برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 8 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 از مجموع 71
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,521
    از این کاربر 90,651 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

13Reasons Why : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه‌ی درام معمایی 13Reasons Why که اپیزودهای آن در سیزده قسمت از اول مارس 2017 (یازدهم فروردین 96) از سوی سرویس Netflixمنتشر گشته است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    37
    از این کاربر 112 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

thumbsup پاسخ : 13Reasons Why : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

سریال زیبا و ارزشمندی بود واقعا و به نظرم تونست در مجموع بیننده رو با خلق یک فضای احساسی به خوبی درگیر خودش کنه و از جهات مختلف تلنگرهای مهمی رو بزنه . دوستان همگی نظر خودشون رو دادند و صد البته تمام نظرها محترم هست اما به عقیده بنده سریال قطعا ارزش دیدن رو داره . سریال از کارگردانی قوی بهره میبره و تلفیق شخصیت های داستان در گذشته و حال به زیبایی هر چه تمام صورت گرفته . موسیقی با داستان فوق العاده هماهنگه و حس و حال عجیبی رو در خلال سریال ایجاد کرده ، فیلم نامه سریال اگر چه در مواردی ایراداتی رو در خودش پیدا میکنه اما در حالت کلی به روح قصه ضربه ای نمیزنه ، بازی های تمامی شخصیت ها ، در عین جوانی و ناپختگی ، واقعا من رو جذب خودش کرد علی الخصوص شخصیت هانا ( با بازی کاترین لانگفورد ) که واقعا فوق العاده ظاهر شده بود و تونسته بود کاریزمای خاصی به نقش اول داستان بده ( به نظرم اگر جایگزینی این بازیگر جوان به جای سلنا گومز به صورت شانسی انجام شده باشه واقعا جایگزینی اش یکی از شانس های مهم سریال در موفقیتش بود ) تا جایی که به نظر من این بازیگر جوان استرالیایی با توجه به فاکتور مهم جذابیت اگر بتونه بازی هاش رو در همین سطح ادامه بده در آینده بسیار بیشتر ازش خواهیم شنید . پس از سریال زیبای Stranger Things یک بار دیگه شبکه محبوب نت فلیکس ، دست به خلق اثری فوق العاده زد . تماشای این
    سریال رو از دست ندهید .

8.5/10

3. 15 کاربرِ زیر از dan2000 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    409
    از این کاربر 757 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : 13Reasons Why : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

.

نوشته زیر بصورت کامل به نقل از یکی از سایتهای دانلود فیلم هست که اگر مدیران محترم صلاح دونستند منبع ذکر خواهد شد

.
    .

سال 2017 میلادی تاکنون سریال های خوب و بد بسیاری را برای تلویزیون به ارمغان آورده اما در این بین سریال جدید شبکه ی نتفلیکس سرو صدای بسیاری به پا کرده است.
    سریال موسوم به «13Reasons Why» که داستان خودکشی نوجوانی را به تصویر می کشد، نام خود را به عنوان یکی از قوی ترین درام های جدید تلویزیونی به ثبت رسانده است.
    در این بین حرف های ضد و نقیض بسیاری پیرامون عملکرد این سریال به گوش می رسد. برخی سریال مذکور را صرفاً اثر جدیدی مناسب سنین نوجوانان توصیف کرده و برخی دیگر
    از آن به عنوان یک اثر بسیار جدی که حتی بزرگسالان هم باید با احتیاط به آن نزدیک شوند قلمداد کرده اند.
    در جدیدترین خبر پیرامون این سریال متوجه شدیم که یکی از مدارس کانادا از اولیای دانش آموزان خود خواسته که به آن ها بگویند صحبت در مورد این سریال حتی در حیاط مدرسه نیز ممنوع است.

پایگاه خبری CBC NEWS به نقل از مدیر مدرسه ی ابتدایی سنت وینسنت کانادا مطلبی را منتشر کرده است. مطابق با این بیانیه، مدیر این مدرسه یعنی «Azza Ghali» اعلام کرده که :

بحث و گفتگو پیرامون مباحث جنجالی در مدرسه ممنوع است. لطفاً به فرزندتان اطلاع دهید که هرگونه صحبت درمورد سریال «13 Reasons Why» در محیط مدرسه ممنوع است.
    این تصمیم به دلیل محتوایی است که سریال مذکور در ذهن مخاطب خود ایجاد می کند.

بنا به نظریات روانشناسی و جامعه شناسی آدمی نسبت به هرآنچه از آن منع شود، حریص تر می گردد.
    حال باید منتظر ماند و دید که واکنش دانش آموزان این مدرسه و دیگر مدارس کانادا که آن ها نیز شیوه ی مشابهی را در دستور کار خود قرار داده اند چیست.
    مدارس دیگری نیز در سطح کشور کانادا وجود دارند که به عنوان بخشنامه، معلمان خود را موظف کرده اند تا درمورد سریال مذکور هیچ صحبتی در کلاس های درس به عمل نیاورند.
    مدیران این مدارس از معلمان خود خواسته اند که در شرایط بحرانی، هرگز از این سریال مثالی در کلاس درس نزنند. علت این تصمیم آن ها محتوای بصری مرتبط با خودکشی است که سریال آن را به مخاطب ارائه می کند.
    .
    .

5. 13 کاربرِ زیر از Duran بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    141
    از این کاربر 1,101 بار در 143 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط duran نمایش پست ها
    .

نوشته زیر بصورت کامل به نقل از یکی از سایتهای دانلود فیلم هست که اگر مدیران محترم صلاح دونستند منبع ذکر خواهد شد

.
    .

سال 2017 میلادی تاکنون سریال های خوب و بد بسیاری را برای تلویزیون به ارمغان آورده اما در این بین سریال جدید شبکه ی نتفلیکس سرو صدای بسیاری به پا کرده است.
    سریال موسوم به «13Reasons Why» که داستان خودکشی نوجوانی را به تصویر می کشد، نام خود را به عنوان یکی از قوی ترین درام های جدید تلویزیونی به ثبت رسانده است.
    در این بین حرف های ضد و نقیض بسیاری پیرامون عملکرد این سریال به گوش می رسد. برخی سریال مذکور را صرفاً اثر جدیدی مناسب سنین نوجوانان توصیف کرده و برخی دیگر
    از آن به عنوان یک اثر بسیار جدی که حتی بزرگسالان هم باید با احتیاط به آن نزدیک شوند قلمداد کرده اند.
    در جدیدترین خبر پیرامون این سریال متوجه شدیم که یکی از مدارس کانادا از اولیای دانش آموزان خود خواسته که به آن ها بگویند صحبت در مورد این سریال حتی در حیاط مدرسه نیز ممنوع است.

پایگاه خبری CBC NEWS به نقل از مدیر مدرسه ی ابتدایی سنت وینسنت کانادا مطلبی را منتشر کرده است. مطابق با این بیانیه، مدیر این مدرسه یعنی «Azza Ghali» اعلام کرده که :

بحث و گفتگو پیرامون مباحث جنجالی در مدرسه ممنوع است. لطفاً به فرزندتان اطلاع دهید که هرگونه صحبت درمورد سریال «13 Reasons Why» در محیط مدرسه ممنوع است.
    این تصمیم به دلیل محتوایی است که سریال مذکور در ذهن مخاطب خود ایجاد می کند.

بنا به نظریات روانشناسی و جامعه شناسی آدمی نسبت به هرآنچه از آن منع شود، حریص تر می گردد.
    حال باید منتظر ماند و دید که واکنش دانش آموزان این مدرسه و دیگر مدارس کانادا که آن ها نیز شیوه ی مشابهی را در دستور کار خود قرار داده اند چیست.
    مدارس دیگری نیز در سطح کشور کانادا وجود دارند که به عنوان بخشنامه، معلمان خود را موظف کرده اند تا درمورد سریال مذکور هیچ صحبتی در کلاس های درس به عمل نیاورند.
    مدیران این مدارس از معلمان خود خواسته اند که در شرایط بحرانی، هرگز از این سریال مثالی در کلاس درس نزنند. علت این تصمیم آن ها محتوای بصری مرتبط با خودکشی است که سریال آن را به مخاطب ارائه می کند.
    اتفاقا منم وقتی دیدم همین تو فکرم اومد
    که این فیلم بیشتر از اینکه فیلم باشه افرادی که تو این سن هستن رو تحریک به خودکشی می کنه و خودکشی رو یه جور تو این سن توجیه می کنه که افرادی که این مشکلات رو دارن حق دارن خود کشی کنن

7. 11 کاربرِ زیر از g0dsend313 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16
    از این کاربر 171 بار در 26 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط g0dsend313 نمایش پست ها
    اتفاقا منم وقتی دیدم همین تو فکرم اومد
    که این فیلم بیشتر از اینکه فیلم باشه افرادی که تو این سن هستن رو تحریک به خودکشی می کنه و خودکشی رو یه جور تو این سن توجیه می کنه که افرادی که این مشکلات رو دارن حق دارن خود کشی کنن
    داداش گلم
    شما پیام این سریال رو اصلا متوجه نشدی .
    این سریال داره میگه به تک تک ما ها که هر کاری که میکنیم چه تاثیری روی زندگی دیگران داره . داره میگه ما باید توی رفتارهامون در مقابل دیگران تجدید نظر کنیم . داره میگه خانواده ها باید چجوری بچه هاشون رو تربیت کنن . داره میگه اگه کسی دست کمک به سمت شما دراز کرد شما بی تفاوت نباشی . و در نهایت داره به آدمایی که این مشکلات رو دارن ( از جمله خودم ) میگه لازم نیست تنها بمونین و حرفایی که یه عمره به هیچکسی نگفتین با خودتون به گور ببرین . شما برو توی سایت 13reasonswhy.info متوجه حرف من میشی .
    دو نمونه از دیالوگ هاش رو من اینجا مینویسم :
    ۱) کلی : من عاشقتم هانا .
    هانا : چرا این حرفا رو موقعی که زنده بودم بهم نگفتی ؟
    ۲) کلی : باید یه جوری بهتر شه . جوری که با دیگران رفتار میکنیم . باید هر جوری هست بهتر شه .
    نمی دونم شاید واسه این که پیام سریال رو درست درک کنی حتما این مشکلات رو داشته باشی یا قبلا تجربه شون کرده باشی .

9. 18 کاربرِ زیر از sinatz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    777
    از این کاربر 774 بار در 129 پست سپاس گزاری شده

سلام بر همگی
    اگه بخوام به سریال فقط به دید یه سریال نگاه کنم نه چیزی بیشتر، به نظرم خوب بود. داستان کشش لازم رو داشت (هرچند بعضی جاها کند میشد و بعضی داستانها ارزش یک اپیزود کامل رو نداشت) و بازیگرا خوب از پس نقششون براومدن، عالی نبودند ولی بیشتر اوقات قابل قبول ظاهر شدند.
    از طرف دیگه اگه بخوام به پیام هایی که سریال منتقل میکرد، توجه کنم به نظرم کاستی های بزرگی داشت. اینکه بیان کرد کارها و حرفهای کوچیک که بی اهمیت به نظر میرسن، میتونن یک نفر دیگه رو امیدوار به زندگی یا نابود کنند، حرف مهم و قشنگی بود. اینکه میگفت یه عکس یا یه شایعه که ممکنه واسه یک ساعت خنده درست شه، میتونه آبروی یه نفر رو ببره یا روابط مهمش رو خراب کنه هم خوب بود اما سریال هیچ جا این نکته رو روشن نکرد که خودکشی بد و اشتباهه! همیشه گفته میشه که فکر نکنید با صدمه زدن به خودتون میتونید از کسی انتقام بگیرید و این سریال دقیقا عکسش رو ثابت کرد و این که مرتب بر این نکته تاکید میکرد که خودکشی هانا تقصیر آدمای دور و برش بوده. این فکر خطرناکیه، این که به نوجونها که تو دوره حساسی هستن، بگی که خودکشی عمل قابل قبولیه و مقصر بقیه هستند، کسایی که گاهی از سر حماقت زندگی تو رو سخت میکنند.
    شخصیت برایس هم به عنوان کسی انقدر راحت و بدون هیچ پشیمونی به دو دختر بی گناه تعرض کرد، ارزش وقت بیشتر داشت. این که قضیه رو با نشان دادن این که اون یه typical white rich guy بود، جمع کردن قابل قبول نبود.

11. 13 کاربرِ زیر از ماهان734 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    409
    از این کاربر 757 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sinatz نمایش پست ها
    این سریال داره میگه به تک تک ما ها که هر کاری که میکنیم چه تاثیری روی زندگی دیگران داره . داره میگه ما باید توی رفتارهامون در مقابل دیگران تجدید نظر کنیم . داره میگه خانواده ها باید چجوری بچه هاشون رو تربیت کنن . داره میگه اگه کسی دست کمک به سمت شما دراز کرد شما بی تفاوت نباشی . و در نهایت داره به آدمایی که این مشکلات رو دارن ( از جمله خودم ) میگه لازم نیست تنها بمونین و حرفایی که یه عمره به هیچکسی نگفتین با خودتون به گور ببرین . شما برو توی سایت 13reasonswhy.info متوجه حرف من میشی .
    به نظرم در مورد این سریال باید نظرات چند دسته رو در نظر بگیریم :

1- خود تین ایجها که بنا به طبیعت سنشون درگیر این مسایل هستن و با تاویل خاص خودشون داستان رو تماشا میکنن ....
    هر قسمت سریال ، داستان واقعی خودشون هست یا داستانی که دوست دارن درگیرش باشن .
    اقتضائات فیزیولوژیکی و هورمونی هم مسلما تاثیر زیادی در نگاهشون به این سریال خواهد داشت .
    این دسته ممکن هست حتی بدنبال توجیه و برخی اوقات فلسفه سازی در مورد داستان باشن که به اقتضای مسایل مطرح شده در بالا طبیعی هم هست .

2- افراد بالغتر که تجارب این دوره رو پشت سر گذاشتن در عین حالی که از فوران های فیزیولوژیکی هم دیگه چندان خبری نیست .
    این عده با تماشای سریالهای تین ایجی بیشتر به عنوان یه خاطره خوش از دورانهای قبلتر دنبال فان و داشتن ساعتی خوب هستند ،
    نه درگیر شدن در ساختارهای ذهنی و استنباطهای یه تین ایج.
    به همین دلیل هست که بسیاری اشاره میکنن در حد یه فیلم سینمایی زمان بیشتر لازم نبود و کشدار کردن وقایع سریال رو تا این اندازه ضروری نمیدونن (خودم هم ار ابن دسته هستم ).

3- اما دسته بعدی که بنا بر خواستگاهشون با نگاه تربیتی سریال رو تماشا میکنن .. مثل والدین و مسئولان مرتبط با این گروه سنی مثل مدیران معلمها و ....
    این دسته زمانی که داستانهای تین ایجی طولانیتر که تونسته توجه این قشر رو جلب کنه تماشا میکنن نگران اثر گذاریهای این قصه هستند.
    حالا زمانی که موضوع اصلی این داستان یه مقدار سیاه و خودکشی یه نوجون باشه حساسیتها رو بسیار بالا خواهد برد .
    توجیه این دسته از طرفی موجه هم هست . چرا که میدانند تعاملات اجتماعی محل چالشهای جدی هست و نباید آسیب پذیری روحی طبیعی یک نوجوان رو اینقدر بزرگ جلوه داد
    و از طرفی به سمتی خطرناک کانالیزه کرد .

4- دسته بعد صنعت سینما هست . در بهترین حالت حتی درنظر میگیریم که اثر با استفاده از متخصصین قصد بیان یک واقعیت اجتماعی رو دارد .
    اما فراموش نکنیم که فروش بالاتر هم بالذات در این صنعت نهادینه شده . بحث ، مناظره و چالش هر جه بیشتر در مورد داستان به معنی تماشاگر بیشتر و ریت غیر قابل پیشبینی خواهد بود.
    به همین خاطر توجیهات فلسفی خلق الساعه و نتیجه گیریهای فوق اخلاقی این دسته به نظرم قابل اغماض خواهد بود .

.
    .

13. 10 کاربرِ زیر از Duran بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ماهان734 نمایش پست ها
    سلام بر همگی
    اگه بخوام به سریال فقط به دید یه سریال نگاه کنم نه چیزی بیشتر، به نظرم خوب بود. داستان کشش لازم رو داشت (هرچند بعضی جاها کند میشد و بعضی داستانها ارزش یک اپیزود کامل رو نداشت) و بازیگرا خوب از پس نقششون براومدن، عالی نبودند ولی بیشتر اوقات قابل قبول ظاهر شدند.
    از طرف دیگه اگه بخوام به پیام هایی که سریال منتقل میکرد، توجه کنم به نظرم کاستی های بزرگی داشت. اینکه بیان کرد کارها و حرفهای کوچیک که بی اهمیت به نظر میرسن، میتونن یک نفر دیگه رو امیدوار به زندگی یا نابود کنند، حرف مهم و قشنگی بود. اینکه میگفت یه عکس یا یه شایعه که ممکنه واسه یک ساعت خنده درست شه، میتونه آبروی یه نفر رو ببره یا روابط مهمش رو خراب کنه هم خوب بود اما سریال هیچ جا این نکته رو روشن نکرد که خودکشی بد و اشتباهه! همیشه گفته میشه که فکر نکنید با صدمه زدن به خودتون میتونید از کسی انتقام بگیرید و این سریال دقیقا عکسش رو ثابت کرد و این که مرتب بر این نکته تاکید میکرد که خودکشی هانا تقصیر آدمای دور و برش بوده. این فکر خطرناکیه، این که به نوجونها که تو دوره حساسی هستن، بگی که خودکشی عمل قابل قبولیه و مقصر بقیه هستند، کسایی که گاهی از سر حماقت زندگی تو رو سخت میکنند.
    شخصیت برایس هم به عنوان کسی انقدر راحت و بدون هیچ پشیمونی به دو دختر بی گناه تعرض کرد، ارزش وقت بیشتر داشت. این که قضیه رو با نشان دادن این که اون یه typical white rich guy بود، جمع کردن قابل قبول نبود.
    سلام
    نمی دونم تا چه حد من درست فکر میکنم اما من اینجوری واسه خودم تفسیر کردم این سریال رو :
    این سریال به جای این که بگه خودکشی بده ، داره به فردی که مشکلاتی داره و اطرافیانش میگه چی کار بکنن که اصلا کار به فکر کردن به خودکشی نرسه .
    منظورم یه چیزی تو مایه های پیشگیری بهتر از درمانه هست . طبیعتا خودکشی واسه هر فردی یه گزینه هست ولی سریال میخواد به آدما بفهمونه که با تغییر رفتار هاشون هم در قبال خودشون هم در قبال دیگران نزارن کار به خودکشی بکشه . به نظرم قصدشون این بود که یه جوری از ریشه حل کنن مشکل رو .
    امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم .

اضافه شده در : 1

نقل قول نوشته اصلی توسط duran نمایش پست ها

به نظرم در مورد این سریال باید نظرات چند دسته رو در نظر بگیریم :

1- خود تین ایجها که بنا به طبیعت سنشون درگیر این مسایل هستن و با تاویل خاص خودشون داستان رو تماشا میکنن ....
    هر قسمت سریال ، داستان واقعی خودشون هست یا داستانی که دوست دارن درگیرش باشن .
    اقتضائات فیزیولوژیکی و هورمونی هم مسلما تاثیر زیادی در نگاهشون به این سریال خواهد داشت .
    این دسته ممکن هست حتی بدنبال توجیه و برخی اوقات فلسفه سازی در مورد داستان باشن که به اقتضای مسایل مطرح شده در بالا طبیعی هم هست .

2- افراد بالغتر که تجارب این دوره رو پشت سر گذاشتن در عین حالی که از فوران های فیزیولوژیکی هم دیگه چندان خبری نیست .
    این عده با تماشای سریالهای تین ایجی بیشتر به عنوان یه خاطره خوش از دورانهای قبلتر دنبال فان و داشتن ساعتی خوب هستند ،
    نه درگیر شدن در ساختارهای ذهنی و استنباطهای یه تین ایج.
    به همین دلیل هست که بسیاری اشاره میکنن در حد یه فیلم سینمایی زمان بیشتر لازم نبود و کشدار کردن وقایع سریال رو تا این اندازه ضروری نمیدونن (خودم هم ار ابن دسته هستم ).

3- اما دسته بعدی که بنا بر خواستگاهشون با نگاه تربیتی سریال رو تماشا میکنن .. مثل والدین و مسئولان مرتبط با این گروه سنی مثل مدیران معلمها و ....
    این دسته زمانی که داستانهای تین ایجی طولانیتر که تونسته توجه این قشر رو جلب کنه تماشا میکنن نگران اثر گذاریهای این قصه هستند.
    حالا زمانی که موضوع اصلی این داستان یه مقدار سیاه و خودکشی یه نوجون باشه حساسیتها رو بسیار بالا خواهد برد .
    توجیه این دسته از طرفی موجه هم هست . چرا که میدانند تعاملات اجتماعی محل چالشهای جدی هست و نباید آسیب پذیری روحی طبیعی یک نوجوان رو اینقدر بزرگ جلوه داد
    و از طرفی به سمتی خطرناک کانالیزه کرد .

4- دسته بعد صنعت سینما هست . در بهترین حالت حتی درنظر میگیریم که اثر با استفاده از متخصصین قصد بیان یک واقعیت اجتماعی رو دارد .
    اما فراموش نکنیم که فروش بالاتر هم بالذات در این صنعت نهادینه شده . بحث ، مناظره و چالش هر جه بیشتر در مورد داستان به معنی تماشاگر بیشتر و ریت غیر قابل پیشبینی خواهد بود.
    به همین خاطر توجیهات فلسفی خلق الساعه و نتیجه گیریهای فوق اخلاقی این دسته به نظرم قابل اغماض خواهد بود .

دسته بندی دقیقی کردی دوست عزیز

15. 7 کاربرِ زیر از sinatz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,916
    از این کاربر 9,841 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

پایان فصل اول

دیدم بزرگان تی وی ورلد بینشون اختلاف سنگین پیش اومده گفتم خودم وارد کار بشم.حتی الامکان سعی میکنم تخصصی صحبت نکنم.من با توجه ب نظرات مختلف ب این دید ب سریال نگاه کردم ک انگار در محیط زندگیم همچین مساله ای اتفاق افتاده.خب با ی خودکشی طرفم ک اول از همه باید دید چ چیزایی سبب شده ک ی دختر بیگناه دست ب همچین کاری بزنه؟؟؟سریال همه دیدن من دیگه توضیحش نمیدم بزرگترین مساله ای ک هانا باهاش دست و پنجه نرم کرد نبود ی گوش شنوای بی شیله و پیله بود ب طوری ک ظرفیت تحمل اینهمه درد رو نداشت و بارها برای ما هم پیش اومده وقتی دردی خارج از ظرفیتمون بهمون تحمیل میشه دست ب کارای عجیب غریب میزنیم

شاید حتی فکر خودکشی هم کسانی ب سرشون زده باشه.تجربیات بد در یکی از حساسترین دوران زندگی هر کسی رو خورد میکنه.قبول دارم ک هانا شخصیت ضعیفی داشت اما خب قرار هم نیس همه قوی باشن.و بر خلاف صحبت مدیر سیاه پوست ک گفت عشق فلان...من میگم عشق و محبت میتونه دوای خیلی از دردا باشه شاید اگه زودتر کلی عشقشو نشون میداد اینطوری نمیشد از طرفی هم مادر هانا مقصر بود ک زیاد باهاش راجب اینطور مسائل صحبت نکرد و توضیح نداد.

دیدن ی تجاوز و مورد تجاوز قرار گرفتن روح این دختر شکست و ناامیدانه ب سمتی رفت ک این فاجعه رخ داد.معتقدم سریال میتونست با ده اپیزود ب کارش پایان بده و خلاصه تر بشه اما معتقدم نمرات تقریبا ب زیبایی هرچه تمام تر کسب شده و لزومی نداره ک حتما ب کارای اکشن و بزن بزن نمره بالا بدن.نکته ی دیگه هم اینکه همیشه سعی کنیم احساساتمونو بیان کنیم شاید دیگه فرصتی باقی نمونه برای ابراز و حسرت بخوریم ک چرا زودتر نگفتم.عذاب وجدان چند نفر از دوستان هانا ک بالاخره فهمیدن چ اشتباهاتی مرتکب شدن هم خوب بود اما انسانها همیشه دیر متوجه میشن اگر زودتر شاید اینطوری نمیشد.نمره من 8.5.راستی من هانای مو بلند بیشتر ترجیح میدم زیباتر بود.
    ضمن اینکه بازیگر نقش هانا و کلی از اینکه سریال پیامش رو قشنگ بیان کرده اعلام خوشحالی و رضایت کردن

I'm Justice

17. 14 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    141
    از این کاربر 1,101 بار در 143 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sinatz نمایش پست ها
    داداش گلم
    دو نمونه از دیالوگ هاش رو من اینجا مینویسم :
    ۱) کلی : من عاشقتم هانا .
    هانا : چرا این حرفا رو موقعی که زنده بودم بهم نگفتی ؟
    ۲) کلی : باید یه جوری بهتر شه . جوری که با دیگران رفتار میکنیم . باید هر جوری هست بهتر شه .
    نمی دونم شاید واسه این که پیام سریال رو درست درک کنی حتما این مشکلات رو داشته باشی یا قبلا تجربه شون کرده باشی .
    دسته بندی دوستمون
    duran
    درسته
    منظور بنده دسته اول یا همون مخاطبان اصلی که نوجوانان میشن هست
    که با توجه به سطح فکر تو این سن
    بجای اینکه بخوان بشینن مسائل رو تجزیه و تحلیل کنن میان ظاهر فیلم رو قبول می کنن و کاری به مفاهیم مهمتر یا پیچیده تر ندارن
    و به خودشون حق میدن و میگن اینم 13 تا دلیل این کار کار (خودکشی) تو این موقعیت درسته و ما حق داریم انجام بدیم
    اخرش هم یه نامه می نویسن که من خودکشی کردم بخاطر فلان کار فلان کس یا فلان دختر (که از این اتفاق ها زیاد افتاده )

در کل کسی که مورد ظلم واقع شده و کلا غمگینه و افسرده نمیات بشینه فیلم رو برا خودش تفسیر کنه و بگه بله من نباید خود کشی کنم

19. 8 کاربرِ زیر از g0dsend313 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط g0dsend313 نمایش پست ها
    دسته بندی دوستمون
    duran
    درسته
    منظور بنده دسته اول یا همون مخاطبان اصلی که نوجوانان میشن هست
    که با توجه به سطح فکر تو این سن
    بجای اینکه بخوان بشینن مسائل رو تجزیه و تحلیل کنن میان ظاهر فیلم رو قبول می کنن و کاری به مفاهیم مهمتر یا پیچیده تر ندارن
    و به خودشون حق میدن و میگن اینم 13 تا دلیل این کار کار (خودکشی) تو این موقعیت درسته و ما حق داریم انجام بدیم
    اخرش هم یه نامه می نویسن که من خودکشی کردم بخاطر فلان کار فلان کس یا فلان دختر (که از این اتفاق ها زیاد افتاده )

در کل کسی که مورد ظلم واقع شده و کلا غمگینه و افسرده نمیات بشینه فیلم رو برا خودش تفسیر کنه و بگه بله من نباید خود کشی کنم
    یه مثال میزنم
    سرماخوردگی یه بیماریه . شما اگه سرما بخوری چی کار میکنی ؟ قرص میخوری ، استراحت میکنی و سوپ و مایعات میخوری دیگه .
    حالا اگه بخوای از سرماخوردگی جلوگیری کنی چی کار میکنی ؟ از خودت بیشتر مراقبت میکنی ، پوشش مناسب خواهی داشت و واکسن میزنی که احتمال سرماخوردگی رو کاهش بده .
    این سریال هم همینه . چیزی که شمام میگی درسته . کمتر کسی مثل من که خودش مشکلاتی داره انقدر به عمق سریال میره . اکثرا سطحی نگاه میکنن .
    ولی این سریال خیلی حرف توشه و به نظر من اصلا قصد سازندگان این نبوده که بگن خودکشی بده نکنین . میخواستن بگن چه اتفاق هایی باید بیفته که کار به خودکشی نکشه .
    دم سازندگانش گرم با این سریال یه جنبشی به راه انداختن (سایت 13reasonswhy.info) که افراد راحت تر بتونن با روانشناس یا مشاور در ارتباط باشن .
    حیف و صد حیف که این امکان واسه ما ایرانیا نیست .
    در آخر هم سریال رسما واسه فصل ۲ تمدید شد واقعا خوشحالم تمدید شد چون هر سریال دیگه ای که دیدم و منو تحت تاثیر قرار داده همه از یه عنصری مثل جرم و جنایت و تخیل استفاده کرده ، ولی هیچ سریالی تا این اندازه واقعی نبوده که من رو تحت تاثیر قرار بده .

21. 7 کاربرِ زیر از sinatz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 8 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین