برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 از مجموع 25
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

فیلم کوتاه پرسه

اوایل تابستان بود که کمیل گلیج یکی از دوستان قدیمی ام بعد از سال ها تصمیم به ساخت فیلمی گرفت که بر اساس زندگی خودش بود.پس مدتی را مشغول به نگارش فیلمنامه شد و از انجاییکه فیلمنامه خود زندگیش بود سریع اینکار به پایان رسید.داستان او حول جوانی بود که عاشق سینما بود سینما تمام زندگیش و او حل در مدیوم این جادو.در این حین او عاشق دختری است متاسفانه از انجاییکه قادر به ارتباط برقرار کردن نیست با حسرت از کنار او می گذرد .قادر بجنگدیدن نیست و در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ناتوان است.نیاز به عشق دارد ولی نمی خواهد و نمی تواند به ان دست یابد در اخر داستان پسر دختر موردعلاقه اش را با فردی دیگر می بیند وهمین هم سبب فروپاشی ذهنی اش می گردد که سبب می شود در پایان او را در حال قدم زدن به سوی دریا بینیم در حالیکه صدایی سرد و ماشینی او را به جنگیدن در این زندگی سخت تهییج می کند به دست یافتن انچه که او می خواهد و او را نهی می کند از خود ازاری.
    (متاسفانه پایان فیلم ان چیزی نبود که من دوست داشتم و به دلیل برخی ممیزی ها تصمیم گرفتیم که حداقل پایانی کمی خوش را برایش در نظر بگیریم.)
    اما در مورد پایانی که دوست داشتم و نزاشتند :شخصیت اصلی بعد از شکست عشقی (!) به خانه می اید و صبح با صدای زنگ بلند می شود.سپس وسایل اتاق را بیننده شلخته و نامرتب می بینیم.شاید که خود به مرز دیوانگی رسیده باشد و اتاقش را بهم ریخته باشد و شاید هم پلیس به خانه ی او زنگ زده باشد(همانطور که در فیلم میبینیم زنگ خانه اش زده می شود) و به جرم فروش غیرقانونی فیلم های خارجی خانه اش را جستجو کرده باشد. درپایان نیز قدم زنان در حالیکه دست هایش را به مانند صلیب باز کرده مسیح وار به دریا می زند.در قاب در حالیکه دوربین روی شن قرار دارد ما فقط او و یک فرد ناشناس را می بینیم که در لب دریا قرار دارند.شخصیت اصلی تا نیمه بدنش صلیب وار در اب فرو رفته و حال مرد ناشناس نیز بلند شده و به او مینگرد.تصویر کات خرده و فیلم با این قسمت از اهنگ HIGH HOPES از گروه Pink Floyd
    The grass was greener

٬سبزه سبزتر بود،‌
    The light was brighter
    روشنایی روشن تر
    The taste was sweeter
    طعم شیرین تر بود
    The nights of wonder
    شب هامون شگفت انگیز بودن
    With friends surrounded
    جمع دوستان جمع بود
    The dawn mist glowing
    مه صبحگاه می درخشید
    The water flowing
    نهر می خروشید
    The endless river
    رود بی پایان بود
    Forever and ever
    برای همیشه و همیشه

پایان می یابد.با این تصور که ایا او به دست ان فرد ناشناس نجات میابد یا عروج او موفقیت امیز به پایان می رسد!
    تماشای فیلم کوتاه : http://www.namasha.com/v/ep7sle5i

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلم کوتاه پرسه

باور کنید من یکی از هم انجمنی هایی هستم که افراد با استعداد رو همیشه حمایت کردم چه بصورت پ خ و چه بصورت پست.

اگه نظر من باعث ناراحتی دوستان شده از مدیریت، یاسر عزیز درخواست میکنم پست منو پاک کنه.

دوستدار همیشگی هم انجمنی های عزیز محراب

نقل قول نوشته اصلی توسط KEVIN GARVEY نمایش پست ها
    باور کنید من یکی از هم انجمنی هایی هستم که افراد با استعداد رو همیشه حمایت کردم چه بصورت پ خ و چه بصورت پست.

اگه نظر من باعث ناراحتی دوستان شده از مدیریت، یاسر عزیز درخواست میکنم پست منو پاک کنه.

دوستدار همیشگی هم انجمنی های عزیز...
    محراب

3. 4 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    دوستی اومده گفته من مثل بقیه دوستانت نمیام ازت تعریف کنیم چون آدم رکی هستم، و بعد به کات ها ایراد گرفته. دوست عزیز این چه صحبته شما میکنی؟ فکر میکنی، من، پویا، امیر و هر فرد دیگه ای که در حمایت از این دوستمون حرف میزنیم این جزئیاتی که شما میگی رو نمیبینیم؟ در مورد کات کردن اعلام میکنی که باید کات ها به هم ربط داشته باشه؟ کی همچین حرفی رو زده؟ میخوای نقد فنی کنی؟ فکر میکنی ما نمیتونیم تمام حرف های تو رو زیرسوال ببریم؟ تدوین و کات از A به B باید به هم ربط داشته باشه حتما؟ Jump cut این وسط چیکاره است پس؟ اصلا چرا ما باید در این موارد بحث کنیم، اگر قرار بود اصول تدوین رو اینجا مورد مناقشه قرار بدیم خود فیلمساز می اومد میگفت بچه ها به نظرتون تدوین من چطور بود، اگر فیلمساز اومد گفت تدوین من برگرفته از "فرنان لژه" بود چه جوابی داری بهش بدی؟

با اینکه بنده نظر شخصیم رو گفتم و توی دنیای مجازی هرکسی حق داره که نظرش رو بگه چه خوب چه بد و مساله نقد کردنه دیگه به تعریف و تمجید که تو خوبه کارت ؛ میتونی و اینده داری بر نمیگرده ؛ اگر میخواستم تشویق کنم بگم علیرضا (مارلون براندو ) عزیز که میزفتم پی وی میگفتم ادامه بده و فلان فلان ؛ پس وقتی بحث نقد حالا نه نقد خیلی حرفه ای ؛ ولی خب در حد چند خط دیگه تعریف و تمجید معنا نمیده مخصوصا وقتی خود مارلون براندو تایپیک باز کرده و نظر از کاربرا خواسته ؛ ولی شما متاسفانه باز هم جنب طرفدارانه به قضیه نیگاه میکنید و نمیکنید به اثری که به عنوان فیلم کوتاه تلقی میشه نیگاه کنید به فیلمساز نیگاه میکنید .

به کات ایراد گرفتم چون باید معنا داشته باشه کافیه قواعد فیلمسازی خونده باشید ؛ جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه و فیلم بخواد داستان رو از زوایای دیگر بررسی کنه ؛ فیلم کوتاه ایشون اصلا داستانی نداره که جامپ کات معنا داشته باشه ؛ مخصوصا کسی که بار اولش هست نیاز نیست از جامپ کات استفاده کنه ؛ کسی که تلاش میکنه و همت میزاره واسه یک فیلم کوتاه باید قواعد اولیه بلد باشه بعد شروع کنه کار انجام بده ؛ همینطور الا بختکی فیلم کوتاه ساختن که هنر نیست ؛ همینطور یه دوربین کاشتن لنز تغییر دادن و یا علی از تو مدد که نمیشه فیلمسازی ( میدونم الان در جواب بنده میگید اگر راست میگی خودت بیا یه فیلم بساز ) ؛ همین مساله یاد نگرفتن تکنیک در ساختن فیلم هست که باعث شده فیلمساز های حتی معتبر ایرانی هم توی کات کردن مشکل داشته باشن و میزانسن رو ندونن ؛ چون همینجور از اول فیلم کوتاه با قواعد غلط کار کردن و همینطور رسیدن که یه دفعه یک فیلم افتضاحی میسازن که هیچکس هم خوشش نمیاد . و این میشه سینمای ایران که از دنیا عقب عقب تر میمونه .

مساله بعدی اینکه شما اگر میخواید در حق فیلمساز (مارلون براندو و دوستش ) لطفی کنید مشکلات فیلم رو بگید و چه چه و به به کردن تاثیری نمیزاره روی ادامه فیلمسازی اینها ؛ مهم نقد کردن و گفتن واقعیت هاست ؛ وگرنه بنده هم خیلی راحت میتونستم بگم فیلم شاهکار هست ؛ ولی خب ترجیح میدم راست بگم حتی اگر تلخ باشه .

من فیلم کوتاه ایشون رو ایراد گرفتم ؛ من که نیمدم مثل شما از حرفای بقیه ایراد بگیرم و اب دهن قورت بدم و زورم گرفته باشه که یه نفر تا چند نفر گفتن فیلم بدی هست ؛ هدف هم همینه نه جنجال ؛ که متاسفانه شما و دوستتون ایجاد میکنید . و تایپیک رو به اینجا میکشونید .

فیلمساز اومده گفته نظر بدید ؛ نگفته که این چند تا دوستم پویا امیر و ... بیان تعریف کنن ؛ پس حرف شما اینجا غلطه ؛ خود فیلمساز و تهیه کننده زبون داره میتونه از اثرش دفاع کنه و بگه مشکلاتش اینه ؛ نیاز نیست شما بشین کاسه داغ تر از اش ؛ و فکر کنید با این روش دارید از دوستتون حمایت میکنید و در اصل دارید براش حساسیت ایجاد میکنید ؛ چون برای بار دوم که فیلم میسازه احساس میکنه شاهکار رو ساخته و کسی نباید ایراداش رو بگه .

در هر صورت من نمیخواستم ادامه بدم ولی متاسفانه شما باعث حرف و حدیث شدید ؛ در مورد نقد و تکنیک ها هم هر موقع دوست داشتید بنده حاضرم باهاتون بحث کنم ؛ البته اگر متعصب نباشید و رگ غیرتتون بالا نزنه .

موفق باشید .

5. 3 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط New_Sense نمایش پست ها
    جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه و فیلم بخواد داستان رو از زوایای دیگر بررسی کنه ؛ فیلم کوتاه ایشون اصلا داستانی نداره که جامپ کات معنا داشته باشه ؛ مخصوصا کسی که بار اولش هست نیاز نیست از جامپ کات استفاده کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط New_Sense نمایش پست ها
    در هر صورت من نمیخواستم ادامه بدم ولی متاسفانه شما باعث حرف و حدیث شدید ؛ در مورد نقد و تکنیک ها هم هر موقع دوست داشتید بنده حاضرم باهاتون بحث کنم ؛ البته اگر متعصب نباشید و رگ غیرتتون بالا نزنه .
    مشکل شما اینه که مثل بیشتر منتقدین عزیز و فراستی وار، هنوز نمیتونید ذهن خودتون رو دسته بندی کنید، نمیتونید به این موضوع ساده برسید که هرچیزی در سطح خودش باید سنجیده بشه، نقدی که برای فیلم هالیوودی و کیارستمی و فرهادی میکنید نباید بیایید اینجا برای یک فیلم اولی بکنید، شما واقعا میخواهید به فیلم ساز کمک کنید؟ تدوین بهش یاد بدید؟ خب برید تو پیام خصوصی در مورد تدوین و کات درس بدید تا به قول شما قواعد فیلم سازی رو یاد بگیره، موضوع اینه که دارید پشت حرف های خوشگل که نه به خدا قصد من کمک به ارتقای صنعت فیلم سازی کشوره قایم میشید.

بحث فنی باهاتون نمیکنم چون کاملا در یک فاز دیگه هستید،فرموده اید "جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه" معلومه که کتاب رو باز کردید و دو خط ازش برام نوشتید، برید فیلم از نفس افتاده گدار رو ببینید تا ببینید جامپ کات یعنی چی، این فعل و فاعل باید و نباید شما رو هم درک نمیکنم، شما اجازه نداری به کسی که داره فیلم میسازه بگی از این روش استفاده کن یا از اون روش استفاده نکن، دید کاملا جهان سومی به هنر دارید که فکر میکنید میتونید باید و نباید برای کسی بذارید. شما مگه استاد تدوین هستید و ایشون شاگرد شما که بهش میگی باید از روشی که من میگم کات بدی؟

اصلا و ابدا علاقه ای به بحث فنی با شما ندارم چون چیزی به دانسته های من اضافه نمیکنید که علاقه مند باشم، اگر هم فکر میکنید من اشتباه میگم، خوب در همین فکر باشید، من برای اعتبار سنجی دانسته هام تو این تاپیک نیومدم

دوست عزیز، شما اصلا روح اصلی حرف های منو متوجه نشدید و فقط اومدید که جواب منو بدید، حرف اصلی من اینه که اول حمایت کنید بعد نقد، شما که اصلا نقد نکردید، فقط تخریب کردید و اینجاست که کار شما رو دوست نداشتم و اعلام کردم، اومدم بهتون گفتم خراب کردن هیچکاری نداره و با دو خط همون کاری رو باهاتون کردم که شما با یه کاربر دیگه کردید، حالا که روش شما به سمت خودتون برگشته ناراحت شدید و نگران رگ غیرت من و کاسه داغم شدید، حرف های اصلی من زده شده، چیزی ندارم بهش اضافه کنم، امیدوارم جدا از دانشی که در این زمینه دارید، روش استفاده از دانش خودتون رو هم یاد بگیرید

و من الله توفیق
    میکادو آندرو

7. 15 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

مشکل شما اینه که مثل بیشتر منتقدین عزیز و فراستی وار، هنوز نمیتونید ذهن خودتون رو دسته بندی کنید، نمیتونید به این موضوع ساده برسید که هرچیزی در سطح خودش باید سنجیده بشه، نقدی که برای فیلم هالیوودی و کیارستمی و فرهادی میکنید نباید بیایید اینجا برای یک فیلم اولی بکنید، شما واقعا میخواهید به فیلم ساز کمک کنید؟ تدوین بهش یاد بدید؟ خب برید تو پیام خصوصی در مورد تدوین و کات درس بدید تا به قول شما قواعد فیلم سازی رو یاد بگیره، موضوع اینه که دارید پشت حرف های خوشگل که نه به خدا قصد من کمک به ارتقای صنعت فیلم سازی کشوره قایم میشید.

اول اینکه ایشون اصلا فیلم کوتاه در حد دانشجویی هم نساختن که مقایسه بشه در اون حد ؛ وحی منزل نشده که من حتما باید برم پی وی به دوستمون بگم اینجاش مشکل داره ؛ ایشون اینجا تایپیک زده و نظر خواسته ؛ این خیلی سادست ؛ نمیدونم چرا درک نمیکنید ؛ حرفای خشکل و زشت مساله نیست ؛ من حقیقت از دیدگاه خودم در مورد فیلم گفتم ؛ این امثال شما هست که جلو دوستتون به به چه چه میکنید پشت سرش میگید فیلم افتضاحی بود ؛ نقاب میزنید فکر میکنید همه مثل خودتونن .

بحث فنی باهاتون نمیکنم چون کاملا در یک فاز دیگه هستید،فرموده اید "جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه" معلومه که کتاب رو باز کردید و دو خط ازش برام نوشتید، برید فیلم از نفس افتاده گدار رو ببینید تا ببینید جامپ کات یعنی چی، این فعل و فاعل باید و نباید شما رو هم درک نمیکنم، شما اجازه نداری به کسی که داره فیلم میسازه بگی از این روش استفاده کن یا از اون روش استفاده نکن، دید کاملا جهان سومی به هنر دارید که فکر میکنید میتونید باید و نباید برای کسی بذارید. شما مگه استاد تدوین هستید و ایشون شاگرد شما که بهش میگی باید از روشی که من میگم کات بدی؟

آخه بحث فنی دانش میخواد و این خیلی ضایع هست که شما حرفای قلمبه سلمبه مثل تدوین ... رو میگید و فیلمی که دیشب دیدید رو مثال میزنید و فکر میکنید خیلی واردید و من خدارو شکر میکنم که حداقل یک خط از کتاب رو در مورد جامپ کات به شما یاد دادم ؛ جهان سومی اینه که شما تحمل نظرات منفی و نقدهای دیگه رو ندارید و اینجا روی دهل میزنید و جوگیر میشید ؛
    من باید نباید نذاشتم تعبیر شما هست ؛ میدونید مثل چی هست مثل ساختمونی هست که روی پی سست بنا میکنن ؛هر معماری میدونه که نباید پی ساختمونش سست باشه ؛ توی سینما هم فیلمساز باید این قواعد رو بدونه ؛ وگرنه شما میتونید روی پی سست ساختمون بسازید ؛ و فیلم درست کنید مزخرف تا اخر عمر و خوشحال باشید که شاهکار درست کردید .

دوست عزیز، شما اصلا روح اصلی حرف های منو متوجه نشدید و فقط اومدید که جواب منو بدید، حرف اصلی من اینه که اول حمایت کنید بعد نقد، شما که اصلا نقد نکردید، فقط تخریب کردید و اینجاست که کار شما رو دوست نداشتم و اعلام کردم، اومدم بهتون گفتم خراب کردن هیچکاری نداره و با دو خط همون کاری رو باهاتون کردم که شما با یه کاربر دیگه کردید، حالا که روش شما به سمت خودتون برگشته ناراحت شدید و نگران رگ غیرت من و کاسه داغم شدید، حرف های اصلی من زده شده، چیزی ندارم بهش اضافه کنم، امیدوارم جدا از دانشی که در این زمینه دارید، روش استفاده از دانش خودتون رو هم یاد بگیرید

من نظرمو گفتم ؛ نقد نکردم ؛ چون در حد نقد نیست ؛ و دوم اینکه به نظر من در صورتی از فیلمساز حمایت میشه و خوبی هایی اگه داره گفته میشه که فیلمساز استعدادی داشته باشه و حداقل خلاقیتی نشون بده که متاسفانه هیچکدوم نداره ؛ من فیلم رو تخریب کردم شما اومدید نظرات بقیه تخریب کردید ؛ و این کار شما حاصل حمایت از دوستتون میخواد باشه برعکس نیست ؛ فقط جو گیری و نشون دادن اینکه منم هستم ؛ خوبه دانشتون رو ببرید بالا و به دوستتون کمک کنید ؛ این نوع حمایت خیلی مضحک و جو زده هست .

انجمن واسه همه هست نه واسه قشر خاصی که بیان به به چه چه کنن به قول شما فقط حمایت کنن و انتقاد نکنن ؛ وگرنه انجمن vip میکردید ؛ پس هرکسی حق داره تخریب کنه حمایت کنه و هر نظری که دوست داره در مورد فیلم بده ؛ و کسی هم باید نباید نمیزاره .

در آخر خوبه ادم از بالا به عنوان مدیر بازنشسته به موضوع نیگاه نکنه ؛ خیلی ساده هست و پیچیدگی نداره یه نفر فیلم کوتاهی ساخته و از بقیه نظر خواسته ؛ بقیه نظرشون رو گفتن ؛ دیگه ناراحتی نداره شما اینقدر جو درست میکنید و تایپیک رو با شعار حمایت خراب میکنید .

بازم براتون ارزوی موفقیت توی مراحل زندگی دارم

9. 2 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کاش زندگی فست فوروارد داشت
    سپاس
    3,436
    از این کاربر 11,190 بار در 388 پست سپاس گزاری شده

سلام به همه
    مهرداد هستم
    اینجا جدید هستم اما این بحث ها همه جا قدیمی شده و بو میده
    بنظرم شعاری حرف نزنیم یه بنده خدایی فیلم درست کرده دستش هم درد نکنه حالا هر کس هم نظر خودشو داره
    کاش همه چیز رو صرفا با دید صفر و یک و سیاه و سفید نبینیم و واسه همدیگه پُز و قر نیایم منظور به شخص خاصی نیست و کلی صحبت می کنم
    اگه خوشتون اومده از فیلم تحسین کنید و اگه دوست ندارید باز هم نظر خودتونو عنوان کنید
    دیگه دعوا زرگری نکنیم با هم
    فدای همتون

11. 7 کاربرِ زیر از Nevah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123