برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 از مجموع 36
    Damn it
    سپاس
    3,305
    از این کاربر 4,077 بار در 191 پست سپاس گزاری شده

new3 ارائه‌ی 487 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فصل اول Designated Survivor | پایان

رئـیـس جـمـهـور جـایـگـزیـن یا بازمانده ی برگزیده در ادبیات سیاسی آمریکا شخصی از اعضای کابینه است، که هنگام گردهمایی مقاماتِ عالی‌رتبه کشور به مکانی محرمانه منتقل می‌شود تا درصورت تهاجم احتمالی و کشته شدن رئیس‌جمهور، زمام‌دار امور شود. که سال 2016 در آمریکا Jeh Johnson وزیر امنیت داخلی آمریکا این سمت رو به‌عهده داشته.خالق سریال David Guggenheim هست . او فیلمنامه ی فیلم های مثل Safe House و Stolen را نوشته است و فیلم های Three Bad Boys و Uncharted را پیش رو دارد .این درام سیاسی در 14 دسامبر 2015 توسط شبکه ی ABC دستور ساخت مستقیم به سریال و بدون پایلوت گرفت . و برای پخش در پاییز و در 13 قسمت در نظر گرفته شده است که هم‌اکنون تا ۲۲ قسمت تمدید شده. کمپانی The Mark Gordon و ABC Studios پشت Designated Survivor هستن . خالق کار David Guggenheim که خود او به همراه Simon Kinberg, Mark Gordon, Nick Pepper, Suzan Bymel, Aditya Sood و Sutherland تهیه کنندگان اجرایی کار هستند . Paul McGuigan قسمت اول سریال رو کارگردانی کرده ، او کارگردانی چهار قسمت از سریال محبوب شرلوک رو در کارنامه داره .
    خلاصه داستان:
    یک عضو پایین رتبه ی کابینه ی ایالات متحده که بعد از حمله ای نابود کننده به واشینگتن و مرگ تمام افراد بالا دستش به مقام ریاست جمهوری می رسه . او تلاش خواهد کرد تا از هرج و مرج و آشفتگی در کشور و همچنین خانواده اش جلوگیری کند . در حالی که باالاجبار به سمت سخت ترین ریاست جمهوری تاریخ کشیده شده . وی حتی نمی داند که آن حمله شروعی بوده بر اتفاقاتی که پیش روست ...

باز هم برگشت جک باور و نیکـیتا به تلویزیون و باز هم بازگشت هیجان. هر هفته ۵شنبه‌ها Kiefer Sutherland که بنا به گفته خودش قرار بود دیگر سراغ پروژه‌ی تلویزیونی نرود اما پس از خواندن فیلم‌نامه گفت : "علاقه‌ام به اینکار از همان صفحه‌ی اول ماجرا شروع شد و هم‌اکنون حس میکنم ۱۰سال جدیدی از زندگی پیش رویم است. این پروژه‌ای درام و هیجانی ست"
    سریال کشمکش‌های سیاسی و شیفته قدرت بودن را به خوبی نشان می‌دهد. چیزی که خیلی برایم جلب توجه کرد هنرنمایی فوق‌العاده Kiefer Sutherland در نقش رئیس‌جمهور کرکمن از سمت سیاسی و Maggie. Q در نقش مأمور هنا ولز از سمت پلیسی ماجرا بود. هر دو به نوعی روی نه چندان پاک سیاست رو نشون دادن. یکی با گرفتن تصمیم‌های خلاف اعتقادات خودش اما به مصلحت کشور، حتی با گفتن دروغ! به قول خودش :I would've never thought to be in a position to decide who lives, who dies! یکی هم با تحقیقاتی که نهایتا به این قضیه منتج شد که کار، کار خود آمریکایی‌ها هست و . شاید دیدیم در قسمت‌های اول پایِ ا.یران را وسط کشیدند اما آخر داستان معلوم شد مقصر کار، از بین خودشان هست و چقدر جالب تندروی ژنرال‌های آمریکایی رو به نمایش کشیدن که در هر موقعیت تنها فکر تهاجم به کشورهای به‌اصطلاح مخالف منافعـشون هستن، اونم با بمب هسته‌ای! البته از بازی فوق جذاب Kal Penn که خیلی هم دوستش دارم بعنوان بیانه‌نویس و حالا بعنوان سخن‌گوی دولت نباید گذشت! خیلی جالب نشون میده که چجوری خودِ کارمندان ستاد ریاست جمهوری نمیتونن یا بهتره گفت اجازه ندارن با مردم و مطبوعاتشون رو راست باشن!
    بنظرم این سریال یکی از بهترین سریال‌های پاییزـه. البته خب از ضعف‌های شبکه سازنده‌اش ABC هم نمیشه گذشت. اما به شخصه حین مشاهده دو قسمت اخیر (۶ و ۷) بدجوری هیجان زده شدم. و یه جورایی داستان داره تازه خودشُ پیدا می‌کنه. احتمال زیاد تمدید میشه، چون شاهد روابط عمیقی بین کاراکترها هستیم؛ مخصوصا از زمان ورود شخصیت پیتر مک‌لیش به خط داستانی سریال. درسته به پای House of Cards و مخصوصا The Crown نمیرسه،اما از هنرنمایی بازیگرای فوق‌العاده‌اش و همینطور نمایش خوبش از ذات سیاست نمیشه گذشت
    خودم دو ماه قبل از پخش سریال، کاملا اتفاقی، متوجه چنین سریالی شدم و با خودم گفتم من که ۹ فصل ۲۴ رو ۲ بار دیدم ( البته فصل ۷ اش که بنجامین جوما به کاخ سفید حمله کرد و تونی آلمیدا بخاطر قتل میشل در صدد انتقام بود رو ۳ بار دیدم )‌ گفتم حیفه چنین سریالی بیاد و ترجمش نکنم. همین شد که درباره شخصیت‌ها و قوانین داخلی آمریکا تحقیق کردم تا آماده ترجمه این سریال که یکی از سخت‌ترین سریال‌های پاییز هم هست آماده باشم. حقیقتا بنده این سریال رو از قسمت اول ترجمه کردم، اما چند وقتی است افتخار بودن در خانواده بزرگ تی‌وی ورلد نصیبم شد و از این کار، از این به بعد این سریال هم از ارائه‌های تی‌وی ورلد محسوب می‌شود و سعیم بر این‌ـه که قسمت‌های عقب‌افتاده رو جبران کنم و ترجمه رو با بهترین کیفیت و سرعت خدمتتون تقدیم کنم. البته خداییش بهم سخت نگیرید! هر قسمتش طرف ۱۰۰۰ خطه و اکثر توی کاخ‌سفید و در بحث‌های سیاسی میگذره. (حالا بماند که دوستانی هم اومدن از قسمت 4 مثل یه شخص متشخص پریدن وسط کار و تمام عبارات سیاسی و اسامی و سِمَت‌ها رو از دَم غلط ترجمه کردن و مخاطب‌ها رو هم سردرگم کردن ایشالا که عاقبت به خیر شوند.)درپایان هم از دوستان خوبم حسین HoseinM6محمد Insaneمحمدامیر M.Amir ویاسمین Katy Perry که هریک به نحوی من رو در انجام این کار کمک کردند کمال تشکر رو دارم.

ردیف
    نام اپیزود زیرنویس پارسی
    1 Pilot
    2 The First Day
    3 The Confession
    4 The Enemy
    5 The Mission
    6 The Interrogation
    7 The Traitor
    8 The Results
    9 The Blueprints

10 The Oath

11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    ALL

Damn it
    سپاس
    3,305
    از این کاربر 4,077 بار در 191 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 487 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فصل اول Designated Survivor | قسمت بیست و یک

قسمت ۲۱: Brace for Impact

مترجمین
    : علی و سیاوش Ali99 & Stark.Man

با تشکر از محمد mr67

اما من چيزی ديده‌ام که تا ابد ما را در کنار هم نگه می‌دارد: عشق.
    عشق به کشور، به اميد، به روياها، به زندگی و به آزادی و جستجوی خوشبختی
    «
    نگذاریم شيطان بر ما غلبه کند، بلکه با خوبی بر شيطان غلبه کنيم »

« پــــایــــان فــــصــــل اول »

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 487 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فصل اول Designated Survivor | قسمت پایان

پروژه ای سخت و نفس گیر بود انصافا... بقولِ امیر: سریال های بیست و چند قسمتی به نوعی غول مرحله آخر هستند برای مترجمین... اونم این سریال که اصطلاحات حقوقی و سیاسی داره... واقعا کار سختیه و به اتمام رسوندنش کار هر کسی نیست
    دستمریزاد بچه ها...

4. 18 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 487 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فصل اول Designated Survivor | قسمت پایان

آقا واقعاً خسته نباشیـد

خودم که سریال رو ندیدم ولی یکی دوتا از رفیقام که دیدن گفتن که پُر از اصطلاحات سیاسی هست و زیرنویس کردنش کار آسونی نیست..

6. 17 کاربرِ زیر از Hossein_124 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,970
    از این کاربر 2,237 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشید به مترجمین عزیز مخصوصا علی عزیز
    میدونم که چقدر سخت بوده زیرنویس کردن این سریال که واقعا عالی و کامل ترجمه کردید

8. 17 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,905
    از این کاربر 9,840 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 487 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فصل اول Designated Survivor | پایان

من این سریالو تازه شروع کردم و باید بگم عالیه.ضمن اینکه بابت ترجمه تشکر میکنم.ترجمه ای ک کوچکترین نکات رو توضیح داده مخصوصا موقعی ک کیفر میگه damn it.(ب یاد 24)و بسیار روان هستش.دمتون گرم.
    Hell of a translation

I'm Justice

10. 14 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    26
    از این کاربر 21 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 487 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فصل اول Designated Survivor | پایان

واقعا دست دوستان زحمتکش مترجم درد نکنه. خیلی از شما ممنونم

12. 10 کاربرِ زیر از kavah63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234