برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
    Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

The Shield ▬ بهترین یادگار FX، پانزده ساله شد!

15 سال پیش در چنین هفته‌ای، سریال پلیسی مهمی به نام The Shield پخش خود را در آمریکا، آغاز کرد؛ سفری خطرناک و غیرقابل‌پیش‌بینی که حدود 7 سال و 88 قسمت به طول انجامید. سریالی که الهام‌گرفته از یک رسوایی واقعی پلیس بود، مسیر خودویران‌گر پلیس فاسدی به نام ویک مکی [با بازی مایکل چیکلیس] را دنبال می‌کرد – تونی سوپرانو را در نظر بگیرید، با یک نشان پلیس – و درحالی‌که ممکن است نام‌ـش به‌مانند سریال‌های هم‌دوره‌ی خودش، The Wire و Sopranos شنیده و شناخته‌شده باشد، و از لحاظ نقد و جوایز هم موفق عمل کرده باشد، ولی طرفداران بی‌شماری نداشت. The Shield سریالی بود که شبکه‌ی کابلی تازه‌کاری مانند FX که حالا سریال‌های بزرگی نظیر «فارگو»، «جاستیفاید» و «آمریکنز» را برای بینندگان به ‌ارمغان آورده، در مرکز توجهات قرار داد.

شان رایان می‌گوید: به‌مدت سه سال من این سریال را طوری نوشتم که همیشه پلیس داستان، قهرمان باشد، همیشه باید کار درست را انجام دهد، هرگز فکرش را نمی‌کردم روزی برسد که The Shield تبدیل به چیزی شود که تعیین‌کننده‌ی حرفه‌ی من باشد. من فقط فیلمنامه‌ی پایلوت را نوشتم تا اشتیاق شدیدی که داشتم، فروکش کند. جمع‌و‌جورکردن پایلوت اولیه بیشتر مانند ساخت یک فیلم مستقل بود تا یک سریال تلویزیونی. که خود من هم به‌عنوان شورانر، تستی نداده بودم که بدانم صلاحیت لازم را دارم یا خیر. و بازیگران طراز اولی وجود داشت و در عین حال، همه‌جور بازیگر درجه‌چند و یا بازیگرانی که کسی از آن‌ها استفاده نمی‌کرد هم وجود داشت. بازیگرانی وجود داشتند که به دلایلی، در سیستم عرفی، طوری ‌که خودشان دل‌شان می‌خواست، کار نمی‌کردند، آن‌طور که دل‌شان می‌خواست، برای نقشی انتخاب نمی‌شدند، و یا نقشی که به دردشان می‌خورد را پیدا نکرده بودند.

از فارغ‌التحصیلان The Shield می‌توان «والتون گاگینز» را نام برد. حالا وی ستاره‌ی سینماست و نقش‌های مهمی را هم بعد از The Shield در تلویزیون، ایفا کرده است. وی در The Shield نقش دوست و همکار ویک و بعدها، نقش دشمن وی یعنی «شین وندرل» را ایفا کرد. و همچنین خود مایکل چیکلیس که به‌مانند شان رایان، به‌دنبال پیداکردن دوباره‌ی خود بود.
    چیکلیس که در بین سال‌های 1991 تا 1996 در سریال The Commish در نقش یک پلیس دوست‌داشتنی و مهربان، ظاهر شده بود، به‌دنبال چیزی متفاوت بود، و خیلی زود راهی باشگاه شد تا وزن خود را کم کند، سپس سر خود را تراشید و آماده‌ی تست‌دادن برای نقش ویک مکی شد. دگرگونی جسمانی، به‌علاوه‌ی یک تست فوق‌العاده، چاره‌ای برای رایان نگذاشت تا به این فکر کند که وی، بهترین شخص برای ایفای نقش مکی می‌باشد.

رایان در این باره می‌گوید: خیلی نزدیک بود که اصلاً اسم چیکلیس را نخوانیم که خود را آماده کند برای تست‌دادن، ولی وی از در وارد شد، به‌قدری از لحاظ جسمانی و رفتاری تغییر کرده بود که قابل شناسایی نبود، ویک مکی را جلوی چشمان ما شرح داد و تعیین کرد، سپس مدتی گذشت و یک اِمی هم برد. من معتقدم که در بین سرنوشت و اختیار، در مورد ریشه‌ی The Shield چیزی وجود دارد که باعث می‌شود سرنوشت برنده شود. چیزهای زیادی وجود داشت که به سمت‌وسوی خوبی رفت که... راست‌ـش را بخواهید، هیچ‌کس نمی‌توانست انتظار داشته باشد که خوب پیش برود. و با این وجود، در مقاطعی حیاتی، چنین اتفاقی افتاد... و به طرق مختلفی، حس خجسته‌ای داشت.
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    FX در دوران آغازین کار خود و دوران آغازین عصر طلایی تلویزیون بود که به شان رایان «آزادی مسلم و به‌خصوص»ـی داد تا The Shield را به قاب تلویزیون بیاورد؛ از انتخاب بازیگران گرفته، تا انتخاب نویسندگان، که شامل کرت ساتر][خالق سانز اف آنارکی] و گلن مزارا [شورانر واکینگ دد] می‌شد.

رایان: این احساس وجود داشت که دست‌مان کاملاً باز است و هر کاری که بخواهیم، می‌توانیم انجام دهیم. و ما خوش‌شانس بودیم که FX این آزادی عمل را به ما اعطا کرده بود، و خوش‌شانس بودیم که بینندگان، ارزش‌ـش را دانستند و ما توانستیم 7 فصل از این سریال را بسازیم، و توانستیم به همان طریقی که دل‌مان می‌خواست، سریال را شروع کنیم و به پایان برسانیم.

The Shield داستان ویک مکی و گروهـش را دنبال می‌کرد که به‌تدریج در منجلاب فساد، خشونت و تاریکی فرو می‌رفتند. هنگامی که مکی سعی می‌کرد تا روی جرایم‌ـش سرپوش بگذارد، توسط بزرگان مواد مخدر، کاراگاهان بخش امور داخلی، و حتی از طرف همکاران‌ـش، هدف قرار می‌گرفت.

شروع اسپویل از پایان سریال – در سال 2008 که سریال به پایان خود نزدیک می‌شد، به‌نظر می‌رسید که داستان ویک مکی به یکی از این دو حالت، ختم می‌شود: با این اعمال وحشیانه و بی‌رحمانه‌ای که در عین حال شخصیتی مجذوب‌کننده داشت، یا کارش به مرگ ختم می‌شد، یا به زندان. ولی در لحظات پایانی‌اش، The Shield به‌مانند معمول، از بازی‌کردن طبق قوانین، سر باز زد. در عوض، مکـیِ تنها و رهاشده، به‌خاطر تمام جنایات‌ـش، مصونیت گرفت، ولی این مصونیت به قیمت ازدست‌دادن تمام چیزهایی که برای‌ـش ارزش داشت، تمام شد. خانواده، دوستان، مقام‌ـش به‌عنوان یک مأمور پلیس لس‌آنجلس، و احترامِ همکاران‌ـش. - اتمام اسپویل از پایان سریال

به‌مانند تمام سریال‌های محبوب، The Shield از زمانی ‌که به پایان رسیده، گهگاهی شایعاتی از بازگشت‌ـش به گوش می‌خورد. و در حالی‌ که رایان وقتی حرف از بازدید مجدد از The Shield می‌شود «ذهن باز»ـی دارد، ولی همچنین خوشحال می‌شود تا آن را همان‌ گونه که هست، رها کند.

رایان: سریال همان‌طور که می‌خواستم و در ذهن داشتم، به پایان رسید؛ پس تنها کاری که نمی‌خواهم انجام دهم، این است که آن میراث را بی‌ارزش کنم. زمانی وجود داشت که من ایده‌ای از یک فیلم را با FOX در میان گذاشتم، که گروهی که در FOX وجود داشتند، علاقه نشان دادند، ولی مدت کوتاهی بعد، این گروه تغییر کرد و به‌نوعی آن ایده، به‌خاطره‌ها پیوست.

دلیلی که من را وسوسه می‌کند این است که قرار نبود تمام دنیای سریال و شخصیت‌های درون‌ـش را بگیرد، و آن را بازسازی کند؛ قرار بود یک دنیای کاملاً جدید خلق شود و یک راهی را پیدا کنیم تا ویک مکی را در آن جای دهیم. مدتی گذشته، ولی هرگز نمی‌خواهم بگویم که غیرممکن است، و این موضوعی می‌باشد که من و مایکل [چیکلیس] گهگاهی در موردش صحبت می‌کنیم، پس می‌دانم که او هم در این مورد، ذهن بازی دارد. با تمام این ‌وجود، من نمی‌خواهم طرفداران را تحریک کنم و به آن‌ها امید واهی بدهم. برای من مسئله‌ی خیلی مهم و حساسی‌ست. من باید چیزی در ذهن داشته باشم که نه‌تنها چیزی از ارزش‌های چیزی که به‌نظر خودم یکی از بهترین پایان‌های تلویزیونی‌ در تاریخ است، بکاهد، بلکه از آن ‌هم بهتر باشد. پس مسئله‌ی مهم و حساسی برای من است. اگر احساس کنم که می‌توانم چنین کاری را انجام دهم، ذهن بازی نسبت بهش دارم، در غیر این صورت، خیلی خوش‌حال می‌شوم The Shield را همان‌ گونه که بوده و هست، به حال خودش رها کنم.

عوامل شیلد هم سری به اینستاگرام و توئیتر خود زدند تا به‌مناسبت 15 سالگی پایلوت، یادی از گذشته‌ها کنند:

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,665 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Shield ▬ بهترین یادگار FX، پانزده ساله شد!

The Shield بهترین سریال پلیسی تاریخه(و یکی از بهترین سریالا تو تاریخ) و در درجه بعد سریال The Wire قرار داره تو این سبک ک اونم شاهکاره ولی اینو بیشتر دوس دارم...
    سریال وحشی و خفه کننده ای هست
    یادمه 2سال پیش که اولین قسمتو دیدم یه حس منزجر کننده ای داشتم...حس خفقان
    شاهکاری بود برای خودش
    پایانش معرکس
    بازیاش معرکس
    موسیقیش معرکس
    همه چیزش معرکس
    بهترین فصول هم بنظر من 7و5و3و1 ان.سریال توپیه خلاصه...
    Veezus

سپاس
    3,976
    از این کاربر 3,112 بار در 322 پست سپاس گزاری شده

خبری از نسخه fullhd که گفتن قراره ریلیز بشه نشد ؟

4. 5 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964

نقل قول نوشته اصلی توسط bayani نمایش پست ها
    خبری از نسخه fullhd که گفتن قراره ریلیز بشه نشد ؟
    اواخر 2017 / اوایل 2018

فکر کنم قراره شیلد و پیکی بلایندرز رو همزمان ببینیم :دی

6. 15 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964

8. 23 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    712
    از این کاربر 989 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

دوستان این سریال را اگر ندیده اید حتما"دانلود کنید. حرف نداره.!!!

10. 4 کاربرِ زیر از FARID_S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :