برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 41
    Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,910
    از این کاربر 13,622 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

جوکر از سال 1989 تا 2016

جوکر یکی از شخصیت های بسیار محبوب دنیای کامیک بوک و دشمن اصلی بتمن است که برای اولین بار در 25 آوریل 1940در مجلد های دی سی کامیکس به تصویر کشیده شد...

این شخصیت محبوب تا بحال 3بار در سینما ظاهر شده

برای اولین بار توسط جک نیکلسون در بتمن محصول 1989

برای دومین بار توسط هیث لجر در شوالیه ی تاریکی محصول 2008

و برای سومین بار توسط جرد لتو در جوخه ی انتحار محصول 2016

هدف از ایجاد این تایپیک
    بحث و تبادل نظر پیرامون تحول این شخصیت در طول این 27 سال است...
    و
    اینکه چقدر تفاوت میان جوکر دنیای کامیک و سینما است...

سپاس
    777
    از این کاربر 774 بار در 129 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : جوکر از سال 1989 تا 2016

هنوز جوخه انتحاری رو ندیدم پس درباره جرد لتو نظری ندارم
    اما در مقایسه بین نیکلسون و لجر اعتقاد دارم که نیکلسون قدرتمندتر از لجر بازی کرد. به نظرم چیزی که جوکر فیلم نولان رو محبوبتر میکنه بازی بهتر لجر نیست بلکه نوع شخصیت پردازیه. نولان بهتر از برتون به این شخصیت پرداخت و خیلی بیشتر از خود بتمن بهش بها داد.
    علاوه بر این فیلم برتون یه فیلم فانتزی بود. نسبت به زمان خودش تاریک هست ولی سیاهی فیلم نولان رو به هیچ وجه نداره و داستانش غیر واقعی تره

3. 4 کاربرِ زیر از ماهان734 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,910

لبخند سه بازیگر نقش جوکر گویای تفاوت ها است

5. 14 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!Never say Never
    سپاس
    2,933
    از این کاربر 2,616 بار در 297 پست سپاس گزاری شده

اصلا جرد لتو با هیث لجر قابل مقایسه نیس...
    هیث لجر فوق العاده بوود..
    البته بگم خوب از آب درومدن هر نقشی فقط مربوط به بازیگر نیس و به این بستگی داره که کارگردان و نویسنده چقدر روی اون کاراکتر کار کرده باشن که نولان فوق العاده بود..

7. 6 کاربرِ زیر از ESR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,910

قبل از اكران عمومي 'جوخه ي انتحار' خيلي ها پيش بيني ميكردن كه جرد لتو بهيچ وجه به پاي لجر تو قالب جوكر نميرسه...
    ولي طرفداراي ٢آتيشه ي لتو مخالف بودن و دلايل خودشون رو مي آوردن... خوب الان ديگه همه اتفاق نظر دارن كه بازي لتو
    بهيچ عنوان به پاي لجر نميرسه... كسي كه قبل از حضور جلوي دوربين بمدت ١ماه خودش رو در اتاق هتلي حبس كرده بود
    و اون نگاه هاي Freakگونه و اون حالت مازوخيسمي كه تو چهرش موج ميزد(جدا از پتانسيل خود لجر) نشات گرفته از همون
    شرايطي بود كه قبل بازي در نظر گرفته بود...

ولي بلحاظ چهره پردازي و طراحي لباس ، جرد لتو خيلي به شخصيت جوكر كاميك بوك ـي نزديك تره تا هيچ لجر(نميدونم دوستان
    ديگه هم همين نظر رو دارن يا نه!)

9. 8 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

قصه جک نیکلسون و هیت لجر جداست
    وای واقعا جوکر جرد لتو فوق العاده بد،ابکی بدون هیچ گونه جذابیت بود
    کلا شخصیت سازی این جوکر فوق العاده بد یعنی وقتی جوخه انتحار دیدم فقط خدا خدا میکردم جوکر نیاد وسط
    مسخره بود هیچ گونه خلق و خوی شرور بودن رو نداشت
    بر عکس بازی مارگورت رابی عالی بود دوست دارم یکبار دیگه تو این شخصیت ببینمش
    اینا میخواستن یک جوکر متفاوت بوجود بیارن که با هیث لجر مقایسه نشه کلا گند زدن
    این شخصیت فقط بدرد جانی دپ میخوره شخصیت مد هتر نسخه اروم و انسانی جوکره

11. 6 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جوری به باز که هیچکس برنده نباشه
    سپاس
    805
    از این کاربر 992 بار در 88 پست سپاس گزاری شده

به نظر من هیث لجر و نقش جوکری که به تصویر کشید یه جور های جدید بود اگر جوکر های داخل کمیک بوک ها و بازی های کامپیوتری رو ببینید به این شکل هستن ......

نمونه جوکر داخل بازی های کامپیوتری مثل Batman: Arkham City
    و نمونه جوکر کمیک بوک ها

جوکری که داخل شوالیه تاریکی بود هیچ جای نبود یک جور های جدید بود برای کسای که باشخصیت جوکر آشنان همیشه اونو با مو های سیخ سیخ در هوا به خاطر دارن یا مو های صاف و به عقب شونه شده هیچوقت جوکر با موی بلند و ژولیده نبوده که یه جور شخصیت آروم بهش بده همیشه همه جا سعی میشه همه جور بگن این یارو خُله داخل جای که مو های جوکر صافه همیشه جوکر خیلی خوب لباس میپوشه هیچوقت ژولیده نیست انگار قرار مهمی داره داخل اون ورژن با مو های سیخ این بهم ریختگی و نا مرتبی داخل ظاهرش هم داد میزنه ولی جوکری که داخل شواله تاریکی بود هیچ کدام از آن دو نبود جوکر همه جا چهره تیزی داره چونه کشیده پیشانی بسیار بلند دماغ تیز مو ها از هر دو سمت پیشانی از جای رویش خالی شده سبک چهره ای که از 100 کیلومتری ببینیش داد میزنه یارو یه تختش کمه اینا داخل چهره جدید جوکر با بازی (هیث لجر) تغییر های داشت خبری از اون چونه تیز و کشیده نیست یا بینی نوک تیز ولی اون پیشونی بلند رو میبینیم یا مو های خالی شُده جوکر تغییر ها به همین جا خلاصه نمیشه....... هیچوقت به نظر من جوکر شخصیت بالغ و پخته ای نداشته همیشه یه جور های بچه است (اون حس اعتماد به نفسی که یک نفر به یکی میده که این فرد میتونه فلان کار رو مثلا انجام بده ) داخل شوالیه تاریکی اینو ولی میبینیم جوکر یه شخصیت بالغی داره مثل یه آدم بزرگ سال ( گاهی هم همون بچهِ ) رفتار میکنه مثلا منطق پُشت منفجر کردن کشتی ها یا گروگان گیری داخل ساختمون یا اصلا آتیش زدن کل پول ها این رو در جوکر های داخل کمیک ها ندیده بودیم ( حدقل من ندیده بودم ) این رفتار ها رو از روی منطقی انجام میده که جالبه ولی داخل کمیک بوک ها چطور ؟ بلک مسک رو یه جا آتیش میزنه که توجه بتمن رو جلب کُنه بعدش به ضرب گلوله اونو میکُشه یا مثلا برای کُند کرد بتنمن رابین رو داخل یکی از نسخه ها میکُشه ( که بعدش رابین میشه رد مَسک ) یا 15 نفر از افراد راسل غول رو برای نشون دادن مهارتش میکُشه با یه لیوان با دست بسته داخل بیمارستان روانی گاتام ...... جای رو یادم نیست داخل کمیک ها که بتمن رو مثل شوالیه تاریکی به بازی بگیره واقعا یادم نیست ...... تفاوت های دیگه ای هم هست مثلا آرایش جوکر همیشه اکثر جا ها جوکر آرایش مرتبی داره ثابت ولی این ایده که داخل شوالیه تاریکی که آرایش جوکر داره میریزه عالیه یه جور کارکتر دوم به جوکر میده که آدم میخواد طرف پُشت ماسک رو بشناسه همون داستان فردی که میخواست همه رو بخندونه ولی هیچکس نخندید این واقعا جذابیتش رو بیشتر میکنه ....... من بازی نیکلسون رو ندیدم و نظری نمیدم ولی جوکر لجر بدون شک از جوکر جرد لتو بهتر از لحاظ بازی که جدا اسکار نقش مکمل مرد هم اثبات آن ولی از لحاظ شخصیت پردازی جوکر شوالیه تاریکی شخصیت جدیدی بود ولی جوکر جوخه انحتار همان جوکر بی فکر خوش پوش جوان با چهره ای تیز و بد جنس با روحیه ای کودک وار و دیوانه از درون کمیک ها بود ........ ولی جوکر شوالیه تارکی مخلوقی عجیب از بین جوکر های قدیمیی بود با شخصیتی جدید .........
    To everything that you like but deep inside you really know, it isn’t good. To every activity you perform, every bad habit you fell into and every bad demeanor you have over yourself and above all the very fact that you just love these things. One advise: Kill them. I know you like them but I want you to kill them.

13. 11 کاربرِ زیر از SHIMA2016 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,910

15. 17 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 57 بار در 8 پست سپاس گزاری شده

من هر سه تا فیلمی که از شخصیت جوکر استفاده شده رو دیدم و به نظرم بدترین جوکر میتونه جوکر جرد لتو باشه نه هیجانی و نه اتفاقات و تصیمیم های غیر منتظره ایی که از جوکر انتظار داریم رو نداشت حتی گریمشم جالب نبود جوکری که جک نیکلسون بازی کرد رو باید با توجه به حال و هوای اواخر دهه ی هشتاد سنجید تکنیک های فیلمبرداری و امکانات محدودی که در ضمینه جلوه های ویژه و همچنین سبک خاص خود تیم برتون در شخصیت پردازی تو فیلم هاش برای اولین بار جوکری رو به سینما اورد که به نوبه ی خودش خاص بود و از نظر من بهترین جوکری که به سینما اومده جوکر هیث لجره خیلی زیبا شخصیتی امروزی از جوکر رو به نمایش گذاشته و در مورد اینکه کدوم به کامیک بوک ها نزدیکتره من مطلع نیستم چون کامیک بوکاشو نخوندم.

17. 2 کاربرِ زیر از siroos512 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,910

نقل قول نوشته اصلی توسط siroos512 نمایش پست ها
    من هر سه تا فیلمی که از شخصیت جوکر استفاده شده رو دیدم و به نظرم بدترین جوکر میتونه جوکر جرد لتو باشه نه هیجانی و نه اتفاقات و تصیمیم های غیر منتظره ایی که از جوکر انتظار داریم رو نداشت حتی گریمشم جالب نبود جوکری که جک نیکلسون بازی کرد رو باید با توجه به حال و هوای اواخر دهه ی هشتاد سنجید تکنیک های فیلمبرداری و امکانات محدودی که در ضمینه جلوه های ویژه و همچنین سبک خاص خود تیم برتون در شخصیت پردازی تو فیلم هاش برای اولین بار جوکری رو به سینما اورد که به نوبه ی خودش خاص بود و از نظر من بهترین جوکری که به سینما اومده جوکر هیث لجره خیلی زیبا شخصیتی امروزی از جوکر رو به نمایش گذاشته و در مورد اینکه کدوم به کامیک بوک ها نزدیکتره من مطلع نیستم چون کامیک بوکاشو نخوندم.

جرد لتو بشخص بازيگر توانمندي ـه كه پتناسيل نقش هاي مختلف رو داره...
    ولي متاسفانه در جوخه ي انتحار بقدري بد پرداخته شده بود شخصيتش كه
    فكر كنم خودش سردرگم بود كه من اصن اين وسط چيكاره ام...
    ولي با اين اوصاف تو بازي كم نذاشت... شما كلوزآپ هايي كه ازش گرفته شده رو ببين
    اون نگاه هاي شرورانه لبخند هايFreak همش مشخصه ولي اصل وجودي اين كاراكتر
    معلوم نيست... واسه همينكه به دل مخاطب نميچسبه... نولان تو شواليه ي تاريكي از همون
    پلان اول نشون داد كه جوكر قراره خيلي از معادلات داستاني رو با ديوونه بازي هاش بهم بريزه...
    هرجا كه لازم بود حضور فيزيكي داشت و جاي ديگه شرارتي كه بخرج داده بود خط مقدم داستان بود...
    تو شواليه ي تاريكي جوكر به اصطلاح 'بدمن' معمولي نبود يه مغز متفكر بود ، اصلا خود ابليس بود
    اين شخصيت انقدر لايه هاي عميق داشت كه تا اخرين سكانس نميشد حدس زد قراره چه بلايي سرش بياد يا اين سر بتمن بياره
    ولي جرد لتو بيچاره حتي به اندازه ي ١٠٠خط(مثال) ديالوگ نداشت!! چه برسه كه فرصت داشته باشه شرارت هاش رو نشون بده

19. 5 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,833
    از این کاربر 7,973 بار در 806 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    جرد لتو بشخص بازيگر توانمندي ـه كه پتناسيل نقش هاي مختلف رو داره...
    ولي متاسفانه در جوخه ي انتحار بقدري بد پرداخته شده بود شخصيتش كه
    فكر كنم خودش سردرگم بود كه من اصن اين وسط چيكاره ام...
    ولي با اين اوصاف تو بازي كم نذاشت... شما كلوزآپ هايي كه ازش گرفته شده رو ببين
    اون نگاه هاي شرورانه لبخند هايFreak همش مشخصه ولي اصل وجودي اين كاراكتر
    معلوم نيست... واسه همينكه به دل مخاطب نميچسبه... نولان تو شواليه ي تاريكي از همون
    پلان اول نشون داد كه جوكر قراره خيلي از معادلات داستاني رو با ديوونه بازي هاش بهم بريزه...
    هرجا كه لازم بود حضور فيزيكي داشت و جاي ديگه شرارتي كه بخرج داده بود خط مقدم داستان بود...
    تو شواليه ي تاريكي جوكر به اصطلاح 'بدمن' معمولي نبود يه مغز متفكر بود ، اصلا خود ابليس بود
    اين شخصيت انقدر لايه هاي عميق داشت كه تا اخرين سكانس نميشد حدس زد قراره چه بلايي سرش بياد يا اين سر بتمن بياره
    ولي جرد لتو بيچاره حتي به اندازه ي ١٠٠خط(مثال) ديالوگ نداشت!! چه برسه كه فرصت داشته باشه شرارت هاش رو نشون بده
    باهات موافقم

21. کاربر زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین