برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

Threaded View

Trust No One
    سپاس
    793
    از این کاربر 1,981 بار در 114 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ی 478 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فصل چهارم سریال Mom | قسمت دهم

سريال Mom يـک سـريال طــنـز و کـمدي آمـريـکايـي اســت کـه توسط Chuck Lorre و Eddie Gorodetsky و Gemma Baker سـاخته شده اسـت. اولين قسـمـت اين سـريال نيز در تاريخ بیــسـت و ســوم سـپـتامبـر ســال 2013 از شـبکه CBS Network شــروع به پخـش کـرد. این برنامه یکی از ســریال هایی بود که برای شـبکه CBS از ماه دســامبر ســال 2012 در اولویت قـرار گـرفت. در تاریخ هجدهم اکتبر ســال 2013 شـبکه CBS ســفارش بیسـت و دو اپیزود کامل برای فصــل اول این برنامه را داد و بعد از اتمام این فصـل و عملکرد قابل قبول آن، در تاریخ ســیزدهـم مارس سـال 2014، این سـریال را برای فصــل دوم تمدید کرد.
    برای انتخاب هنرپیشــه های سـریال ســازندگان آن تصــمیـم گرفـتند تا به هنرپیشــه های جوان تر و شـاید کم تجربه تر بهای بیشــتری بدهند. Anna Faris که در این مجموعه نقــش اول داســتان را با نام Christy Plunkett ایفا می کند، با این سـریال اولین تجربه اش را به عنوان هنرپیشـه اصلی یک سـریال پشــت سـر گذاشـت. او تا به حال در چندین سـریال کمدی دیگر به عنوان هنرپیشــه مهمان حضـور داشـت اما هیچــوقت نقش اصلی داستان به او تعلق نگـرفته بـود. داســتان ســریال Mom از این قــرار اســت که مادر مجردی به نام Christy Plunkett بعد از اینکه با سختی توانسته بود مشکل اعتیاد به الکل و مواد مخدرش را ترک کند، قصـد دارد تا در Sonoma, California زندگـی جدیدی برای خودش بســازد.
    او در آنجا به شغل گارســنی و خدمتکاری رو می آورد. مادر او یعنی Bonnie Plunkett نیز قبلا معتاد به الکل و مواد مخدر بود که موفق به ترک شــده بود. دختر هجــده سـاله Christy یعنی Sadie Calvano نیز از دوســ ـت پسـرش یک فرزند دارد. Christy یک پسر کوچک به نام Roscoe نیز دارد. از افتخارات این ســریال می توان به پیروزی در دو مراسم Primetime Emmy Award و Critics' Choice Television Award در ســال 2014 و نامزدی در مراسم People's Choice Award همین ســال اشـاره کرد. ضمـن اینکه برای همین مراسـم People's Choice Award در ســال 2015 این ســریال نامزد عنوان Favorite Network TV Comedy شــده اسـت که باید دید آیا به این عنوان خواهد رســید یا خیر. بعد از موفقیت این مجموعه؛ کشور های مختلفی از قبیل آلمان، کانادا، اســترالیــا، هـند، اســرائیـل، یونان، برزیل و ... به طــور همزمان و یا با کمی تاخیر شــروع به پخــش این سـریال کردند. تا کنون سه فصل از این سریال زیبا به اتمام رسیده است، و هم اکنون شاهد پخش فصل چهارم آن هستیم.

سلام دوستان؛
    این سریال، متاسفانه مورد بی مهری های زیادی قرار گرفت، و اونطور که واقعا لایقش بود، بهش بهاء داده نشد.
    از فصل اول، این اثر زیبا رو به عنوان بیننده دنبال کردم، تا رسیدیم به پخش فصل چهارم، از این فصل تصمیم گرفتم که خودم ترجمه ش کنم، چون احساس میکردم اکثر زیرنویس های فصول گذشته، اونطور که باید قالب کمدی سریال رو به بیننده منتقل نمیکنن. منظورم این نیست که کار من بهتر از بقیه س، ولی چون به عنوان مخاطب دنبالش کردم، متوجه نکاتی در ترجمه ش شدم که احتمالا مترجمین فصول قبل بهش توجهی نداشتن، سعی کردم همونطور که شایسته س مطالب طنز سریال رو به شما بیننده های بزرگوارش منتقل کنم.
    مطمئنا کار بدون ایراد نیست، ولی سعی کردم کمترین اشتباه رو داشته باشه و همینطور تمرکزم بیشتر برای نشوندن لبخند به لب شما عزیزان بوده هرچند گاهی اوقات، لبخند حاصل از این اثر بیشتر شبیه لبخندی تلخ هستش!
    دیدن این سریال رو شدیدا به شما دوستان عزیزم، پیشنهاد میکنم، چون فارغ از لحظات خوشی که برای شما و خانوادتون فراهم میکنه، گاهی اوقات چنان شما رو به فکر میبره و تحت تاثیر قرار میده که خودتون هم فکرش رو نمیکنین!
    در پایان هم از دوستان عزیزم ( یاسر yaser63 - جواد Jimmy Darmody - امیر h1tman007 ) بخاطر زحماتشون، کمال تشکر رو دارم.

امیدوارم از دیدن این سریال فوق العاده، لذت ببرین!

#

--

Episodes Name

----------------------

Persian Subtitle

----------------------
    1
    |
    |
    |
    High-Tops and Brown Jacket

|