برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
80. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

1 1.25%
  • 6

3 3.75%
  • 7

8 10.00%
  • 8

26 32.50%
  • 9

21 26.25%
  • 10

21 26.25%
صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 43
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود اول

Season 1, Episode 1, The Original
    فصل اول, قسمت اول

خلاصه داستان اين قسمت : در حالی که روز دیگری از وهم و خیال در Westworld - پارکی بزرگ و دور افتاده که در آن مهمانان پول زیادی هزینه می کنند تا ماجراجویی هایی با "میزبانانِ" روبات1 داشته باشند - می گذرد، برنارد لو2(برنامه نویس) به بنیان گذار پارک دکتر رابرت فورد3 درباره پیشامد هایی از ظاهر شدن رفتار غیر عادی در بعضی از میزبانانی که به تازگی از نو برنامه نویسی شدند هشدار می دهد. در همین حال، در شهرک Sweetwater در Westworld، دختر یک گاوچران با نام دِلورِس4 با هفت تیر کشی به نام تدی5 در خیابان مواجه می شود؛ اما حکایت قابل پیشبینی آنان بعد از ظاهر شدن مردی سیاه پوش و بی رحم، و بعد از آن با مواجه شدن از قبل برنامه ریزی نشده ی یک میزبان با مزاحمی از دنیای خارجی کاملاً تغییر می کند.

1 Android hosts
    2
    Bernard Lowe
    3 Robert Ford
    4 Dolores
    5 Teddy

سپاس
    86
    از این کاربر 829 بار در 80 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Red Hood نمایش پست ها
    hbo دیگه جز این و گیم او ترنز سریال خاص دیگه ای نداره بعید می دونم کنسلش کنه. چون واقعاً به یه سریال جدید نیاز داره تا در رقابت با نتفلیکس و amc و سایر شبکه ها کم نیاره
    ما همه طرفدار های گات هستیم
    پتانسیل گات حداقل پنج فصل دیگه هست، حداقل
    hbo هم سلطان در بین تمام شبکه ها میشه تا پایان این فصل ها اما هزینه بالا باعث شد که سرعت سریال بره بالاتر
    خیلی از اتفاقات کتاب عنوان نشه، امید وارم واسه این سریال این اتفاق نیفته، دخل و خرج با هم نخونه کنسل میشه،بیشترین دلیلی که hbo یا هر شرکتی میاد سریال رو زود تمام میکنه یا کنسل میکنه بالا رفتن وحشتناک دستمزد بازیگران اصلی اش هست، اینا که همین الان دستمزد بالا هستن

3. 8 کاربرِ زیر از Sir Nikk بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

با اینکه سریال زیادی رو دنبال نمیکنم به غیر از چند تا از بهترین ها ؛ ولی روی کنجکاوی اولین قسمت سریال دانلود کردم و نیگاه کردم.

در چند کلمه میشه گفت ؛ سریال بسیار عجیب و غریب و پر از ایده نو هست و خیلی خیلی جای بحث داره این سریال ؛ و خب دوستانی که تا امروز فیلمهایی که موضوعیت هوش مصنوعی و خلق انسان نماهایی که برنامه ریزی شده اند رو ندیدن حتما پیشنهاد میکنم ؛ فیلم بلید رانر از ریدلی اسکات و هوش مصنوعی استیون اسپیلبرگ و نمایش تورومن ببینن تا با تم هوش مصنوعی و ایده های ناب خلق انسان نماهایی که در واقع در دنیایی ساخته شده توسط بقیه انسانها قرار گرفته اند ؛ آشنا بشن؛ فیلمهای زیادی هست که تم هوش مصنوعی و حتی اشاره های کوچکی به این دنیا کرده ؛ ولی خب ایده ناب این دنیا در دنیای غرب بسیار جالب و قابل تامل هست ؛ دقت کنید که میزبان ها در دنیای غرب همگی فقط 24 ساعت از ادراک و احساساتی که اتفاق افتاده توی ذهنشون هست و فردا که دوباره از خواب و رویا بیدار میشن ؛ کاملا فراموش میکنن که دیروز و کلا هفته های قبل چه اتفاقی افتاده هست ؛ واسه همین سریال توی قسمت اول خیلی خیلی داستان رو پیش برده که بیننده احساس کسالت بار و گیجی نکنه ؛ همون قسمت اول این کد رو میده که انسان نماها با این هوش مصنوعی دچار خطا میشن و خیلی راحت حذف میشن از دنیای غرب و جالبتر زمانی هست که واسه هر شخصیت توی دنیای غرب یک داستان و یه فیلمنامه تهیه شده که باید اون رو انجام بدن ؛ و کسایی که به عنوان مهمان یا تازه وارد ؛ وارد دهکده میشن در اصل انسان هستن که بر اساس میزان پولی که دادن میان برای لذت بردن از امیالشون ؛ عده ای برای لذت از خشونت و عده ای برای لذت ج/نسی و خب باید گفت ایده و ساختار خیلی جالب هست .

دوستانی که با این تم و فضاسازی علاقه دارن حتما باید این چند فیلمی که نام بردم ببینن و حتی گزارش اقلیت اسپیلبرگ هم اشاره هایی داره به این دنیا و دیدگاه ها . سریال خیلی جای بحث و تفکر داره . و البته پر از سوالهایی که مطمنا توی قسمت های بعد جواب داده میشه ؛ و همچنین سریال خیلی جای مانور داره .

در هر صورت باید منتظر بمونیم تا ببینیم سریال چقدر کشش داره واسه ادامه البته با وجود آنتونی هاپکینز و اد هریس و فیلمنامه نویس جاناتان نولان میشه امیدوار بود .

5. 20 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سینا هستم
    سپاس
    48
    از این کاربر 925 بار در 85 پست سپاس گزاری شده

ایده اصلی سریال یعنی " قیام مخلوق علیه خالق " تکراریه ، اما پرداخت به موضوع خیلی خوبه و همین برای پایه گذاری یک سریال با شکوه کافیه.

بعد دیدن پایلوت ، با خودم داشتم فک میکردم چرا این موضوع " خالق و مخلوق " اینقد جذاب ـه و ادم رو درگیر میکنه ؟

دلیلی که به ذهنم اومد این بود که چون مسئله "خالق" برای ما به عنوان "مخلوق" یه جور دقدقه و حس کنجکاویه. مث همون کارکتر پدر سریال.

7. 19 کاربرِ زیر از Heisen-berg بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    600
    از این کاربر 322 بار در 41 پست سپاس گزاری شده

فکر نکنم یادشون نباشه کی بودن یا که دیروز چجوری بوده اونی که میاد همچین روبوتی میسازه احتمالا میاد براشون خاطره هم میسازه اونجا ک یارو تو قطار از خواب بیدار میشه نمیگه من کجا دارم میرم؟
    یا که فقط برنامه ریزی کردن که چیکار کنن و قدرت تفکرم ندارن که بعید میدونم من موندم تیرای اینا فقط روبوتارو میکشه؟ این اد هریس چرا کاری باهاش ندارن میاد ایناو میکشه همیشه تو فیلما مرموزه این بشر

9. 7 کاربرِ زیر از Arash_72 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    676
    از این کاربر 2,915 بار در 342 پست سپاس گزاری شده

سریال یک ساعت و هشت دقیقه بود، یک ساعت که اصلا نفهمیدیم داستان چیه اما هشت دقیقه آخر جمعش کردن تازه یک چیزی دستمون اومده که اصلا خط داستان این سریال چیه چون یک ساعت همه تو سریال داشتن ریست میشدن از اول شروع میکردن، پایلوت جذابی برای من نبود و یک ساعت اول رو در سه نوبت دیدم چون خوابم میبرد

11. 13 کاربرِ زیر از areff بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5
    از این کاربر 39 بار در 4 پست سپاس گزاری شده

دوستان یه سوال
    تفاوت نسخه proper که اومده با نسخه قبلیه چیه؟
    کدوم رو دانلود کنیم؟
    خیلی فرق داره؟

13. 5 کاربرِ زیر از metti بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط metti نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    تفاوت نسخه proper که اومده با نسخه قبلیه چیه؟
    کدوم رو دانلود کنیم؟
    خیلی فرق داره؟
    proper بهتره
    معمولا نسخه proper رو خود ریلیزر اصلی دوباره بیرون میده و دلیلش هم فقط جهت جبران اشتباهات و یا نویز هایی هستش که در نسخه قبلی بوده.

15. 13 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm necessary evil
    سپاس
    240
    از این کاربر 854 بار در 120 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_72 نمایش پست ها
    فکر نکنم یادشون نباشه کی بودن یا که دیروز چجوری بوده اونی که میاد همچین روبوتی میسازه احتمالا میاد براشون خاطره هم میسازه اونجا ک یارو تو قطار از خواب بیدار میشه نمیگه من کجا دارم میرم؟
    عزیزم اون رباته و تو برنامه ریزیش جوری طراحی شده که خاطرات گذشته رو به یاد نیاره، مثل وقتی که شما خواب میبینی، یهو وسط یه ماجرایی قرار میگیری و هیچ وقت از خودت تو خواب نمیپرسی چی شد که من اینجاام، دقیقا جرقه سریالم اینجا میخوره که ربات ها به خاطر کدی که رئیس توی برنامه نویسیشون قرار داده یه باگ پیدا میکنن که به نظر من خط داستانی از همینجا میخواد شروع بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_72 نمایش پست ها
    این اد هریس چرا کاری باهاش ندارن میاد ایناو میکشه همیشه تو فیلما مرموزه این بشر
    خب پول داده که بکشه دیگه، مثل اون یارو با زنش که دزد میخونه رو کشت، کسی اومد چیزی بهش بگه؟

17. 15 کاربرِ زیر از EMINENT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

در لحظه زندگی کن
    سپاس
    3
    از این کاربر 356 بار در 61 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط EMINENT نمایش پست ها
    عزیزم اون رباته و تو برنامه ریزیش جوری طراحی شده که خاطرات گذشته رو به یاد نیاره، مثل وقتی که شما خواب میبینی، یهو وسط یه ماجرایی قرار میگیری و هیچ وقت از خودت تو خواب نمیپرسی چی شد که من اینجاام، دقیقا جرقه سریالم اینجا میخوره که ربات ها به خاطر کدی که رئیس توی برنامه نویسیشون قرار داده یه باگ پیدا میکنن که به نظر من خط داستانی از همینجا میخواد شروع بشه.

خب پول داده که بکشه دیگه، مثل اون یارو با زنش که دزد میخونه رو کشت، کسی اومد چیزی بهش بگه؟
    یه بار دیگه ببین سریالو اد هریس خودش ربات بود.

اضافه شده در : 5 minutes

سریال به این میگن من سه بار قسمت اولش رو دیدم الان کلی سوال تو ذهنمه

19. 3 کاربرِ زیر از rezash96 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    566
    از این کاربر 669 بار در 84 پست سپاس گزاری شده

پایلوت درگیر کننده و جذابی بود. کشف رابطه مخلوق و خالق منو یاد آخر فیلم پرومسوس انداخت. اون صحنه که پدر دولوریس داشت اعتراف به انتقام گرفتن می کرد مو به تنم سیخ شد. این پارک های شبیه سازی شده هم همیشه خدا به هرج و مرج کشیده میشن. نمونش پارک ژوراسیک.
    فقط امیدوارم این پارک شبیه سازی شده شبیه محیط مسخره فیلم هانگر گیمز نباشه که مثلا طرف اپراتور نشسته و دست هاش رو تو هوا تکون میده بعد تو پارک درخت ها شروع به پرواز کردن و افتادن می کنن.

چه طوریه که تد فکر میکنه که یک مهمانه و بقیه میزبان ها هم همین فکرو دربارش می کنن؟ این خودش با آگاهی تد از ماهیتش در تضاده!!!
    اونجا که دکتر فورد گفت "تنها زنده کردن مردگانه که ما انجامش ندادیم" و از طرف دیگه ربات هایی که حافظشون در ظاهر هر روز پاک میشه ولی حالا دارن شروع به یادآوری می کنن. منظور از زنده کردن مردگان شاید همین به یاد آوردن خاطرات پاک شده باشه.

یه بار دیگه ببین سریالو اد هریس خودش ربات بود.
    فکر نکنم. چون فکر کنم می دونست که تد یه رباته. برا همین هم بهش اجازه داد که تیر اول رو شلیک کنه و اصلا تو اون درگیری هم به شلیک های تد اصلا اهمیت نمی داد. به راحتی بهش پشت کرد و تد حتی از دست هاش هم نتونست استفاده کنه. فکر کنم هریس اومده تو پارک تا از سر و راز هدف اصلی مدیران پارک سر در بیاره. اونجا که اون خانومه داشت می گفت این پارک باسه پول دارا یه چیزه، برا سرمایه گذارها یه چیز دیگه و برا مدیران هم چیز کاملا متفاوتیه

اون مگس ها مصنوعی هستن یا واقعی اند؟

21. 6 کاربرِ زیر از T-REX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین