برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
50. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 2.00%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

1 2.00%
  • 5

1 2.00%
  • 6

1 2.00%
  • 7

4 8.00%
  • 8

9 18.00%
  • 9

8 16.00%
  • 10

25 50.00%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 24
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود پنجم

Season 1, Episode 5, Contrapasso
    فصل اول, قسمت پنجم

خلاصه داستان اين قسمت : دلورس، ویلیام و لوگان به پریاه1، شهرکی ساخته شده بر پایه نافرمانی و فساد، می رسند و برای ماموریت خطرناکی به کار گرفته می شوند؛ مرد سیاه پوش با متحدی غیر منتظره در جستجویش برای گشودن ماز ملاقات می کند.

1 Pariah

WINTER IS COMING
    سپاس
    5,127
    از این کاربر 2,252 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود پنجم

هیچ بخشی از متن من اسپویلر نیست (اگر به متن بنده اشاره دارید). چیزهایی که من گفتم با استناد به سکانس هایی هست که در خود سریال نشان داده شده. هر قسمت از متن رو که نمیتونید تو سریال پیدا کنید رو نقل قول کنید تا اسکرین شاتش رو بذارم یا توضیح بدم...[/quote]
    من عذر خواهی می کنم موفق باشید
    [

3. 3 کاربرِ زیر از HAMID13 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    90
    از این کاربر 1,231 بار در 169 پست سپاس گزاری شده

من بعد این قسمت فهمیدم که قشنگ معلومه دارن فقط میپیچونن که اخرش یه اتفاق عجیب و غربیب بافته که تازه توی فصل دو بخوان بهش بپردازن و فقط یک داستان مبهم داره که درگیرت کنه
    سریال محبوب اما متوسطی خواهد بود

5. 4 کاربرِ زیر از Sajadm98 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,731
    از این کاربر 2,963 بار در 313 پست سپاس گزاری شده

این سریال به هیچ نمی ارزه ! ترسم از اینه سال دیگه HBO بخواد یه سریال مشابه سریال pretty little liars و از این دست سریال ها بسازه پخش کنه . گیم اف کم بود این سریال هم اضافه شد . کاملا ناامید شدم از روندی که HBO در پیش گرفته . ترجیح میدم دوباره سوپرانو و بردواک امپایر ببینم !

Winter is Coming...
    سپاس
    625
    از این کاربر 1,039 بار در 111 پست سپاس گزاری شده

سریال خیلی خوب داره پیش میره، فقط امیدوارم بدون جواب دادن بخشی از سوال‌های قبلی بی‌پروا سوال جدید ایجاد نکنه.
    بهترین بخش این قسمت گفتگوی مرد سیاه پوش و فورد بود. به نظرم تو این سکانس اد هریس حتی از آنتونی هاپکینز هم بهتر بازی کرد. خیلی جذبه‌ی خاصی داره

ایده‌ای که در مورد خطوط زمانی مختلف پیش اومده و تو این قسمت هم تقریباً تایید شد خیلی پیچیده و سوال برانگیزه. اگه خط زمانی مرد سیاه پوش و ویلیام/دلوریس جداست، با توجه به این که جفتشون به دنبال هزارتو هستن، اگه ویلیام همون مرد سیاه پوش باشه (که همه تقریباً چنین اعتقادی دارن) حتماً در رسیدن به هزارتو شکست خورده، وگرنه مرد سیاه پوش تو زمان حال یه راست می‌رفت اون‌جا رو پیدا می‌کرد دیگه، دنبال این همه رمزگشایی نبود، از طرف احتمالاً چون قبلاً نتونسته به هزارتو برسه الان دیگه عزمش رو جزم کرده که پیداش کنه. البته این در صورتیه که ویلیام رو مرد سیاه پوش بدونیم. اما اگه فرض کنیم لوگان همون مرد سیاه پوشه چی؟ استایل و رفتارشون خیلی بیشتر به هم می‌خوره، ضمن این که ویلیام یه خال گوشتی رو صورتش داره در حالی که ما روی صورتی مرد سیاه پوش چنین چیزی نمی‌بینیم. ممکنه در خط زمانی گذشته در حادثه‌ای که جلوی رسیدن ویلیام و دلوریس به هزارتو رو گرفته ویلیام کشته شده و به همین خاطره که مرد سیاه پوش میگه هزارتو جاییه با جزای واقعی، شاید منظورش مرگ ویلیام باشه.
    علاوه بر این مرد سیاه پوش میگه در اوایل پارک یه بار پیچ و مهره‌ی یکی از اندرویدها رو در آورده و بعداً کالبد ربات‌ها به شکل انسانی در اومده. می‌دونیم که ویلیام اولین بارش هست که به پارک میاد، ولی این‌جا که ربات‌ها هم گوشت و خون دارن، پس احتمالاً با توجه به این که لوگان قبلاً به پارک اومده (اینو مطمئن نیستم) و دل و روده‌ی مکانیکی یکی از اندرویدها رو بیرون ریخته (و می‌دونیم ویلیام چنین روحیه‌ای نداره) باز هم احتمالاً مرد سیاه پوش باید لوگان باشه.

اما در مورد دلوریس. من احساس می‌کنم دلوریس در حال یادآوری خاطراتش با ویلیام هست. چون تو صحنه‌هایی مثل صحنه‌ی داخل قطار یهو می‌بینیم که بقیه‌ی شخصیت‌های داخل صحنه غیب میشن. احتمالاً بعد از تجربه‌ی ناموفق قبلی، دلوریس سی سال تو حلقه‌ی زندگی خودش بوده تا این که اون اتفاقات براش میوفته و از حلقه‌اش خارج میشه. حالا دوباره می‌خواد هزارتو رو پیدا کنه و داره خاطرات قبلی رو یادش میاد. منتهی کارگردان این صحنه‌ها رو برعکس داره نشون میده. با این نتیجه گیری جایی که فورد دلوریس رو از شهر پارایا به رویا می‌بره منطقی در میاد، چون این دلوریس، دلوریس آینده است و داره مسیر رو دوباره طی می‌کنه.

نکته‌ی فرعی و جالب سریال اون پسر بچه‌ایه که نحوه‌ی لباس پوشیدنش شبیه فورده و تو این اپیزود هم پیداش میشه و یه کار فرعی انجام میده. من اول فکر می‌کردم اون باید مهمان باشه، ولی الان حس می‌کنم یه میزبانه، اندرویدیه که فورد با الهام از کودکی خودش ساخته.

امیدوارم بقیه هم مشارکت بیشتری تو تاپیک‌های این سریال خوب داشته باشن.

8. 17 کاربرِ زیر از Sherlock بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4
    از این کاربر 42 بار در 10 پست سپاس گزاری شده

مکالمه بین دلوریس و خالق توی این قسمت مهم بود. چونکه رابطه ی دلوریس با آرنولد رو روشن کرد.
    صداهایی که دلوریس میشنوه در واقع صدای آرنولد هست و هدف آرنولد هم نابود کردن پارک به کمک دلوریس هست.
    آخرین ارتباط ارنولد با دلوریس سی و چهار سال پیش(روز خودکشی ارنولد) اتفاق افتاده و از اون موقع دلوریس توی چرخه های داستانی گیر کرده.
    صحنه ای قبل از این مکالمه هم مهم هست. دلوریس در جشنی شبیه به جشن مردگان هست و با شنیدن صدایی به خواب میره و بعد اون رو کنار خالق می بینیم. پس احتمالا خط داستانی موازی از نظر رمانی نداریم.
    در پایان مکالمه وقتی دکتر رابرت فورد از اتاق با حالت عصبی ای بیرون میاد، دلوریس انگار با کسی حرف می زنه و میگه: اون نمیدونه، من هیچی بهش نگفتم. اون شخص ارنولده، اما آیا آرنولد پس از مرگ هم حضور داره!؟

10. 6 کاربرِ زیر از saeedrz70 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    33
    از این کاربر 73 بار در 18 پست سپاس گزاری شده

من فقط منتظر روبرو شدن هاپکینز و ارنولدم. یعنی این بازی جدیدی که هاپکینز داره می سازه قراره کاره مارم بسازه ایا؟!
    دارم میرم واسه دیدن قسمت بعد و نمی دونید چقد خوشحالم ;-)

Sent from my C5502 using Tapatalk

12. کاربر زیر از civilianm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    38
    از این کاربر 189 بار در 30 پست سپاس گزاری شده

دوستان مگه اون کسی که مرد سیاه پوش کشت و خونش رو داد به تدی همونی نیست که اخر این قسمت تو واگن روی دلورس و دوس پسرش اسلحه کشید؟؟؟این یعنی دو تا خط زمانی دیگه.دلورس داره قدیما رو به یاد میاره

14. 2 کاربرِ زیر از farshadsam101 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,599
    از این کاربر 527 بار در 126 پست سپاس گزاری شده

اصلا جذابیت نداره

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadsam101 نمایش پست ها
    دوستان مگه اون کسی که مرد سیاه پوش کشت و خونش رو داد به تدی همونی نیست که اخر این قسمت تو واگن روی دلورس و دوس پسرش اسلحه کشید؟؟؟این یعنی دو تا خط زمانی دیگه.دلورس داره قدیما رو به یاد میاره
    دو تا خط زمانی نیستش.هر کی که کشته میشه دوباره برش می گردونن به پارک.

17. کاربر زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    33
    از این کاربر 73 بار در 18 پست سپاس گزاری شده

بیان کوجیما wow
    http://www.zoomg.ir/2016/11/3/154737...stworld-ideas/

Sent from my C5502 using Tapatalk

19. 4 کاربرِ زیر از civilianm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین