برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 10 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 100
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Prison Break : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم سریال

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل پنجم سریال Prison Break که پخش رسمی آن از چهارم آوریل 2017 (به وقت ایران: چهارشنبه شانزدهم فروردین 96) از شبکه FOX آغاز می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    5,311
    از این کاربر 4,338 بار در 370 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Prison Break : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم سریال

هر چقدرم مشکل داشته باشه باز فرار از زندانه و بیشترا باهاش خاطره دارند و ازش لذت میبرند مثل خودم
    قسمت یکشم خوب بود مخصوصا خالکوبی جدیدش و این که با تی بگ یک کارایی داره که دست هم براش جور کرد

سپاس
    4,905
    از این کاربر 9,840 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

بالاخره انتظارها ب سر رسید چقد دلم لک زده بود براش از روز اول امید داشتم ک دوباره میسازن و دوباره لذت میبرم اما کاش اون پارازیت های همیشگی ک هیجان میداد ب کار هم بود ولی خب ب همینم راضیم دیدن کرکترای نوستالژیک بعد 8 سال واقعا لذت بخشه ضمن اینکه شما وقتی ی کاری رو بعد اینهمه سال دوباره ادامه میدی قطعا نقص هایی هم داره ک امیدوارم در ادامه رفع بشه تم تیتراژ کمی عربی شده ک قابل درکه و اولین چیزی ک ناراحتم کرد چهره بازیگرا بود ک پیری رو ب اغوش کشیدن و قدرت جوونی شاید نداشته باشن میریم ک داشته باشیم 8 هفته نفس گیر رو...ی چیزی رو ک خیلی مطمئن هستم اینکه fox بعد 8 سال نمیاد 9 اپیزود بسازه و تمام قطعا فصل 6 هم درکاره اما امیدوارم ب سرنوشت این روزای واکینگ دد مبتلا نشه و خاطرات خوب فرار از زندان همیشه برامون زنده بمونه نمره این اپیزود 9.

I'm Justice

4. 19 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

بازگشت خوبی داشت و اونقدرا هم که فکر می‌کردم بد نبود. تی‌بگ هم مثل همیشه عالی بود؛ فقط منتظرم در طول فصل، مسخره‌بازی در بیاره و به بقیه رکب بزنه ولی تیتراژش خوب نبود؛ تیتراژ اصلیش حرف نداشت.

Paul Scheuring خالق سریال هم گفته که برنامه‌ای برای ساخت فصول بعدی نداره، و فصل پنجم، فصل پایانی سریال خواهد بود.

مشاهده محتوا اسپویلر
    I couldn’t tell you another story about this group of people. Maybe somebody else can, or by accident, I’ll somehow, possibly, dream up another prison escape that’s new and fresh, but I would bet against it,” he told Collider

6. 15 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    681
    از این کاربر 1,225 بار در 147 پست سپاس گزاری شده

به نظر من اشتباه کردن نباید ادامه شو میساختن

8. 5 کاربرِ زیر از 2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    418
    از این کاربر 2,378 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

چون میخواستم با بهترین کیفیت ممکن این سریال رو ببینم منتظر موندم و امروز دیدم ( چه عذابی کشیدم من ! )

نگرانیم برای فصل جدید این بود که نکنه چون چندین سال گذشته و نمیتونن همه ی عوامل فصول قبلی رو دور هم جمع کنن این 9 اپیزود نتونه تم خودش رو از قبل حفظ کنه و تغیراتی توش احساس بشه که اوناایی که قبلا چهار فصل رو دنبال کردن با فصل جدید ارتباط برقرار نکنن، اما نگرانیم بی‌مورد بود چون عینا من اون فضای فصول قبل رو حس کردم و بسی لذت بردم .

مثل همه ی سریال های تاریخ این سریال هم با اپیزود اول معلوم شد ضعف ها و نقات قوتی داره که درکنار هم این سریال رو تشکیل میدن . از نظر من نقطه ضعفی در روند داستان پیدا نمیشد، نقاط ضعفی که من بیشتر احساس کردم در اون صحنه های اکشن بود ( مخصوصا اون سکانسی که لینکلن از ماشین پرت میشه بیرون ) و تنها مشکل من با داستان، خوشبختی بیش از حد سارا بعد از مرگ مایکل بود و اینکه نخواست بره دنبال مایکل و زنده بودن مایکل رو انکار میکرد . البته میشه اینطور برداشت کرد که انگار عشق مایکل درونش مرده .
    منتقد " USA TODAY " میگه :
    « They may be willing to jump to Michael’s aid the moment they learn he’s being held in a prison in Yemen, but the show seems to realize that viewers need some semisympathetic explanation for his behavior »

رفتم امتیاز IMDB رو چک کردم و خوشحال شدم که امتیاز به حقی گرفته [ 9.4 از 1,670 رای تا به این لحظه ] . اما توی متاکریتیک 48 گرفته که اصلا نقدهاشون رو قبول ندارم .

بالاخره بعد از مدتی یه سریال پخش شد که تمام هفته توی استرس این باشم که قسمت بعد چی میشه ! (البته بعد از TWD که تازگی تموم شد )

10. 19 کاربرِ زیر از Rick Grimes بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4
    از این کاربر 286 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

اخ اخ چقدر درست داشتم و دارم اين سريالو .... واسه ارتباط بيشتر دو قسمت اخر فصل قبل رو با قسمت جديد نگاه كردم خيلي چسبيد .... فقط يه تغييراتي رو مكان قبر و همينطور سنگ قبر و تاريخ مرگ ديدم كه بايد دوباره نگاه كنم
    بعد قسمت اخر و نزخرف واكينگ دد اين سريال ديدنش لازم الوجود بود

12. 11 کاربرِ زیر از Sherwood بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    400
    از این کاربر 528 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

چقد کلیشه ای شروع شد. حالا نمی دونم پنج شش سال پیش هم همینجوری بود و سطح سلیقه ما بالا رفته، یا نه، این اپیزود این مدلی بود. همه خاطرات خیلی خوبی از فرار از زندان داریم و امیدوارم این چند اپیزود، ناامیدمون نکنه. عشق من این به اصطلاح پارازیتای وسط سریال بود چرا آخه حذفش کردن.

14. 13 کاربرِ زیر از Charlie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ghost
    سپاس
    247
    از این کاربر 674 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

شروع خوبی بود مثل همیشه ریتمی سریع و بدون اتلاف وقت. مایکل هم با نشون دادن کف دستش مشخص بود که میخواد غیر مستقیم یه چیزی بگه حتی موقع رفتن هم کف دستشو به سمت عقب گرفته بود تا دیده بشه عموما در حالت عادی کسی موقع راه رفتن دستشو اونجوری نمیگیره و بدون شک بعدا متوجه میشن. تئودور هم که مثل قبل عالی بازی کرده دست جدیدش هم مبارکش باشه. سارا هم که ازدواج کرده البته نمیشه سرزنشش کرد چون فکر میکرده که مایکل مرده و قطعا نمیشد که به خاطر مرگش تا ابد ماتم بگیره. در کل اپیزود خوبی بود لذت بردیم امیدوارم فصل های بعدی هم در کار باشه

16. 10 کاربرِ زیر از Mohammad Tz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

تنها حدسی که میتونم بزنم اینه که مایکل از طریق خالکوبی کف دستش (چشم) میخواست به لینکولن بفمونه که ما رو زیر نظر دارن! اون چشم ها منو یاد چشمِ معروف پشت اسکناس یه دلاری میندازه که نماد ایلومیناتی‌هاست؛ پس میشه نتیجه گرفت پای سازمان بزرگی این وسط در میونه که قصدشون فقط کشتن مایکل نیستو میخوان ازش استفاده کنن! اگه این فرضیه رو در نظر بگیریم، رفتار مایکل با لینکولن قابل توجیه‌ـه!

فرضیه در و داغونی هست خو ولی دور از ذهن نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Raylan Givens نمایش پست ها
    خالق سریال هم گفته که برنامه‌ای برای ساخت فصول بعدی نداره، و فصل پنجم، فصل پایانی سریال خواهد بود.
    گوش ما از این حرف ها پره. قبلا هم میگفتن فصل چهارم آخریه و دیگه ساخته نمیشه

18. 16 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

بعله بعد از سالهای خیلی طولانی فصل 5 سریال فرار از زندان

اون همه اتفاقات و کمپانی و پدر و مادر مایکل و لینکن و در اخر مرگ مایکل .

و خب توی قسمت اول چیزی که جالب بود و هست این که ؛ فکر میکنم متوفق القول موافق باشیم فیلم التهاب قبل رو داره و همین اکشن ها و شروع جذاب و نشون دادن تقریبا تمامی شخصیت های مهم ؛ برگ برنده این قسمت هست .

یعنی شاید اگر تی بگ رو توی این قسمت از مقدمه با چهرش و وضعیتش شروع نمیکردن میشد گفت این قسمت اونقدر جذاب نمیشد ؛ مگه میشه کسی بعد این همه سال تی بگ رو دوباره ببینه و به وجد نیاد ؛ شخصیت منحصر به فرد فرار از زندان که به شدت همیشگی میمونه .

تفاوتی که این اپیزود فصل 5 با اولین اپیزود فصل 1 داره اینه که اون زمان هنوز نمیدونستیم شخصیت ها کی هستن و اشتیاق سرکش شناخت شخصیت ها و داستان توی بیننده زیاد بود ؛ اما توی فصل 5 و این اپیزود بیننده دیگه تمامی شخصیت ها رو کامل میشناسه و میدونه داستان چیه ؛ مطمن زندان و فراری دادن یک شخصیت با این تفاوت که چطور مایکل زنده است ؟ و چی شد که این همه مدت زنده بود و خبری ازش نبود ؟

این چرایی داستان مایکل مهمترین وضعیتیه برای واکنش بیننده ؛ چون بیننده اینبار میخواد به این چرایی برسه .

سریال یک کار مثبت دیگه هم کرده توی این اپیزود ؛ به نظر من واقعا باید سارا تانکردی پس بزنه لینکن باروز رو ؛ و این حرکت درستی توی داستان بود ؛یعنی چی ؟ 7 یا 8 سال گذشته و خب سارا دیگه یه عشق رو کمو بیش فراموش کرده و توی این مدت ازدواج کرده ؛ و به خاطر شخصیت سارا چون دکتر هست (اصولا دکترها رو روی منطق و عقل میشناسن تا روی احساسات) نمیتونه بپذیره که مایکل میتونه زنده باشه .

نکته دیگه ای که داستان فعلا این اپیزود رو خوب شروع کرده درگیری همه شخصیت ها با یک جریان هست ؛ یعنی اینکه تی بگ به واسطه شخصیتی از زندان ازاد میشه و به واسطه شخصیتی مجهول دستش عمل میشه و درگیر داستان مایکل و یا شخصیت جدید مایکل میشه ؛ در کنارش لینکن درگیر میشه و خب سارا تانکردی به دلیل سو قصد به جانش وارد داستان میشه و اون شخصیت سیاه پوست مسلمان که اسمش فراموش کردم هم به واسطه اعتقادش ؛ تنها نکته بد وارد شدن شخصیت سوکری هست به داستان ؛ یهو سرکلش پیدا میشه و این یکم توی داستان پردازی عجله ای شده .

در مورد اینکه چرا داستان توی یمن و زندان یمن پیش میره ؛ با اینکه ما ایرانیا کلا با وضعیت فیلمها و سریال هایی که امریکایی هستن ولی وارد لوکیشن های عربی میشن و زبون عربی دارن ؛ مشکل داریم ؛ اما تنها داستانی که به نظرم میتونست کشش داشته باشه همین بحث خاورمیانه و یمن و جنگ داخلی هست ؛ چون هر زندانی توی امریکا و اروپا رو انتخاب کنن به ورطه تکرار میوفتادن .

خیلی بحث میشه کرد روی داستان اما توی اپیزود اول خیلی نمیخوام مانور بدم روی احتمالاتی که احساس میکنم شاید پیش بیاد . ولی همین که داستان پیچیدگی داره به نظرم جذاب هست .

و خب صحنه اخر که مایکل اومد و گفت مایکل نیست و چشم کف دستش منو یاد فیلم « هزار توی پن » افتاد ؛ فعل از حوصله این بحث خارجه ؛ ولی خب صحنه ای به شدت خوبی بود و همین باعث شد منتظر اپیزود بعد باشیم که ببینم واقعا میخواد چی بشه .

20. 20 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 10 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین