برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 25
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

فیلم کوتاه پرسه

اوایل تابستان بود که کمیل گلیج یکی از دوستان قدیمی ام بعد از سال ها تصمیم به ساخت فیلمی گرفت که بر اساس زندگی خودش بود.پس مدتی را مشغول به نگارش فیلمنامه شد و از انجاییکه فیلمنامه خود زندگیش بود سریع اینکار به پایان رسید.داستان او حول جوانی بود که عاشق سینما بود سینما تمام زندگیش و او حل در مدیوم این جادو.در این حین او عاشق دختری است متاسفانه از انجاییکه قادر به ارتباط برقرار کردن نیست با حسرت از کنار او می گذرد .قادر بجنگدیدن نیست و در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ناتوان است.نیاز به عشق دارد ولی نمی خواهد و نمی تواند به ان دست یابد در اخر داستان پسر دختر موردعلاقه اش را با فردی دیگر می بیند وهمین هم سبب فروپاشی ذهنی اش می گردد که سبب می شود در پایان او را در حال قدم زدن به سوی دریا بینیم در حالیکه صدایی سرد و ماشینی او را به جنگیدن در این زندگی سخت تهییج می کند به دست یافتن انچه که او می خواهد و او را نهی می کند از خود ازاری.
    (متاسفانه پایان فیلم ان چیزی نبود که من دوست داشتم و به دلیل برخی ممیزی ها تصمیم گرفتیم که حداقل پایانی کمی خوش را برایش در نظر بگیریم.)
    اما در مورد پایانی که دوست داشتم و نزاشتند :شخصیت اصلی بعد از شکست عشقی (!) به خانه می اید و صبح با صدای زنگ بلند می شود.سپس وسایل اتاق را بیننده شلخته و نامرتب می بینیم.شاید که خود به مرز دیوانگی رسیده باشد و اتاقش را بهم ریخته باشد و شاید هم پلیس به خانه ی او زنگ زده باشد(همانطور که در فیلم میبینیم زنگ خانه اش زده می شود) و به جرم فروش غیرقانونی فیلم های خارجی خانه اش را جستجو کرده باشد. درپایان نیز قدم زنان در حالیکه دست هایش را به مانند صلیب باز کرده مسیح وار به دریا می زند.در قاب در حالیکه دوربین روی شن قرار دارد ما فقط او و یک فرد ناشناس را می بینیم که در لب دریا قرار دارند.شخصیت اصلی تا نیمه بدنش صلیب وار در اب فرو رفته و حال مرد ناشناس نیز بلند شده و به او مینگرد.تصویر کات خرده و فیلم با این قسمت از اهنگ HIGH HOPES از گروه Pink Floyd
    The grass was greener

٬سبزه سبزتر بود،‌
    The light was brighter
    روشنایی روشن تر
    The taste was sweeter
    طعم شیرین تر بود
    The nights of wonder
    شب هامون شگفت انگیز بودن
    With friends surrounded
    جمع دوستان جمع بود
    The dawn mist glowing
    مه صبحگاه می درخشید
    The water flowing
    نهر می خروشید
    The endless river
    رود بی پایان بود
    Forever and ever
    برای همیشه و همیشه

پایان می یابد.با این تصور که ایا او به دست ان فرد ناشناس نجات میابد یا عروج او موفقیت امیز به پایان می رسد!
    تماشای فیلم کوتاه : http://www.namasha.com/v/ep7sle5i

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

فیلم کوتاه پرسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Marlon Brando نمایش پست ها
    سلام بر دوستان تی وی ورلدی.مدتی بود که مشغول ساخت فیلمی بودیم که چند روز پیش کارهاش پایان یافت.ممنون میشم این فیلم کوتاه ببینید و نظر بدید.
    >> چون جایی مناسبی پیدا نکردم متن در این تاپیک قرار دادم.
    www.namasha.com/v/ep7sle5i
    علیرضا جان از تک تک لحظات این فیلم کوتاه لذت بردم. باید رفت و به سمت هدف قدم برداشت. قاب و تعلیق سکانس‌ها واقعأ عالی بود. به نظرم تدوین و موسیقیش هم جزو ویژگی‌های مثبتش بودن. اگه بخوام یکی از عیب‌هاش رو هم بگم (فقط در جهت اینکه کارهای بعدی بهتر باشه وگرنه ارزش این فیلم کوتاهی که دسته‌جمعی ساختید بالا بود و چیزی از ارزش‌هاش کم نمیشه) باید به این مورد اشاره کنم که از نظر مفهومی جوابی که به بیننده میده کمی کلیشه‌ای هست. یعنی به خوبی مشکل رو مطرح میکنه اما انگار اینقدر جواب به این مسئله سخته که مجبور میشه در انتها یک چیزی بگه و بره! منظورم این هست که میتونست داستان بهتری داشته باشه. بسیاری از سکانس‌های فیلم عالی بودن، خصوصأ دیدن سه فیلم از سه مانیتور به طور همزمان خیلی جالب بود و نشون میداد این شخص هدفش مشخص نیست و آشفته‌ست. در کل عالی بود. خسته نباشید میگم به عوامل سازنده‌ی این فیلم کوتاه و امیدوارم در کارهای بعدیشون هم موفق باشند.
    علیرضا جان دوست دارم بدونم چه نقشی در ساخت این فیلم داشتی (بهم خصوصی پیام بده:دی)
    Can't find yourself. Lost in your lies

3. 22 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلم کوتاه پرسه

من دیدم فیلمو و میخوام سوالی بپرسم که خودم جوابشو میدونم اما برام جالبه که بقیه چه جوابی میدند!

داستان او حول جوانی بود که عاشق سینما بود سینما تمام زندگیش و او حل در مدیوم این جادو
    مگه عاشق سینما نبود و به عشقش، عشق نمیورزید؟ مگه خودشو مملو از این هنر نکرده بود و صبح و شب ازش لذت نمی‌برد؟؟

در این حین او عاشق دختری است
    مگه عاشق هنر نبود؟!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ

این دو خطی که نقل قول گرفتم در فیلم هم به نمایش گذاشته شده بود و ایراد از استفاده‌ی کلمه‌ی "عشق" نیست ... بنظرم ایراد در تعریفی‌ـه که برای عشق درون ذهنمون ایجاد کردیم.
    عشق = خلا درونی‌ای که فرد بعد از یه سنی حس میکنه و فقط و فقط یه جنس مخالف میتونه این خلا رو پر کنه. کاملا غریزیه و برای 99.99٪ افراد صادقه
    بنظرم کلمه عشق فقط و فقط در شرایط بالا کاربرد داره اما متاسفانه اکثرا در مکان و زمان نامناسب، خطاب به چیز‌ها یا افرادی نامناسب استفاده میشه

5. 12 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105

ستایش خانوم من نمیدونم چرا شما اینقدر مخالف عشق مرد به زن و بالعکس هستید.(با توجه به صندلی داغی که داشتید و افکار گذشت تون دارم عرض میکنم) و میخواید بحث علمی کنید.یعنی به نظر شما فقط یک فرد جوان عاشق میشه و یک فرد میانسال و مسن نمیتونه عاشق بشه و به نظرتون فقط یک عشق در زندگی کافیه یعنی مثلا چون شخصیت اصلی عاشق سینماست و اونرو دوست داره دیگه نباید به چیزی عشق بورزه حتی مادرش و همینطور در فیلم یک دختر.

7. 16 کاربرِ زیر از Marlon Brando بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483

ستایش خانوم من نمیدونم چرا شما اینقدر مخالف عشق مرد به زن و بالعکس هستید.(با توجه به صندلی داغی که داشتید و افکار گذشت تون دارم عرض میکنم) و میخواید بحث علمی کنید.یعنی به نظر شما فقط یک فرد جوان عاشق میشه و یک فرد میانسال و مسن نمیتونه عاشق بشه و به نظرتون فقط یک عشق در زندگی کافیه یعنی مثلا چون شخصیت اصلی عاشق سینماست و اونرو دوست داره دیگه نباید به چیزی عشق بورزه حتی مادرش و همینطور در فیلم یک دختر.
    نه والا مخالف نیستم! شاعر میفرماید: "عاشق دست تو دستِ معشوق، معشوق پیش هر کی پول پَلوشه" از "آیین" با اندکی تلخیص
    نه منظورمو بد گرفتی ... میگم از یه سنی به بعد این حس فعال میشه، نمیگم فقط تو یه سنی فعاله ... حالا یکی تو میانسالی میره سراغش یکی هم در جوانی ... این مساله زیاد توفیقی نداره و مرتبط به بحثمون نیست.
    خب اگر قرار بود چندتا عشق داشته باشیم که نمیشد! این دوستانِ مجازی رو دیدید که هر وقت سلام احوال پرسی میکنی باهاشون از این الفاظ استفاده میکنند ... "سلام چطوری عشقم" ... "داداش عشق منی تو" و غیره ... مثالِ این بحثه دقیقا! اگر از من بپرسن میگم به سینما علاقه شدید دارم ولی اگر یه دختر باعث میشه صلیب وار خودمو تو افق محو کنم، پس حتما عاشق اون دختره‌ـم نه سینما وگرنه عشقِ به سینما میتونست برای ادامه کار منو تحریک کنه ... درسته؟ اگر سینما رو از پسر میگرفتیم میتونست خودش رو با دختره سرگرم کنه اما برعکسش اتفاق نیوفتاد ... چه نتیجه‌ای میشه گرفت؟

9. 13 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105

نه.نه دقت کنید که شخصیت فقط به خاطر دختر نیست که نابود میشه اون فقط یک بهانه است از بی عرضه گی هایی که داره.متاسفانه یک دیالوگی بین این دو در تماس دوم شون گفته میشه که به دلیل بازی بد حذف شد و قرار ندادیم.اگه بکار گرفته می شد مطمئنا منظور بهتر میرسید.فقط بدونید که فروپاشی شخصیت فقط عشق نیست بلکه اون اینجا بعنوان کاتالیزور عمل می کنه وگرنه میتونه این مشکلات ترس از اینده و بی پولی و .... باشه که ما با شغلی که داشت نشون دادیم.

>> در مورد سینما هم بگم که به نظرم بیشتر شبیه تریاک(!) اول شیرین ولی بعد گرفتارت می کنه و زندگی ات میتونه به ورطه نابودی بکشونه البته اگر عاشق اش باشی.

11. 15 کاربرِ زیر از Marlon Brando بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaLoM نمایش پست ها
    نه والا مخالف نیستم! شاعر میفرماید: "عاشق دست تو دستِ معشوق، معشوق پیش هر کی پول پَلوشه" از "آیین" با اندکی تلخیص
    نه منظورمو بد گرفتی ... میگم از یه سنی به بعد این حس فعال میشه، نمیگم فقط تو یه سنی فعاله ... حالا یکی تو میانسالی میره سراغش یکی هم در جوانی ... این مساله زیاد توفیقی نداره و مرتبط به بحثمون نیست.
    خب اگر قرار بود چندتا عشق داشته باشیم که نمیشد! این دوستانِ مجازی رو دیدید که هر وقت سلام احوال پرسی میکنی باهاشون از این الفاظ استفاده میکنند ... "سلام چطوری عشقم" ... "داداش عشق منی تو" و غیره ... مثالِ این بحثه دقیقا! اگر از من بپرسن میگم به سینما علاقه شدید دارم ولی اگر یه دختر باعث میشه صلیب وار خودمو تو افق محو کنم، پس حتما عاشق اون دختره‌ـم نه سینما وگرنه عشقِ به سینما میتونست برای ادامه کار منو تحریک کنه ... درسته؟ اگر سینما رو از پسر میگرفتیم میتونست خودش رو با دختره سرگرم کنه اما برعکسش اتفاق نیوفتاد ... چه نتیجه‌ای میشه گرفت؟
    اگر عشق به سینما معنی داشته باشه، میشه نتیجه گرفت عشق به اون دختر قوی‌تر از عشق به سینما بوده.
    ولی به این نکته هم توجه کنیم که عشق هم درجاتی داره، همه‌ی مردها فقط یکبار عاشق نمیشن! (خودم رو نمیگم:دی) چه بسا شکست عشقی میخورن و دو روز دیگه عاشق یک دختر دیگه میشن! حالا یا این عشق جدید قوی‌تره و طرف پیش خودش میگه چه بهتر با قبلیه سرگرم نشدم!! (دارم از کلمات خودتون استفاده میکنم:دی) یا ضعیف‌تره و طرف هرچند خودش رو خوشبخت میدونه ولی اندک حسرتی هم از گذشته داره که چه بد شد با قبلیه سرگرم نشدم. قبول دارید هر دوی اینها عشق بود ولی زمانشون فرق میکرد. درجه‌شون هم فرق میکرد.
    البته منم تا حدودی مخالفم که عشق رو به چیزی جز جنس مخالف نسبت بدیم ولی فکر میکنم هستند آدم‌هایی که دیوانه‌وار عاشق سینما هستند. مثلأ فکر کن سینما رو از کریستوفر نولان بگیری! چکار میکنه!!
    Can't find yourself. Lost in your lies

13. 16 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    اگر عشق به سینما معنی داشته باشه، میشه نتیجه گرفت عشق به اون دختر قوی‌تر از عشق به سینما بوده.
    ولی به این نکته هم توجه کنیم که عشق هم درجاتی داره، همه‌ی مردها فقط یکبار عاشق نمیشن! (خودم رو نمیگم:دی) چه بسا شکست عشقی میخورن و دو روز دیگه عاشق یک دختر دیگه میشن! حالا یا این عشق جدید قوی‌تره و طرف پیش خودش میگه چه بهتر با قبلیه سرگرم نشدم!! (دارم از کلمات خودتون استفاده میکنم:دی) یا ضعیف‌تره و طرف هرچند خودش رو خوشبخت میدونه ولی اندک حسرتی هم از گذشته داره که چه بد شد با قبلیه سرگرم نشدم. قبول دارید هر دوی اینها عشق بود ولی زمانشون فرق میکرد. درجه‌شون هم فرق میکرد.
    البته منم تا حدودی مخالفم که عشق رو به چیزی جز جنس مخالف نسبت بدیم ولی فکر میکنم هستند آدم‌هایی که دیوانه‌وار عاشق سینما هستند. مثلأ فکر کن سینما رو از کریستوفر نولان بگیری! چکار میکنه!!
    مساله اول اینجاست که ایا باید عشق رو به رابطه‌ی زن و مرد اختصاص بدیم یا نه؟! اگر جواب مثبته پس "عشقِ به سینما" جمله‌ی بی معنی‌ای هستش
    مساله دوم اینجاست چه زمانی از لفظ عشق استفاده کنیم؟ با فرض بر اینکه هنوزم جواب سوال اولمون مثبته جواب این سوال رو میدم: اگر به دختر یا پسری حس عشقولانه:دی داشتیم و بعد از مدتی از زندگی‌مون خارج شد حالا به هر دلیلی! یا خودمون مسببش بودیم یا نبودیم و زندگی‌ـمون رو بدون مشکلِ "خاصی" ادامه دادیم پس احتمالا اون عشق نبوده و بقول شما درونِ یکی از درجاتِ علاقه طبقه‌بندی میشه! مشکل اصلی من استفاده‌ی چپ و راست و مکرر از این کلمه‌ـس! بطوری که از تعریف خودش خارج شده و اگر با چندتا ادم مختلف راجبش صحبت کنی نظریه‌های مختلفی خواهی شنید!
    بنظرم این کلمه اینقدر خاص و منفرده که هر کسی جایز نیست تا اخر عمرش ازش استفاده کنه حتی!

15. 14 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm Not Human At All
    سپاس
    1,670
    از این کاربر 1,415 بار در 76 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشید میگم به دوستان و سازندگان این فیلم . امیدوارم موفق و پیروز باشید
    به نظرم هرکسی دنیا رو به شکل خاص خودش میبینه . و این نگاه تحت تاثیر شرایط و اتفاقاتی هست که برای فرد رخ میده .
    دوست دارم خطاب به سازنده این فیلم که "قادر به جنگدیدن نیست و در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ناتوان است" بگم : اگه یه بازی رو شروع کنی ممکنه ببازی ولی اگه بازی نکنی همیشه بازنده ای!

17. 17 کاربرِ زیر از Islander بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You Talk Too Much
    سپاس
    3,547
    از این کاربر 1,321 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

ساخت و همت کردن برای ساخت فیلم کوتاه واقعا عالی هستش و خسته نباشید به خودت و دوستانت...

فیلم خوبی بود اما میخوام این رو بگم که ، عشقی که عشق نبود...

من اول خلاصه داستان رو خوندم ولی در فیلم چیزی دیگری دیدم ، عشقی که عشق نبود و شکست عشقی که شکست عشقی نبود...

میتونم این رو بگم که حضور این دختر در زنگی فرد ، صرفا بهانه ای شد برای زدن به دریا... و از نظر من چه بیهوده!

سکانس مورد علاقه من هم که واقعا خوشم اومد ، رفتن فرد به سینما شهر و بسته بودن سینما و اون بنر این ملک به فروش میرسد...

راستی نمیخواستم این رو هم بگم ولی خب بهتر دیدم بگم ،شاید برای فیلم های بعدی به کار بیاد ، سکانسی که فرد در آشپزخانه هست و آب میخوره ، میشد با دقت و تدوین بهتری نشون داد تا تغییرات لباس فرد ، خیس شدنش خیلی مشخص نباشه...

به هر حال علی جان ، تبریک به شما و دوستتون ، امیدوارم موفق باشید و ادامه بدید و این حرفا صرفا نظر بنده به عنوان یه شخص عادی بود ، درست و غلط بودن و استفاده کردن یا نکردن ازش هم به خود شما ربط داره عزیز...

امیدوارم در فیلم های بعدی بتونید دقیقا چیزی که در ذهن دارید رو در فیلم پیاده کنید...

19. 15 کاربرِ زیر از R_HURRICANE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین