برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 11 از مجموع 11
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,485
    از این کاربر 90,513 بار در 4,559 پست سپاس گزاری شده

Snowfall : روایت FX از اپیدمی پیچیده در دهه هشتاد,معرفی,بحث

Snowfall عنوان درام جنایی می باشد که نخستین بار سال 2015 میلادی سفارش ساخت قسمت پایلوت خود را از مسئولان شبکه FX دریافت کرد و مسئولان شبکه که خوش بینی فراوانی نسبت به ساخت آن داشتند همان زمان برای دریافت تخفیف های مالیاتی جهت ساخت سریال در ایالت کالیفرنیا اقدام کردند, اما قسمت پایلوت اولیه نوشته شده توسط سازندگان آن یعنی Eric Amadio و John Singleton نتوانست نظر مسئولان FX را جلب نماید و بدین ترتیب پایلوت این مجموعه همانند برخی از سریال های مطرح دیگر FX همچون Rescue Me , Justified و Sons of Anarchy تحت بازبینی کلی قرار گرفت و با اضافه شدن Dave Andron از نویسندگان مجموعه Justified به عنوان شورانر-نویسنده و Thomas Schlamme به عنوان مدیر اجرایی , پس از بازنویسی پایلوت,تغییر کارگردانان و تغییراتی در ترکیب بازیگرانش مجددا فیلمبرداری گشت و پس از این تحولات گسترده توانست اوایل پاییز 2016 سفارش ساخت یک فصل ده قسمتی را که پخش آن برای تابستان سال 2017 برنامه ریزی شده است از سوی FX دریافت نماید.+,+,+

خلاصه داستان:
    داستان سریال که روایت آن از اوایل دهه هشتاد میلادی قرن بیستم میلادی آغاز می شود حول نحوه شکل گیری اپیدمی کراک کوکائین در این دوره متمرکز گشته و از شخصیت های داستانی متفاوت و فراوانی بهره می برد.در این دوران و درحالی که جوانی به نام Franklin Saint در تلاش برای ایجاد امپراطوری قدرت مواد مخدر برای خود می باشد ماموری وابسته به سازمان CIA به نام Teddy McDonald در عملیاتی غیر رسمی در تلاش برای یافتن راهی جهت تامین مالی شورشیان نیکاراگوئه است و کشتی گیری مکزیکی به نام Gustavo Zapata در نبرد قدرتی درون خانواده ای تبهکار گرفتار آمده است.+

بازیگران:

Damson Idris در نقش
    Franklin Saint

Amin Joseph در نقش
    Jerome Saint

Jonathan Avigdori در نقشYuda

Sergio Peris-Mencheta در نقشGustavo Zapata

Isaiah John در نقش
    Leon Simmons

Carter Hudson در نقشTeddy McDonald

Angela Lewis در نقش
    Louise Saint

Juan Javier Cardenas در نقشAlejandro Usteves

Filipe Valle Costa در نقشPedro
    تیزری از سریال:
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    1
    از این کاربر 295 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Snowfall : روایت FX از اپیدمی پیچیده در دهه هشتاد,معرفی,بحث

خیلی وقت بود میخواستم فصل آخرو ببینم ولی هی تنبلی میکردم یا یادم میرفت ولی خب بالاخره این شاهکار ب پایان رسید و ازون دسته سریالایی ک دلم براش تنگ میشه مخصوصا با پایان منحصر ب فردی ک داشت.
    واقعا چی میخواین از ی سریال بازیگر خوب؟ اینجا بهترشو میبینین داستان خوب؟ اینجا بهترشو میبینین تاریکی؟ موسیقی متن؟ شخصیت پردازی؟ تغییر شخصیت؟ روند مناسب؟ کمدی؟ درام؟ هیجان؟ استرس؟ هرچی لازمه تو این سریال هست و از همه مهمتر ی پایان عالی ک خیلی از سریالا توش ناکامن
    حتما با خودتو میگین این همه خوبی داره چرا پ اسمشو شنیده نشده چرا جایزه ای نبرده خب سریال درباره مواد ،یسری ک بخاطر پول و مواد همو میکشن ،فساد دولت آمریکا و خیلی چیزا دیگس ک معلومه بهش نگاه نمیکنن و از همه مهمتر کسشرای و کثافت کاریا امروزی مثل (گی،فمینیست و ...) ک باعث میشه یه فیلم یا سریال الکی و کسـشری باعث دیده شدن بشه توش نداره
    بدی ها و کلیشه ای های خودشو داره ولی خوبی هاش اونقدر زیاد هست ک بدی هاش خیلی کم به چشم میاد
    موزیکی ک آخر هر قسمت میومد واقعا حرف نداشت
    بازیگر نقش فرانکلین فوق العاده بود همه عالی بودن ولی نمیشه راجب همشون صحبت کرد اما ایشون چون شخصیت اصلی داستان هست باید راجبش گفت واقعا کسیه ک لیاقت بیشتر ازیناس امیدوارم واقعا موفق باشه تو ای سریال عالی بود
    ازون دسته سریالایی ک بعدها معلوم میشه چ سریال فوق العاده ای بوده

10 دقیقه آخر سریال
    مشاهده محتوا اسپویلر

آقا شاید من اینجا یکم بیش ار حد رفتم تو حس و دارم خیلی دیگ عمیق تحلیل میکنم برا خودم ولی خب...
    ببینین فرانکلین از ی پسری ک ترسو بود تبدیل ب ی قاتل شد ک هر کسی ک سر راهش میومد رو میکشت و آخرش شد ی آدمی ک هیچوقت فکرشو نمیکرد ی معتاد ب الکل مثل پدرش و معتادا و کارتون خوابا ک از دیدنشون بدش میومد و شرمسار بود
    آخر قسمت 7 لویی بهش میگ (تو خود شیطانی ،میدونستی؟) فرانکلین با بغض میگ (آره، میدونم) قسمتی ک میگ (آره) انگار چیزی ک بهش تبدیل شده رو دوست نداره ولی وقتی بعدش میگ (میدونم) ظاهرش میگ همینی ک هست این چیزیه ک الان هستم بقیش مهم نیست. اینجا دیگ فرانکلین به بالاترین درجه بدی و تاریکی رسیده ،

10 دقیقه آخر این سریال بیش ار حد عالی بود منم سعی میکنم دیگ بیش از حد ریزبینانه نباشم
    وفتی لیئون میره در خونه رو میزنه و اسمشو میگ فرانکلین انگار باورش نمیشه کسی اصلا اونو یادشه چ برسه بهش سر بزنه
    لیئون وقتی وارد خونه میشه چیزی ک میبینه رو باور نمیکنه ولی تابلو بازی در نمیاره ولی دقت کنین فقط داره به فرانکلین نگا میکنه.
    وقتی میرسن جایی ک داره فیلمرداری میشه و میگ ک فیلمسازی کار بدرد نخوریه، هیچکدومتون اسکار نمیبرین، خود سریاله ک 6 فصل ب این خوبی رو طی کرد آخرم ن درست دیده شد ن چیزی برنده شد حتی فک کنم نامزدم نشد، ی تعریف دیگشم احترام ب جان سینگلتون بابت فیلم boyz n the hood باشه
    وقتی ک راه میرن و صحبت میکنن ی صحنه فرانکلین به لیئون میگ ( تو کسی هستی ک میخوای ب کسایی کمک کنی ک ب خودشون کمک نمیکنن) (فرانکلین یکی از همین آدماس) ک بعد لیئون میگ (بیا کمکم کن با هم انجامش بدیم) ولی فرانکلین بیشتر فکرش پی ی 10 دلاری بود ،از اول ک همو دیدن فرانکلین نگفت کجا میریم فقط لیئون ب حرف گرفت و برد تا بتونه ی شیشه مشروب بگیره براش اونم از مغازه ای ک قبلا اونجا کار میکرد کسی ک لب ب الکل نزده بود حالا ببین چی شده.
    لیئون هر بار ک به فرانکلین نگاه میکرد دلش میشکست وقتی ک بهش گفت 10 دلار داری بدی 20 دلاری بهش داد فرانکلین ذوق کرد ،کسی تمام فکرش 73 میلیون پولی بود ک داشت، دست ب هرکاری زد ک ب دستش بیاره حالا با ی 20 دلاری ذوق میکنه اونجاس ک اون موسیقی عالی شروع میشه و لیئون برای بار اول یکم نا امید میشه وقتی ک دید چجوری داره شیشه رو سر میکشه وقتی ک دید چقدر متوهم شده چقدر دوستش ازون چیزی ک بود فاصله گرفته،
    و لحظه ای میان خونه رو ازش بگیرن ،فرانکلین میگ: (اونا ک همه چیو گرفتن اینم میگیرن) لیئون میگ: (خودم درستش میکنم) ولی فرانکلین میگ: (بس کن) فرانکلین میدونه ک هیچی نمیتونه اونو درست کنه
    لحظه ای ک فرانکلین میگ: (من آزادم ،آزاد از همه چی ،راه خودم میرم نه تو نه اونا) انگار داشت میگفت مقصر همش خودمم ن هیچکس دیگه، فرانکلین شده بود کسی بود ک قبلتر گفته شد کسی ک حتی ب خودشم نمیخواد کمک کنه ،چون دیگ کسی براش نمونده بود فقط ی لیئون بود ک نمیخواست بار اضافی لیئون باشه چون میدونست هیچی نیست ک اونو دوباره درست کنه.
    وقتی ک گفت: (تو بهترین دوستی هستی ک تموم عمرم داشتم ،و بهت افتخار میکنم) ،انگار داشت میگفت تو کسی شدی ک من میخواستم بشم و دوستی شدی ک من میخواستم برات بشم تو خودتو نجات دادی و از ته دل برای بهترین دوستش خوشحال بود ک تونسته بود ب جایی برسه، ولی برای فرانکلین تموم شده بود و لیئون هم اینو متوجه میشه ولی ته دلش لیئون هنوزم میخواد ب بهترین دوستش کمک کنه برا همین صداش میزنه و وقتی فرانکلین جوابی نمیده میفهمه ک همه چی برای فرانکلین تموم شده و یجورایی فرانکلین داشت میگفت برو ب زندگیت برس و نگران من نباش
    دوربین میاد رو فرانکلین تو همون خیابونی ک سریال شروع شد با جوک و خنده با اون درختا بلند همونجام تموم میشه ولی با غم بسیار
    و آهنگ غرور از کندریک لامار میاد وسط و تیر خلاص زده میشه پایان کار فرانکلین شخصیتی فوق العاده ک ب شرم آور ترین شکل ممکن داستانش ب پایان میرسه.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    ازین تصویر زیباتر و دردناک تر چی میخواین دیگ

حرفای زیادی برا گفتن هست درباره قسمتای آخر و کل سریال ولی خدایی ن جاشه اینجا ن حالشه همینشم خیلی زیاد گفتم

8.5/10

3. 3 کاربرِ زیر از VoiCe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12