برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 10 از 12 اولیناولین ... 89101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 از مجموع 112
    سپاس
    12,487
    از این کاربر 23,478 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

The Leftovers | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل سوم و پایانی سریال

در این تاپیک می توانید پیرامون فصل سوم و پایانیِ سریال The Leftovers بحث و تبادل نظر کنید. لطفا برای جلوگیری از اسپویل شدنِ داستان برای دیگر کاربران، عدد اپیزود مورد بحثتان را در ابتدای پست ذکر کنید و در صورت لزوم از تگ اسپویلر استفاده نمایید.

سپاس
    552
    از این کاربر 1,503 بار در 225 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Leftovers | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل سوم و پایانی سریال

بعد از 3 سال از پایان سریال دوباره سراغش رفتم و واقعا حسی که دیدن این شاهکار به ادم می ده وصف نشدنیه یادمه موقع اتمام سریال به نظرم می رسید اگر به جای 3 فصل ، 5 فصل بود داستان بهتر روایت می شد ولی بعد از دیدن دوباره به نظرم شاید تنها به یک یا 2 قسمت اضافی فقط نیاز داشت که داستان مگی و ایوی را کمی بیشتر روایت کنه و سرنوشت و هدفشون بهتر نشون بده ولی در نهایت این مسئله اهمیت چندانی نداره و کوچکترین لطمه ای به این گوهر نایاب نمی زنه.

3. 21 کاربرِ زیر از ali_n540 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3
    از این کاربر 211 بار در 24 پست سپاس گزاری شده

این سریال هیچوقت اونطوری که باید دیده نشد فقط به خاطر چند قسمت اول ضعیفش
    اگه شروعی در حد لاست میداشت الان تو تاپ تن imdb قرار داشت
    هرچند به نظر من در مجموع اصلا با لاست با اون پایان چرت و پرتش قابل مقایسه نیست و چند پله بالاتره.

5. 10 کاربرِ زیر از Tommy_shelby بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,100 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Tommy_shelby نمایش پست ها
    این سریال هیچوقت اونطوری که باید دیده نشد فقط به خاطر چند قسمت اول ضعیفش
    اگه شروعی در حد لاست میداشت الان تو تاپ تن imdb قرار داشت
    هرچند به نظر من در مجموع اصلا با لاست با اون پایان چرت و پرتش قابل مقایسه نیست و چند پله بالاتره.
    دوست عزیز به کار بردن واژه ضعیف برای اپیزود های اولیه سریال اشتباه اندر اشتباست
    شما یک ساختمان رو میخواید بسازید قاعدتا از پی ریزی و بنا زیرین اون شروع خواهید کرد ، شما وقتی میخواید اشپزی کنید طبیعتا یک سری مراحل اولیه و زمینه ای در دستور کار قرار میدید
    دیمن لیندلوف برای اینکه بتونه ثمره محصولاتشو ببینه و دونه هاشو بکاره نیاز بود اول زمین رو شخم بزنه
    اپیزود های اولیه نقشی تعیین کننده در روند سریال داشتند چون داشتند ریل هایی میساختن که قرار بود قطاری با بار های مضمامین فلسفی و روانشناختی روی اون حرکت کنند
    اپیزود های اولیه پیش زمینه بودند ، مقدمه بودن برای اتفاقاتی بزرگ ، پس این مقدمه ها باید به خوبی و بدون عجله ساخته میشد که بشه ثمره ی ایده ها رو در اخر دید.
    لفت اورز مهجوره چون تو دوره ای ظهور کرد که اژدههای دنریس و کریستال های والتر وایت جهان رو فتح کرده بودند
    الانه و این یکی دو ساله داره توجه ها رو به سمت خودش جلب میکنه

7. 22 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    552

بعد از دوباره دیدن این سریال خواستم ادامه فصل جدید outlander که سریال بسیار خوش ساختیه ببینم اصلا امکانش نبود اچ بی او معمولا سریال هایی که دیده نمی شوند را عالی تموم می کنه نمونه مشابه این سریال که از جهاتی شبیه این سریاله و اتفاقا ساخته اچ بی او هست سریال six feet under با تم سنگینتر ولی به خوبی لفت اورزه شاید با ارفاق پایان لفت اورز بهتر باشه ولی یکی از بهترین پایان بندیها را داره و دردو فصل آخر خصوصا فصل 5 و اخرش مخاطبشو ویران می کنه. در مقابل سریال های محبوبش عالی شروع می کنه و برای درامد بیشتر یا عجله در اتمامش گند تاریخی به سریال می زنه و مثال بارزش got هست که با پتانسیل بینظیر داستانی عملا بعد از انحراف از کتاب و حذف شخصیتهای مهم کتاب و تغییر اندک اندک داستان در دو فصل اخر، گند تاریخی می زنه و در عوض ساخت فصل های بیشتر، از قسمت های دو فصل اخر هم کم می کنند. یا همین وست ورلد، یا سوپرانوها را با پایان متوسط طبق نقد ها به پایان می رسونه(البته متاسفانه سوپرانو را ندیدم و نمی تونم در مورد پایانش قضاوت کنم).
    واقعا سخته بین این دو سریال اچ بی او و برکینگ بد بهترین سریال را انتخاب کرد. هر چند سریالهای خوب دیگری هم هستند ولی این سه سریال واقعا تاپند.
    در میان اپیزودهای بینظیر فصل 3، اپیزود 5 و مکالمه مت با خدا جایگاه ویژه ای برای من دارد و بار فلسفی عمیقی دارد.

9. 11 کاربرِ زیر از ali_n540 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3
    از این کاربر 211 بار در 24 پست سپاس گزاری شده

اینکه چند اپیزود اول مقدمه چینی بود واسه شروع اتفاقات بعدی حرف خیلی کلیشه ای هستش با یه نوبی که طرف نیستی اینو همه میدونن که روال کار همیشه همینطوره :دی
    پستت رو که خوندم با خودم گفتم شاید من اشتباه میکنم و شروع سریال خوب بوده .الان رفتم تو imdb چک کردم و دیدم دقیقا طوری بوده که گفتم . شما برو نمره پنج اپیزود اول سریال رو چک کن میانگیر بگیر با بیست و چند اپیزود بعدی مقایسه کن میبینی این سریال هرچی جلوتر رفت بیشتر اوج گرفت.کلا برای هر سریالی یه شروع عالی تضمین کنتده موفقیته در حذب مخاطب.علت اینکه این سریال رو هیچکس ندیده همین شروع نه چندان خوبشه.میتونی نقدهای راتن و متا رو هم چک کنی و خودت قیاس کنی با دو فصل آخر.من خودم یادمه بار اول که این سریال رو دیدم بعد از دیدن دو قسمتش کلا بیخیالش شدم.حدود دو سال بعد نقدی تو یکی از سایتهای ایرانی خوندم کلی تعریف کرده بود از سریال دوباره شروع کردم به دیدنش.

از طرف دیگه من فکر میکنم این شکستی که سریال موقع جذب مخاطب در هنگام پخشش خورد و باعث شد hbo برای زودتر تموم شدنش روی سازنده ها فشار بیاره باعث شد فصل سوم لفت اورز انقدر به یاد موندنی بشه.شاید اگه این سریال زیادی کش پیدا میکرد امروز همه ازش به عنوان یکی از بهترین سریالایی که دیدیم اسم نمیبردیم.

11. 10 کاربرِ زیر از Tommy_shelby بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,100 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Tommy_shelby نمایش پست ها
    اینکه چند اپیزود اول مقدمه چینی بود واسه شروع اتفاقات بعدی حرف خیلی کلیشه ای هستش با یه نوبی که طرف نیستی اینو همه میدونن که روال کار همیشه همینطوره :دی
    پستت رو که خوندم با خودم گفتم شاید من اشتباه میکنم و شروع سریال خوب بوده .الان رفتم تو imdb چک کردم و دیدم دقیقا طوری بوده که گفتم . شما برو نمره پنج اپیزود اول سریال رو چک کن میانگیر بگیر با بیست و چند اپیزود بعدی مقایسه کن میبینی این سریال هرچی جلوتر رفت بیشتر اوج گرفت.کلا برای هر سریالی یه شروع عالی تضمین کنتده موفقیته در حذب مخاطب.علت اینکه این سریال رو هیچکس ندیده همین شروع نه چندان خوبشه.میتونی نقدهای راتن و متا رو هم چک کنی و خودت قیاس کنی با دو فصل آخر.من خودم یادمه بار اول که این سریال رو دیدم بعد از دیدن دو قسمتش کلا بیخیالش شدم.حدود دو سال بعد نقدی تو یکی از سایتهای ایرانی خوندم کلی تعریف کرده بود از سریال دوباره شروع کردم به دیدنش.

از طرف دیگه من فکر میکنم این شکستی که سریال موقع جذب مخاطب در هنگام پخشش خورد و باعث شد hbo برای زودتر تموم شدنش روی سازنده ها فشار بیاره باعث شد فصل سوم لفت اورز انقدر به یاد موندنی بشه.شاید اگه این سریال زیادی کش پیدا میکرد امروز همه ازش به عنوان یکی از بهترین سریالایی که دیدیم اسم نمیبردیم.
    دوست عزیز قصد بی احترامی نداشتم ،‌ مقدمه چینی رو همه میدونن بله شکی نیست ،‌ اما قدرت تشخیص مقدمه خوب و بد رو همه نمیدونن
    رفتم ای ام دی بی نمرات رو مشاهده کردم ، نه تنها پای حرفم هستم بلکه راسخ تر شدم
    تمام هیجان و سرعت روایی بالای پنج قسمت ثانوی لفت اور مدیون پنج قسمت اولی سریالن ، چٰرا ؟‌ چون تمام اطلاعات ریزی که قسمت های اولی با پرداختی کند به مخاطب عرضه کردن باعث شد سریال بتونه قدرت شرکت کردن در دوی ماراتن رو داشته باشه.مقدمه خوب به این میگن که شخصیت پردازی خوبش سوال از چرایی اعمال اینده کارکترا رو تو ‌ذهن مخاطبا ایجاد نشه...دقیقا همین اتفاق توی قسمت های دو و چهار میافته اینجا سریال اهسته ترین روایت خودش رو به کار میبرهاز نظر بیننده عادی این اتفاق میتونه ازاردهنده باشه ولی اگه ریز بشی متوجه خواهی شد همین مقدمه اهسته موجب شد تا هواپیمای سریال با خیالی راحت از اینکه باک بنزین خودش پره ، اوج بگیره ، این دوقسمت وظیفه معرفی گروهی رو داشته که بخش اعظمی از داستان رو شکل میدادن ،‌ یه مقدار گنگ به نظر میرسید ، چون اصل مطلب گنگه ،‌ چون هدف طرح سوال بود از یک مسئله گنگ ،‌ رفته رفته مخاطب به درک درستی میرسه
    شما اگه با دیدن دو قسمت اول سریال رو رها کردی ، مطمین باش قادر به دیدن افتتاحیه های سوپرانو ، وایر ، مد من هم نخواهی بود
    شاید بپرسی چرا سریال این روایت اهسته رو برگزیده ؟ حتما پیش اومده ، دیمن لیندلوف کاری کرده که کمترین فیلمسازی قادر به انجام این کاریه
    لیندلوف قایق روایت خودش رو روی دریایی از سوالات فلسفی به حرکت درمیاره و این دریای سوالات همگی به چشمه ی پاسخ نمیرسن ! جالب اینجاست از قبل مشخص شده بود که این اتفاق میفته ، حالا حالا سریال نیاز داره به شروعی که جوابگوی پایان باشه ،‌ به شروعی که پایانش برای شما با سوالات به جا مونده منطقی باشه ،‌سریال لفت اورز واسه مخاطب له له نمیزنه ،‌ واسه جذب مخاطب رقص میله نمیره ، لیندلوف اومده از این تریبون استفاده کنه حرفشو بزنه ، قرار نیست واسه هر فردی جذاب به نظر برسه ،‌ بله شما وقتی سرعت روایی ذهنتون عادت به همچین درام هایی با روایت کند نداره قطعا قسمت های اولی سریال رو پس میزنی
    یه مسئله دیگه اینه که بله روند سریال لفت اورز صعودیه ،‌ اما این روند معمولی نیست ، این روند صعودی چنان اوج میگیره که نه تنها سریال رو از مدار جغرافیایی میکنه بلکه وارد یه کهکشان دیگه میشه
    پس شروع سریال ضعیف نیست ،‌ این همون چیزیه که لیندلوف میخواست

13. 13 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    552

لفت اورز شروعی در حد لاست با فضای سنگینتر داره منتها جذابیت شروع لاست شاید بیشتر باشه و برعکس لاست در ابتدا کند پیش می ره. ارزش داستانی لفت اورز به مراتب بالاتر از لاسته ولی شاید اگر لیندلوف لاست را بعد از لفت اورز می ساخت و در اچ بی او یا نتفلیکس به جای abc پخش می شد الان در کنار برکینگ بد و لفت اورز و ... جزو برترین های تلوزیون بود هر چند با این وجود هم جزو سریال های بسیار عالی هست و فقط پایان بندی در حد خودش نیست.

15. 6 کاربرِ زیر از ali_n540 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

تاپيک اين سريال که بالا مياد، يه آهي ميکشم و باز ميکنم. آه و حسرت از اينکه چقد زود تموم شد اين سريال و چه حيف که تموم شد.
    مطمئم خيلي از جاها و خيلي از ارجاعاتي که ميزد رو هنوز که هنوزه نفهميدم ولي با اين همه ميدونم که يکي از بهترين ها بود.
    اين سريال و همينطور سريال ده فرمان کشلوفسکي فراتر از حد من بودن و هيچوقت نميتونم به خودم اجازه بدم که نظر کارشناسانه اي در موردشون بدم. دوستان اهل فن و حرفه اي تر از بنده اگه اطلاعات جامعي دارن از اين سريال، ممنون ميشم به اشتراک بذارن.
    به طور مثال اون قسمت که داخل کشتي گذشت و يه نفر ادعاي خدا بودن ميکرد، يک جايي خوندم که اشاره به داستان حضرت مسيح داره که به يه روستا ميره و ماجراي خيلي خيلي جالبي داره.
    به نظرم شرم آوره همچين سريال هايي رو بخوايم با يه سري سريال ديگه مقايسه کرد.
    بعيد ميدونم ولي کاش ميتونستم اين سريال و چند سريال ديگه رو به کل فراموش کنم و لذت دوباره ديدنشون رو تجربه کنم.
    silence isn't empty it's full of answers

17. 10 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    552

نقل قول نوشته اصلی توسط Habibfallah نمایش پست ها
    تاپيک اين سريال که بالا مياد، يه آهي ميکشم و باز ميکنم. آه و حسرت از اينکه چقد زود تموم شد اين سريال و چه حيف که تموم شد.
    مطمئم خيلي از جاها و خيلي از ارجاعاتي که ميزد رو هنوز که هنوزه نفهميدم ولي با اين همه ميدونم که يکي از بهترين ها بود.
    اين سريال و همينطور سريال ده فرمان کشلوفسکي فراتر از حد من بودن و هيچوقت نميتونم به خودم اجازه بدم که نظر کارشناسانه اي در موردشون بدم. دوستان اهل فن و حرفه اي تر از بنده اگه اطلاعات جامعي دارن از اين سريال، ممنون ميشم به اشتراک بذارن.
    به طور مثال اون قسمت که داخل کشتي گذشت و يه نفر ادعاي خدا بودن ميکرد، يک جايي خوندم که اشاره به داستان حضرت مسيح داره که به يه روستا ميره و ماجراي خيلي خيلي جالبي داره.
    به نظرم شرم آوره همچين سريال هايي رو بخوايم با يه سري سريال ديگه مقايسه کرد.
    بعيد ميدونم ولي کاش ميتونستم اين سريال و چند سريال ديگه رو به کل فراموش کنم و لذت دوباره ديدنشون رو تجربه کنم.
    six feet under تقریبا تمی شبیه این سریال داره ولی روایتش تفاوت اساسی داره و در ضمن بازیگرهای توانمندی چون مایکل سی هال را داره که خیلی بهتر از دکستر ظاهر می شه. به طرفداران لفت اورز اکیدا این سریال پشنهاد می دم ولی قول نمی دم از فصل های اولیه اش لذت ببرید چون بشدت کند پیش میره ولی تو فصل های اخرش و خصوصا فصل 5 به یکی از ارزشمنترین سریالهای تلوزیون تبدیل می شه.

19. 8 کاربرِ زیر از ali_n540 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    263
    از این کاربر 230 بار در 27 پست سپاس گزاری شده

یکی از دوستان به اپیزود It's a Matt, Matt, Matt, Matt World اشاره کرد، این اپیزود یکی از بهترین و قوی ترین اپیزودهایی هست که تا حالا دیدم
    واقعا عمیقه و شخصیت پردازی Matt رو به حد کمال میرسونه و ریشه یابی میکنه
    و چقدر به زیبایی و در عین حال با جدیت این کار انجام میشه! تقابل Matt با شخصی که خودش رو God خطاب میکنه
    هر فصل یک قسمت داره که کامل به Matt پرداخته میشه و میتونم بگم سه تا از عالی ترین اپیزود های این سریال هست
    فصل یک Two Boats and a Helicopter، فصل دوم No Room at the Inn
    Matt همیشه من رو یاد John Locke میندازه (Man of Faith)

21. 13 کاربرِ زیر از uncertainty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 10 از 12 اولیناولین ... 89101112 آخرینآخرین