برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 17
    بزرگی این دنیا به کوچیکی فکر ماست
    سپاس
    1,197
    از این کاربر 7,717 بار در 601 پست سپاس گزاری شده

**گفت و گو با طعم تئاتر** لذت تماشا را با ما به اشتراک بگذارید

به نام خدا
    ================================================== ================

================================================== ================

احساس کردم جای تئاتر توی انجمن تی وی ورلد خالی تاپیک ها و مطالب زیادی راجب حوزه های گوناگون
    به مانند فیلم و سریال و انیمه و موسقی و... در انجمن وجود داره به نظرم اومد راجب تئاتر تاپیکی زده شه
    و دراون کاربران تی وی به بحث و گفتو گو راجب نمایش ها و اثاری که در این حوزه میبینن بپردازند
    و یک دیگر از نمایش های خوبی که میبینند مطلع کنن تا از طرفی کاربران با این اثار اشنایت پیدا کنن
    و از طرفی جو و بستری به راه بیفته برای تماشای تئاتر و تشویق برای اهمیت دان به این بخش.
    تئاتر در این چند سال در زمینه های مختلف چند پله بالاتر از سینما ایران بوده
    از همین رو تماشای تئاتر حتی به صورت جسته و گریخته پیشنهاد میدم.

لطفا اگر نمایشی تماشا کردید راجبش چندخطی نوشته و در پایان ارزیابی خودتون با نمره دادن مشخص کنید.لطفا اگر نقدی می نویسید صرفا نظر خود را مطرح کنید و از قرار دادن مطالب و نقدهای دیگران به صورت کپی خود داری کنید.

برای اطلاع از اخرین اخبار و تهیه بیلیط برای تماشا نمایش مورد نظر به سایت های زیر مراجعه کنید.

...

سپاس
    1,197

پاسخ : **گفت و گو با طعم تئاتر** لذت تماشا را با ما به اشتراک بگذارید

دو تئاتر اخرین نامه و خدای کشتار تا 18 فروردین تمدید شدن برای اطلاعات بیشتر روی عکس کیلیک کنید.
    البته بیشتر بلیط ها به فروش رفته...

سپاس
    7,829
    از این کاربر 7,169 بار در 358 پست سپاس گزاری شده

وواااااوووووو تنکیو آره واقعاً جاش خالی بوووووووووووووووووود
    به عنوان شروع بگم که تو دلم مونده ماتریوشکا رو ببینم حالا مثل این که قراره به شهرستان ها هم سرایت کنه
    آخرین تئاتری که دیدم رو یادم نیست، حافظم خیلی داغونه احتمالاً "چایی راند آخر" بود؛ یادمه خوشم اومد فقط یکم داستانش باعث شد پوپ گیجه بگیرم در آخر درمورد خط داستانی نتیجه گیری کردم طرف چندشخصیتی بود یکی دیگه از چیزای خوب دیگه اش که یادمه طراحی صحنه ساده اش بود. باور کنین درهمین حد یادمه!
    حالا یه اسکارلت دهه 60 قراره بیاد اگه رفتم دیدم میام نظر میدم
    ولی در کل کول تاپیک، مرسی، به امید این که پر از پست بشه لذت ببریم
    Ma nama Jeff

4. 25 کاربرِ زیر از Miss Harley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,197

خدای کشتار
    بازیگران : مارال بنی ادم ، ستاره پسیانی ، علی سرابی ، نوید محمد زاده

خلاصه : دعوای دو هم کلاسی سبب میشه که خانواده ها برای حل مشکل پیش امده یک دیگر ملاقت کنند و سعی در حل مشکل پیش اومده
    با گفت و گو متمدنانه کنند
    اما طولی نمیکشه که هر دو خانواده ان روی دیگرشان نشان داده و بحثشون به جدل و دعوا بین یک دیگر میکشه...

این نمایش من چند هفته پیش یا اگه دقیق تر بخوام بگم دو هفته پیش برای دومین بار دیدیم
    چیزی که بیشتر از همه توجه من جلب کرد و برام جالب بود
    این بود که انگار یه فیلم از اول زدم و دارم تماشا میکنم چون به جرئت میگم 99% حرکات عینا بدون کوچک ترین تغییری تکرار شد
    از عکس العمل و بازی بدن و صورت گرفته تا نحوه بیان دیالوگ ها توقع نداشتم تا این قدر دقیق و مو به مو همه چی تکرار شه.
    جدا از این نمایش نامه خوبی داشت و بازیگرا به خوبی با هم هماهنگ بودن.
    بار کمدی داستان به نظرم غالب بود به بحث اصلی و موضوع اصلی که مطرح شده بود با این وجود به نظرم پیامش به مخاطب انتقال میده

نوع کمدی و لحنشم خیلی مورد قبولم بود و به نظرم بر عکس سینما ایران اصلا سخیف و لوده نبود که اونم دلایل زیادی میتونه داشته باشه از جمله محیط ازادتر حوزه تئاتر و این که خیلی راحت تر میتونن ایده های که دارن اجرا کنن و قدرت بازی با کلمات بیشتره و خط قرمز کمتری داره برای همین مجبور نیستن با لودگی مخاطب بخندونن.
    تماشای این نمایش لذت بخش بود...

5/5

پ.ن1: این نمایش هنوز چند اجرا ازش باقی مونده البته صندلیا پر شده اگه مایل بودین میتونین بیلیط خارج از ظرفیت تهیه و به تماشا این نمایش بشینید. (کیلیک)

پ.ن2: به نظر من اگه کسی میخواد تو ایران توانایی بازییش نشون بده باید بیاد روی صحنه تیاتر اونجاس که عیارش مشخص میشه و اونجاس که بیننده میتونه تشخیص بده بازیگر حرفه ای از یه نابازیگر ناشی مخصوصا برای خانوم های بازیگر فرصت خیلی خوبیه با توجه با محدود بودن سینما ایران و این که انعطاف زیادی نقشاشون نداره و اغلب یکنواخت اینجا فرصت خوبیه برای نشون دادن صد در صد پتانسیلشون.

پ.ن 3: دفعه ی اول که نمایش دیدم صندلی رزرو کرده بودم ولی برای بار دوم بیلیط خارج از ظرفیت گرفتم و روی تشک روی صحنه نمایش تماشا کردم قشنگ تو صورت بازیگرا بودم خیلی خوب بود

6. 21 کاربرِ زیر از Daniel Desario بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

خیلی خوشحالم که تاپیکی در مورد تئاتر هم در انجمن ایجاد شد، من متاسفانه مدت زیادی است که دیگر مانند قدیم تئاتر رو دنبال نمیکنم، اما دوست دارم از تئاترهایی که از سال 1381 تا به امروز دیدم و خاطرم هست بگویم، سال هایی که مرحوم سمندریان و جناب بیضائی با هم تئاتر روی صحنه داشتند (1386)، سال هایی که تئاتر شهر در حال بازسازی بود و همه تئاترها به سالن مولوی انتقال داده شده بود. سال های خوبی که با پول یک ساندویچ میشد دو تئاتر ببینی و ما سر از پا نمیشناختیم.

دوست دارم ابتدا از پارسا پیروزفر صحبت کنم.
    پیروزفر مترجم، کارگردان و بازیگر کارهایش است و تئاترهایی که من از ایشان دیدم "گلن گری، گلن راس"، "سنگ ها در جیب هایش" و این اواخر ماتریوشکا بوده

در تئاتر سنگ در جیب هایش بود که اولین بار، پیروزفر شروع به بازی کردن چند نقش در یک نمایش گرفت، او به تنهایی ده نقش را در این تئاتر بازی کرد و از بازی خوب رضا بهبودی در کامل کردن کارهایش استفاده کرد.

سنگ در جیب هایش، داستان دو سیاهی لشگر بود که بر اثر یک اتفاق میخواهند نقشی در یک فیلم هالیوودی بازی کنند، صحبت های عامیانه دو مرد در یک دهات دور افتاده که در کنار زرق و برق هالیوود جان تازه ای میگیرد و دیالوگ هایی که بارها در ذهن تکرار می شوند.

جِیک: بهت دروغ گفتم. فهمید که شعره مال شیموس هینی بود.
    چارلی: منم جای تو بودم دروغ می‌گفتم. کیه که بخواد قبول کنه هیچ گه‌ای نیست؟

سنگ در جیب هایش

در ماتریوشکا اما به تنهایی به ایفای نقش بیست شخصیت پرداخت، در هشت اپیزود و برگرفته از داستان های کوتاه چخوف.

پیروزفر نشان داد که بازی هایش در تئاتر مثل دیگر بازیگران سینما و تلویزیون برای تجربه کردن و بهبود کارنامه کاری نیست! بلکه برای تئاتر ساخته شده است و میتواند هر روز کارهای بهتری بسازد. ایجاد شخصیت های متفاوت طوری که تکراری نباشد و عوض کردن حالت صحنه در کسری از ثانیه، از خشم به خنده، از گریه به شادی و از جوانی به پیری، کار سختی است، کاری که پیروزفر خوب از عهده اش بر آمد و تکامل این روش را در ماتریوشکا نشان داد.

ماتریوشکا

مشخص است که من به شخصه نگران تکراری شدن این قضیه در کارهای بعدی او هستم، نگرانم که رکورد خود را بزند و به چهل شخصیت برسد! اما امیدوارم با هوش سرشار و قدرتی که در کارهایش دارد، کار بعدی اش یک قدم به جلو باشد و از کمیت شخصیت ها بکاهد.

این ها دو نمونه از تئاترهایی بود که دوست داشتم در موردش صحبت کنم، اگر آرشیو عکس هایم از تئاترهای قدیمی را پیدا کردم حتما پست های بیشتری خواهم نوشت.

سپاس
    1,197

9. 16 کاربرِ زیر از Daniel Desario بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,197

از آخرین باری که در این تاپیک چیزی نوشتم مدت زمان طولانی گذشته البته این بدین معنا نبود که تئاتر دیدن فراموش کردم ، هرگز
    بیشتر به این خاطر بود که حوصله و رمقی برای نوشتن نداشتم تا این که ...

چند مدتی پیش نمایش لانچر5 برای دومین بار طی مدت کمتر از بیست روز مشاهده کردم باید اقرار کنم بیشتر از دفعه اول از دیدن این کار لذت بردم.

نمایشنامه خوب و درگیر کننده در کنار بازی های روان و کارگردانی بی نظیر این کار از نقاط مثبت این کار به شمار میره .
    بیشتر از دو ساعت سی دقیقه این اجرا مدت زمانش بود با این وجود بعید میدونم کسی دچار بی حوصلگی و پژمردگی شده باشه و دلیل این کار من در ریتم خوب کار میدونم
    ریتم بدن و بیان بازیگران بسیار خوب بود و میزانسن های به شدت خوبی که کارگردانان کار طراحی کرده بودن باعث شده بود تماشاچی ها تا آخر همراه کار باشند.
    بدون اغراق و بزرگ نمایی میگم گویی به تماشای یک فیلم سکانس پلان نشستم و این نمایش بیشتر شبیه به یک فیلم سینمایی مهیج و خوب بود.

باید از بازی بی نظیر امیر نوروزی اینجا تعریف کنم بسیار روون و عالی بود.
    دو ساعت و نیم روی صحنه دیالوگ گفتن و حرکات فیزکی داشتن کار هر کسی نیست اونم برای نمایشی که دو سانس در هر روز روی صحنه میره و به عبارتی پنج ساعت روی صحنه بازیگران به زیست و زندگی کردن مشغول اند
    مدت زمان زیادی تا پایان این نمایش باقی نمونده بهتون پیشنهاد میکنم در صورتی که در تهران سکونت دارید فرصت دیدن این نمایش از خودتون دریغ نکنید ...

خلاصه: در پادگانی نظامی سه تیراندازی به فاصله ی زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره بازرسی از طرف ستاد کل مامور حل و فصل پرونده می شود.

با کیلیک روی آیکون بالا اطلاعات خرید برای شما نمایش داده میشه

11. 12 کاربرِ زیر از Daniel Desario بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

مرجعی برای دانلود تئاتر داخلی و خارجی هست؟

13. 5 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    352
    از این کاربر 1,098 بار در 133 پست سپاس گزاری شده

انقدر همه از ماتریوشکا حرف زدن که من داغ دلم تازه شد و دارم قاطی میکنم .

15. 6 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,474 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

فکر میکنم توی (نماوا، فیلمیو و اون یکی چی بود....؟) از این سایتا... یه بخش دارن فیلم تئاتر (توش میتونی به یه سری از تئاترا دسترسی داشته باشی و انلاین ببینی شون فقط!!!) اونم با اشتراک

17. 6 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین