برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

فیلم کوتاه اختلاط

"اختلاط" فیلم جدید دیگری از دوست ام است که قبل تر با ان در تاپیک دیگری به نام "فیلم کوتاه پرسه" اشنا شده بودیم.دومین همکاری بنده با ایشان به پایان رسیده هر چند در این پروژه بنده فقط به عنوان مشاور ان هم برای فیلمنامه همکاری و به دلیل پاره ایی از اتفاقات در فیلمبرداری و باقی مراحل حضور نداشتم.امیدوارم فیلم را ببنید و نظرات خود را هم پیرامون "اختلاط" در این تاپیک به حضور رسانید چه مثبت چه منفی.
    حرف نهایی

فیلم اگرچه دچار نقص فنی هست
    ولی به نسبت قابل قبول از آب در آمده .
    می شد با تمرکز بیشتر و تدوین حساب شده تر نتیجه بهتری هم گرفت .

فیلم اختلاط با توجه به نامی که دارد خلط کردن چند چیز باهم و نهایتا زندگی است . بخشی از زندگی آدم ها که خواسته یا ناخواسته با زندگی دیگرآن امیخته شده و تفاوت های آنها در ساختار و نگرش نهایتا وجودشان را یکجا تاب نمی آورد .
    ورود احسان به خانه ی شهاب حال آنکه انتظار فرد دیگری را می کشد ، اولین تجاوز فیلم است . تجاوزی که در ادامه با رفتار و گفتار او مدام تکرار شده ، اینجا تنهایی و زندگی شخصی انسانی که خودش را جدای از دیگرآن ( لااقل بخشی از جامعه ) می بیند ناخواسته به چالش گرفته می شود . حرف ها و توهین های احسان با وجود این خود شهاب را جابجا به فکر می برد و بیننده نیز متوجه تردید ها و ناقص بودن افکار شهاب هم می شود ، اینکه تعاریفی که او دارد آیا واقعا آنقدر عمق و درون دارد که براحتی با دستبرد کسی ویران نشود ، شهاب با رفتار های احسان دچار تردیدها و حفره هایی در خود و در رابطه اش با دیگرآن و حتا مریم می شود تا جایی که ابتدا و مداوما با سکوت کردن و سرچرخاندن خودش را از گفتار احسان دور می کند ، و نهایتا که نمی تواند تاب بیاورد با او گلاویز می شود و مرگ خودش را رقم می زند .
    مریم شخصیت مجهول و غایب فیلم است ، کسی که حلقه ی اتصال احسان و شهاب است ، تعاریفی که هردو نفر از مریم دارند متفاوت است . شهاب در درونش از مریم چیزی ساخته که قرار است راه نجات او باشد ، چیزی که قرار است دریافت هایش را به خودش ثابت کند ، شهاب از رابطه ی با مریم چیزی درونی و عمیق را بقول خودش می طلبد . اما احسان که گویا قرار است تا حدودی نماد ظاهرطلبی و در واقع قشر بیرونی ماجراست ، مریم را همانند بقیه دیده و از ارتباط معمولی و بیرونی اش با مریم حرف می زند و قصد دارد آن تصویر نمادین و مقدسی که شهاب از او ساخته را بواسطه این تعاریف ساده و سطحی و بیرونی ویران کند .
    فیلم شاید تقابل این دو دیدگاه در جامعه باشد . چیزی درست یا غلط که به فراخور زمان و در جاهای مختلف پیش می اید .
    نکته دیگر در این فیلم ما با بیرون غایب شهاب و درون غایب احسان هم سروکار داریم .
    این دو شخصیت در طول فیلم قصد دارند یکدیگر را متوجه نقیصه های هم بکنند . چیزی که با مرگ شهاب و تکان خوردن درون احسان خاتمه یافته ، گویی این شهاب است که با مرگش شهاب را به تامل در درونش واداشته ، نگاهی که شاید تا حدودی آرمانی و خیال انگیز باشد .
    فیلم از ابتدا با ریتم یکنواخت و نسبتا ساده ای پیش می رود . حتا دیالوگ ها و حرکات بازیگران انگار در خدمت همان یکنواختی پیش می رود . مرگ یا حادثه ای که پیش آمده شاید نقطه ی عطف فیلم باشد . آنجا که شهاب به سکوت و آرامشی که می خواسته رسیده و احسان به تنگ آمده از این پس باید روی دیگری از سکه روبرو باشد ، رویی که شاید تا آن لحظه سعی در انکارش داشت .
    فیلم با چند پرسش همراه خواهد بود :
    آیا احسان می داند که مریم چه حسی به شهاب دارد ؟ و آیا حقیقت آن او را به وحشت انداخته و او را مجاب کرده که به دیدن شهاب بیاید ؟
    نقش مریم در این میان چیست ، آیا او در شکل گیری این اتفاقات سهیم بوده ( با توجه به ادرسی که احسان از او گرفته )
    آیا شهاب تنها قصد دور کردن شهاب از مریم و تخریب او داشته یا در فکر دستیابی به چیزی بالاتر مثلا مرگ او
    این پرسش هآیی که پیش می اید در کنار آن تناقض. های رفتاری و تفاوت های دیدگاهی شخصیت ها و گاه غلط و ناقص بودن شان امتیازهای این این فیلم خواهد بود اگر برخی اشتباهات و ایرادات موجود را کنار بگذاریم .
    تجربه ای که می تواند پیش زمینه ی تجربیات بزرگ تری شود .

دانلود فیلم
    "اختلاط"

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلم کوتاه اختلاط

سلام فیلمو دیدم. بد نبود، خیلی رو فیلمنامه کار شده بود، اگه 1/4 زمانش رو صرف چیزای دیگه میکردن خیلی بهتر در میومد، مخصوصا فیلمبرداری؛ افضاح بود. :/ نقش اون بازیگر نقش مکمل رو دوست داشتم، حرکاتش خوب بود.

3. 16 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!Never say Never
    سپاس
    2,933
    از این کاربر 2,616 بار در 297 پست سپاس گزاری شده

سینما در واقع انتقال حس از طریق تصاویر است چیزی که ما در این فیلم نمیبینیم و یا ندرتا شاهدش هستیم.فیلمبرداری بیشتر به شکلی هست که انگار در چندجای یک اتاق دوربین کار گذاشتند و در حال تماشای دوربین مخفی هستیم!..ایده فیلم ایده ی بدی نیست اما این ایده همچنان خام مونده و فقط روی کاغذ قشنگ است. من برای اینکه هیچگونه ذهنیت قبلی نسبت به فیلم نداشته باشم ابتدا خود فیلم رو دیدم و بعد اومدم به تاپیک و توضیحات پست اول رو خوندم و حسابی سورپرایز شدم!..واقعا این نوشته ها درباره فیلمی هست که من دیدم ؟؟؟!!! و همه اینا برمیگرده به عدم موفقیت کاگردان در انتقال آنچه که در ذهن پرورانده است. اما یادمان باشد ذهن خلاق و چموش نویسنده و کارگردان فیلم و جسارت او در ساختن یک فیلم کوتاه امتیازیست که بسیاری از علاقمندان سینما از آن بی بهره اند.

5. 17 کاربرِ زیر از ESR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

چیزی که بعد از دیدن این فیلم به ذهنم رسید و خواستم مطرحش کنم اینه:
    آیا میدونستید که یکی از بزرگترین آرزوی‌های "شهاب‌ها" اینه که بتونند مثل "احسان‌ها" سطحی باشند؟

7. 14 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

بازهم یک فیلم کوتاه بد

از اولین فیلم کوتاه کارگردان ( پرسه) نیم پله فقط صعود کرده, چون یکم از جو زدگی اولین فیلمش کاسته شده ولی هنوز خام و ناپخته هست, اینبار توی یک تلویزیون و یک فیلم رو میبینه شخصیت و این درسته, ولی مشکل خیلی بزرگ روی فیلمنامه و پرداخت اون هست, مارلون براندو عزیز نوشتن توضیحات روندی به هضم فیلم نداره, در سینما باید خود فیلم کاملا شفاف باشه که نیاز به توضیح نباشه, هنوز کارگردان قاب بندی و میزانسن رو بلد نیست و نمیدونه چطور میتونه قاب رو جوری تنظیم کنه که شخصیت دوم فیلم نصف پا و نصف سرش بیرون از قاب نباشه, پر از اشتباهات تکنیکی, قبلا هم گفتم کسی که میخواد فیلم بسازه و اصول فیلم رو بر پایه فیلم کوتاه گذاشته باید تکنیک سینما رو یاد بگیره و بعد شروع به فیلمسازی کنه, وقتی از پایه مشکل داشته باشه, به مرور این اشتباهات افتضاح افتضاح تر میشه و این باعث میشه توی ساخت فیلم بلند دچار اشتباهات بسیار خام دستانه بشه. مثال شخصیت دوم احسان وارد قاب هست, شخصیت اول فقط صداش میاد و انگار پشت دوربین وایساده و داره حرف میزنه, این به شدت غلط هست, و خب به تصویر کشیدن 2 انسان با نگاه های مختلف, که به قول فیلمساز یکی سطحی و یکی عمقی هست هم نیاز به فیلمنامه بسیار دقیق داره, وقتی 18 دقیقه زمان رو واسه یه فیلم میزارید باید خیلی دقیق تر تدوین شه و این تدوین سطحی و پر از کات هایی که برای نشون دادن گذر زمان هست هم یکی از اشتباهات رایج فیلمسازای تجربیه ساده ترین روش برای گذر زمان بستن کلوز اپ روی ساعت و کات و تغییر ساعت و یا حرکت پایین به بالا روی ساعت دیواری و خیلی از روش های دیگه, به شدت فیلمبرداری و قاب بندی و میزانسن و فرم توی این فیلم کوتاه یک شوخی هست و وجود نداره.
    این فیلم کوتاه بیشتر احساس یک مستند کوتاه رو میده چون تماما دوربین ثابت هست و انگار یک گزارشی تهیه شده فقط, یادمون باشه از استفاده از حرکت دوربین حتی به صورت اهسته و ملایم باعث ایجاد احساس و درگیری بیننده میشه.
    در مورد فیلمنامه که فقط میتونم بگم خیلی گیج و ناپخته هست, شما 2 شخصیت رو وارد داستان کردی, و یک شخصیت که خانم هم هست رو گذاشتی واسه شخصیت غایب, و این بده, چرا؟ چون وقتی شخصیتی نباشه واسه دیدن نمیشه گفت این شخصیت ادم خوبی هست و یا ادم بد, و خب بیننده باور نمیکنه احسان و شهاب هر دو دوست پسر مریم بودن, نیاز به نشون دادن شخصیت هست حتی توی یک پلان ساده با دیالوگ حتی خیلی کم, سینما فرضیات نیست همه چی به تصویر و قابی که فیلمساز از موضوع میده بر میگرده, سوال من در مورد شخصیت شهاب اینه ایا واقعا کسایی که عمیق هستن از حق خودشون دفاع نمیکنن؟ شخصیت شهاب خیلی ساده یه غریبه به خونشون وارد میشه و هیچ اعتراضی نمیکنه چرا؟ و چرا فیلمساز نگاه تحمیلی داره و میخواد اینطور بیان کنه که هرکسی که زیاد کتاب میخونه و فیلمای خوب میبینه یه ادم عمیق هست؟ به نظر من بازهم توی این مورد مانند فیلم اول کارگردان, مفهوم زدگی هست و غیر قابل باور. شاید تنها اخر فیلم هست که یک مرگ رو نشون میده اما بدون هیچ چفت و بست دیالوگ و فرمی, خیلی ساده درگیر میشن و خیلی ساده شخصیت شهاب میمیره. از اینکه شخصیت ها نابازیگر هستن شکی توش نیست, اما یک فیلم کوتاه نیاز به فیلمنامه و دیالوگ های خیلی بهتری داره و کنشی که بیننده رابطه بین شخصیت اول و دوم رو درک کنه .

متاسفانه فیلمساز محترم هنوز پرداخت فیلم و داستان و تکنیک و اساس و پایه ساخت یک فیلم کوتاه رو بلد نیست و لازمه بهتر شدن, یادگیری و دانش سینما و تکنیک ساخت فیلم و همچنین داستان پردازی هست.

9. 7 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کاش زندگی فست فوروارد داشت
    سپاس
    3,436
    از این کاربر 11,190 بار در 388 پست سپاس گزاری شده

11. 12 کاربرِ زیر از Nevah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

نقل قول نوشته اصلی توسط Nevah نمایش پست ها
    فیلمو دیدم،بنظرم ایده قرار دادن دو نوع طرز تفکر یکی سطحی،روزمره گی، و دیگری عمیق و روزمرگی را خوب مقابل هم قرار داده بود.
    با نظر مامالوم هم موافقم امثال شهاب ها خیلی دوست داشتن میتونستن مثل احسان ها بی خیال و دنباله رو عُرف معمول جامعه،
    و در نهایت هدف نهایی شون جان به در بردن تا جای ممکن بود
    مرگ شهاب نشانه ی دهن کجی یا بهتر بگم بی اهمیتی قشر در اقلیت روشن فکر واقعی نسبت به انسان های زیادی انسانی می باشد،
    در جنگل انسان زیادی انسانی داروین ها جان سالم به در می برند نه انیشتین یا نیچه ها.

در مورد نکات فنی و تکنیکی دوست عزیز New sense اشکالات زیادی گرفته،
    جوری که ایشون فیلمو کوبونده فکر کرده مثلا اصغر فرهادی پشت دوربین بوده.
    بنظرم شما شتاب زده و جو گیر شدید. نقد کردن آسون تر از ساختن فیلمه،
    پیشنهاد می کنم شما بجای 18 دقیقه نصف این زمان یه فیلم بساز ببینیم چطوریه
    من خیلی فیلم های بلندی دیدم که در تمام مدت زمان فیلم دوربین ثابت بوده،
    و در آخر هم هر کس برداشت خودشو داشته و شاید اصلا فیلم معنا و مفهومی نداشته.
    اختلاط فیلم بدی نیست، انصافا از خیلی از فیلم های به اصطلاح حرفه ای ایرانی که در شبکه خانگی یا در سینما و جشنواره فجر پخش میشه بهتر بود.
    حداقل حرفی برای تامل و گفتمان داشت.

تبریک به کمیل گلیج نویسنده و کارگردان عزیز
    جالبه چه چیزی رو به اصغر فرهادی ربط میدین شما , من ادعا ساختن فیلم نکردم که الان شما ربط به این موضوع دادین, فیلمساز باید اول یاد بگیره بعد فیلم بسازه, بازهم مثال, شما باید پزشک بشین تا بتونین نسخه بیمار بدین, ساخت فیلم بدون دانش پایه و یادگیری درست باعث این نوع فیلم کوتاهایی میشه که هیچی نداره و حتی تجربه فیلمساز هم بالا نمیبره, من هدفم و کارم ساخت فیلم نیست که بیام بسازم, پس همه چیز بهم ربط ندین, جالبه همیشه عده ای هستن که هیچ ارتباطی به فیلم و فیلمساز ندارن ولی سنگ فیلم و فیلمساز رو به سینه میزنن, مطمنا شما به فیلمهای نمایش خانگی بسنده کردین و سطح سلیقتون اینطور شده.

13. 8 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I had a marvelous time ruining everything
    سپاس
    5,825
    از این کاربر 6,157 بار در 476 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nevah نمایش پست ها
    پیشنهاد می کنم شما بجای 18 دقیقه نصف این زمان یه فیلم بساز ببینیم چطوریه
    یعنی هرکی میخواد فیلمی رو نقد کنه اول باید خودش بره فیلم بسازه ؟

15. 6 کاربرِ زیر از Mia_3D بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط New_Sense نمایش پست ها
    جالبه چه چیزی رو به اصغر فرهادی ربط میدین شما , من ادعا ساختن فیلم نکردم که الان شما ربط به این موضوع دادین, فیلمساز باید اول یاد بگیره بعد فیلم بسازه, بازهم مثال, شما باید پزشک بشین تا بتونین نسخه بیمار بدین, ساخت فیلم بدون دانش پایه و یادگیری درست باعث این نوع فیلم کوتاهایی میشه که هیچی نداره و حتی تجربه فیلمساز هم بالا نمیبره, من هدفم و کارم ساخت فیلم نیست که بیام بسازم, پس همه چیز بهم ربط ندین, جالبه همیشه عده ای هستن که هیچ ارتباطی به فیلم و فیلمساز ندارن ولی سنگ فیلم و فیلمساز رو به سینه میزنن, مطمنا شما به فیلمهای نمایش خانگی بسنده کردین و سطح سلیقتون اینطور شده.
    تارانتينو ثابت كرد براي ساختن يك اثر سينمايي آنهم در حد شاهكار نيازي به داشتن سواد آكادميك نيست(همون حرف شما : اول بايد ياد بگيره فيلم بسازه)
    من نميگم حرف شما غلط ـه ، ميگم از ١٠٠درصد به اندازه ي مثلا ٥٪‏ خطا داره
    .
    .
    .
    من نظر شمارو كه خوندم متعجب شدم(نظر اولتون در ارتباط با فيلم)
    چرا كه اين فيلم كوتاه اساسا براي اون ساخته نشده كه بخواد نقد بشه ، در ارتباط با اينگونه آثار بايد راه جلوي سازنده بزاريم تا كه در آثار بعدي پيشرفت كنن
    نه اينكه در همين ابتداي كار جوري فيلم رو از همه ي زواياي سمعي و بصري بكوبونيد كه سازنده ناميد بشه از ادامه ي راه...

من به اينطور نقد ها ميگم 'فراستي ـيسم' ...
    چون تنها مسعود فراستي كه(براي مثال) همونطور كه غلاف تمام فلزي كوبريك رو نقد ميكنه همونطور هم اخراجي هاي دهنمكي رو نقد ميكنه!!!
    و تماشاگر جايي از خنده منفجر ميشه كه مثلا تو اخراجي ها در ارتباط با دكوپاژ و ميزان سنبندي سكانس ها صحبت ميكنه

بنظرم براي نقدي از اين جنس ابتدا بهتره كه اثر رو كامل بشناسيم ببينيم چندمين ساخته ي كدام كارگردانيه!! جوونه ، پيره ، كوتاهه ، تله فيلمه ، سينماييه... نه اينكه يه عينك به چشممون بزنيم و تمامي آثاري رو كه ميبينيم با يك ديدگاه نقد كنيم

17. 6 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    تارانتينو ثابت كرد براي ساختن يك اثر سينمايي آنهم در حد شاهكار نيازي به داشتن سواد آكادميك نيست(همون حرف شما : اول بايد ياد بگيره فيلم بسازه)
    من نميگم حرف شما غلط ـه ، ميگم از ١٠٠درصد به اندازه ي مثلا ٥٪‏ خطا داره
    .
    .
    .
    من نظر شمارو كه خوندم متعجب شدم(نظر اولتون در ارتباط با فيلم)
    چرا كه اين فيلم كوتاه اساسا براي اون ساخته نشده كه بخواد نقد بشه ، در ارتباط با اينگونه آثار بايد راه جلوي سازنده بزاريم تا كه در آثار بعدي پيشرفت كنن
    نه اينكه در همين ابتداي كار جوري فيلم رو از همه ي زواياي سمعي و بصري بكوبونيد كه سازنده ناميد بشه از ادامه ي راه...

من به اينطور نقد ها ميگم 'فراستي ـيسم' ...
    چون تنها مسعود فراستي كه(براي مثال) همونطور كه غلاف تمام فلزي كوبريك رو نقد ميكنه همونطور هم اخراجي هاي دهنمكي رو نقد ميكنه!!!
    و تماشاگر جايي از خنده منفجر ميشه كه مثلا تو اخراجي ها در ارتباط با دكوپاژ و ميزان سنبندي سكانس ها صحبت ميكنه

بنظرم براي نقدي از اين جنس ابتدا بهتره كه اثر رو كامل بشناسيم ببينيم چندمين ساخته ي كدام كارگردانيه!! جوونه ، پيره ، كوتاهه ، تله فيلمه ، سينماييه... نه اينكه يه عينك به چشممون بزنيم و تمامي آثاري رو كه ميبينيم با يك ديدگاه نقد كنيم
    این خوبه که تارانتینو رو مثال زدید و من قبول دارم اینو, اما یه تفاوت اساسی هست, تارانتینو بازیگری هم تجربه کرد و دید در بازیگری برعکس کارگردانی استعداد قابل توجهی نداره و کاملا در اکت نمیتونه با بزرگان بازیگری قابل مقایسه بشه و پی برد که در کارگردانی میتونه استعداد نهفته خودش رو نشون بده, با اینکه گاهی در یک سکانس کوتاه در بعضی از فیلماش مثل سگهای انباری و جانگو ازاد شده یه نمایی از خودش نشون داد, اما استعداد رو در کارگردانی پیدا کرد, و همین علاقه باعث شد که یاد بگیره و مطمنا بزرگای سینما نقد هم جزو فرایند یادگیریشون میزارن.

پس فیلمساز عزیز ما, باید ابعاد فنی و تکنیکی و فرمی رو همزمان با ابعاد محتوایی و فیلمنامه یاد بگیره, نه اینکه یه سوژه که در حد ایده است رو کار کنه که هنوز روی فیلمنامش کار نشده, حساب کنید بازیگر نقش دوم در همین فیلم کوتاه اختلاط 4 یا 5 بار مداوم یه دیالوگ تکرار میکنه, این نشون میده که چیزی رو کاغذ نیمده, در حد ایده و یاعلی بسازیم هست. این که نشد فیلم کوتاه, این که نشد تجربه, خب فیلمساز عزیز بنویس, روخونی کن ارتباط مشخص کن , اینطوری 50 تا فیلم کوتاه باید بسازه تا تجربه پیدا کنه , که این بده, به جای ساخت پشت هم فیلم, یک بار قوی کار میکنی و میشه یه فیلم کوتاه نسبتا موفق, اونوقت حتی جشنواره خارجی هم میتونه شرکت کنه.

سوال من اینه چرا این فیلم کوتاه اساسا ساخته نشده که نقد بشه؟ مگه میشه اثری در هنر به وجود بیاد البته اگه واقعا معنای اثر رو پیدا کنه و نقد نشه؟
    این یه واقعیته که ما هنوز در ایران و جهان سوم درک نکردیم هرچیز هنری حتی غیر هنری در دنیا قابل نقد هست,(البته مثلا فاکتور میگیرن اعتقادات و دین و خدا و... اینا قابل نقد نیست ) البته نیچه نظر متفاوت تری داره که بماند, پس قابلیت نقد هست بر روی یک اثر که اسم فیلم کوتاه رو خودش میزاره.

من نمیدونم چرا وقتی یه نفر میاد نقد میکنه زودی از واژه فراستی و این چیزا استفاده میکنید بر علیهش؟ ایا ما تو ایران فقط فراستی داریم که منتقد هست؟

برعکس این کوبوندن نیست برعکس گفتن حقایق در مورد یک فیلم, در نقد با خوشی و خنده و گفتن به به و چه چه ,چیزی عاید فیلمساز نمیشه ,فیلمساز یاد میگیره که میتونه بهتر باشه, و رشد میکنه, عینک بدبینی رو بردارین و فکر نکنین فیلمساز نمیتونه ادامه بده, کسی که میخواد فیلمساز خوبی باشه و یه کارگردان مجرب باید یاد بگیره باید ببینه باید بخونه باید تحمل کنه باید فیلمش بسازه و تلاش کنه, نه اینکه بترسه از چهار نقد و منتظر باشه با یک فیلم کوتاه داغون جایزه اسکار افتخاری بهش بدن.

در اخر به نظر من, بهتره کاربرای عزیز انجمن تی ورلد هم یکم واسه نقد اثر یه شخص دیگه, خودشون یکم تحمل داشته باشن .

از اینکه این تایپیک سرپا باشه و ماهم دور هم اختلاط کنیم خیلی خوبه, ولی به شرطی اینکه بهم توهین نکنیم, جالبه من توی نقدام با دلیل تحلیل میکنم و مثالم میارم ولی انگ فراستیسم میخورم.

ولی باعث خوشحالیه, شما هم منو نقد میکنید.

19. 6 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :