برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 71
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,381 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

13Reasons Why : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه‌ی درام معمایی 13Reasons Why که اپیزودهای آن در سیزده قسمت از اول مارس 2017 (یازدهم فروردین 96) از سوی سرویس Netflixمنتشر گشته است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    409
    از این کاربر 757 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : 13Reasons Why : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

خب قسمت اول رو تماشا کردم ... سریال تین ایجی خوش ساختی بنظز میرسه .... بنظرم برای ادامه ترغیب کننده هست ....
    .
    .

3. 20 کاربرِ زیر از Duran بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    543
    از این کاربر 471 بار در 51 پست سپاس گزاری شده

کمتر سریالی رو یادم میاد اینطور منو درگیر خودش کرده باشه.سریال داستان تلخی رو داره که مسائلی مثله خودکشی و تجاوز رو بی پرده نشون میده و درجه سنی M هم بهش کمک کرده.اواسط سریال متوجه شدم که خیلی به فیلمه perks of being a wallflower شباهت داره حتی بازیگر نقش مادر هانا هم توی اون فیلم حضور داشت.به نظرم نکته مثبته سریال شخصیت پردازیه اونه.شخصیت ها بیشتر حالت خاکستری دارن و حتی کلی هم کاملا بیگناه نیست.
    بازیه دو نقش کلی و هانا برام خیلی دلنشین بود و کاترین لنگفورد با وجود اینکه اولین نقش جدیه خودشو در این سریال بازی میکرد به نظرم مسلط ترین بازیگر سریال بود.صداش هم موقعی که نقش راوی رو داشت خیلی خوب بود.
    این سریال باعث شد کمی به رفتارم توی محیط مدرسه و دانشگاه فکر کنم و ببینم شاید من هم بعضی مواقع برای دیگران قلدری کردم و شاید بهم زورگفته شده و این رفتارها چقدر میتونن برای افراد گرون تمام بشن و بهتره به رفتارهامون با دیگران بیشتر توجه کنیم.
    این سریال در کنار orange is the new black برام بهترین سریال هایی بودن که از نتفلیکس دیدم و با اینکه ایراداتی داشت و به نظرم داستانش برای سیزده قسمت تا حدودی کم بود و بعضی مواقع کشدار میشد تماشای اون رو به شدت به همه پیشنهاد میکنم.

سپاس
    418
    از این کاربر 2,378 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

یک قسمت دیدم و خوشم اومد، با خودم گفتم بذارم یک زمان مناسب که وقت داشتم بشینم
    12 قسمت دیگه رو پشت سر هم نگاه کنم . اینطور سریالا که فضای معمایی داره و فلش بک
    و فلش فوروارد هم زیاد داره، کبف میده که بشینی تمام سریال رو یکجا نگاه کنی .

6. 22 کاربرِ زیر از Rick Grimes بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

سعی می کنم چیزایی که می نویسم رو یه حالت کلی بهش بدم تا اسپویلی صورت نگیره. جاهایی که قراره چیزی رو اسپویل کنم، تگ اسپویل میزنم.

سریال رو با Binge-Watching کردن، تمومش کردم. واقعیت اینه که فراتر از حد انتظارم بود و اصلاً همین مسأله باعث شد که قسمت هاش رو پشت سر هم ببینم.

این سریال از روی کتابی با همین عنوان (نوشتۀ Jay Asher) ساخته شده و خب تفاوت هایی رو با کتاب داره. اما به نظر من، به مراتب قوی تر از کتاب ظاهر شده. تفاوت هاش رو در ادامه بهشون اشاره می کنم.

نحوۀ بازگویی داستان حرف نداره. اما یکی از مواردی که حتی منتقدین هم باهاش مشکل داشتن این بود که به اجرا درآوردن هر بخش از Tape در یه قسمت واقعاً داستان رو طولانی تر از حد ممکن کرده بود. به نظر من این داستان، چندان مناسب یه سریال 13 قسمتی نبود. میتونست یه مینی سریال باشه یا شایدم یه فیلم سینمایی باشه.

البته از اول هم قرار بوده که فیلم سینمایی بوده باشه (با بازی سلنا گومز به عنوان نقش اول)؛ بعدها به این نتیجه رسیدن که تبدیلش کنن به سریال. که البته خیلی هم موفق بودن و کارشون حرف نداشته. خوشحالم که سلنا گومز نقش اول رو بازی نکرده، و به جاش Katherine Langford 20 سالۀ استرالیایی این وظیفه رو به عهده داشته و به خوبی هم از عهدۀ این وظیفه براومده.

مشاهده محتوا اسپویلر

بر خلاف کتاب، Clay یه قدیسه نیست. بر خلاف کتاب، Hannah یه قدیسه نیست. اینا ریزترین مواردی بودند که باعث شدند بیشتر توجهم جلب سریال بشه تا خودِ کتاب.

یکی از این موارد، سکانسی هست که تصویر پایین، اون رو به خوبی نشون میده. Clay قدیس نیست. همونطور که هیچکس نیست. اما کتاب چنین واقعیتی رو کِتمان کرده بود. واقعیتی که به واقعی تر کردن شخصیت خیلی کمک می کرد و سریال به خوبی از پسِ این قضیه بر اومد.

توی کتاب، Hannah خودش رو با قرص کشته بود. اگه توی سریال می اومدن نشون می دادن که Hannah خودش رو با قرص کشته، آیا خودکشیِ هانا برامون یه حالت دلسوزی ایجاد نمی کرد؟

خودکشی در هر صورتی عمل اشتباهی هست. مهم نیست کدوم دین و کدوم عقیده اون رو اشتباه تلقی کردن. این عمل اشتباه هست، چون شما نه تنها به خودتون، بلکه به افراد دیگه ای که بهتون اهمیت میدن هم آسیب می زنید.

شاید با خودتون بگید "خب، اگه کسی به هانا اهمیت می داد، که هانا خودکشی نمی کرد!".

مسأله همینه. ما آدما بعضی اوقات نمیتونیم با حرف زدن اهمیت دادنِ خودمون رو نشون بدیم. Clay عاشق هانا بود، ولی یک بار هم نتونست عشق خودِش رو در کلمات به هانا نشون بده. بعضاً با نگاهش اون عشق رو نشون میداد، که البته کافی نبود.

سریال، اومد با وحشتناک ترین حالت ممکن خودکشی رو نشون داد و به نظر من کارِ خیلی بزرگی رو انجام داد. سکانسی که هانا خودِش روی دستاش تیغ می کشه، در حالی که داره درد می کشه و این درد رو بروز میده، دیگه حالت دلسوزی برامون به وجود نمیاره. مطمئنم خیلی هامون در همون لحظه حتی نتونستیم اون سکانس رو کامل نگاه کنیم و جلوی چشمامون رو گرفتیم. (من نگرفتم و کامل دیدم )

این عنصری بود که کمبودش در کتاب حس میشد. که نشون بده چقدر خودکشی کارِ اشتباهی هست.

موردِ دیگه این بود که سریال نشون داد، هانا هم یه جاهایی اشتباه برداشت کرده بوده. مثلاً فکر می کرد Zach Dempsey نامه ای که هانا براش نوشته رو پاره کرده و انداخته دور؛ در صورتی که زَک نامه رو به Clay نشون داد، و نشون داد که اون نامه رو نگه داشته. نشون داد که به هانا اهمیت میداده.

این داستان و این سریال به مواردِ خیلی زیادی انتقاد داشت؛ به خودکشی انتقاد داشت. به رفتار نادرست و بدجنسانۀ بچه های امروز انتقاد داشت. اشتباه نکنین، این موارد توی ایران هم هست (شاید با تفاوت هایی؛ ولی همه‎ـمون میدونیم هست). به سیستم آموزشی انتقاد داشت. به فروشگاه های زنجیره ای که باعث شدن فروشگاه های کوچیک از نون خوردن بیفتن انتقاد داشت به شبکه های اجتماعی و تأثیرشون روی ما انتقاد داشت (چیزی که اصلاً داخل کتاب نبود؛ و خب عادی هم بود. کتاب سال 2007 منتشر شده بود! اون موقع شبکه اجتماعی مثل الان نبود).

توی کتاب، Clay تمام نوارها رو طی یک شب و پشت سر هم بهشون گوش میده. توی سریال، این اتفاق حین چندین روز (شاید دو سه هفته) صورت می گیره. شاید به همین دلیل هست که میگم این سریال میتونست یه مینی سریال باشه.

قاعدتاً Clay بعد از اینکه به نوارِ خودش گوش کرده بود، می بایست نوارها رو به نفر بعدی (که Bryce Walker بود) تحویل میداد. اما ترجیح داد که به جای این کار، اعتراف برایس به تجاوز رو ضبط کنه و در بخش دوم نوار هفتم اون رو قرار بده و در انتها مستقیماً نوارها رو به نفر سیزدهم، یعنی "آقای پورتر - مشاور مدرسه" تحویل داد.

یکی دیگه از زیبایی هایی که سریال داشت، نشون دادنِ همون "اثر پروانه ای" بود که هانا از همون اول در موردش صحبت می کرد. برای مثال، اگه تابلوی ایستی که "شری" با ماشینش نابود کرد رو به پلیس گزارش میدادن، شاید "جف"، دوست نزدیک Clay هیچ موقع کشته نمیشد. یعنی در واقع یه اشتباه، منجر به ایجاد یه سلسله اشتباه دیگه شده بود که نهایتاً با خودکشی هانا ختم شد.

در انتها سریال با به جا گذاشتن چندین سؤال و Cliffhanger تموم میشه. البته تموم چیزایی که لازم بود بدونیم رو فهمیدیم. ولی خب سؤالات زیادی هم باقی موند که فکر کنم قراره داخل فصل دوم پاسخشون رو بگیریم.

به نظر من، فصل دوم نمیتونه اونقدرا حرفی واسه گفتن داشته باشه. شایدم داشته باشه، ولی دیگه از چارچوب کتاب خارج میشه.

به طور کلی، سریال از همه نظر عالی کار شده بود. شایستگی امتیازی که گرفته رو داره. اون حس تعلیق و هیجان تا آخر سریال باهاتون هست.

Time is a stubbornly persistent illusion
    سپاس
    2,292
    از این کاربر 2,631 بار در 176 پست سپاس گزاری شده

بولیینگ(قلدری)-ریپ(تجا#و.ز)-سوشیال نتورک(شبکه های اجتماعی)

لطفا اگر میخواهید این متن بخونید تا اخر بخونید.

سریالی با دید انتقادی و اسیب شناسانه که سعی در لایه برداری از زندگی خیلی از تینجرهای امریکایی داره وطعنه ای به جامعه ی مثلا مدرن و غنی از فرهنگ امریکا بزنه وبصیرت مخاطب افزایش بده تا شاید این جامعه ی به اصطلاح مدرن مغرور که دم از بهترین بودن میزنه بپذیره که خیلی مشکل داره...تا اینجا همه چی خوبه وشما را اماده ی یک خوراک تاثیر گذار فرهنگی شدیدکرده و منتظر تیر خلاص با دیدن این سریال هستید که....سریال شاید هدف خوبی داشته باشه و مسائل دردناکی ارائه بده وبه مشکلات تکان دهندهای چون تجا#و.ز اشاره کنه ولی از لحاظ ساختاری و فنی خیلی مشکل داره.ریتم خیلی کند،قسمت های حاشیه ای و اضافی زیاد داره میتونست تعداد قسمت ها از این کمتر باشه تا بهتر و سرعت متناسبتری به مسائل بپردازه که نشد.فضاسازی که در سریال کار شده بسیار لایت وسبک هست که با هدف سریال که پرداختن به مسائل مهمی چون بولیینگ است همخونی نداره .شاید بگید خب فضا سریال تینیجری و میطلب که اینگونه باشه ولی من شما رو رجوع میدم به فیلم perk of being a wallflower که اون هم فضای تینیجری داشت ولی خب فضاسازی خیلی حرفه ای تر بود.مساله بدی یه سری از بازی کلا مصنوعی بود مثل جاستین که اصلا نتونسته بود با کاراکترش ارتباط برقرار کنه.یا صحنه ی سویساید که مادر هانا به بدترین شکل ممکن واکنش خودش به این صحنه نشان داد و شاید اگر بازیگری دیگر با اکت حرفه ای تر این سکانس را بازی میکر این سکانس یکی از قابهای ماندگار تلویزیون میشد که نشد....همه اینها را گفتم که به اینجا برسم که سریال امتیاز باورنکردنی و تعجب امیز و اغراق امیز 9.1 را گرفته که اصلا با هیچ نوع دیدی یا هیچ نوع نگرشی این سریال مستحق این امتیاز نیست،که البته این امتیاز اکثرا برگرفته از نوجوان های ناپخته ای هست که چشم خود را برحقایق بسته وبا ذهن تحت تاثیر گرفته ی خود همچین امتیازی داده اند.کافیست یه نیم نگاه به سریال هایی مثل هاوس اف کارد یا نایت اف بزنیم که امتیازشون از این سریال پایینتر هست مقایسه ای بکنیم تا ببینید چه بیخردی در امتیاز این سریال صورت گرفته.

حرف پایانی:سریالی ساده که از لحاظ محتوایی پتانسیل بالایی داشت که نتونست رهاش کنه.فریب امتیازش را نخورید.با این امتیاز شاید انتظار شاهکار را داشته باشید که اینگونه نیست.

پ.ن:این اواخر قبل این سریال legion را دیدم که امتیازش از این کمتره .لیجن کجا این سریال کجا.دوستان امریکایی چطوری وبا چه دیدی با کدام بیس و بنیادی امتیاز میدن...خدا بهتر میدونه...من بعد از دیدن امتیاز سریال
    I wanna go back to the black

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

این سریال بیش از حد تینیجری و لوس بود نمیدونم چطوری همچین امتیازی رو بهش دادن

داستان سریال قشنگه و خیلی کشش داره اما از نظر ساختار و پرداخت سریال واقعا ضعیف ساختن

وقتی قراره سریالی با همچین سوژه تلخی ساخته بشه بهتره که حال هوای سریال هم

کمی جدیتر و رئالتر و سنگین تر باشه ، کلا زجرمون داد تا تموم شد ، و بهتر بود سریال رو

تو 6 الی 10 قسمت میبستن 13 قسمت برای همچین سریالی زیاده .......

کسی اگه نگاه نکرده چیز زیادی هم از دست نداده ،حجمتونو حروم نکنید.....:/

4/10

اضافه شده در : 5 minutes

نقل قول نوشته اصلی توسط Rick Grimes نمایش پست ها

یک قسمت دیدم و خوشم اومد، با خودم گفتم بذارم یک زمان مناسب که وقت داشتم بشینم 12 قسمت دیگه رو پشت سر هم نگاه کنم . اینطور سریالا که فضای معمایی داره و فلش بک و فلش فوروارد هم زیاد داره، کبف میده که بشینی تمام سریال رو یکجا نگاه کنی .
    این سریال معمایی نیست فقط قرار 13 قسمت صرف شنیدن دلایل اتفاق مورد نظر کنید

که کلا به نظر من دلایل و یا بهتره بگیم شیوه بیان دلایل خیلی مضحکه و میتونم بگم سوژه خوب

سریال حروم شده /:
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

10. 12 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    711
    از این کاربر 989 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

دوستان این سریال ارزش وقتتان را حتما"خواهد داشت.دانلود کنیدولذت ببرید.

12. 8 کاربرِ زیر از FARID_S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    97
    از این کاربر 170 بار در 45 پست سپاس گزاری شده

سریالش تین ایجریه .من بخاطرهمین خوشم نیومد

14. 4 کاربرِ زیر از donald بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

بعضی از دوستان خیلی بد کوبیدین سریال خوبی بود ولی امتیازش بالاتر از لیاقتشه قبول دارم ولی انچنان سریال بدی نبود میتونست تعداد اپیزود ها کمتر باشه و به قول دوستمون زجرمون نده بازی بازیگران شخصیت های هانا و کلی رو خیلی دوست داشم و با این سن کمشون خیلی خوب بازی کردن مخصوصا بازیگر شخصیت هانا که اولین تجربه بلندش بود به طور کلی سریال خوبی بود و همون بهتر که فیلم سینمایی نشد تجربه لذت بخشی بود و دیدن این سریال رو پیشنهاد میکنم

16. 15 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین