برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
46. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

0 0%
  • 6

1 2.17%
  • 7

6 13.04%
  • 8

12 26.09%
  • 9

11 23.91%
  • 10

16 34.78%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 27
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود هشتم

Season 1, Episode 8, Trace Decay
    فصل اول, قسمت هشتم, نیستیِ ردِ عصبی1

خلاصه داستان اين قسمت: میو می خواهد تغییری در داستانش ایجاد شود؛ خاطراتی دردناک تدی را آزار می دهند؛ دلورس در تفکیک رویا و واقعیت مشکل دارد؛ به برنارد دستور داده می شود به مسئولیت معمولش برگردد؛ مرد سیاه پوش به گذشته نگاه می کند تا حال را تفسیر کند.

1 Trace Decay: این توضیح برای فراموشی در حافظه کوتاه مدت فرض می کند که خاطرات ردی را در مغز به جا می گذارند. رد، نوعی تغییر فیزیکی یا شیمیایی در دستگاه عصبی است. تئوری Trace Decay می گوید فراموشی در اثر نابودی یا کم رنگ شدن خودکار رد عصبی رخ می دهد.
    صفحه ویکیپدیا برای مطالعه بیشتر (انگلیسی)

WINTER IS COMING
    سپاس
    5,127
    از این کاربر 2,252 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود هشتم

وای خدا از دست این روند داستانی میو اصلا اصلا اصلا روند منطقی نداره خیلی مزخرفه یعنی هیچکس نمیبینه!!!!!!!!مگه میشه ی همچی چیزی دوتا دکتر دارن این همه کار میکنن و هیچکس...قابل قبول واسه من نیست به هیچ وجه مگه اینکه آخرش نشون بده خواستن که اجازه بدن ببینن تا کجا جلو میره مثلا فورد زیرنظر داشته باشه همه چیزو ولی کاری نکنه

اگه واقعا خط زمانی در کاره که خیلی محتمله من خیلی نمیتونم درکش کنم

2قسمت مونده امیدوارم بتونن به ی سری سوال ها جواب بدن
    [

3. 6 کاربرِ زیر از HAMID13 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

we hunt who who hunt us!!
    سپاس
    670
    از این کاربر 441 بار در 73 پست سپاس گزاری شده

من هنوز نمیدونم برای چیش دارم این سریالو میبینم!!!!!!1

5. 6 کاربرِ زیر از AAlireza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

خب اینم یه اپیزود خوب دیگه...هنوزم معتقدم داریم زود استدلال میکنیم و همین عجله ای که کل دنیا بعدازدیدن هراپیزود سریال به خرج میدن دقیقأ همون چیزیه که سازنده ازمون میخاد...یک جور طعمه انداخته تو این 8 اپیزود و همه رو به سمتش کشونده... ضربه ی آخرو دقیقأ تو همون پنج دقیقه نهایی اپیزود آخر میزنه... بوکمارک کنید ببینید گی گفتم.

--- و اما چیزهایی که این اپیزود بهشون جواب داد:

اول اینکه maeve تبدیل به یک super host شده و همه چیز رو به یادمیاره....ینی علاوه بر اینکه داره میزبان بودن خودش رو ایفا میکنه به واسطه ی reformیی که درماهیتش صورت گرفت الان داره ارتش خودش رو جور میکنه...این پچ پچ هایی که تو گوش افراد میکنه..... کاملأ از اون چرخه یا Loop خودش خارج شده و از یک باگ تبدیل شده به یک ویروس!!!
    -----
    دوم اینکه برنارد فهمید که عملأ داره ازش استفاده ابزاری میشه!! مشابهش رو اون سمت تیودور داره بازی میکنه...
    I'm here to save Dolores or die trying...
    ----
    مرد سیاهپوش از ابتدا به این خشونت نبوده...حضورش در پارک بواسطه ی شعاریه که دراپیزودهای اولیه هم گفته شد:
    اینجا محلیه که طبیعت واقعی افراد رو بهشون نشون میده...

به واسطه ی حرف دخترش درپی این میوفته که ببینه واقعأ چه هیولایی هست...
    فقط سوالی که ذهنمو درگیر کرده اینه که این Maeve زن واقعی و اون دخترش , دختر واقعیه همین مردسیاه پوش باشن!!!!

و حرفی که سیاه پوش به تدی زد رو دوباره دقت کنید!!

"In Ford's game, even if I go to the outer edges of the park, you can't kill me,But there's a deeper game — Arnold's game. And that game cuts deep."

یه معادله درنظر بگیریم به نظرم تمام اتفاقات ناگوار پارک ریشه شون آرنولده...به خاطر ماهیت کارهای فورد و آرنولد... فورد همیشه سعی به آروم کردن پارک و پرسنل داره ولی ازون سمت هیچ وقت آروم و قراری دراین محل نمیبینیم...در داستانی که فورد تعریف میکنه اتفاقی برای مهمان ها نمیوفته ولی ماهیت آرنولد داره ترو خشک رو باهم میسوزونه.. آرنولد بزرگترین معمای سریاله...امیدوارم به این زودی برملا نشه...

----
    دلورس رفت پیش اون صلیبی که فورد هم قبلأ بهش سر زده بود..این صلیب دقیقأ منبع صداهای آرنولد تو گوشه دلورس هم هست...یک نقطه ی تلاقی که خط داستانی آرنولد رو از فورد جدا میکنه..با حضور تواین محل چه سوالاتی برای دلورس ایجاد. میشه:
    آیا تو واقعی هستی؟
    آیا دارم دیوونه میشم؟
    تو چه زمانی هستیم....

-----
    جالب شد

فرستاده شده از LG-K430ِ من با Tapatalk

7. 20 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

برام قابل هضم نیست که چرا اون پسر میو رو از کار ننداخت تا یه جنایت رو به راه نندازه. تا اینجا از سریال راضی بودم ولی این قسمت یکم خورد تو ذوقم، انگار با فضای سریال فرق میکرد.

9. 11 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

یکی از بهترین سریال هایی که در حال پخشه
    خود من بین اکثر سریال های 1 ساعته یه ذره خسته میشم و نگاه میکنم ببینم چقدر مونده اما این سریال فرق میکنه اصلا از دیدن این اپیزود خسته نشدم اپیزود پیچیده ای بود ولی بازم برام جالب و مفرح بود تنها نکته ای که هنوز ازارم میده این میو هست و اون دو تا تکنسین

11. 8 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    202
    از این کاربر 1,013 بار در 102 پست سپاس گزاری شده

تموم این حرفا به کنار، من موندم جورج آرآر مارتین چجوری میخواد بین این سریالو گات کراس اور بزاره، اصن با هم جور در نمیان، چجوری واقعا
    از ته قلبم امیدوارم انقد خوشگل باشید که تو گوشیاتون B612 نداشته باشید
    T.me/HsynnBqrzdPv

13. 6 کاربرِ زیر از KingStranger بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Trust Gray Cells
    سپاس
    299
    از این کاربر 335 بار در 32 پست سپاس گزاری شده

و تو چه میدانی که ارنولد کیست ؟
    کامپلیکیتد دیگه کلی داستان درهم و برهم شد ... .. .
    داستان وایت ؟ اد هرث ؟ ارتباط اینا ؟ هزارتو ؟ دلوریس ؟ ویلیام ؟ تدی ؟ میو ؟ برنارد ؟ فرستاده هیات مدیره ؟ و نخ تسبیح یعنی همون آرنولد !
    همین اخر ایپزود که ادمای وایت برا اینا دون ریخته بودن ! وایت کیه ؟ چرا اینقدر خط داستانیش عمیقِ که میتونه حتی به مهمان ها هم صدمه بزنه !
    ایا ارنولد خدایی ماورای خدای فورده ؟ شاید فورد و برنارد و ... توی خط داستانی ارنولد باشن ؟!
    اما چیزی که همیشه hbo داشته کاراکتر های نچسب و رو مخ بوده ! الان نوبت میو هست ! ( بیشتر از خودش این که بقیه کور و کر شدن انگار نه انگار واسه خودش ول میچرخه و ... )

ناموسا کانفیوز کرده نولان بیننده هارو

15. 6 کاربرِ زیر از Detective بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,132
    از این کاربر 20,212 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    اول اینکه maeve تبدیل به یک super host شده و همه چیز رو به یادمیاره....ینی علاوه بر اینکه داره میزبان بودن خودش رو ایفا میکنه به واسطه ی reformیی که درماهیتش صورت گرفت الان داره ارتش خودش رو جور میکنه...این پچ پچ هایی که تو گوش افراد میکنه..... کاملأ از اون چرخه یا Loop خودش خارج شده و از یک باگ تبدیل شده به یک ویروس!!!
    به نظر من دقیقن داره میشه شبیه فورد. هر چی میگه بقیه میزبانها گوش میدن. فکر کنم ارتش درست کنه برای مقابله با فورد

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    آرنولد بزرگترین معمای سریاله...امیدوارم به این زودی برملا نشه...
    اینجور که گفتن داستان فصل 2 فرق داره

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

17. 7 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

خب دیدم حیف هست سریال به این زیبایی رو ببینم و بیخیال نوشتن بشم ؛ سریال خیلی خیلی اون چیزی که به معنای پیچیدگی داستانی هست رو به بیننده میده ؛ و کاملا برعکس سینمای کلاسیک و داستان های روایی کلاسیک که همه چیز حتی اگر پیچیدگی داشت بازهم روان بود ؛ یعنی اینکه کاملا مدرن و فرا مدرن داستان هایی مختلف رو در قالب یک داستان واحد بیان میکنه و خط زمانی رو تو در تو به بیننده نشون میده ؛ و خب اعلام هم نمیکنه که داستان در گذشته هست یا در حال ؛ و این باعث جذابیت و اندیشه در ذهن بیننده میشه ؛ چیزی که نولان کاملا میدونه ؛ و hbo بر این وضعیت اشراف داره ؛ چون بعد از سریال شاهکار بازی پادشاهان که کاملا همه درگیر داستان میشن و بیننده خود به خود هرکاری کنه هم جذابیت واسش داره هم لذت و هم سوال ؛ سریال جهان غرب هم همین شیوه رو پیش میبره ولی با داستان مدرن تر و حتی پسا مدرن تر ؛ شما فکر کنید ایده و داستان جهان غرب با اینکه در دهه هفتاد میلادی داده شده و فیلم سینماییش ساخته شده ولی اینقدر جذابیت بالایی داشته که یک سریال پر هزینه و قدرتمند رو با تیم حرفه ای و بازیگران حرفه ای بسازن .

جدا از این بحث ها خب داستان میو ؛ شاید نقطه عطفی باشه واسه اتفاقی هولناک در سریال ؛ اینکه کسی نفهمه 2 تا تکنسین دارن روی یک میزبان کار میکنن شاید سوال همه باشه ؛ که چطور ممکنه در سیستم حرفه ای و پیچیده کسی متوجه این داستان نشه ؟ ولی جواب این سوال رو باید با داستان تریسا دنبال کنیم ؛ چطور تریسا یک نوع جی پی اس خاص در بدن یک میزبان وصل کرده بود و این میزبان وارد کوه و دره ای شده بود و بعد از اینکه اشتباه منحرف شده بود گروه فهمیدن و جلوش رو گرفتن و میزبان البته با سنگ سر خودش له کرد ؛ این نشون میده این نوع سیستم پیشرفته ای که فورد و ارنولد به وجود اوردن هم نقصهای زیادی داره ؛ و خب مطمنا سریال این نوع روش داستان میو رو براساس ندانستن گروه های ویژه رفتار و امنیت گذاشتن ؛ یعنی اینکه این 2 تا تکنیسین براساس رده ای که دارن بهشون کد داده شده که میتونن تنها یک کارایی رو ؛ روی میزبان ها انجام بدن ولی در اصل زمانی که اون تبلت به میو داده شده ؛ میوه خود آگاهی خودش رو برد بالاترین حد ممکن ؛ و خب براساس حرف فورد که گفت من خوداگاهی رو از میزبان ها گرفتم و کم کردن واسه اینکه درد نکشن و زجر و تنفر و خشم نداشته باشن ؛ پس این خود اگاهی در میو باعث جهش ذهنی اون شد ؛ و باعث بالارفتن دانش اون شد ؛ چون باز هم براساس نظریه فورد اینکه برنارد رو ساختم چون از مهندسان انسانی باهوش و درک بالاتری در ساخت میزبان ها داشت ؛ و خب کاری که میو در اصل میکنه شاید هوش و ذکاوت بالایی که برنارد داره ؛ میو هم پیدا کرده ؛ و این هم دقت کنید توی رفتارشناسی که توی تبلت بهش داده بودن فرمانبری دخترای کافه بود از اون ولی خود میو با تغییر و دستکاری فرمانبری تمامی میزبان ها رم به خودش داد ؛ یعنی تغییر شخصیت اون توی داستان ها . و خب فکر میکنم توی دنیای غرب تا زمانی که یک میزبان از لحاظ رفتارشناسی تابلو نشه و کاری نکنه گروه های رفتار و تضمین کیفیت متوجه بشن ؛ میتونه هرکاری کنه . یه جورایی میو هم داره نقش بازی میکنه . و خب این دقت کنید فقط خود آگاهی میو از یه حدی بالاتر رفت میو متوجه رویاهای قبلی خود (که میشه داستان قبلی) شد و هر بار این ذهنش فلش بکی به گذشته دوری که داشته میزنه و همین خود اگاهی باعث میشه درد و نفرت رو حس کنه و حتی بتونه روی انسان ها چاقو بکشه و بکشه ادمارو .

در مورد داستان دلورس و ویلیام ؛ کمی سخت هست بشه گفت که مطمنا توی فلش بک از گذشته هستن و یا در حال ؛ ولی خب براساس نظریه که بقیه دوستان دادن ؛ و اینکه اون شخصیتی که توی قطار باهام همسفر شدن رییس دزدا ؛ توی خط داستانی که مرد سیاه پوش ( اد هریس) کشته شد توسط مرد سیاه پوش ولی خب توی خط داستانی دلورس و ویلیام زنده بود ؛ ولی خب بازهم از اینور قصیه میتونیم بگیم که رییس دزدا رو ترمیم کردن و برگردوندن توی داستان ؛ ولی خب هرچه هست دلورس توی یک خط داستانی هست ؛ از اون طرف رسیدن دلورس به اون صلیب که باعث درگیری ذهنیش که از ارنولد برمیگشت شد ؛ اینجا این صلیب توی خط داستانی حال و امروز میتونه باشه . واقعا نمیشه گفت خط داستانی گذشته یا حال هست این 2 شخصیت و ابهامات زیادی داره و سریال توانسته به خوبی مغز همه مارو به چالش بکشونه .

و اما در مورد فورد و برنارد ؛ با شوکی که اپیزود قبلی به ما داد و اینکه برنارد هم یک ربات هست ؛ کاملا وارد دنیای غرب شدیم ؛ که هرکسی میتونه ربات باشه و دنیای غرب خدایانی داره و داستان ها و جنگ هایی در اینده ؛ برنارد در واقع فکر میکنم همراه دلورس و جزو پیشرفته ترین ربات هایی باشه که ساخته شده توی دنیای غرب ؛ برناردی که هوشمندی بسیار بالایی داره بسیار روش انسانی و معقولی رو پیش میبره ؛ و دقت کرده باشین به غیر از زمانی که از مرگ تریسا ناراحت بود ؛ هیچوقت خشمگین و عصبانی با اون شدت نشده بود ؛ ولی خب وجه انسانی بسیار بالایی که فورد بهش داده که شامل عشق و انزجار و ... میشه باعث شد که از مرگ تریسا به شدت داغون بشه ؛ و خب فورد اون حافظه که مربوط به تریسا بود رو پاک کرد ؛ ولی فکر میکنم در پس ذهن برنارد بازهم همانند بقیه میزبان ها اشارات ارنولد هست و ارنولد هوشمندی و یاداوری گذشته او رو بهش گوشزد میکنه . فورد با سیاست ترین و قدرتمند ترین خدای این دنیای غرب هست به نظر من ؛ و انتونی هاپکینز به معنای واقعی نقش در اورده و میشه گفت با این سن سال تحسین برانگیزه و این قدرت بازیگریش رو نشون میده .

اینکه توی یک شات سریع مرگ السی نشون داد ؛ ولی خب السی توی اون جای متروکه یه حقایقی رو فهمید ولی مشخص نشد جریان چیه ؛ و خب نمیشه گفت که هنوز مرده .

و سوال اخر واقعا ارنولد کیه ؟ و چه اتفاقی افتاده که ارنولد هنوز وهم در ذهن میزبان ها داره که باعث اختلال فکری و ذهنی اونها میشه و وایت و داستانش و هزارتوها تا کجا ادامه پیدا میکنن ؟ منتظر جواب ها هستیم در اپیزود های بعد .

19. 15 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

اینکه آرنولد کیه؟ به نظر من اون هنوز زندست و در یکجایی از پارک داره زندگیشو میکنه و آزمایشگاه پنهانی داره

21. 6 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین