برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 از مجموع 18
    Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

تشابهات سری اول ناروتو نسبت به هانتر ایکس هانتر!

lمطلع نیستم که ایا کیشیموتو1 و توگاشی2 با هم دوستان صمیمی هستند یا نسبت شاگرد و استادی دارند یا هر چیزی شبیه به این،در این تایپک شباهت های سری اول انیمه ناروتو نسبت به انیمه هانتر ایکس هانتر رو خدمتتون عرض میکنم منطور از این تایپک زیر سوال بردن داستان گسترده ناروتو نیست و منظورم رو اشتباه نگیرید و این رو هم خدمتتون بگم که من هر دو این انیمه ها رو بسیار دوست دارم و جزء انیمه های مورد علاقه بنده هستند.

1. آزمون چونین و آزمون هانتر

هر دو با محک زدن استعداد های ذهنی آزمون دهندگان آغاز میشود،در آزمون هانتر یک خانم مسن سوالات را میپرسد و در آزمون چونین یک مرد وظیفه پرسیدن سوالات روانشناختی را بر عهده دارد.در حالی که مرحله دوم آزمون چونین به سمت جنگل مرگبار کشیده میشود، در انطرف و در مرحله چهارم از آزمون هانتر و درون جنگل آزمون دهندگان باید از نشانی که با خود به همراه دارند مراقبت کنند و نگزارند دیگر شرکت کنندگان آن ها را بدست بیاورند،در مرحله دوم آزمون چونین شرکت کنندگان نیز باید وظیفه ای به مانند نگهداشتن نشان هایشان در آزمون هانتر انجام دهند ولی با کمی تغییر به این صورت که در این مرحله آنان باید از کتیبه (طومار) هایشان مراقبت کنند!، و همچنین در مرحله سوم از آزمون چونین و مرحله پنجم از آزمون هانتر نیز تشابهی وجود دارد و آن تورنومنت مبارزه است.

2. کابوتو و تونپا

نقش کابوتو در آزمون چونین دقیقا مشابه وظیفه تونپا در آزمون هانتر می باشد،هر دو چندین بار در این آزمون ها شرکت کرده اند،هر دو اطلاعات بسیار زیادی در مورد شرکت کنندگان دارند و هر دو طوری نشان میدهند که با کاراکتر های اصلی رفتار بسیار خوبی دارند ولی در حقیقت به دنبال منافع خودشان هستند.

3. اکاتسوکی و فانتوم تروپ

فانتوم تروپ شامل 13 تن از قویترین استفاده کنندگان از نن در دنیای هانتر ایکس هانتر می باشد،همچنین این گروه یکی از بزرگترین دشمنان شخصیت های اصلی در این داستان می باشند،اکاتسوکی در دنیای ناروتو شامل حدودا 10 تن از قویترین شخصیت ها در دنیای ناروتو می باشد همچینن این گروه دشمن اصلی شخصیت های اصلی و حتی دنیای شینوبی ها(ننیجا ها) نیز می باشند. در اصل فانتوم تروپ برای رسیدن به هدفشان و هر چیزی که میخواهند حتی دست به کشتار افراد بی گناه میزنند و از انجام این کار ترسی ندارند،اگرچه اکاتسوکی هدف مشخصی دارد ولی حاضرند برای رسیدن به این هدف هر کس که سد راهشان برای رسیدن به هدفی که دارند میشود را به قتل برسانند.

4. اوروچیمارو و هیسوکا

دیگر کاراکتری که شباهت زیادی به یکی از دیگر کاراکتر های هانتر ایکس هانتر دارد اوروچیمارو می باشد،نقشش در آزمون چونین و همچنین در آینده، بسیار نزدیک به نقش هیسوکا در هانتر ایکس هانتر می باشد،او در مرحله جنگل مرگبار زمانی که هیچکدام از کاراکتر های اصلی هیچ راهی برای شکست دادن او ندارند معرفی می شود،در حالی که گون در مرحله سوم(جنگل) در ازمون هانتر به خوبی با هیسوکا مبارزه میکند، هر دو این شخصیت ها به قدرت های افراد کوچکتر از خودشان یعنی بچه ها علاقه دارند. اوروچیمارو به قدرت ساسکه علاقه دارد و از انطرف هیسوکا به قدرت های گون علاقه دارد(اگرچه هر کدام به دلایل مختلفی) هر دو به طرز دیوانه واری قدرتمند هستند و هر دو زمان هایی در طول داستان تبدیل به شخصیت های خاکستری و ضد شرور3 نیز شده اند( هیسوکا در مسابقه وسطی در ارک گریلد ایلند(جزیره طمع) و اوروچیمارو در زمان جنگ)، همچنین این شخصیت ها مدت زمانی عضو گروه های تروریستی درون داستان نیز بوده اند (اوروچیمارو عضو اکاتسوکی و هیسوکا عضو فانتوم تروپ).

5. ساسکه و کوراپیکا

بیاین یه ذره از حال و هوای آزمون بیایم بیرون،در اینجا ساسکه و کوراپیکا رو داریم،این دو شخصیت تشاباهات بسیار زیادی با هم دارند، قبلیه هر دو نفر نابود شده و این دو نفر تنها بازماندگان قبیله شون هستند و این دو نفر فقط برای انتقام زنده اند و حتی حاضرند برای رسیدن به انتقام اگه لازم باشه دست از نیمه روشن خودشون بکشن و نیمه تاریکشون رو اشکار کنن. و عجیب ترین تشابه چشمان قبیله کورتا و شارینگان قبیله اوچیها است،هر دو زمانی ظاهر میشوند که استفاده کنندگان احساساتی،پرهیجان یا خشمگین شوند(اگرچه شارینگان قابلیت فعال شدن رو داره در صورتی که چشمان سرخ قبیله کورتا به یکباره ظاهر میشوند.)

6. ساسکه و کیلوا

زمانی که پای برادر کیلوا وسط باشه جنبه تاریک کیلوا فعال میشه،ساسکه هم همینطور، گون تصمیم میگیره که کیلوا رو به سمت جنبه مثبتش برگردونه ،ناروتو هم همینطور، به جز اینکه گون این کار رو فقط توی 5 اپیزود انجام میده در صورتی که انجام دادن این کار توسط ناروتو تا اخر سری اول انیمه طول میکشه. بزگرترین تشابه خاندان زولدیاک و اوچیها در اینه که برادران بزرگترشون تمام سعیشون رو میکنن تا مطمعن بشن برادر کوچترشون بتونه از اینی که هست بسیار قویتر بشه، و برادر کوچکتر هم نمی خواد از این طریق قویتر بشه و هرکاری که اونا میگن رو انجام بده.

7. سوناده و بیسکی

هر دو خانم های مسنی هستند که از تکنیک ها وقدرتشون استفاده میکنن تا جوونتر به نظر بیان (هر دو موهای بلوند دارن!) و هر دو از نظر فیزییکی بسیار قدرتمند و بسیار باتجربه هستند.

اگر بعد از همه این مواردی که خدمتتون عرض کردم بازم انکار میکنین و میگین که سری اول انیمه ناروتو از روی انیمه هانتر ایکس هانتر کپی نشده، بیشتر از این چیزی ندارم که بهتون بگم.در حقیقت موافق اینم که در ادامه ناروتو راه خودش رو از هانتر ایکس هاننتر جدا میکنه و در سری دوم تقریبا هیچ تشابهی با این انیمه نداره.

پ.ن1:خالق مانگا ناروتو
    پ.ن2:خالق مانگا هانتر ایکس هانتر
    پ.ن3:معرفی عناصر داستانی/شماره ی چهل و پنج: Anti-Villain

نظر شما درباره این موارد چیست؟
    به نظر شما ایا سری اول انیمه ناروتو از روی انیمه هانتر ایکس هانتر کپی شده است یا خیر؟

2. 26 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : تشابهات سری اول ناروتو نسبت به هانتر ایکس هانتر!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Razor نمایش پست ها
    اینکه بگیم کپی شده اشتباهه امین ، بهتره بگیم الهام گرفته شده تا کپی ، چون حتی تو ناروتوی اولی هم روند انیمه با هانتر تفاوت هایی داشت ، تشکر بخاطر این تاپیک مفید
    پست های بالاتر رو هم بخون لطفا؛ توی این پست توضیح دادم چرا الهام نیست و کپی‌ـه!

4. 9 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Being Amin نمایش پست ها
    پست های بالاتر رو هم بخون لطفا؛ توی این پست توضیح دادم چرا الهام نیست و کپی‌ـه!
    من مخالفم با کپی شدن ناروتو از روی هانتر ، سبک شوننه ، خیلی چیزا شبیه به هم میتونن باشن تو این سبک

اینم مصاحبه استادان ، یوگاشی و کیشیمیتو که در مورد همین موضوع صحبت میکنن ( لینک )
    Farewell

6. 13 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

همه‌ی این حرفام رو پس می‌گیرم فقط در صورتی که مدرکی معتبری ببینم مبنی بر اینکه کیشیموتو یه جایی گفته باشه که در خلق مانگای ناروتو از مانگای هانتر الهام گرفته!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Razor نمایش پست ها
    من مخالفم با کپی شدن ناروتو از روی هانتر ، سبک شوننه ، خیلی چیزا شبیه به هم میتونن باشن تو این سبک

اینم مصاحبه استادان ، یوگاشی و کیشیمیتو که در مورد همین موضوع صحبت میکنن ( لینک )

ممنون مهدی. این لینکی که دادی سوءتفاهم هایی که واسم ایجاد شده بود رو تا حدود زیادی برطرف کرد! مثل اینکه استاد کیشیموتو از زمان "یو یو هاکوشو" طرفدار کارهای استاد توگاشی بوده و به گفته خودش در خلق آثارش تاثیر زیادی داشته! حرفم درمورد "کپی" بودن رو پس میگیرم؛ کیشیموتو در خلق ناروتو از مانگای هانتر ایکس هانتر "الهام" گرفته!

8. 12 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

ممنون مهدی. این لینکی که دادی سوءتفاهم هایی که واسم ایجاد شده بود رو تا حدود زیادی برطرف کرد! مثل اینکه استاد کیشیموتو از زمان "یو یو هاکوشو" طرفدار کارهای استاد توگاشی بوده و به گفته خودش در خلق آثارش تاثیر زیادی داشته! حرفم درمورد "کپی" بودن رو پس میگیرم؛ کیشیموتو در خلق ناروتو از مانگای هانتر ایکس هانتر "الهام" گرفته!
    خیلی هم عالی که برطرف شد ، من خودمم قبلا یه کم مثل تو فکر میکردم ولی بعدا که ناروتو رو دیدم نظرم عوض شد ،
    Farewell

10. 12 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,855
    از این کاربر 1,340 بار در 194 پست سپاس گزاری شده

پس نتیجه نهایی این شد که ناروتو از روی هانتر الهام گرفته اما واقعا الهام گرفتن به چه معنیه؟

12. 10 کاربرِ زیر از bbas بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

GA SOKU!
    سپاس
    0
    از این کاربر 14 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

شاید این تاپیک قدیمی باشه ولی خواستم بگم که کیشوموتو در مجله ی شونن وا کاکامیچی خودش هم گفته بود که از روی هانتر هانتر و یو یو هاکشو الهام گرفته و این اجازه رو هم ازش گرفته ، مثل فیری تیل از روی وان پیس و اینکه بگیم ناروتو کپی کرده درست نیست... البته از نظر من هانتر هانتر در شخصیت پردازی بهتر عمل کرده مثلا من ساسکه رو میبینم اصلا خندم میگیره چون از نظر من خیلی شخصیت مسخره و غیز منطقی ای داشت ولی واقعا از کاراکتر کوراپیکا لذت میبرم و من رو شگفت زده میکنه؛ مخصوصا جنگش با اووگین یا رویاروییش با کورولو و پاکونودا. گاها ناروتو کسل کننده میشد برام نه خو کاراکتر ناروتو بلکه کاراکتر های کمکیش خیلی کلیشه بودن اما هانتر توی این مورد فوق العاده عمل کرده فقط کافیه مبارزه ی فیتان با زازان رو ببینید؛ هر کاراکتر قابل تحلیله و شباهت به دیگران نداره؛ باید این رو هم اضافه کنم که ناروتو در برخی موارد بهتر از هانتر عمل کرده؛ مثلا سر موقع ادامه داده شده حتی به پایان رسیده، و تمرکزش روی خود ناروتو بهتر از تمرکز هانتر روی گون بوده (البته بجز آرک کیمرا انتز) و این رو خیلی دلم میخواست بگم، در ناروتو شخصیت های دختر اصلا مورد پسندم نیستن حتی ساکورا یا هیناتا چون همشون توی یه سطح ضعیفی هستن و کاراکتر بندی حساب شده ای ندارن؛ اما در هانتر کاراکتر های خانم خیلی جالب و متفاوت و قوی هستن : ماچی، پاکونودا، پالم، بیسکه و ...
    در کل فیتان و ایتاچی رو عشقه

14. 14 کاربرِ زیر از kyoko kyun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kyoko kyun نمایش پست ها
    شاید این تاپیک قدیمی باشه ولی خواستم بگم که کیشوموتو در مجله ی شونن وا کاکامیچی خودش هم گفته بود که از روی هانتر هانتر و یو یو هاکشو الهام گرفته و این اجازه رو هم ازش گرفته ، مثل فیری تیل از روی وان پیس و اینکه بگیم ناروتو کپی کرده درست نیست... البته از نظر من هانتر هانتر در شخصیت پردازی بهتر عمل کرده مثلا من ساسکه رو میبینم اصلا خندم میگیره چون از نظر من خیلی شخصیت مسخره و غیز منطقی ای داشت ولی واقعا از کاراکتر کوراپیکا لذت میبرم و من رو شگفت زده میکنه؛ مخصوصا جنگش با اووگین یا رویاروییش با کورولو و پاکونودا. گاها ناروتو کسل کننده میشد برام نه خو کاراکتر ناروتو بلکه کاراکتر های کمکیش خیلی کلیشه بودن اما هانتر توی این مورد فوق العاده عمل کرده فقط کافیه مبارزه ی فیتان با زازان رو ببینید؛ هر کاراکتر قابل تحلیله و شباهت به دیگران نداره؛ باید این رو هم اضافه کنم که ناروتو در برخی موارد بهتر از هانتر عمل کرده؛ مثلا سر موقع ادامه داده شده حتی به پایان رسیده، و تمرکزش روی خود ناروتو بهتر از تمرکز هانتر روی گون بوده (البته بجز آرک کیمرا انتز) و این رو خیلی دلم میخواست بگم، در ناروتو شخصیت های دختر اصلا مورد پسندم نیستن حتی ساکورا یا هیناتا چون همشون توی یه سطح ضعیفی هستن و کاراکتر بندی حساب شده ای ندارن؛ اما در هانتر کاراکتر های خانم خیلی جالب و متفاوت و قوی هستن : ماچی، پاکونودا، پالم، بیسکه و ...
    در کل فیتان و ایتاچی رو عشقه
    تا حد زیادی با این پست موافقم.
    و با خود عنوان تاپیک هم موافقم که ناروتو اوایلش شبیه یه هانتر هانتر هستش، هرچند من بیشتر هانتر هانتر رو دوست داشتم. یعنی فصل اول (ناروتو خالی بدون شیپودن) رو که میدیدم همه اش تو این فکر بودم که این یه کپی ناشیانه از هانتر هانتر هستش و فکر میکردم که چرا اینقدر معروفه؟
    البته بعد از قسمت های زیادی! ناروتو خیلی بهتر شد! شیپودن هم همینطور بهتر از قبل. ولی یه چیزی که بود اینکه من هانتر هانتری که سال 2011 ساختن رو داشتم با ناروتو ِ سال 2002 مقایسه میکردم، شاید این هم تاثیر گذار بود رو اینکه از هانتر بیشتر خوشم اومد.
    ولی خب داستانِ کلی هانتر هانتر برام جالب تره دنیاش یکم واقعی تر (فقط یکم) و از همه مهم تر شخصیت هاش مهم تره. یعنی با اینکه حدود 700 قسمت ناروتو اومده ولی از هانترِ 200 قسمتی عقب تره به نظرم تو پرداختن به شخصیت ها. عموما شخصیت های هانتر رو بیشتر از ناروتو دوست داشتم. مثلا ساسکه رو هر جور تلاش میکنم نمیتونم هضم کنم! یا مثلا اوروچیمارو رو اصلا نمیدونم به هیسوکا ترجیح بدم! البته این قضیه استثنا هم داره، خود ناروتو خیلی بهتر از گون هستش( البته هانتر یه جورایی چند تا شخصیت محروه ولی ناروتو مشخصا همه چی حول ناروتو میچرخه) و مورد دیگه هم ایتاچی هستش که کلا هیچ شخصیتی مثلش نیست! نه تو خود ناروتو و نه هانتر (حداقل تا اینجایی که اومده) و نه توی انیمه های دیگه که الان حضور ذهن دارم. فیتان مثلا اصلا حضور چندانی نداره و شخصیت خاصی هم نداره اصلا تو هانتر، یکم فقط ظاهرش شاید خوب باشه که تو اون ظاهر هم یاهیکو (pain) باز به نظرم شاخ تر بود!

16. 9 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    143
    از این کاربر 338 بار در 46 پست سپاس گزاری شده

خب خدا رو شکر که به این نتیجه رسیدین ناروتو کپی شده از هانتر نیست:دی.اما کلاً جدای از اینها انتشار مانگای هانتر سال ۹۸ شروع میشه در حالی که ناروتو سال ۹۷ به صورت آزمایشی چاپ میشه و رسماً سال ۹۹ منتشر میشه.یعنی اینکه اون موقع دیگه داستان و چیزای ناروتو دیگه شکل گرفته بوده و جایی برای کپی از هانتر باقی نمونده بوده.دلیل شباهت این دو تا همونطور که اشاره شده اثر قبلی توگاشی(مانگاکای هانتر)یویو هاکوشوئه.اکثر المان های مشترک بین هانتر و ناروتو توی هاکوشو پیدا میشه.
    دلیل محبوبیتی که فیتان پیش بعضی از بیننده های هانتر داره هم فک کنم بخاطر اون قدرتی باشه که توی آرک مورچه های کیمرا نشون میده.وگرنه تا الان کاملا یه شخصیت فرعی و کم رنگ بوده که خیلی کم بهش پرداخته شده.حالا که صحبت از فیتان و کپی کردن شد[!]اشاره ای هم کنیم که قیافه ی شخصیت های اتک بعضیشون چقدر شبیه شخصیت های هانترند.لیوای رسما کپی فیتانه ، آرمین و آنی هم بشدت شبیه کوراپیکا و پاکونودا هستن
    ما از همین جا این حرکت اتک رو محکوم میکنیم‎اون شباهت وان پیس و فیری تیل هم که بهش اشاره شد از همین سنخه.یعنی از نظر داستان و شخصیت و اینها شباهتی به هم ندارند(به جز یه سری چیزا که اون ها هم کلیشه های معمول شوننی اند)اما طراحی های مانگاهاشون خیلی مثل همه.خب از بحث منحرف نشیم!در مقایسه هانتر هانتر و ناروتو هانتر بسی بهتره.ناروتو دنیا سازی و شخصیت پردازی خیلی ضعیفی داره.مدام وارد افکار و احساسات شخصیت ها میشیم ولی جا نمی افتند.مناسبات و روابط دنیای ناروتو هم بشدت گنگ و نامفهومه.روند انیمه کش دار و کسالت باره(حتی بدون فیلر های پر تعدادش).صحنه کمدی اکثراً یه مشت لوده بازی بی مزه هستن و حتی وقتی یه صحنه بامزس معمولا انقدر تکرار میشه که لوث میشه.
    مبارزه ها هم درشون اون میزان و سنج قدرت مشخص نیست.یعنی قدرت شخصیت ها چندان در چند و چون مبارزه های جایگاهشون مشخص نیست.البته اواخر قسمت های اورجینال ناروتو قضیه یه مقدار بهتر میشه ولی بازهم تغیر خیلی بزرگی اتفاق نمی افته.من خودم سری اول رو بدون فیلر ها کامل دیدم اما بعد از چند قسمت توی شیپودن دراپش کردم.اما در طرف مقابل هانتر رو داریم.واقعا یه معجون خوشمزس.شخصیت پردازیش همونطور که دوستان گفتن بشدت قوی و خوبه.دنیاش خوب پرداخته شده و تقریبا تغییر یافته دنیای قضایای فانتزی وارد شده به خاطر همین خیلی سریع جا می افته پیش مخاطب و اصلا گنگ نیست.جالب اینجا که اواخر انیمه با یک گسترش ناگهانی جهان انیمه مواجه میشیم که خیلی خوب و باحاله(آرک آخری مانگا هم درباره ی همینه) .صحنه های طنز کمنداما خیلی خوب و جا افتاده هستند.سیستم مبارزاتی هم با وجود "نن" خیلی دقیق میشه.خشونت انیمه هم برعکس ناروتو اصلا یه چیز سانسور شده نیست(مخصوصا در آرک مورچه های کیمرا) و مقدار خوبی خون و خونریزی وجود داره.پیچش پیرنگ ها هم بشدت ناگهانی و غافلگیر کننده هستند.فیلر هاش کلا دو قسمتن که هردوشون خلاصه ی داستانند(برعکس ناروتو که تقریبا نسبت قسمت های فیلر و اورجینال پنجاه پنجاهه).حالا بعضی ایراد میگیرن شخصیت اصلی ناروتو یه بچه غم زدس(که انیمه مدام می خواد اینطور نشون بده و ناروتو یه شخص طرد شده و ناراحت به تصویر دربیاره اما در تمام انیمه یه کاراکتر کاملا متضاد با صفت "غمزده" مواجهیم!)در حالی که شخصیت اصلی هانتر یه پسر خوشحال و معصومه و اینا ، خب توجه نمی کنند که صفات شخصیت ها خیلی مهم نیست بلکه اجرا شدنشون مهمه.اصلا کارکترهای انیمه براساس روندی که برای پیش برد داستان نیازه به وجود میاند.هر چند بازهم اون دوستان به فروپاشی روانی گون توی آرک مورچه های کیمرا کاملا بی توجهن.بگذریم!

18. 7 کاربرِ زیر از mohsen kafka بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12