برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
50. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 2.00%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

1 2.00%
  • 5

1 2.00%
  • 6

1 2.00%
  • 7

4 8.00%
  • 8

9 18.00%
  • 9

8 16.00%
  • 10

25 50.00%
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 از مجموع 24
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود پنجم

Season 1, Episode 5, Contrapasso
    فصل اول, قسمت پنجم

خلاصه داستان اين قسمت : دلورس، ویلیام و لوگان به پریاه1، شهرکی ساخته شده بر پایه نافرمانی و فساد، می رسند و برای ماموریت خطرناکی به کار گرفته می شوند؛ مرد سیاه پوش با متحدی غیر منتظره در جستجویش برای گشودن ماز ملاقات می کند.

1 Pariah

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود پنجم

فوق العاده بود این اپیزود ... فقط باید با دقت ببینید و بعدش حتما نقد ها نظرات و تئوری های طرفداراها رو بخونید تا متوجه بشید چقدر سریال جزئیات داره

هرچی میگذره بیش نظریه "دو خط داستانی با فاصله زمانی 30 سال" به واقعیت نزدیک میشه ... دلایلش زیاده

چیزی که من برداشت کردم تو این 5 قسمت این بوده ... هنوز قسمت 6 رو ندیدم

ویلیام و دوستش لوگان بعد از مرگ آرنولند به پارک میاند ! اما دلیلشون تفریح نیست و قصد خرید پارک رو دارند ( تو صحبت هاشون قبل از دیدار با ال لازو میشه فهمید ) اینجا ویلیام به دلوریس برخورد میکنه ، دلوریسی که توسط آرنولند داره کم کم به قدرت تفکر و آزادی میرسه ، ویلیام اینجا عاشق دلوریس میشه ، البته عاشق یه روبات نه بلکه یه هوش مصنوعی که کم کم داره مثل یه انسان درک میکنه اما اینجاست که فورد دست به کار میشه و جلوی وقوع فاجعه رو میگیره ( اینکه میزبان ها آزادی پیدا کنند ). فورد دلوریس رو دوباره به چرخه داستانیش بر میگردونه و اینجوری تمام خاطراتش با ویلیام رو از دست میده . ویلیام هم 30 ساله به پارک میاد تا هزار تو رو پیدا کنه ! اما برای چی ؟ برای اینکه اعتقاد داره آرنولد هزار تو رو جوری طراحی کرده که میتونه میزبان ها رو به آزادی برسونه و شاید ویلیام اینجوری میخواد انتقامش رو از فورد بگیره . چون فورد در حالت عادی توانایی کنترل کردن تمام میزبان ها رو داره ، اما اگه ویلیام یا همون مرد سیاه پوش ! بتونه راز نهفته در هزار تو رو کشف کنه میتون به میزبان ها قدرت ازادی و تفکر بده و اون ها رو علیه فورد بسیج کنه

3. 10 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    33
    از این کاربر 73 بار در 18 پست سپاس گزاری شده

نقد قسمت پنجم
    http://www.zoomg.ir/2016/11/1/154659...sode-5-review/
    من از جمله کساییم که فکر می کنه خط زمانی یدونه اس. حسم می گه. دلیلی واسش ندارم.
    هنوز نمی دونم فورد چرا تدی و با سیاه پوش راهی کرده. قبلا تو وست ورد کارش چیزه دیگه ای بود. بعد فورد یهو براش داستان جدید تعریف کرد تا همراه مرد سیاه پوش بشه. راستی این مرد سیاه پوش اسمی هم داره؟!

http://www.zoomg.ir/2016/11/1/154659...sode-5-review/
    راستی شرمنده اگر گذاشتن این لینکا تبلیغات به حساب میاد و از نظر قانون اینجا غلطه بگید که برش دارم. چون نیت من اصلا تبلیغات نیست و فقط پیگیر داغ تر کردن بحث های مربوط به وستم. تا همه بتونیم لذت بیشتری ازین سرگرمی ببریم.
    و شاید چیزی هم یاد بگیریم.

Sent from my C5502 using Tapatalk

5. 4 کاربرِ زیر از civilianm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 2 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط breakingbad نمایش پست ها
    بذارید اینطوری بگم که ویلیام (با بازی جیمی سیمپسون) مهمانی هست که بهمراه رئیس، شریک تجاری و برادر زن آینده‌اش یعنی لوگان (با بازی بن بارنز) 30 سال پیش به وست ورلد میرن، تا علاوه بر تفریح، وست ورلد رو برای خریدن ارزیابی کنن.
    در اون زمان ویلیام با دلوریس آشنا میشه، دلوریسی که توسط خالقش آرونولد به یه Pre Consciousness رسیده و این مسئله باعث میشه اتفاق هولناکی (احتمالا چیزی شبیه فیلم) در پارک رخ بده و اینگونه میشه که علاوه بر قوس شخصیتی ویلیام و بی رحم شدنش نسبت به اندرویدها، وست ورلد دوباره برنامه ریزی بشه، اسلحه‌ی میزبان ها سطح خطرشون به حداقل برسه (به تفاوت اثر شلیک گلوله در خط زمانی ویلیام که بهشون ضربه وارد میکنه و خط زمانی مرد سیاه پوش که گلوله بهش هیچ اثری نداره توجه کنید)، احتمالا مرگ آرنولد رقم بخوره و بطور کلی تغییراتی در وست ورلد پدید بیاد.
    ویلیام بخشی از سهام وست ورلد رو خریداری میکنه و بدین ترتیب باتوجه به صاحب امتیاز بودن رفت و آمدش در وست ورلد تسهیل پیدا میکنه (هم از نظر هزینه و هم از نظر اینکه ناظرین وست ورلد کاری به کارش ندارن) و 30 سال گذشته رو به وست ورلد میاد تا به مرکز هزارتو برسه و هدف پشت اون رو پیدا کنه و اینگونه به مرد سیاه پوشی (با بازی اد هریس) تبدیل میشه که در زمان حال داریم می‌بینیم... توجه کنید که در دنیای واقعی مرد سیاه پوش انسان بدی نیست، یک میلیونر هست که حتی مؤسسه خیریه داره و اگر هم می‌بینید که در پارک آدمکشی میکنه بخاطر این هست که اونها رو تنها یک سری اندروید میدونه.

تمام چیزایی که گفته شد بر اساس مدارکی هست که تو این پنج اپیزود و بویژه در اپیزود آخر بهشون اشاره شده و ممکنه با اپیزودهای بعدی بعضی هاش تغییر کنه. باز اگه سوالی بود و وقتی بود در خدمتم.

با سلام.
    در مقدمه باید بگم سپاسگزارم از ادبیات زیبای شما.
    من ساعاتی پیش این قسمت رو دانلود کردم و با تماشای آن تقریبا چیزی نفهمیدم
    ولی شاید ابهامات من تا اپیزود های آینده برطرف بشه

اما...
    چندتا سوال از کل این اپیزود ها :

1-از کجا فهمیدین مرد سیاه پوش ویلیام هست؟ اگه ممکنه قسمتایی که به این موضوع اشاره میکنه رو ذکر کنید

2-
    اتفاق هولناکی (احتمالا چیزی شبیه فیلم) در پارک رخ بده و اینگونه میشه که علاوه بر قوس شخصیتی ویلیام و بی رحم شدنش نسبت به اندرویدها، وست ورلد دوباره برنامه ریزی بشه، اسلحه‌ی میزبان ها سطح خطرشون به حداقل برسه
    شما گفتین بر اساس دیالوگ ها و مدارک فیلم لطفا اینم بگین کجا بوده

(شاید من از زیرنویس خوبی استفاده نمیکنم این مشکلات پیش میاد)

3- چرا اینها دنبال هزارتو هستند ؟

4-اندروید ها به وسایلی که از دنیای خارج میاد واکنش نشون میدن و خاطرات بازنگری میشه ؟ یا یا رابرت داره دستکاری میکنه ؟
    (منظورم دلوریس و زن سیاه پوست هست)

لطف میکنین اگه بی جوابم نذارین

7. کاربر زیر از Forrest Gump بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    0
    از این کاربر 2 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط breakingbad نمایش پست ها
    بذارید اینطوری بگم که ویلیام (با بازی جیمی سیمپسون) مهمانی هست که بهمراه رئیس، شریک تجاری و برادر زن آینده‌اش یعنی لوگان (با بازی بن بارنز) 30 سال پیش به وست ورلد میرن، تا علاوه بر تفریح، وست ورلد رو برای خریدن ارزیابی کنن.
    در اون زمان ویلیام با دلوریس آشنا میشه، دلوریسی که توسط خالقش آرونولد به یه Pre Consciousness رسیده و این مسئله باعث میشه اتفاق هولناکی (احتمالا چیزی شبیه فیلم) در پارک رخ بده و اینگونه میشه که علاوه بر قوس شخصیتی ویلیام و بی رحم شدنش نسبت به اندرویدها، وست ورلد دوباره برنامه ریزی بشه، اسلحه‌ی میزبان ها سطح خطرشون به حداقل برسه (به تفاوت اثر شلیک گلوله در خط زمانی ویلیام که بهشون ضربه وارد میکنه و خط زمانی مرد سیاه پوش که گلوله بهش هیچ اثری نداره توجه کنید)، احتمالا مرگ آرنولد رقم بخوره و بطور کلی تغییراتی در وست ورلد پدید بیاد.
    ویلیام بخشی از سهام وست ورلد رو خریداری میکنه و بدین ترتیب باتوجه به صاحب امتیاز بودن رفت و آمدش در وست ورلد تسهیل پیدا میکنه (هم از نظر هزینه و هم از نظر اینکه ناظرین وست ورلد کاری به کارش ندارن) و 30 سال گذشته رو به وست ورلد میاد تا به مرکز هزارتو برسه و هدف پشت اون رو پیدا کنه و اینگونه به مرد سیاه پوشی (با بازی اد هریس) تبدیل میشه که در زمان حال داریم می‌بینیم... توجه کنید که در دنیای واقعی مرد سیاه پوش انسان بدی نیست، یک میلیونر هست که حتی مؤسسه خیریه داره و اگر هم می‌بینید که در پارک آدمکشی میکنه بخاطر این هست که اونها رو تنها یک سری اندروید میدونه.

تمام چیزایی که گفته شد بر اساس مدارکی هست که تو این پنج اپیزود و بویژه در اپیزود آخر بهشون اشاره شده و ممکنه با اپیزودهای بعدی بعضی هاش تغییر کنه. باز اگه سوالی بود و وقتی بود در خدمتم.

با سلام.
    در مقدمه باید بگم سپاسگزارم از ادبیات زیبای شما.
    من ساعاتی پیش این قسمت رو دانلود کردم و با تماشای آن تقریبا چیزی نفهمیدم
    ولی شاید ابهامات من تا اپیزود های آینده برطرف بشه

اما...
    چندتا سوال از کل این اپیزود ها :

1-از کجا فهمیدین مرد سیاه پوش ویلیام هست؟ اگه ممکنه قسمتایی که به این موضوع اشاره میکنه رو ذکر کنید

2-
    اتفاق هولناکی (احتمالا چیزی شبیه فیلم) در پارک رخ بده و اینگونه میشه که علاوه بر قوس شخصیتی ویلیام و بی رحم شدنش نسبت به اندرویدها، وست ورلد دوباره برنامه ریزی بشه، اسلحه‌ی میزبان ها سطح خطرشون به حداقل برسه
    شما گفتین بر اساس دیالوگ ها و مدارک فیلم لطفا اینم بگین کجا بوده

(شاید من از زیرنویس خوبی استفاده نمیکنم این مشکلات پیش میاد)

3- چرا اینها دنبال هزارتو هستند ؟

4-اندروید ها به وسایلی که از دنیای خارج میاد واکنش نشون میدن و خاطرات بازنگری میشه ؟ یا یا رابرت داره دستکاری میکنه ؟
    (منظورم دلوریس و زن سیاه پوست هست)

لطف میکنین اگه بی جوابم نذارین

9. کاربر زیر از Forrest Gump بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123