برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

فیلم کوتاه پرسه

اوایل تابستان بود که کمیل گلیج یکی از دوستان قدیمی ام بعد از سال ها تصمیم به ساخت فیلمی گرفت که بر اساس زندگی خودش بود.پس مدتی را مشغول به نگارش فیلمنامه شد و از انجاییکه فیلمنامه خود زندگیش بود سریع اینکار به پایان رسید.داستان او حول جوانی بود که عاشق سینما بود سینما تمام زندگیش و او حل در مدیوم این جادو.در این حین او عاشق دختری است متاسفانه از انجاییکه قادر به ارتباط برقرار کردن نیست با حسرت از کنار او می گذرد .قادر بجنگدیدن نیست و در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ناتوان است.نیاز به عشق دارد ولی نمی خواهد و نمی تواند به ان دست یابد در اخر داستان پسر دختر موردعلاقه اش را با فردی دیگر می بیند وهمین هم سبب فروپاشی ذهنی اش می گردد که سبب می شود در پایان او را در حال قدم زدن به سوی دریا بینیم در حالیکه صدایی سرد و ماشینی او را به جنگیدن در این زندگی سخت تهییج می کند به دست یافتن انچه که او می خواهد و او را نهی می کند از خود ازاری.
    (متاسفانه پایان فیلم ان چیزی نبود که من دوست داشتم و به دلیل برخی ممیزی ها تصمیم گرفتیم که حداقل پایانی کمی خوش را برایش در نظر بگیریم.)
    اما در مورد پایانی که دوست داشتم و نزاشتند :شخصیت اصلی بعد از شکست عشقی (!) به خانه می اید و صبح با صدای زنگ بلند می شود.سپس وسایل اتاق را بیننده شلخته و نامرتب می بینیم.شاید که خود به مرز دیوانگی رسیده باشد و اتاقش را بهم ریخته باشد و شاید هم پلیس به خانه ی او زنگ زده باشد(همانطور که در فیلم میبینیم زنگ خانه اش زده می شود) و به جرم فروش غیرقانونی فیلم های خارجی خانه اش را جستجو کرده باشد. درپایان نیز قدم زنان در حالیکه دست هایش را به مانند صلیب باز کرده مسیح وار به دریا می زند.در قاب در حالیکه دوربین روی شن قرار دارد ما فقط او و یک فرد ناشناس را می بینیم که در لب دریا قرار دارند.شخصیت اصلی تا نیمه بدنش صلیب وار در اب فرو رفته و حال مرد ناشناس نیز بلند شده و به او مینگرد.تصویر کات خرده و فیلم با این قسمت از اهنگ HIGH HOPES از گروه Pink Floyd
    The grass was greener

٬سبزه سبزتر بود،‌
    The light was brighter
    روشنایی روشن تر
    The taste was sweeter
    طعم شیرین تر بود
    The nights of wonder
    شب هامون شگفت انگیز بودن
    With friends surrounded
    جمع دوستان جمع بود
    The dawn mist glowing
    مه صبحگاه می درخشید
    The water flowing
    نهر می خروشید
    The endless river
    رود بی پایان بود
    Forever and ever
    برای همیشه و همیشه

پایان می یابد.با این تصور که ایا او به دست ان فرد ناشناس نجات میابد یا عروج او موفقیت امیز به پایان می رسد!
    تماشای فیلم کوتاه : http://www.namasha.com/v/ep7sle5i

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلم کوتاه پرسه

اول قبل از اینکه نظر شخصیم رو بگم ؛ خدا قوت میگم به « مارلون براندو » عزیز و همچنین دوستتون که به هر حال کم و یا بیش یه فیلم کوتاه تجربی رو اماده کردید .

اما جدا از همه این حرفها در جایگاه یک دوست انجمنی نظرم رو میخوام بگم و چون ادم رکی هستم ؛ به به و چه چه واسه شما و دوستتون راه نمیندازم و خیلی رک در حد چند خطی در مورد فیلمتون مینویسم .

متاسفانه فیلم کلا قواعد غلط فیلمبرداری و فرمیک داره ؛ یعنی چی ؟ یعنی اینکه متاسفانه فکر میکنم دوستتون با اینکه عشق سینما هست و فیلمهای زیادی رو باید دیده باشه ؛ هنوز این رو درک نکرده که کات کردن از قاب اول به قاب دوم باید رابطه داشته باشه و بی خود بی جهت نباید کات های بی دلیل داد ؛ مثلا صحنه اول توی اتاق نشسته و سی دی رایت میکنه ؛ بدون هیچ منطقی کات میخوره و نشون میده پسره توی پارک راه میره ؛ این چه درک سینمایی و عشق به سینمایی هست که هنوز نمیدونه که کات اشتباه هست ؟
    و خیلی از جاهای دیگه ؛ داره فیلم میبینه رو صفحه نمایش و کات لب دریا نشسته و داره دریا رو نیگاه میکنه ؛ این چه معنی داره ؟ و کاملا غلط هست .

و دوم درسته فیلم کوتاه هست اما داستان چی ؟ داستان پردازی که نداره ؛ مفهوم هم نشون نمیده ؛ و پر از شعار هست ؛ این همه پوستر بازیگرای خارجی و یهو وسط پوستر ها عکس سهراب شهید ثالث ؛ ایا دوست شما سهراب شهید ثالث رو میشناسه واقعا ؟ من بعید میدونم و فقط مفهوم زدگی هست این نوع نگاه .

یا مثلا همزمان این شخصیت داره 3 تا فیلم باهم نیگاه میکنه از کامپیوتر ؛ از تی وی و از لپتاپ ؛ جالبه فیلم که از کامپیوتر پخش میشه فیلم پرسونا از اینگمار برگمان هست ؛ فیلمی که اگه چشم رو بدون پلک زدن هم نیگاه کنی بازهم درکش سخته و پر از مفهوم هست و باید به سواد سینمایی رسیده باشی که بتونی فیلم رو درک کنی ؛ بعد این شخصیت چطور همزمان 3 فیلم رو نیگاه میکنه و از فیلم لذت میبره ؟
    این شخصیت عشق به سینما داره به جای دیدن 3 فیلم همزمان که باز هم مفهوم زدگی هست و سعی داره نشون بده که طرف عاشق سینما هست ؛ که برعکس نیست ؛ میتونست یک فیلم رو کامل با لذت ببینه و این عشق به سینما رو نشون میده و نه دیدن 3 فیلم همزمان .

عشق به سینماش که کلا رو هواست مشخصه عاشق سینما نیست ؛ عشق به دختره هم نامشخصه ؛ چرا چون میزانسن کاملا اشتباه هست ؛ یه پسر از کنار یه دختر رد میشه ؛ دختری که اصلا چهرش معلوم نیست کیه ؛ و بعد یه دختر و یه پسری که توی پارک دارن رد میشن ؛ اصلا عشق معنا پیدا نکرده توی فیلم ؛ کاملا گنگ و نامفهومه .

سینما ملک شخصی نیست قانونا ؛ و میدونید که درصدی از سینما مربوط میشه به شهرداری و وزارت ارشاد و به این راحتی کسی نمیتونه تابلو بزنه و شماره بالاش بنویسه و بفروشه ؛ یه مقداری عجیب هست .

پایان فیلم چه مفهومی داره ؟ من نمیفهمم . حتی پایانی که شما مارلون براندو عزیز گفتی خیلی بده ؛ بعید میدونم برگمان و حتی تارکوفسکی هم اینطور فکر کنن برای پایان فیلمشون .

در ضمن شما فیلم کوتاه ایرانی ساختی ؛ صلیب وار معنا نداره ؛ فیلم هیچ نوع عشقی رو به من مخاطب نشون نمیده ؛ پس چه مفهومی داره چنین تصوراتی برای پایان فیلمی ؟

در ضمن هیچ دیالوگی برقرار نمیشه ؛ فیلم خیلی خیلی بدیه ؛ کاش حداقل جدا از مفهوم زدگی و تاثیر برگمان و تارکوفسکی و سینمای اروپا ؛ حداقل کمترین قواعد فیلمسازی توش رعایت میشد .

حیف هست که سینما رو صرفا جنبه مفهومی میبینید و اصلا به داستان و کنش و میزانسن و دیالوگ و فرم فکر نمیکنید .

در اخر ببخشید من نظر شخصیم رو گفتم ؛ امیدوارم فیلم بعدی که میسازید فیلم بهتری باشه و یه مقداری فیلمنامه معنا پیدا کنه ؛ با 4 خط حرف که نمیشه فیلمنامه و فیلم کوتاه .

Say hello to Darkness
    سپاس
    2,103
    از این کاربر 3,810 بار در 359 پست سپاس گزاری شده

شما استعداد و تواناییشو دارید . امیدوارم بتونید در این محدودیت ها موفق بشید .

4. 16 کاربرِ زیر از KOOROSH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,381 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

دوستان خسته نباشید.واقعا اراده و همت بالایی دارید که با کمترین امکانات و بدون حمایت خاصی این کار رو به انجام رسوندید.
    فیلم رو دوست داشتم و واقعا نفهمیدم این هشت دقیقه چطور گذشت. به نظرم فضاسازی و موسیقی متن مناسبی داشت و خیلی خوب همزمان عشق به سینما وبه استیصال روحی رسیدن این شخصیت افسرده رو نشون داد.فقط پایان بندی و جملات راوی میتونست طور دیگه ای باشه که با توجه به توضیحات علیرضای عزیز امکانش میسر نبوده.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

6. 23 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

برای من خیلی جالب بود که فیلم کوتاهی از بچه های انجمن ببینم، تجربه جالبی بود و دوستش داشتم.

من شاید خیلی راحت فیلم هایی که می بینم رو نقد کنم، ولی فیلم شما رو نقد نمی کنم و مهمترین دلیلش اینه که شما تجربه اولتون هست و این یعنی خیلی خیلی جا برای کار دارید، فقط یک مورد که از ابتدا دوست داشتم رو بهتون بگم و اون هم قاب بندی ها بود، به نظرم یه فیلم ساز باید اول از همه عکاس باشه چون باعث میشه بهترین قاب بندی ها رو انجام بده و من از این موضوع در فیلم شما لذت بردم.

و یک توصیه خیلی خیلی کوچیک و دوستانه دارم برای شما علیرضا، من نمیدونم نقش شما در این فیلم چقدر بوده، ولی یک خالق (خالق هر اثر هنری)، هیچ وقت خلقت خودش رو توضیح، توجیه و تفسیر نمیکنه. نقد ها رو میخونه، ازشون استفاده میکنه، ولی اثری که خلق کرده رو نباید توضیح بدید، امیدوارم منظورم رو رسونده باشم، هیچ دلیلی نداره شما بعد از اینکه نقدی به اثرتون رو خوندید بخواهید در مورد اون نظر بحث کنید یا بخواهید توضیح بدهید که آیا کار شما دُرست بوده یا غلط. ما در کار هنری دُرست و غلطی نداریم که شما مجبور به توضیح باشید.

این اثر مال شماست و مال شما خواهد بود و از زمانی که خلقش کردید دیگه همه چی تموم شده است، دیگه ctrl+z وجود نداره، پس تمام انرژی شما باید برای خلق اثر جدید باشه.

البته که نقدها رو بخونید، ایرادات رو یادداشت کنید، ولی فقط در جهت اینکه کار بعدی تون بهترین شما باشه.

از دیدن اثری که خلق کرده بودید لذت بُردم، امیدوارم موفق باشید و باز هم اثری خلق کنید و از این کار اول از همه، خودتون لذت ببرید.

8. 22 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

نکته اول اینکه خسته نباشید میگم به دوست علیرضا و تشکر ازخودش بابت معرفی...امیدوارم این فیلم کوتاه خودش استارت موج جدیدی ازفعالیت دوستان انجمن بشه و ایده هاتون رو فیلم کوتاه بسازید ..اما این هشت دقیقه....

درنگاه اول خیلی ضایع متوجه میشیم که میزان سن مصنوعی چیده شده و مطمئنن بعنوان یه پسر که دل مشغولیش دنیای فیلم و سریالهاشه و از بابت روانی به خاطر نبود معشوقه ای در زندگیش آرامش درستی نداره انقدر تاق تمیز و فیلمهای ردیف شده ی سینمایی و ای کاش نمیدیدم و بیشتر عمق میداد به شخصیت فیلم....
    تماشای 3 تا فیلم باهم مطمئنأ کار عاقلانه ای نیست ولی چیزی که توجهم رو جلب کرد و حتی ممکنه خود اقای گلیچ هم ازش باخبر نباشه این بود که با به تصویرکشیدن این نما که نشستم سه تا فیلم رو باهم نگاه میکنه نشون دهنده ی اون ارامش روانی نداشتن شخصیت داستانه که برای پرت کردن حواس خودش از عشقی که نیست دست به اینکار میزنه ولی باز سیگاری در دست....

درباره ی اون عشقی که بهش اشاره شد هم کاش میشد بیشتر بنویسم ولی صلاح نیست.

خداقوت مارو پذیرا باشید..

10. 13 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

اگه بخواییم بگیم کار اول سازنده هستش که حتما نیستش، کار بدی نبوده.

ما تو فیلم اقاپسری رو میبینم که از بیعرضگی خودش بیکاریشو با فیلم دیدن و اینکه عاشق سینما هستم پر کرده.
    فرق بزرگی بین کسی که عاشق سینما هستش با کسی که عشق فیلمه.
    کاش تو سیگار کشیدن آقا پسر قصه مون هم بیشتر فکر میشد و همینجور به سیگار که پک میزد یه حبسی هم میکرد و اینجوری الکی سیگار نمبکشید.

تو مورد عشقش هم من که چیزی از عشق نفهمیدم. اگه بشه به یه نگاه کوچولو به اون زن و شوهر رو عشق دونست. شاید منظور فیلمساز این بوده که میخواسته بگه آقا پسر قصه مون هم اگه یه ذره عرضه داشت میتونست الان دست یه دافی رو گرفته باشه.
    و سه تا فیلم دیدن با هم تو یه لحظه هم خیلی بیمورد و کج سلیقگی بوده.

در کل واسه بار اول که حساب کنیم که حتما کار اولش نبوده کار خوبی نبوده. شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن.

12. 2 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط KEVIN GARVEY نمایش پست ها
    در کل واسه بار اول که حساب کنیم که حتما کار اولش نبوده کار خوبی نبوده
    اگه بخواییم بگیم کار اول سازنده هستش که حتما نیستش
    دوست عزیز شما پست اول تاپیک رو خوندی ؟ جدی سوال میپرسم ؟

از بیعرضگی خودش بیکاریشو با فیلم دیدن و اینکه عاشق سینما هستم پر کرده.
    بعد شما بی عرضگی طرف رو از کجا متوجه شدین ؟ خوبه پست اول ده خط توضیح داده!

شاید منظور فیلمساز این بوده که میخواسته بگه آقا پسر قصه مون هم اگه یه ذره عرضه داشت میتونست الان دست یه دافی رو گرفته باشه.
    زیباترین تعریف ممکن از "عشق"،از دیدگاه شما! به کار بردن لفظ دافی گویا همه چیز هست.

در کل بهتون توصیه میکنم با چشمان باز فیلم رو ببینین و مازاد بر این جمله آخرت اوج محبت و دلگرمیتون رو میرسونه"شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن" ، لابد شما دوست عزیز از اون دسته افراد هستید که مثلا یه سریال یا فیلم ترجمه میشه بجای تشکر میگید خیلی از بچه ها میتونستن انجام بدن! اینو بدونید حداقل برای ساخت همین فیلم کوتاه "زحمتی" کشیده شده فردی به خودش "زحمت" داده دوربینی در دست گرفته یه پلان هایی گرفته و یه فیلم ساخته، برای شخص بنده که شرایط سینما و فیلمسازی در ایران رو درک میکنم شروع و ساخت همین فیلم برای یک نفر قدم بسیار بزرگیه، تا اینکه یک نفر هیچ زحمتی به خودش نده و پشت کامپپوتر با چهار خط کل زحمت طرف و اصل کار اون رو زیر سول ببره.

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya نمایش پست ها
    دوست عزیز شما پست اول تاپیک رو خوندی ؟ جدی سوال میپرسم ؟

بعد شما بی عرضگی طرف رو از کجا متوجه شدین ؟ خوبه پست اول ده خط توضیح داده!

زیباترین تعریف ممکن از "عشق"،از دیدگاه شما! به کار بردن لفظ دافی گویا همه چیز هست.

در کل بهتون توصیه میکنم با چشمان باز فیلم رو ببینین و مازاد بر این جمله آخرت اوج محبت و دلگرمیتون رو میرسونه"شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن" ، لابد شما دوست عزیز از اون دسته افراد هستید که مثلا یه سریال یا فیلم ترجمه میشه بجای تشکر میگید خیلی از بچه ها میتونستن انجام بدن! اینو بدونید حداقل برای ساخت همین فیلم کوتاه "زحمتی" کشیده شده فردی به خودش "زحمت" داده دوربینی در دست گرفته یه پلان هایی گرفته و یه فیلم ساخته، برای شخص بنده که شرایط سینما و فیلمسازی در ایران رو درک میکنم شروع و ساخت همین فیلم برای یک نفر قدم بسیار بزرگیه، تا اینکه یک نفر هیچ زحمتی به خودش نده و پشت کامپپوتر با چهار خط کل زحمت طرف و اصل کار اون رو زیر سول ببره.
    دوست عزیز قرار نیست که در مقابل نظر هر کی بخوای جبهه بگیری که باید کلا کار و زندگی تو ول کنی بیایی بشینی اینجا.

من نظرمو گفتم. حالا جنابعالی بخاطر اینکه مدیری هستی واسه خودت تو انجمن بیایی نظر منو بکوبی.
    در مورد زیرنویس بچه ها هم تو این سه ساله نصف زیرنویس ها با پست تشکر کردم و موجود هم هستش.

در رابطه با پخمگیه اقاپسر قصه مون هم هر چی که عیان است چه حاجت به بیان است.

تاپیک، تاپیک نظر در رابطه با فیلم بود منم نظرمو گفتم دوست عزیز

15. 2 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

New Is Always Better
    سپاس
    23,924
    از این کاربر 23,266 بار در 996 پست سپاس گزاری شده

در مقدمه باید بگم همیشه اشکال گرفتن (نگفتم نقد) کار ساده ای بوده اما خب به نظرم کسی که میخواد اشکال بگیره اول باید خودش تجربه کرده باشه و فهم خوبی از روند کار داشته باشه. بازم بگم روند!
    اما خب در مورد سه پست آخر!

اگه بخواییم بگیم کار اول سازنده هستش که حتما نیستش، کار بدی نبوده.
    در کل واسه بار اول که حساب کنیم که حتما کار اولش نبوده کار خوبی نبوده.
    ما آخر نفهمیدیم چی چی نبوده!

. شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن.
    کدوم بچه ها؟ بیان بسازن! تمنا میکنم بیان بسازن! فکر کردین خیلی راحته؟ دقت کردید که کجا فیلم برداری و چطور ساخته شده؟ تو معدن محدودیت! اصلا محدودیت براتون تعریف شده؟ لوکیشن چیه؟
    نه فکر نمیکنم چیزی از روند کار بدونین. خیلی ها نمیدونن.

دوست عزیز قرار نیست که در مقابل نظر هر کی بخوای جبهه بگیری که باید کلا کار و زندگی تو ول کنی بیایی بشینی اینجا.
    درست متوجه شدین. تمامی اعضای رنگی که در این سایت فعالیت دارند شبانه روز به هر نحوی که شده همراه های خودشون رو در دنیای فیلم و سریال همراهی می کنند!
    از طرفی هم باید در این محیط بسیار فعال و بروز از تجارب کسانی که در این زمینه تخصص دارند و دو تا مقاله خوندن و نوشتن استفاده کرد!

به هر حال برای تیم سازنده شروع راه بی پایانی هست و مطمئنا پروژه به پروژه بهتر و بهتر میشه اما خب همینی که با این محدودیت ها یک گروه غیروابسته به فلان جا این خروجی رو داده عالیه!
    دقت کنید من اصلا در مورد متن کار صحبتی نکردم و نمیکنم! نطرم رو به خود علیرضا پیام خصوصی میدم.

بار دیگر خدا قوت به تیم این پروژه

After everything she did, all the lies and the death and
    the wreckage, I still love her. She’s my mom. – Jax

17. 15 کاربرِ زیر از M.Amir بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

این تاپیک و این صحبت ها واقعا منو ناراحت میکنه، چرا آخه با دوست خودتون، کاربر انجمن، هم انجمنی خودمون این طوری صحبت میکنیم؟ به معنای واقعی درک نمیکنم چنین صحبت های تُندی رو، اونم درباره کسی که بالاخره اینقدر جربزه داشته که به جای حرفی و اظهار فضلی که باد هواست، دوربین رو برداره و یه چیزی خلق کنه.

باور کنید ما آدم های جدا افتاده در جزیره های خودمون نیستیم، ما همه قبل از همه چیز یه قبیله بودیم، به هم کمک میکردیم در جهت ارتقای گروه و قبیله، دُرسته که دنیای مدرن اینقدر ما رو از هم دور انداخته که هرکس تو جزیره خودشه، نمیتونه هیچ کس دیگه ای رو تحمل کنه و میخواد سر به تَن هیچکی نباشه تا فقط خودش survive کنه، ولی ما تو این انجمن این حرف ها رو دور ریختیم، با هم کار میکنیم، با هم محتوا تولید میکنیم و از همدیگه حمایت میکنیم، این صحبت ها خلاف روح و باطن این انجمن و اخلاقیاتش هست.

دوستی اومده گفته من مثل بقیه دوستانت نمیام ازت تعریف کنیم چون آدم رکی هستم، و بعد به کات ها ایراد گرفته. دوست عزیز این چه صحبته شما میکنی؟ فکر میکنی، من، پویا، امیر و هر فرد دیگه ای که در حمایت از این دوستمون حرف میزنیم این جزئیاتی که شما میگی رو نمیبینیم؟ در مورد کات کردن اعلام میکنی که باید کات ها به هم ربط داشته باشه؟ کی همچین حرفی رو زده؟ میخوای نقد فنی کنی؟ فکر میکنی ما نمیتونیم تمام حرف های تو رو زیرسوال ببریم؟ تدوین و کات از A به B باید به هم ربط داشته باشه حتما؟ Jump cut این وسط چیکاره است پس؟ اصلا چرا ما باید در این موارد بحث کنیم، اگر قرار بود اصول تدوین رو اینجا مورد مناقشه قرار بدیم خود فیلمساز می اومد میگفت بچه ها به نظرتون تدوین من چطور بود، اگر فیلمساز اومد گفت تدوین من برگرفته از "فرنان لژه" بود چه جوابی داری بهش بدی؟

یکی دیگه از دوستان اومده گفته "نگاه اول خیلی ضایع متوجه میشیم که میزان سن مصنوعی چیده شده"، حالا من کاری به بحث فنی ندارم، دوست عزیز من شما هنوز جای فعل و فاعل در جمله رو دُرست پیدا نمیکنی، کلمه میزانسن رو دُرست نمی نویسی، گوگل میکنی بعد نقد؟ چرا این کارا رو با خودتون و ما میکنید؟ اصلا این فیلم ساده کوتاه به میزانسن و دکوپاژ نمیرسه بحثش که شما وارد این مقولات شدی، این یه تجربه ساده و اولیه است.

یه دوست دیگه ما اومده جبهه گرفته در مورد شخصیت فیلم و اون رو بی عرضه خطاب کرده و گفته اگر عرضه داشت دافی خوبی نصیبش میشد. واقعا می فرمائید؟ شما هنوز فرق فیلم و داستان و واقعیت رو متوجه نمیشید؟ یه دفعه چوب برداشتید که یارو رو بزنید که چقدر بی عرضه است که نمیتونه دافی بلند کنه؟ بعد تازه اعلام میکنید بقیه می تونستن فیلم بهتری بسازن؟ کی دقیقا میتونست؟ پنج ساله من تو این انجمن هستم و حتی هنوز یه نفر هم فیلم کوتاه نساخته بود، بعد شما اومدی اینجا اعلام میکنی که همه بروبچ بلد بودن اینو بسازن؟ بله احتمالا همه بروبچ دافی هم بلدند بلند کنند! بعدش فرمودید که تاپیک بود اومدم نظرم رو گفتم، دست شما درد نکنه، ولی وقتی میایی اظهار میکنی که اینکه چیزی نبود ما هم بهتر می ساختیم، ما هم میاییم اینجا بهت میگیم گر تو بهتر میزنی بستان بزن!

تمام عصبانیت و ناراحتی من از اونجاست که به جای کمک کردن به همدیگه، به جای قوت قلب دادن، دست همدیگه رو گرفتن، فقط بلدیم بیاییم خراب کنیم و بریم، این چه رفتار غیرانسانی و غیراخلاقیه که ما پیش گرفتیم؟ خراب کردن کار چند ثانیه است، همون طور که من سه نفر رو تو این پست خطاب کردم و تو چند ثانیه خرابشون کردم، به جای اینکار ناپسند من و شما، بیایید به کمک کنیم، به هم روحیه بدیم، از هم حمایت کنیم، ما جزیره های جدا افتاده نیستیم، حداقل تو این انجمن نیستیم، به جای اینکه بیاییم بگیم همه تعریف کردن پس من بیام شما رو خراب کنم، بیاییم بگیم منم دوست دارم از شما تعریف کنیم، دانش فراوان شما روی چشم ما جا داره، ولی قرار نیست هرجا رسیدیم این دانش رو بکوبیم تو صورت همدیگه، به یاد داشته باشید همیشه افراد دیگه ای هستن که از شما بیشتر بدونن، بیایید در کنار هم باشیم نه بر علیه هم.

موفق باشید عزیزان

19. 22 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین