اول این تاپیک که دقت کنید، 7 روز یه بار یه تاپیک میزده تپل، یعنی فکر کنم همین کم توجهی ها به استاد باعث شده از ورطه ایجاد تاپیک به ورطه اخبار خاله زنکی، تمدید و اینا بیفته

واسه اینکه از حالت اسپم درش بیارم این پست رو یه خورده راجع به دغدغه های تجاری هادی صحبت میکنم، 2020 که فک کنم TeneT هم flop بشه با این وضعیت کرونا ولی خب حالا 2019 هم کم flop نداشته، معروفترین ـشون (2019+2020) رو میزارم اینجا به همراه لینک مقاله اصلی+++.

ژانویه به نظر Doom Month برای استودیوهای فیلم سازیه، هر چند امسال Bad Boys for Life یه تکونی به این ماه نحس داد ولی این فیلم و The Rhythm Section رو به عنوان قربانی های بزرگ در سبد Flop ها انداخت. به نظر میرسه 20th Century Studios نتونسته به راحتی از پس این ماه بر بیاد و به تنهایی سبد ضرر رو برای خودش رزرو کرده.

شاید از زمانی که اعلام جبهه علیه ساختار هالیوود رو شروع کرد معلوم بود که نهایت مثل تمام کسایی که خلاف جهت شنا می کنند کارشون به بازی کردن در این چنین فیلم هایی برسه. یه زمانی بلا گیشه ای ترین جوانکی بود که ساختار هالیوود به بردگی گرفت ولی به نظر برده بودن براش حداقل سود به همراه داشت.

هر چند که من خودم این فیلم رو دیدم و لذت بردم، فک می کردم عامیانه پسند باشه ولی انگار مجموعه حیواناتِ فیلم نتونستند احساسات مخاطب ها رو به خودشون جلب کنند. حتی اسمی مثل رابرت داونی جونیور هم نمیتونه تضمین کننده گیشه باشه، هر چند اپیدمی کرونا رو هم باید در نظر بگیرید.

شاهکاری بود برای خودش این فیلم، یعنی فک کنم طرفدارای GOT از این شکست خیلی خوشحال بودند چون واقعا مرگ سانسا یکی از بهترین لحظاتی بود که می تونست رقم بخوره ولی چون پروفایل هاش در شبکه های اجتماعی مختلف پرطرفدار بود حذفش غیر ممکن شد در عوضش سیاهِ ناث ـیمون رو گردن زد اون غول بی شاخ و دم. به هر روی شکست این فیلم نشون داد که شاید این سری از فرانچایز نیز باید کنار بکشه.

آخ، آخ ، آخ اینم جز فیلم هاییه که به راحتی نمی شه از کنارش گذشت، شانسم نداریم چرا شخصیت تیلور رو از روی این گربه هایی که کچلن یا طاس نساختند خدایی، اونجور گیشه تضمینی مال خودشون بود، اینم سزای کسایی که فکر می کنن خز بگیرن رو بانو یه کارایی داره براشون. No F***in Way

اسم های دیگه ای هم هستند ولی من به همین چندتا بسنده می کنم چون فکر کنم به هدفم رسیدم.

میتریه به سلامت باد

11. 11 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :